Keresés

Részletes keresés

citera Creative Commons License 2009.06.05 0 0 592
Talán az akasztószeg megakadályozza, azt nem lehet kifúrni? Ha az egészet felfúrják 0,22.re és újrahuzagolják a csövet, akkor meg kár a gőzért, mert teljesen új fegyvert is képesek csinálni, amiben nincs semmilyen akasztószeg, és akár egy AK lőszert is befogad.Akinek erre megvan a technológiája, és piaca is van rá, az tuti bűnöző. Erre a Keserű Sniper sincs felkészülve, aki nagyon ért hozzá és megvan a felszerelése, az úgyis megbuherálja, nem az ilyen profik ellen véd az akasztószeg. Ráadásul egy 0,22.es csőben lévő akasztószeget sokkal könnyebb áthágni, mint egy egész csövet felfúrni. A kisebb kaliber szerintem sokkal nagyobb védelmet nyújt a buherálás és az éles lőszer használata ellen, mint egy akasztószeg.
De ha jól selytem (még nem láttam) a sniperben is csak a zárszerkezet van módosítva, amit egy mezei esztergályos is újra tud gyártani, ha a huzagolt csőhöz nem kell nyúlnia. Márpedig a sniper csöve alkalmas éles lőszer kilövésére (csak a zárszerkezet átalakítása teszi arra alkalmatlanná) egy 4.5-ös cső pedig nem.
Egyépként meg nem sok értelme van fúrogatni egy puskát, mert azt utána csak bűnözésre lehet használni, sem eladni, sem sportolni nem lehet vele, és még a puszta birtoklása is kockázatos. Aki vesz magának egy sportfegyvert, nem valószínű hogy buherálni fogja, mert ha képes újrahuzagolni egy egész csövet úgy, hogy az utána is pontos legyen, akkor már inkább készít magának egy éleset. Egy Omerta gumilövedékessel is ki lehet lőni megfelelően méretezett sörétcsomagot, anélkül, hogy bármit is átalakítanának e fegyveren, vagy az ilyen használattól kár keletkezne benne, mégis forgalomban van. A rossz szándék ellen nemigen lehet hatékonyan védekezni.
Előzmény: Törölt nick (591)
citera Creative Commons License 2009.06.05 0 0 590
Üdv!
Hallott már valaki olyan puskáról, ami startpatronnal megy, és 4.5mm.es kaliberű?
Egy ilyen fegyves olcsóbb üzemeltetésű lehetne, és pontosabb is:
kisebb lövedék, nagyobb torkolati debesség, másrészt a 4.5mm.es kaliben miatt nincs szükség akasztószegre, ami (ahogy itt olvastam) nincs mindig pontosan középen, ami eltérítheti a gázáramlást a cső forgástengelyéből, pontatlanságot okozva ezzel. Létezik ilyen herkentyű?
A másik dolog, ami az eszembe járt, hogy szerintem tök fölödleges ekkora erejű fegyvernél forgózárat alkalmazni, elegendő egy szimpla tömegzár (mivelhogy kisebb kaliberű éles pisztolyokon is használnak ilyet). Ez esetben nincs szükség zárkeretre sem, hanem az itt látható kakasos megoldás is megteszi, ahol a zártömb maga a kakas. A kakast felhúzva szabaddá válik a csőfar, amiben benne van a töltényűr, ami nem más, mint egy furatbővítés a megfelelő mélységig. egyszerűen beletesszük a légpuskalövedéket, utána a startpatront, és durr. Szerelt lőszer azért nem megy bele, mert nem létezik 6-os hüvelyű 4.5mm-es lőszer.
Az itt látható kép egy 0.22-es kispuskáé, lárhatjuk hogy a tömegzár már ott is elegendő
Ugyanilyen megoldással gyárthatnának a sniperhez hasonló , de egyszerűsége miatt olcsóbb és pontosabb herkentyűt. Ebbe belemenne a az extranehéz 1g-os légpuskalőszer is?
Gyártanak ilyet? Ha lenne ilyen valakinek, arra előbb-utóbb áldoznék anyagiakat.
Ez a kép eredeti felrata szerint egy "carabine lagauche" nevezetű fegyvert ábrázol.
mivel a töltény peremgyújtásos, elég a csőfar végére rácsapni, nem kell külön ütőszeg, csak esetleg egy kis kiszögellés a kakason. Láthatjuk a robosztus kakast, mely tömegével zárja le a töltényűrt, nincs reteszelve az elsülés pillanatában.
Kíványcsi vagyok, hogy ilynekből létezik -e muzális startpatronos változat. Ezeknek sokkal régiesebb a hangulata, ránézésre egy sörétesre hasonlítanak, szerintem nagyon flash.
STEVE.5 Creative Commons License 2009.05.26 0 0 584

"...a csőnek azon része ami ...a lövéskor tőled távolabb van,..."

