Keresés

Részletes keresés

Fogár Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4880

sziasztok!

megvagyok :)

tegnap is vezettem (igaz párom felügyeletével) ma meg egyedül mentem suliba, majd bevásárolni :)

elég nagy a kocsi...mivel kombi, így max a hossza fura, meg még nem szoktam meg hol fog a kuplung...de az még 1-2alkalom és nem gond...amúgy sztem elég jól vezetek, nem vagyok félős, meg töttyögős..akiktől idegbajt lehet kapni :)---csak a parkolás---na az nem megy. :(

Janka nem feltétlen azönállóságról elhíresült :) ő sem akar egyedül menni, sőt lenni sem nagyon :)

borcsi: kimegyünk majd Diósdra, majd megbeszélünk időpontot, esetleg 1mami+baba jöhet is velünk. Időpontot nem tudok előre mondani.

vizsgák...ma vizsgáztam egyet 5ösre (elég gagyi volt) kaptam egy 3ast (féléves tanulmányra) és tegnap voltam egy vizsgán...de nem fűzök hozzá reményeket, mert szinte végig sem olvastam 1x sem a jegyzetet...annak ellenére elég sokat tudtam...csak szóbelin úgyis kibukik,h nem tanultam semmit.

17-én megyünk képzeljétek Yamoto koncertre...volt már vk? utána meg vacsizni, mivel 19-én van a névnapom :) Janka meg megy hvégén nagyizni.

na eldugulok...úszik a lakás a kutyaszőrben...nameg eléggé szét van szórva minden...pakolok és követem shaish-t...kivéve az egérszippantós műveletet.

toria78 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4879

Az alvásról én is akartam már kérdezni.

Nálunk 2 opció van nagyjából a nappali alvásra. Fél-egy-két óra alvás után nyöszög, felébred, arrébmegy az ágyban. Ekkor nem megyek be, és pár perc után visszaalszik. Viszont ha hangosan sír, akkor bemegyek, visszafektetem, én pedig mellé fekszem a szőnyegen. És várok. Pár perc és alszik általában. Mostanában van, hogy csak fekszik, de nyitott szemmel, bambul. Ekkor "fekve kúszva" távozom mellőle, mert ha észreveszi a szeme sarkában h vmi mozog, akkor azonnal üvölt.

Éjszakánként egyre ritkábban sír fel, úgyhogy egyre többször van h 1x sem kell átmenni hozzá reggel fél8ig.

De..a múltkor néztem, mikor aludt. Annyira látszott rajta, hogy rosszat álmodott!!! Mi a fene jár a kis agyában?

Sári evés :-)

Egyiptom.. hmmm ..

Samu mama Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4878
Ja, nálunk is szokott lenni ilyen :///. És az a gáz, ha felébred, mert akkor semmi sem jó, csak az, ha rajtam alszik. Én hagyom nyenyeregni, aztán kiderül ,hogy beborul-e. :-)
Vagyok én is :-), csak eddig megfőztem pár adag kaját, amíg Sárkány aludt. Ma rizst evett hússal, szimplán, tetszett neki.... Sőőőőőőőt... Már az a gáz, hogy mindent kézzel akar enni, a kanálra 3 nyamm után fújol, így most alkotok darabosabbakat ,amit aztán összefarigcsálok, és így eszik :////
Sajna két hét és kezdődik ez a nyamvadt hrgrrr bvndlewjgbej iskola....Kiélvezem a nagy semmittevést.............

Egyiptom? :))))))))))))) Mi 3 éve voltunk Sharm el Seikben, vagy hogy írják, márc végén, nagggyon jó volt, azóta az építkezés meg Sári miatt sehol, de idén nyáron pótolunk.... Aztán lehet, hogy tavasz lesz.... :D
Előzmény: borcsi555 (4876)
shaish Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4877

Két macsek, bentiek, sztem itt a 9.kerületben kint max egy napot élnének....

Háznál majd meglátjuk, eleinte bentiek lesznek, aztán lehet h kiengedem őket....meglátjuk.

Na igen, merülés most nem annyira játszik nálad, de azért remélem vmi kikapcsolódásra lesz lehetőségetek!

Munkaút Egyiptomba? Aztaaa, jól hangzik....

Napközben nincs ilyen nálunk, volt hogy éjszaka nyöszögött kicsit, de mire lelket vertem magamba, visszaaludt:). De (kopp-kopp) mostanában már ez sincs...

