Keresés

Részletes keresés

cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.15 0 0 7654
köszi!
Előzmény: marti9200 (7648)
Zolcsa Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7653
Jaj, azt hiszem félreértettem egy kicsit a kérdést, sorry! :-))
Előzmény: gumimacy67 (7646)
Zolcsa Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7652

Bp-Rodosz-Bp

Debrecen-Rodosz-Debrecen

 

Nem ugyanaz a gép megy mindenhova, ez nem busz, hogy felszedje a megállókban az utasokat. :-)

Előzmény: gumimacy67 (7646)
kajlamacs Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7651
Szia! ennek most nagyon örülök, h. legalább már ezt is tudom, mi ugyanilyen időtartamra megyünk, csak június 20-tól 12 napra, de mint írtam ma meglepett az iroda tehetetlensége..Nagyon kösz, így könnyebben tervezem az elutazás előtti napot, és a hazautat
Előzmény: marti9200 (7648)
bea63 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7650

Szia Covika!

 

Mi Marmarisból mentünk Rodoszra, de gondolom Rodoszon is kínálják a hajójegyet irodák is és a kikötőben is meg lehet venni. A törökországi vízumot a török oldalon kell megvenni csak formalitás a pénz leszurkolása. Az egész falucska tele van üzletekkel gyerekruhát talán piac napon érdemes venni a "market"-nek hívott piacukon, erre már nem emlékszem melyik nap talán kedd vagy csütörtök, de útikönyvekben is utána lehet nézni. Majd Én is belekukkantok a könyveimbe. Törökországban úgynevezett dolmusok közlekednek, gyakorlatilag kisbuszok megmondod hova akarsz menni és ott tesz le. Persze nyugodtan lehet mászkálni, teljesen biztonságos, persze tudom hallani időnként egy-egy robbantásról. Ott még tudomásom szerint nem volt. A török emberek nagyon kedvesek, imádnak beszélgetni, teával kínálnak stb. Ja, alapszabály mindig alkudni kell üzletekben is. A mitaktikánk a mit mond összeg annak mi a felét mondjuk, perzse sápítozik, szörnyűlködik, persze ne féltsük őt meg lesz a haszna. Helytől és affinitástól függöen azután a z első ár 60-75%-áért odaadják az árut.

marti9200 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7649

Azt sajnos nem tudom, hogy Debrecent is érinti-e :(

 

Az e-mailban úgy szerepelt, ahogy bemásoltam.

 

 

Előzmény: gumimacy67 (7646)
marti9200 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7648

Szió!

 

11 éjszaka, 12 nap Hotel Evi

Előzmény: cs.kriszti (7644)
kajlamacs Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7647
Kösz az infót, a Holydaycheck hot. értékelőit már hetek óta olvasgatjuk, ez alapján is választottunk, de megnyugtató amit te is írtál, hogy az I.star valóban jó döntés.
Felhívtam ma a Questort, érdeklődtem a Fpanziós víziómról, semmi biztosat nem tudtak, de ami a csúcs: nem tudták megmondani kivel repülnek... katalógus zizegés, papírtologatás, stb.hümmögés..kérdezem hogy tán az air slovákiával, erre azt mondja a néni, hogy lehetséges.. Ez sztem ciki!! Láttam a fórumon már menetrend is van fenn. Most menjek át a gagyi utazási irodák című fórumra?!
Előzmény: gumimacy67 (7635)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7646
Akkor ez Bp-Rhodos-Debrecen-Rhodos-Bp vonalon közlekedik vajon ?
Előzmény: marti9200 (7643)
bazidzsó Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7645
Szia Trixi!
A Lomeniz mint hotel nem rossz.De az igaz,hogy lehetne a város szebb részén is.Szerintem ár-érték arányban megfelelő.Ha jól emlékszem a Tui idei kínálatában is szerepel ez a hotel.Mi is velük utaztunk anno ide.
Üdv:)
Előzmény: Trixi1977 (7640)
cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7644
szia márti!ez az infó 1 hetes turnusra vonatkozik? krisz
Előzmény: marti9200 (7643)
marti9200 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7643
Mi Quaestorral utazunk aug. 01-én Falirakiba. Most kaptam az infót a menetrendről, gondolom a többi időpontban sem lehet sokkal eltérőbb.

A menetrend a következő:
Air Slovakia

BUD 06:50 RHO 10:10

RHO 17:10 BUD 18:30
Előzmény: kajlamacs (7634)
lklara Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7642

szia

szvsz inkább a princess flora mint a lomeniz, de Te tudod

 

udv

klara

Előzmény: Trixi1977 (7640)
covika Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7641

Helóka!!

Olvasom ,hogy elégé informált vagy Marmarist iletően.

Kérdés : A kikőtőben vettétek a jegyeket Rodoson, vagy szervezetten mentetek?Melyiket ajánlod ?

A török oldalon kell fizetni a vizumot vagy a hajóállomáson Rodoson?

Van e valamilyen térképféleségről infód amit elérhetnék a neten?

Mit és hol érdemes megvenni (gyerekholmit) emlék árút?

Vezetőre szükség van vagy lehet boklászni? Milyenek a török emberek.

Pill. csak ennyi jutott az eszembe. Kérdezhetek majd még?

Covika

 

Előzmény: bea63 (7623)
Trixi1977 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7640

Sziasztok!

 

 

Eddig csak infókat gyűjtöttem, miután majdnem ráfáztunk egy rodoszi szállodával. Nevezetesen a Hotel Princess Flora. Eddig amiket olvastam csak rossz volt. Pedig a szálloda a képeken nagyon ígéretes. A jelenlegi állapot szerint Hotel Lomeniz-be megyünk, augusztus első hetében a családommal. Erről is már olvastam jót is rosszat is. Majd meglátjuk. Mi az Ibusszal megyünk. Nem tudja valaki, hogy milyen légitársasággal repülnek? Jön még valaki ide?

Zolcsa Creative Commons License 2008.04.14 0 0 7639

Mi tavaly szeptember végén a Quaestor-ral voltunk, csak jó véleményt tudok róluk mondani, teljesen korrekt volt a szervezés, az út internetes lefoglalásától kezdve a hazaérkezésig. Akkor még a Malévval volt szerződésük, de nem hiszem, hogy lejjebb adnák a színvonalat azzal, hogy szlovák légitársaságal szerződnek az idén. Gondolom, adóügyi megfontolásból tettek így, ami viszont érthető.

 

A magyar félpanzióból kiindulva a reggelihez biztos, hogy ingyen van az ital, de a vacsoránál ez már nem biztos, hogy így van...

Előzmény: kajlamacs (7634)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7638
Előzmény: cs.kriszti (7637)
cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7637
most kosról beszélnék veled.ezen az oldalon,vagy másikon inkább?szia
Előzmény: gumimacy67 (7635)
cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7636
szia!én úgy gondolom,hogy az italokat nem a kakaóra és a kávéra értik hanem az üdítőre ,alkoholositalokra./nem ismerem a szállodádat/.mi is a slovak légitársasággal fogunk utazni ,ezért én is kiváncsi lennék rá,hogy milyen.szió
Előzmény: kajlamacs (7634)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7635

Szia Kajlamacs,

 

eddig 1 Iberostar szállodában voltunk Koson és az tényleg mindent felülmúló volt.(idén is odamegyünk) Mi AI voltunk de kizárt dolognak tartom, hogy a reggeli italokért külön fizetni kellene.

Nem tudom itt nézegettél-e már: http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Iberostar+Lindos+Royal+Village-hid_34607.html

Jó a szálloda kritikája.

Quaestorral még nem utaztunk, Air Slovakiaval nem repültünk. Ez a légi társaság még szerintem új a magyar charter piacon, gondolom a Sky Europe helyébe lépett. 

 

üdv.

gumimacy 

 

 

Előzmény: kajlamacs (7634)
kajlamacs Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7634
Sziasztok!
Eddig csak olvasgattam, gyűjtöttem az infót, és sikerült eldönteni, hogy az idén a familyvel ( apa+2 gyerek) Rodoszon nyaraluk az Iberostar Lindos Royalban.. Már majdnem lefoglaltam a szállást 11 éjszakára a hotelben, amiről az hihető, hogy nem zsákbamacska, és a becsengetett számunkra nem kevés pénzért minőségi szállást és ellátást kapunk. Mivel nem vagyok az all incl.híve, ezért félpanziós, büfé jellegű ellátást nyújtó hoteleket kerestem..Az eddigi görög nyaralások tapasztalatai alapján ez eddig jól működött: reggelinél szabad mindent, a vacsorához rendelt italokért viszont fizetni kellett., de itt az áll: az étkezések nem tartalmazzák az italok árait, tehát ha a reggeli 2 kávénkért, meg a két gyerekem kakaójáért naponta felszámolnak 10-15 eurót, az gáz lenne...Vol már valaki Iberostar Hotelben valahol?!Én eddig jó véleményeket hallottam róla, ahol adott, hogy az árért minőséget is kaphatok, vagy itt ez lenne a beetetés, hogy az itthon fizetett ár elfogadható, ott meg majd jön a többi plusz az ottani árakon? Ja, és mindez a Questorral, amiről szintén semmit nem tudok, meg az Air Slovákiáról sem, akivel repülnek:-) Köszi, ha bárkinek bármi infója van az Iberostar hotelekről a Questrorról és az Air Slovákiáról...
Scarlett-Kate Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7633

Köszi a segítséget és van olyan aki rajtam kívül egész nyáron ott lesz kint?

 

Niraq Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7632
Dejó! Elég sokan mennek június 27 környékén Rodoszra:). Hátha találkozunk:))
cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.13 0 0 7631
köszi!mi június 17től-27ig leszünk kint,az aeolus szervezésében.még 65nap..................
Előzmény: bea63 (7630)
bea63 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7630

Krisztinek mi éppen most kértünk árajánlatot 30 euró körül van egy napra, "szabad" kilométer használattal. Mi ha ketten megyünk modepet szoktunk bérelni. Most 4-en megyünk eért lesz autó. Zsúfolt Rodosz óváros, de mocival mi seimán tudtunk parkolni, persze inkább a városkapu előtt. Mi júnis 28-án megyünk Rodoszra.

bazidzsó Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7629
Szia!
Nagyon szívesen!Sajnos a Balcsi már csak ilyen:) De itt-Rodoszon-valóban kiszámíthatóbb az időjárás.És van valami ami itt nálunk nem mindenhol tapasztalható-kedvesség,itt valóban vendég vagy.Persze,mint mindenhol itt is vannak problémák,de mindent egybevetve mi Görögországban találtuk meg azt a helyet ahova érdemes többször is visszatérni.
Üdv:)
Előzmény: Kamoca (7628)
Kamoca Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7628

Szia!

Köszönöm az ifnót!

Próbálom olvasni, de némelyik oldal nem nyílik meg, így egyszerűbbnek láttam kérdezni.

Zápor az nem zavar, néha jól esik, de a Balatonnál 10 napból 9 hideg, szeles és esős volt, Júliusban, na azt meguntuk a párommal. Akkor itt ilyentől nem kell tartani.

Közben találtam a többi kérdésemre is választ.

Kamoca

Előzmény: bazidzsó (7627)
bazidzsó Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7627
Szia Kamoca!
Szept.-ben nappal kb. 30-35 fok,este 20-25 fok van.Nem fogtok fázni :) 1x-2x ebben az időszakban zápor már előfordulhat.A víz is nagyon kellemes még.
Autó bérlésről nem sokat tudok,mivel mi mocit bérlünk mindig.De ha van időd olvasgass vissza,vagy használd a bal oldali keresőt.Autó bérlésről sokan írtak már itt.Meg más hasznos infó is van,ha visszaolvasol.
Üdv:)
Előzmény: Kamoca (7626)
Kamoca Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7626

Sziasztok!

Új vagyok itt. És Görögroszágból is új vagyok. Életemben először megyek a párommal, Falirakiba, Kostas apartmanba, amiről nagyon jókat hallottam.

Kérdésem, hogy szept. 2-12-ig meleg van még? Hány fok? Mikor megy le a nap?

És egy napra mennyi egy autóbérlés, benzinnel együtt, tudom, hogy a megtett távtól is függ, de kb., mert kalulálnom és spórolnom kell a költőpénzre, már be van fizetve az út.

Valaki jön oda akkor?

40 körüli pár vagyunk.

Kamoca

marti9200 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7625

Mindig csak ámulok és csodálom azokat, akik egyéni utazásokat szerveznek magunnak. Sajna nyelvtudás hiányában nekünk ez "csak" H.o-ba adatott meg. A neten szerveztek le mindent?

Szuper jó lehet egy ilyen út, s gondolom a költségek is csak töredéke az utazási irodás áraknak!!

Előzmény: bea63 (7623)
cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.12 0 0 7624
köszi bea   a választ.ha 10 napra akarunk egy kisebb autót kölcsönözni az mennyibe kerülhet június közepén és hol érdemes kivenni?rodoszban az óváros környékén van-e lehetőség parkolni,milyen állapotok vannak parkolásilag?köszike sziasztok
Előzmény: bea63 (7623)
bea63 Creative Commons License 2008.04.11 0 0 7623

cs.kriszti-nek Afandau, a szállodát ugyan nem ismerem, de maga a tengerpart csodálatos. Apró kavicsok, érintetlen partszakaszok, "csak ketten", kristálytiszta víz. Persze a szél fúj, de a nyári hőségben üdítő. A golfpályák "hazája".Marmarisba akkor érdemes átmenni 1 napra, ha aranyat vagy ruházati cikkeket akartok vásárolni. Mi már 5X voltunk Törökországban 2X Marmarisban. Ez egy buli falu, tele szállodákkal, szórakozóhelyekkel. Az éjszakai élet csodálatos. Az egy napos hajójegy 10.000.- Ft. körül van fejenként. A Törökországba való belépéskor vízumot kell venni, 20 euró vagy 25 dollár fejenként. Van egy pici óvárosi része, de nem ad annyit amennyibe ez az egész kiruccanás kerül. mindenkinek ajánlhatom Marmarist, de nem egy napra. Az angolok 3-4 napra is átruccanak bulizni. Mi 6 napot leszünk Rodoszon majd áthajózunk Törökországba 2hétre. Szerintem az egyénileg utazóknak ez jó megoldás. Törökországban rengeteg a látnivaló, de nagyok a távolságok.

_Napster Creative Commons License 2008.04.10 0 0 7622

Szia xxopi!

Nem kell izgulni, nagyon jó helyre foglaltatok. A szálloda a Windy Beachen van, igaz szeles, de nem messze van a sziget csücskétől, szóval a másik part 10 perces sétával elérhető. Minden nagyon közel van, szerintem tök jó helyen van. Mi tavaly Ixiában voltunk, minden szuper volt. 1-2 nap volt nagyobb szél, de mi kimondottan élveztük. Biztos vagyok benne, h. minden jó lesz. :)

Előzmény: xxopi (7610)
cs.kriszti Creative Commons License 2008.04.10 0 0 7621
sziasztok!véletlenül nem járt valaki  afandauban a sivilia hotelben?ha igen,akkor írd meg légyszi a véleményedet.a falu is érdekelne hogy milyen.marmarisba érdemes átmenni?kb.mennyibe kerül?köszi előre is a segítséget.sziasztok kriszti
bea63 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7620

Sziasztok!

 

Autóbérlésben kérnék segítséget, ki tudja milyen árak vannak és hol érdemes bérelni? Egyébként Én már voltam Rodosz szigetén gyönyörű. érdemes kis falucskákba betérni amit a turisták kevésbé látogatnak. Pálinka rajongóinak ajánlom Siennát a suma pálinka "hazáját" .Mi most négyen megyünk 2 embernek a motor bérlés a legideálisabb.

 

bazidzsó Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7619
Autónál nemtom:),mert mi mindig mocit bérlünk,de elképzelhetőnek tartom,mert mi csak
1x kaptunk a motorhoz.Bár a motornál ez nem biztos-(4 alkalomból 1x kaptunk)-,hogy általános,de autónál szerintem szoktak adni.Annyit még hozzáfűznék,hogy amit a kölcsönzőben kaptunk nem volt olyan részletes mint amit vásároltunk.Mivel,hogy az előbbi ingyenes kiadvány volt.De mint mindenre erre is van ellenpélda,Kos szigeten a turisztikai irodában nagyon jó kis térképeket kaptunk ingyen,míg a rodoszi irodában semmi ilyen nem volt :(
Előzmény: lklara (7616)
FLaci Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7618
Előzmény: Scarlett-Kate (7617)
Scarlett-Kate Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7617

Jaja nyáron,első géppel megyek, utolsóval jövök:D.

De tényleg senki nem tud semmit sem az Electra Palace vagy a Blue Horizont hotelről hogy milyen?

Előzmény: roberto-77 (7589)
lklara Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7616
ugy emlékszem, hogy ha bérelnek kocsit, akkor a kocsihoz adnak térképet is, nekünk lealábbis adtak, sőt a pacák bejelölte a legfőbb látnivalókat is és az utvonalat is.
Előzmény: bazidzsó (7615)
bazidzsó Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7615
Szia Xxopi!
Ixia és Rodosz város között van 1 kevésbé ismert part,ahol a tengerpart kavicsos,de bentebb már homokos és lassan mélyül.Ha nem fúj erősen a szél,akkor kiváló hely a fürdésre,napozásra.Mi is szeptemberben voltunk itt,legutóbb 2006-ban és többször is ki tudtuk használni az időt,hogy itt fürödjünk.Az,hogy az északi part szelesebb,nem azt jelenti,hogy állandóan viharos szél van és soha nem lehet fürdeni.Vannak olyan napok,amikor erősebben,van mikor kevésbé.Nappal kb. 30-35 fok,este 20-25 fok van,szept.-ben.
Symi-t én is javaslom,mert nagyon kedves kis sziget.Olyan hajót kell keresni ami a kolostornál-(Panormitis)-,ill. Symi városban is megáll.Érdemes egyénileg intézni,mert így sokkal olcsóbb.
Mikor megérkeztek,érdemes valahol Rodosz térképet venni.Ez kb. 2€.
Üdv:)
Előzmény: xxopi (7610)
FLaci Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7614
Ja , látom te kérdeztél a múlt héten is. Olvasol is, vagy csak írsz? ;-)))
Előzmény: xxopi (7610)
lklara Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7613
ird be a keresőbe a hotel nevét és rengeteg infót dob ki, egyébként mindenki dicsérte
Előzmény: xxopi (7610)
FLaci Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7612
Olvass vissza, pár napja volt szó a Belvedere Beach-rõl. Ha túl szelesnek találjátok a nyugati partot, 30 perc alatt át lehet sétálni a másikra.
Előzmény: xxopi (7610)
lklara Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7611

szia

ixia sajnos nagyon szeles, és köves a partja is ugy emlékszem, hatalmas hullámok voltak.

szeptemberben 30 fok körüli meleg volt egyébként, de a szél mindig fuj. a keleti oldalon (faliraki) nem érezni annyira, mint az ixia-i részen.

nekünk a 2 hétből 2 erősen szeles nap volt, de hideg akkor sem volt, de fürdeni nem lehetett.

 

symi egy kis ékszerdoboz, kb. 3 órát töltesz ott, nagyon hangulatos hely

marmarisba nem voltunk, de sokan átmentek

 

üdv

klara

Előzmény: xxopi (7610)
xxopi Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7610

Mi szeptember 7-én megyünk a Neckerannal, aBelvedere Beach-be, millyen a szálloda és az ellátás ha tudjátok, a topikba sok mindent nem találtam, és az is elkeseriteet egy kicsit hogy az Ixiai részen van, amit az mondják hogy atenger nagyon hullámos és nagyon szeles, mennyire ? Kérlek irjátok meg. Milyen meleg van olyankor? A város messze van -e, és mivel lehet bemenni? hanyas busz? vagy gyalog is. Szeretnénk autót bérelni mert mi szeretnénk bejárni a szigetett, igaz egy másik családdal megyünk Ök nem annyira kirándulosak. sok mindent kinéztem, de szívesen veszem a javaslatokat. Mi tavaly Tenerifén voltunk és atopinak köszönhetően, nagyon sok hasznos dolgot tudtunk meg. Most is szívesen veszem a segítséget. Szeretnénk át menni Symire, és Marmarisra is, vagy hova érdemes.

 

köszi

Zolcsa Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7609

A légitársaság szerintem lényegtelen, fontosabb, hogy mondjuk ne estére érkezzen meg oda az ember. :-)

 

Mi is Falirakiban voltunk, az Orion apartmanban. Teljesen jó volt, leszámítva talán, hogy egész nap jó hangos zene szólt a lenti bárból, és még fincsin visszhangzott is. De ez volt a legkevesebb! :-)

Előzmény: marti9200 (7608)
marti9200 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7608
Szél ügyben köszönöm szépen az infókat!

Szia Zolcsa!

Most kérdezem meg az utazási irodát, szlovák légitársasággal utaztat a Quaestor az idén minden desztinációba, de a menetrendet még nem tudják.

A tiétek nagyon jó időpontokban közlekedett, meg és mégiscsak magyar gép volt.

Ti milyen szálláson voltatok, és melyik településen?

Mi hotel Evibe megyünk Falirakiba 12 napra.
Előzmény: Zolcsa (7607)
Zolcsa Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7607

Szia marti9200!

 

Mi tavaly szeptemberben voltunk a Quaestor-ral. Malév géppel mentünk Budapestről. Reggel 8 körül indult a gép, dél körül már a szálláson voltunk. Nagyon korrektül meg volt szervezve, a rodoszi reptéren volt Quaestor pultja a telepített idegenvezetőnek, pár perc múlva már a transzfer buszon ültünk.

Vissza a déli órákban indult a repcsi Rodoszról, így még volt idő megreggelizni az utolsó napon, aztán jött értünk a busz. :-((

Holnapra megnézem pontosan, hogy mikor indult a gép, ha fontos.

Ha még kérdésed van, nyugodtan jöhet!

Ja, mi egy hetet voltunk, de még jó lett volna maradni! :-)

 

Üdv, Zoli

Előzmény: marti9200 (7602)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 7606

Szia!

 

Elviselhető a szél, de robogón azért húzós, mert hátracsúszott a bukósisakunk is.

Előzmény: marti9200 (7600)
lklara Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7605

sia én sem birom a szelet,  de a keleti oldalon nincs olyan szél, hogy ne lehetne elviselni, sokkal nyugodtabb mint a másik oldal.

ilyen szempontból faliraki a jó választás,

 

üdv

klara

Előzmény: marti9200 (7600)
kroki2 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7604

Sziasztok !

Köszi az inf-t, nagyon hajlok a saját szervezésre és az Orionra, hiszen mindenki csak jó véleménnyel volt róla. Csak azidőpont is kérdéses, 2 hét v. csak 1? Szóval , még alakulóban vagyok(-unk)

Kroki

Előzmény: kvantusz23 (7594)
covika Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7603

Jesz!

Igen a B est -tel .Szintén ugy gondoljuk!

Előzmény: fragolina (7596)
marti9200 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7602

Köszi, remélem nem lesz gond :)

 

Mi aug. 1-én utazunk a Quaestorral.

 

Valaki nem tudja véletlenül, hogy ők milyen céggel utaztatnak (charter) és milyen menetrenddel? ezzel kapcsolatban még nem találtam semmit, és elfelejtettem megkérdezni.

Előzmény: Dóri-bogyó (7601)
Dóri-bogyó Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7601
Mi is szeptemberben voltunk 3 éve, én egyáltalán nem tapasztaltam nagy szelet a szigeten.
Enyhe, kellemes szellő mindig volt, de ez jó is volt, mert enyhítette a nagy meleget.
Előzmény: marti9200 (7600)
marti9200 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7600

Sziasztok!

 

Mennyire szelest jelent ez a "nagyon szeles a sziget?"

 

Mert az itthoni széltől nekem iszonyatos fejgörcsöm, migrénem van, és mi is Rodosz felé vesszük az irányt, Falirakiba.

 

Van köztetek olyan topictárs, aki szintén gyakori migrénes fejfájástól szenved és a szelet sem bírja?

 

Most akkor állandóan fájni fog ott a fejem? Nem akarom, minden percét élvezni szeretném :)

Előzmény: kvantusz23 (7594)
lklara Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7599

szia Kroki

 

ha rákattintasz a nevemre, rengeteg linket tettem be appartmanokról,

mi a nosztalgiábanb és a kathara bay-ben voltunk, csucsszuper volt, a

www.pytheas-travel.gr

 

irodán keresztül, neten intéztem mindent.

 

két hetes rep. jegyet tudsz venne a wizz-nél, és a pytheas-travel transzfert is adott oda-vissza, benne volt az árban.

 

üdv

klara

Előzmény: kroki2 (7593)
bazidzsó Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7598
Sziasztok!
Szia Kroki2!
Szerintem nagyon jó választás Rodosz,de én elfogult vagyok :)))))
Valóban elég csak a reggeli,mert így nem vagy időhöz kötve.Ahogy Kvantusz,mi is szeptemberben voltunk,szerintem ez az időpont annyiból jobb,hogy addigra a tömeg már elmegy.Valóban érdemes 10-12 napot vagy akár 2 hetet is a szigetre szánni,mert látnivaló van bőven.Ha van időd érdemes a topicot végigolvasni,elég sok hasznos infót össze lehet gyűjteni.
Üdv:)
Előzmény: kroki2 (7593)
Nyenya Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7597

Köszi, ez is benne van a tervben, hogy kérek tőlük is ajánlatot:-) Szintén a Te ajánlásodra... lementettem kedvencek közé:-)

De legalább már a szállásaink megvannak! Haladunk:-) Augusztusig csak összeáll minden. Lassan jön majd a látnivalók összeállítása!

Még egyszer köszönök minden segítséget.

 

Előzmény: lklara (7595)
fragolina Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7596
Pefkos Garden Resort-ra gondolsz?

Mert az elég jónak tűnik! Az árak is!
Előzmény: covika (7592)
lklara Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7595

szia

 

nézd meg ezt

 

www.independent-rentals.gr

 

 

üdv

klara

Előzmény: Nyenya (7591)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7594

Szia!

 

Az Orion jó választás. Mi irodával voltun szeptember elején.

Amit tudnod kell, hogy nagyon szeles sziget. Nagyon jó volt az idő, és szép a tenger.

Előzmény: kroki2 (7593)
kroki2 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7593

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, rodoszi nyaralást tervezünk, de még azt sem döntöttük el, ut.irodán keresztül v saját szervezésben?

Egyáltalán nem jártunk még Görögo-ban, jó válsztás így a Rodosz?

 A sajáttal csak az a gondom, hogy a Wizzair szombattól-szombatig adja a repjegyet. Esetleg máshol tudtok ajánlani? (Uis teszene a 12 v 11 napos pihenés is...!

Falirakin nézegettem a szállásokat, talán az Orion Aparthotel? Ki tud róla valamit?

mit javasoltok, inkább a június vége, jólius eleje v. vége? Melyik időpont szerencsésebb? (Tudjuk variálni a szabit!)

Apartmanos megoldást szeretnénk , a kirándulások miatt, ill. max. reggelit. Valaki tud konkrét ajánlatot a tapasztalatai alapján?

Köszi előre is.

Kroki2

covika Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7592

Heló Topik olvasók írók!

Kérnék segitséget információt!

Pefkos Garnen szálloda szolgáltatásainak milyenségéről.

A topikot lekérdeztem a keresöben nem talált semit.

Ha valaki segitene nagyon megköszöném!!!

Az interneten google-ba felhozta a szállodát nagyon tuti, de ez nem lehet hogy így beletaláltunk!

Előre is köszönöm!!

Covika

Nyenya Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7591

Na azért tudok én is parázni, meg kérdezgetni:-) Én tavaly a kos - i topikon járkáltam:-)

OFF - Építkezést át tudom érezni... mi folyamatosan csináljuk két éve.... de egyszer majd kész lesz - vagy nem:-) Most a korlát van készülőben a teraszra, meg a lépcsőhőz... Kert meg kerítés tavaly nagyjából elkészült............................

 

Küldte Andreas a vouchert, meg a számlát, meg a foglalási feltételeket.

 

Kocsit szeretnénk bérelni. Most írtam az egyiknek - azt hiszem pagasus amelyik magyar... még nem válaszoltak. Ráadásul elvileg kacifántosan szeretnénk, mert 1 hétig ugye faliraki, egy hét meg pefkos. És arra gondoltam hogy faliraki utcsó napjára kérjük, és majd következő héten leadjuk a reptéren... még nem tudom mi lesz ebből........................ De azért a jó ötleteket szívesen fogadom:-)

Előzmény: kesanya76 (7590)
kesanya76 Creative Commons License 2008.04.08 0 0 7590

Szia!

Óóó, nálam nem tudod jobban túlaggódni a dolgot, az tuti! :DD Én már agyára mentem az itteni kedves topiktársaknak tavaly..., hehe...

De nagyon jó volt!

 

Kocsit akartok majd bérelni? A Muses utcájában van az Epsilon, mi nagyon jól megegyezkedtünk velük, bár ahogy említettem még nem a legizmosabb főszezonban voltunk... Fázni nem fogtok, az bizti!

 

 :))

Mi idén ki a kertbe, kertet, kerítést építeni! :DDD

Pont egy tengerparti nyaralás ára lesz, ha nem több... :/

Előzmény: Nyenya (7588)
roberto-77 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7589
Szia scarlet.

