Keresés

Részletes keresés

gvass1 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 418
hi,
sajna a FEG csak ment tovabb a lejton. Javitast is mar csak 1-2 honapra vallalnak, es meg egyes jo termekeiket is sikerult elbaltazniuk.

Ha jol mukodik a P9R-ed, akkor ne csereld le.

A .40 SW loszer talan a legkivalobbak egyike ontolto pisztolybol onvedelmi clera (meg nem tul nagy hatrarugas, elfogadhato fegyvermeretek stb.)

Viszont altalaban a loszerar magasabb, tehat kevesebbet tudsz gyakorolni, ami imho sokkal fontosabb par 10 joule plusz torkolati energianal.

A 9 mm Lugerben nem ertem miert romlott meg a bizalmad, hiszen egy raduplazas mellkasra azert 90% feletti valoszinuseggel allitja meg a legagresszivebb tamadot is.

(kar, hogy nalunk csak FMJ-vel uzemeltetheted, de ugye ez esetben a .40 SW sem sokkal jobb).

Mondjuk reszemrol onvedelmre egy jo kis .357 Mag. snubbie revkot tartok idealisnak, mert mi a fenenek ezer:-)) loveses tarkapacitas?

Előzmény: zoll-stock (417)
zoll-stock Creative Commons License 2002.11.26 0 0 417
hello gvass1!
a kaliber 2001-es évkönyvében olvastam egy cikkedet a p9rz és a p40rz fegyverekről.ott azt írtad,hogy a konstrukciónak vannak vannak kisebb hibái, de ezek kivíthatóak.azt szeretném megkérdezni,hogy van e új fejlemény ez ügyben vagy csak a fég csődölt be végleg.valamint kiváncsi lennék a véleményedre a 40s&w lőszerről és az azt tüzelő fegyverekről(önvédelmi célra).most egy p9r-em van de a para lőszerben már elvesztettem a hitemet.
köszi
z-s

lviz Creative Commons License 2002.11.26 0 0 416
Kedves mtibi!
Köszi az infot,sajnos jelenlegi anyagi helyzetem kb egy big mac megvásárlását teszik lehetővé,de az új évben mindenképpen mennék.Árakról illetve a feltételekről tudsz valamit?
Előre is köszi az eddigi és további infokat!
Üdv!
Lviz
Előzmény: mtibi (414)
Etana Creative Commons License 2002.11.18 0 0 415
SIG Sauer P226-ot, ha megengedheted magadnak.
mtibi Creative Commons License 2002.11.16 0 0 414
Kedves Iviz. Amennyiben érdekel, abban az esetben én szívesen elviszlek magammal a Műszaki Egyetem lőterére, ott lődözhetsz kedvedre. Amennyiben érdekel a dolog, akkor írj a következő címre: marlok.tibor@axelero.hu
Van néhány fegyver ott, puska, Smith & Wesson, Taurus, CZ, stb... bocs ha a típusokat nem jelöltem meg, de igazán így fejből nem tudom.
lviz Creative Commons License 2002.11.16 0 0 413
Üdv mindenkinek!
Nem tud valaki véletlenül egy lövészklubbot,ahol akár alkalomszerűen is le lehet járni (ha éppen van pénzem :) lődözni?És lehetőleg több fajta fegyver van,nem csak MCM,bár megjegyzem semmi bajom vele,de kipróbálnék mást is.Tényleg,láttam egy amcsi honlapon,ohgy lövészklubbokban automata fegyvert is ki lehet próbálni.Gondolom kis Hazánkban erre semmi esély :(De ha tudna valaki valamit,jelezze :)
Üdv!
lviz
lviz Creative Commons License 2002.11.16 0 0 412
Köszi a tanácsot,azthiszem ápolgatnom kell egy picit,mert eddig mostoha körülmények között volt:(
Mindenképpen beszerzek valami csodaszert. :)
És ezekkel a csodaszerekkel el is tünik a vakrozsda?Most nézegettem,hogy a váltámasz is kicsit gázos,de majd meggyógyítom!
Üdv!
lviz
Előzmény: Trebitsch (409)
SkateLabs Creative Commons License 2002.11.15 0 0 411
Hi!

"Feygveres testuletek tagja, biro, ugyesz vagy hasonlo vagy?
Esetleg sportlovo?"

Hosszú történet :)

Tudsz/tudtok ajánlani jó fegyverboltot?

SL

Előzmény: gvass1 (410)
gvass1 Creative Commons License 2002.11.15 0 0 410
hi,
"Éles lenne, az engedély pár nap múlva meglesz."

Feygveres testuletek tagja, biro, ugyesz vagy hasonlo vagy?
Esetleg sportlovo?