Sztem ilyenkor hagyhatod kicsit, ha esélyes a visszaalvás, mert fél óra nem sok pihi..

Mai ebéd: kelbimbófőzelék, remélem Csabinak is bejön.

Ja, a múltkor kérdezte vki (Zsuzsa va Samu mama, húú, nem emlékszem) a joghurttal készített csiga receptjét, nem azért nem írtam, mert izé vagyok:) csak nem tudom az arányokat, érzésre csináltam.....kevés dolgot készítek receptből, inkább olyan ad hoc sütök-főzök.

Volt benne liszt, cukor, tojássárgája, joghurt+víz, élesztő, olaj. Töltelék fahéjas cukor:). Finom volt, tej helyett a vizes joghurt+ cukorban futtattam fel az élesztőt, összekavar, keleszt, kinyújt, tölt, megsüt, megesz:))

Előzmény: borcsi555 (4876)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4876
Egér a porszívóban:)) Hány macsek van? Lakásban vagy kijárnak vadászni? Biztos jó lesz nekik a kertváros.
Utazás:úgy volt, hogy kb márciusban mennénk egyiptomba (persze még nem volt pocakbébi, amikor terveztük, így nem is merülhetek), de papának nincs szabi éppen..
Munkaút lenne amúgy is, lehet, hogy csak én megyek+viszem anyámékat bébiszittnek:)
Nektek is van olyan, hogy lefektetitek aludni nappal és kb fél óra múlva kiabál 2 percet, ha nem megyek be ált. visszaalszik. Na ezt jól megaszondtam.
Előzmény: borcsi555 (4874)
shaish Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4875

Akkor jó, stramm kiscsaj Nojka, gyorsan kilábal belőle.

Na, most is nekiálltam porszívózni, erre beszippantott egy egeret (játék, a macskáké) és beszorult, se ki, se be nem moccan a disznó, porszívásnak lőttek, úgyhogy ha a többivel is így haladok, akkor leszek, majd már könyörögni fogtok h húzzak má' valahova:)).

Azért remélem a mozival nagyobb szerencsénk lesz....

Utazás, jól hangzik, célpont bárhová:)), nade mégis, hová? Terveztek mostanában kikapcsolódást?

Előzmény: borcsi555 (4874)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4874
Köszi, tegnap volt a krízis, ma már széles a jókedve:)
Nem hinném, hogy miattad nem ír, biztos meló van..
Én nem örülök, hogy nem leszel, mostanában mi vagyunk itt legtöbbet. Én tanulás címszó alatt itthon senyvedek, pedig már úúgy elutaznék bárhová!
Előzmény: shaish (4871)
shaish Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4873

Jövőhét oké, szívesen mennénk. Konyhabútor holnap lesz beszerelve, alig várom:).

csúszásról majd akkor nyilatkozom mekkora, ha beköltöztünk, most úgy néz ki h a 17-i hétvégén megyünk....remélem.

Roli megmutatja hogy kell formabedobni:) Csabi meg cserébe az ácsorgást/tipegést, remélem összejön a tali, bár lehet ha addigra Roland is a függőlegest részesíti majd előnyben.

De elkésve asszem egyikük sincs:)).

Előzmény: toria78 (4872)
toria78 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4872
Jövő héten hátha összejön a találkozó. Fogár, mennek a km-ek szépen? És a suli e heti nagy dolgai? Tengerparti MyBaby és Hanka is jelentkezzen! Shaish, konyhabútor alakul? Csúszás tényleg csak kicsi? Emlékszem nekünk milyen öröm volt 1 éve mikor ideköltöztünk, gondolom nálatok is hasonló... Nálunk állási rekord 10 mp, de nem látom jelét, hogy nagyon érdekelné az önállóság. Csabi v Janka megmutathatná neki!
Előzmény: shaish (4871)
shaish Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4871

Ó, gyors gyógyulást Nojkának! Ez a szemcseppentés nem hangzik jól...nem lehet könnyű kivitelezni. De hamar túllesztek ezen, remélem kedve jó!

Neglom:( sztem miattam nem ír, vagy nem tudom, de ilyen érzésem van. Pedig tényleg nem megbántani akartam, lehet h annyira még nem ismerjük egymást így topikilag hogy véleményeket ütköztessünk...

