Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11246

van ilyen?

bakker megint kerekedik a szemem....

 

idei nyaralást mondjuk még neki sem álltam szervezni.

Előzmény: rollller (11244)
vikiviki Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11245

Én nem kötném ki... Eleve ha sok gyerekkel jön valaki, akkor az a jó, ha az egész ház az övék, és ha mondjuk egy másfél évest kell altatni, akkor nem ébreszti fel a másik vendég a jövés-menéssel. Nem lehet senkitől sem elvárni, hogy aránylag halkan legyen csak azért, mert a másik vendégnek gyereke van. Aztán meg ha kevesebben jönnek, kevesebb a rezsi is: kevesebb víz fogy, kevesebb ágynemű, stb. Szóval heti ár lenne és miattam akár ketten is kivehetik, de akár 8-an is:) (amúgy itt 4 hálószoba van, tehát ilyen szempontból ideális vendégház lenne)

További ötleteket és véleményeket is szívesen várok, még nem döntöttük el, hogy hogy-s-mint legyen. Eleve: szerintetek milyen árat lehetne elkérni egy heti turnusért? Nekünk úgy érné meg, ha minimum 3-4 napra jönnének a népek, mert ugye útiköltség is van, meg mosoda, takarítás, stb...

Előzmény: rollller (11244)
rollller Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11244

ha nem kotned ki, hany fore adod ki, lenne ra nyitottsag, mi azt gyuloljuk a baratnommel, hogy mikor elaruljuk, hogy 6-an mennenk (4 gyerekkel), akkor nem akarjak kiadni nekunk a 8 fos hazakat, pedig idealis az lenne, ha 3 haloszoba lenne, de iden is vegul 2 haloszobasba megyunk, de annyira utalatos ez, h a tobb vendeg remenyeben nem adja ki, mikozben heti ara van a haznak, tehat ugyanannyit szed be erte, akar 6 fore, akar 8ra adja ki

Előzmény: vikiviki (11243)
vikiviki Creative Commons License 2013.05.26 0 0 11243

Körkérdés: alkudunk egy házra, segítség kéne, hogy vajh' érdemes-e. Balatontól kb. 1,5 km-re van, csendes utcában, nyaralókkal körülvéve. Régebben vendégház volt. Két emeletes kockaház, 4 aránylag nagy külön szoba, emeletenként külön fürdő, külün konyha (felül csak kicsi). Úgy tudnánk csak megvenni, ha első-második nyáron kiadnánk. Azon elmélkedtünk, hogy - mivel ugye nem ott laknánk - heti turnusokban adnánk ki, egy-egy családnak. Azt találtuk ki, hogy hirdetünk mondjuk a nagycsaládosok lapjában, hogy ez a ház egy hétre 30.000 Ft, aztán annyi gyereket hoznak, amennyit akarnak, 4-5-6 is belefér:) Rezsiben nem olyan nagy különbség, hely meg van... OK, nem egy wellness-szálloda, viszont egyrészt nem kell csendben lenni, másrészt lehet főzni maguknak, harmadrészt onnan, hogy az ember gyereket is akar bárhová vinni, a "csak 25.000 Ft 3 nap, 2 éj, félpanzió" rögtön 50 rugó lesz, úgy meg már talán nem is akkora a különbség szolgáltatásban a wellness-szállóhoz képest:) Ez most nem a reklám helye, hanem a kérdésé: szerintetek működne? Vagy ha valakinek sok gyereke van, és kevés pénze, akkor nem megy nyaralni, ha meg sok gyereke és sok pénze, akkor elmegy Alsópáhokra vagy Ausztriába?:) 

balambher Creative Commons License 2013.05.25 0 0 11242

Lehet.

Előzmény: 2hounds (11195)
Ammandina Creative Commons License 2013.05.02 0 0 11241

A mi Opel Zafiránkban (7 üléses) van pótkerék, a múlt héten kellet is :-(

Igaz csak telefonos segítséggel találtam meg.

Előzmény: Fogár (11236)
levelibeka Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11240

A mostani autóknak már "defekttűrő" kereke van állítólag, de nem tudom ez mit jelent a valóságban (szerencsére....).

Előzmény: VKOrsi (11235)
levelibeka Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11239

Ó, igen, bocsánat, én néztem el, azt hittem 3 gyerekkel probléma, ezért sem értettem. :-)

Azért én sem örülök, ha a "csomagtartóban" kell utaznia bárkinek is....

Előzmény: zso70 (11234)
zso70 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11238

egyre több az ilyen autó, újaknál már sznte alap, hogy nincs pótkerék, külön kell rendelni legtöbb esetben

Előzmény: Fogár (11236)
VKOrsi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11237

nemcsak egyterűekben, apu sima lépcsőshátúval megy és ez már a 3. kocsija - azonos márka mind3 -, amiben csak javítószett van, pótkerék nincs.