Vagy politikus? - ez esetben nem segitek, es gebedj meg.

"Ezek a fegyverek ritkák kicsi hazánkban?
Ha tudsz, írj légyszi körülbelüli árat rájuk! Előre is köszi!"

A P88 nagyon ritka, asszem talan 2-3 db van belole osszesen. A P99 sokkal gyakoribb (50-nel tobb van kint belole legalisan), olyan 160-170 ezer forint magassagaban van.

Előzmény: SkateLabs (406)
Trebitsch Creative Commons License 2002.11.15 0 0 409
Közismert nevén vakrozsda. Hát, csak egyet: rendszeresen tisztogatni és olajozni kell a fegyvert. Különféle csodaszerek vannak a fegyverboltokban, szvsz bármelyik jó - csak sűrűn kell használni. :)
Nálam ezen kívül bevált a WD40 is, ami azér lényegesen olcsóbb.
Előzmény: lviz (408)
lviz Creative Commons License 2002.11.15 0 0 408
Hello!
Nem tudna valaki tanácsot adni,hogy mit kellene tenni a fegyver felületén jelentkező apró rozsdafoltok ellen?(parányi barna pöttyök)
Köszi!
Üdv!
lviz
g_freeman Creative Commons License 2002.11.14 0 0 407
Hello!

Hol talalok ukran pisztolyokrol ismeretot, leirast? Ha magyar nyelvezetu nincs, angol is megteszi. A hasznalhatobb, elterjedtebb valfaj erdekelne, vagy ezek felsorolasa, hogy ra tudjak keresni.

SkateLabs Creative Commons License 2002.11.14 0 0 406
Üdv!

Éles lenne, az engedély pár nap múlva meglesz. Ezek a fegyverek ritkák kicsi hazánkban?
Ha tudsz, írj légyszi körülbelüli árat rájuk! Előre is köszi!

SL

Előzmény: gvass1 (405)
gvass1 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 405
hi,
eles, legpisztoly, vagy gazpisztoly?

Ha eles (vagy gaz), akkor majd, ha lesz megszerzesid, erdemes ra visszaterni.
P99 egyebeknt kaphato ujonnan, a P88 Compactot (1 db) iden marciusban eladtak.
DE en lottem vele azert elotte, isteni darab, boldog lehet a gazdaja.

Előzmény: SkateLabs (404)
SkateLabs Creative Commons License 2002.11.13 0 0 404
Hali!

1. Nem tudjátok, hogy van-e Mo-n Walther P 88/99 újonnan vagy asználtan, és kb mennyibe kerül?

2. Tudtok ajánlani jó fegyverboltot?

Köszi

gvass1 Creative Commons License 2002.11.11 0 0 403
hi,
a CZ75/85 csalad nyugati mercevel merve is kivalo fegyver. Ara ujonnan olyan 150 ezer penz korul mozog.
Előzmény: gyik89 (402)
gyik89 Creative Commons License 2002.11.10 0 0 402
Hy! Véletlenül akadtam a fórumra, de iszonyatosan tetszik. Rengeteg jó információval vértezheti fel magát a magam fajta amatőr. Nagyon szeretem a fegyvereket, de ésszerűtlen törvényeink miatt csak kevéshez volt eddig szerencsém, s nekem sincs (még) sajna.
Én a Cz (Czetka, Ceska) fegyver családot imádod. Persze, igazi szakértők egyből lehurrognak, de szerintem kiváló. Viszonylag könnyű, könnyen kezelhető, s nem rúg nagyot, s nekem legalább is kézre állt. Különösen a Cz-85-t tűnik igazán jónak, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Apropó, mennyi lehet ma egy pl.: Cz-75? ( Ismerősöm már régen vette, így a mostani árat nem tudom.)
Sipaki Lóránd Creative Commons License 2002.11.04 0 0 401
sztecskin
imádom
Steyr Creative Commons License 2002.10.24 0 0 400
Hali!

Tetszett az utóbbi 2 hozzászólás!!! :-)))

szvsz, mindkettőtöknek igaza van. :-))

Steyr

gvass1 Creative Commons License 2002.10.24 0 0 399
hi,
en viszont probaltam jo sokfele kompakt (es szubkompakt) 9 mm Luger, 40 SW, es nehany .45 ACP pisztolyt is.

Egy kozepesen felkeszult lovo konnyeden tud uralni barmilyen modern kompakt meretu 9 mm Luger es .40 SW pisztolyt. (Pl. HK USP Compact, HK P2000, SIG P228, Steyr M, Glock 19, Mauser M2 stb.)

Egy szubkompakt .45 ACP (pl. PO 10-45), vagy .357 Magnum snubbie revko mar mas teszta, de kepzettebb, gyakorlottabb embernek az sem ordongosseg.

