Keresés

Részletes keresés

Footballmanagerező Creative Commons License 2022.02.25 0 1 113397

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy melyik Football Manager a legjobb? Elég közhelyes kérdés, de erre keresem a választ. Én még a 2008-sal játszottam az nagyon tetszett 2x világbajnok(magyar, kamerun)lettem. Ebben nagyon tetszett , hogy viszonylag sok interakció volt pl a kedvencem ,amikor a játékosok honosulni akartak. Ezenkívül még a 2020-sal , de is szórakoztató volt. Most 2 év távlatában elővennék újra egyet csak nem tudom melyik nagyon jó, változatos, hangulatos. Ebben kérném a segítségeteket. A válaszokat előre is köszönöm!

Jay-X Creative Commons License 2022.02.24 0 0 113396

Nope, csak az egyik szezon végjátéka.

 

Imádom Umeát, semmi pénz, cserébe atomizgalmas bajnokság.

 

 

Előzmény: Ocean (113395)
Ocean Creative Commons License 2022.02.24 0 0 113395

Megtekintem majd.

Végjáték? Ezek szerint más vizekre evezel?

 

Előzmény: Jay-X (113394)
Jay-X Creative Commons License 2022.02.23 0 0 113394

Nos, drága barátom és mindenki aki szereti:

 

https://www.youtube.com/watch?v=xPQ8FS4u-Y8

 

Rövid, vágott összefoglaló a svéd negyedosztály végjátékáról, FM 2020, IFK Umea, enjoy!

Előzmény: Ocean (113367)
Ocean Creative Commons License 2022.01.24 0 0 113393

Hát, ha van editorod hozzá, abban biztos meg lehet csinálni, de tapasztalatom nincs benne. Nekem jó a gyári :)

 

Előzmény: zoli12i (113392)
zoli12i Creative Commons License 2022.01.24 0 0 113392

Sziasztok!

 

Gyorsan kezdeném azzal, hogy full kezdő vagyok. Na de, az valahogy megoldható hogy a Magyar bajnokságban ne csak 12 csapat legyen, hanem 16. Lokival mennék a másodosztályból, ahol tök jó, hogy rendesen 20 csapat van. De ez MB1-es 12 csapatos hülyeség idegesít.

FM21-et nyomom.

Ocean Creative Commons License 2022.01.21 0 0 113391

Hogy lettél törölt nick?? :O

Most akartam folytatni a csevegést...

Előzmény: Törölt nick (113389)
Ocean Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113390

Lehet meg akar kímélni a sok csalódástól! :)

Nálam State of the Art minden, és 4 év alatt egyetlen normális ifit nem kaptam.

Ez a legutóbbi:

Mondjuk így legalább van dolga a 30 scoutnak, keresztül-kasul bejárják a világot.

Ez az utolsó, januári átigazolási ablak:

CR-nek meg lejár a szerződése. Egyrészt ő maga egy cheat, azóta betöltötte a 38-at, és nézd meg a tulajdonságait. 202 válogatottság az WTF. 20 évre 10-es éves átlag, LOL

Viszont a 43 millás fizut nem tudom megadni neki... xD

 

Előzmény: Törölt nick (113389)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113389

Óóó, 15 misit még meg is adnék talán. De volt/van nem is egy olyan 16 éves, akiért 50 felettit kellene csengetni.

 

Pont múltkor néztem meg az éves fizetési keretemet, 1,3M EUR/hét, ami durván akkor 67M /év lehet. Az már tényleg elég combos, de azt hiszem, csak 800k körül van a tényleges heti kihasználtság :-)

 

Ja és Kubatov helyett új elnök van. Visszasírom :-DDD Ez az új faszi semmilyen fejlesztésre nem akar pénzt adni, folyamatosan romlanak az edzési meg az ifiképzési lehetőségek, szerinte meg jóvanazúgy. Miközben tömöm a kasszáját eszetlen pénzekkel, hogy rohadjon meg :-)

Előzmény: Ocean (113388)
Ocean Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113388

Akkor ez közös (a rotálás), nem megy máshogy nálam sem.

Nem akartam képek nélkül belemenni, de ami terítékre kerül, arról írok akkor most.