Te mikortol melozol rodoszon?Ez csak nyari melo ugye?
Előzmény: Scarlett-Kate (7582)
Nyenya Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7588

Majd meglátjuk, de én is bízom benne hogy jó lesz:-) Kicsit parás vagyok... Még jó hogy voltak pozitív tapasztalatok előttünk:-)

Egy baj van, hogy nagyon messze van még augusztus...

Ti idén merre?

Előzmény: kesanya76 (7587)
kesanya76 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7587

Na, ennek örülök!

Ja, a gép ott lesz korán, de mire beértek a szállóba, talán már elfoglalhatjátok a szobát. Mi mondjuk viszonylag korán voltun, júni 16 mentünk, nekünk volt szobánk egyből. Ha más nem, addig lesétáltok a partra...

Andreas sietett valahova, kb. 10 prec alatt Falirakiban voltunk a reptérről, közben mutogatta, hogy hol kell vigyázni, mert szoktak a rendőrök fényképezni! :DDD

 

Jóformán csak lassított a szálloda előtt, majd ráérünk fizetni..., aztán az utolsó nap láttuk megint! :DD Tök jó volt!

De jó lesz nektek! :))

 

 

 

 

 

Előzmény: Nyenya (7586)
Nyenya Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7586

Ti írásaitok alapján vágtunk bele az egyéni szervezésbe:-) (Még egyszer köszi mindenkinek mindent:-) )

Igen Andreas írt vissza. Kértünk mi is transzfert a szállóba. Az jó hogy gyorsan odaérünk. Csak nem tudom, hánytól lehet elfoglalni a szobát, azt nem kérdeztem... a gép meg 9-re oda ér...... Na sebaj, még van augusztus 2-ig bőven időnk!

Hát most úgy néz ki, hogy első héten ott leszünk a Musesban, második héten lemegyünk Pefkosba - az a go to rhodes - en keresztül zajlott.

Reméljük minden rendben lesz!

Nyenya

 

Előzmény: kesanya76 (7585)
kesanya76 Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7585

Szia!

Tényleg?? Mi is a Rhodos-Travel-en keresztül jtottunk el a Matinába tavaly... :O

Andreas (ha még ő nyomja a boltot) jó fej, hamar a szállóban lesztek a reptérről! ;)))

 

Jó válogatást!

kesanya

 

Előzmény: Nyenya (7584)
Nyenya Creative Commons License 2008.04.07 0 0 7584

Köszi, kiinduló pontnak jó lesz:-) A tenger nincs olyan messze...

Nekem válaszoltak - a rhodos-travelen keresztül...

Köszi még egyszer Nyenya

Előzmény: kesanya76 (7581)
Max01 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 7583

Hali Roberto!

 

Hát nagyon "sajnállak" titeket hogy az év 365 napján Rodoszon vagytok:)

Én gondoltam benézek ide a fórumra egy kicsit nosztalgiázni, mi tavaly voltunk nászúton Rodoszon, nagyon megszerettük:)

 

Előzmény: roberto-77 (7579)
Scarlett-Kate Creative Commons License 2008.04.06 0 0 7582

Sziasztok,

 

Nyáron animátorként fogok a szigeten dolgozni az Electra Palace Hotel vagy a Blue Horizont Hotelben (jövő héten dől el melyikben). Nem tud valaki valamit a két hotelről, láttam katalógusban őket,de mi a véleményeket jók?

 

Üdv.

kesanya76 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 7581

Sziasztok, szia Nyenya!

 

A Muses eléggé Faliraki szélén van, előtte mentünk el a Matinából jövet-menet.

A kertje nagyon kultúrált, a medence nem túl nagy, ahogy emlékszem.

 

Nekem nem válaszoltak az e-mailemre, amikor tavaly írtam nekik... :/

 

Jó kicsit nosztalgiázni... hajjjjajaj... :))

 

Üdv, kesanya

Előzmény: Nyenya (7580)
Nyenya Creative Commons License 2008.04.04 0 0 7580

Sziasztok, falirakiban a Muses hotelt ismeritek? A google szerint a Gondola mellett van.

Köszi

Nyenya

roberto-77 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 7579
Hali ujra.Ha kerdes van segitek rodosszal kapcsolatban itt v a roberto-77@freemail.hu cimen.


Reklam:):):):Ha fiatalok jonnek nyaron rodoszra irjanak a fenti email cimre,csapunk vmi partyt.6 magyarral lakunk kint az ev 365napjan.(lanyok elonyben:):):)

Az autoval gorogorszagban forumban leirtam az utat 4napja erkeztem meg kocsival.
FLaci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7578

Szia, örülök hogy jól sikerült a tavalyi nyaralás. Látom az idén Rodoszra készültök. Itt is szívesen segítek ha tudok...

 

L.

Előzmény: lloth (7577)
lloth Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7577

Bocsássatok meg, egy picit off lesze!:))

 

KEDVES FLACI!

 

Ha te az az FLaci vagy, aki Zakynthoson a Hotel Zante Sunban szállt meg anno, akkor KÖSZÖNÖM SZÉPEN A TAVALYI SEGÍTSÉGEDET a hotellal kapcsolatban így utólag is! Egyébként mi is meg voltunk elégedve a szállással és jól telt a nyaralás és most is olyan a szálloda, mint volt: nem romlott az állaga, a személyzet pedig kedves!

 

üdv:

lloth

FLaci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7576

Ez is egy jó hely, ha elõre fel akarod fedezni, mi hol van:

http://www.wikimapia.org/#lat=36.44776&lon=28.214934&z=18&l=0&m=a&v=2

Előzmény: FLaci (7575)
FLaci Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7575

Hi,

 

Ahogy Hajni írta, a város szélén van a szálloda. Ha az óvárosra gondolsz, az talán 30 perc, a kikötõ 20 perc gyalog, kényelmes tempóban.

 

Úgy látom ideje ismét belinkelnem ezt: http://www.ando.gr/eot/eng/info.htm Busz, taxi, hajó, belépõdíjak, satöbbi. Még csak tavalyi infók, de gondolom nemsokára frissítik.

 

Meg ezt: http://kep.tar.hu/flaszlo/50218617 - 2005-ös Rodoszi képeim.

 

A Belvedere-re meg keress rá itt baloldalt, lesz rá pár találat.

<<<<<<<<<<<<<

 

L.

Előzmény: xxopi (7574)
xxopi Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7574
Köszi szépen, az ellátás milyen ? mi négyen megyünk igaz szep.7-én csak.ha tudtok infot, hogy hol érdemes autót bérelni szívesen veszem. A város messze van?. Milyen a busz járat, tudtok róla valamit. Minden infot szivesen veszek.
Előzmény: szabhajni (7573)
szabhajni Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7573

Sziasztok!De régen is jártam erre...mindig a Kos rajongók oldalán írogatok, itt csak olvasgatni szoktam mostanában.

Belvedere Beach: Város szélén levő 3*-os szálloda, elég nagy kerttel, a parti út alatt lévő átjárón lehet lemenni a tengerparthoz. Elég kavicsos, és hatalmas hullámok vannak. Szobái korrektek, érdemes tengerre nézőt foglalni:)

Bármiben szívesen segítek. Üdv: Hajni

Andyka79 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7572
Hello Kvantusz!!!

Még semmit!Most épp patt helyzetben vagyok, mert 6-an megyünk és lehurrogtak a többiek, hogy úgyis csak aludni megyünk majd a szállásra és nem ott leszünk egész nap...:( Így nem nagyon piszkáltuk most ezt a dolgot! Még azt mondta az egyik csajszi, hogy mivel még akciós időben volt a foglalás, szerinte nem fognak velünk szóba állni az utazási irodában ebben az ügyben!!!Jelzek, ha van vmi!
Előzmény: kvantusz23 (7571)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7571

Szia Andyka!

 

Na, mit sikerült intézni szálloda ügyben??

Előzmény: Andyka79 (7569)
xxopi Creative Commons License 2008.03.31 0 0 7570

Sziasztok!

 

Tudna valaki infot adni a Hotel Belvedere Beach-röl. Hely , kiszolgálás stb. És  hol érdemes autot bérelni.

Andyka79 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7569
Amúgy köszi mindenkinek a segítséget!!:)
Andyka79 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7568
Hello!
Köszi a tanácsot! Én is hallottam az Orionról, hogy jó, de a mi utazási irodánk nem áll vele kapcsolatban, így nem tudnánk oda átíratni!Majd szerintem ezért is húzni fogják a szájukat!!!
Előzmény: kvantusz23 (7567)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 7567

Szia!

 

Az Orion Hotelt nagyon tudom ajánlani Falirakiban, szuper, tip-top kis szálláshely.

Előzmény: Andyka79 (7564)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7566
Előzmény: Andyka79 (7564)
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7565

A googleearth ezt találta-ha ez az.Nagyjából bejön hol van,sokszor elmentünk előtte.Itt elég szép kis hotelek vannak.A vizipark is itt van nem messze.Ez már szerintem nem annyira hangos környék,mivel Faliraki központjától távol van,csak az előtte futó elég forgalmas út zaja lehet esetleg zavaró.Bár ha tengerre néző szobát választotok,akkor szerintem ez sem lesz gond.Így első ránézésre nekem jónak tűnik,de hátha valakinek van pontosabb infója.

Előzmény: Andyka79 (7564)
Andyka79 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7564
Most már teljes a káosz!Megpróbálunk változtatni, mert mindenki lebeszél a Fantasia Hotelről. Pegasos Hotelről tud valaki infót????
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7563
Mivel a mai napnak már vége,a javaslatom az,hogy még nézz ennek utána máshol is pl.
www.hellasz.hu hátha itt is találsz valami infot még.Esetleg holnap 1 telefont megér,hogy megkérdezed az irodát arról,hogy lehet-e cserélni.
Vigasztalásul:a nyaralás alapvetően attól függ,hogy Te mit hozol ki belőle.Ha a szállás nem jó,attól lehet még jó a nyaralás,példa rá a mi tavalyi választásunk.Belenyúltunk egy rossz hotelbe,de mi akkor is jól akartuk magunkat érezni és jó kis nyaralás is lett belőle.
Előzmény: Andyka79 (7562)
Andyka79 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7562
Utazási irodával megyünk....Nem tudom mit csináljunk így. Már le is van előlegezve a nyaralás!!!Abszolút passzolom a helyzetet!!!:(((
Előzmény: bazidzsó (7561)
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7561
Csak 1 kérdés:ha nem egyénileg,hanem utazási irodával mentek,esetleg másik szállásra nem lehet cserélni a szigeten?Hátha...bár még én sem csináltam ilyent...
Előzmény: Andyka79 (7560)
Andyka79 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7560
Köszi a segítséget Nektek!! Le is lobozódtam...:(
lklara Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7559

szia

 

általában jó vélemény volt a haniotisról, annyi a hátránya hogy a központban van, és elég zajos.

 

udv

klara

 

Előzmény: Patgy (7553)
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7558
Sziasztok!
lloth:úgy emlékszem,hogy van ugyan olyan kölcsönző is ahol autót ill. mocit is lehet bérelni.De pontos címet sajna nem tudok.Az a jellemzőbb,hogy inkább külön-külön foglalkoznak velük.Viszont a jó hír,hogy sok van belőlük,biztos Ti is találtok megfelelőt.

Andyka79:ha itt a bal oldalon található "keresés" menübe beírod-(gyorskeresés innen állásban)-,hogy fantasia elég sok találatot fogsz kapni.Jó és rossz tapasztalatokat vegyesen.

Üdv:)
Előzmény: lloth (7555)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7557
A 7552-es hozzászólásban olvashatsz egy negatív tapasztalatot a Fantasia-ról.
Előzmény: Andyka79 (7556)
Andyka79 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7556
Sziasztok!!
Mi július 14-én indulunk Rodoszra. Falirakiban szállunk meg egész pontosan a Fantasia Aparthotel-ben.Tud valaki vmi infót a szállodáról???Itt már olvasgattam a tanácsokat, hogy mit érdemes megnézni, de a szállásról nincs semmi infóm!Előre is köszi!!!Jó nyaralást mindenkinek!!!
lloth Creative Commons License 2008.03.27 0 0 7555

Kedves bestlex és bazidzsó: köszönöm az infókat!:))

 

Eszembe jutott az is, hogy a "kombi" bérlés sem lenne rossz: messzire autóval, közelebbre mocival menni! Van valakinek ilyen tapasztalata?

 

És úgy nagy általánosságban él a kérdés: csak autós és csak motoros kölcsönzők vannak-e Falirakiban, vagy mindenki mindennel foglalkozik?

 

Köszike:

lloth

marti9200 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 7554
Előzmény: Patgy (7553)
Patgy Creative Commons License 2008.03.26 0 0 7553

 

  Sziasztok!

  Júliusban szeretnénk Rodoszra menni , Falirakiban kinéztük a Haniotis apartman    házat, csak azt nem értem, hogy itt miért 10 nap kerül annyiba mint máshol /hasonló kategória/ egy hét . Nem volt it valaki közületek, nincs itt valami átverés ?

bestlex Creative Commons License 2008.03.26 0 0 7552
Sziasztok!
Mi tavaly junius kozepen voltunk utoljara Rodoszon. Sokan kerdezik a White Palace, Royal Rose es Orion hoteleket, midegyik egy utcaban van es szerintuk tokeletes valasztas barmelyik. 1 het 200 euro volt.
A bar street-tol idealis tavolsagra van! A fantasia hotelt viszont nem ajanlom mert a magyaroknak nem a katalogusban szereplo szep szobakat osztjak hanem a regi alagsori pusztulatokat!
Mi is nagyon szeretjuk a fovarost, de megis Falirakin szallunk meg, mert ugyis berelunk robogot ( az Orion sarkan ha a kozpont fele indulunk van egy robogos 700km-es uj gepet adott kedvezmenyesen 7 napra talan 70euroert ) es 2-3 napra kozben autot es bejarjuk a szigetet.
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.25 0 0 7551
Sziasztok!
Szia Lloth!
7303,6887,6883 itt írtam a robogó bérlésről,mivel mi mindig ezt használunk a szigeteken.Talán még annyi,hogy a sziget északi oldala-pl. Ixia a szelesebb.A déli pl. mint Faliraki nem annyira,mert a meltemi hatása itt nem érződik úgy.
Jó készülődést!
Üdv:)
Előzmény: lloth (7550)
lloth Creative Commons License 2008.03.25 0 0 7550

Kedves Niraq és Nyenya és minden kedves fórumozó!

 

Mi június 22-én indulunk 2 hétre a szigetre repcsivel: már alig várjuk!

 

Látnivaló fronton kb. én is ezeket a helyeket szedtem össze, de persze biztos bővülni fog még a kínálat, sőt: inkább több látnivaló van a szigeten, mint amit meg lehet nézni ennyi idő alatt. Ráadásul pihenni is kellene, nemcsak rohanni! Szörnyű dilemmák ez!:))

 

Ami mindig fontos kérdés, de talán még túl korán van hozzá, az az autóbérlés! Vissza kellene jobban olvasnom a fórumban, hogy ne ismételgessem a már leírtakat (ezt meg is fogom tenni!), de addig is érdekelne, hogy Falirakiban kinek milyen tapasztalata volt a bérléssel: tavaly mely kölcsönzők váltak be (pontos név, Falirakiban merre található), kinek mivel volt jó vagy rossz tapasztalata?! Persze a robogókölcsönzés is érdekelne, mi ugyanis "kombi" bérlésben gondolkodunk: távolabbi helyekre autó, közeliekhez robogó... persze a "szeles robogós" tanácsot vettük, úgyhogy lehet, hogy csak kocsi lesz belőle: ez majd alakul!:)

 

üdv:

lloth

Niraq Creative Commons License 2008.03.22 0 0 7549

Köszi a válaszokat és a tippeket!

Ha lesz idő, megnézzük ezeket a repcsiket:)

margitka64 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7548
Most nemcsak természeti szépséget ajánlok, hanem valami kuriózumot. Filerimossal kapcsolatban van még egy tanácsom. Ha szeretitek a repülőgépeket is fotózni (na nem a földön gondoltam landolást után, hanem még a levegőben), akkor ezt ott a kilátótorony mellett megtehetitek. Óriási a repülőtér forgalma. A kilátó jobb oldalán egy domb mögül érkeznek be leszállásra a gépek, olyan közel, hogy úgy érzi az ember, szinte karnyújtásnyira van tőle. Viszont a domb a hangot nagyon jól megszűri, ezért sokkal előbb tűnik fel melletted a gép, mint hallanád a motor dübörgését. Nappal szinte 5 percenként szállnak le a gépek, egyik szebb, mint a másik, a világ minden légitársaságának színes gépei megtalálhatók itt. Nemcsak a gyerekeknek óriási élmény, hanem a férfiaknak, sőt a műszaki dolgokat szerető nőknek is!
Előzmény: Niraq (7543)
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7547
Prasonisi :) ez van a sziget déli végén.Csodás látvány a sok szélvitorlás.A közelben van 1 aranyos kis hely-Katavia,mi itt vacsiztunk.12 nap az már elég hosszú idő,hogy jól fel tudjátok térképezni a szigetet.Persze mindenre nem elég-mi is így voltunk vele-de legalább van miért visszamenni. :))))) Ha esetleg még belefér,Filerimost se hagyjátok ki.
Előzmény: Niraq (7543)
xxopi Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7546
Ismeri valaki a sly tours.Megbizható és a Lido szállodáról tud -e valaki valamit.
Nyenya Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7545

Sziasztok, pefkosban az Andreas apartmant ismeri - e valaki. Képet láttam kivülről róla, de hogy milyenek a szobák...

Elég szimpinek tűnik, jó közel van a tengerhez... Köszi

Nyenya

Niraq Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7544

Ha valaki volt már a White Palace-ban, mondjon már pár infot róla, hogy milyen.

Képek és besorolás alapján jó....:)

Niraq Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7543

Szia!

 

Mi Június 27-étől megyünk Falirakiba 11 éj, White Palaceba, a Zeus Diassal.

Én eléggé előre szoktam tervezni, már csak a pontosítások vannak hátra.

Amit megszertnénk nézni: Rodosz, Anthony Quinn öböl, Hét forrás, pillangók völgye, Lindos, Kaminos, Tsambika, Monolithos, meg a sziget déli részén lévő homoknyelvet, aminek nem tudom hirtelen mi a neve. De majd meglátjuk még mit, nagyonsok szép

helyről olvastam, valszeg autót is bérlünk majd, hogy mindent láthassunk. Nektek milyen terveitek vannak már?

 

Üdv!

Előzmény: lloth (7531)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7542

Szia!

 

Mi is az Orionban voltunk szeptemberben. A szállás nagyon jó. A félpanziót nem ajánlom, nagyon kötött, és mindig csak egy helyen kajálsz. Mi minden nap étteremben vacsiztunk, napközben gyros meg egy kis ez-az. Bevásároltunk a Lidlben, Intersparban. Ja, és a Quaestorral utaztunk. A Campus Clubról csak annyit tudok, hogy internetes szervező. Járj utána interneten.

Ha szeretitek a kínai kaját, mindenképpen keressétek fel Falirakiban a Golden Wok éttermet, nagyon igényes, és ultra finom a kaja. Majdnem minden nap itt vacsiztunk.

A legszebb strandok, ahová menjetek el: Rodosz város (kb. 10 km), Lindos (kb. 35 km), Tsambika (kb. 15 km), Antony Quienn-öböl (kb. 5 km).

Nagyon szeles sziget Rodosz. Ha járműt szeretnétek bérelni, és sokfelé szeretnétek elmenni, akkor talán autóval érdemesebb, mint robogóval, eleve a szél miatt. Bár mi robogóztunk, de még a bukósisakot is hátrafújta a szél a fejemen.

Remélem, tudtam segíteni.

 

Üdv.: Kvantusz23

Előzmény: madaraszk (7539)
Niraq Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7541

Szia!

12 napig leszünk, úgyhogy biztos bele fog férni:)

Köszi a támogatást:D

Üdv!

Előzmény: bazidzsó (7535)
Nyenya Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7540

Kedves Margitka, én nagyon szívesen venném ha átküldenéd számomra az írásos összefoglalódat.

Én is gyüjtögetem hogy a két hét alatt hová érdemes menni.

Köszi

Nyenya

Előzmény: margitka64 (7537)
madaraszk Creative Commons License 2008.03.21 0 0 7539

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném,Falirakiba az Orion hotelba mennénk a Campus club szervezésében!Valaki hallott a Campus Clubról????nem ismerem,és minden ismeretlentől tartok!A hotelről,vagy az utazási irodáról tud valaki valamilyen információt adni?????Szept.12-19közt lennénk ott,esetleg jön valaki akkor ?

Hogy jönne ki olcsóbban,ha kérnénk félpanziót 29900Ft-ért,vagy ha reggel és este éttermekben oldanánk meg az étkezést???

Mire vigyázzak Rodoszon,és mi az amit feltétlenül ne hagyjak ki??

Előre is Köszönöm szépen a segítségeket!!!!

halászgarázs Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7538
Csak annyit szeretnék mondani a pillangók völgyéről, hogy mi junius végén voltunk és nagyon is voltak pillangók.
Előzmény: margitka64 (7537)
margitka64 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7537
Javaslom, hogy a sziget csücskére is szánjatok időt! Azon kívül, amit a többiek elsoroltak nektek, gyönyörű a sziklaszirten ágaskodó Monolitosz romvára, Siana nevű kis falu, a két tenger találkozása Prassonissiben (Égei-tenger és Földközi-tenger), az ókori Kamirosz romvárosa. Aztán nagyon klassz kirándulást lehet tenni a sziget belsejében is. Hangulatos az Embonas nevű kisfalu (szőlő és bortermelés, jó kis kóstoló helyekkel). Nem beszéltem a Hét forrásról és a Pillangók völgyéről sem. Ez utóbbiban lepkéket, csak augusztusban-szeptemberben lehet találni, az év többi szakában nem! Sok a látnivaló, egy hét nem is elég hozzá! Aztán át lehet hajózni Symi szigetére is, ez valami fantasztikus hely! Az egyik kikötő Panormitis, ahol egy kolostor áll, a másik kikötő pedig maga a főváros Symi, a maga helyes, színes lilliputi házikóival, az egész úgy néz ki, mintha kis lego házakat aggattak volna a sziklapartoldalra.
Az útról készítettem írásos beszámolót is, amit a www.hellasz.hu weboldalon tudtok elolvasni Rodosz szigeti nyaralás címmel. Ha érdekel, akkor az e-mail címetekre szívesen átküldöm az anyagot.
Előzmény: lloth (7531)
Nyenya Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7536

Kedves lloth!

Az időpont nekünk is megvan, na meg a repjegy is. De még szállás nincs... Megy a vajúdás hogy hova is menjünk.

Mostani állás szerint egy hetet gondolkodunk Rodosz városon, és egy hetet pefkiben.... Hát majd meglátjuk.....

Egyébként mi augusztus 2- mennénk két hétre.

A látnivalókat mi is gyüjtögetjük szorgalmasan...........

nyenya

Előzmény: lloth (7531)
bazidzsó Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7535

Sziasztok!

Niraq!

Ha az időbe belefér mindenképp...szerintem.

Üdv :)

Előzmény: Niraq (7530)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7534
Na jó, ennyit a képcsatolásomról, mégsem sikerült.
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7533
Na, most sikerült becsatolni!
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7532
Egy gyönyörű tájkép Rodosz egyik legszebb részéről: ez Lindos!
lloth Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7531

Halihó!

 

Mi június végén utazunk Rodoszra, pontosabban Falirakiba...

Ti többiek hogy álltok? Kinek van már fix indulási időpontja? Ki hogy áll a tervezéssel?

 

A látnivalók összegyűjtésével kapcsolatban még bőven van dolgunk, de hát időnk is van még!:) No meg előbb jobban vissza kellene olvasnom a fórumba, hogy ne ismételjem a már fent lévő dolgokat!

 

De mindenre kíváncsiak vagyunk és fórumoznánk aktívabban, ha lenne kivel!

 

üdv:

lloth

Niraq Creative Commons License 2008.03.20 0 0 7530
Én a Monolithos-t szeretnbém megnézni....érdemes?
elipszis Creative Commons License 2008.03.19 0 0 7529
Még hozzátenném a látnivalókhoz filérimosi Miasszonyunk templomot, és  nyugati parton Kámiroszt. Rodosz városban pedig a Nagymesteri palotát feltétlenül javaslom betenni a programba, szerintem szebb mint a máltai "párja".
Előzmény: LMCZA (7514)
xxopi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 7528

Sziasztok !

 

Miaugusztus végén szertnénk menni, milyen a Lido Hotel, vagy mit ajánlotok , két hétre szertnénk menni,kényelmes ,szép, az ellátás jó legyen és ne tul hangos. A lidoban van külön medence?.Minden információt szívesen veszek.

 

rigorugi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 7527

Szia!

Igen, az első kép Kalithea. A 2. Ladiko öböl.

Előzmény: kvantusz23 (7526)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 7526

1. kép Kalithea?

2. kép??

 

Csao!

Előzmény: rigorugi (7524)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 7525
Nagyon le van állva a Rodosz fórum. Kicsit aktívabban emberek! :-)
rigorugi Creative Commons License 2008.03.19 0 0 7524
Pár kép, egy kis nosztalgia :)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 7523

Szép tengerpart: Lindos, Rodosz város, Tsambika Beatch, Antnony Quienn-öböl.

Ezeket feltétlenül nézzétek meg! A főváros partjának látványa feledhetetlen élmény nyújt! Titanic érzés!!!! :-)

Előzmény: LMCZA (7514)
Niraq Creative Commons License 2008.03.17 0 0 7522

Én a felső könyvet vettem meg ebből, szerintem egész jó.

A Libribe lehetett kapni, mást nem is találtam, pedig egészen nagyon keresetem,

még az utazás kiállításon sem találtam, persze lehet, hogy volt:)

Előzmény: andudi (7521)
andudi Creative Commons License 2008.03.15 0 0 7521
Rodosz útikönyv jó áron itt
andudi Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7520
Egyébként ugyan az ami a régi Vince Kiadós utikönyv és térkép,csak ehhez már nincs térkép:o(
2600Ft-ért
andudi Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7519
andudi Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7518
Én a Libriben vettem könyvet,simán csak " Rodosz " a címe,
ilyen
Előzmény: LMCZA (7514)
andudi Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7517
Na de jó,máris egy utitárs:o)
Előzmény: Niraq (7516)
Niraq Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7516
Mi is akkor megyünk:). Faliraki - white palace-ba:)
Előzmény: andudi (7513)
lklara Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7515

szia

 

ha a tavaly nyárig visszamész a hozzászólásokban és visszaolvasol, minden feltett kérdésedre választ kapsz

 

üdv

klara

Előzmény: LMCZA (7514)
LMCZA Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7514
Sziasztok,
Tegnap befizettük az előleget a White Paplace-ba Júlisus 29-ére.
Lenne még néhány kérdésem, mégpedig ha Rodoszon vagyunk, mi az amit feltétlenül meg kell látogatni? Gondolok én pl a történelmi látnivalókra, szórakozási lehetőségekre vagy szép tenger partokra.
Valami Rodoszi könyvet nem tudtok ajánlani?
Köszi.
andudi Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7513
Sziasztok!

Mint már írtam,június 27.-én megyünk a Royal Roses apartmanba ,Falirakiba .
A keresővel találtam is pár véleményt,de örülnék még többnek:o)

Ezért kérem ha valaki volt már ott, és esetleg van saját képe az apartmanról ossza meg velem,mert a neten csak az irodák álltal bemutatott képek vannak,a szobákról szinte semmi.

Köszi!
marti9200 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7512

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9036420&aq_ext=1&aq_text=fantasia

 

Használd a bal oldali keresőt, érdekes info-kat találhatsz :)

 

Sajna Hotel Evi-nél (merthogy mi ide mennénk) nem működik, mert min. 4 karaktert kell beütni, ha meg együtt írom be a hogy "hotel+evi", akkor az összes "hotel" szót is kihozza :(

Előzmény: frappa (7511)
frappa Creative Commons License 2008.03.14 0 0 7511

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi infót, a Chaplint elvetettük. Jelenleg a Falirakiban lévő Aparthotel Fantázián gondolkodunk.Sajna holnapig lehet kedvezményesen jelentkezni!Megköszönném,ha valaki ,aki járt ott,írna róla pár sort! Nagyon köszönöm! Frappa

Icka002 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 7510

Szia!

Igen van.

Üdv. Icka

Előzmény: LMCZA (7508)
fakk1 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7509

Van.

Szinte minden nagyobb település strandján elérhető valamelyik cég hajója.

Előzmény: LMCZA (7508)
LMCZA Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7508

Sziasztok,


Rodoszon van üvegfenekű hajó?
A fiam ragaszkodik hozzá.


Köszi!

andudi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7507
Sziasztok kvalcsi és lklara!

A kiadónak már írtam,sajnos ott sincs,újranyomás előtt áll,de ilyen hírek már tavaly is voltak.Akkor a Krétáról szóló Tőzsér könyvet sikerült megvennem a bookline.hu-n ,ezt pedig előjegyeztettem,de sajnos azóta sincs:o(

Azért köszönöm:o)

Andi
Előzmény: kvalcsi (7506)
kvalcsi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7506

Kedves Andudi!

