Keresés

Részletes keresés

bodrostomi Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8932

Biztos hogy nem a Szikla valamelyik része volt az?

Előzmény: zsolti1979 (8920)
bodrostomi Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8931
A kilencvenes évek elejétől kb. 98-ig mentek le az ingatlancserék/átadások. Klementina katonai őrzése is olyan '96 környékén fejeződött be.
Előzmény: monfondir (8929)
bodrostomi Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8930

Annak egy részét tömedékelték, valahol olvastam róla. Ha minden igaz, a Lyukószén kft. területén belül még látszik/megvan a lyukói vége az alagútnak.

 

Bábonyból kiindulva nem lehetséges valami alagút?

Előzmény: Törölt nick (8927)
monfondir Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8929
1992-ben még láttam előtte híradós GAZ-t. 1996-7 táján még nem volt semmi ("vigyázat kutyás őrzés" volt kint a kapun. Akkor ezek szerint révbe ért... Köszönet infóért.
Előzmény: Törölt nick (8928)
monfondir Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8926
Jogos. Szentlélekkel kevertem...
Előzmény: Törölt nick (8925)
zsolti1979 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8924
Nem jól gondoljátok.
Én jártam a Sziklában,már két alkalommal is.
Az barlangokkal össszeköttetésben van.A szálló melett ha lefelé sétálsz a függőkert flé jobb oldalt van egy lezárt vasajtó,onnan be lehetett jutni abba az alagútba ami a szálló egykori kazánházából indul és a sziklába ér véget(menekülő folyosó)részben természetes részben mesterséges. Amikor a szálló fűtési rendszerének korszerüsítése volt,fűtésszerelő ként dolgoztam ott. Több alaklommal dolgoztunk az alagútban.
Néhány hámori öreg tud róla beszélni. Mert a háboru alatt ott bújkáltak.
A szikla nagyrésze természetes barlangrendszer és hatalmas labiritus,nem véletlenül van lefalazva. Állítólag több kijárat is van.Azt is mondták hogy a tó szintje alatt is van egy ami járművek bejutására szolgát volna.Az út alatt a zsilip 7méterrel tudja csökkenteni a tó szintjét. A vízügyi igazgatóságon kéne utána járni.Többet én sem tok.

Amelyik bunkert én keresem az nem a szikla közelében van és összefüggésben sincs vele.Ha valaki tud infót szivesen fogadom.
safranek50 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8923
Ha jó a memóriám, az Anna barlangról lehet szó, ami Lillafüreden a Szertár és a Zalka közt félúton van, (volt). Akkor (69-70) ben azt hallottuk, ez lenne az.
Szentkereszten jó tudomásom szerint nem volt csak TH, viszont jó páleszük volt.
Előzmény: zsolti1979 (8920)
hadsz Creative Commons License 2010.03.10 -1 0 8922

Úgy másfél éve voltunk lenn,képek itt:

http://cid-3d4536ec98de30c8.skydrive.live.com/browse.aspx/Budapest%5EJF4%20objektum%5EJR%c3%a1kosi%20bunker

Tavaly a főbejáratot rejtő betonhengert lebontották,az épületet pedig átépítik/átépítették.

 

 

Előzmény: V8 traktor (8919)
monfondir Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8921
Bükkszentkereszten van még valami?
Előzmény: zsolti1979 (8920)
zsolti1979 Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8920

Sziasztok!
A Bükkben keresek egy bunkert.
Már Legalább 4-5 éve volt a tv2 műsorán, azt mondták hogy háboru esetén az aranykészletet oda menekitették volna.Egy elég komoly bunkert mutattak. De nem a Szikláról volt szó.Felismertem volna mert ott már jártam,több alkalommal is. Hallottam olyat is hogy Perecesen van ,de konkrét infó nincs. Már végigjártuk az összes települést a környéken.Tardonát,Dédest,Parasznyát,Bábonyt,Büükszentet,Hámort stb.legalább150-200 idősebb emberrel beszéltünk.Az az érdekes hogy akárkivel beszéltünk majdnem mindenki halott róla de konkrét helyet nem tudnak.Egy öreg volt aki szintén perecesről beszélt.Azt mondta hogy a teljes vezérkarnak több hónapi ellátására alkalmas.HOgy mi igaz ...nem tudom.Kb 3-4 éve keressük.Mostmár meg kéne találni.
Anno Erdőbényei bunkerről is ezt mondták(nem létezik)stb.
Aztán mégis.....De erről itt nem írok.Szóval jó lenne bármilyen infó,már annyi időt beletettünk.Tudom hogy nem állunk messze a céltól,és itt van az orrunk előtt. Jó lenne ha valaki segítene...Vagy közösen megkeresni...
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8919

Igaz már nem titkos és nem katonai objektum de szerintem még belefér!

