Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zsuri Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1772
Varshi,

nekem 5 ajtós van, de pusztán nyálcsorgatás okán elég sokat szemeztem az XSi-vel. Lényeges különbség nincs, majdnem ugyanolyan, mint az 5 ajtós, 2 változás van kívülröl:
- ugye az elsö ajtó nagyobb, mint minden 3 ajós autónál,
- a hátsó ablak vége (C-oszlop) kicsit más vonalban megy le, jobban követi a kocsi hátulját.

Belülröl annyi más, hogy az elsö ülések elöre tudnak csúszni, a hátsó beszállást megkönnyítendö.
Az XSi-ben még hozzájön, hogy 17-es kereket adnak hozzá.

A lábam súlya :-), hmmm nem hiszem, hogy nagyon nehéz lenne. Szeretek dinamikusan menni, de nem tartozom azok közé, akik csak a full gázt és full féket ismerik :-) Idönként meg egyáltalán nincs kedvem nyomni, akkor csak öregurasan "krúzolok". Egy párszor tényleg gyorsítgattam vele + egyszer próbáltam végsebességet, de ebben az idöszakban alapjában véve inkább nyugodtan vezettem vele, mivel érdekelt, mennyi a fogyasztás. Nem alszom rosszul a 11l miatt :-), és továbbra is nagyon tetszik az egész autó, de azért öszintén szólva egy picit kevesebbre, olyan 9-10l-re számítottam ilyen használat mellett. De majd a folyamatos használat megmutatja, hogy mi az általános fogyasztás.

Egy barátomnak 3l-es Alfa 166 van, ö nem tud semmilyen körülmények között 11l alá menni, ha picit nyomja neki akkor 15-16l.

Előzmény: Varshi (1768)
mezga geza Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1771
Tigrislábkarom,
1. Hat nemjo hir, hogy megint elojott a zarlat :-(((
2. Nekem is pont annyi full varosban legkondival. En mar kezdek megbekelni vele. A gyari adat 9L varosban, gondolom az plusz 1-2L a legkondi es a neha dinamikusabb gyarsitas teszi.
Előzmény: Tigrislábkarom (1767)
mezga geza Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1770
Varshi,
Koszi a biztatast karc ugyben :-)
A 3 es az 5 ajtos kozott tudtommal csak az ajtok szamaban ter el, amugy minden ugyanaz, kivetel a 2.0 XSI amiben egy kicsit mas a belso es alapban 17-es felnik vannak hozza, de felfuggesztes, attet ugyan az. Meg perforalt pedalokat sem tudtak bele rakni nem ugy mint a CC-be :-(
Előzmény: Varshi (1768)
zolmax Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1769
Szia!

Természetesen várok minden kérdést és megjegyzést, akár műszaki vonalon is. Amiben tudok, segítek, de természetesen mellettem fog ülni az egyik szervizes kollégám is. Azt hiszem, hogy ő talán olyan kérdésekre is fog tudni válaszolni, amire nem sokan. Tehát várjuk a kérdéseket. És persze minden jelentkezőt a Peugeot Szépségversenyre!
Üdv

Előzmény: mopis (1749)
Varshi Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1768
Üdv mindenkinek ! :)
Rég jártam erre... :)

Egy gyors kérdés: lett itt valakinek 3ajtós 307-ese? Csak azért kérdem, mert nekem anno azért esett ki a 307, mert csak 5ajtósban volt. Tudtok a 3ajtósról valami _konkrétumot_? Effektíve olyan, mint az 5ajtós (csak -2 ajtó), vagy van más változtatás is?

Ja, és mennyi amúgy a Casco a 307-esre? Mondjuk egy 1.6 Premiumra. (Pesten, 10% önrésznél.)

zsuri:
> 2.0-ás van (...) Megvan az elsö fogyasztási adat:
> város/országút kb. 80%/20% használattal 11l/100km.

Ööö, nem nehéz a Te lábad egy kicsit? :o) Vagy sokat jársz dugókban?
(Nekem egy 1.8-as Stilom van, szinte ugyan olyan paraméterekkel, mint a 2.0-as Pug, de mégis kijövök 8-9 literből ugyan ilyen feltételek mellett...)

mezga geza:

> Tegnap egy 'nemzetisegi' ladas jol rab@szta az ajtot a 307-emre...eleg ideg voltam >:O

Figyelj... ennél lesz rajta még több sajnálni való is. :( Nekem anno, mikor az első vadonat új kocsim megérkezett, majd szívbajt kaptam a legkisebb karcoktól is.

De aztán észrevettem valamit, amikor egyszer elhatároztam, hogy *hamarosan* valamelyik részt a kocsin tutira rendbe hozatom (lefújatom): onnantól nyugodt voltam, hisz tudtam, hogy "lehetne, mert úgyis megcsináltatom *hamarosan*...", viszont karc sem lett oda több." :)
// Alkalmazott pszichológia, Autósok lelkivilága, Nulladik előadás...:)

Na további jó autózást! :)
Sziasztok;
Varshi

Előzmény: zsuri (1759)
Tigrislábkarom Creative Commons License 2002.04.23 0 0 1767
Sziasztok...