 

Próbáld meg a könyvet közvetlenül a kiadótól megrendelni. Mivel tényleg nem kapható már, tavaly szóba került az újranyomása. Nem tudom, hogy lett-e belőle valami, de próba szerencse.

http://www.kassakkiado.hu

Előzmény: andudi (7504)
lklara Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7505

prfóbáld meg ezt:

 

kassak@vnet.hu

 

www.kassakkiado.hu

 

 

ők adták ki az általad keresett könyvet

Előzmény: andudi (7504)
andudi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7504
Kedves topiklátogatók!

Ezúton keresném megvételre Tőzsér János:A napfény szigete, Rodosz A lélek szigete Kos című könyvét.
Sajnos sehol sem találtam,sem új,sem pedig használt példányt belőle:o(
Illetve egy oldalon találtam,ahol meg is rendeltem,de semmiféle visszaigazolást nem kaptam még a regisztrációról sem,a mailek pedig visszajönnek.

Ez boogle.hu ,ismeri valaki?
gumimacy67 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7503

Szia Kvantusz,

 

2004-ben voltam Zakynthoson 1 hetet, Krétán pedig 1997-ben 1 hetet majd 2005-ben 2 hetet.

 

Zakynthos: inkább természeti látnivalók és sok homokos strand. A hajóroncson kívül (ez a sziget "védjegye") még ott vannak a Kék barlangok, ami szintén nagyon szép.

Az ötvenes években nagy földrengés volt, így régi épület szinte nem maradt.

 

Kréta: hatalmas a sziget, a távolság nemis annyira kilométerben sok, hanem időben.

Igazán homokos strandok inkább a nyugati illetve a déli részeken vannak illetve északon Matala, a többi kavicsos-homokos. Sok történelmi látnivaló van.

 

Bármelyik szigetre visszamennék bármikor de nekünk az új kedvencünk Kos :))

 

üdv.

gumimacy

Előzmény: kvantusz23 (7497)
andudi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7502
Szia!

Akkor nekilátok mégegyszer,mert amit az előbb írtam az elszállt:o(

Zakynthos pici sziget,gyönyörű természeti adottságokkal,szinte semmi történelmi emlékkel,ami nekem azért hiányzott.

A hajóroncs az öbölben valóban mutatós,mi nem voltunk ott mert nem tudott kikötni a hajónk a hullámzás miatt.Ja,ez volt az első és utolsó iroda álltal szervezett program ahová elmentünk:o(
Rendezettség :első látásra kicsit rémisztő,másodszorrra Krétán már nem riasztott el a roncsautó látványa a kukoricásban,vagy az építési törmelék az út mellett,az ember magasságú gaz.Ez ilyen,elfogadtuk,hogy nincs vigyázállásba fésülve a fű és kész.

Kréta gyönyörű és ha lett volna számunkra minden szempontból megfelelő út,idén is az lett volna a célpont.Kicsit félek is,hogy ne hasonlítgassam majd Rodoszt Krétához mert nem lehet ugyanolyan.
Egyébként Nyugat-Krétán voltunk,apartmanban ,onnan mentünk autóval szinte minden nap kirándulni.

Mindkét szigeten mi a homokos partokat részesítetük előnyben mivel gyerekekkel voltunk,nagyon szép strandokat találtunk.
Krétán Fallassarna és Elafonissi volt a nyerő.

Összefoglalva:
Zakynthos szép,az idegenforgalomra berendezkedett sziget,nekem egyszer elég volt,annak ellenére,hogy hazajövetelkor azt nyilatkoztam ,legközelebb is oda mennék.

Ez tartott addig amíg a kezembe nem került az utazás kiállításon egy krétai prospektus amit az ottani idegenforgalmi hivatal adott ki.

Kréta:hatalmas,gyönyörű,változatos,rengeteg történelmi emlék,lélegzetelállító tájak,kedves emberek.


Ennyi,ami szigorúan az én véleményem a két szigetről.

A többiektől bocsánatot kérek,ez már kicsit Off itt:o)
Előzmény: kvantusz23 (7497)
Zolcsa Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7501
Mi is ott voltunk, szintén szeptemberben. Csak annyit tennék hozzá, hogy egész nap elég hangos a zene, ami a bárból jön, úgyhogy kisgyerekeseknek meggondolandó. De a hátsó szárnyban (ami viszont nem olyan rendezett), csend van.
Előzmény: kvantusz23 (7499)
Louloudaki Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7500
a chaplint nem ajánlom, túl közel van a bar streethez, egész éjjel bömbölő zene, buli az utcán, részeg fiatalok, és nem túl igényes a szállás meg a kaja sem.
Előzmény: frappa (7494)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7499
Mi az Orionban voltunk szeptemberben! Nagyon tudom ajánlani! Tiszták, szépek a szobák, szép az udvar! Szóval, teljesen oké! Egyedül annyi gondunk volt, de ez minimális, hogy amikor elhagytuk a szobát, nem volt bent áram, így a hűtő sem ment, így takarékoskodnak az árammal.
Előzmény: Rodosz4 (7485)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7498
A White Palace-t nem ismerem. Mi az Orionban voltunk, nagyon jó kis szálláshely!
Előzmény: LMCZA (7491)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7497

Szia!

 

És Kréta vagy Zakhyntos volt szebb? Tenger? Kiépütség? Igényesség?

Én Zakhyntosról minden katalógusban szinte csak azt a kis egyetlen gyönyörű öblöt látom. Más szép hely van ott egyáltalán?

Előzmény: andudi (7492)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7496

Ha Kalithea és Faliraki között hezitálsz, egyértelműen Falirakit ajánlom.

Kalithea egy sziklás rész. Faliraki vidám, bulizós, fiatalokkal teli hely. Homokos a partja. A legszebb a tenger: Rodosz város, Tsambika, Lindos

Ha van még kérdés, szívesen segítek!

Ja, és ha szeretitek a kínai kaját, Falirakiban feltétlen keressétek fel a Golden Wok éttermet! Fantasztikus! Majdnem minden nap ott vacsiztunk!

 

Üdv: Kvantusz23

Előzmény: frappa (7494)
andudi Creative Commons License 2008.03.10 0 0 7495
Szia!

Én ugyan még nem voltam Rodoszon,csak készülök így érdemben segíteni nem tudok,de ha a keresőbe beírod a szálloda vagy apartman nevét ,lesz pár találat.

Mindegyikre.
Előzmény: frappa (7494)
frappa Creative Commons License 2008.03.09 0 0 7494

Sziasztok!

Rodoszra mennénk júliusban, érdekelne Falirakiban a Chaplin apartman-sajna nem találtam róla belső képet- vagy Kalitheában a Princess Flora esetleg a Kalithea Sun.

Milyen Kalithea, és milyen Falraki? Nagyon megköszönném, ha valaki írna,mert hamarosan lejárnak a first minute akciók!

Köszi: Frappa

amidalla1 Creative Commons License 2008.03.09 0 0 7493

 

 Sziasztok !

 

2008. aug. 10-én megyünk Rodoszra. A Mitsis Hotes La  Vita szállodában szállunk meg. Megszeretném kérdezni, hogy ismeritek-e a szállodát. Neckermann utazási irodával megyünk. 

 

 

andudi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 7492
Még nem tudjuk mikor indul a gép,Air Slovakia gép lesz ,az biztos,az Aeolusokkal együtt repülünk szerintem, mert ott is ezen a napon indulnak.
Tavaly Krétán,előtte Zakyntoson voltunk, mindkét alkalommal hajnalban már a reptéren ültünk.
Mi pestiek vagyunk,így ez nem olyan nagy gond.

Én is néztem a White Palace-t,de oda már nem volt hely:o(


Előzmény: LMCZA (7491)
LMCZA Creative Commons License 2008.03.09 0 0 7491

Köszi a válaszokat, azt hiszem én is a Diaz-nál fogok probálkozni.
Holnap felhivom őket.

White Palace-ba vagy Orion-ba ahogy sikerül üres helyet találni.
Mivel vidéken lakunk, nem mindegy korai reggel vagy délután indul a gép.
Nem tudjátok, kb mikor is indul a repcsi ?
Köszi!

Előzmény: andudi (7490)
andudi Creative Commons License 2008.03.09 0 0 7490
Szia!

Dias Zeus,Aeolus szervez 11-12 napos turnusokat,mi előbbivel megyünk június 27.-én a Royal Roses apartmanba 12 napra.

Mindkettővel utaztunk már,nem volt gond egyikkel sem.

Dias Zeusnál március 15.-ig ha foglalsz 12 % kedvezmény van .
Előzmény: LMCZA (7484)
marti9200 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7489
Questornál is vannak, mi velük készülünk, nagyon jó családi kedvezményeik vannak, csak április közepéig be kell csengetni a 100%-it :(
Előzmény: LMCZA (7484)
elipszis Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7488
birod : beirod
Előzmény: elipszis (7486)
elipszis Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7487
A Dias Zeusznál látta, 10-12 napos utakat.
Előzmény: LMCZA (7484)
elipszis Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7486

Én az Oriont ismerem, szerintem jó. Bővebben olvashatsz róla, ha a keresőbe birod. Elég sokan irtunk már róla.

Idén is oda készülünk...

Előzmény: Rodosz4 (7485)
Rodosz4 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7485

Hi mindenki,
Csendes nyugodt helyet keresek,
Anyagi helyzetünk megfelelő 2 helyet találtam
   White Palace
   Orion apartmanház
Melyiket ajánljátok?
Köszi.

LMCZA Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7484
 Sziasztok,
Nem vagyok egy nagy utazó, inkább valami iroda által szervezett útat választanám.
Nem tud valaki ajánlani  megbizható irodát, mely 10-11 napos turnust szervez Rodoszra?
Köszi.
G.Anita17 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 7483
Sziasztok!
Mi július 13-án megyünk Rodoszra a Chaplin apartmanba.Ha valaki tud valamit az apartmanról légyszi írjon.Minden érdekelne!
Köszi!
marti9200 Creative Commons License 2008.03.02 0 0 7482

Sziasztok?

 

Hotel Evi-ről Falirakiban van valakinek tapasztalata?

Nem nagyon találtam, csak invia-n...

Leander 1 Creative Commons License 2008.02.29 0 0 7481

Szia andi 62!

Junius 3.-17.-ig az Aeolus irodával kombinált utazással megyünk Rodoszra. Odafele Athénig busszal, Patraszba szállunk fel a kompra és irány Rodosz.Visszfele repülő. Szállást apartmanba kértük, de az irodába azt még nem tudták megmondani melyik apartmanba megyünk.Tavaly voltunk először ezzel az irodával Pargán, nem volt semmi problémánk velük, most azonban kicsit zavar, hogy nem tudom, hogy Rodosz melyik területén fognak elszállásolni. Mivel Ti tavaly forditott utazással hasonlóan nyaraltatok, szeretnék röviden élménybeszámolót, illetve tájékoztatást kérni tőled.Köszönöm.

Előzmény: andi62 (7435)
Leander 1 Creative Commons License 2008.02.22 0 0 7480
Junius elején az Aeolus-al utazom Rodoszra,-Lardosra a Sun View apartmanba. Ki ismeri ezt a környéket ill. a látnivalókat? Junius elején normálisan milyen idő szokott lenni, a tenger már élvezhető? Ismeri valaki ezt az apartman komplexumot, mivel több házból áll?
FLaci Creative Commons License 2008.02.20 0 0 7479
Hát, az ugye közelebb van a kaszinóhoz, meg az újváros bulizósabb részéhez. Talán azért volt ott "nagyobb élet"...  ;-)
Előzmény: DAKAR (7478)
DAKAR Creative Commons License 2008.02.20 0 0 7478
Szia. Mi előszezonban voltunk Május végétöl 2 hetet. Az El Greco szállóba voltunk.
Előzmény: FLaci (7477)
FLaci Creative Commons License 2008.02.20 0 0 7477
Hmm, merre laktatok? Nekem 2*2 hét alatt nem volt ilyen gondom. Elõször a Semiramis-ban, aztán az óvárosban. Éjféltõl reggel 8-ig simán lehetett aludni nyitott ablaknál is. (Igaz ez már nem egészen fõszezonban volt, hanem szeptemberben.)
Előzmény: DAKAR (7476)
DAKAR Creative Commons License 2008.02.20 0 0 7476
Szia. Tavaly Rodosz városban volt a szállásunk. Éjszakai pihenésre teljes alkalmatlan volt,kiabálás,robogózás egész hajnalig... Aztán jöttek a kukások,szerintem kb minden második éjjel,azok se semmi csatazajt csináltak.
Szóval pihenés kizárólag sziesztaidőben,olyankor viszont síri csend volt.
Előzmény: swarb1 (7472)
cirmi01 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 7475

Szia!

 

"Kicsi a világ". Köszönöm a segítséget. Szerintem, ha Malmöről vagy Caracasról érdeklődnék, akkor is Te adnád a mankót.

 

Üdv: cirmi

Előzmény: gumimacy67 (7474)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 7474

Szia ! itt is :)

 

Stegnáról ennyi infó van:

 

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9036420&aq_ext=1&aq_text=Stegna

 

üdv.

gumimacy

Előzmény: cirmi01 (7473)
cirmi01 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 7473

Sziasztok, jó estét!

 

Rendelkezik-e valaki információkkal Stegna-ról, illtve a Cristina stúdiokról? Minden érdekel.

 

Üdv: cirmi01

swarb1 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 7472
Sziasztok
Igen úgy gondoltam hogy pihenés és városnézés!
Valakinél azt olvastam hogy Falirakiban sok a német és angol fiatal akik egy kissé vehemensen buliznak.
És néhol az utcákon és a parton is szét dobálják a szemetet.
Remélem azért Rodosz városban nem ilyen rossz a helyzet?!
Előzmény: FLaci (7469)
bazidzsó Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7471
1-t értek:))) Jól írtad le.Az én tippem:Rodosz város-az óváros megunhatatlan-szerintem:))))
Előzmény: FLaci (7469)
bazidzsó Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7470
Szia!
Jól emlékszel!2006-ban itt,2 évvel korábban a Semiramisban.Van pár szempont ami alapvetően meghatározza a dolgot szerintem.Mi 1 mászkálós fajta vagyunk :) Ez nem azt jelenti,hogy állandóan megyünk,de elég sokat kirándulunk.Ha Ti is ilyenek vagytok és járművet béreltek akkor elfogadható megoldás a Lomeniz.Kiindulópontnak jó,bár az igaz,hogy nem a legszebb részen van.Rodosz város keleti részén,részben ipari,részben lakónegyedben fekszik.Mi szept.-ben voltunk akkor este csendes volt a környék.Az is igaz,hogy a közeli strand nem a legszebb,mi soha nem voltunk ott.Egy betonfal csúnyálkodik a parton,mi célból???Éttermek vannak a közelben,ezzel nincs gond,de különösebb látnivaló tényleg nincs.Ahhoz be kell menni az óvárosba,ami innen gyalog kb. jó félórás séta.A temető innen távolabb van,ha jól emlékszem a piac mellett,a Lindosba vezető út mentén.Itt vannak egyébként ezen az úton a nagyobb üzletek is,Lidl,Interspar,stb.Ezek gyalog már messze vannak.Szemetesnek kb. annyira az a környék mint máshol.Az biztos,hogy a benti rész,üzletek,éttermek azok valamivel színvonalasabbak mint amik itt vannak.
Szálloda:a szobák jól felszereltek,hűtő-elfogadható méretű,tv,hajszárító,mi nem használtuk-úgy emlékszem légkondi is van.A fürdőszoba,különösen szép volt-nagy méretű,a szobák szőnyegpadlósak.A bútorok is jó állapotúak,nem volt kifogásunk.A hotel személyzete is kedves volt,mindenben segítettek.A szállónak medencéje is van,de mi ezt speciel meg sem néztük :)))Mi reggelivel voltunk ez is szerintem megfelelő volt,tojás,sajt,felvágott,dzsem,vaj,többféle kifli,kenyér,joghurt,stb.
A hotel mellett mindig volt hely-mi motort béreltünk-de autóval is meg lehetett állni.
Hirtelen ennyi:a véleményem-maga a hotel jó,a környék nem a legszebb.Attól függ mikor mentek,ha szept.-ben akkor már a bentebbi részek is csendesebbek,mert kevesebb a turista.De ha hamarabb akkor esetleg megfontolandó a dolog,mert ez csendes környék,a belvárosi rész,a szállodasor kb.éjfélig elég zajos lehet.Biztos megkérdeznéd,hogy mi visszamennénk-e még ide?Ha nem találnánk jobbat bent,akkor igen,alapvetően nem 1 rossz választás,de kompromisszumot kell kötni.Ha béreltek járművet és nem igény a tengerre néző szoba-a mienk oldalról tengerre néző volt,bár van tengerre néző is-akkor jó lesz.Arról nem beszélve,hogy árban nem volt rossz.Mi a Tui-val utaztunk ide.Én azt javaslom,nézzétek meg hogy bent a városban van-e még hely és mennyiért,majd ezek ismeretében döntsetek.
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
Üdv.
Előzmény: Boci63 (7467)
FLaci Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7469
Attól függ nálatok mit jelen a pihenés... Strandolás & bulizás = Faliraki, városnézés & kirándulás = Rodosz város.
Előzmény: swarb1 (7468)
swarb1 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7468
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Június végén július elején mennénk nyaralni és Rodosz is számításba jött.A DIAS ZEUS travelnél néztük Falirakit vagy Rodosz várost.Viszont valakinél azt olvastam hogy Falirakiban sok angol fiatal volt.A kérdésem az lenne hogy melyik várost ajánljátok inkább pihenés szempontjából elkerülve a sok bulizós fiatalt.Persze oké ilyen fiatalok mindenhol vannak!Vagy esetleg inkább válasszunk másik várost?Előre is köszi a választ!
Boci63 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7467

Szia!

 

Egy korábbi hozzászólásodból az tűnik ki számomra - remélem jól értelmeztem - hogy 2006-ban a Lomeniz hotelben laktatok a fővárosban. Ha tényleg így volt, akkor némi információt kérhetnék Tőled? Elég negatív véleményeket olvastam eddig róla, hogy nagyon koszos a környéke, a közvetlen strandról már nem is beszélve, építkezés folyik körülötte, a temető közelében van, ezenkívül nagyon semmi sincs ott stb.  Szívesen vennék használható infromációkat a szállodát illetően.

köszi

Előzmény: bazidzsó (7274)
Boci63 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7466

Szia!

 

Nincs véletlenül valamiféle információd az Afandouban lévő Sivila hotelről? A nyárra ezt néztük ki, de a strandtól való távolságára eléggé eltérő véleményeket olvastam. Ezenkívűl a szobákról sem sok információt ad az utazási iroda. 

Előre is köszi

Előzmény: roberto-77 (7464)
bazidzsó Creative Commons License 2008.02.18 0 0 7465
:)))))Ha tudsz légyszi rakj fel képeket.Milyen az élet kint?
Üdv:Bazidzsó
Előzmény: roberto-77 (7464)
roberto-77 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 7464
ITT ELEK RODOSZON NAGYON DURVA,ESIK A HO,AZ EMBEREK MEG AZ UTCAN.EZEKNEK A 80% MEG HAVAT SEM LATOTT!!!!!
Zolcsa Creative Commons License 2008.02.15 0 0 7463

Itt találtam pár képet, bár nem sok...

 

http://www.24travels.com/en/95/2206/offer.html

 

 

Előzmény: Boci63 (7462)
Boci63 Creative Commons License 2008.02.15 0 0 7462

Sziasztok!

 

A nyáron Rodoszra szeretnék utaznia családdal. Az Aeolus ajánlatait nézegetve találtam egy árban is kedvező szállodát a Hotel Sivila-t, de a szobákról nincs a honlapjukon fent kép.  Azt szeretném kérni, hogy ha valaki volt már ebben a szállodában, vagy más forrásból van információja legyen olyan kedves és ossza meg velem.

köszönöm

Vebber Creative Commons License 2008.02.11 0 0 7461

Szia!

 

Igazad van, át kell olvasni az egész topicot, és mindenkinek magának kell kiválasztani a számára megfelelőt.

Természetesen én is a saját tapasztalataimat írtam le (és mások is voltak akik velem értettek egyet).

 

 

Előzmény: bazidzsó (7459)
huziga Creative Commons License 2008.02.11 0 0 7460
Sziasztok!

Ismét köszönöm a sok segítséget, tapasztalatot, amit megosztotattok velem.
A Blue Sea-t már én is néztem, de még nem döntöttünk a férjemmel.

Andi

bazidzsó Creative Commons License 2008.02.11 0 0 7459
Szia Vebber!
Látom Te is olvasgatod a topicot :) A Semiramisról már beszélgettünk,mindenki másképp látja a dolgokat,más is járt már itt és ők is jó referenciákat adtak a hotelről-bár volt pár dolog ami nem tetszett nekik,olvasd vissza a topicot.Egyébként Másoknak is ezt ajánlom,mert így átfogóbb képet tudnak kapni róla.Még1x nem akarom leírni ezért: 7272-s hozzászólásom választ ad ezekre.Még talán annyi,hogy az éttermi árak kb. egyformák a szigeten (persze vannak drága helyek is),de pont itt a közelben van 1 olcsó vendéglő a Viking,ahol 6,5 euróért annyit ehetsz amennyit akarsz-2006-os ár.Ez a rész-pl. Semiramis- a sziget északi végén van,főként szállodák foglalják el,ezért kiemelt turisztikai környék.Ennek ellenére,ha valaki nyitott szemmel jár és előtte tájékozódik,meg tudja találni az Ő pénztárcájához legmegfelelőbb üzletet,éttermet.Természetesen tiszteletben tartom a Te véleményed,mert mindenki más szemmel látja a világot,más dolgok fontosak számára.Nem utolsó sorban pedig csak így lehet kerek az egész ha mások véleményét is meghallgatjuk.
Üdv:Bazidzsó
Előzmény: Vebber (7452)
margitka64 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 7458

megtaláltam.... 4459, 4518, 4537, 4561, 4610, 4788

Hú, de szép is volt!

margitka64 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 7457

Hú, most látom, hogy elírtam a hozzászólásom számát....

Legalább 2 évet kell visszakeresned! A bal oldali keresőbe beírva a kívánt szavakat, kidobja a rendszer, hol, mit találsz!

margitka64 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 7456

Kedves Huziga!

Én is ajánlok neked egy jó szállodát. Csöndes, szép homokos, saját strandja van, nem túl zsúfolt, jól főznek, közel van a fővároshoz. Faliraki szélén található, a Blue Sea Beach Resort szállodáról a 7455-ös hozzászólásomban írtam. Nagyon kellemes 11 napot töltöttünk Rodosz szigetén, életünk egyik legjobb nyaralása volt. Az útiélményeket a www.hellasz.hu  weboldalon el is olvashatod. Állítólag elég jól sikerült a beszámoló, azóta többen is ezt használták a programok megszervezéséhez.

Ugyan már vagy éve nem jelentkeztem be ebbe a topikba, de azért mindig követem a beszélgetések fonalát. Itt nagyon sok jó ember gyűlik össze, akik mind segítőkészek. Nyugodtan fogadd csak meg mindenki tanácsát! Én is innét gyűjtöttem össze az úthoz a legfontosabb és legpontosabb aktuális tudnivalókat, nem is ért bennünket sehol sem meglepetés!

Üdvözlettel: Margit.

Előzmény: huziga (7449)
Vebber Creative Commons License 2008.02.09 0 0 7455

A képeket Huzigának szántam (7449hsz-re), nem neked. Bocsánat

Előzmény: lklara (7450)
Vebber Creative Commons License 2008.02.09 0 0 7454

A kommentek lemaradtak.

Az első két kép a hatalmas fürdő. A második, panoráma az 1m2-es erkélyünkről, ami nem is volt rossz, miután egy utastársunk szobájában is jártunk.

Az utolsó kép az ott látott panorámát tárja elénk :) .

Előzmény: Vebber (7453)
Vebber Creative Commons License 2008.02.09 0 0 7453

7194. hsz.-ben írtam a semiramisról, ajánlom figyelmedbe.panoráma az 1m2-es erkélyrőlkilátás egy másik szobából

 

 

Előzmény: lklara (7450)
Vebber Creative Commons License 2008.02.09 0 0 7452

Szia!

 

Én lebeszélnélek a Semiramis-ról, mi tavaly ott laktunk, és az eddigi legrosszabb szálláshelyünk volt. A szobák nagyon kicsik, a hozzájuk tartozó fürő WC-vel együtt akkora mint másfele egy WC(kritkán aluli), kicsi szekrény, ici, pici hűtő, a part kavicsos, a boltok, éttermek nagyon drágák a környéken, stb. szerintem összeségében az egyik legrosszabb választás.

Előzmény: huziga (7449)
bazidzsó Creative Commons License 2008.02.08 0 0 7451
Szia!
Csak 1 tipp:a mi kedvencünk-Semiramis,Rodosz város.Ehhez-6254,6028,5727,5607 és 5606-os hozzászólás.
Üdv:)
Előzmény: huziga (7449)
lklara Creative Commons License 2008.02.07 0 0 7450

szia

 

faliraki partja homokos, ez a település tele van szállodákkal, appartmanokkal.

a legszupibb part a tsampika beach, homokos, tiszta, lassan mélyülő szóval isteni

 

www.faliraki-info.com

www.pytheas-travel.gr

 

www.rodosz.lap.hu

 

itt tudsz szállást keresni, ha önállóan intézed az utat

 

 

 

Előzmény: huziga (7449)
huziga Creative Commons License 2008.02.07 0 0 7449

Sziasztok!

 

Mindenkinek köszönöm, aki válaszolt nekem!

 

Ami a szelet illeti,tavaly decemberben voltunk Dominikán, ahol aztán valóban szeles volt! Az óceánban szinte nyugodtan nem is lehetett úszni, mert akkora hullámok voltak. Persze ennek ellenére csodálatos volt!

 

A hőség úgymond nem gond, bírjuk a meleget!

 

Légyszi akkor még abban segítsetek, hogy van-e Rodoszon homokos tengerpart egy szupi kis szállodával?

 

Köszi!

 

Andi

 

asima Creative Commons License 2008.02.06 0 0 7448

Rodosz nagyon jó választás. Jó utat mindenkinek. Mi 2004-ben voltunk és nagy élmény volt.

 

Faliraki mellett laktunk egy faluban de minden este átmentünk ide. Aki szeret bulizni és bárokban ücsörögni, annak tökéletes választás és a partja sem rossz. Akkor rengeteg angol és német volt, de viszonylag sok magyarral is találkoztunk.

 

Lindosz nagyon szép hely, iszonyú jó képeket csináltunk a várból. A pillangók völgyét se hagyja ki senki sem.

gumimacy67 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 7447

Szia !

 

Német értékelés a szállodáról és fotók itt:

http://www.holidaycheck.com/hotel-travel+information_Hotel+Sun+Beach+Resort+Complex-hid_49152.html

 

Jó a szálloda megítélése.

 

üdv.

gumimacy

Előzmény: huziga (7444)
lklara Creative Commons License 2008.02.05 0 0 7446

szia

 

a szállodát nem ismerem, de a település a nyugati oldalon van, ami rendkivül szeles, és a part is köves-kavicsos.

 

üdv

klara

 

Előzmény: huziga (7444)
szeva2008 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 7445

Szia Andi!

 

Mi tavaly az első charterrel voltunk Rodoszon 2 hetet (június 10-24-ig). Az első héten nagyon jó  fürdős idő volt (aki nem volt óvatos, kellőképpen le is égett), a második héten számunkra már pokoli meleg volt, 40 fok feletti.

 

Az általad említett szállodát nem ismerem.

Előzmény: huziga (7444)
huziga Creative Commons License 2008.02.05 0 0 7444
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Idén nyáron Rodoszt tűztük ki úticélul a férjemmel. Találtunk egy szép szállodát az Anubis Travelnél. A Sun Beachet néztük ki.
Kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata erről a szállodáról. Valamint, hogy június vége felé milyen ott az idő?

Köszi!

Andi
marti9200 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 7443
Köszönöm szépen, hát ez kilőve a célállomások közül :(
Előzmény: lklara (7442)
lklara Creative Commons License 2008.02.03 0 0 7442

próbáltam beszurni egy linket, de nem sikerül

 

www.rodos.com/faliraki/faliraki-twn.html

 

itt a 10es a venezia és bizony legalább 1,5 km a parttól

Előzmény: lklara (7441)
lklara Creative Commons License 2008.02.03 0 0 7441

szia

 

 

Előzmény: marti9200 (7440)
marti9200 Creative Commons License 2008.02.03 0 0 7440

Sziasztok!

 

Ismeri valaki a Venezia aparthotelt Falirakiban? A magyar oldalakon nem sokat találtam róla, csak azt írja, hogy 1,5-2 km hosszú a tengerpartja, de attól félek, hogy a tengerparttól való távolság is kb ennyi lehet, mintha valahol olvastam volna :(

Egyébként a képeken szupernek tűnik, csak hát ez a távolság :(

Niraq Creative Commons License 2008.02.03 0 0 7439

Szia Andi!