Előzmény: Fogár (11236)
Fogár Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11236

hát igen...nem feltétlen a 3gyerekes tapasztalat most a mérvadó sajnos- abból úgy érzem bővebb a választék

én is úgy érezném,hogy egyes autókban a csomagtárben a gyerek,és hátulról egy ütközés és egyből ott van mögötte a hátsó ajtó...

 

4gyerekkel valóban a már kisbusz méret a tuti,de ez most megfizethetetlen pl nekünk

 

jól értettem,hogy egyes egyterűekben akkor nincsen pótkerék? Semmilyen???

Előzmény: zso70 (11234)
VKOrsi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11235

16 éve vezetek, sosem volt még defektem, de el nem indulnék pótkerék nélkül :D

Előzmény: zso70 (11234)
zso70 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11234

A probléma csupán annyi, hogy amíg 3 gyerek elfér a második sorban és így kényelmes az Smax az öttagú családnak, addig a négy gyerekes kénytelen a csomagtartóba ültetni, ha akarja, ha nem. És ez biztonság szempontjából nem meggyőző.

Másik, simán lehet, hogy akár 5 évig sincs szüksége az illetőnek pótkerékre, de pont elég, ha eygszer igen. Tavaly nyáron belefutottam ilyenbe, nagyszülős család haza Horvátoból, rekkenő kánikulában várták, hogy hétvégén vmi csoda történjen a defektes kerekükkel....

 

Mint, ahogyan Orsi is írta már, nincs teljesen tökéletes megoldás négy gyerekkel, a buszokat kivéve. Ha valaki megteheti, akkor béreljen inkább a nyaralásra, vagy 2 család vegyen egyet :-))))

Előzmény: levelibeka (11233)
levelibeka Creative Commons License 2013.05.01 0 0 11233

Nekünk már a 3. céges S-maxunk van, és nagyon meg vagyunk elégedve vele. Úgy, hogy mi választjuk,hogy milyet szeretnénk. Nálunk fel sem merült, hogy nem jó. Igaz céges autó, a kerékkel egyetlen egyszer akadt gondunk, a mostanival ráadásul, februárban egy dupla durrdefektet kaptam kátyú miatt, na ott a pótkerékkel sem mentem volna semmire. :-)

3 gyerkőc mellett szerintem tökéletes, a középső sor nagyon jó, hogy egyesével tologatható, dönthető és teljes értékű. Mi a hátsó sort amúgy is csak városban használjuk, ha kell, csomagtere viszont óriási, ami nekem szintén fontos volt. És az árba is belefért, amit megszabtak (sajnos használt a céges miatt nem jöhetett szóba).

Előzmény: zso70 (11226)
Boribon Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11232

off

Zso, írtam neked a FB-on, lehet, hogy az Egyéb mappába került a levél, mert ott nem vagyunk ismerősök. Megnéznéd?

Előzmény: zso70 (11227)
kicsinap Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11231

A mi Cryslerünk dízel. Elől van ugye 2 ülés, mögötte megint 2, és utána a 3. Az első alkalommal a férjem meglepődött, mert hátul nem fért el a három ülés egymás mellett, mondjuk megnézve nem meglepő.:-) De mindegy. Még sokat nem mentünk vele, de a gyerekek imádják, a tolóajtó nagyon praktikus, és elég tágas is.

 

Renault. Apukámnak nagyon régen vannak Renault-i. Most egy Laguna, és ő nagyon elégedett velük. Szerintem ez is mázli kérdése. A munkahelyemnek volt egy ami gyári hibás volt, és állandóan gond volt vele. A férjem is félt a francia autóktól, de aztán Picassot vettünk amikor a harmadik gyerek miatt szükség volt rá, most 5,5 éves az autó, és még egyszer sem kellett szervízbe vinni, semmi baja, nagyon keveset fogyaszt, egy igazi szuper autó.

 

Dacia, nem tudom mennyire biztonságos, nem mintha mondjuk 3 millánk lett volna rá. Én láttam már ilyet, elég kicsinek tűnt, csak véletlenül tűnt fel, hogy jé, 7 ülés van benne.

 

 

shaish Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11230

Nézd, mivel máshova nem ültethetem, így odaülnek. Azt hiszem biztonságban amit tudunk megteszünk, nyilván szívesebben pakolnám őket egy klassz Volvoba, de az most nincs..
(egyébként mi nem válogathattunk mikor a kocsicsere szóbajött, céges járgány, ezt tudták adni az eddigi helyett, így is örültünk, hogy beférünk:))

Előzmény: zso70 (11226)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11229

:) hát akkor se :D

egyik se. (ősszel kínlódtam eleget a kérdéskör kapcsán, és arra jutottam, hogy kösz, nem kell busz :D)

Előzmény: Fogár (11222)
VKOrsi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11228

mindenki velem, 99%ban :D

Előzmény: Zorka_ (11224)
zso70 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11227
Ehhez es ultetnek
Előzmény: zso70 (11226)
zso70 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11226
Meglehetosen sok esetben semmit nem er. Raadasul abban sem,mint a zafira, c4 es ehez hasonlokban nem teljes erteku a 3.sor. Biztos,hogy nem ulteznek oda gyereket,talan,esetleg varosban.
Előzmény: shaish (11223)
vikiviki Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11225

