Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 242
Sajna nem,de a bobbinját elküldhetnéd nekem:P
Előzmény: hekki0 (237)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.14 0 0 241
...
Előzmény: Witlok (229)
sötétevagy Creative Commons License 2010.06.07 0 0 240
Sziasztok!

Otthoni hobby célra vennék varrógépet. A boltban a Singert és az AEG-t nagyon leugatták. Janome és Bernina gépeket akartak rámadni. Véleményetek szerint tényleg annyira rossz minőség az AEG? Konkrétan ezt venném: AEG 2704

Köszi a válaszokat előre is!
nyercapo1 Creative Commons License 2010.06.06 0 0 239
Szia!

Olvastam az írásodat!

Kimondottan NAUMANN, VERRITAS és TEXTIMA varrógépekkel foglalkozom. Javítás, szervizelés, adás-vétel- csere.
Nagyon elfogult vagyok ezzel a márkával kapcsolatban. Előttem más géptípus nem is létezik, mert lehet az bármilyen modern gép, ha az műanyagból készült, az nem más mint SZEMÉT!!! A portékáimat különböző aukciós oldalakon (VATERA, ZSIBVÁSÁR) hirdetem. Természetesen, ha van rá igény, akár nálam is személyesen lehet "mazsolázni" a kínálatból. Ezek a gépek tiszta fémszerkezet, ezért 5, azaz öt éves garanciát merek rá vállalni. Ezt semmilyen "modern" műanyag gépre nem merném megtenni. Olvasgattam itt az írásokat és nagy megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy milyen árakon, milyen ócskaságokat tudnak megvásárolni. Minden gépem 100%-ban átszervizelt beállított (teljesen tiszta!!!) állapotban lévő FÉMBŐL KÉSZÜLT garanciális termék! Asztali és hordozható kivitelben egyaránt. A képeket ide is feltölthetem, de a VATERÁN, (nyercapo) és a ZSIBVÁSÁRON (nyercapo1) néven vagyok fent. Ja és még valami.
10-25000 forintos nagyon kedvező áron árulom a gépeket.
Üdvözlettel: Nyilas Imre Budapest XV-dik kerület.
Kérésre, telefonszámot is adok!
Előzmény: varibi (236)
dollerakos Creative Commons License 2010.06.04 0 0 238
Üdvözlet!
A kezem ügyébe került egy régi-régi, motoros Singer varrógép. Típusjelzést nem látok rajta. A motor előtt van egy fokozat-kapcsoló, amely egy külön rekeszben van és van egy feltűző végződése, amely kinyúlik a fa kereten, amelyre rá lehet tenni valamilyen gombot vagy állítókart. A fokozatkapcsoló, mintha nem is működne, mert csak akkor hajlandó a motor forogni, ha a 0 ohmos állásba teszem, amúgy a többi érintkezőjén végtelen ellenállást mérek. (Ez egy porcelán alapú, kb. 6 x 5 x 2 cm-es valami, amelyen van egy rugós kar és az sem világos, hogy pontosan hogyan reteszelődik egy adott beállítás.) A szíja elszakadt, de az a kisebbik baj... Ha valaki tudna segíteni, köszönöm.
hekki0 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 237
Sziasztok!
Van egy kb. 60 éves CSEPEL lábbal hajtós varrógépem.A gép tökéletesen jó de most elszakadt a hajtó szij.Tudja valaki hogy hol lehet szijat kapni?Előre is köszönöm a válaszokat!
varibi Creative Commons License 2010.06.02 0 0 236
Sziasztok!

Én most iratkoztam fel a fórumra. Látom, hogy elég sokan jártok az oldalon, s ha tudtok bárkinek segítettek. Én is segítséget szeretnék. Kérdezni szeretném, nincs e valakinek, vagy nem tudtok e valakit, akinek lenne keveset használt, jó állapotú Naumann varrógépje. Elsősorban táska varrógép ás 16 vagy 18 programos, másik is számításba jöhet. Csak szépen és jól dolgozzon. Köszönöm a segítséget.
varibi Creative Commons License 2010.06.02 0 0 235
Szia!

Érdekelne, hogy esetleg meg van e még az itt említett varrógéped? Ha esetleg igen küldenél az email címemre róla képeket? Ha nincs, akkor esetleg tudnál e valakit, akinek van eladó? Én a Naumann fajtákban gonolkodom, s nem a most forgalomba került Kínaiakat.