Szóval nagyon fostam ettől a melótól, mert konkrétan az elvárás nyerni mindent, minden évben.

Gyanítom ugyanígy a City-nél is, és jellemző, hogy mivel mellettem nem nagyon rúgnak labdába, a City a 3. edzőt fogyasztja :)

 

A bajnokságot minden évben behúztuk, ez nekem mindig könnyebben megy. Érdekes, hogy úgy januárig mindig van egy komoly ellenfél, aki ilyen 2 ponton belül van, vagy akár vezet is előttem, mint most 2023-ben az Arsenal(!), de a végére elfogynak, függetlenül attól, hogy van nekik BL, vagy nincs.

Nálam úgy néz ki a rotálás, hogy ősszel a bajnokságé az A-csapat, a BL-és hazai kupákban megy a B, ebből persze vannak érdekes helyzetek, korai kiesések, vagy 6. csoportmeccsre halasztott továbbjutás kérdése, de nagy fiaskó még nem volt belőle.

Tavasszal fordul a dolog, és a BL-re koncentrálok, a bajnokságban ilyenkor betervezek full leadott meccseket, bár néha meglepnek a fiatalok, és győznek így is.

Szóval egyelőre biztos az állásom, és lassan már imád mindenki, elkezdhetek hosszútávra tervezni :)

 

Mi az ami nehéz még? Az a rohadt City! Hú de utálom őket! Minden évben vesznek egy 100M+ világsztárt. Kane, Dybala, Mbappé volt az első három. Adjátok hozzá őket ahhoz a dupla BL-kerethez amijük alapból van.

De eleddig hiába égetik el a világ összes pénzét, se BL-t, se bajnokságot nem nyertek.

Emellé, ami mocskosul idegesítő, hogy kisebb a fizetési sapkájuk az enyémnél! Erre mikor rádöbbentem nagyon pipa lettem.

Konkrétan mostanra messze én költöm a legtöbbet fizetésekre!

Pedig...

Egyetlen filozófiát követtem eddig: csak fiatalokat igazolok, az A-csapatba direkten egyedül Szoboszlai érkezett, ő is 19 éves volt, szóval számolhatnám ifinek.

Az évek során eladtam (jellemzően kínai csapatoknak 50M+ árért) Shaq-et, Origit és Minaminot.

Ezt leszámítva 4 éve változatlan a keret, a fiatalok jönnek fel, Harvey Elliot egy állat lesz, Curtis Jones sajna nem.

 

A gondok ott kezdődtek, amikor a csapat gerincének a szerződése utolsó évébe lépett.

Kezdésekor Salah kereste a legtöbbet, neki volt egyedül évi 10M fizetése, 4-5 kulcsember volt még 7-9M között. Hetire átszámolva ez kábé 200k-nak felel meg.

Erről jut eszembe, tényleg rengeteg pénzed lehet, láttam PL-szintű fizetéseket nálad, heti 60-100k-t is, kemény!

 

Így volt a teljes fizetései sapka durván éves 200-210M

4 szezon múlva pedig járok 320M-nél úgy, hogy valójában elég szűk a keret, és U23, illetve U18 csapatom gyakorlatilag nincs, mert mindenki kölcsönbe van adva, teljes fizetésért.

Az Alisson - van Dijk - Henderson - Szoboszlai - Salah - Mané - Firmino tengely mindegyike megkérte a 15-16M-es fizetést, nem tudtam mit kezdeni velük. Salah-nál pl. konkrétan 19M-ről kezdtük, alig tudtam lealkudni olyan szintre, amire egyáltalán meg tudtam nyomni a gombot.

A havi mínuszunk így olyan 25M, 10 hónapra ez 250M-et jelent, szóval a mindenféle tévés és nyert pénzek épp szinten tartanak, a játékoseladásokkal kell megtermelni magamnak a plusz pénzt.

És mondom, mindezt úgy, hogy Szoboszlai az egyetlen játékos, akiért adtam 30M-et.

Igaz, ahogy te is írtad, némelyik ifinek 17 évesen is mocskosul megkérik az árát, volt akiért 15M-et is fizetnem kellett.