Megint volt egy 1 mp-s zárlat, most már nem volt olyan vicces:((
Az én fogyasztásom full város: 10-11liter!!! És ez csak egy 1.6-os motor:(( Ez most hiba, vagy nem tudok vezetni? A digitklima megy rendesen, de sokszor csak econ van. Vigyem szervízbe?:((((((

Üdv.: Kiki

Pugfan Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1766
zsuri!
1. guminyomást _hidegen_ kell ellenőrizni (és ahogy az nappali átlaghőmérséklet változik, követni kell - pl. az én 2.5-öm 12 fokon ősszel télen -2 fokon már csak 2.2 bar ... ugyanakkor télen belőtt 2.6 most tavasszal olyan 3 bar...)
2. _hidegen_ 2.4 (gurul az autó - kerekek surlódnak, gumi melegszik, benne lévő levegő melegszik, levegőhöz képest a gumi elhanyagolhatóan tágul - keréknyomás megnő...

Pugfan

Előzmény: zsuri (1760)
Krisz12 Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1765
Köszke!
Az se lehet rossz gép.Mért nem HDI?Csak úgy.
Előzmény: zsuri (1759)
gerge2 Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1764
CommandAir

Nekem is előfordult kétszer és csak akkor múlt el, ha ráadtam a gyújtást.

Gerge

Előzmény: CommandAir (1762)
mezga geza Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1763
Leggyengébb láncszem,
Igen, de szerintem muanyagbol van. Ha raklikkelsz a kis kepre nagyban is megcsodalhatod :-)
Azert is nem nagyon hapoktam mert nem rozsdasodik, csak nem szep. Gondolom csak a csikot fujjak ujra de nem tervezem majd ha el akarom adni, akkor majd az elso lokharitoval egyutt. De ha igy haladok, hogy minden heten 1 karc (es idaig egyiket sem en csinaltam), stb 5 ev mulva zebra lesz a kocsi :-(((
Előzmény: Törölt nick (1761)
CommandAir Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1762
Újabb hiba: tegnap este az ajtók zárása után vettem észre, hogy a központi kijelző világít, betűk/számok nem voltak rajta csak a háttérvilágítás.
Tapasztalta ezt más is?
zsuri Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1760
Kérdés a keréknyomással kapcsolatban: nektek mennyi az elöírás (gondolom más a különbözö súlyú motorok esetén)? Nekem 2.4/2.4 kicsi és közepes terhelésre.
Na tegnap megnéztem, 2.7/2.7-re volt beállítva. Leeresztettem öket 2.4-re, de akkor meg olyan volt, mintha lapos lenne, úgyhogy visszafújtam öket 2.7-re. Nem tudom, hogy a mérö nem volt jól bekalibrálva és a 2.7 igazából 2.4 vagy én voltam túl óvatos, és a 2.4-el egyáltalán lett volna lapos. Minden esetre a 2.7-el sem érzem, hogy dobálna a túl nagy nyomás miatt.
Ti milyen nyomással jártok?
zsuri Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1759
Gratulálok a jövendöbeli autótokhoz!

Kérdezted, kinek milyen autója van: nekem ezüst színü benzines 2.0-ás van Premium felszereltséggel, szürke belsövel (azt hiszem gyémántnak nevezik?). Még a tetöablak említésre méltó + a múlt hét óta alubetétek vannak a fabetétek helyén.

Megvan az elsö fogyasztási adat: város/országút kb. 80%/20% használattal 11l/100km. Nem kevés, de szerintem nem is tragikus, nem hiszem hogy bármelyik 2l-es motor sokkal kevesebbet fogyasztana városban.

A hétvégén csináltunk egy nyugodt kis kirándulást, 360km országúton, mivel a párom + a kisfiam is ott volt nem igazából nyomattam neki -> nem sokára lesz egy országúti fogyasztási adatom is.

Előzmény: Krisz12 (1750)
mezga geza Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1758
Krisz12,

Gratula a gephez!

Előzmény: Krisz12 (1754)
mezga geza Creative Commons License 2002.04.22 0 0 1757
Kicsit OFF,
Tegnap egy 'nemzetisegi' ladas jol rab@szta az ajtot a 307-emre...eleg ideg voltam >:O
Krisz12 Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1756
Biztos nagyon jó!
Előzmény: Törölt nick (1755)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1755
Hehe, a mi autónkban is ugyanez a motor "ketyeg", és qrva jól megy... Emelkedőn felfelé például állva hagyjuk az átlag benzinessel furikázó szemmélyautókat, hatalmasakat tudunk előzni, stb. De majd Te is meglátod...
Előzmény: Krisz12 (1754)
Krisz12 Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1754
Köszi!
90-es HDI-vel vesszük ( presence ).
Örülök, hogy erre jutottál a motorokkal kapcsolatban.De szerintem nagyon egyszinten van a két motor.Ford erősebb ->hangos alapjáraton, berezonál
PUG gyengébb ->halkabb, finomabb a járása.
Előzmény: Törölt nick (1753)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1753
Gratula a 307-hez! Milyen mocival veszitek?