Neglom, ha megbántottalak, bocsánat, légyszi gyere elő!!!

Nekem ma úgyis ezer dolgom van még délutánig, szóval kicsit el is tűnök, holnap meg lakásozunk az újban, jön a konyhabútor is, aztán hétvégén meg hazamegyünk a nagyikhoz, sokat sztem nem leszek itt. De azért ne örüljetek, visszajövök:D.

Előzmény: borcsi555 (4870)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4870
Jó családozást nektek!
Mi végképp nem megyünk lévén fertőző kötőhártyagyuszi van:( Már javul, de a szembe cseppentés rosszabb, mint az orrszívás. (vsz a taknyot kente a szemébe, szóval vigyázni kell)
Kinga élvezi a kórházat? Nocsak:))
Képzeljétek, Nojka tud mondani 2 szót:mackó és hapci. Főleg a hapcit, ahhoz még a fejét is rázza, mintha hapcizna. Persze apja tanította.
Neglom hol a bánatban vagy???????????????
Előzmény: shaish (4869)
shaish Creative Commons License 2007.01.31 0 0 4869

Sziasztok,

Uhh, játszóba mégsem mennénk, de látom ezzel nem vagyok egyedül...

Párom hamarabb végez ma, Csabizunk egy közöset:) majd elmegyünk moziba, szitterlány végzett a vizsgáival:).

Ertal, lehet h az első dokinak lesz igaza és tényleg a vérnyomása?...

Élvezi nagyon?! Komolyan?

Szép napot mindenkinek!

ertal Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4868
Sziasztok!
Kingát csak a kivizsgálás miatt fektették be. A neurológián van.
EKG, EEG, szemészet, vér és vizelet, holnap orr- fül-gége, és még nem tudom. Ma éjjelre is bent maradt, de piszkosul élvezi.
Egyelöre csak az alacsony és összevissza vérnyomást találták, a doki szerint eröteljesebben kéne sportoltatni.

Mi most nem megyünk talira, bocs! Egy baba-mama tornáról már lemaradtunk, a holnapiról nem akarnék. Du. meg Kingát hozom haza. Legalábbis azt hiszem.
toria78 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4867
vmi vacak ezen a gépen, az entereket folyton kihagyja :-o
toria78 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4866
Harapás nálunk nincs Kingának jobbulást, és sikeres diagnózist.. szegénykéim Zsuzsa jobbulást a párodnak Talira én a Bálintra szavazok Estére vendégeket várunk, alvás alatt sikerült megfőznöm mindent. Finom lett :-) Érdekes, a gyerek miatt inkább jönnek az emberek, mint hívnak, de ezzel nekem generálnak extra munkát...
BankiTimi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4865

Zsuzsa! A férjemnek is ez volt a nyavalyája 2 hete ..az egész szájürege tele volt hólyagokkal. Bekentem neki glykosept-tel és 2 nap múlva már nem voltak..az orvos azt mondta a kezdődő tüszős mandulagyulladás is okozhat ilyet, szóval, még a torkába is bekentem szegénykémnek fültisztítóval, de jobban volt másnapra. És a tüszők sem jöttek elő a manduláján...igaz az íze szar, de hatásos.És nem kell hígitani, csak úgy töményen kend rá.Remélem beválik.Jobbulást!