 

Előzmény: Törölt nick (113387)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113387

"Teljesen külön csapat játszik a BL-ben (az alábbi) mint a bajnokságban, gyakorlatilag egy az egyben A és B csapat (sérülések, eltiltások és a magas sérülési kockázat szól csak ebbe bele). Emiatt pl az a vicces helyzet is előfordul évről évre, hogy bár toronymagasan és általában veretlenül vagyunk bajnokok, az év csapatába alig kerül be valaki."

 

Merthogy az A-B beosztás az őszre igaz, ott végig a B csapat játszik. Mivel tavaszra sajnos legtöbbször kiesünk a BL-ből, akkorra meg visszatér az A csapat és ők tolják végig, kupában meg a B. Így nincsenek olyan játékosok, akik stabilan végignyomják a bajnokságot és gondolom túl kevés a meccsszámuk ahhoz, hogy az év csapatába kerüljenek. Pedig Nico pl. tavaly 8,10-es átlagot hozott a mennyeiben, elképesztő az a srác. Volt olyan meccs, ahol 15 kulcspassza volt.

Előzmény: Törölt nick (113386)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113386

Amikor kiadta az Epic Games ingyen, akkor szedtem le (talán másfél éve?) de volt egy hosszú szünet is, most kedvem támadt folytatni.

 

Nyilván a fiatalok begyűjtése és kinevelése kiemelt fontosságú. Akit nem gyűjtök be még 16-17 évesen, arra már esélyem sem lesz 20 évesen (sokakra már 16 évesen sincs). Főként a cseh, horvát, szerb, brazil piacról szipkázom el őket. A lenti csapatból Thuan, Luiz Eduardo, Ilic, Hamilton és Carre mind egészen fiatalon került ide, Carre kivételével ezekből a ligákból (ő meg a francia Niort-ból). Viszont, ahogy te is írtad, megkapják a lehetőséget és irdatlan pénzekért adom el őket. Legfrissebb, hogy a Pool 80 misit ajánl Luiz Eduardoért, nem hiszem, hogy megtartom ennyiért (pedig vérzik érte a szívem, éppen hogy 18 volt amikor elhoztam a Flamengóból, már saját nevelésnek számít a BL-ben, alapember is de hát ez van). De az ifiben most is van 4 cseh, 1 brazil, 2 német/török meg 1 dél-afrikai, akik ígéretesek.

 

Az egzotikus játékosokat valamiért én is nagyon bírom :-) A vietnámi kapus Ceske Budejovice nevelés de nincs cseh állampolgársága (viszont fél év múlva meg lesz a magyar ha minden jól megy, bár nagyon szeretne a Realba igazolni). Ő hatalmas vétel volt, 65 ezer EUR, mindenféle klauzula nélkül.

 

Az egy szem csatár jól muzsikál, viszont olyan mértékben rotálok, hogy a gólkirályi cím ritkán jön össze. Teljesen külön csapat játszik a BL-ben (az alábbi) mint a bajnokságban, gyakorlatilag egy az egyben A és B csapat (sérülések, eltiltások és a magas sérülési kockázat szól csak ebbe bele). Emiatt pl az a vicces helyzet is előfordul évről évre, hogy bár toronymagasan és általában veretlenül vagyunk bajnokok, az év csapatába alig kerül be valaki. Tavaly pl. a 2. helyezett Haladásból volt 6 játékos az NBI csapatában, akiknek a három meccsen ha jól emlékszem 10 gólt rámoltam be :-) De azért a csatárok szépen termelnek, Pajkos mögött van egy brazil válogatott és egy cseh válogatott, mind a három játszogat és 20 körül termelnek, ahogy nálad Szalahék :-D

Előzmény: Ocean (113385)
Ocean Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113385

Na most még pont jókor jelentkeztél be!

Tervben volt ugyanis egy nagyjából 4 szezont áttekintő összefoglaló a Pool-ról, meg hogy miért is kezdtem el ezt, és hagytam félbe a válogatott mentést, de mondom ha senki nem olvassa, akkor nem koptatom a billentyűzetet :)

 

Mikor kezdted ezt, hogy ennyit haladtál?