Igen.! Ez a forgó töltényűr.

"...elfordítod a töltőkaput, akkor a lövedék a csőfarnál helyzkedik el..."

Valóban, ez egy extrém helyzet, amikoris egy igen rövid csőszakasz képviseli az elöltöltős lövészetnél MEGSZOKOTT csőhosszt!

A működtető patron szempontjából (fizikailag) továbbra is a csőtorkolat felől:-)

Előzmény: theta V (580)
"disznópatron" Creative Commons License 2009.05.24 0 0 583
Szia!
Még ha tegyük fel, bele is férne a 22 lang a sniperbe, figyelmeztetek mindenkit, hogy a jogi következménytől eltekintve ez műszakilag is életveszélyes kísérlet. Egyszerűen azért mert, ha véletlenül egy "erős" patronnal rádurrantasz a nyitott, forgó lövedék űrre, az halálos lehet. Kirepülhet hátra a zárszerkezet. Gondolom, a többit nem kell ecsetelnem.
Egyébként meg felesleges provokálnod…….. ;-)
Előzmény: Törölt nick (581)
theta V Creative Commons License 2009.05.10 0 0 582
Szia!

Nem lehet .22lang - al használni, mivel nem elég mély a töltényűr. Aki mégis belerakta annak illegál buherált fegyvere van.
Előzmény: Törölt nick (581)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.08 0 0 581

Sziasztok!

Használt már valaki sniper 22 lang riasztó patronnal?

A hétvgén tudok feltenni pár képet,van néhány eladó bipodom,nem gyári,de nagyón jó minőségi,hajógyári anyagokból,nagyon strapabíró,igény szerint rugalmas gumibakkal,fekete színben,és lesz hangcsillapító imitáció is,ha jól tudom az nem tilos....

theta V Creative Commons License 2009.05.08 0 0 580
Mióta töltöd a snipert a csőtorkolat felől???

A csőtorkolat az a csőnek azon része ami (hacsak nem vagy szuicid) a lövéskor tőled távolabb van, és azon távozik a golyóbis.
Namost a sniper töltésekor az ólombogyót a töltőkapuba teszed, fizikailag éppenséggel felülről. Aztán mikor elfordítod a töltőkaput, akkor a lövedék a csőfarnál helyzkedik el, nem a tokolatnál.
Előzmény: STEVE.5 (579)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.05.08 0 0 579

"...nem a csőtorkolat felől kell tölteni..."

A lövedéket a torkolat felől töltöd be, a patront pedig a csőfar irányából, ezért elöltöltős.

 

 

Előzmény: theta V (578)
theta V Creative Commons License 2009.05.07 0 0 578
Minden elöltöltős muzeális, de nem minden muzeális elöltöltős.

Többek közt a sniper sem elöltöltős, mivel nem a csőtorkolat felől kell tölteni, csak a modern egybeszerelt lőszer kilövésére nem alkalmas.
STEVE.5 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 577
Még pontosabban: muzeális-elöltöltős:-)
Előzmény: theta V (576)
theta V Creative Commons License 2009.05.07 0 0 576
Nem elöltöltős, hanem muzeális.
Muzeális jellegű fegyvert SPORTLÖVÉSZETRE a lőtéren használhatod.
Előzmény: Tipcso (573)
Tipcso Creative Commons License 2009.05.07 0 0 575
Köszönöm a segítséget! :-((
Tipcso Creative Commons License 2009.05.06 0 0 573
Üdvözletem az Uraknak!

A szemem majdnem kigubbadt de végigolvastam ezt a topikot az elejétől a végéig.
Rendesen kivan vesézve a dolog.
Írtatok a jogi szabályokról:
Mivel ez a fegyver muzeális elöltöltős ezért szabadon tartható. De mivel 7.5J-nál erősebb ezért csak lőtéren használható.
Kérdésem ezzel kapcsolatban a következő: Ha én mégis a saját kertemben mondjuk lőlapra elsütöm /használom/ úgy hogy
a skuló nem hagyja el a saját területemet, és ez a Szervek fülébe jut. Akkor mire lehet számítani, ez szabálysértés vagy bűncselekmény?
Ha szabálysértés akkor mi a bünti? Neagyisten bűncselekmény akkor 2-8-ig? Vagy tényleg használhatom? Ez még nekem nem tiszta.
Írtatok a fegyver szerkezetérő és az úgynevezett stiftről ami megakadályozza hogy éles lőszerrel lehessen használni.
A fegyverrel kapcsolatban még arra lennék kíváncsi: hogylehet ezt a fegyvert megtölteni. Írtatok a töltőűrről ahova a startpatront lehet behelyezni, ahol ez a bizonyos stift van de a 5.6-os golyót hova kell tenni? A fegyvercsövön kell lenyomni mivel elöltöltős?
Bocs ha hülyeséget kérdeztem de csak annyit tudok erről a puskáról amit itt olvastam.
Egyébként nagyon meggyőztetek nekem is kell egy ilyen!
gergoI Creative Commons License 2009.03.30 0 0 572
Tegyél be pár képet róla, lássuk mennyire van igényesen felújítva.
Ugye nem a szokásos pác+lakk neadjisten lazúr?
Előzmény: KeseruElado (571)
KeseruElado Creative Commons License 2009.03.29 0 0 571
Keserű Sniper eladó, felújítva, vas részek újrabarnítva, rozsdátlanítva, igényeseknek.

