Keresés

Részletes keresés

T.A.L. Creative Commons License 2010.04.14 0 0 946
Csak egy ismételt pld., eset.
Anno ugye az ig.rendes állapította meg, hogy a fegyver az most mi, öntöltő, ismétlő, golyós, sörétes, stb.
( pedig nincs és nem is volt képzettsége, végzettsége)
El is követték a sok hibát, melyet nagyon nehezen korrigáltak.
Több olyan fegyver bejegyeztek, amit egyéb jogszabály tiltott, pld. vadászati használatra.
Most, mivel van MKH kártyáztatás, levették a felelősséget, mert csak olvasni kell tudni, a fegyvert nem kell ismerni.

Aztán nagyon sok fegyvert (olvasni kell a net-et) piacokon lefoglaltak, mert igaz, hogy ránézésre légfegyverek voltak, csak a légfegyver árusítása is hatósági engedélyhez, üzlethez kötött.
És minő véletlen, eme fegyverek többségéről ( főleg Kínai), kiderült, hogy jóval többet tud, mint 7,5J, tehát lőfegyver.

Ha a rendőrben kétkedik, egyértelműen, meggyőzően nem tudja megállapítani valamiről, hogy az mi, nem fog kockáztatni, sem az állását, sem a felelősségrevonást, ha elenged, kienged egy illegális lőfegyvert a kezéből.

Rendőrnek, közrendőrnek főleg esze ágában sincs felülbírálni a jogszabályt, törvényt, mert ha jogértelmezik és téveszt, már másnap nem kell dolgozni.

De valóban vannak rémtörténetek, igaz történetek, mikor az ember csak kapkodja a fejét, hogy akkor mi is van, hogy is van ez ?
Főleg, hogy ugye olvasható, bírósági ítéletek születnek egyértelmű szakmai tévedésekre, szakértői véleményekre.
Ez elszomorító.
Előzmény: dzogcsen (945)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.14 0 0 945
Valóban nincs, és ne is legyen mérlegelési jogköre! De! A fegytörvénnyeket minimum ismerje (munkaköri kötelessége, hogy lehetne enélkül rendőr?) Az MKH kártya (melynek ismeretét, jelentését szintén köteles ismerni, és nincs felülbírálási jogköre ugye). Akkor ennek ismeretében nincs másra szükség mint a jog és törvénytisztelő magatartás és intézkedés. Sajnos rengeteg példát olvashatunk az ellenkezőjére. Megyénként más rémtörténeteket olvashatunk. Olvashatjuk a Kaliberben a jog rovatában is a rémtörténeteket. Akkor biztonságban hogyan érezzem magam, a törvény erejében bízva, ha a sarki rendőr is felülbírálhatja a jogot és törvényeket. Igen egyoldalú dolog ez, és köszönő viszonyban sincs sincs egy jogállammal. A közbiztonságról és a nyomozati eredményekről (ill. eredménytelenségről) nem kivánok szólni.
Előzmény: T.A.L. (942)
T.A.L. Creative Commons License 2010.04.14 0 0 944
Több sebből is vérzik ez a hirdetés.

"""" az éjjellátó része 1db 9 voltos elemmel az éjjellátó 3db ceruzaelemmel müködik."""

Most akkor melyikkel üzemel ?
Éjjellátó szerintem 9V-os elemmel a sugárvető része meg 3db ceruza elemmel, de lehet, hogy tévedek, de akkor sem üzemelhet egyszerre kettővel.

"""szétszedhető igy az éjjellátót egy számomra ismeretlen módon fel lehet tenni a puskára a céltávcső elé RITKASÁG!!. """

Alig jogsértő cselekedetre való felhívás, ez már moderálásra adhat lehetőséget.
Előzmény: nlaci85 (943)
T.A.L. Creative Commons License 2010.04.13 0 0 942
Csak tájékoztatásul közlöm, hogy a rendőrhatóságnak nincs mérlegelési jogköre.
tehát ha olyan eset van, mikor a rendőrhatóság egyértelműen nem tudja megítélni, hogy az eszköz, avagy legyen fegyver, az micsoda, akkor köteles szakértőt kirendelni az esethez.
Rendőrhatóság, rendőr nem szakértő és nem is vállalhatják fel ezt a tevékenységet, mert ha mellényúl, akkor az neki az állása kerül és ez a legkevesebb amit kaphat.