Elképesztő jó ifijeid vannak, némelyik még az enyémeknél is jobbak, nem vicc. Gondolom egész 17 éves koruktól játszanak, azért fejlődnek így, ilyen szempontból (bármennyire is hangzik hülyén) a nálam nevelkedők hátrányban vannak, mert jó 21 éves korukig esélyük nincs a kezdőcsapat közelébe érni, Szoboszlaival is folyamatosan kivételeznem kellett, hogy legyen belőle valami :)

Jó, azért ez túlzás, de őt tényleg külön kezeltem a többi fiataltól.

A 21 éves szerb DC-d pl. nagyon durva, de nagyon tetszik a vietnámi kapus is, valami megmagyarázhatatlan okból mindig örömmel nézem ezeket az egzotikus játékosokat.

 

Ja a taktika: sajnos úgy tűnik, hogy a 20-ban eléggé felülreprezentált a 4-2-3-1 Gegenpress, érdekes módon nekem is pont most lett elegem belőle, szóval (bár baromi sikeres vagyok vele), de magamra kényszerítek egy váltást. Az AMR/AML IF-eket tervezem lecseréli sima MR/ML szélsőkre, még azt nem tudom, hogy 1 vagy 2 csatár legyen elöl.

 

Neked amúgy ebben a taktikában hogy muzsikál az egy szem csatár?

Nálam a való élethez hasonlóan megoszlik Salah-Firmino-Mané között, majdnem minden szezonban 20+ gólt értek el mindhárman, de pl. gólkirályom sosem volt, pedig az AI-nél látok ugyanilyen felállásban 30-40 gólos csatárokat is. Pedig Firmino kétszer is elnyerte az aranylabdát, LOL

 

Előzmény: Törölt nick (113384)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.18 0 0 113384

Na, csak hogy Ocean kolléga ne érezze magát egyedül... :-)

 

FM20, Fradi, 2030/31-es szezon

 

A bajnokság minden évben sima nyilván, az MK egyszer csúszott ki a kezünkből (0-0 után tizikkel az MTK nyertemég vagy 10 éve). Nemzetközi színtéren viszont elmaradt az áttörés, pedig a 29/30-as idényben BL csoportelsők lettünk a Juvét megelőzve, de a negyeddöntőben a Man Utd megálljt parancsolt. Idén meg a Dortmund-Milan-Chelsea csoportban 7 ponttal csak a 4. hely lett meg a sok körbeverés miatt. Sokba került, hogy idegenben nem szereztünk pontot.

 

A csapat 4-2-3-1 Gegenpress taktikával játszik. Íme a kezdőnk. Sajnos csak 1 magyarral, habár a keretben van összesen 6 magyar válogatott és ebből 5 rendszeresen játszik is a bajnokságban is meg a válogatottban is. Van 4 saját nevelés (ebből az egyik a csatár Pajkos), 3 magyar és 1 francia U21 válogatott.

 

Ocean Creative Commons License 2022.01.10 0 0 113383

51 nap, mi?

Továbbra is felköttetném, aki jóváhagyta ezt a novemberi VB-t.

Csak arra lettem figyelmes, hogy miért kezdődik hamarabb a szezon, és volt egész idáig 3 naponta meccs. Hát most leesett...

Ocean Creative Commons License 2022.01.04 0 0 113382

Nem látok különbséget :D

 

Az előző szezonban pedig az Everton kieséséért drukkoltam. Január közepén még a 20. helyen álltak, még arra is hajlandó lettem volna, hogy pontokat adok a közvetlen riválisoknak.

Ám nem történt meg a csoda, hoztak egy normális tavaszt, és messze kerültek a kieséstől. Azért poén lett volna.

Előzmény: Barry Unger (113381)
Barry Unger Creative Commons License 2022.01.03 0 0 113381

mindig kiscsapatok ellen játssza el az engine, hogy nem nyerhetsz. pedig szebb lett volna egy Leicester ellen.

Előzmény: Ocean (113380)
Ocean Creative Commons License 2022.01.03 0 0 113380

Ezt így kommentár nélkül:

Illetve annyit mégis: nekem 3 szezon 200 meccs alatt sosem kapott 8-ast se a kapusom.