Renaultok állítólag 2005-ig voltak hulladékok, akkor csináltak valami nagyon komoly minőségbiztosítási szigorítást. ADAC statisztikát érdemes megnézni, tényleg sokat ugrottak előre egy-két év alatt, de mivel mindenki úgy tudja, hogy rosszak, ezért még mindig bagóért adják:)

Nálunk amúgy az volt, hogy én Ford-os voltam, de abból csak az eggyel nagyobb kategóriában van 7 ülés. 2 millánk volt kocsira, ennyiből két modell volt benzines, 7 üléses: Scenic vagy Corolla Verso. EZ utóbbiból csak jó két évvel és legalább 50.000 km-rel többet futott lett volna 2 milla alatt 1.8-as benzinesből, ráadásul szervízkönyv meg minden nélkül. Márpedig használt autóból állapotot veszünk, nem annyira típust:) Ha felvettünk volna hitelt, akkor meg lazán kifizettük volna a többszörösét az esetleges hibáknak... Eddig nekünk még mázlink volt, egy 20.000 Ft-os hibán kívül csak szíjcsere, gumicsere meg olajcsere volt. Majd most kell tárcsákat meg betéteket cserélni, ez zsebbe nyúlós lesz, de ezek minden kocsinál elkopnak egyszer... 

Előzmény: Fogár (11221)
Zorka_ Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11224

Nálunk ez nem lenne opció, ha véletlen úgy alakul, hogy 2 kocsival vagyunk, simán meg bírok őrülni, míg kitalálják, ki melyik autóban, és ki mellett üljön, és azt az autót ki vezesse, stb, mivel a variációk száma nem kevés, elhullajtom a hajam, míg végre elindulunk :) Ha szerencsém van, mindenki számára kielégítő megoldás születik, ha nincs, na akkor szoktam nagyon kívánni azt a hangszigetelt plexit a fejem mögé.

Előzmény: VKOrsi (11218)
shaish Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11223

igen. kerékjavító készlet van benne.

Előzmény: zso70 (11220)
Fogár Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11222

neeem? pedig a Vito-kban már komoly kis kártyapartykra alkalmas kis asztalkákat is lehet rakni,meg olyan marha jól néz ki némelyik...bár többe kerül,mint a lakás amiben jelenleg élünk :D:D

Szerintem küllemre is ver néhány "családi" autót-dögös,tolóajtós...és nem mellesleg,tempósan is lehet vele utazni...

 

Előzmény: VKOrsi (11218)
Fogár Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11221

bnőméknek is Grand Scenic van- de már járt párszor szervízben...különböző gondok miatt, mi toyotánk még egyszer sem...

illetve ismerni kéne férjem előéletét a Renaultok,Peugeotok kapcsán...hát volt egy olyan teherautó amit elloptak (Renault) és örültek neki,mert annyi gond volt már vele folyton...aztán 1nap múlva meglett,mert aki ellopta is lerohadt vele :D...szóval ő akkor megfogadta,hogy francia csodát sohasemtöbbet semennyi pénzért :)-amúgy pénznyelőnek hívták az összes francia kocsijukat

 

 

hát nekünk 6ülés mindig nyitva kell legyen,mert 4gyerkő lesz-max jobbelső üres-vagy nem :)

 

a dieselek javításáról mi is ue-t halljuk,olvassuk...csak ugye a nagyobb (Galaxy) kategóriában 99% diesel már...persze szeretnénk mi is benzineset kifogni,hátha..őszig még nézelődünk

 

a két autó meg azért nem játszhat nálunk pl,mert én vagyok 80%ban a gyerekekkel...nekem 4gyereket is ugyanúgy biztonságosan be kell tudni kötni,mint 2őt...első ülésre még egy arabig rakhatok csecsemőt (amíg ugye a hordozóban van,sőt nekem jobb is ha ott van) de eléri a 9-10kgot-vagy kilóg a lába...akkor hátra kell tudjam kötni,és a hátsó sorom így is fullos a meglévő 3al

2 autót meg még én sem tudok elvezetni :D-pedig sokkal olcsóbb lenne két olocsóbb kategóriás kocsi... ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: vikiviki (11214)
zso70 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11220
Es nincs potkerek
Előzmény: shaish (11219)
shaish Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11219

Sziasztok,

 

nekünk Smax van, (4gyerek), sztem teljesen oké, csomagtér nem óriási ha minden ülés ki van nyitva, de azért babakocsi meg némi cucc simán befér. Nyaraláshoz tetőbox:).

VKOrsi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11218

mi továbbra is 2 kocsival járunk ha mindenki menni akar

még mindig nem tetszenek a buszok :)

Pamina Creative Commons License 2013.04.30 0 0 11217

Szerintem Ssangyongot ne vegyetek, drága az alkatrész.

Előzmény: zsazsi30 (11207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!