Hosszú kutakodás után arra jutottam:

A TDCi NEM JOBB A HDi-NÉL!!!!!!!!

A TDCi csak abból a szempontból jobb, hogy ersősebb, nyomatékosabb. A HDi finoman jár, nem fogyaszt annyit, halkabb, nem olyan büdös, elérhető árú.

Előzmény: Krisz12 (1752)
Krisz12 Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1752
Szia MJL!
Azt hiszem, hogy a motorjáról mondtam valamit( HDI ).A Forddal közösen tervezték és azt mondtam, hogy a ford TDCI-je jobb lesz a HDI-nél.
Azért látsz ebben a topicban, mert egy pár hónap múlva 307-es lesz a garázsban.
Előzmény: Törölt nick (1751)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1751
Üdv Mindenki!

Nekünk Pug Expert HDi 95 van...

(Elég érdekes dolog, hogy pont egy Pug-os topikban látlak. Egy másik topikban volt pár "furcsa" megjegyzésed a 307-tel kapcsolatban. Megmagyaráznád?)

Előzmény: Krisz12 (1750)
Krisz12 Creative Commons License 2002.04.20 0 0 1750
Még új vagyok itt és nem tudom, hogy kinek milyen gépe van. mezga geza-ét már tudom.
mopis Creative Commons License 2002.04.19 0 0 1749
Zoli, tudom, hogy gyökér vagyok, de nem lehetne info helyett inkább válaszokat adni az alant felmerült sok műszaki kérdésre, problémára?
Egyik szervízes kollégádat ültesd le a gép elé és marketing helyett nyomjatok egy kis ,,after sales/service"-t
Vagy legalább a PH-nak mondd el, hogy lessen bele néha a hasonló (csak Peugeot!) topicokba. Többet meg fog tudni a vásárlói szokásokból és az adott problémákról, mint a legmélyebb piackutatásból!
Mondjuk a szépségverseny is fontos. Valakinek biztos.Üdv Mopis
Előzmény: zolmax (1747)
aamen Creative Commons License 2002.04.19 0 0 1748
koszi. legalabb a szervizen nem kell gondolkodni...
Előzmény: Pugfan (1745)
zolmax Creative Commons License 2002.04.19 0 0 1747
Sziasztok!

Szervezünk egy Peugeot Szépségversenyt és szeretettel (meg persze ajándékkal!) várunk minden versenyzőt. A lényeg, hogy hozd el az autódat (csak Peugeot!), nevezz a versenyre és nyerd meg a Peugeot Sárkány 100.000 Ft-os vásárlási utalványát!!! Egyébként a verseny 2002. május 11-12-én lesz a Sárkány Autócenterben (X. ker. Szállás u. 4.). Bővebb infot e-mailen vagy a 06302313579-es mobilon tudok adni.

Üdv mindenkinek:
Zoli

gerge2 Creative Commons License 2002.04.19 0 0 1746
zsuri!

Valamelyik füzetben van egy lap, amivel átjelentheted a nevedre a kocsit.

Gerge

Előzmény: zsuri (1740)
Pugfan Creative Commons License 2002.04.18 0 0 1745
Semmivel! (;-)) Csak
1. már 1980 óta Peugeot-szerelő
2. minden évben magántovábbképzésen vesz részt Fro-ban, a Peugeot-központban (legújabb fejlesztések...)
3. Megbízható, érti a dolgát, szereti az autókat (pl. Centrál is hozzá küldi a problémásabb eseteket)
4. Nem csili-vili márkakereskedő, csak szolíd, olajszagú márkaszervíz
5. Már a 80-as évek vége óta hozzá hordjuk a Peugeot-kat (egyszer egy Croma-t is elvállalt, de az Opel Corsa-ban is cserélt fékpofát, amit a Schilleresek nem tudtak megtenni ;-(), nem ver át, korrekt, de nem megy el laza csavar mellett, mondván hogy neki csak az akkuszintet van hivatva ellenőrizni...

Még sorolhatnám a jó tulajdonságokat, íme néhány rossz:
1. ő is pénzért dolgozik,
2. kicsit régies a nyitvatartás (autót elhozni olyan fél 5-ig lehet)
3. nem varázsló, van hiba amit csak másodjára talál meg,
4. általában ott éjszakázik az autó (csak 1-et), ha bármit cserélni kell.

Pugfan

Előzmény: aamen (1744)
aamen Creative Commons License 2002.04.18 0 0 1744
miert jobb a Grosz mint a Fabian?
Előzmény: Pugfan (1743)
Pugfan Creative Commons License 2002.04.18 0 0 1743
Olyannyira nem kötelező ugyanoda visszavinni, hogy engem pl. most február végén keresett meg a Fábián valami visszahívás-akcióval, amit a Peugeot-szerelőm (reklám: Peugeot Klinik Grósz) már ősszel megcsinált...
Előzmény: mackor (1742)
mackor Creative Commons License 2002.04.18 0 0 1742
Nem kötelező oda "visszavinni", ahol vetted. Nekem ezt tegnap két szerviz is mondta, viszont az értesítőt mindenképpen az fogja postázni, akinél vetted.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!