Tud valaki valami információt/a neten már megjelenteken kvül/ 

a Budapesti F4-es "Rákosi bunkerról"??..

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.10 0 0 8918
Ebben az országban él egy "népréteg" aki mindenben a fémhulladékot látja.Akár lopták akár úgy-ahogy legálisan jutottak hozzá azonnal mindent összetörnek,szétégetnek aztán mehet hulladékba függetlenül attól,hogy ép állapotban esetleg nagyságrendekkel többet ért volna.Iszonyú belegondolni,milyen mennyiségü katonai anyag lett szétrombolva.Persze,nem csak katonai anyag.Itt feltörtek egy pincét és elvittek egy nagyon komoly hangfal készletet.A faanyagot elégették,a vasat,alut,rezet kb. 1000Ft-ért eladták.Amúgy a berendezés kb.500e Ft-ot ért.
Persze,ez egy nagyon gazdag ország.Hozzánk képest Svájc a harmadik világ.
Volt tüzér Creative Commons License 2010.03.09 0 0 8917
Keress rá a neten a

ГМИ-2Б szócikkre, és ha sikered van, akkor megtalálod azt az orosz weboldalt, ahol különféle speciális elektroncsövek ismertetője van. Itt az egyes csöveknél ott van az egyes lábak kiosztása. Na most a hét láb közül kikeresed azt a kettőt, amelyik a fűtést szolgálja ki. Csinálsz hozzá egy combos 26 V-os tápegységet, rákapcsolod és gyönyörködsz. Arra készülj el, hogy keményen meg fogja pörgetni a villanyórádat. TV nézés mellé hangulatvilágításnak csak szükség szerint alkalmas. Ellenkező esetben leeszi rólad a gatyádat. Ha megtalálod a környéken Qqberci olvtársat, ő gyakorlati élményekről is be tud számolni.

Előzmény: rellé (8912)
schlumberger Creative Commons License 2010.03.09 0 0 8916
monfondir Creative Commons License 2010.03.09 0 0 8915
Érdekesnek tűnik, otthon átolvasom! Köszönet érte!
Előzmény: HG4I (8914)
HG4I Creative Commons License 2010.03.09 0 0 8914

Kicsit hosszú, de részletes válasz:
http://www.kfh.hu/publikaciok/2007-emlekszam.pdf

 

valamint:

http://hadmer1.5mp.eu/web.php?a=hadmer1&o=XWIcvVDhIj

 

Ez utóbbi kissé részrehajló, kritikusan olcasandó, de több momentuma forrás-értékű.

 

üdv.

 

 

 

Előzmény: monfondir (8913)
monfondir Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8913
A RÁF használta szerintem azt a fedezéket ahol a "kút" van. Viszont jó volna tudni pontosan mi volt még fent és mikor "élt" Bocska... Régebben valaki P-35-öt és PRV-13-t írt de ennyi az összes...
Előzmény: A-Ascona (8899)
rellé Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8912
Szerbusz hogy lehet megcsinálni hogy világítson,vagy egyszerű műszerészre rábízhatom.
Előzmény: V8 traktor (8906)
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8911
Osztály?? már nálunk ütegről beszéltünk, a technika "menetkészen"
volt csak a 4. üteg volt telepítve a régi tüzelőállásba ezen gyakoroltunk stb.
Előzmény: Volt tüzér (8909)
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8910
Üdvözlöm!
Már megírtam, mikor megszünt a 11/2 lérak zászlóalj. 2001-ben.
tudom hogy ön szakmabeli ,olvastam a légv. rakéták Mo.-on fórumot
"régi motoros".Mezőfalvára az"utolsót"........
Előzmény: Volt tüzér (8909)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8909
Hol adtál te le PV kabint és mikor? Nem vizsgáztatás, csak végre egy szakmabeli. Végre lesz valaki, aki egyetért velem, hogy az osztálynál a legszebb volt a PV.
Előzmény: V8 traktor (8908)
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8908
Igen ez az dísznek van.
Amikor leadtam a PV kabint ez oridzsi csomagolásban pluszban volt,
és emlékbe hazavittem.
Előzmény: Volt tüzér (8907)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8907
Ha egyre gondolunk, tudtad, hogy annak aranyozva vannak az elektródái?
Előzmény: V8 traktor (8906)
V8 traktor Creative Commons License 2010.03.08 0 0 8906

Nekem is van egy "uborkásüveg", emlék.Szépen világít,

dísznek ki van rakva a polcomon.