 

Köszi a tippeket, de mire elolvastam a válaszod, már befizettem a Zeus-nál. 95k-volt mindennel együtt, szerintem jól jártunk:). De berakom kedvencekbe a másik irodát,

hiszen jövőre is kell menni valahova:). Köszönöm a sok segítséget!

 

Üdv,

Niraq

 

Előzmény: andi62 (7435)
lklara Creative Commons License 2008.02.01 0 0 7438

szia

 

a paradise studio nagyon jó helyen van, tengerparti, a kathara bayen, már a csendesebb részén falirakinak

 

a másikat nem ismerem

Előzmény: Vlagyimirov (7437)
Vlagyimirov Creative Commons License 2008.02.01 0 0 7437
Üdvözlet.

Falirakiban található Elpida és Paradise studiókról van vkinek tapasztalata?
Válaszokat köszönöm.
Nyenya Creative Commons License 2008.02.01 0 0 7436

Sziasztok, ismét itt vagyok, és kérdezek:-)

Rodosz városban Carina hotelról mit tudtok?

Pefkosról milyen híreitek vannak? Esetleg a pefkosi Summer memories apartmanhotelt ismeri valaki?

KÖszi a segítséget.

 

andi62 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 7435
Szia Niraq!

Nem tudom mikor készültök nyaralni és mik az igényeitek,de tudom ajánlani az Aeolus irodát is.Főszezonban drágák,de elő és utó szezonban nagyon jók a kombinált útjaik.Igaz,hogy nem szállodás,hanem apartmanos és önellátos de fele áron lehet ezeken az utakon részt venni.Junius elején/de már a suli után /ill.szeptember végén indítják ezezket az utakat 4-5 féle uitcéllal. 12-16 napos utak ezek,kifele repülő,hazafele hajó és busz vagy fordítva.Tavaly rodoszon voltunk velük szezon végén,minden szuper volt,elégedettek voltunk velük.Az idén Krétát szeretnénk megnézni velük,ha összejön.Nézd meg a katalógusukat és utánna dönts!!
Majd jelentkezz ,ha döntöttél.
Előzmény: Niraq (7434)
Niraq Creative Commons License 2008.01.29 0 0 7434

Szia Andi!

 

Köszönöm a segítséget, akkor bemegyek a központiba, ha már ilyen jó ajánlólevelük lett:). Mégegyszer köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

Niraq

andi62 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 7433
Szia Nirag!

Nyugodtan utazhatsz a Diassal,megbízhatóak.7 éve utazom velük,semmi probléma nem volt még.Ha a központi irodába foglalsz,tudom ajánlani a Viló Jutkát vagy az Orosz Adrit,kedvesek,segítőkészek.Sok sikert!!
Előzmény: Niraq (7432)
Niraq Creative Commons License 2008.01.28 0 0 7432

Sziasztok!

 

Szeretnék tőletek kérni egy kis segítséget. Rodoszt jelöltem meg nyárra úticélnak és a Dias Zeus Travel honlapján kedvező árakat találtam. Utazott-e már ezen cég szervezésében valaki, aki meg tudja mondani, hogy mennyire megbízhatóak, stb.

Azért lenne fontos, mert van egy akciójuk, ami csak január 31-ig tart, és ha rendben vannak, be is fizetnék.

 

Előre is köszi a válaszokat!

lklara Creative Commons License 2008.01.27 0 0 7431

szia

 

igen kártyával kell az előleget is utalni, és egy hónappal az indulás előtt a teljes összeget.

 

üdv

klara

 

 

Előzmény: Nyenya (7430)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.25 0 0 7430

Köszi szépen a választ:-) Akkor úgy érzem nekünk sem nagyon szabadna vacilálni.

Igazság szerint a kathara az szinte tuti, még azon gondolkodom hogy lindosra ha átmegyünk második héten akkor hova......... azokat nézegetem...

De szerintem nem ártana már lefoglalnom, mert a végén nem lesz helyünk:-(

A fizetés a katharaba szintén kártyával utalás?

Köszi

Vera

Előzmény: lklara (7429)
lklara Creative Commons License 2008.01.25 0 0 7429
szia

mi január közepén foglaltuk le. a paradis beacbe már nem is volt hely (ha nézted a honlapot, közvetlenül tengerparti, kék szinü panzió). január közepén ugy volt hogy egy hétre megyünk, aztán megbeszéltük hogy inkább menjünk két hétre és már nem volt hely a katharába, igy a 2. héten a nostalgiába mentünk le. a kathara a z 1. emeleten van, a nostalgia a fsz-en.

a kathara szuper-modern, hatalmas terasszl, ami a tengerre néz.

a nosztalgia igazi rodosz-i app. a fsz-en, nagy a terasz, de az utcára.

mindkettő a csucsszuper.

üdv
klara
Előzmény: Nyenya (7428)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.25 0 0 7428

Kedves Lklara, Ti kb mikor foglaltátok le a szállásotokat?  Félek ha sokáig vacilálunk a dolgokokn, nem lesz a kathara baybe.....

Előre is köszi:-)

 

lklara Creative Commons License 2008.01.25 0 0 7427

szia

 

nekünk

1. rodosz

2. mallorca

3. kréta

 

mallorca gyönyörü, csak hát nincs meg a görögök mentalitása, ez az egy hiányzott az emberekből.

 

mallorcára is van rep.jegy, és lehet szállást foglalni a neten, szerintem sokkal kedvezőbb ár jön ki. kocsit pedig lehet kérni a rep.térre is, e a buszközlekedés is kiváló. 40-50 között volt hét elején a rep.jegy/fő.

rodosz magasan vezet nálunk, de ezek szubjektiv dolgok, mindenkinek más jön be

 

üdv

klara

Előzmény: Vebber (7426)
Vebber Creative Commons License 2008.01.25 0 0 7426

Szia Klara!

 

Légyszíves rangsorold már Krétát, Rodoszt, és Mallorcát!

Mi az idén Mallorcára tervezzük a nyaralást, és szeretném tudni, hogy valyon milyen lesz/lehet az eddigiekhez képest.

Mi is voltunk eddig g.ország szárazföld, Korun, Krétán, Rodosz 2*

Előzmény: lklara (7417)
Louloudaki Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7425
jaja, ilyet láttam a kikötőben, csak a nevét nem jegyeztem meg. :)
Előzmény: gumimacy67 (7424)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7424

Itt a fotó a Laumzis társaság szárnyashajójáról:

 

 

 

Előzmény: Louloudaki (7421)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7423
Mjad este teszek fel róla fotót, mert csak az otthoni gépen vannak képek.
Előzmény: Louloudaki (7421)
FLaci Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7422
2002-ben mi velük mentünk (Laumzis Brothers) Kos-Rodosz-Kos útvonalon. Akkor 30 euro volt oda-vissza. Van egy másik szárnyashajós cég is, a Kiriacoulis Maritime, õk akkor naponta mentek Kos, Rodosz, meg több más sziget között is. 2002-es menetrendjük itt: http://kep.tar.hu/flaszlo/50269084#2
Előzmény: gumimacy67 (7420)
Louloudaki Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7421
na azt nem ismerem. pedig sokfajta hajóval utaztam már görögben. :)
Előzmény: gumimacy67 (7420)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7420

Köszönöm a kiegészítést.

Valami Laminezis vagy hasonló nevű társaság szárnyashajójára gondoltam de azt hiszem, azok sem közlekednek minden nap.

Tavaly lehetőség lett volna Kosról átmenni Ródoszra és 38-40 EUR rémlik tavalyról oda-vissza útra.

Előzmény: Louloudaki (7419)
Louloudaki Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7419
ha a gyorshajón a dodekanisos seaways katamaránjait érted, akkor már 2 éve is 50euro volt oda-vissza a jegy kosra. az út 2 óra. reggel indulnak rodoszról, és este érnek vissza 7 körül.
a lassabb lomha kompok fele áron, de 2x annyi idő alatt teszik meg az utat, és nem mennek mindennap.
Előzmény: gumimacy67 (7411)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7418

Kedves Klara !

 

OFF

Gondolom, ezt a fórumot már megtaláltad:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9063831

Jelenlegi árakról ott próbálj érdeklődni.

 

Még '89-ben voltam Cipruson, Limasszolban volt a szállás - azt a környéket nem ajánlom, nem igazán tiszta a víz, mivel szerintem ez a legfőbb kikötőjük.

Larnaca, Protaras, Ayia Napa - ezek szebbek lehetnek bár arra nem jártam.

A Troodos-hegységet és Paphos-t mindenképpen látni kell.

Nekem a fő pozitívum az volt, hogy 50 USD-ért ellátogathattam onnan Izraelbe

(este ment a hajó, reggelre ott volt, megnéztük Jeruszálemet, Betlehemet és egy gyémántcsiszoló üzemet majd késő este hajóval vissza Limasszolba).

 

Jól szétoffoljuk a topikot :)

e-mailem publikus, azt csak általában este tudom megnézni.

ON

Előzmény: lklara (7417)
lklara Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7417

szia kedves Gumimacy!

 

ma este összeült a családi tanács: ciprus, rodosz, mallorca, kréta, kos közül kellene választani. rodoszon, mallorcán, krétán már voltam, ciprus és kos nagyon vonz, de a kedvenc helyem rodosz. azt hiszem az árak fognak dönteni, elég jó rep.jegyet találtam ciprusra  5 főnek cak-pak 340,000 Ft, és appartman is van elég jó áron. ugyhogy elkezdem a szervezést én is.

 

off ciprusról tudsz valami közelebbit?

 

üdv

klara

Előzmény: gumimacy67 (7415)
lklara Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7416

köszönöm

off

ugyis megkérdezlek Titeket, nekünk a homokos, szélmentes, lassan mélyülő  part lenne a jó, tavaly zakin isteni volt, és hát nem beszélve rodoszról, akár a faliraki beach, és hát az örök szerelem, tsampika-beach.

 

majd a kos-topikba fogok érdeklődni, ha biztos, hogy megyünk.

 

üdv

klara

Előzmény: gumimacy67 (7415)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7415

 

Belátom, nem egyszerű. Ráadásul nem csak átszállni kell a reptéren, hanem a reptérrről el a kikötőbe, stb. Meg hajnali 3 körül indulni gyerekekkel a repülőtérre sem lehet túl kellemes.

 

OFF

Csak javasolni tudom Kos szigetét, valami fantasztikusan jól sikerült a nyaralásunk!

 

Tavaly Travel Servicenek elég hülye menetrendje volt, indulás 20:00-kor (ebből lett 22 körül), visszafelé pedig érkezés hajnali 1:20-kor (hamarabb jöttünk kb. 40 perccel).

 

Kicsi gyermekekkel javaslom Tigaki - Mastichari - Marmari településeket az északi parton (homokos tengerpart de elég szeles) illetve Kefalos illetve Kardamena (homokos-aprókavicsos strand bár utóbbi helyen sok angol, valamint Kefalosnál talán hűvösebb a tenger)  de még Lambi település (Kos-város elővárosa) is szóba jöhet de ott kavicsosabb a tenger.

ON

 

Előzmény: lklara (7413)
lklara Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7414

nektek is jó szervezést, autókölcsönző, ami nekünk nagyon bejött, az independent

valahol belinkeltem a honlapjukat is.

 

üdv

klara

 

 

Előzmény: Nyenya (7412)
lklara Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7413

szia,

 

ez egy kicsit körülményes, főleg ennyi gyerekkel, lehet hogy marad a nekerman :-)rep.jegy, és szállásfoglalás a neten

 

üdv

klara

 

 

Előzmény: gumimacy67 (7411)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7412

Köszi:-)

Nektek is jó szervezést... Mi tavaly voltunk koson:-)

Nekünk nagyon tetszett, bár utazási irodával, voltunk... De rodoszra meggyőztetek, hogy érdemesebb egyedül nekivágni. Nekünk már könnyebb egy majdnem 5 évessel:-)

 

Előzmény: lklara (7408)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7411

Arra :))

 

Kíváncsiságból megnéztem a Wizz honlapján jún. 21 - júl.5. - fejenként 53.160 a repjegy. A gyorshajó oda-vissza kb. 40 EUR lehet /fő.

Mondjuk hazautazáskor már előző napon Ródoszon kell lenni, mert a gép Ródoszról 9:55-kor indul.

 

Előzmény: lklara (7410)
lklara Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7410

SZia Gumimacy!

 

 

Köszönöm szépen, a neckermann-ra gondolsz?? :-)))

 

szorgalmasan olvasgatom a kos topikot, és ha összejön idén kos, akkor biztos hogy fogok Tőletek segitséget kérni.

 

az a baj, hogy 3 gyerekkel  nagyon macerás rodoszról a gyorshajó + a csomagok két hétre (5 éves, 2 éves és 10 hónapos)

 

üdv és köszönöm

 

klara

Előzmény: gumimacy67 (7409)
gumimacy67 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7409

Kedves Klara !

 

Az Általad nem kedvelt utazási iroda ad el csak repülőjegyet is 52-53000/fő + ill. áron de kérdés, hogy van-e még annyi hely, amennyi Nektek kellene.

 

Esetleg megpróbálható Wizz Ródoszig, onnan pedig gyorshajó, az valamivel kedvezőbb lehet. 

 

Mi tavaly Kos-on voltunk, esetleg tudok segíteni majd néhány dologban.

 

üdv.

gumimacy

Előzmény: lklara (7408)
lklara Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7408

szia

 

az nagyon jó választás, magasan veri az olasz appartmanok szinvonalát felszerelésben, mindenben.

 

hát ha összejön, akkor kos-ra mennénk, majd meglátjuk, hogy alakul. sajnos kosra nincs csak rep.jegy, nézem athénig, aztán talán komppal átmenni, vagy rodoszról átmenni komppal, de 3 gyerkőccel nehéz megszervezni, átszállás, gyerekek, csomagok, huzni-vonni őket. az irodáknál pedig minden nagyon drága

 

jó készülődést rodoszra

 

udv

klara

Előzmény: Nyenya (7407)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7407

Szia, köszi szépen a választ, meg a segítséget. Nagyon úgy néz ki, hogy abba fogunk menni amelyikben Ti voltatok. Nekünk is szimpatikus:-)

Nektek merre lesz a nyaralás idén? Megint egyénlig szervezett Rodosz?

Előzmény: lklara (7405)
lklara Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7406
ez távolabb van, és nagyon közel a nudista strandhoz
Előzmény: Nyenya (7402)
lklara Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7405

szia

 

a sarantisnak (pytheas travel) van ugyanebben a házban 2-3 fős studió is. nagyon jó helyen van az appartman ház, mert kb. 500-600 m-re van az igen zajos központtól, nyugodtan lehet pihenni, és egy 10 perces sétával be lehet jutni a központba.

 

a házzal szemben van egy kis supermarket, ahol alapvető dolgokat lehet venni, de lehet vásárolni este hazafelé jövet is.

 

szerintem ideális hely falirakiban, mert távol esik a bulizóktól, és közel a part. lent a parton van egy csomó kajálda, és kb. 2 perc a parton sétálva a teljesen homokos rész, a kikötő után. igaz, mi mindennap tsampika-beachre  jártunk, annyira imádtuk

 

 

üdv

klara

 

Előzmény: Nyenya (7404)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7404

Azért is szimpi, mert közel van a tengerparthoz. Hárman mennénk - a férjem, a lánykám (4,5 lesz akkor) és jómagam - eddig úgy néz ki.  Lehet még csatlakoznak hárman, de ez még képlékeny. Ott két gyerek lenne.

Tavaly messze (400m) voltunk a parttól, és nem volt jó cipelni őt a jó melegben:-)

Előzmény: lklara (7403)
lklara Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7403

szia

 

a kathara bay appartman (1. emelet)  és a nosztalgia (földszint) maga a csucs, egy házban van mind a kettő, kb. 30 m-re a tengerparttól.

 

hányan mentek?

 

klára

Előzmény: Nyenya (7401)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7402

MÁr itt is az első kérdésem:-)

giainnis, vagy elpida studióról mit tudtok, ott a kathara bayen? Az is szimpinek tünik a honlapon....

Köszi előre is.

 

Nyenya Creative Commons License 2008.01.18 0 0 7401

Köszi az ötleteket:-)

Hozzászólásaidat már végig olvastam, sőt tavaly az egész fórumot:-), és persze azóta is folyamatos olvasója vagyok. Már tavaly is kacérkodtunk rodosszal, aztán végül kosos, és horvátországon töltöttük el a szabadságunkat.

Azt az apartmant néztem amiben Ti is voltatok, azt a kathara vagy mi a neve. De most egyenlőre úgy gondolkodunk, hogy ott töltenénk egy hetet, és utána átcuccolnánk lindosba...

Ott a balázsbea által ajánlott apartmant néztük ki...

Szóval mint írtam, most tartunk a szervezésnél. Még a lefoglalásig, biztos lesz egy két variáció:-)

Szóval minden segítséget örömmel veszek.

 

Előzmény: lklara (7400)
lklara Creative Commons License 2008.01.17 0 0 7400

szia,

hajrá, biztos minden szuper lesz

 

www.pytheas-travel.gr

www.rodosz.lap.hu

www.rodos.com

www.faliraki-info.com

 

 

itt tudsz szállást keresni. mi a pytheas travelnél foglaltunk, korábban bőven irtam róla, talán még képeket is tettem fel, abszolut megbizható. tavaly is voltak topiktársak, akik igy mentek rodoszra és mindenkinek nagyon jól sikerült a nyaralás.

 

üdv

klara

 

Előzmény: Nyenya (7399)
Nyenya Creative Commons License 2008.01.17 0 0 7399

Kedves Lklara, ötleteden felbuzdúlva úgy döntöttünk idén, hogy saját kézbe vesszük a nyaralás megszervezését.

A repjegyet már sikeresen lefoglaltuk... Még a szállás van hátra:-)

Köszi a sok tanácsot, meg ötletet.

(Szerintem azért még fogok jelentkezni...... Messze van még - sajnos - augusztus:-))

 

Előzmény: lklara (7397)
Kati75 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 7398

Klara, Zolcsi köszi mind a kettőtöknek a gyors és bíztató válaszokat! Hát... majd meglátjuk, jó lenne ha összejönne:)

Kati

Előzmény: lklara (7397)
lklara Creative Commons License 2008.01.16 0 0 7397

szia

 

nyugodtan vágjatok bele.

 

www.pytheas-travel.gr

www.rodosz.lap.hu

 

itt találsz szállásokat és autóbérlést is. apartmanok már vannak 25 euró/éjszakától

 

üdv

klara

 

Előzmény: Kati75 (7393)
Zolcsa Creative Commons License 2008.01.16 0 0 7396
Az Orion weboldala: http://www.orion-faliraki.eu/
Kati75 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 7395

Szia Zoli!

 

Mi is Falirakiban voltunk az Olympia apartmanházban, asszem tudom melyik az Orion! Köszi a tippet, lehet, hogy tényleg ez lenne a jó megoldás, hogy előre lefoglaljuk az interneten keresztül a szállást. Nekünk nagyon bejött a "régi "szállásunk is, de sajna nem találok elérhetőséget hozzá, ahol lehetne foglalni. Az Orionnak van honlapja, vagy e-mail címe ahol lehetne érdeklődni esetleg?

Köszi

Kati

Előzmény: Zolcsa (7394)
Zolcsa Creative Commons License 2008.01.16 0 0 7394

Szia!

 

Júlis elején még biztosan van rá esély, de pl. miért nem foglaltok interneten, közvetlenül a kinézett szállásnak írva? Akkor nem kell izgulni odáig. :-)

Ha nem szállodát kerestek, tudom ajánlani pl. az Orion apartmant, Falirakiban. Mi nagyon meg voltunk vele elégedve. Ha viszont kisgyermekkel mentek, érdemes jelezni, hogy ne a főszárnyba adjanak szobát, ahol állandóan zene szól napközben kint. :-)

 

Üdv, Zoli

Előzmény: Kati75 (7393)
Kati75 Creative Commons License 2008.01.16 0 0 7393

Sziasztok!

Mi már jártunk két évvel ezelőtt ezen a csodálatos szigeten és azóta is visszahúz a szívünk! Akkor utazási irodával mentünk, de sajna most úgy állunk anyagilag, hogy talán olcsóbban kijönnénk ha magunk inzézzük a repülőt és a szállást. Megnéztem a Wizz Air árait és nem rossz. Véleményeteket kérem, belem merjünk vágni? Szerintetek lehet majd találni szállást júli elején ha csak úgy odaállítunk?

Zolcsa Creative Commons License 2008.01.14 0 0 7392

Szia!

 

Motor és autókölcsönző szinte minden sarkon van, a reptérnél meg szerintem még több. :-)

Kempingezés ügyben nem tudok mit mondani...

 

Üdv, Zoli

Előzmény: zoldszurke (7391)
zoldszurke Creative Commons License 2008.01.14 0 0 7391
Sziasztok!

Még nem voltam Rodoszon, de a nyáron mennék oda. Azt kérdezném tőletek, hogy a reptér közelében van-e motor kölcsönző? Illetve, hogy arról tudtok-e valamit, hogy a szigeten lehet-e sátrazni vadkemping szerűen? Ugyanis így szeretném bejárni a szigetet, mindig másutt tanyát verve. Ha valaki tudna ebbensegíteni, az jó lenne.
markameggy Creative Commons License 2008.01.10 0 0 7390
Nem megy meg ez a kepfelrakas :)
Előzmény: markameggy (7389)
markameggy Creative Commons License 2008.01.10 0 0 7389
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/8/8/2/THM_0003756882.jpg
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/6/8/8/2/THM_0003756882.jpg
kurdir32 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 7388
Sziasztok, volt valaki a Costa Lindia Beach szállodában, ha igen akkor megoszthatná velem a tapasztalatait. Előre is köszi
bazidzsó Creative Commons License 2007.12.31 0 0 7387
romulus74 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 7386

Hello! Szeretném megkérdezni hogy nem biztos hogy itt láttam, de úgy emlékszem hogy volt egy link ahol az összes nagy görög sziget üdülőfalujának tengerpartján van webkamerás felvétel. Ezt a honlapot keresem. Előre is köszi.

andi62 Creative Commons License 2007.12.22 0 0 7385
Kedves fórumosok!
Szeretettel kívánok mindenkinek nagyon boldog ,békés karácsonyt és egy élményekben gazdag boldog új évet!!!!!!!!
gurgolya Creative Commons License 2007.12.20 0 0 7384

Az ortodox húsvét nagy valószínűséggel nem esik egybe a miénkkel.

Tavasszal a görög szigetek csodaszépek, a vendéglősök örülnek az első vendégeknek. Viszont nem minden szállás van még nyitva, és az éjszakák a fűtetlen szobában hidegek lehetnek.

Utazási iroda felesleges. Pireuszból hajó, Athénból repülő megy. Szállás mindenféle van, hamar lehet megfelelőt találni.

Előzmény: BirBa (7381)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.20 0 0 7383
Foglalhatóak a Wizz Air jövő nyári rodoszi járatai.
Louloudaki Creative Commons License 2007.12.03 0 0 7382
szia!
az idő szép lesz már, az biztos. húsvéti kisebb népbanzáj mindenhol van, de szerintem rodoszra nem küldenek ilyenkor turistákat. legalább is én nem hallottam még erről, de szét kell nézni. a fapadosok is csak május végén, június elején indulnak. viszont húsvétolásról inkább korfu híres, oda meg a legtöbb iroda szervez utakat.
Előzmény: BirBa (7381)
BirBa Creative Commons License 2007.12.03 0 0 7381
Halló Rodoszosok!

Sajnos még soha nem jártam Rodoszon, más görög szigeten sem, de ezt a fórumot évek óta élvezettel olvasgatom. A beszámolók frissek, személyesek, kedvcsinálók - kicsit mintha magam is ott járnék.

És most amihez a tanácsotokat kérem:
Úgy gondoljuk a feleségemmel, hogy Rodoszon a húsvét (2008-ban március 23-24.) egy szép, szines ünnep lehet, némi folklór hangulattal, sok fotótémával, de még a nyári zsúfoltság nélkül. Mi úgyis városi túristák vagyunk, Rodosz városba mennénk kb. egy hétre, és az nem zavarna, hogy még nem lehet a tengerben fürdeni.

Kérdések:
- járt már valamelyikőtök ilyen korán tavasszal Rodoszon?
- tudtok olyan utazási irodáról, amelyik már ilyenkorra is szervez utakat?
- és mit gondoltok az ötletről?

Nekünk eddig bejöttek e szezonon kívüli utak. Pl. Isztambulba - ahol nem túristaként már 30-40-szer voltam és gyakran hetekre - legutóbb a feleségemmel decemberben kirándultunk, és a városnak egy merőben új, valójában rokonszenvesebb oldalát ismertük meg.

Minden hozzászólásnak örülni fogunk.
BirBa
andi62 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7380
Sziasztok!
Az első kép egy hangulatos taverna bejáratát mutatja,a másodikon egy mozgó szivacsáruda látható,a 3-on jégeső utáni takarítás aztán szintén egy taverna felirat,majd egy nagyon szép Lardosi ház,és Stegnán egy kis görög feeling.
andi62 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7379
jégeső után
Louloudaki Creative Commons License 2007.11.27 0 0 7378
na akkor úgy látom, lesz még jövőre felfedezni valóm. ezt a templomot meg fát én is megnézném. sose hallottam róla, pedig sokat voltam rodoszon.
Előzmény: andi62 (7376)
andi62 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 7377
andi62 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 7376
Szia!
A kép a 7 forrástól a pillangók völgye felé vezető úton készült.St Nectarius volt kiírva a táblára,eddig bárkitől kérdeztem senki nem hallott még róla.Ennyire szépet még életemben nem láttam,de szerintem sokan így vagyunk ezzel.Van még egy pár kép ami ott készült,felteszem azokat is.Ott van egy olyan fa,amit kb5-7 ember érne át,él,de a közepe üreges,mi 4-en voltunk benne de még 3-4 ember befért volna mellénk.Ha voltál már Thassoson ott is van ilyen fa Scala Potamián!
Előzmény: Louloudaki (7375)
Louloudaki Creative Commons License 2007.11.26 0 0 7375
felülről a harmadik templomos kép hol készült?
Előzmény: andi62 (7374)
andi62 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 7374


Sziasztok!
Remélem most sikerült egy pár képet feltenni.Ezek a kedvencek.Válogatok még és majd azokat is küldöm.
andi62 Creative Commons License 2007.11.24 0 0 7373
Louloudaki Creative Commons License 2007.11.20 0 0 7372
firefox és opera is fel tudja tölteni a képeket, a feltölt gomb megnyomása után a kép megjelenik alul kicsiben, és van mellette egy beszúr nevű gomb, azt kell megnyomni és bekerül a szövegbe az [image1], [image2] stb. szóval működik. a 21. században már nem fejlesztenek olyan oldalakat, amik csak egy bizonyos böngészőben működnek, főleg nem olyan nagy portálok, mint pl az index...
Előzmény: hugo0527 (7369)
bazidzsó Creative Commons License 2007.11.19 0 0 7371
Sziasztok!
Így van,sajna a Mozilla és Opera nem tudja kezelni.Viszont fontos a feltölteni kívánt kép mérete is.Ezt legegyszerűbben talán ezzel a progival lehet megoldani.
www.honositomuhely.hu és itt:Easy Thumbnails 2.53
Grafika-képszerkesztők.Sokan használják.
Üdv.Bazidzsó:)
Előzmény: hugo0527 (7369)
andi62 Creative Commons License 2007.11.18 0 0 7370
Előzmény: hugo0527 (7369)
hugo0527 Creative Commons License 2007.11.17 0 0 7369
Valahol azt olvastam, hogy az Internet Explorer tudja csak a képeket feltölteni.

andi62 Creative Commons License 2007.11.16 0 0 7368
Szia!Igen de hátrébb.A biciklis fiúk közelébe.A képen a Gabiék bejárata látható,velük autóztuk körbe a szigetet 5 napig és szinte minden nap együtt voltunk lent a parton is.
Velük is és a fiúkkal is tartjuk a kapcsolatot.
A képeket megpróbálom ujra.Szép napot Nektek!!
Előzmény: hugo0527 (7367)
hugo0527 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 7367

Szia Andi!

 

A második képen van (volt) az erkélyetek?

 

  

 

Október 4-én ilyen jégeső volt.

 

     

fakk1 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 7366
Kilátás a Lardos beach-re a Sun View- ból.
fakk1 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 7365

Egyetértek az előttem szólóval !!! :-)

 

És izgatottan várjuk a nyári fotókat.

 

fakk1

Előzmény: andi62 (7361)
hugo0527 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 7364

Először a tallózás, majd a feltöltés, amikor befejezte, másold át, vagy húzd át a képet a szövegmezőbe.

Tsambika; Prasonissi; Anthony Quinn öböl; Simi; Stegna

 

 

 

hugo0527 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 7363

hugo0527 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 7362

Szia Andi!

 

Ez Stegna

andi62 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 7361
Szia fakk 1!
Segíts ha Te tudod hogy hogyan lehet képeket feltenni.Mi próbáltuk a hétvégén,de nem sikerült!Szia Andi
fakk1 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 7360

Szia Andi!

