Keresés

Részletes keresés

cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16552

a nagylátós objektívekkel viszonylag könnyen lehet makrózni. az összes zsebpiszoknak a "makró" funkciója a nagylátó tartományban van.

Előzmény: faki (16550)
cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16551

nem tudja olyan közel dugni az objektívet, ahol már éles lesz a kép. tapasztalatból mondom.

Előzmény: faki (16549)
faki Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16550

Nem nagyon akarok ilyennel próbálkozni, a könnyebb, mobilisabb megoldásokra törekszem. Régebben bele sem gondoltam, hogy nagylátóval is lehet makrózni, csak mióta feltűnt ez a Laowa 15mm f/4 Wide Angle 1:1, néztem hasonló képeket, látok benne fantáziát. Az ilyen kreatív emberkék megoldásai pedig általában azért tetszenek, mert kicsit rávilágítanak, hogy nem kell feltétlen a kivitelezéshez sok pénz.

Előzmény: cc (16545)
faki Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16549

Miért? Egyből rávágtam volna, hogy ez egy egyszerűen használható és viszonylag olcsó módja, ha nagyobb leképezést akar jelentősebb minőségromlás nélkül. Én ráteszem a közgyűrűs makróobira is, ha úgy adódik. :-) (Nem mellesleg univerzális is, ha egy objektívet visz magával és az pont nem a makró. Pl. a teleobjektívek hosszabbik felén elég látványos a nagyítás.)

Előzmény: cc (16543)
norby Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16548

Hátha érdekel valakit: a Pentax adok-veszekbe raktam fel egy makró obit.

cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16547

ezért is nem értem ezt a szettet. a levelibéka sem olyan kicsi ...

erősen nagylátós hatás, ha 9-18 mögé felteszek egy vékony közgyűrűt, akkor pont ilyen kifordult világ hatása van, azt viszont lényegesen kisebb optikákkal is el lehetne érni.

 

aztán lehet, hogy a derítő ernyő inkább azért van, hogy ne ugorjon rá az a böszme nagy pók :)

Előzmény: kenya15 (16546)
kenya15 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16546

lehet ennyire turbósítot objektív éás közgyűrűhalom nem is kell ekkoraleképezéshez...annyira nem kicsi az a pálmapók talán(?) mint kép amúgy marhajó...ha remeg is a keze, nem olyan durván kicsi a mélységélesség a vakuk megfogják...

Előzmény: cc (16545)
cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16545

elgondolkodtál már azon, hogy milyen lehet egy ilyen szettet kitartani? ahogy a képeit nézem neki sem mindig sikerült.

Előzmény: faki (16541)
cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16544

ha extrém nagyítást akarsz, akkor eleve valami mikroszkóp lencsét érdemes beszerezni és azt felaplikálni a gépre. vagy megvenni a 30as új üveget, amivel nagyobb nagyítás érhető el.

Előzmény: Kersti (16542)
cc Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16543

nincs.

Előzmény: Kersti (16542)
Kersti Creative Commons License 2017.01.27 0 0 16542

Szerintetek egy Olympus M.Zuiko 60/2,8-as macro objektívre van értelme RAYNOX-250et rakni?

faki Creative Commons License 2017.01.26 0 0 16541

Lehet, hogy ez is csak nekem újdonság, mindenesetre érdekes:

https://www.flickr.com/photos/nickadel/32328981642/

http://sgmacro.blogspot.hu/

 

kenya15 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 16540

Igen ez a Kijatov ürge, aki tavaly is bejárta a netet. Van, hogy felkapnak egy-egy valakit és akkor elkezd dőlni a megosztás. Olyan, mint a hangulatos családi képeket lövőgető orosz anyuka is. Az is dőlt a netről. Kutya, gyerek, mező meg PS. Kijatovnál nekem a világos hátteresek tetszenek, a szöszmösz mackót szerintem hanyagolnia kellett volna...

 

Egy másik kimondottan kutatóra bukkantam viszont 1-2 éve, akinek mobiljárgánya van és a kristályosodás talán a szakterülete, így jutott hópehelyfotózásig. Majd előkeresem, illetve van egy nő is, akinek valami brutál szép könyve van hókristályokkal meg oldala is. Meg is van a prof lehet pont az a fotósa meg egy nő.

 

https://www.amazon.com/Snowflake-Kenneth-Libbrecht/dp/B008PGZ0X8  snowflakes winter's secret beauty

 

Kenneth L. a prof: http://www.snowcrystals.com/

Előzmény: faki (16539)
faki Creative Commons License 2017.01.22 0 0 16539

Nem én csináltam sajnos, hanem az a leleményes orosz úriember, akinek az oldalát linkeltem. :-) Nem csak a képek fogtak meg, hanem a felszerelés is, ami pl. egy makróobjektív töredékébe kerülhet. Tizenéves kompakt elé tenni egy fordított Heliost és rászigszalagozni egy deszkára...