Előzmény: Volt tüzér (8905)
Volt tüzér Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8905

Nálam Ehhez hasonló dolog történt a kb. Zsiguli értékű elektroncsővel. De mi szerencsére el tudtuk kapni. Utána elmagyaráztam az orosznak, hogy nálunk csereköteles a dolog, erre csak nézett rám hülyén. Mindenesetre kicsivel később hozott néhány darab nagy uborkásüveget. Nem győztem őket dugdusni, mindenesetre kettő még mindig megvan belőlük.

Az orosz egyébként nemcsak itt dobálta ki a kacatot, hanem otthon is.

Előzmény: manhattani (8904)
manhattani Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8904
>azokat a nagy értékű adócsöveket összetörni a színesfém anódért...

Még a hetvenes években felhoztak Budaörsre egy légvédelmi rádiótechnikai ládát a bodegás teherautóban, mert nem működött, és ott volt a javítóbázis. Jött egy orosz katona, megnézte a masinát, kivett belőle egy nagy csövet, betett helyette egy jót, a rosszat kidobta az ablakon és el akart menni. A magyarok mentek a cső után, mert ugye HTK, BTK, HTBTK meg minden...
Az orosz nézte őket, aztán hozott a gimnasztyorkája kötőjében vagy huszat és elébük borította.

Náluk, mivel megszállt területen voltak, nem volt leltár csak rovancs, ami hiányzott, pótolták. Ezért árult falun sok orosz katona takarót meg géppisztolyt pálinkáért.

A fenti laktanya mostanában nem kihalt :-)
Előzmény: schlumberger (8902)
A-Ascona Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8903
Annak idején ezek az objektumok mind munkahelyek voltak, egyeseknek szép emlékek, másoknak 3-2-1.5-év vagy 9 hónap "szopás", ráadásul BM-es meg HM-es tulajdonú /működtetésű intézmények, amit ugye utálni kell. És hát gondolom amikor megszűntek, akkor rombolni, meg diadalmámorban pusztítani kellett, vagy csendben hallgatva, nemtörődve hagyni az enyészetnek őket. Most már az emlékek megszépültek, már nem köpködnek ha pl. a "Katyusát" éneklik, mert bulinak számít. (Mert sokan a kommunizmussal kapcsolták össze a honvédséget, stb-t.)
Csak hát már nem maradt mit megőrizni....
schlumberger Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8902
Minden szavad igaz, az embernek még most is összeszorul a szíve: azokat a nagy értékű adócsöveket összetörni a színesfém anódért... Barbárok. A tekercs se rezgőkör volt már, hanem félkiló vörösréz. Ne is beszéljünk róla. Miért nem lehetett abból múzeumot csinálni, a környékben közel-távol nem volt akkora rádiós objektum...
Volt tüzér szavai jutnak eszembe az övéiről; ebből a szempontból látod mindegy, BM vagy HM volt a gazda :-(
Előzmény: Törölt nick (8900)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8901
OFF: T. sch kimaradt egy h betü a tecnikából, bocs. Meg egy vessző....
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.06 0 0 8900
Sziasztok! Csévharaszt antenna bázis: Soha nem volt MN objektum, sorállományú HÖR csak őrizte, BM alárendeltségben. Sok-sok nagyteljesítményű adó, a RH sávban, a hozzávaló antennákkal, távvezérelve, Bp központtal. A tecnika feljődésével létjogusáltsága megszünt, az ott dolgozókat elküldték, nyugdíjazták.Széthordták, kidobták, mint más hasonló esetben.(mármint a technikát, de az embereket is...) ... nem tudom, hogy mennyire publikus ennyi év után, de biztos van akinek több infója van. Engem megkértek, hogy ne hivatkozzak senkire.Az ott (volt)dolgozók kérését tiszteletben tartva, üdv a fórumnak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!