Előzmény: FrankieSay (398)
FrankieSay Creative Commons License 2002.10.24 0 0 398
Tudom megállítóerő de...
Önvédelemre én egy 1.2 kg-s (HP-klón) Parát nagynak tartok. Hadipisztolynak OK, de cipelni..
A kompakt pisztolyok para űrméretben viszont nehezen uralhatók.(állítólag, bevallom nem próbáltam)
Én -9mm Short űrméretben - Walther PP-t vagy Sig 232-t vennék, ha időt és pénzt szánnék a " stresszhelyzetben amúgy is kérdéses a lövésztudás" állapot kiküszöbölésére.
gvass1 Creative Commons License 2002.10.21 0 0 397
hi,
a P08 vegkepp nem alkalmas onvedelmi fegyvernek. Nagy, nehez, bonyolult, loszerezekeny. Egy szuperfinom muszer, ami leginkabb szeretgetesre valo.

Amugy vadaszvizsgaval semmikeppen nem tarthatsz maroklofegyvert.(legfeljebb ha hivbatasos vadaszkent allsz alkalmazasban - de ez ugye nem valoszinu)

Az emlitett modellt egyszeru halandokent legfeljebb sportfegyverkent birtokolhatod, amihez kb. 150 k huf befektetese meg kb. 1 ev szukseges (kisse sok feltetlenek kell megfelelni...).

Előzmény: Steyr (396)
Steyr Creative Commons License 2002.10.20 0 0 396
@devision

Most ez hogy is van? Van vmi engedélyed jelenleg?
Hogy is kapcsolódik a vadászvizsga?

@Szado

Ajánlom gvass 393 - át olvasásra. Egyébként nagy általánosságban igaz az önvédelmi fegyverekre - hazánkban főként : Legyen 9mm PARA - ( aránylag olcsó a lőszer)
Aránylag kicsi, könnyű de azért kezelhető (rejtett viselés+ne húzza le a gatyádat a mobiloddal együtt )
Belső "kakas" (nem akad be elővételnél)
Egyébként meg az önvédelem ált. 10m - en belül értendő szemből támadóval - hátbalövés nem önvédelem, mint az néhányszor már kiderült.
Tehát, "elég, ha kb. ilyen távolságra pontos."- ebből a szempontból!!!!!
( stresszhelyzetben amúgy is kérdéses a lövésztudás+ez utóbbi Mo-n amúgy is kérdéses még a legtöbb lőtérlátogatónál is - tapasztalat, tisztelet a kivételnek, vannak néhányan. )

Steyr

devision Creative Commons License 2002.10.20 0 0 395
Hali!
Mit mondtok: ha egy Parabellum P-08 at szeretnék (működőt) arra lehet esélyem???
Pl vadászvizsgán gondolkodom ha az közelebb visz...
És mennyibe jönne ez ki?

Köszi

gvass1 Creative Commons License 2002.10.17 0 0 394
hi,
Jericho?
hat akkor olvasd el ujra a 381-es hozzaszoalsomat.
A jericho meg tokeletes allapotban sem igazan javallot rejtett viselesu onvedelmi fegyvernek imho.
Amiket felsoroltam imho sokszorta jobbak.
Előzmény: Szado (393)
Szado Creative Commons License 2002.10.16 0 0 393
Igen ez csak fantáziálás, elméleti síkon mozgok csak mivel engedély megszerzésének az eséllye 0, de ha vehetnék akkor, talán a Jerichot venném.
Előzmény: gvass1 (392)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.15 0 0 392
hi,
engedely nelkul akkor ez puszta fantazialas.
Mennyi penzt szan ra?
Amugy ha mindenkeppen ontoltot akar venni, akkor egy SIG P228, Walther P99, Glock 19, Steyr M9 vagy egy HK P2000 egyarant jo valasztas lehet onvedelemre, innen mar csak egyeni preferencia.
Előzmény: Szado (391)
Szado Creative Commons License 2002.10.14 0 0 391
HI.

Hát a jóember nem mindennapos lötér látogató, de ellőtt már egy pár doboz lőszert és biztonságossan tud kezelni egy fél autómatát.

Megszerzési nincs és ahogy a dolgok állank nem is lesz mostanában.

Előzmény: gvass1 (390)
gvass1 Creative Commons License 2002.10.12 0 0 390
hi,
mennyit lott a joember elotte eles lofegyverrel, es milyenekkel?
Es honnan van mexerzesije?
Előzmény: Szado (389)
Szado Creative Commons License 2002.10.11 0 0 389
Önvédelemre gondoltam egy 120 kilósnak.
Előzmény: gvass1 (380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!