Előzmény: BankiTimi (4863)
borcsi555 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4864
Hihi, terhességem (mármint az első, de furán hangzik) elején én is ledaráltam a tükröt telibe a kapubejáróban.
Fogár, hurrá!! Akkor ne csak igérgess, gyertek is ki Diósdra! Az autó nagyságától ne félj, az ember pont azt szokja meg amekkora van. Egyedül a parkolás miatt előnyös a kicsi. Mi meg most akarjuk lecserélni a miniautónkat, mert nem férünk már bele. Pedig 4l-t fogyaszt, iszonyú gazdaságos.
Ertal, sztem jó, hogy kivizsgálják Kingát, így van esély rá, hogy kiderüljön az ok. Persze drukkolok, hogy semmiség legyen!
Tória, jó lehetett a fürdőzés, nagyon irígykedem..
Bálintba mi sem megyünk. Ráadásul most indulunk az orvoshoz, mert Nojának is baj van a kötőhártyájával. Váladékos a szeme.
Ezek a harapós gyermekek:P
Zsuzsa, férjednek jobbulást!!
Előzmény: ertal (4854)
BankiTimi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4863
Nekünk a kis pofiján vannak állandóan pöttyök..azt mondják tejkiütések és az érzékeny babáknál a szoptatás alatt végig előjöhet...na mi beleestünk. A kis Levike január elejéig nem is volt hajlandó semmit sem inni pluszban, pedig dec. 29-én volt 1 éves...szóval még mindig napi 6x szopott. Semmiféle cumisüveget, poharat nem fogadott el, és akkor vettem egy csőrös poharat...azóta iszik és most már csak reggel és este szopizik..De azért ő is harapdál és nyomogatja a szememet. A másik aranyos dolog..csak úgy alszik el, ha a kicsi nóziját az én nózimhoz dörzsöli, vagy a takaró csücskét nyomogathatja az orrocskájához:)Olyan muris:)
Előzmény: Samu mama (4862)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4862
Ertal, sajna Sári is harap, pedig én is próbálom lebeszélni. Mostanában egy csatakiáltás kíséretében letámad és jóízűen beémharap, én meg századszorra ismétlem: Sári, ne harapj, mert fááááááááááááj. Sőt, mostanában a szemem köti le, a mutatóujjával úgy vizsgálja, hogy majd' kiszúrja......
Samu mama Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4861
Sárinak a homlokán szoktak kijönni színtelen pöttyök - ez akkor van, ha a sapka alatt bemelegszik. Nézted már, hoy mikor erősebbe, vagy mindig ott vannak? (én is a tejre gyanakodtam, de aztán ezt a megfigyelést végeztem el :)))

Dorothy :DDD Itt is iszonyat....
Előzmény: Gyáva Nyúl (4855)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4860
Fogár: grat a kocsihoz!!!

Toria: éljen a pihenés!!!! :)))))
Samu mama Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4859
Nekünk a műv ház jobb lenne, de többség dönt..... Viszont akkor én kihagynám.... Ami nem lenne baj, mert be tudnám szervezni a szitter ismerkedni :DDD Majd köv alk megyünk mi is, vagy a művházba akkor lehetne tali, ha már mindenki jól meg tudja közelíteni a helyet... Ez az idő egyébként is kiborít.... Sétára nem tudom rávenni magam - előbb is majdnem elindultunk, erre nagy zuhé meg szélorkán volt...
Előzmény: shaish (4856)
Samu mama Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4858
Ertal: Kinga bfektetése nem hangzik jól :(((: Ennyire rossz már a helyzet vagy csak a kivizsgálás miatt van bent?

Zsuzsa, afták tűnjenek el!!!!!! Szegény....
Samu mama Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4857
:DDD Óh, férfiúi hév!

(én terhesen húztam meg a kocsit :///)
Előzmény: ertal (4854)
shaish Creative Commons License 2007.01.30 0 0 4856

Sziasztok,

Ertal, Kingának kitartás, nagyon drukkolok ám, hogy semmi komoly ne legyen, gyorsan gyógyuljon meg a nagylány!!

Peti kis hős, tekintettel van a nővérére.

Harapás néha nálunk is van, de inkább csak a ruhámat, engem még nem harapott nagyon meg, Páromat egyszer:). De ritka, szóval nincs ötletem, gondolom majd megtanulja h nem szabad...l

Nyúl, hol ekcémás az arca? Ahol nyálazódik is? Mert ott Csabinak is nagyon kiszárad, sztem ezt nem nagyon lehet kivédeni....törlöm, kenem, de azért látszik neki a pirosság...nem is teljesenn olyan mint az ekcémás foltjai voltak...

Ha máshol van, akkor passz...

Tejtermék, nem tudom meddig kell várni, tippem 1-2hét lenne, de inkább passzolok..

Tényleg ekcéma ügyben, kipróbáltuk a Halicart, úgy tűnik bevált, nem is kenem vmi gyakran,, mert néha kimarad, de most jó a bőre, pár kisebb érdes folt van, inkább csak fürdéskor a vízben pirosodik ki kicsit....szóval tök jó, köszi Maci!!

Zsuzsa, elég rosszul hangzi ez a bármikor kijöhet verzió, ha herpeszféleség akkor meg monnyon le, Férjet meg tuningoljad h ne gyengüljön az immunrendszere, Nektek meg kitartás!

Tali: akkor most kinek hollenne jó? Szavazzatok légyszi!!