 

Örülök, hogy egész "emléklavina" zúdul rád, ha előveszed a fotókat.

Én inkább filmre dolgozom, így nekünk csak kb. 150 fotónk  van, de azt is jó elővenni ilyen zimás időben.

 

Sartin voltunk már mi is, mozgalmas, az üdülők kívánsága szerint átalakított halászfalucska. Sok minden elérhető onna, jó a tengerpartja, és este is mozgalmas.

Ha nézed a Sarti - topicot, akkor jó infókat találsz ott is.

Bár én  ott voltam először Görögországban, de ott is kaptam a legkevesebb görög érzést- tudom, hogy tudod, hogy mire gondolok. :-))

 

Ha tudok, teszek fel néhány képet az idei rodoszi nyaralásról.

 

Szia

fakk1

Előzmény: andi62 (7358)
andi62 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 7359
Sziasztok!
andi62 Creative Commons License 2007.11.08 0 0 7358
Szia fakk1!
Nem felejtettem el a képeket,de nem vagyok a számítógép virtuóza ezért meg kell várnom míg a lányom hazajön és segít ebben.Valószínű hogy vasarnap délután meglesz.Rengeteg /9oo/ képet és kb 2-3 óra videó felvételt készítettünk .lesz miből válogatni. Kinnt megismerkedtünk egy kedves házaspárral,velük jártuk a szigetet,onnan is jön kb 300 kép és ugyanennyi videóanyag.
Mi még nem tudjuk hogy alakul a jövő nyár.Esküvője lesz a lányomnak,nem tudom jut e nyaralásra.Ha igen akkor tervbe van véve Kréta /Elafonissi nagyon izgat minket/Evia ahonnan rengeteget lehetne kirándulni/ezt saját szervezésben szeretnénk,saját autóval/de lehet hogy csak egy szezonvégi 10 napos buszos út lesz a vége,akkor pedig Sarti mert ez eddig mindig kimaradt!Még messze van,addig annyi minden történhet.
A képeket nem felejtem.Addig is szép hetet Nektek!! Sziasztok Andi
Előzmény: fakk1 (7356)
andi62 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 7357
ndi
Előzmény: fakk1 (7356)
fakk1 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 7356

Szia Andi!

 

Mi már második hete nézegetjük az idén nyári prospektusokat, hogy mi legyen az uticél jövőre. De még semmi sem biztos, csak annyi, hogy július eleje az időpont.

 

Thassos nekünk is a szívünk közepe. Mi autóval mentünk és Kinirán vertünk tábort egy kis apm.házban, és onnan mentünk kocsival minden felé két héten keresztül.

Athén nyáron szerintem elviselhetetlenül forró lehet, így azt valamikor elő- vagy utószezonban kellene megnézni.

Mi mostanában Kos - Zakhyntos - Evia - Kréta - Santorini (én Ciprus) között ingadozunk... 

 

Hát, komoly canossát jársz a pároddal étkezés ügyben - mi bevállalósabbak vagyunk e szerint. Én a levesporok virtuóza vagyok, ha kell,  akkor a jobb kaját nem én készítem el.

Nálunk az is szempont, hogy a víz milyen meleg. Nekem mindegy, de a párom nagyon fázós. Egy  nőnek nyáron sem tesz jót, ha felfázik.

Szóval teljesen képlékeny még a dolog.

 

Hát, itt tartunk...
(képek?!) Ne csak ígérd!

 

Szép napot!

fakk1

Előzmény: andi62 (7355)
andi62 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 7355
Szia fakk1!
Örülök,hogy előkerültél!Már azt hittem vége a nyárnak,jövő nyárig nem hallok felőled.
Őszinte leszek mi végig hazai kajákat ettünk,mert a férjem nem egyszerű eset étkezés dolgában.A retken kivül semmit nem eszik meg,se paradicsom,se paprika,se uborka!A majonézes dolgokat csak akkor ha nincs benne tejfől.Na most egy ilyen emberrel menj el egy tavernába vacsorázni.Feladtuk egyszer.kétszer a leckét egy pár pincérnek.Úgy zajlik nálunk egy vacsora hogy én kikérek magamnak egy adag kaját,Ő azt átvizslatja és elmondja a pincérnek hogy ugyanezt kéri csak a ....... nélkül.Gyrost csak pitában,csak húst és krumplit kér bele semmi mást.Nem tudod meggyőzni,hogy pont a lényeget hagyja ki.De hát ez van.2 éve csoda történt,hajlandó volt a polipot roston megkóstolni,de csak sült krumplit evett hozzá minden mást kipöckölt.Tegát gyros minden mennyiségben/ a fent leírt módon/ meg a hazai amit viszek,Előre lefőzök egy pár féle kaját,lefagyasztom úgy viszem ki és kinnt csak köretet kell mellé csinálni.1/2 óra alatt kész a kaja.Természetesen a suvlaki,musaka,kicsi fisch,polip azért mindig belefér,csak hát azok is a fennt leírt módon.Az igaz tengeri herkentyük az én fantáziámat sem mozgatják meg.
Jövőre még konkrét uticél nincs.Tervezzük hogy autóval visszamennénk Tassosra,illetve Evián gondolkodunk,onnan sokfelé eltudnánk menni kirándulni és végre megnéznénk Athént is ,mert eddig mindig csak integettünk a buszról az Akropolisznak.
Ti terveztek valamit jövőre?
Üdv Néktek:Andi
Előzmény: fakk1 (7354)
fakk1 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 7354

Szia andi62!

 

Örülök, hogy minden rendben ment, és az elején tapasztalható izgulás alalptalannak bizonyult.

Mi autót béreltünk, mint tudod, de én is kaptam a páromtól, amikor a hét forrástól a pillangókig találtam egy rövidebb utat - ami alig emlékztetett az út európai

fogalmára - mi is az eltévedés határán voltunk. Plusz alig volt benzin a tankban, és nem akart kút szembe jönni az úton. :-(

Nem meséltél még a kajákról. Mi jókat ettetek? Mi Tsampikán Maria vendéglőjében ettük a legkobb tengeri kütyükből álló tálat, bár én a musaka híve vagyok inkább.

 

Persze várom a képeket is, ... szóval most a feltöltekezésből ki kell bírni a jövő nyárig.

Ti hová mentek jövőre?

 

üdv az egész dinasztiának!!

fakk1

Előzmény: andi62 (7351)
sushka Creative Commons License 2007.10.29 0 0 7353

 

Szia

Te honnan ismered az Andit?

Volt személyes tapasztalatod?

Érdekelne!!!

Köszi előre is

Louloudaki Creative Commons License 2007.10.24 0 0 7352
ez nem rodoszon van, hanem a kastelorizo nevű szigeten, 120km-re rodosztól, 2km-re törökországtól, kas várostól. rodoszról naponta van légcsavaros repcsi huszonpár euróért, illetve heti egy katamarán huszonvalamennyiért kb 2 óra úttal, és napi kompjárat tizenvalamennyiért 5 óra úttal. konkrét árat/napot nem írok, jövőre valszeg lesz változás. több infó: www.kastelorizo.gr
Előzmény: Vebber (7350)
andi62 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 7351
Szia Fakk1!
Bocsi hogy csak most jelentkezem újra,de sajna beindultak a munkás hétköznapok és most van egy kis időm folytatni.Tehát 5 napra béreltünk autót,első nap irány Prassonisi ahol csodás napot töltöttünk.Délután elmentünk Monolitosba és Embonába ahol egy hamisítatlan kék -fehér tavernában volt szerencsénk elkölteni estebédünket.Hazafele úton szerencsésen eltévedtünk,ill a térkép által jelzett főút csak egy csacsiösvényhez hasonló földút volt.Embonában igen nevettek a nénik akiket megkérdeztünk merre kell menni,ők tudták hogy ilyen az út.Kevés üzemanyaggal,telefon nélkül,egyszál fürdőruhában meg strandruciban,és már meglehetős szürkületben vágtunk neki a 12 km.es útnak.Nem vagyunk félénk emberek de itt azért dübörgött a majré.Kihalt tájon.egy hatalmas olajbogyó ültetvényen vezetett át az út,aztán ilyen kőfejtés jellegű szakasz következett.A 12 km a 3Xnak tünt ,de nagy nehezen elértük az uticélunkat.Aznap este már sehova nem kívántunk otthonról kimozdulni.2 nap Lindosban tettünk egy felejthetetlen kirándulást,csak a csacsitaxi viselt meg minket lelkileg.3 nap Rodosz következett.Mindent megnéztünk amit lehetett,de még 2 nap kellett volna a városra hogy ne rohanás legyen.4 nap a pillangok völgye és a 7 forrás volt az uticél,valamint hazafele a "csampikai" strand.5 nap az Anthony öböl,Stegna és szintén csampika.Úgy gondoljuk sok mindent láttunk,de mégis keveset,ezért elhatároztuk ,hogy egyszer még visszamegyünk a szigetre és pótoljuk a most elmaradt látnivalókat.Most értem meg azokat akik szerelmesei ennek a gyönyörű szigetnek.Ha sikerül teszek majd fel képeket is.

















szürkületben vágtunk neki a 12 km-es útnak.
Előzmény: fakk1 (7323)
Vebber Creative Commons License 2007.10.22 0 0 7350

Nagyon szépek ezek a képek.

Hol van pontosan ez a kék barlang? Tényleg harmadjára is érdemes visszamenni Rodoszra, mert ezt is érdemes lenne saját szemmel látni.

Előzmény: Louloudaki (7347)
Louloudaki Creative Commons License 2007.10.19 0 0 7349
kell annak a szállásnak a telszáma, ahol én voltam? 2ágyas szobák, 25-30e/éj, abszolút alapfelszereléssel, 2 ágy, egy kis hűtő, ventilátor, a 25eurós szobának másik helyiségben van a fürdőszobája, a többinek bent, szekrény nincs, csak fogasok a falon. :D vagy ott van a hotel megisti saját napozóágyas bíccsel, szatelittel, légkondival, asszem 50e/éj. ez a két véglet van szállás típusban, vagy nagyon alap, vagy félluxus. és jó előre kell foglalni, mert mikor mentem, egy kivétellel mindenhol foglalt volt minden szoba.
Előzmény: legenyanya (7348)
legenyanya Creative Commons License 2007.10.18 0 0 7348
Szépek a képek. Legközelebb 2-3 napra megyünk mert egy nap nagyon kevés volt.
Előzmény: Louloudaki (7347)
Louloudaki Creative Commons License 2007.10.18 0 0 7347
hali!
hajaj, de még mennyi képet csináltam! :) párat felnyomok akkor ide.
kék barlangban kétszer is voltam, először csak beúszni tudtunk, mert hárman voltunk összesen, de 2 nap múlva összejött 15 turista, és a kis motorcsónaknak akkora lett a merülése, hogy a csónak aljában összebújva pont befértünk a résen és nem akadt fel senki. :D
kastelorizo "beach""beach2" + városváros felülrőlváros felülről2estefelésziklába vájt sírhelyi népviseletpaleokastropaleokastro2
kék barlangkék barlang2

a fotók ugyan nem adják vissza a szépségét, meg a 8 képből álló tlejes várospanorámát nem tudom ide feltölteni, de jövőre menjen mindenki át ide legalább 2 napra (de ne hétfőn, mert a múzeum meg a mecset nincs nyitva!). kicsit erőltetett menetben meg lehet nézni ennyi idő alatt mindent. aki két hétre megy nyaralni rodoszra, annak simán belefér. akár még symit is érdemes elcserélni erre a szigetre.
Előzmény: legenyanya (7346)
legenyanya Creative Commons License 2007.10.17 0 0 7346
Szia Louloudaki! Csináltál képeket Kastellorizon? Voltál a kék barlangban?
Előzmény: Louloudaki (7335)
hugo0527 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 7345

 Andinak!

Az idegenvezető: Banszki Andrea, mobil: 0030/69 780 39 853

Remélem ez segít.

hugo0527 Creative Commons License 2007.10.17 0 0 7344

Szia Andi!

Írjál erre a címre, hogy ne zavarjunk másokat: hugo0527@ freemail.hu

andi62 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 7343
Szia Hugo!
Mi a 106 szobába voltunk.Nem a Stegnaiakról van szó.Velünk szálltak le a Tesconál a fiatalok a szülőkkel.Mi még beszaladtunk zsemléért a Tescoba,akkor szaladt utánunk a srác ,hogy fennt maradt a gépe a buszon az ülés alatt.Sajnos azok közül akik a buszon maradtak senkinek nem volt meg a tel.száma nekünk.Még a kinti idegenvezető Andi száma is amit a hajójegyre felírt nekem,az is a miskolciaknák maradt,mikor a jegyeket csereberéltük.Nagyon sajnálnám,ha nem kapnák vissza,biztos Ők is végig fényképezték a szigetet ,ez pótolhatatlan.Mi is kb 900-950 db képet csináltunk,130 percnyi video anyagunk is van.A másik ugyanennyi a Gabiéknál,akikkel együtt béreltük az autót.Ti merre jártatok már görögországban?Mi szigetek közül voltunk már Thassoson,Korfun,Skiathoson,Zakinthoson most ugye Rodoszon,a szárazföldi részen pedig Olympic Beachen,Pefkohorin,Nei Porin.Nei Pori nagy csalódás volt,a szívünk csücske pedig Pefkohori ill.Thassos,na és most persze Rodosz,azon belül is Lindos!!
Előzmény: hugo0527 (7342)
hugo0527 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 7342

Szia Andi!

 

Mi a 206-os szobában voltunk. Én tanítottam búvárkodni. A TESCO-nál szálltunk le, ha a Stegnai fiatalokról van szó ők még maradtak a buszon, ha jól emlékszem.

Imádunk utazni, egy évben legalább kétszer megyünk, ha érdekelnek információk, ahol már jártunk, szívesen küldök. 1000 kép és 2 óra videó készült Rodoszon.

Ti melyik szobában voltatok?

 

Udv: Hugo

Előzmény: andi62 (7341)
andi62 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 7341
Szia Hugo!
Kicsit bővebben magadról,26 -an voltunk így elsőre nem tudlak beazonosítani.Talán Te tanítottad a miskolciakat búvárkodni? Hol szálltál le a buszról,egy fiatal párnak fennt maradt a fényképezőgépe a buszon ,nem tudsz róla valamit?
Előzmény: hugo0527 (7340)
hugo0527 Creative Commons License 2007.10.16 0 0 7340
Szia Andi mi egy helyen voltunk.

Október 10-én jöttünk haza a Lothiarika öbölben található, Sun View apartmanból. A lényeg: 12 és 16 óra között ugyan olyan hőérzetünk volt, mint Magyarországon a kánikulában, mindegy hány fok. Tsampikán a homokos parton csak papucsban lehetet menni, mert égetett a homok. A tenger víz 24 és 25 fok, én búvár computerrel mértem, remélem elég hiteles. Reggel 7 óra után kelt fel a Nap és este 7 órakor már sötét volt. A jégeső után reggel elég hűvös volt, de délre megint hőguta.

Kocsit mi 6 napra 130 euróért béreltünk. Simi szigeti túra 36 euró.

Rodoszon októberben a legjobb üdülni, igaz nincsenek pillangók.

 

Üdv mindenkinek: Hugo

tigrisss Creative Commons License 2007.10.16 0 0 7339
Kb 25 fok lehetett (Balatoni tapasztalatok alapján), egy kicsit sziszegősen lehetett belemenni de azután már nagyon kellemes volt, még úgy sem fáztunk benne ha utána már csak félig a vízben hasaltunk a partközelben.
Előzmény: Bougenvillea (7338)
Bougenvillea Creative Commons License 2007.10.16 0 0 7338

Hány fokos lehetett a tenger? Gondolom nem vittél hőmérőt, de úgy érzésre....

Nagyon frissssch volt, vagy kellemes?

Előzmény: tigrisss (7337)
tigrisss Creative Commons License 2007.10.15 0 0 7337
Tegnap jöttünk haza, nem gondoltam volna hogy ilyen szép lesz! Az idő nagyon jó volt és a tengerben is lehetett még fürödni.

andi62 Creative Commons License 2007.10.15 0 0 7336
Köszi Louloudaki,én is erről beszélek,csak kevesen hiszik el.
Előzmény: Louloudaki (7335)
Louloudaki Creative Commons License 2007.10.15 0 0 7335
na én is beleszólok kicsit. rodosz város van a sziget legészakibb részén, ott mindig pár fokkal kevesebb van. és ahogy mentek lefelé a keleti parton, mindig melegebb lesz. pl mikor falirakiban még elviselhető volt a meleg, lementem lindoszba, ott iszonyat hőség volt. meg még mikor itthonról leveleztem barátokkal, írták, hogy falirakiban kb 40 fok van, mire én értetlenül visszaírtam, hogy a desktop weather szerint csak 34 (rodosz városban mért adat), és mondták, hogy a városban mindig pár fokkal kevesebb, mint attól délre, és minél délebbre vagy, annál melegebb van.
andi62 Creative Commons License 2007.10.14 0 0 7334
Szevasztok!
Sajnálom,hogy még mindig az általam leírt hőmérséklet a téma.Zolcsának igaza van.annak hiszek amit tapasztalok,és az bizony 38 fok volt!Csak zárójelben jegyzem meg ,nincs okom rá hogy mást írjak,mint ami valójában volt!!!!Ha megnézitek az indulás előtti hozzászólásaimat,láthatjátok,hogy nálam jobban senki nem parázott az időjárás miatt.Akkor az összes előrejelzés 25-28 fok közötti hőmérsékletet jelzett egy hétre előre,hétközepére 20-23 fok körüli lehülést igértek.Mi ekkor voltunk a Lindosi várban ahol 33 fok volt.Visszanéztem az itthoni ujságokat,10-13 között 23 fokokat és esős időt jelzett Athénba,ezzel szemben 12-én reggel 8 kor amikor a hajó kikötött 27 fok volt., és gyönyörű napsütés!Ennyit az előrejelzésekről és a grafikonokról!!
legenyanya Creative Commons License 2007.10.14 0 0 7333
A tűző napon mért hőmérséklet egy nagyon relatív érték és függ a napsugárzás hosszától is. A csúszdapark betonjára augusztusban, mezítláb nem lehetett rálépni, a csampikán mint a kenguruk ugráltunk árnyékról, árnyékra mert a homok forró volt, ha a hőmérőt 34 fokban több órán át a napon hagyod felmegy 40-50 fokra is. Az autó hőmérője a motor beindítása elött 42 fokot mutatott a csampikán mikor a kolostor parkolójához indultunk. Ezekből semmi nem derűl ki csak az, hogy nagyon meleg volt. 33-34 fok kombinálva 50-60 százalékos páratartalommal igen megterhelő, ilyenkor hűtésre van szükség. A legjobb árnyékot keresni vagy a tengerbe ugrani vagy egy nagy korsó Mythost nyelni stb. Na, de vissza a témához. Augusztusban 15-20 fokkal melegebb van a napon, szeptember-októberben 10-15 fokkal melegebb a napon Rodoszon, de ez sok minden mástól is függ. Példaul a környezet színe, szélvédett helyen van a hőmérő vagy nem, közel van a ház falához vagy nem stb. Azt tudom hogy ha pesten 30-33 fokot mondanak nem megyek be belvárosba mert ott sokkal melegebb van 5-6 fokkal az épületek miatt és ha ehhez a tűző nap is hozzájön, melegebb mint Rodoszon. A kűlső kerületekben ugyanaz a hőmérséklet sokkal elviselhetőbb még a napon is. Rodoszon az egy négyzetméterre eső napsugárzás teljesítménye sokkal nagyobb mint nálunk és ezért jobban felmelegíti a napra rakott dolgokat, de erről egy szolár-technikus többet tudna mondani.
Előzmény: Zolcsa (7332)
Zolcsa Creative Commons License 2007.10.13 0 0 7332
Pont erről beszélek én is. Rodosz városban, árnyékban, elhiszem, hogy nem volt több 34°C-nál, de akkor a tűző napon mennyi lehetett a hőmérséklet? :-)
Előzmény: legenyanya (7331)
legenyanya Creative Commons License 2007.10.13 0 0 7331

Ez nem kötözködés. A mértékegységekben nincs helye félrebeszélésnek vagy tévedésnek! Ide sok olyan látogat aki a jövőben rodoszra szeretne menni és az ilyen elírások elvehetik a kedvét tőle! Mégegyszer: Rodosz az elmúlt öt évben, a hőmérséklet árnyékban 2 méterre a talajszint felett nem emelkedett 34 fok fölé! Az adatokat Rodosz városában mérték. Forrás: wetter.com (Szerintem az ehhez hasonló tévedés miatt kapott Al Gore békenóbeldíjat!)

 

temp
Előzmény: Zolcsa (7330)
Zolcsa Creative Commons License 2007.10.13 0 0 7330

Szerintem felesleges kötözködni. Gondolom, Andi a napon "mérte", Te, ill. a meteorológusok pedig árnyékban. Mint mindenhol szokták.

Mi október elején jöttünk haza, és igenis, a tengerparton annyira meleg volt végig, hogy nem lehetett megmaradni a napon. Tőlem mutathat a grafikon 26°C-ot, én annak hiszek, amit tapasztaltam, és ez legalább 10 °C-kal több volt (a napon).

Előzmény: benudorika (7329)
benudorika Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7329
A dátum nem látszik,de szeptember 27-től  október 11-ig mutatja
benudorika Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7328

talán most

 

 

 

x

benudorika Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7327
bocs az előbb lemaradt a kép
benudorika Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7326
Ezen hol látsz 38 fokot??
andi62 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7325
Szia Fakk 1!
Köszönjük,hogy gondoltál ránk,aranyos vagy! 28-án 1/2 8 kor landoltunk a Diagorason.Itthonról szakadó esőben indultunk hajnalban,kinnt 25 fokos napsütéses idő várt ránk.Mire elfoglaltuk a szállást Lardosban dél körül már 3o fok volt és ez a csúcs jóidő végig velünk volt.A sok sok hasznos infónak köszönhetően szinte semmi újdonságot nem tudott mondani az idegenvezető,kivéve a programok árait amitől dobtunk egy hátast mint a posta maci.5 napra béreltünk 115 euroért egy autót körbe mentünk a szigeten.Mindent amit ajánlottatok megnéztünk,Rodosztól -Prassonisiig és Monolitostól-Rodoszig.Az éjszakai kivilágított Rodosz kis csalódás volt,szerintünk nappal sokkal szebb arcát mutatja.Az esti hang és fény játékokat nem sikerült megnézni ,elmosta az eső,másnap este meg a jégeső ugyhogy feladtuk,majd legközelebb.
A szívünk csücske Lindos,minden nap ,minden oldalról, a nap különböző szakaszában filmeztük,fotóztuk,nem tudtunk betelni vele.Egyedül a csacsi taxi szomorított el,sajnáltuk szegényeket,főleg ha saját súlyuknál nagyobb terhet kellett cipelniük.Mondtuk is az egyik gazdájának vegye fel a csacsit ő a hátára és vigye fel a várhoz.Megértették mit monduk és utáltak is érte.A hegyi falvakból Embona és St.Nectarius tetszett a legjobban.AZ az élő fa aminek az üreges törzsébe kb 7 ember befér klassz volt,a Thassosi ugyan ilyen csak kissebb.
Most befejezem mert így is túl hosszúra sikerült.Majd holnap folytatom.Szép estét!
Előzmény: fakk1 (7323)
andi62 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7324
nem elírás!!Valóban ennyi volt,legalább is a super market hőmérője,ami a hütő oldalára volt felakasztva reggel 8 kor 27.du.2 kor35 este 7 kor 37.5 este 1o kor 29 fokot mutatott.Egy este volt 19 fok,egy 2 órás diónyi nagyságú jégeső után ami úgy elmosta a szigetet ahogy illik.2 órán át nem volt áram Lardos és környékén.
Előzmény: benudorika (7322)
fakk1 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7323

Szia andi62!

 

Már izgultam, hogy hol vagytok...!

Várjuk a beszámolót!!

 

fakk1

Előzmény: andi62 (7321)
benudorika Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7322
Ez a 38 fok ugye csak elírás??Még nyáron sem volt nagyon annyi!Taán egy hétig!
Előzmény: andi62 (7321)
andi62 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 7321
Sziasztok!
Ma hajnalban megérkeztünk.Sajnos! Mindenkinek ajánlani tudom az Aeolus iroda szezon előtti és szezon végi kombinált utazását.Szuper időnk volt /38 fok árnyékban/ jó volt az apartman is.Bővebben majd egy kis pihenés után,mert azért fáradtak vagyunk még.Majd jelentkezem!
Előzmény: fakk1 (7269)
cukoj Creative Commons License 2007.10.10 0 0 7320

Szívesen Dugó!:)

 

Nagyon jó volt, és hát ha nem találom meg a fórumot, nem hiszem, hogy így tudtam volna boldogulni.:) Tehát mindenkinek köszi...

Az e-mail: http://www.independent-rentals.gr/index.asp?id=1

Itt minden fent van, a közpot Kalitheában van. Ha Rodoszról mész a bal-, ha Falikrakiból, akkor a jobb oldalon, egy árkádos, nem túl nagy épületben, ami egy kisebb bevásárló csarnoknak felel meg, kb.

 

Na most dolgoznim kell...

Sziasztok

Meke Creative Commons License 2007.10.10 0 0 7319

Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

Remélem a küldött infok segítettek.

 

A kocsi kölcsönző címét elérhetőséget megadhatnád, jól jöhet másnak is!

 

Előzmény: cukoj (7317)
Dugó Creative Commons License 2007.10.09 0 0 7318

Mégegyszer kösz a fénykép albumot!

itt is :)

Előzmény: cukoj (7317)
cukoj Creative Commons License 2007.10.09 0 0 7317

Na sziasztok:)

 

Ugyan már péntekenhazajöttünk, de én még mindíg a hatása alatt vagyok. Szóval...

Nagyon szép volt:) A baj egyedül az volt, hogy szinte minden növény el volt száradva, és így nem volt túl élettel teli a táj:( de akkor is szép volt. A tenger fantasztikusan szép és tiszta. Párom azt mondta, hogy Thaiföldön Phuketen, és Kenyában volt ilyen a tenger...pedig ő sok helyen volt már. Tehát kb. 28-30 fok volt,a tenger kiváló. KalitheaSun ok, a reggeli nem túl változatos, de még igy is mindíg degeszre tudod enni magad. Egyedül a baj, hogy a falak piszkosul vékonyak, és a mellettünk lévő fürdőben hallottam, hogy a bácsi éppen mit csinál a wc-n...de amúgy tűrhető.

Az indepedndentnél kalitheán béreltünk autót, toyota yaris, egy hétre 140 euró, volt. Az egész szigetet bejáruk vele, minden ok volt.  Amikor visszavittük a bácsi rápillantott és ennyi. Rendik voltak, kaptunk térképet és be is karikázta nekünk, hogy mit érdemes megnézni. Tsampika, nagyon szép, de ha fúj a szél a homokos part tényleg nem a legjobb választás:) Nekem szent pál öböl nagyon bejött, és ami még nagyon jó a kalitheai felújított fürdő. 2,5 euró a belépő, de elidőzöl egész nap.

Amúgy mindent megnéztünk, amit ajánlottatok, filaremos, prassonisi, lindos, antony quinn, kamiros, mindent. Aki megy jövőre, kamirost nem érdemes kihagyni. Nagyon szép és olyan varázslatos az egész. A hét forrásnál a tó ki volt száradva, viszont az alagúl csúcsszupi, ilyesztőőőőőőőőőőős:)A pillangók völgyébe meg csak bekukkantottunk, de szerintem már egy darab pillangó nem volt. De azért szép:)Az élet nem túl olcsó, meglepődtem, de a görög saláta az egyik legdrágább kaja, 3,5-5 euróig volt az éttermekben. Szóval sok. Amúgy finom minden, semmi nem olyan, mint itthon. Most egyenlőre ennyi, ha valakinek kérdése van akkor íjon. Szívesen válaszolok.

Sziasztok

 

Louloudaki Creative Commons License 2007.10.09 0 0 7316
bocs, kicsit későn a válasz, de egy darabig nem tudtam olvasni a fórumot. :( majd jó lesz jövőre.
szóval az a sziget tilos, és törpe elefántok csontjait lehet megnézni, ha erre gondolsz. dinókról nem hallottam, hogy lennének bárhol is. sea star nevű turbó katamarán megy oda hetente 1-2x reggel, kicsit több mint 1 óra az út, és aznap délután vissza is megy rodoszra. 17euro körül van a jegy összesen. ha megnézed a hozzászólásaimat, írtam róla részletesebben kicsit visszább.

Előzmény: cukoj (7222)
petrnahar Creative Commons License 2007.10.06 0 0 7315
Talán összejön?

A néni

Hajlékában
petrnahar Creative Commons License 2007.10.06 0 0 7314
Bocsi :)! A képek hozzá!
petrnahar Creative Commons License 2007.10.06 0 0 7313
Amennyiben Archangelos-ban jártok, mindenképpen menjetek el az ottani templomba! Meghitt a környezete, lehet pihenni az árnyékos padokon. Ami a legfontosabb, hogy amint kiléptek a kapun, kb. 10 méterre balra lakik egy kedves öreg néni. Mikor is lefotóztam -meglátva minket- beinvitált a kis lakásába (igazi hamisíthatalan görög hajlék).