Ezzel nem védem Őket, de tessék csak a közúti ellenőrzéseket megnézni, nincs mérlegelési jogköre.

Rendőr nem fegyverszakértő és ne is legyen az.
És most lehet, hogy durva, de egy pld.
Egy láncfűrészhez kellett szakértőt kirendelni a hatóságnak, hogy az szakértői véleményben azt leírja, hogy igen az a valami az és alkalmas fa kivágására a vizsgált állapotában.

Tessék csak elképzelni azt az esetet, ha egy rendőr egy hangtomítóval szerelt légfegyvert, vagy .22LR kaliberű kispuskának látszó fegyvert elenged és ezt követően kiderül, hogy az nem is az volt, az már lő vagy tűzfegyver volt, és a hagtompító ebben az esetben is már szereppel játszik.
A .22 LR kispuskának látszó ugye ránézésre, első látásra másokban a TOZ-8-as fegyvert emlékezteti, de az lehet, hogy valójában Sniper,

És még sorolhatnám.
Előzmény: joepapa57 (940)
seatsuni Creative Commons License 2010.04.13 0 0 941
néhányan bizton nem
ha én viszem valahova akkor mindig nálam az MHK kártya és még a zárdugattyút is kiveszem belőle
Előzmény: joepapa57 (940)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 940
Nyugodtan lehúzhatod, a magyar rendőrség berkein belül nemtudom hány "szakember" lenne, aki egy snipert meg tudna különböztetni a TOZ-8- tól!
Előzmény: seatsuni (937)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 939
T STEVE.5!!!
Elsősorban köszi, hogy méltattál arra, hogy hozzászóltál!
Amit a harmadik sorodban leírtál, ahhoz azért nem írok semmit, mert anno március 15-én, október 23-án "persona non grata" voltam, s valahogy úgy érzem ma is kellemetlen tézis a rend őreit kérdőre vonni, útmellett magadra hagyattatva!
Már leírtam : a fegyóimat nem kézalól, hanem a Gyöngysor utcából vásároltam!
Számlám egyikről sincs!
Előzmény: STEVE.5 (936)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 938
T. Abolcskei!
Egyáltalán semmiféle ügyben senkit sem kívánok meggyőzni!
Viszont az MKH kártya alapján fejet hajtok!
-muzeális FEGYVER
-ország MAGYAR
-gyártó KESERŰ
-típus SNIPER
Én mindezt meg is értem, de te sem vagy már kiscserkész!
Maradjunk annyiban, hogy jó lenne ha még egyszer-kétszer "beszélnénk", pusztán a sport és a hobbi kedvéért. Ettől leszünk jók!!!
Előzmény: abolcskei (935)
seatsuni Creative Commons License 2010.04.13 0 0 937
Ez nem semmi , én nem akarom lehúzni a magyar rendőrséget de ezt azért illene tudni a rend őrének elvileg
Előzmény: joepapa57 (925)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 936

"...A szerv azt mondta: legközelebb, ha találkozunk a számlát feltétlenül hozza
magával!..."

Ez egy elég nagy b@rom lehetett.

Engedélymentes fegyverre nem kell számla. (MKH - az igen)
Amennyiben pl.: magánszemélytől vásároltad - ez gondolom eléggé életszagú - nem is lehet róla számlád, mert az ilyet nem tud kiállítani.

Gyakran járok lőtérre, versenyre, de eszembe nem jut bármilyen papír hurcolni a versenyengedélyen, fegyvertartási engedélyen, no meg az MKH igazolásokon kívül
Pont.