 

Többi képe: https://www.flickr.com/photos/chaoticmind75/

 

Előzmény: Százbolha (16538)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.22 0 0 16538

Grat! Kiváló az a jégszerkezetes kép.

Előzmény: faki (16537)
faki Creative Commons License 2017.01.21 0 0 16537
monyesz Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16536

Akármilyen világítást használhatsz, de ne villanjon!

A villanjköret nem villanykörte!

Fehéregyensúlyt a világítóforrás határozza meg. A gépet tedd Auto-ba, és utólag, számítógépen hangold szoftveresen.

Az ND szűrő nem polárszűrő, polarizációs szűrő.

A tükörfelcsapás azt jelenti, hogy a tükör felcspódik, majd pár másodperc múlva működik a zárszerkezet. Így nem lesz bemozdulás. Ezt a menüből tudod beállítani a gépen.

Előzmény: Coinsphotography (16534)
Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16535

Auto-ra raktam és ilyen képet csinált most. a szín már jó.

Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16534

Köszönöm a gyors választ.

Ez villanykörte ami villan is az exponálásra. A tükörfelcsapásban tudsz segíteni, hogy hogy gondoltad?

Fehér egyensúlyt milyenre kellene állítanom? Most K-n van és 4500k-ra van beállítva.

Nd8-as szűrőre gondoltál?

Előzmény: monyesz (16532)
monyesz Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16533

A polárszűrő kimaradt

Előzmény: monyesz (16532)
monyesz Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16532

Fotózz raw-ba, és állíts fwhéregyensúlyt, akkor helyükre kerülnek a színek.

 

Én nem vakuval dologznék, hanem: állvány, tárgysátor, lámpa, alacsony iso, f8, hosszú záridő (tükörfelcsapas, stb). MF, 100mm-es makróobi, plusz esetleg közgyűrű.

Előzmény: Coinsphotography (16531)
Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 -1 0 16531

a képek. Az első, amit én készítettem. sajnos ennek sokkar barnábbnak kéne lenni

Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16530

Ilyen képet szeretnék elérni.

Van 2 oldalról vakum.

Hogy kellene beállítanom, a gépet és fényt, hogy ilyen egységes legyen mint a képen?

Most egy 50mm-es obim van, de sajnos a bronz nagyon szemcsés. (az emlékérme amit én csináltam)

 

 

Coinsphotography Creative Commons License 2017.01.13 0 0 16529

Sziasztok!

Érmefotózáshoz kérném a segítségeteket. Milyen objektívet ajánlatok? Ami elfogatható ár és minőség.

Canon 7d MK1-es gépem van.

monyesz Creative Commons License 2017.01.12 0 0 16528

Én most a buta közgyűrűre gondoltam, ami nem visz át semmit, ha már rekeszátvitel és AF van, akkor lehet hogy jobb a gyűrű.

Előzmény: Százbolha (16527)
Százbolha Creative Commons License 2017.01.12 0 0 16527

Szerintem közgyűrűt sokkal praktikusabb használni, ha nincs szükség extrém nagy nagyításra/kihuzatra

Kézben kényelmes, és az elektronika + AF átvitelre kerül. (AF helyett inkább MF, de néha jól jön.)

Előzmény: monyesz (16526)
monyesz Creative Commons License 2017.01.11 0 0 16526

Ha már közgyűrű, akkor inkább harmonika kihuzat. Tudod állítani a leképezést

Előzmény: Törölt nick (16521)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16525

Találtam egy listát is a számon tartott típusokról: http://fuzzcraft.com/achromats.html

Előzmény: Törölt nick (16524)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16524

Angolul és németül is találtam beszámolókat. Alapvetően nem panaszkodott rá senki. RAYNOX DCR-250-hez hasonlítva a képeket, hasonló lehet a teljesítmény. Ezt írták olyanok is, akik próbálták mindkettőt. Nincs olyan sok gyártó, ami elérhető, meg amit említenek konkrétan. Nem olyan tucat cucc mint a többrészes makró előtétlencse szettek.

Inkább mint egy fajta lehetőséget említenek több helyen, ami az alapvető igényeket ki tudja elégíteni, pont mint a RAYNOX. Bár az sem véletlen hogy a RAYNOX különböző típusaihoz találni a legtöbb véleményt, képet...

Előzmény: Százbolha (16522)
Silvan Creative Commons License 2017.01.10 0 0 16523

Köszönöm!

Előzmény: jcsapo (16520)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!