Saját préselésű olivaolajából és fűszeréből vettünk. Jólesett az igazi görög kedvessége!
Zolcsa Creative Commons License 2007.10.05 0 0 7312

Egy pár kép az Orion apartmanból, az erkélyről. Belső képem nincs, mert ott csak videó készült.

 

 

 

 

 

 

 

 

bazidzsó Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7311
Több napra érdemes,mert így biztos hogy olcsóbb,de kiadják 1 napra is.Mi a teljes időtartamra szoktunk bérelni.Ha kb. reggel 8-kor elindultunk még Prassonisinél fürdésre,útközben 1 kajcsira is volt idő.Így délután-este 7-8 óra körül szoktunk visszaérni.Motorlopás:valaki "feldobta" ezt a dolgot,de a helyzet az,hogy semmi alapja nincs.Majd Te is megtapasztalod,hogy soxor még a kulcsot is benne hagyják a járművekben,autónál az ablak letekerve a kulcs ott fityeg:)Bárhol nyugodtan otthagyhatod a járművet,persze ha nem tilosban parkolsz és biztos nem fogja senki ellopni.Éjszakára a szállás előtt maradhat,semmi baja nem lesz.
Előzmény: garfeeld (7305)
MrsM. Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7310
Te kivel és mikor és hogy? :)
Előzmény: garfeeld (7302)
lindi.82 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7309
Köszi,igen,nem egy kipreparált tetemre lettem volna kiváncsi... :( Sőt,arra nagyon nem... De köszönöm azért!
Előzmény: Vebber (7298)
Zolcsa Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7308
Én szívesen visszamennék! :-))
Előzmény: MrsM. (7306)
qayxsw Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7307
Minél több napra kéred folyamatosan, annál nagyobb kedvezményt adnak az árból.
Előzmény: garfeeld (7305)
MrsM. Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7306
Valaki holnap 2 hétre Rodosz 5kontival?
garfeeld Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7305
Nagyon jó, nem tudtam hogy kb. motorral mennyi idő körbenézni a szigeten, de miután elolvastam a korábbi hozzászólásodat amire utaltál. A motor bérlésnél több napra érdemes vagy inkább 1-1 napra hogy el ne lopják, jut eszembe ellopásra is jó a biztosítás amit adnak vele?
Előzmény: bazidzsó (7303)
garfeeld Creative Commons License 2007.10.04 0 0 7304
Köszönöm!
Előzmény: bazidzsó (7303)
bazidzsó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 7303
Szia Garfeeld!
Robogó:80ccm-s 10euró/nap biztosítással,2 fő mehet vele."B" kat. jogsi elég hozzá,nemzetközi nem kell.Ajánlom a Gilera Runnert vagy esetleg Kymco-t,ha nincsenek lehajtva bárhova felmennek,legalábbis mi mindenhová eljutottunk a szigeten vele.Bejártuk keresztbe-hosszába,földúton,aszfalton:)Fontos:a körforgalomban a behajtónak van elsőbbsége!6883-s hozzászólásban kicsit bővebben is írtam erről.
Üdvözlettel:Bazidzsó:)
Előzmény: garfeeld (7302)
garfeeld Creative Commons License 2007.10.03 0 0 7302
Sziasztok!

Most megyek ki hétvégén Rodosz város melletti Forum Beach Hotel-ba. Érdeklődnék, hogy volt-e már ott valaki, valamit mennyiért lehet robogót bérelni?

Előre is köszönöm!
Zolcsa Creative Commons License 2007.10.03 0 0 7301

Sziasztok!

 

Mi hétfőn jöttünk haza (sajnos!). Az Orion Apartmanban laktunk egy hétig, és teljes mértékben elégedettek voltunk a szállással. Majd teszek fel képeket is. Naponta jöttek (volna) takarítani, de amikor éppen otthon voltunk, köszöntük, nem kértük. :-) Ugyanez érvényes a napi törülközőcserére is. Igazából nem főzőcskéztünk, csak tejet melegíttünk és kávét főztünk. A szoba a 3. emeleten volt, pont a tenger felé nézett. Légvonalban (és gyalog is kb. ennyi) olyan 300 méterre volt a part, így kb. 5 perc sétára. Nagyon szép az apartman medencés része. Összesen 3 szárny van, mi a medence körüliben voltunk, hátrébb, csendesebb helyen a családokat helyezték el, onnan nem volt olyan tuti a kilátás, viszont nyugi volt.

 

Egyetlen negatívum az volt, hogy reggel 9 órától éjfél-1 óráig folyamatosan szólt a medence melletti bárból a zene, ami ráadásul rendesen visszhangzott is az épületek falai között, néha nem is halkan. Nappal nem volt zavaró, de éjszaka már igencsak. A legjobb a pénteki karaoke est volt, akkor fogtuk a fejünket. Volt egy pár angol is, azok tényleg nem semmi, milyen bunkók tudnak lenni. Hajnali 4-kor úgy beszélgettek egymással, hogy az egész ház zengett, mert egyik erkélyről kiabáltak át a másikra.

 

De ez utóbbiakat leszámítva csodás egy hét volt! Tényleg autót érdemes bérelni, mert vannak olyan emelkedők, ahova robogóval nem lehet felmenni.

 

Üdv, Zoli

Niki79 Creative Commons License 2007.10.03 0 0 7300

Szia Meke! 100 %-ban egyetértek Veled!!Tömören ez a lényeg. Üdv.

 

 

Előzmény: Meke (7293)
bazidzsó Creative Commons License 2007.10.03 0 0 7299

Sziasztok!

Ha jól csalódom ez lesz az a delfin:) A másik két képen (sajnos akkor még nem volt digi gépünk) a kilátás látszik a mi szobánkból.Semiramis hotel.

Üdv.

Előzmény: Vebber (7298)
Vebber Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7298

Egy helyen lehet. De sajnos ott nem úgy ahogy (szerintem) te szeretnéd.

Ez a hely pedig az Akvárium Rodoszon, ahol egy kipreparált delfin is ki van állítva.

 

 

Előzmény: lindi.82 (7296)
Meke Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7297

Koskinou tényleg nagyon szép település. Aki teheti látogasson el oda.

Az aprócska utcákban nagyon eredeti a környezet. Szépen felújított, de sokhelyen még most újítják.

Symi szigetére mikor mentünk a hajóból láttunk delfineket (nem simogattuk meg)

lindi.82 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7296
Sziaztok! Érdeklődnék,Rodoszon lehet-e delfineket simogatni?? Köszi!
Előzmény: szurti (7265)
petrnahar Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7295

Sziasztok!

 

Elnézést kérek, valóban a filmet a csodálatos Antony Queen öbölben forgatták. Kalytheában is több ismert filmet forgattak, amit az ott látható fotókon és képernyőn meg lehet tekinteni.

 

Még valamit kifelejtettem az értékes látnivalók közül, mégpedig Kockinoy falvat (ott van Kalythea mellett). Egyedi érdekes kapuiról ismert, egy kis helytörténeti kiállítással mindez fűszerezve. A kis falvakban szeretettel fogadnak a helybeliek. Olyan is volt, mikor egy idős görög néni behívott a szerény hajlékába, azt megmutatni nekünk!

 

A Neckermannról még annyit, hogy az indulás helyszínéül Ferihegy 2A terminált jelölték meg. Az indulásig vártunk, majd a MALÉV információs pultnál érdeklődve elmondták, hogy a Neckermann hibásan adta meg a terminált (2B). Csalódtunk az irodában!

 

Senkinek nem kívánom kedvét szegni. A lényeg az, hogy ne engedjük magunkat becsapni, és mindent igyekezzünk magunk szervezni, minél több helyszínre járművünkkel eljutni. Mi is így tettünk, így a gondok ellenére csodálatos élményekkel (is) lettünk gazdagabbak.

 

qayxsw Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7294

Én úgy tudom, hogy a Navarrone ágyui filmet az Antony Queen öbölben forgatták, ezért is ez a neve.

Kalitheában is forgattak?

Előzmény: petrnahar (7289)
Meke Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7293

A rodoszi tapasztalatainkat (Kalithea Sun) összevetve a forumon leírtakkal arra a megállapításra jutottam, hogy vagy min 4*, de inkább 5* szállodába kell meni, vagy apartmanba. A sziget az természetesen gyönyörű: túrázni, nézelődni, fürdeni, kikapcsolódni, stb. nagyon ideális.

A szállás-t kell jól megválasztani, mert akinek problémája volt (néhány kivételt leszámítva) a nyaralás során, az a szállást kifogásolta.

Előzmény: Niki79 (7292)
Niki79 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7292

Szia!

Hát elég nehézkesen indult a nyaralás. Kb. 3-szor vittük vissza a recepcióra a szobakulcsot, mert olyan szobát kaptunk, hogy abba még aludni sem voltam hajlandó. De nagy nehezen kaptunk egy normális szobát, azt is véletlen szerintem.

A kajától nem dobtam el magam, minden nap ugyanaz volt. Három napig megeszi az ember ugyanazt, de a többi napokon már enne mást is reggelre. Volt amikor csak barackbefőttet ettem. Jó vacsorát az egy hétben talán 3-szor vagy 4-szer ettünk.

Persze nem vagyunk egyformák, más az ízlésünk is. De a szálloda tiszta volt, a szobákat is takarították, törölközőcsere volt, stb. Ami rossz volt, hogy a hotelhez semmi nem volt közel - leszámítva a spar és társait -. Elég kieső helyen van. A szigetet is körbejártuk, nagyon szép, elmentünk Prassonisibe is, elég szeles de a látvány pazar. Az óváros is szép, sokat sétáltunk, vásárolgattunk. Lindoszt, Filerimost mindenképp meg kell nézni. Fak-on Marmarisban voltunk, szerintem nem érte meg az árát, tulajdonképpen átmentünk bazározni. Kaptunk egy reggelit, amit épp kifogtunk, mert náluk ramadan volt, így csak zöldséget, sajtot kaptunk. De a kenyerük nagyon finom. Hozzáteszem, nekem ízlett a reggelijük. Kellemesen csalódtunk Törökországban, normálisak, kicsit rámenősek, de szerintem nem annyira mint Tunéziában vagy Egyiptomban.  Aztán elvittek az arany üzletükbe vásárolni. Utána már csak bazározni vittek minket. Semmi nevezetességet nem néztünk meg.

Rodoszon tudtunk fürdeni is, nem volt annyira hideg a víz, a tsambikai öböl jött be nekünk a legjobban, nem is volt szeles, szép helyen van, finomhomokos. Összességében nagyon jól éreztük magunkat Rodoszon. Ide el kell menni mindenkinek!!

Niki

 

Előzmény: Dóri-bogyó (7281)
Niki79 Creative Commons License 2007.10.02 0 0 7291

Szia Slave!

Név szerint nem tudom melyik ki volt. A vacsinál az italrendelést szinte mindig ugyanaz a pasas vette fel, meg a számlát is ő hozta. Szerintem ő volt az.

Jobban a kajára koncentráltam. Ugyanebben az időben voltatok Ti is? Niki

 

Előzmény: SLAVE_ (7280)
huvazze Creative Commons License 2007.10.01 0 0 7290

hali Vebber,

 

 

őszintén szólva marha irigy vagyok rátok :-)), mi tavaly voltunk a Semiramisban, nekünk ez a kilátás jutott:

 

 

a vizesblokk hasonló volt nálunk is. Amit leirtál az mind egybevág a mi általunk tapasztaltakkal, ezek szerint nem sok változás történt arra fele sem.... Mi nem csináltunk belőle nagy problémát (igaz csak ketten voltunk), reggel elpályáztunk a hotelből és a vacsoráig vissza sem mentünk. Az a szép az egészben hogy ebben az évben Töröko-ban voltunk és ua. árért klasszisokkal jobb kiszolgálást kaptunk (szálloda minőség, kaja, kiszolgálás, takaritás stb.)  Mindez azonban ne rettentsen el senkit ettől a szállodától, főleg ha olyan nyaralást terveznek ahol nem a szálloda medencéjénél akarnak egész nap punnyadni, hanem szeretnék felfedezni a környéket.

Előzmény: Vebber (7282)
petrnahar Creative Commons License 2007.10.01 0 0 7289
Rodoszon voltunk 2007.09.23-2007.09.30-ig bezárólag (hőségben felhőzet nélkül, bár volt két nap mikor is erősen fújt a Meltevi).
A következőkben saját véleményemet szeretném megosztani, kizárólag jó tanács gyanánt.
Utazási iroda: Neckerman
Szállás: Kalythea, Hotel Princess Flora
Neckerman szerinti besorolás: 3*
Vélemény a szállásról:
A valóság a következő: A szálló szobáinak színvonala talán eléri a hazai a kollégiumi szállások színvonalát. A berendezés még puritánnak sem nevezhető, kritikán aluli! A vizes blokk felújításra szorulna, a fürdőkád zománcozása itt-ott hiányzik. A napi szükséglet melléktermékeként keletkező wc papír elhelyezéséhez nincs zárható szemetes, sőt még hulladékgyűjtő zsák sem. A toalettpapír szabadon díszeleghet (-ne) és árasztja (áraszthatná) kellemes illatát. A wc az utolsó napon sajnálatos módon eldugult!
A recepció személyzete rideg, köszönni sem szeretnek..
Ja, és egy kis baromfi ól volt a szobánkkal szemben, (ami szintén a hotelhez tartozott) úgyhogy hajnalban (4-5 óra tájékán) tanyasi hangokra ébredhettünk. A szállóhoz tartozó kutyapiszokkal telített és hínáros Agia Marina beach ingyenesen használható, bár a „szépségét” kissé rontja a mellette lévő olajtározó.
Mindenképpen érdemes a bejáratnál jobbra fordulva a 300 méterre található Sun Garden Hotel tökéletesen tisztán és rendben tartott partján strandolni (napágy: 2,75 euro/fő).
Gépjárműbérléshez ajánlom a korrekt Sergiot (a Hotel bejáratánál jobbra kell fordulni és úgy 800 métert gyalogolni a következő jelzőlámpás útkereszteződéshez. Vigyázat! A görög közlekedési kultúra hagy némi kívánnivalót maga után (csak tapasztalt sofőrök merjenek a volán mögé ülni)!
A félpanziós ellátással meglehet oldani a teljes étkezést, mert a mennyiség és a minőség színvonala megfelelő. A pincérek némi borravaló után még köszönni is fognak.
A szigeten érdemes megnézni:
- Lindos
A fellegvárban nincs kiállítás, ennek ellenére a belépő 6 euro/fő, viszont a kilátás lélegzetelállító és a szamarak is barátságosak. Érdemes megmártózni a vár alatti Szent Pál öbölben, ami tiszta és aprókavicsos jellegű. A vár felső részében található tavernák rendkívül „alacsony árfekvésűek”, egy Mythos sört 5 euroért, egy kávét már 4 euroért megkaphatsz!


- Archangelos település
Jellegzetes görög település. A templomhoz közeli részen hagyományos építésű görög házak. A helybéliek kedvesek. A közeli várromhoz érdemes felgyalogolni (belépődíj nincs).
- Antony Queen öböl
Festői szépségű öböl. Sziklás kavicsos részekkel, vízi cipő nélkül fájdalmas „talpmasszázs” lehet az eredmény.
- Faliraki
A diszkrét viselkedésükről híres angol turisták „sajnos” ilyenkor már nem találhatóak a településen. Így bátran ajánlható kisgyermekes családoknak is. Strandja kitűnő minőségű homokos jelleg, amely lassan mélyülő. Az árak korrektek.
- 3 clean beaches öböl
Kalithea és Faliraki között található. Itt sziklapárkányokon vannak a napágyak és az ernyők, lehet relaxálni és fantasztikus a víz alatti világ. Azért Nicolaossal érdemes vigyázni, ha italt rendeltek. Lehetséges, hogy még olyan dolgokat is rendelésre vesz, amiről szó sem volt.
- Kalythea termálfürdő
Sajnos a termálforrás mára elapadt, de a felújított gyönyörű épületegyüttes önmagáért beszél (többek között itt forgatták a Navarrone ágyúi című filmet is). Belépődíjat szednek, amely 2,50 euro/fő, de megéri az árát.
- Rodosz város
Méltán a világörökség része. Csodálatos érezni múlt lovagi kultúrájának a szellemét, bár a szociális ellentét éles kontúrokat mutat: a milliárdos yachtokkal szemben a városfal tövében koldusok tömkelege (gyermekek is) kéreget a csupasz földön.
Vigyázat! Óvatosan az óvárosban található éttermekkel. Lépten-nyomon próbálják az embert invitálni egy kis szíves vendéglátásra. Viszont csak olyan helyre szabad beülni, ahol ÁRJEGYZÉKKEL ellátott étlapot adnak és a végén a fogyasztásról SZÁMLÁT!! A turistákat az ottaniak teljesen idiótának nézik, és gátlástalan módon, szóbeni közlésre (!) olyan hazug összegeket mondanak, hogy az ember beájul. Nem szabad hagyni magunkat, követelni kell a számlát a döbbenetes szóbeli bemondások után, vagy fenyegetőzni a turista rendőrséggel. azon sem szabad csodálkozni, hogy kistételű rendelés után a pincér durva arccal az asztalra ejti a kávéd.
Megjegyzem, hogy a hagyományos görög vendégszeretet itt is felváltotta a globalizált nemzetközi nyelv: a pénz. Persze én nem arról beszélek, hogy jó szóért adjanak bármit is, de az, hogy rablógazdálkodás folyik nagyon sok belvárosi tavernában, kávézóban az kicsit bosszantó.
Amennyiben tiszta (szemétlerakást nélkülöző) öblöt kerestek, számítani kell arra, hogy az nem ingyenes! A napágyak olyan „precíz” elrendezésűek, hogy lehetőleg ne tudj a saját privát törülköződön heverészni. Bérelj napágyat 7 euroért (2 darab napágy) és így a dolog részükről el van rendezve.
Symi szigete valóban gyönyörű, de az ott töltött cirka 3 óra nem elegendő a városka felderítésre.
A helyi Neckermannos képviselőkről szeretném elmondani, hogy bár mi nem vettük igénybe a fakultatív programokat, (mert épp a fele áron megtudtuk oldani saját magunk a szervezést), azért az elismerésünk Artúré, ahogy a „gyámoltalan” nyugdíjas női csoporttal (mindenhol ők akartak az elsők lenni és ezért nem riadtak vissza néha az „ökölharctól” sem) foglalkozott. Ő legalább intézkedett valamit, ellentétben Múzs Isabellel, aki a megérkezéskor is faarccal, csöndben tartotta a táblát és végig nem szólt egy szót sem. Ez a hazautazásra is érvényes.
Üdv!
FLaci Creative Commons License 2007.10.01 0 0 7288

Itt találtam egy kis infót: http://www.ando.gr/eot/eng/civilweddings.htm

Előzmény: judy55 (7286)
qayxsw Creative Commons License 2007.10.01 0 0 7287

Biztosan!  :o)

Varga Feri és Balássy Betti is most házasodott össze ott.  :o)

Előzmény: judy55 (7286)
judy55 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 7286

Sziasztok!

 

Lenne egy nagyon fontos kérdésem, nem tudom, hogy tudna-e valaki segíteni. Jövőre tervezzük az esküvőnket.

Nem tudjátok, hogy esetleg Rodoszon van-e erre valamilyen módon lehetőség?

 

köszi

Vebber Creative Commons License 2007.09.30 0 0 7285

Igen. :) De ahogyan azt már leírtuk a sziget nagyon szép, itt bárki eltölthet 1-2-3 hetet úgy, hogy nagyon jól érezheti magát. És ez a leglényegesebb.

Előzmény: bazidzsó (7284)
bazidzsó Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7284
Hát nem bálterem az igaz:) De a célnak megfelel.De látom Te megláttad a praktikus oldalát is:) Sajna erről én egyelőre nem tudok képet felrakni,mert akkor még nem volt digitális gépünk.
Előzmény: Vebber (7282)
Vebber Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7283

Az első kép, Panoráma az erkélyünkről (ami a második kép tükrében még jó is);

Második kép, Panoráma a Keleti oldalon levő erkélyekről;

Harmadik-negyedik kép fűrdőszoba.

Előzmény: Vebber (7282)
Vebber Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7282

Akkor talán most, képek a "Hotel" Semiramis "helyiségeiről".Panoráma az erkélyünkrőlPanoráma a Keleti oldalon levő erkélyekrőlfürdőszoba1fűrdőszoba2

 

A fűrdőszoba egyetlen előnye lehet, hogyha mondjuk siet az ember, akkor amíg ül a WC-n, meg lehet közben mozsdani, esetleg fogat lehet mosni, és így időt lehet spórolni. :)

Bocs, inkább sírni kellene, mint nevetni.

Előzmény: bazidzsó (7279)
Dóri-bogyó Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7281

Niki!

 

Üdv itthon!

Megvoltatok elégedve a Princess Florával?

SLAVE_ Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7280
Mi is ott voltunk. Találkoztál a Nikosz nevű pincérrel? Olyan beesett arcú, ötvenes fickó!
Előzmény: Niki79 (7267)
bazidzsó Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7279
Feltöltés után behúzni a képet az üzenet mezőbe.De ezt csak az Exp. tudja kezelni a Mozilla és Opera nem.
www.semiramishotel.com
Mi a Neckivel utaztunk és ott pontos felvilágosítást kaptunk a hotelről:szobák mérete,étel választék,szálloda helye,stb.
Előzmény: Vebber (7278)
Vebber Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7278
Miért nem tudok képet feltölteni? A méretük megfelelő.
Előzmény: Vebber (7276)
Vebber Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7277
.
Vebber Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7276
Íme néhány belső kép, a "Hotel" Semiramis "helyiségeiről".
Vebber Creative Commons License 2007.09.29 0 0 7275

Szia !

 

Volt infónk a "hotelről". És a probléma pont az, hogy a katalógus infók, leírások nem fedték a valóságot. A katalógusban egy hatalmas szoba fényképe látható (ami lehet, hogy photoshop segítségével lett akkora), és az ottani személyzet meglátta, csak nevetett rajta. Az ő elmondásuk szerint egy szoba sincs, mely olyan nagy lenne.

Kettő évvel ezelőtt Ialyssos-ban voltunk az Eugénia apartmanban (Tágas szoba, nagy fürdő, TV, Páncélszekrény, 80 literes hűtő, hatalmas erkély, stb.), ami azóta már nincs az 5 konti kínálatában.

Előzmény: bazidzsó (7274)
bazidzsó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 7274
Szia Vebber!
Azt hiszem értem!Talán nem volt elég infód a hotelről mikor mellette döntöttél.Mi mindig utánanézünk a neten ill. az utazási irodában is érdeklődünk a szállás felől.Ennek ellenére azért idén kicsit lesre futottunk.Pedig jó referenciákat kaptunk az illető hotelről,de időközben 1-2 dolog megváltozott.Azért jól sikerült az idei nyaralás is,mert mi is aludni jártunk csak haza.A Semiramis a mienkhez képest luxus lett volna:)))Az idegenvezető nem egyedi eset,sajnos az esetek többségében nincsenek a helyzet magaslatán,hogy finom legyek és nőies:))) Jól tettétek,hogy nem hagyatkoztatok rá.Mi is mindent magunk intézünk a szigeten.Ti 2 évvel ezelőtt melyik apartmanban voltatok és hol?Ha van róla fénykép az is jöhet.Mi tavaly a túloldalon voltunk a Hotel Lomenizben.
Üdv.
Előzmény: Vebber (7273)
Vebber Creative Commons License 2007.09.28 0 0 7273

Szia !

 

Nem haragszom, természetesen mindenkinek lehet saját véleménye.

 

De, hogy válaszoljak is egy-két dologra:

A szobát én a saját tapasztalataimhoz viszonyítottam (és szerencsére úgy hozta a sors, hogy van mihez viszonyítani) és ez azt mondatja velem, hogy pl. 2 éve Rodoszon az apartman sokkal jobb volt mint ez a szálloda. De ahogy leírtam, a legnagyobb gond a fürdőszobával volt, erre nekem bárki bármit mond az kritikán aluli volt. Ahogy írtam fényképet is tudok róla küldeni, ha esetleg érdekel valakit.

Az erkély megint csak olyan dolog, hogy ez így esett, de nem bánkódtunk miatta egy hétig. Ugyanez igaz a hűtőre is.

Leginkább csak aludni jártunk a "szállodába".

A gond összeségében az, hogy most azért választottam megint szállodát, mert szerettem volna ha kényelmesebb mint egy apartman, főleg kis gyerekkel. És ha az embernek nincs kedve menni sehova akkor kellemesen el lehessen tölteni ott is egy napot.

Na hát erre ez a "szálloda" szerintem alkalmatlan. Ez arra jó, hogy az ember aludni hazajárjon. Csak ha ezt így tudom esetleg előre akkor nem dobok ki pluszba "x" forintot, hanem akkor inkább mentünk volna más szállodába.

 

Még egy dolog, eddig bárhol laktunk, mindenhol normális széf volt (legtöbbször a szobában) amibe belefért akár kamera, akár f.gép, stb. nem pedig "lemezszekrény".

 

Egyébként 2006-ban felújították.

 

És ha ez a szálloda 3 csillagos akkor pl. a Kresten Pallace legalább 5, vagy pl. a Princes Flora 4, stb.

 

Az idegenvezetővel mi is úgy voltunk, hogy majd mi megoldjuk. Azokat sajnálom akik esetleg miatta úgy jönnek haza, hogy "na ide kár volt eljönni, itt nem láttunk semmit".

 

bazidzsó Creative Commons License 2007.09.28 0 0 7272
Szia Vebber!
Olvastam a Semiramisról írt véleményed.Elég lesújtó.Mi 2004-ben 1 hetet voltunk itt és egészen más élménnyel távoztunk.Lehet,hogy azóta ennyit változott a helyzet?
1,a szobák kicsik:ált. a szoba méretek ekkorák szoktak lenni.Nem lehetséges,hogy mivel Ti gyerekkel voltatok ezért bizonyult szűkösnek?Mi ketten voltunk és símán elfértünk.A tusolóban akkor volt zuhanyfüggöny így a víz nem folyt szét.Bár időnként rátapadt az ember hátára:)))))
2,erkély:mi oldalról tengerre nézőt választottunk és semmi gond nem volt vele ill. a kilátással sem.
3,hűtő:akkor még nem volt,így erről nem tudok nyilatkozni,amit leírtál az tényleg kicsi lehet.
4,széf:eddig ahol voltunk mindenhol a recepció mellett volt,nem a szobában.Mi is béreltünk anno itt és belefért az útlevél,pénz,stb.Fényképező ill. kamera nem,ezeket ált. a számzáras bőröndbe szoktuk zárni.De volt olyan is,hogy a Semiramis recepciósát kértük meg,hogy vigyázzon rá.Semmi gond nem volt.
5,étterem:igen ez kicsi és néha várni kellett nekünk is.Az étel választékban nem tudom mi kifogásolni való van,szerintem nagyon jó volt,minden tekintetben.Amit leírtál is ezt támasztja alá.Az viszont igaz,hogy italt mi sem rendeltünk mert drágának találtuk.
6,személyzet:az éttermi személyzetre mondanám azt,hogy komorak voltak.A recepción dolgozók ill. a takarító személyzet kifejezetten kedves volt.
7,medence:az tényleg kicsi,mi is csak 1-2 alkalommal használtuk.De hát ott a tenger...

Félre ne értsd,nem kötözködni akarok,csak a mi tapasztalatunk teljesen mást mutat.Ahogy írtam,mi mindennel meg voltunk elégedve,szerintünk a Semiramis Rodoszon az egyik legjobb választás.Autót ill. motort a szállodán keresztül nem szabad bérelni,mert így biztos drágább-(a hotel jutaléka miatt).Először mi is itt béreltünk,de azóta inkább már mi intézzük.Bár volt a közelben 1 nagyobb üzlet,mi is eljártunk vásárolni - Champion,Lidl,stb supermarketekbe,mert ezek a legolcsóbbak.Az idegenvezetővel hasonlóan jártunk mint Ti.Azt mondta,hogy nagyobb üzlet nincs a szigeten,vásároljunk a közelben.Hát mi találtunk:)
Abban is egyetértünk,hogy mi is elmennénk ide harmadjára is!!!!Mert a sziget valóban nagyon szép,nekünk az óváros volt a kedvencünk.
Üdvözlettel:Bazidzsó
Előzmény: Vebber (7194)
Meke Creative Commons License 2007.09.28 0 0 7271

Az idegenvezetőtől hallottam, hogy a Princes Florások-nál van a legkevesebb probléma. (Mi nem ott voltunk)

Nekünk is a CNN adta a legpontosabb adatokat.

Előzmény: Niki79 (7267)
andi62 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 7270
Köszönöm!!Ígérem jelentkezem!
Előzmény: fakk1 (7269)
fakk1 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 7269

andi62!