Mi a Bálintba könnyen eljutunk, de ha a többség inkább a művházba menne, azzal is megpróbálkozunk.

Ki jönne és hova?

Gyáva Nyúl Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4855
sziasztok,
toria, tökjó, h jó volt a telelés! jó lehetett a kis vízimanóval. :)
Zsuzsa, a párodnak meg Rékának jobbulást! és ertal + monyesz, Kingának is! remélem, hamar rájönnek a dokik, h mi lehet a baj.
Fogár, gratula a kocsihoz.

Tényleg vicces, h a múltkor beharangozták a világvégét, most meg semmi előrejelzés nem volt, aztán itt is levitt pár palatetőt a szél. azért sétáltunk másfél órát délután, akkor sütött a nap és csak egy helyen akart elvinni a szél (mint Dorothyt az Ózból :) ). egyébként is bolond az időjárás, szombaton még szánkóztunk, ma meg a szél ellenére nyolc fokban sétáltunk...

kérdésem is lenne, ha már erre járok. :) Ádám arcáról egyszerűen nem múlik az ekcéma - sehol máshol nincs neki, csak ott. már arra gondoltam, h a tej miatt lehet, úgyhogy három napja nem kap sima tejterméket. mennyi idő múlva kellene javulnia a bőrének? mert eddig semmi változás.
ertal Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4854

Monyesz:

jobb tükör: látjátok, a férfiúi felsôbbrendûség itt is világosan látható. Nekem a kocsi megvásárlásának estéjén, mindössze 6 óra után sikerült leszakítanom a bal tükröt (tolatáskor, villanyoszlop betonlábával) - ertalnak 6 hét kellett hasonló eredményhez ;-)))

Előzmény: ertal (4853)
ertal Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4853

Sziasztok!

Kingát befektették kivizsgálásra. Az egész napot a kóház(ak)ban töltöttük vele és Petivel. Peti olyan tündérien bírta!

Zsuzsa, párodnak jobbulást!

Kocsi: ma levittem a jobb tükröt. :(( Pedig már egész belejöttem....

toria, örülök, hogy jó volt a telelés.

Harap még valakinek a gyereke? Kezdek félni, ha Peti a lábamba kapaszkodva mögöttem feláll, mert már nemegyszer megharapott. Egyszerüen nem is tudja, hogy az nem csak a nadrág. Ugrom persze egy nagyot, és mondom, hogy "Aúúú! Nem szabad harapni! Ez fáj Anyának!", de még nem tanulta meg.

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4852

RÉka ma annyi ideig volt kinn, hogy autótól tesco-ig, meg vissza... a nagy szél mégis úgy megártott, hogy délután már mosogathattam a szemét, valószínűleg kötőhártyagyuszi :((( egyszer már volt, remélem, ezúttal is elmúlik hamar, mindenféle komolyabb gond nélkül.

Állatkerti játszóház... nem voltunk még, de a Liptai Klaudia gyerekműsorának az a helyszíne, onnan lehet némi infóhoz jutni...

Shaish... hogy mitől van a nyavalya???  nem tudni!!!!!! állítólag valamilyen herpeszvírus-féle, de persze semmilyen vizsgálat nem mutatta ki, mind negatív volt...  lehet bármi...   (szvsz a szervezetben tenyészik ez az akármi, és ha bármi ok miatt kicsit legyengül a párom - amilyen szar az immunrendszere mostanában - rögtön előjön ez a sz.ság....  )

Fogár, gratula a kocsihoz! vezess sokat!  Nekünk is van egy kocsink, jó nagy batár, de én nem merem vezetni, ezért olyan, mintha nem is lenne... ki se látok belőle, nemhogy biztonságban érezzem magam és a lányom... no mindegy, egyszer talán lesz nekem is egy saját kis kocsikám :)))

(először mondjuk építkezzünk egy jó kis házikót!)

na, megyek pihizni... jóéjt!

ertal Creative Commons License 2007.01.29 0 0 4851

Monyesz:

"amit ülve nem nagyon lát, mert betakarja a hasa" - Peti dettó, kis Buddhának nevezzük, ha a kádban ül - azért megtalálta egyedül is :-)))

Szél: itt Bécsben ugyanaz: elôzô alkalommal szóltak a cégnél, hogy a külsô árnyékolókat fel kell húzni. Egy fakerítés mégis a mostani széltôl dôlt ki a közelben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!