Előzmény: joepapa57 (925)
abolcskei Creative Commons License 2010.04.13 0 0 935
Nem engemet kell meggyőznöd ember , ha a Keserű Sniper nem fegyver szerinted akkor nekünk nincs is miről beszélnünk tovább innentől . ( nézd már meg az MKH kártyád másolatát )
Előzmény: joepapa57 (934)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 934
Ne haragudj, de nem értek egyet veled!
Én spéci remek helyzetben vagyok, 50-méterre lövök (simán, természeti akadályoktól mentesen).
Egy engedélymentes puskával, (fegyverrel) saját területemen (magán), Szerinted lőhetek-e légpityuval, vagy Sniperrel?
A másik: nevezhetjük fegyvernek a Snipert?
Előzmény: abolcskei (932)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 933
Nézd, igazad van mindenben. Tisztában vagyok azzal, hogy a rend derék őrei
a "fénymásolt" papírok hatásása nem firtatták tovább a témát!
Miért fénymásolt?
Papírilag szörnyű egy ember vagyok, a saját sz. ig.-om sem találom!
Ilyen vagyok! A fénymásolt példányok a helyi Polgármesteri Hivatalban hivatalban készültek, hivatalos helyi jegyzői bélyegzővel megpecsételve : a fénymásolt példányok az eredetivel megegyeznek! Hivatalosan máso(d) latok!
Őszintén, neked kell ezt kitalálnod?
Előzmény: king jerry (926)
abolcskei Creative Commons License 2010.04.13 0 0 932
Akkor sün/sündőrségre válogatja , figyelmeztettek  hogy fáradjak el egy lőtérre a fegyveremmel . Ha a szomszédok jelentenek be akkor nagyobb a baj .
Előzmény: dzogcsen (931)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.13 0 0 931
Viccelsz? Hobbilövöldözésre nem kell lőtér!!! Légpuskáddal is lötérre mész? Ne má! Ez már annyi topikban ki lett tárgyalva.
Előzmény: abolcskei (929)
abolcskei Creative Commons License 2010.04.13 0 0 930
lőter = lőtere
abolcskei Creative Commons License 2010.04.13 0 0 929

" mondjuk elmegyek barátomhoz, lövöldözni "

 

A barátodnak van engedélyel rendelkező lőter ? Mert csak olyan lőtéren lövöldözhetsz vele !!!

 

Előzmény: dzogcsen (928)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.13 0 0 928
Jó lenne ha a szervek legalább a rájuk vonatkozó törvényeket ismernék, de ez csak vágyálom egyelőre. Most akkot mondjuk elmegyek barátomhoz, lövöldözni viszem a pusit, akkor vinnem keli: MKH (ennek mindenre elégnek kellene lenni, bár a törvények ismeretében meg minimális fegyverismerettel lárni kellene hogy miről van szó) számla, jótállás, fegyverszakértői vélemény, törvénykonyv fegyverekre vonatkozó része, stb. Banámisztán!!!!
Előzmény: joepapa57 (925)
king jerry Creative Commons License 2010.04.12 0 0 927
Mondjuk azt jobban tennéd ha nem fénymásolt MKH cetlit hurcolnál hanem az eredetit.
king jerry Creative Commons License 2010.04.12 0 0 926
Minek kellene megszerzési a sniperre? Szabadon tartható muzeális fegyver, és nem engedélyköteles.
Valamint a gyári száma szerepel az MKH kártyán, a jótállási jegyen és a fegyvervizsgálati jegyzőkönyvön is. Számlán viszont nem hiszem.

Ezeket a rend derék őre honnan találta ki?
Előzmény: joepapa57 (925)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 925
Rendőri igazoltatás Heves- BAZ megyében!
Körablakos Clio teher, belül mindent látni!
Sniper tokban, felül, "nehogymá" erre tegyem a súlyos gépeket!
A fegyvernek látszó, tokjából kivetetett tárgy "miisezvoltaképpenje" komoly problémákat okoz behatárolás szempontjából a szerv részéről!
Fénymásolva mutatom az MKH kártyát, fegyvervizsgálati jegyzőkönyvet,
jótállási jegyet, de ez sem túl meggyőző!
De megúsztam! Hihetetlen! Miután semmit sem követtem el!
Közben azért eltelt 10-15 perc!
A megoldás: miért nincs nekem számlám a snipper-ről?
A számlán szerepelne a fegyver típusa, gyári száma, ...stb.
Köztudott, hogy fegyvert csak beszerzésire lehet vásárolni, amihez PAPÍR jár!
A szerv azt mondta: legközelebb, ha találkozunk a számlát feltétlenül hozza
magával!
Kérdésem: ha bemegyek a fegyókkal a Gyöngysorba, bemutatom őket, s miután ott
vásároltam őket utólagosan megkaphatom-e a számlát? Nem beszélve arról a tényről,
ha esetleg egy kilőtt - eltárolt lövedéket archiválnának, akkor ...
Előzmény: dzogcsen (922)
seatsuni Creative Commons License 2010.04.12 0 0 924
:-)))
Előzmény: joepapa57 (923)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.12 0 0 923
Helló!
Évi azt mondta, hogy a mesterlövészeknek jól áll a rövid frizura !
Előzmény: seatsuni (911)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.11 0 1 922
Köszi, várom.
Előzmény: joepapa57 (920)
king jerry Creative Commons License 2010.04.11 0 0 921
Ezek az átalakított Toz-ok már csak játszani jók.