Vigyázz magadra, és várunk haza csupa élménnyel ....

szia

fakk1

Előzmény: andi62 (7268)
andi62 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 7268
Sziasztok!
Hát végre eljött ez a nap is!!Csomagolok!!Holnap hajnalban irány Rodosz, és 14 nap gondtalanság,nyugalom,napfény és fürdés/reméljük/vár ránk.Mindenkinek köszönöm az eddigi nagyon hasznos infókat,remélem sok sok dolgot tudunk hasznosítani belőlük.Ha hazajöttünk majd jelentkezem.Mindenkinek szép napot kívánok!!
Niki79 Creative Commons License 2007.09.26 0 0 7267

Sziasztok!

Mi tegnap jöttünk meg Rodoszról, a Princess Florában voltunk, ha valaki esetleg ide menne, és érdekli ez a szálloda, akkor szívesen válaszolok.

Maga a sziget gyönyörű, az óváros is nagyon jó, nagyon szép öblök vannak Rodoszon.

Az időjárás nagyon jó, egy este volt csak hogy erősebben fújt a szél, de ez nem zavart minket. A víz is igen jó, nekünk a tsambikai öböl jött be nagyon. Ez nem olyan szeles, viszont falirakin erősen fújt a szél. Szúnyogokkal nem találkoztunk.

Az idegenvezető mondta, hogy egész évben 8-szor esett az eső, úgyhogy szárazság van, nekünk végig 28, 30 fok volt, szerintem jó pár hétig még elég meleg lesz.

A CNN pontosan írja hogy milyen az idő, én is ott néztem  mielőtt indultunk, szerintem megbízható.

Ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok- amennyiben tudok.

Üdv mindenkinek! Niki

 

 

Icka002 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 7266
Köszi. Legközelebb kipróbálom. Tudom, hogy nem tévedés, hasonlót már csináltam, csak az nem muszaka volt. Üdv. Icka
Előzmény: szurti (7265)
szurti Creative Commons License 2007.09.24 0 0 7265
Szia Icka! Ha még egy lapáttal rá akarsz tenni a muszakára, amikor a darált hús, paradicsom stb. zutyulódik, tegyél hozzá egy kiskanálvég fahéjat. (Nem tévedés, fahéjat.) Valami nagyon kellemes bukéja lesz. Egyébként ez a változat az irodalomban "Ájult Imám" címen fut. Jó étvágyat hozzá.
Előzmény: Icka002 (7263)
sysNet Creative Commons License 2007.09.24 0 0 7264
Hi,
Ma jöttünk rodoszról - szép volt mindenkinek ajánlom, az időjárás is kegyes volt.

SYS
Icka002 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 7263

Szia Legenyanya!

Péteken megcsináltam a muszakát (a recepted alapján). Nagyon finom lett, ízlett az egész családnak. Köszi! Icka

Előzmény: legenyanya (7230)
Meke Creative Commons License 2007.09.23 0 0 7262
Néhány hasznos link, a több ezerből:

Rádiók: http://www.e-radio.gr/locations/aegean.asp
Zenék: http://www.sirtos.hu/magyar/index.htm

http://rodosz.fw.hu/
http://www.tengerpartok.hu/gorog/personal/rodosz_1/index.html
http://kep.tar.hu/flaszlo/50206434/22350719#2
http://gorogorszag.lap.hu/

http://www.pytheas-travel.gr/map/rhodes/archangelos.htm
http://www.ando.gr/eot/eng/BUS_SUMMER.pdf
http://www.ando.gr/eot/eng/OPEN_SUMMER.pdf
http://www.travelinfo.gr/
http://www.greekisland.co.uk/rhodes/rhodes.htm
http://www.kalithearentacar.de/020_impressum.html

off:
http://www.google.hu/search?hl=hu&q=strong+dc&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=
ketti Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7261
Lehet több is. Kézipoggyászként egy táska vihető fel személyenként, de ebbe nem számítják bele a fotós- vagy kamerástáskát, de a laptopot sem. Előfordult már velem, hogy így egyszerre 3 "kézipoggyászom" is volt: egy pici bőrönd, egy laptop és egy eléggé méretes fotóstáska :)
Előzmény: andi62 (7260)
andi62 Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7260
A repülőn a kézipoggyász lehet több is vagy csak fejenként egy lehet?
Pl.kameratáska és kézitáska mehet egy személynek?
Vebber Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7259
Ahogy lentebb leírtam vebber@freemail.hu
Előzmény: szurti (7258)
szurti Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7258
Boldogan írnék, de azt sem tudom hogy hova!  :-(
Előzmény: Vebber (7257)
Vebber Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7257
Írj nekem egy mailt, és leírom részletesen.
Előzmény: szurti (7255)
jevelley Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7256
Jön valaki holnap Ixia-ba? (szállás a Hilton-ban, TUI-val)
szurti Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7255
Szerencsétek volt. Mi az El-Grecoban hadakoztunk velük, a szállóban a hirdetőtáblán az idegenvezetők is említik.Egyébként hol lehet keresni görög zenére? Mi az a DC? Köszi.
Előzmény: Vebber (7254)
Vebber Creative Commons License 2007.09.22 0 0 7254

Ez szúnyogos dolog érdekes. :)

Mi ugye hétfőn jöttünk haza szintén Rodosz városból, és szúnyoggal, de még légyel sem találkoztunk :) .

Előzmény: szurti (7253)
szurti Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7253
A víz nagyon kellemes. 20-án estig fürödtünk, nem tudom hány fokos lehetett a víz, de nem nagyon akartuk abbahagyni, fél órákat lehetett benne lenni.A levegőről annyit, hogy csak az utazás miatt vettem fel 21-én hosszú nadrágot. Az éjjelek melegek voltak, egy lepedővel takaróztunk nyitott erélyajtó mellett. Fontos! Akárhová mentek, vigyetek magatokkal elektromos szúnyogriasztót, mert apró, de vérszomjas szúnyogok vannak. Kinn is lehet venni 5-6 Euroért, de ha itthon van nektek, nem kell megvenni

Előzmény: andi62 (7250)
szurti Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7252
A Green Travellal voltunk. Náluk a váltás péntekre esik.. Rodosz városban, az El-Greco hotelban laktunk. Két csillagosa minősítése, ezt teljesíti is. Tiszta, naponta cserélték a törölközőket, takarítottak rendesen.A reggelik bőségesek, bár kissé egysíkúak voltak, a vacsorák változatosak. Svédasztalos rendszerben, a vacsorához ital is járt.A legfőbb előnye, hogy a városban van, a tengerparttól őt percre.  A Rodoszi part a kikötőt kivéve mindenütt free. Bérelhetők napernyők és fekvő ágyak,. (3,5 Euro/nap)de a pléd vagy törölköző mindenütt lerakható. A Rodoszon kívüli szállodák általában elegánsabbak, szebb a környezetük, de ha a városba akartok bemenni, amit nem lehet kihagyni és nem egy estés program, busszal vagy taxival kell megoldani. Mi nem bántuk meg hogy így döntöttünk.

Előzmény: Vebber (7249)
Vebber Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7251

Közben találtam én is zenét. Ha használsz DC-t keress rá "görög zene".

Előzmény: szurti (7248)
andi62 Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7250
Helló!
Milyen az idő és kb hány fokos a víz.Jövő pénteken megyünk,remélem még jó idő lesz!
Előzmény: szurti (7246)
Vebber Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7249

Hol laktatok? Milyen volt?

Melyik iroda/járat volt, hogy péntekre esik az érkezés?

Előzmény: szurti (7246)
szurti Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7248
Bocsi! HÁTTÉRZENE.
Előzmény: legenyanya (7231)
szurti Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7247
Ha megoldható, amit Vebbernek igértél, nagyon hálás lennék én is ezekért a háttérzrnékért. Előre is köszi.
Előzmény: legenyanya (7231)
szurti Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7246
Mi ma jöttünk meg Rodosz városból. Ha valakinek van kérdése, jöhet.
Meke Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7245
ismételeten elküldve
Előzmény: cukoj (7244)
cukoj Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7244
Köszke!
Meke Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7243
Sajnos akkor már nem tudod kinyomtatni, mert az otthoni gépemen van és azt most nem érem el. De ha olvasásra megfelel (keddig még van idő) akkor ma mégegyszer elküldöm.
Előzmény: cukoj (7242)
cukoj Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7242

Nem jött meg :(

cukoj Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7241

Vagy az is lehet, hogy kidobta autómatikusan, mert annyi szűrőt állítottam be, hogy lehet, hogy valamelyiken fenn akadt. :(

Bocsika

cukoj Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7240

Ezekszerint kicsit lassú a freemail...:( megnézem, hogy megkaptam e, ha nem akkor elküldenéd még egyszer? cukojster@gmail.com

Bocsika...:)

Meke Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7239
Már elküldtem, tegnap!
Előzmény: cukoj (7238)
cukoj Creative Commons License 2007.09.21 0 0 7238

Szia Meke!

 

Akkor küld el légyszi....:) cukoj@freemail.hu Már csak ma tudom kinyomtatni:)

Köszi

Vebber Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7237

Olyan zenére gondoltam ami pl. Balázs Bea honlapján is hallható háttér zeneként.

Ezek elektronikus formában vannak meg? Vagy CD adathordozón, amiről esetleg másolni lehetne?

Kérlek írd meg mail-ben.

vebber@freemail.hu

Előzmény: legenyanya (7231)
Vebber Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7236
Kréta időjárására keress rá. Mivel közel van hozzá valszeg ott sem lesz még "nagyon hideg" októberben.
Előzmény: csorike6 (7235)
csorike6 Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7235

Sziasztok!

 

Lenne egy kérésem. TUdom ez a téma most nem ide illik, de a másik fórumon nincsenek. Volt valaki október elején Santorinin? Jó lenne valami infó róla. Milyen az idő akkor, fürödni még lehet a tengerben.?

Előre is köszi és bocs hogy ide írok.

cukoj Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7234
Küld...:)
Előzmény: Meke (7223)
dr.niki Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7233
Köszi!! Várom!
Előzmény: Meke (7223)
cukoj Creative Commons License 2007.09.20 0 0 7232

:)

A muszakát azért hagytam ki, mert rendszeresen szoktam csinálni, és tulajdonképpen a gyros-on kívül ez az egy kaja, amiről tudom, hogy micsoda...:)

Én is imádom....nyami...

Előzmény: legenyanya (7230)
legenyanya Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7231

Két görög cd-t tudok küldeni. 20-30 zeneszám. Instrumentális, tökéletes háttérzenének.

Előzmény: Vebber (7226)
legenyanya Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7230

... a kedvencemet kihagytad, a Muszakát.

(Itt egy recept róla.) Minden étteremben másképp készítik, de eddig az összes változata ízlett.

Előzmény: cukoj (7220)
balazsbea Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7229
Nagyon szívesen! :) Biztosan nagyon jól fogjátok érezni magatokat, nem kell izgulni (bár attól jó az egész...)! Kicsit irigykedem is, hogy nektek még csak most jön a nagy kaland, s ha ez az első tengerparti nyaralásotok, biztosan "megfertőződtök" majd ti is ezzel a gyönyörű országgal, különlegesen barátságos hangulatával, ami évről évre visszacsábítja az embert, ha egyszer már megtapasztalta. Nagyon jó utat kívánok! És várjuk majd az élménybeszámolót is! :)
Előzmény: cukoj (7228)
cukoj Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7228

Szerintem nagyon szupi, és a kislányod egy tünemény...

Mi most megyünk először Görögországba, sőt én tengernél is előszőr fogok járni :), tehát az oldalad nagyon nagy segítség volt. Még 5 nap és megyünk...zabszem van a fnekemben, folyamatosan a képeidet nézegetem és a partra képzelem magunkat...:)

Szóval nagyon köszi mindannyiunk nevében (ha beszélhetek a többiek helyett is, akik látták...)

 

Előzmény: balazsbea (7227)
balazsbea Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7227
Igazán örülök, hogy hasznosnak találjátok a weboldalam! :)
Előzmény: Meke (7225)
Vebber Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7226

Az idén videókat is készítettem, melyek alá szeretnék görög zenét illeszteni.

Valaki tudna adni egy linket ahonnan letölthetők görög zenék?

Vagy esetleg mp3-ba e-mailon küldene részemre?

 

Előre is köszönöm !

 

Meke Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7225
 http://www.balazsbea.hu/gorog.html oldal sztem is 'ott van a szeren'
Előzmény: cukoj (7221)
Meke Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7224
Hasznos lehet egy ilyen görög szótár, de nem árt ha ciril betükkel is meg van. Ha gondot okoz a görög, nem kell aggódni, angolul szinte mindenki beszél a szigeten.
Meke Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7223

A "saját" úti könyvemet átküldöm még ma este (most nincs nálam).

Sokat ne várjatok tőle. Alap dolgok vannak benne. max 3 oldal + néhány térkép, ezek nem az én tapasztalataim, az internetről, ebből a forumból szedtem össze. A forrás nincs megjelölve.

 

Előzmény: cukoj (7222)
cukoj Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7222
Ja, és valaki egyszer említette, hogy valamelyik szigeten meg lehet nézni valami dínó csontokat vagy mit? Ez melyik sziget?
cukoj Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7221

A szombat és vasárnap nem közlekedő, ami eredetile pirossal ki van emelve pont nem látszik, úgy, hogy aki kíváncsi inkább nézze meg itt:http://www.ando.gr/eot/eng/info.htm

Egyébként még van egy pár oldal, ami nagyon jó:

tenger hőmérséklet: http://www.icicom.hu/origo/viz_jelentes.php, http://rodosz.fw.hu/

időjárás : www.metnet.hu/?q=eu

 sok minden Rodoszról: http://www.balazsbea.hu/gorog.html

Meg ilyesmik...

 

cukoj Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7220

Meke!

Erre én is gondoltam...ha felajánlanád azt nagyon megköszönnénk. Nekem is van de az vágatlan verzió, és szerintem kissé hiányos. Én a fontosabb kajaneveket gyűjtöttem ki, mert a párom nem hajlandó olyat megenni, amiről nem tudja, hogy pontosan mi az, meg busz menetrendet, meg ilyeneket. Pontos útiterven nincs. :(

Ezeket szívesen felajánlom:

Görög ételek - A pszisztaria a sült húsokat és rostélyosokat kínálja, a taverna húsokra és halételekre specializálódott, az esztiatorio a klasszikus vendéglőket jelenti, ahol egytálételek, mezedesz (falatkák) és különböző sültek szerepelnek az étlapon. Az uzeriben halakat és tengeri finomságokat kapunk.

 

Asztakósz - languszta

Bifteki - parázson sült fasírt fűszerekkel

Brizola - parázson sült karaj fűszerekkel, citromkarikával

Dolmades - Szőlőlevélbe töltött rizs

Dolmadákia - rizzsel és hússal töltött paprika

Fakesz - lencsefőzelék vagy -leves paradicsommal

Faszouláda - bableves, paradicsommal és olajjal ízesítve

Faszulada me mavro lahano - bab fekete káposztával

Freszkó szardella - szardella olajban

Galaktobureko - grízlepény leveles tésztával és sziruppal

Garidhás - kövér, apró rák

Gigantes plaki - fehér óriás babok paradicsomszószban

Glilkalmari - főt vagy grillezett garnéla

Halva (édesség)

Horiatiki - Görög vagy paraszt saláta

Hórta - főtt hórta, olajjal és citrommal ízesítve (salátaként)

Juvarláki - citrommal ízesített rizsleves húsgombócokkal

Kalamariakia - sült tintahal

Kataifi - tésztarudacskák dióval és sziruppal

Keftedaikia - fasírozott húsból húsgolyók

Kotopoulo, Kotophil - roston sült csirke

Kotoszoupa - csirkeleves rizzsel

Lahano szalata - káposzta saláta

Lakérgdha - omlós húsú sózott tonhal, olajjal megöntözve

Loukoumades - sült tészta mézzel és fahéjjal

Marida - olajban ropogósra sült hal, rák

Melitzano - fokhagymás padlizsánkrém

Melitzanosalata - sült padlizsánból készült saláta, olajjal, fűszerekkel

Midopilafo - rizses kagyló

Nero – víz

Octopus - grilezett polip

Paidakia - faszénparázson ropogósra sütött fűszeres báránykaraj

Pastitsio - tészta és vagdalt hús

Pszáriszoupa – halleves

Retsina - gyantás bor

Revitja - csicseriborsó leves

Saganaki - rántott sajt

Skordalia - olajjal és sok fokhagymával készült krumplipüré

Spagetthi me ton tomata ke khima - spagetti tészta paradicsommal és hússal

Spanaki rizi - spenótos rizs

Spanako pita - spenótos-sajtos tészta

Stifado - marhahús gyöngyhagymával

Szaganáki midia - főtt kagyló paradicsomos szószban

Szuflaki - nyársonsült, fűszerekkel ízesített húsfalatok

Szutszukákia – sültkolbász

Taramoszalata - majonézes ikra citrommal (kaviársaláta)

zithos – sör

 

 

Rhodes ( Rodos ) island - BUSZMENETREn

 

Rhodes has an extensive network of good road and regularly scheduled buses serving:
There's a good public bus system throughout the island; the tourist office publishes a schedule of routes and times. Buses to points east (except for the eastern coastal road as far as Falilraki) leave from the East Side Bus Station on Plateia Rimini, while buses to points west, including the airport, leave from the nearby West Side Bus Station on Averof. 

Timetable

east side bus station (rimini square)

RHODES - LINDOS

08.30*, 09.00, 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 19.30

LINDOS - RHODES

07.00*, 07.30, 08.30, 09.30, 10.30, 11.00, 11.30, 13.00, 14.30, 15.30, 18.00

RHODES - FALIRAKI

06.45, 08.00, 09.00, 09.45, 11.30, 13.00, 14.20, 16.30, 17.30, 18.00, 20.30, 22.30 

FALIRAKI - RHODES

07.15, 08.30,09.30, 10.15, 12.00, 13.30, 14.50, 17.00, 18.00, 18.30, 21.00, 23.00 

RHODES - KOLYMBIA BEACH

14.30, 17.30, 21.15 

KOLYMBIA BEACH - RHODES

10.00, 13.40, 16.10, 18.10 

RHODES - AFANTOU

06.45, 09.00, 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 17.30, 19.30, 21.15, 23.00*

AFANTOU - RHODES

06.00*,07.00*, 07.45*, 08.20, 09.15, 10.15, 11.15, 11.40, 12.15, 13.40, 15.10, 16.10, 18.40, 20.30, 22.20* 

RHODES - ARCHANGELOS

06.45*, 08.30*, 09.00, 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 17.30, 19.30, 21.15, 23.00*

ARCHANGELOS - RHODES

05.50*, 06.40*, 07.30*, 08.10, 09.00, 10.00, 11.00, 11.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.00, 18.30, 20.15, 22.15 

NOTE: THE HOURS MARKED WITH RED DO NOT RUN ON SATURDAYS-SUNDAYS AND HOLIDAYS 

west side bus station (averof street)

RHODES - PARADISSI (AIRPORT) 

05.00, 06.00, 06.50, 06.55, 07.10, 07.20, 09.00, 10.40, 11.30, 13.10, 13.20, 13.30, 14.10,14.45, 15.00, 15.40, 17.20, 18.40, 19.40, 20.40, 21.35, 23.00

PARADISSI-RHODES 

05.50, 06.45, 07.20, 07.50, 08.20, 09.45, 11.35, 12.05, 14.25, 14.35, 15.00, 15.45, 17.15, 18.10, 20.25, 21.05, 22.45, 23.40 

RHODES - KALITHEA - FALIRAKI

06.45, 07.45, 08.30, 09.00, 09.30, 10.00, 10.30, 11.30, 13.00, 14.00, 14.30, 15.30, 16.00,16.30, 17.00, 17.30, 18.30, 19.30, 20.40, 21.30, 22.30

FALIRAKI - KALITHEA - RHODES

07.10, 08.15, 09.00, 09.30, 10.00, 10.30, 11.00, 12.00, 13.30, 14.30, 15.00, 16.00, 16.30,17.00,17.30, 18.00, 19.00, 20.00, 21.10, 22.00, 23.00 

RHODES - KOSKINOU

06.00, 07.10, 09.30, 13.20, 14.20, 16.00, 18.10, 20.40

KOSKINOU - RHODES

06.20, 07.30, 09.50, 13.40, 14.40, 16.20, 18.30, 21.00 

RHODES - THEOLOGOS

05.00, 06.55, 07.20, 09.00, 13.10, 13.30, 14.45, 15.00, 15.40, 18.40, 19.40, 21.35 

THEOLOGOS - RHODES

05.50, 06.40, 08.20, 09.40, 14.10, 14.30, 17.00, 20.00, 20.20, 22.40 

NOTE: THE HOURS MARKED WITH RED DO NOT RUN ON SATURDAYS-SUNDAYS AND HOLIDAYS 

Rent a car offices exist in almost every corner of the island The principal ones have branches at the airport.

Taxi In Rhodes city, the largest of many taxi stands is in front of the Old Town, on the harborfront in Plateia Rimini (tel. 22410/27-666).

 

Bocs, ha kicsit hosszú, de így sikerült, nem akartam másokat kitúrni...:)

 

Icka002 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7219
A tusfürdőt, sampont, ilyesmit én le szoktam ragasztani széles cellux-szal (és még külön nejlonzacsiba teszem) mindig a feladott bőröndben van. Még soha nem volt ebből gondunk.
Előzmény: Timy07 (7217)
dr.niki Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7218

Szia Meke!

 

Mi most pénteken megyünk Rodoszra. Ha át tudnád küldeni , amit innen készítettél a kis utikönyvedet, akkor megköszönném.

 

Ha másnak is van, azt is megköszönöm. Holnap 13 óráig még meg tudom nézni a levelesládám.

 

 

Köszönöm:

dr.niki@vipmail.hu

 

Előzmény: Meke (7197)
Timy07 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7217
Mi nem tudtuk hogy csak 100 ml-ig lehet a kézipoggyászba betenni folyékony dolgokat. Mivel tavaly a bőröndből kifolyt a tusfürdő, úgy döntöttünk az ilyen dolgokat inkább a kézipoggyászba tesszük.  Vadonatúj tusfürdőt, hajzselét, napozószert, és még pár ilyen dolgot dobtak ki sok ezer forint értékben. Így indult a nyaralás. :( Szerencsére Rodosz szigete gyönyörű volt és nagyon jól éreztük magunkat, szoval ez a kezdet nem folytatódott. :)
qayxsw Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7216

Mi fizettünk 13.500 Ft túlsúlyt idén. (900Ft/kg)

Lemérték a cuccainkat a szalagon, pedig az iroda által kifizetett fix díjas repülővel mentünk. Így nem is értettük, hogy miért kell ilyenkor ezt nézni?!

 

Szerintem sok múlik azon, hogy ki üla pultban.

 

Hazafelé a görögöket nem érdekelte.

Előzmény: Icka002 (7215)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.19 0 0 7215
Ezt - ahogy írtam is - a Bp. Airport honlapjáról másoltam be. A 3-5 kg persze, hogy nem O.K. A mi hűtőtáskánk tavaly (önellástósok voltunk Rodoszon és azért vittem reggelinek valót, ebéd-vacsi gyros, étterem) sztem volt vagy 20 kg.Egy szót sem szóltak. Azt kérte a chek-in pultos fiú, hogy próbáljuk bele a "mércébe", ha belefér felvihetjük. A súlyt egyáltalán nem nézték. A dolog lényege, hogy beférjen a csomagtartóba (emiatt van a mérce is).
Előzmény: Juliann (7212)
lklara Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7214
ugy tudom, hogy egy bőrönd nem lehet több 32 kg-nál
Előzmény: Zolcsa (7213)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7213
Ha mi ketten csak 1 bőröndöt viszünk, de az pl. 35 kg? Így ugye el kell fogadniuk?
Előzmény: Icka002 (7211)
Juliann Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7212
ööö, csak néhány centit tévedtem:))

A 3-5 kg szerintem sem o.k., az én kézim kb. 8-8,5 kg volt, mert mindenből tettünk be egy váltást, ha netán elkeveredne a cucc más országba:)
Előzmény: Icka002 (7211)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7211

Ezt találtam a Budapest Airport honlapján:

Kisokos
  • Személyenként max. 20 kg poggyász
  • Személyenként 3-5 kg, max 23x41x51 cm kézipoggyász
  • Tű, olló, bicska csak poggyászban szállítható
  • Babakocsit, tolószéket poggyászként kell feladni
  • Elveszett poggyászt az érkező tranzitban kell bejelenteni

A 20 jkg, amit feladsz (bőrönd), a 3-5 kg kézit nem hiszem, hogy komolyan kell venni, nem mérik meg, az előzőt (poggyász) chek-in embere válogatja, van aki megbüntet, van, aki nem!

 

Juliann Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7210
Ha jól emlékszem ,akkor a kézipoggyász mérete: 56*45*25 vagy ilyesmi és max 10 kg.
Legalábbis idén ezt írta a Malév. Mondjuk nem mérték meg a súlyát, az igaz.

Vicces volt, mert mi sportcuccal mentünk ( kite-ernyők stb.) ezért jó asszony módjára írtam mélt a Malévnak még két héttel utazás előtt, nehogy ráfázzunk úgy, mint tavaly ( mi is hajnal ötkor 11.000Ft különdíjaztuk a sportszerkót a Sky Europenál:))
Ehhez képest, mire hazaértünk nyaralásból, megjött a válasz is:))Ne siették el.

Előzmény: Icka002 (7209)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7209
A rács méretét most nem tudom pontosan megírni Neked. Egy normál hátizsák tuti belefér. Utána kell nézni valamelyik légitársaság honlapján, ott pontosan megadják a méreteket. Annyit tudok, hogy a standard 3 db-os bőröndből szerintem a legkisebb simán belefér.
Előzmény: andi62 (7208)
andi62 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7208
Mekkora a rács mérete? Hátizsák belefér?
Előzmény: Icka002 (7206)
Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7207

A bőröndök 20kg súlyhatárára gondoltam. Nem foglalkoztak vele a Malév gépen (2éve sem számított). Mi is aggódtunk kicsit a rengeteg bébi étel miatt, meg vittünk pár üveg üdítőt, hogy első este ne kelljen bevásárlással kezdeni.

Előzmény: Icka002 (7206)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7206

Szia Vebber!

Nem tudom milyen súlyhatárra gondolsz? A feladott poggyászra? A mi barátaink tavaly eleve 11.000 Ft-tal indítottak (mindjárt reggel 5-kor, éhgyomorra!!!) Cca. 30-35 kg volt a bőröndjüik (na jó, Ők egy bőröndbe csomagoltak ketten, Ferihegy 1. Sky Europe). A kézipoggyász annyi lehet, ami belefér a reptéren elhelyezett "rácsba". Ott - elvileg - nincs súlykorlátozás (mi majd 40 kg vittünk fel!) - de belefért a méretbe.

Előzmény: Vebber (7194)
Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7205
1 napos török kiránduláshoz nem kell vízum ! Csak akkor kell, ha valaki 24 órán belül nem hagyja el az országot.
Előzmény: Icka002 (7202)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7204

Andikám! Mindent a bőröndbe. Én pl. csak egy "hasi-tasi"-val! (övtáska) utaztam! (Kimondottan erre a célra vettem, pl. a bazárban is nagyon jó szolgálatot tett. Az oldalamon volt és tudtam rá vigyázni, a kezem mégis szabad volt. )

Abban volt az útlevél, pénz, ilyenek. A gépen kaptunk egy szendvicset, vizet és üdítőt. Két és fél órára elég is volt. Nem érdemes kockáztatni. Ügyesen kell bepakolni a bőröndbe (nálunk ez a férjem reszortja, mert én nem tudok olyan klasszul elrendezni mindent, mint Ő. Törölközőkbe csavar dolgokat stb. Ja és a tusfürdőt, sampont, ilyesmit én le szoktam ragasztani széles cellux-szal. (Tavaly volt olyan ismerős, akinek a rovarírtó spray-t összetörték a bőröndben. Mosással kezdte a nyaralást!)

Nekünk még soha semmi nem tört össze, pedig hoztunk már vázát, italt, stb. (És arról nem is beszélek, hogy pl. Ferihegyen most is hogy dobálták a bőröndöket, láttuk a gépből! Komolyan mondom, csoda, hogy eddig minden megúszta.) Egyébként én folyékony mosószert szoktam vinni. Talán BIP, vagy mit vettem kb. 2 dl. Éppen elég is volt, mert vittünk elég cuccot, csak 1-2 pólót, meg a fürdőruhákat mostam vele.

Előzmény: andi62 (7196)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7203

Szia!

 

Kékesi Zoltánként futok. (1975.06.22) :-)

Előzmény: cukoj (7191)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7202

Szia Cukoj!

Mi Symi szigetén voltunk egyénileg. Falirakiból kishajó (Sea Shuttle, kis piros volt tavaly) 20 EU, ami érvényes a nagyhajóra is (amire a Madraki kikötőben tudsz felszállni). Fakultatíve cca. 40 EU/fő. Nagyon szép az út. Először megáll Panormitisben, ahol egy kolostor van és néhány üzlet. Az is szenzációs volt! Symi egy kis ékszer doboz. Minden ház a kikötőre néz, ilyet még nem láttál! Szerintem ne hagyjátok ki!  Marmarisba nem mentünk át, de az is megoldható, akár helyi irodával is, csak vízum kell, de - tudtommal - azt is megoldják. Jó pihenést! Üdv. Icka

Előzmény: cukoj (7190)
Juliann Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7201
Sziasztok!