Köszönöm, várom válaszodat: Varga Istvánné Ibolya
ibolyavne@vipmail.hu
Előzmény: Dr Milton (204)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 234
Na de nekem is lenne egy kérdésem.Van egy kb 60 éves csepel varrógépem,..is...amit nagyon szeretek és szeretnék még varrni rajta,csakhogy pár éve eltűnt belőle a bobbin:(
Majd még megnézem a típust,de azt biztosan tudom,hogy keskenyebb,és nagyobb sugarú a spulnija,teljesen más alakú,mint a maiak-ez érdekelne,hogy van-e valakinek eladó,vagy tud-e olyat,akinek biztos van.több elektromos gépem is van,de imádok lábhajtásos gépen varrni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 233
Nekem is van egy harmincéves csajkám:)...is.Próbáltad a bobbint kiszedni,és a mögötte levő forgó-mozgó részt darabjaira szedni,és egyenként megpucolni?Nehéz művelet,mert utána össze is kell rakni,de sokszor egy ott beszorult szösz okozza az ilyet,ami kézzel mozgatva megy oszt amúgy meg nem...nekem bármi baja van a gépnek,szérszedem darabjaira,és kipucolom,az mindig segít.
Előzmény: Ritus_ (231)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 232
Konkrét tapasztalatom nincs,de h van rá garancia,és jó az ára miért ne vennéd meg?Ez attól is függ,hogy mire kell a gép,ha évente néhány ruhát fogsz csak varrni,akkor hó egy 20 ezres gép is,de ha naponta nyolc órát tolod, jobb márkakereskedőnél ipari gépet venni akár használtan is.
Előzmény: Witlok (229)
Ritus_ Creative Commons License 2010.06.01 0 0 231

Sziasztok!

 

Van egy régi Csajka varrógépem, ami egyszerűen nem akar varrni. Ha a hajtókart kézzel forgatom tökéletes a varrás, de amint lábbal szeretném működtetni, a motor megy, de a szíjjal képtelen forgatni a hajtókart. Megolajoztam, semmi változás. Amikor a fonalat csévélem az alsó orsóra akkor viszont tökéletesen működik ugyanaz a hajtókar. Tudtok segíteni? Nagyon köszönöm!!!

Kissüti Creative Commons License 2010.04.25 0 0 230
Sziasztok!

Én is kérdéssel jöttem hozzátok, hátha tud valaki segíteni.

Vettem (nagyon-nagyon olcsón) egy Brother Compal Galaxie 870 típusú varrógépet, szép, szinte új állapotban van. Alkatrészekkel, tartozékokkal mindennel együtt adták - kivéve a használati útmutatót. Ami még gondot okoz, hogy németül beszélget állandóan, amit én már eléggé elfelejtettem.

Ha lenne valaki, akinek van hozzá útmutatója, esetleg ismeri ezt a fajta gépet, és le tudná írni hogy mit hogyan kell használni rajta, akkor sokkal gyorsabban sikerülne kitapasztalnom a fortélyait! :)

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni!
Witlok Creative Commons License 2010.03.26 0 0 229

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata Hyundai HYD-101 típusú varrógéppel kapcsolatban?

Mától (2010.03.26.) van akcióban a Praktikerben (30990- helyett 14990-).

Amit kiderítettem róla: szabad karossá alakítható, varrásirány váltható, gomblyukvarrás, állítható öltéshossz, több (talán 15) öltésminta.

(Nem lehet a legújabb modell, mert használtan 3-5 éves gépeket is hirdetnek. Ami kicsit elbizonytalanít, hogy szervizek oldalán nem találkoztam ezzel a márkával és többen hirdetik apróhirdetési, aukciós oldalakon.)

 

amarantati Creative Commons License 2010.03.11 0 0 228

Sziasztok! Bocsánat, de (most az egyszer) nem tudom az egész topikot átböngészni, sürgős a dolog... A kérdésem, ismeri-e valaki a Levria tipusú varrógépet, ha igen, mik a tapasztalatai? (Haszáltan vennék most egyet, aukciós oldalon, és többen licitálnak rá, nemsokára lejár.)

Köszi előre is: Ágota

mimi7575&Lara Creative Commons License 2010.02.27 0 0 227
Közben emgtudtam, hogy a Huskylockhoz nincs alkatrész.....Így a kérdés eldőlt.
Előzmény: mimi7575&Lara (226)
mimi7575&Lara Creative Commons License 2010.02.24 0 0 226
Üdv.!

A 2 gép közül melyiket ajánlanátok?

Brother M-3034D
vagy
Husqvarna Huskylock 901?

Melyik tartósabb, jobb minőségű?
bttn Creative Commons License 2010.02.19 0 0 225
Sziasztok!

A testvéremet szeretnénk születésnapjára egy varrógéppel meglepni. Ez lesz az első gépe, főleg magának varrna ruhákat, nem hiszem, hogy elkezdene foltozni. Kb. 50e Ft-unk lenne rá, a teréz krt-i varrógép-áruházban ezeket ajánlották:
AEG 2704 39.900,-
Bernina Bernette E56 49.900,-
Elna 1000 Sew Green/Sew Fun 46.900,-
Janome Power Stitch 1030 47.900,-
Nekem az Elna és a Bernina is szimpatikus.

Azt szeretném kérni, hogy ha van tapasztalatotok a fentiekkel kapcsolatban, vagy egyéb javaslatotok ebben a kategóriában, akkor osszátok meg velem!