Miért, mit akarsz vele, talán kafferbivalyt lőni? :D
Előzmény: Agur (917)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.11 0 0 920
Helló!
Teljes mértékben igazad van!
Sajna leírtam: "másra kell áttérnem". Ez lesz a mérték!
Tegnap indultam, ma érkeztem haza, (szolgálati rövidkör), Közben volt történés!
Mindennek a tárgya: TOZ-8 Sniper!
Mivel ma csak barátkozni szabad neten, holnap lesz egy történet, pusztán a realitás
jegyében!
Előzmény: dzogcsen (919)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.11 0 0 919
Én meg már túl vagyok a műtéten, csak előtte elég jól megszoktam és meg is kedveltem a kukkert. Annak is megvan a hangulata.
Előzmény: joepapa57 (918)
joepapa57 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 918
T. Agur!
Valahogy a lelkemből szóltál!
Jómagam is szürkehályog műtét előtt állok, kipróbáltam néhány céltávcsövet,
de ez nem az én világom. Valahogy van egy "hülye" véleményem erről, mely úgy szól:
ameddig segédezközök nélkül képes vagyok az amár lentebb említett eredményekre, addig csinálom, mikor már nem, másra kell áttérnem!
Igazad van, a tozok már csak játszani jók!
Mi szabja meg a teljesítményűket?
Csapi: tisztában lehetsz vele, azonos típuson belül két egyforma nincs!
Lövedék: a mai napig ehhez a pusekhoz cég ólomlövedéket még nem gyártott! Persze itt ipari méretekre gondolok! Próbálkozások vannak, de erről nem most és itt!
TOZ-8: ki tudja, milyen minőségű a pusek? Bemégy a Gyöngysorba és kesztyűt kell húzzál ahhoz, hogy a kiválaszd a számodra megfelelőt! ( Ebből lesz bajom, de érdemes lenne azon elgondolkodni Keserű úrnak, ha a tusjavítást és az általuk megmunkált részek barnítását megcsinálnák, drágábban adnák a pusekot, mindenkinek jobban megérné és nem kellene "különféle" helyeken beszerezni az egyébként is drága snipert!)
Időjárás: a +30-as eredményeket tudom, de én képes voltam az idei -15-18 celsius
fokban is lődözni! Borzasztó az eredmény: a megszokott beállításokhoz képest 12-14
cm-t esett a lövedék! A pusekot ugyanazon a hőfokon tároltam, nem a fegyverszekrény melegéből vettem ki! (Bízom benne, VALAKI ezt hivatalosan is el fogja mondani!)
Ember:nem lehet mindenki Sike, vagy Igali! Ők tudnak lőni, (nem kicsit, nagyon)! Úgy istenigazából mi is azon lennénk, de ................!
Látod? Csak most ötféle hibalehetőség felsorolva! És lövöldözünk egy sniperrel....
Előzmény: Agur (917)
Agur Creative Commons License 2010.04.08 0 0 917
Sajna amikor már romlik az ember szeme akkor kell az a fránya távcső. :)

Ezek az átalakított Toz-ok már csak játszani jók.

Azokkal a régi kispuskákkal élvezetesebb volt 50 méterre lőni.
Sejtéseim szerint azok is Koronaföldre vándoroltak a többi raktáron lévő vassal együtt a szerb háború alatt.
Akkor minden amivel 20 méternél távolabbra lehetett lőni oda vándorolt.


Előzmény: joepapa57 (912)
dzogcsen Creative Commons License 2010.04.08 0 0 916
Csakhát álmodik a nyomor, hogy egy versrészletet idézzek Nagy Lászlótól: "...kicsi az álma, söntésből piros pogácsa..."
Előzmény: joepapa57 (915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!