Bár mi nem vettük igénybe az 5konti idvezét, ezért nem tudok állást foglalni, pedig nekünk is ő volt beosztva. Mi konkrétan kite-ozni mentünk, és már nem először,nem igazán "kijárt utakat" keresgélni:)
Más volt a szállodánk is, mint amiket Ti írtok, de nagyon jó olvasni az élményeket.

Viszont az idegenvezetőről eszembe jutott egy könyv. Magyar.

László Erika: I love lóvé
Szenzációs könyv, érdemes elolvasni, igaz még a nyolcvanas években íródott, de nekem az egyik kedvencem. Az idvezek csodálatos világa 2.0 :D
Előzmény: Vebber (7200)
Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7200

Bocs. term. nagy kezdőbetűvel Orsolya.

 

Előzmény: Vebber (7199)
Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7199

Igen ő aza bizonyos hölgyemény :) az Andrea.

Nekem főleg azért volt feltűnő, hogy mennyire nem ismeri a szigetet, mert olyan dolgokról nem tudott amiket 2 éve anno orsolya elmondott megmutatott. Még azzal akasztott ki amikor azt mondta, hogy senki nem menjen le a "kijárt útról", magyarul ne kiránduljon.

Most, mikor mi voltunk a budget-nél csak c kategóriásra volt kedvezmény, vagyis 2 fizet 3-at kap akció. Így 58*2 Euro volt a 3 napra, de az akció csak péntek, szombat vasárnapi bérlésre volt érvényes.

Előzmény: Meke (7197)
Meke Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7198
Andi62!
Tőlünk a félliteres ásványvizes palackot is elkobozták pedig csak kb 1 dl víz volt benne. A csomagokban annyi folyadékot viszel, amennyit szeretnél (max 20kg).
Előzmény: andi62 (7196)
Meke Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7197
Vebber!

Hát akkor nektek is kijutott a rosszabbik idegenvezető. Nekünk is ez a kb 40 éves hölgyemény jutott (többször) Hát sokat beszélt mellé, és nem igazán segítőkész. Az ő állítása szerint több utazási iroda is felkérte, de az 5 kontinak mondott igent, bárcsak mondott volna nemet.
Az autó bérlés pontosan úgy van ahogyan írtad, kiegészítve a 7184-es hozzászolással.

Cukoj!

Symi szigetét semmiképpen ne hagyd ki. A nyaralás során nekem ez tetszett a legjobban. Nem feltétlenül a 2 órás (katamarános) hajó út - láttunk delfineket -, hanem maga, Symi város. Szerintem ez maga a csoda. Ide lehet menni egyénileg is, kb 20-25 Euro a jegy. Vannak gyorsabb hajók is azokra lehet drágább. A Symi-I nevű hajóval ne menjetek, sokan vannak rajta és míg Panoramitiszben ki-be szállás zajlik, el megy a biztosított kb 1 órás körbenézőidő. A TILOS nevű hajó az nagyon gyors.
Mi egyébként szervezetten mentünk, 32 Euro. Nem bántam meg mert így célirányosan, sok hasznos infoval láttak el. Ha van útikönyv akkor semmi gáz. (ja, angolul nem árt tudni)
Hogy mit érdemes még megnézni: kb 2007.06-tól kezdve olvasd el a forumot, mert nagyon jó és hasznos, egyébként én a forum hasznos szövegrészeiből csináltam magamnak "útikönyvet - hasznos tippeket".
Előzmény: Vebber (7194)
andi62 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7196
Szia Icka!
A gépre semmiféle lét nem akarok felvinni,csak a csomagokba/naptej,mosószer stb/
de nem írták meg konkrétan,hogy ez a kézipogyászra vonatkozik vagy a feladott csomagokra.Vebbertől és Tőled is jó infók jöttek ezzel kapcsolatban.Köszönöm.
Előzmény: Icka002 (7189)
andi62 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7195
Ezt szeretem Benned,hogy ilyen optimista vagy!! Köszike!
Előzmény: Vebber (7192)
Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7194

 

Akkor következzen egy rövid beszámoló.

Mi az 5kontinens szervezésében, 3-an, feleségemmel, és kislányunkkal (11hónapos) szept 10-17.-ig voltunk, debreceni indulással, Malév járattal. A helyi járat nagyon jó, kényelmes. A reptér tiszta, nincs zsúfoltság (egyedül a rodoszi járat utasai voltak kint). Az út idő szinte ugyanannyi mint pestről, vagyis kb. 2óra. A repülőgépre folyadékot felvinni tilos. Pontosabban 100 mL-t lehet úgy, hogy a tároló edény beleférjen abba szabvány zacskóba amit ott adnak. Ebbe bele tartozik az ivólé, naptej, arcszesz, stb. Ezalól kivételt képez a kisgyermekek számára a bébiétel, és az ivólé, melyből annyit engednek felvinni, ami az út alatt szükséges számukra. Ez igaz oda, és vissza felé is. A feladott csomagokban (nem kézi poggyász) lehet minden, azzal nem foglalkoznak. Az átvizsgálás után vásárolt termáékek már "ellenőrzöttek", azokat fel lehet vinni a gépre. Súlyhatár egyik repülőtéren sem volt.

 

Szálloda: 

A "Hotel" Semiramis-ban laktunk, ami a nyaralásunk alatt az egyetlen negatív élmény volt.

Előnyök:

A "Hotel" tiszta, mindennap takarítják a szobákat. Az étterem ételei jók, mindenki annyit ehet ami belefér. Ital nincs a félpanzióban, amit elfogyaszt az ember ott külön kell kifizetni.

2 db Lift van.

Csecsmőágy ingyenesen kérhető.

Klíma használat ingyenes.

 

Hátrányok:

Sajnos ebből van több :(   A szobák nagyon kicsik, a hozzájuk tartozó "fürdőszoba" pedig szinte egy juk. A szobákban egyetlen két ajtós szekrény van, amibe a ruhákat be lehet pakolni, ezáltal nem sok minden fér bele. A bőröndöknek hely nincs egész héten kerülgettük őket. Az erkély nagyon kicsi, a kilátás a legtöbb szobából sz@r. A hűtő egy nagy semmi kb. 20 literes. belefér 2 üveg üdítő, meg 3 doboz joghurt. A fagysztójába egy doboz jégkrém sem fér bele! A fürdőben vedér, felmosó nincs, emiatt fürdés után víz volt mindefele, mivel széthordtuk. A gyerek fürdetés három emberes, egy kínszedves volt. Széf a szobákban nincs. Lent az alagsorban vannak "széf" fiókok amibe leginkább csak papírt lehet tenni (útlevél, pénz, stb.) kamera, fényképező nem fér bele. Ezenfelül kulcsal működnek amit ki lehet vinni a szállodából.

Az étterem a szobák számához képest nagyon kicsi, 26 asztal van összesen, amik elég zsúfoltak is. Emiatt rendszeres sorban állás van. Az ételek jók, de a reggelik lehetnének változatosabbak (minden reggel főtt tojás, sült tojás, virsli, saláta, sült szalonna, gyümölcs befőtt, pékáru, burgonyakrokett, felvágottak, műzli, lekvár, stb).

A vacsora már változatos, de az ottani ízvilágból szinte semmi. Egy hét alatt egyszer volt tintahal, hekk, gyros sült hús. A tintahal, és a hekk fagyasztott halból készültek, messze nem ugyanaz mint amit bármelyik tavernában felszolgálnak.

A italok árai elég magasak, pl. 2dl. Coca cola 1,7 Euro, Sörök 1,8-3 Euro.

A liftek 3 személyesek hivatalosan, babakocsi mellé max. az anyukák férnek be. A külső lift ajtók sokszor nem záródtak be rendesen, emiatt ugye nem lehtett őket hívni.

A szálloda alkalmazottai komorak, látszik rajtuk, hogy nekik ez csak munka.

A medence egy vicc, egy hét alatt egyetlen nyaralót láttunk aki használta.

Én inkább nevezném aparman háznak mint szállodának.

A környék talán az egész szigeten a legdrágább. Pl. 1,5 L Pepsi, 7UP, Sprite, stb. 2-2,1 Euro. Ugyanez bevásárlóközpontokban Dia, Champion, 1,09 Euro.

Az iroda a budget autó kölcsönzővel áll közvetlen kapcsolatban, ami szintén nagyon drága. Pl. A kategória:Daewoo matiz 45 euro/ nap, B kat: Fiat Panda, Hyundai atos, Kia Picanto 52 Euro/nap, C kat: Fiat Punto, Hyundai Getz, Nissan micra 58 Euro/nap. Az egy napos bérlés esetén az autókat aznap eset 8-ig vissza kell vinni az egyes szálodákhoz, tehát még csak nem is 24 órás! Reggel 9-10 körül lehet őket átvenni. Gyerekülés külön 3Euro/nap.

 

Az 5 kontinens idei idegenvezetője is rossz. A szigetet nem ismeri rendesen, és elég lekezelő stílusa van.

 

Még egy dolog.... az érkezésnél a Semiramis-nál áll meg utoljára a busz, 2-3 óra buszozás után. Emiatt az első nap teljesen elveszett. Az idegen vezető sem jött el a "szállodáig". Taxival ez az út 20-30 perc kényelmesen, és 16 Euro a hivatalos ára mindenféle alkudozás nélkül. Ide a transzfer kidobott pénz volt.

A szobáról, fürdőröl készítettem képet ha esetleg valakit érdekel.

 

Ennyi a negatív élményekről.

 

A sziget még mindig nagyon szép!

Az idő nagyon jó volt 29-30 fok minimummal, de pénteken helyenként 36 fok is volt. A víz hőmérskletek: Földközi tenger 28fok, Égei tenger 29-30 fok. Fűrdőzésre még bőven megfelelő volt. A jó strandok Faliraki, Tsampika, stb. tele voltak.

 

Én szívesen elmennék ide harmadjára is.

Belépők: Rodosz palota: 6 Euro

               Rodosz akvárium 4,5Euro

               Filerimos kolostor 3 Euro

               Busz jegy: Rodosz végálomástól Faliraki strandig 1,7 euro 

               Taxi: Rodoszról Lindosra 38 euro, Rodoszról Faliraki 13 euro, stb. a taxi árakból álltalában lehet alkudni. 

 

A visszaúton a vám szabad területen vannak olcsó jó dolgok, pl. parfüm, italok. Az itt vásárolt dolgokat fel lehet vinni a gépre, semmibe nem kötnek bele.

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha valakinek kérdése van szívesen válaszolok.

 

 

 

 

Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7193

Törökbe a vízum 19 Euro, az út hajó függő kb 40-50 euro.

Magán szervezésben szerintem Kos, Simi mindenképpen.

Előzmény: cukoj (7190)
Vebber Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7192

A barátod áldani fogja az eszét, hogy rövid gatyeszban megy el. :)

Én is így indultam múlt héten, pedig Debrecenben 15 fok volt (a reptéren rajtam kívül még ketten). Viszont mikor megérkeztünk nekem csak "melegem" volt, de másról meg fojt a víz :)

Én azt mondom 95%, hogy nem lesz szükségetek még hosszú ujjú nadrágra sem.
Mi az egy hét alatt egy felhőt nem láttunk az égen, és esténként is ment a klíma a szállodában. Ott 1-2 hét alatt nem változik teljesen meg az időjárás. Sőt ugye tavaly októberben is végig nagyon jó idő volt.

Előzmény: andi62 (7188)
cukoj Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7191
Zolcsa fent vagy iwiw-en? Hogy esetleg megismerjelek titeket, ha összefutnánk kint:)
Előzmény: Zolcsa (7182)
cukoj Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7190

Helló mindenki, aki nem rég jött haza!

Melyik szigetre érdemes elmenni hajóval? És hol mit lehet látni? Nem nagyon akarok szervezett úttal menni, inkább magam venném meg a kis jegyemet és elindulnék egy hajóval... Ja és hogy Marmaris-t be lehet e játszani egyénileg, vagy az gáz?

És, hogy valaki ment e magán szervezésben és nem irodán keresztül valahová, és így mennyi volt a a hajóra a jegy és a vízum (Törökbe).

Annyi minden jut eszembe, de mire írnék, elfelejtem...:)

Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7189

Szia Andi!

Én a helyetekben mindenképpen vinnék meleg cuccot.

A folyadékot szerintem szigorúan veszik. Nálam volt egy megkezdett üveg másfél literes ásványvíz, a biztonsági kidobatta velem. (Ugyanakkor a lányoméknál volt ice tea azt nem vették el/észre, pedig a kezükben tartották), de igazából szigorúan veszik. A becsekkolás után még volt időnk és a chek-in pultnál kaptunk valami bónt, amit a büfében levásárolhattunk. 1.800,- Ft-ról szólt (nem derült ki számomra, hogy ezt kinek köszönhetjük!) abból vettük az ice teákat, mert eszméletlen árak voltak 580,- Ft volt egy szelet rétes, 1.100,- (ha jól emléxem) egy dob. borsodi sör, 680,- Ft 1 kávé/kapuccsinó.  

A lényeg, hogy a becsekkolás után vásárolt cuccot már felvihettük (semmi zacsi!). Visszafelé pedig (igaz nem EU tagország) nem foglalkoztak semmivel.

Én inkább nem kockáztattam. Tusfürdő, naptej, házipálinka (szigorúan a gyomorfertőtlenítés miatt!!!(:) stb. a bőrödben utazott.

 

Előzmény: andi62 (7188)
andi62 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7188
Szia Icka002.
Megnéztem a képeket gyönyörű helyen voltatok és szerintem ez kárpótolt az elvesztegetett első napért.A zöld kanyon egy csoda így képen is,eltudom képzelni az életben még szebb!!Az időjárás miatti para kezd elmúlni,nem tudok ellene teni,lesz ami lesz.A párom hallani sem akar meleg holmiról,de még hosszú gatyáról sem.Érdekes lesz hajnali fél 3.kor ahogy a reptéren citerázik rövid gatyóban.Remélem addig még meggondolja magát.Megkaptam az utazási irodától az információs levelet.Tényleg ennyire szigorúak a szabályok/1 dl több folyadékos flakkont a reptéren vásárolt átlátszó nylontasakban,stb/ és ennyire is komolyan veszik vagy ez csakegy forma szöveg? Szerinted? Ezt mennyire vegyem komolyan a csomagolásnál?
cukoj Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7187
riasztó, nem fiasztó :)
cukoj Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7186

Szia Meke!

 

Köszi szépen a tanácsokat, megfogadjuk minden képpen. Elosztót pedig most ma tuti beteszem, ha hazamegyünk mielőtt elfelejtem. Nagyon jó ötlet, mert mi szúnyog fiasztót is viszünk, olyan konektorba dugósat...szóval az az egy lyuk foglalt lesz...

Szerintem marad az autó, mert én abszolut nem tudok motorozni, párom se sokat motorozott életében, és hát el szeretnénk menni a csücsökbe is, az meg elég messze van szerintem motorral. Majd meglátjuk.

Már csak 7 nap...:-)

Még egyszer köszi, és ha eszedbe jut valami, akkor még írj légyszi.

Köszi

Szia

 

 

Előzmény: Meke (7184)
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7185

Szia Timy07.

Az Incekum Beach Resortban voltunk. A szálloda tényleg szép és jó. Annyi, hogy a környéken a szállodákon kívül nem nagyon van más. Viszont taxival, dolmussal minden könnyen (aránylag olcsón) elérhető.

 

Előzmény: Timy07 (7172)
Meke Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7184

A kocsi bérlés is lehet egy jó megoldás. Ált-ban az olcsóbb kölcsönzők esetében a Full-insurance a teljes felelőség biztosítást jelenti, a magyar casco jellegű dolgokra nem terjed ki. Ha nincs gond, akkor nincs gond.

Az 5 konti szerződésben van egy céggel, de nem jut eszembe a nevük (lehet, hogy a Budget), szerintem elég drága, viszont a 3 napos kedvezményük hétvégére barátinak tűnik: 2x45 Euró, vagyis 2 napot fizetsz 3-at kapsz, na és ez ténylegesen tartalmaz minden biztosítást. A hátrány hogy csak péntek, szombat, vasánap jöhet így számításba, és nem lehet alkudni. Szállodához hozzák a kocsit és a kulcsot majd ott is kell leadni.

Meke Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7183

Cukoj!

 

Korábban írtam, de szeretném még 1x javasolni: elosztót vigyetek magatokkal, mert csak 1 konektor van áltban a szobákban. (aksitöltés, hajszárító, TV, telefontöltés, stb) Szóval jól jöhet.

A robógó bérlésnél a korábbi hozzászólásokban javasolt kölcsönző tuti.

Kalitheán a szállodától a lámpás kereszteződéshez ha lementek, szemben van Sergio (porcelán bolt kinézete van az üzletnek, 09-kor nyit). Ha legalább 3 napra béreltek, az olasz "kinézetű" csákó még kedvezményt is ad.

Előzmény: cukoj (7181)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7182
24.-én.
Előzmény: cukoj (7181)
cukoj Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7181
ok. Ti mikor mentek?
Előzmény: Zolcsa (7180)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7180
Kalithea nincs messze Falirakitól, úgyhogy majd összefuthatunk! :-))
Előzmény: cukoj (7179)
cukoj Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7179

Sziasztok

 

25-én megyek, reggel 6-kor indul a gép. Jön valaki még akkor? Vagy kint lesz valaki? Kalithea-ban fogunk lakni.

Már csak 7 nap:)

Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7178

Szia!

 

Köszi az infót! Akkor lehet, hogy egy paplanhuzat mégis befigyel a bőröndbe. :-)

 

Üdv, Zoli

Előzmény: kvantusz23 (7176)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7177
Igen, mi is robogóban gondolkoztunk, de ugyanezen okok miatt lenne jobb az autó. :-) Majd még kitaláljuk, hogy hogy lenne a legjobb. A feleségem meg ódzkodik a robogótól. :-) Mondjuk én is jobban érzem magam autóban...
Előzmény: Samolin (7175)
kvantusz23 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7176

Zolcsa!

 

Adnak ágyneműt. De a takaróval problémáink voltak. Két nagy baracvirág színű pléd volt, amire csak egy nagy lepedőt adtak huzatként. Én az ilyet nem szeretem, mert így mégiscsak érintkezik a bőröm azzal a pléddel, amit már nagyon sokan használtak. Szerintem vigyetek huzatot a plédre, de valami jó nagyot, mert óriás méretűek a plédek, legalábbis ami nekünk volt. Párnahuzat, lepedő van.

 

Üdv! Jó nyaralást! Egyébként nagyon jó kis szállás az Orion!

Előzmény: Zolcsa (7162)
Samolin Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7175

Helló Zolcsa,

 

ezt az autós dolgot majd megbeszéljük.

Mi alapvetően mociban gondolkodunk, de le akarunk menni a déli csücsökbe, ami mocival egy csöppet messze lenne.

2 hete foglaltuk, ami sztem már last minute, viszont már július óta figyeltem. Annyi volt biztos, hogy szeptember utosó hetében és apartmanba. Így csak azt kellett lesni, hogy ki adja a legjobb ajánlatot.
A fórumozók tanácsára megnéztem, hogy miként jönne ki magán szervezésben, de az apartman nem lett volna olcsóbb.

 

Üdv.

Előzmény: Zolcsa (7174)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7174

Szia Samolin!

 

Végre valaki, így nem mi leszünk egyedül magyarok az Orionban! :-)) Remélem, majd találkozunk! Már mi is nagyon várjuk a jövő hétfőt!

Ha gondoljátok, (és anyagilag is jól jön ki) bérelhetnénk majd pár napra közösen is autót a fakultatív programokhoz. :-))

Ti is last minute utazásként választottátok ezt, vagy már régebben foglaltátok le?

 

Zoli

Előzmény: Samolin (7163)
ákosch Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7173

ezt én is így gondolom. irodával soha többet!

pár éve krétán a jorgos utolsó repülőjén ültünk ami még hazahozta az utasokat, azóta csak saját szervezésű útjaink voltak.

most megint megpróbáltuk!

rokonaim azt ajánlották kérjek pénzt hogy kikkel ne menjek, mert az biztos nem megy csődbe...

 

Előzmény: qayxsw (7170)
Timy07 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7172

Nagyon jók a törökországi képek. Melyik szállodában voltatok? Gyönyörű.

Előzmény: Icka002 (7168)
Timy07 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7171

Kedves Juliann!

 

Bocs hogy ilyen későn válaszolok. Igen, valószínű 1 repülővel jöttünk haza mert láttam az 5 kontinens-es csoportot felszállni a gépre. Belvedere Beach Hotel nagyon jó volt. Finom és változatots ételek, tisztaság, szép medence, kedves volt a személyzet is. Egy negatívumot tudnék mondani ugyanis a fürdőszoba nem igazán 4*-os szállodára volt jellemző , de nem ez volt a lényeg. nagyon jól éreztük magunkat. Ti melyik szállodában/apartmanban voltatok?

Előzmény: Juliann (7095)
qayxsw Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7170

Szia!

 

Na, örülök! Szuper!  :o)

Remélem tetszett Rodosz! Mi 3x voltunk és nagyon szeretjük!  :o)

 

Azt hiszem keresztet vethetünk a kártérítés igényünkre. Felhívtam az iroda biztosítóját, és ott azt mondták, hogy ők csak a kinnt maradtakkal és a befizetett utakkal foglalkoznak. Az én esetem nem tartozik a hatáskörükbe.

Viszont azt mondták, hogy hívjam fel az irodát, mert ott elvileg ugyanúgy bennt kell hogy legyenek, mert jelenlegi állapot szerint csak törölték őket a szolgáltatók köréből, de a cég még nem szűnt meg.

Fel is hívtam az irodát, felvette egy ügyintéző csaj, aki elhaló hangon megadta a főnöke e-mail címét, de ő is azt mondta, hogy szerinte nem lesz belőle semmi.

Írtam is, persze semmi válasz nem jött....

Még azt a tanácsot kaptam a biztosítójuktól, hogy figyeljem a céget, hogy mikor fogják felszámolni, mert akkor lehet jelentkezni a kárigénnyel.

Hát, nem tudom megér-e ennyi utánajárást?!

 

Tanultunk az esetből, tavasszal Thaiföldre megyünk, vettem 2 repülőjegyet és minden mást magunk intézünk.  :o)

Előzmény: ákosch (7165)
ritus82 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7169
Sziasztok! Hazaértünk Rodoszról.Az orion apartmant csak ajánlani tudom jó kis hely,tisztaság van,jó a felszereltsége,minden nap takarítanak,ja és van duna tv.Tetszett az egész sziget,csak fárasztó volt a sok kanyargós út.Szép tiszta a tenger.A pillangók völgye olyan mint a Rám szakadék csak ez jobban ki van építve ,még volt pár pillangó.Lindos is nagyon szép.Rodoszba is érdemes elmenni.Antony Quin öblöt érdemes megnézni.Kocsit béreltünk,2 nap a 3.ajándék így került 104 euróba.A benzin 0.98 cent,a spár mellett.Ha ellátás nélkül megy valaki érdemes a spárba menni bevásárolni,olcsóbb jóval mint a helyi boltok,mindig van friss kenyér stb.Ha valakinek van kérdése szivesen válaszolok!A repülőút kicsit kanyargós,de nagyon szuper ha tiszta idő van.
Icka002 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 7168

Szia Andi!

Aranyos vagy, hogy gondolsz rám. Múlt héten érkeztünk haza (tegnap kezdtem dolgozni).

Nagyon jól éreztük magunkat, múlt hétfőn még 46 fok volt Alanyában.

A kiutazással volt egy kis gond, mert a reptérre indulás előtt másfél órával kaptuk a hírt, hogy csak éjjel fél 2 körül indul a gépünk. Nem örültünk túlzottan. Reggel 7-re érkeztünk meg a szállodába (és így egy teljes AI-s napot elvesztegettünk, amit szerintem soha nem tudunk behajtani a Guleten.)

A szállással, ellátással nem volt problémánk (kaja hegyek!) szívesen maradtunk volna még tovább. Kocsibérléssel eljutottunk Pamukkaleba, Aspendosba, Managvatba, a Zöld kanyonba és a düdeni vízesésekhez. Az alanyai vásolátogatást dolmussal (helyi tömegközlekedés, minibusz) oldottuk meg.

 

Szóval összességében jó volt minden. (Néhány kép a http://kep.tar.hu/icka linken található, ha érdekel.

Szerintem az időjárás miatt no para! Mi tavaly szept. 24-én érkeztünk haza Rodoszról és még utolsó nap is fürödtünk a tengerben. Csodás idő volt és a víz is kb. 26 fokos volt.

Nagyon drukkolok Nektek, hogy minden O.K. legyen és várom a beszámolót!

Üdvözöl: Icka

Előzmény: andi62 (7160)
Lacka* Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7167
Most jöttünk haza Rodoszról, nagyon jó az idő kint, a sziget nem olyan zöld, mint szokott.
Szállás: Royal Roses-t személy szerint nem ajánlom.
Az épület rendben van, kívülről tök jó, felszereltség is rendben van.
3. nap után viszont több homok volt a szobánkban, mint a parton, ugyanis a takarítást nem vitték túlzásba. A személyzet nem volt barátságos velünk. Sokat vártunk a szobára, kb 2,5 órát ültünk a melegben étlen-szomjan, fáradtan. Nem mi voltunk az egyetlenek. A ma érkezőknek azt kamuzták, hogy nem hagyták el többen időben a szobákat, ezért nem tudják átadni, csak későn. Ja, egy takarítónőjük van.
Szállásról ennyit.
A sziget csodálatos, 3 év után is maradt még látnivaló bőven.
Aki a 7 forráshoz (Epta Piges) ellátogat, és nincs klausztrofóbiája, annak ajánlom a mesterséges tó alatt kicsivel van egy alagút, ami átmegy a hegy alatt (186m hosszú), végig lehet benne gyalogolni mezítláb a vízben.
Jó nyaralást!
andi62 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7166
Köszi Vebber,aranyos vagy.Remélem igazad lesz!!!
Előzmény: Vebber (7164)
ákosch Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7165

szia!

 reggel még ment min. 2db gép szerencsére nyertünk a rodosz lottón és minket simán reptettek ki.

csak másnap értesítettek a belláról,szerencsére a return jegy már meg volt, kint az

apollon intézett már mindent.úgyhogy mi szerencsések voltunk sokad magunkal.

sajnálom a többieket nem irigylem őket.

a ti ügyetek lehet elől lessz a sorban így már...

Előzmény: qayxsw (7082)
Vebber Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7164

Üdv. itthon mindenkinek !

 

Ma jöttünk haza Rodoszról, sajnos. Később írok egy kis beszámolót.

Most csak annyit írok időjárással kapcsolatban, hogy az elmúlt egy hétben egyszer sem volt "hidegebb" 29-30 foknál. (Én már első nap leégtem).

A hétre is nagyon jó időt mondtak a helyiek, és szinte biztos, hogy egy héttel később is jó idő lesz még.

Előzmény: andi62 (7160)
Samolin Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7163

Szia Zolcsa,

 

mi is 24-én megyünk az Orinba a Questrorral.

1 hét múlva már ott vagyunk! :o))

 

Üdv.

Előzmény: Zolcsa (7128)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7162

Sziasztok!

 

Faliraki, Orion apartman. Ágyneműt+huzatot ugye adnak, és nem kell vinni? Köszi a választ előre is!

 

Üdv, Zoli

Dugó Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7161

írom a levelet

Előzmény: cukoj (7127)
andi62 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7160
Szia Icka002!!
Isten hozott itthon Titeket! Milyen volt a nyaralás,jól sikerült? Nyugtas meg,hogy arra jó idő van még.Még 10 nap és indulunk ha minden igaz,de az idő miatt kicsit parázok.Bár azt hallottam ,hogy rodoszon mindig jó az idő!
csorike6 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7159
Apollon travel. Most is velük megyünk, csak épp Krétára.
Előzmény: cukoj (7157)
Zolcsa Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7158
Fapados lett volna a repcsi, vagy charter?
Előzmény: csorike6 (7156)
cukoj Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7157
Melyik utazási irodánál foglaltatok?
Előzmény: csorike6 (7156)
csorike6 Creative Commons License 2007.09.17 0 0 7156

Sziasztok!

 

Mi 30-án indultunk volna Rodoszra, de hétvégén kaptuk a telefont, hogy törölték a járatot, mert kevesen vannak a gépen:-( Paff a hétvégének. Hál istennek nem ment csődbe a cég. Helyette lehetett választani, Kos, Kréta vagy Santorini. Mi valószínűleg Krétát választjuk majd, az meg 29-én lesz. Olyan kár, hiszen már Áprilisban lefoglaltuk a szállást, erre készültünk egész nyáron, és most tessék. Arról nem is beszélve, hogy egész nyáron hajtottuk az utikönyvet. Kréta is biztosan szép lesz, de mi már Rodoszra terveztünk.:-((((((((((

Icka002 Creative Commons License 2007.09.16 0 0 7155

Szia Judy55!

Próbáld meg ezt beírni a keresőbe: apartment in rhodos town

egy csomó mindent kihoz és keresgélj!

Előzmény: judy55 (7154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!