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.30 0 0 113379

Így Szilveszter előttre, két nem mindennapi név az FM15 jóvoltából:

Ocean Creative Commons License 2021.12.07 0 1 113378

Valszeg túl korán cseréltem be :)

 

De ha már ez a téma, ennyi OFF belefér:

 

Barry Unger Creative Commons License 2021.12.06 0 1 113377

ebből is látszik, hogy szar az engine. Isteni Div nem kaphatja a legalacsonyabb értékelést.

Előzmény: Ocean (113374)
Miacharlotte Creative Commons License 2021.12.04 0 0 113376

There are seven clubs in the Championship with literally nothing to spend, while there are seven more with a budget under £1m.

That leaves 10 clubs with either £1m or more, and the highest budget comes with West Brom, who dropped into the Championship from the Premier League last season.

There are a few real challenges here, so managing in the second-tier might be a real blast this season.

Especially if you're ready click counter  to start with absolutely nothing to spend, but with a historic club, like Stoke or Derby. 

Of course, the latter have a hefty points deduction and are approaching financial ruin. Talk about a save and a half!

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.02 0 0 113375

Szerintem nem számít.

Előzmény: Ocean (113373)
Ocean Creative Commons License 2021.12.02 0 0 113374

Nem rossz kezdés egy új mentésben :)

Ocean Creative Commons License 2021.11.13 0 0 113373

Húha, szerintetek egy AI-csapatnál lévő játékos (edzése, fejlődése) esetén, számít, hogy a bajnokság be van-e kapcsolva?

Ugyanis ez történt éppen:

A francia bajnokságot eredetileg nem kapcsoltam be, de lehet be kéne.

Ocean Creative Commons License 2021.11.13 0 0 113372

Én is, de szerencsére az elvárás csak annyi, hogy küzdjünk a kiesés ellen.

Tekintve, hogy a kupában két NBI-est is legyűrtünk, szerintem nem lesz gond.

Bár volt a nyáron 1-2 eset, ami borzolja a kedélyeimet...

 

Előzmény: Gice (113371)
Gice Creative Commons License 2021.11.13 0 0 113371

szép az a pontszám az MTK-val

kíváncsi vagyok, NB I-ben hogy állod meg a helyed

Előzmény: Ocean (113370)
Ocean Creative Commons License 2021.11.13 0 0 113370

FM2020 - Magyar válogatott (és MTK) - 5. rész - 2021. május

 

Csak gyorsan, vázlatosan, kevés szöveg, több kép :)

Kezdjük a végén: ezt nevezem én eredménynek!

A veretlenség a vége felé lett oda, mikor már zsebben volt a cím, elég nehéz volt fenntartani a motivációt. Sebaj.

A bajnoki címre mondjuk számítottam, egész szezonban nem volt ellenfelünk.

A következő már inkább meglepett:

Egész jó sorsolásunk volt, az első NBI-es ellenfél a Vidi volt az elődöntőben, őket két meccsen sikerült lenyomni, de a Fradi ellen egy garast nem tettem volna ránk. Mégis sikerült valahogy.

Mindezek után Wéber nagyúr lett az év edzője :D

Nézzük csak mit ért el, mit ért el... áá 47% győzelmi arány! Epic :D

A board magától úgy döntött, hogy sok az a 3 millió euró, ami van a kasszában:

Antonnal kapcsolatban nagy várakozásim vannak. 20 éves, de már ő a legjobb játékosunk. Igaz, most az ukrán U21-ben játszik, de kettős állampolgár, küzdök, hogy felnőttként hátha átáll hozzánk, nagy nyereség lenne:

Két "legendától" viszont elköszöntünk. Kantának volt még szerződése, és győzködtem is, de nem akart maradni. 37 évest ilyen jól játszani én még nem láttam:

 

A válogatottnál csendes tavasz volt, Montenegrót vertük, de a sérülések kicsinálnak. Erre az egy tétmeccsre is, egyszerre sérül le Orbán és Kádár (a teljes belső védelem), valamint Szoboszlai és Nagy (a teljes belső középpálya).

És hát a taktika... van aki majdnem 2 éve játszik ugyanabban a pozícióban, és mégsem tanulták meg a taktikát.