* Ár: 65.000 Ft
* Telefon: 06706472151

Keserű sniper
Feri10 Creative Commons License 2009.03.29 0 0 570
Keserü Sniper 35ezer. 0630-400-6445
Feri10 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 569
Keserü Sniper eladó! Kitünö állapotú elsö szériákbol való! Budapest mellett! Árajánlatokat csak telefonon, ritkán vagyok netközelben! 0630-400-6445
sebitomi972 Creative Commons License 2009.03.20 0 0 568
Szia A trainer elkelt!!
Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.15 0 0 567
hello engem érdekelne a trainer 06306399326
Előzmény: sebitomi972 (564)
cali197 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 566
Hi,üzletben ha lehet kapni 30eHuf!Máshol jóval drágáb(vakera és egyébb neppergyüjtő oldalak)+Üzletben van rá gari, neppernél nem mindre.Ha jót választasz ki magadnak25-40m-en még jó.
Előzmény: Balu777 (565)
Balu777 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 565
Sziasztok!

Még új vagyok a sniper témában és van pár dolog, amit szeretnék megkérdezni.
Mennyi szokott lenni kb. ez a fegyver? Kb. milyen messzire visz, milyen távolságig pontos jó patronnal és lövedékkel? Ti hány méterre használjátok?
Köszönöm
sebitomi972 Creative Commons License 2009.03.03 0 0 564

Sziasztok a meghírdetett Trainer ára változott 52.000Ft a két markolattal, a képen látott állapotban. Természetesen MKH kártyával.

 

 

Trainer1Trainer2Trainer3Trainer4
Előzmény: sebitomi972 (549)
zeta 3 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 563
Megkaptam.
Előzmény: Törölt nick (562)
zeta 3 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 561

A programozást nekem egy szakember csinálja, de ha vannak fegyverfotóid azt elküldheted, köszönettel elfogadom. Esetleg cikket is írhatsz, mondjuk a viperákról, ilyesmikről nincsenek írásaim, gondolom értesz hozzájuk, persze csak ha van kedved hozzá.

 

Az e mail címem: crkp9@freemail.hu

 

De mielőtt bármit is írsz, vagy elküldenél erre a címre, jelezd itt a topikban, hogy tudjam hogy tényleg te küldted.

Előzmény: Törölt nick (560)
zeta 3 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 558

Szólni fogok.

 

 

"Ha elfogadod akár segíthetek is."

 

 

Milyen segítségre gondoltál?

Előzmény: Törölt nick (557)
zeta 3 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 556
Kevés, számítógép előtt eltölthető időmben a portálomra írtam meg a cikkek nagy részét, jó volna beindítani végre, meg fényképeket csináltam, szedtem össze satöbbi, illetve vidéken voltam kipróbálni a távcsövemet. A jövőben lényegesen kevesebb időt töltök majd itt a fórumban.
Előzmény: Törölt nick (555)
zeta 3 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 554

"Az is kumva drága.))"

 

 

Akkor nem kell, erősen árérzékeny vagyok. :)

 

 

"Gyöngypatika és esetleg ahová szoktál járni a körútra."

 

 

Bartók Béla út, és a Soroksári út, de 90%-ban Bartók Béla út.

 

 

"Elöltöltőset csináltál a Flóbertedből?"

 

 

Működik. :) 

 


Előzmény: Törölt nick (537)
theta 4 Creative Commons License 2009.02.26 0 0 553
Érdekelne, csak írjál árat!!!!
Előzmény: h-661 (552)
h-661 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 552
H&N.gömblövedék, az előbb lemaradt.
H&N gömblövedék
h-661 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 551
Tiszteletem az Uraknak !
H&N. 5,6-os Sniperbe való rézzel bevont gömblövedék 4 dobozzal azaz 2000 db.
eladó. Érd: privibe.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!