Köszönöm!
Bettina
agota76 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 224
sziasztok

brother XL2220 van valakinek?érdemes olyat venni?és milyen az a fekvő hurokfogó?
nekem foltvarrás és kukacolás alényag,nem tudom eze tud e olyat?
gabogergo Creative Commons License 2010.02.07 0 0 223
http://varrogepcentrumkft.hu/index.php?lap=94_110
Előzmény: juliusc42 (221)
gabogergo Creative Commons License 2010.02.07 0 0 222
Üdv!
Nekem volt AEG varrógépem de csak nagyon háztartási célokra való.
Én gyorsan eladtam mert amire nekem kell nagyon gyenge, tiszta műanyag.
Brother Bernina vagy Janome varrógépek amik jók.
Most akarok venni egy komoly gépet és az nagy valószínűséggel Janome lesz.
Előzmény: juliusc42 (221)
juliusc42 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 221
Sziasztok.

Pont a topiknyito helyzeteben vagyok. A felsegemet szertnem egy geppel meglepni, de mivel o kezdo, en meg meg annyit sem konyitok hozza, igy sajnos meg szepontjaim sincsenek. Max. 50-60ezer HUF-ot tudok ra szani.

Kineztem az amazonon ket gepet hasonlo arban.

AEG-679-Premium-Line:
http://www.amazon.de/AEG-679-Premium-Line-Nähmaschine/dp/B0017TNDY8/ref=sr_1_7?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1265388044&sr=8-7

AEG-NM-910-Elektronik:
http://www.amazon.de/AEG-NM-910-Elektronik-Nähmaschine/dp/B0017TQH1O/ref=cm_cr_pr_product_top

Melyiket ajanljatok, es miert? Nagyon köszönöm a segítséget.
Funkey_20D Creative Commons License 2010.02.03 0 0 220
Varrógép szervíz. Használt Adás-Vétel. Új gépek. Alkatrész beszerzés

http://www.varrogepcenter.hu/

edocska75 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 219
Sziasztok

Van 2 gépem amit 10 éve nem használt senki.Valakit érdekelne ?
gondolom kicsit rendbe kellene tenni őket ...
Csere is érdekelne, a 2 gépet adnám 1 olyan varrógépért ami kicsit újabb és a konyhaasztalomra tudom tenni.

fárosz Creative Commons License 2010.01.25 0 0 218

szia!

Itt, ha érdeklődsz biztos tudnak segíteni http://www.varrogep.co.hu/?gclid=CJK6itjtvp8CFckTzAodVnpyzQ

Előzmény: rampi (217)
rampi Creative Commons License 2010.01.24 0 0 217
Sziasztok!
Lett egy BROTHER BS-2420 gépem,.de sajnos nincs hozzá leírás. Nem tudjátok hol tudok szerezni/letölteni?
erre a típusra hiába kerestem rá,nem adott ki semmit a google...
köszi!
ildibea Creative Commons License 2009.11.28 0 0 216
Szia!
A Berninát nem ismerem, viszont Pfaff 220 c-t vettem tavaly nyáron, 98 ezerért. nagyon szeretem. Erős is, ügyes is, 10 évig van hozzá alkatrészutánpótlás...
Előzmény: yeshajnalka (209)
VKOrsi Creative Commons License 2009.11.26 0 0 215
tud nekem abban valaki segíteni, hogy egy 5 szálas textima lock gép milyen varrásokat tud?
esetleg használati v. befűzési útmutató??
köszönöm
fárosz Creative Commons License 2009.11.20 0 0 214

Szia!

 

Bár már bizonyára megoldódott a problémád, ezért ezt az álltalánosságot mindenkinek szánom:

Ha nem hozza fel az alsó szálat, akkor a tűt lejjebb kell engedni. De vigyázat csak talán 1 vagy 2 mm-nyit.

 

Ami minden tűcserénél tanácsos elvégzendő teszt: Fogj egy darabka olyan anyagot amelyik nyúlik. Az egyik sarkánál kezdve varrj a vele szembeni sarokig, magyarul átlót. Majd vágd el a szálakat és fogd meg 1-1 kézedben a varrt sarkokat. Majd húzd meg az anyagot az átló mentén, amelyik szál elszakad, az a szoros, azon még lazitani  kell egy nagyon picikét.

 

Az alsószáll esetében a bobi pici csavar, a felsőszállnál pedig a szállvezető "csigán" gondolatnyit kifelé csavarni. De szó szerint tényleg nagyon finoman az állitással.

Előzmény: iskariot (210)
pongracz13 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 213
Tegnap élőben is megnéztem néhány Singert és eldöntöttem, hogy az biztos nem lesz. Most egy Bernina Bernette 56-oson gondolkodom, de még nem tudom mi legyen, mert ennyi pénzt nem szántam rá. Viszont erre azt mondták 20 év múlva is gép lesz. Nem tudom mit csináljak, mert nem akarok olyat venni, amit később megbánok Az AEG-et senki nem ismeri, pedig szimpatikus kis gép lenne.
Előzmény: banyalinda (212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!