 

Ez meg így pont a végére:

Egy harmadik helyért simán kivágták. Jelzem, Guardiola is munkanélküli :)

 

Előzmény: Ocean (113369)
Ocean Creative Commons License 2021.11.03 0 0 113369

FM2020 - Magyar válogatott - 4. rész - 2020. december

 

Elsőnek magáról az FM20-ról még: én nem tudom miért normális ez a rengeteg sérülés ami van, de ezek szerint másokat nem zavart, ha így maradt. Vagy csak én volnék peches? Ez eszméletlen sok, mennyiségre is, és a sérülések hosszára nézve is, akár a 09-hez, akár a 17-hez képest.

Illetve jól megszopatott a játék a szerződésekkel, de erről majd később.

 

A válogatott: lement ez a Nemzetek Ligája nevű csoda, 6 meccsel. Ahogy a való életben sem, lövésem sincs mire jó ez, vagy mi a tétje azon túl, hogy az első feljut az A-ba, az utolsó meg kiesik a C-be.

Nem volt könnyű csoportunk, de szerintem itt nem is lehet olyat kapni. Vagy inkább itt sem. Az elvárás asszem annyi volt, hogy legyünk versenyképesek. Ez pipa.

Nem húzom sokáig, a 2. hely bőven megfelel, a 9 pont, és hogy csak Wales-ben kaptunk ki, szerintem várakozáson felüli. Bár megverni csak a finneket sikerült.

 

Ennyit a pozitívumokról. Amik nem tetszenek:

- továbbra sem tudok mit kezdeni sem Szalaival, sem a csatár poszttal. Akárkit teszek oda, alulteljesít

- a taktika: egy klubnál pár meccs a nyári időszakban, és a játékosok, és teljesen elsajátítják a taktikát. Itt lassan két év eltelt, és semmi előrelépés, olyan 1/4-nél jár a csík

- és hát összességében nem voltunk valami meggyőzőek, az eredmények ellenére

 

Íme 2020 összes meccse:

És ahogy a Nemzetek Ligája véget ért:

Felhívnám a figyelmet a románok 6 döntetlenjére :D

 

Így néz ki, amikor jönnek a sérülések sorban:

Sajna a többi név nem látszik, de a mennyiség igen. És ez mindig abban a pár napban történik, mikor a keretet már kihirdettem, de még van pár nap a meccsig. Rohadtul gyűlölöm. 2-4 ember mindig kidől ilyenkor.

És hát az MTK-nál sem fenékig tejfel az élet, az első számú kapusomra kiosztott a játék egy sérülést, amivel valszeg véget ért a karrierje. Imádtam ezt is:

De legalább a bajnokság sétagalopp, nem nagyon lesz ellenfelünk, ilyen csecs achivement-eket lehet gyűjteni:

 

És akkor a szerződések. Akinek a szezon végén lejár, és nem kritikusan fontos, annak simán meg szoktam várni a decembert, hogy lássam mennyire lesz fontos jövőre is. Sosem volt eddig gond, mert a 06.30-án lejáró szerződésűeknek legkorábban január elsején lehetett ajánlatot tenni.

Na a 20-ban eljött a dec 29., és bumm, több játékosomra is ajánlatot tett a gép. Itt már tudtam, hogy ráb*sztam, külföldi csapatokkal nem tudok versenyezni:

Úgyhogy szumma szummárum, ingyen távozik a 22 éves legjobb balszélsőm, és a két legjobb 17 éves reménységem. Továbbá van még néhány játékos az A-csapatból, aki nem akar aláírni.

Rendesen besz*ptam, ennyit  stabil keretről.

 

Ez most annyira elvette a kedvem az egésztől, hogy a hétvégén vissza is tértem a 17-hez és a Worksop-hoz.

Előzmény: Ocean (113364)
Jay-X Creative Commons License 2021.10.29 0 0 113368

Teljesen érthető. Felteszem amúgy a youtubera is, de nem tökölök a vágással, viszont ott bele tudsz tekerni legalább :D A linket megleled a twitch leírásnál.

Előzmény: Ocean (113367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!