Keresés

Részletes keresés

HArpi82 Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35100
Helló!

Használ valaki SD KKS 25 kazánt Exacontrol vezérlővel?
Segítségre lenne szükségem, ha valakinek van ilyen.
Köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.23 0 0 35099

"Egy ilyen hőcserélőjű kazán kb 300l csapvizet képes elviselni az élete során. Tehát az ilyen kazánú rendszereket, nem eresztgetjük le, nem mosogatjuk évente, mert ha meghaladjuk ezt az értéket onnantól csak lágy vizet kaphat. "

Ilyenről még soha nem hallottam,van erről valami hivatalos(tudományos) leírás is ,valahol.? Soha egy kazán gépkönyvében nem olvastam ilyet ,mert ilyenre azért nagybetükkel fel kéne hívják a figyelmet.

 

Ez szakmai tapasztalat? esetleg volt rá példa ,hogy kilyukadt a kazántest ? emiatt?

Előzmény: Sony Black (35093)
hombrecito123 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35098

 

Kedves Fórumtagok!

 

Mellékelt Vaillant Ecotec kazánban hol található a kiegyenlítö tartály? A készüléken kívül nincsen.

 

köszönöm.

 

 

ice device Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35097

Tavasszal kapott a rendszer F3-t. Akkor került fel a TF1 is.

Múlt héten engedtem ki a rendszerből a vizet, ill. mostam át. 

Belekerült az F1. 

Viszont a HMV elfogy pár perc után. 

Addig bírja tartani magát, amíg el nem fogy a 48 literes tárolóból a beraktárazott melegvíz.  Ha ez elfogyott nem képes  melegvizet adni. El kell zárni a csapot és megvárni, hogy utolérje magát a kazán. 52C ra van állítva a HMV.  88C ig felmelegít a kazán majd lekapcsol. Majd miután visszahűl újra kapcsol... De a tárolóban 30 egynéhány fokos víz van. Hiába ordít 30Kw-on a kazán.  :(

Van egy betárolt hiba is amit nem tudok törölni  vagyis két hiba: "E9"   ill. "276"

Bosch condens 5000wt /zwsb 30-4 E 23/

 

Előzmény: Sony Black (35093)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35096

Leírtam az előző hozzászólásban mit csinálj. A Concept garijegyét, számláját előveszed és telefonálsz, mert az a tartály cserés lesz szerintem. Sőt az előző 3 érzékelőt és beszerelési költség árát is rájuk verném.

Előzmény: bekri71 (35095)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35095

A kazánunk egy Bosch Condens 2500, a tároló pedig egy Concept 200 literes álló tartály.

És igen, ezt mondta egyébként a kivitelezőnek a gépésze is, hogy nem lehet szerinte vizes ez a hüvely. Mégis rozsdás az érzékelő vége. Sőt egyébként az egyik olyan volt, mintha iszapos lett volna... legalábbis olyan színű valamit lehetett letörölni róla... most csak simán rozsdás... a bekarikázott érzékelő a mostani :( 

 

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de valamit szeretnék tenni ellene, mert baromira bosszant a dolog és marhára nem értek hozzá :( 

 

köszönöm előre is az ötletet/segítséget!

 

:)

Előzmény: Sony Black (35090)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 0 1 35094

Ebbe a tárolóba is gyári merülőhüvelybe kell beledugni azt az érzékelőt. Ha ott elrohad az érzékelő, akkor ereszt valamennyire a tartály. Elég egy mikronnyi luk hozzá. Vagy áll a víz abban a kis hüvelyben valamiért és nem száradt ki. Ott annak tök száraznak kell lennie. Egy biztos, a tartállyal van a gond! Garancia, szakszerviz, telefonálás!

Előzmény: bekri71 (35091)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 -2 0 35093

AlSI-t miért kellene vízkőteleníteni? Nem kellene hogy az legyen ha az ember odafigyel rá. Egy ilyen hőcserélőjű kazán kb 300l csapvizet képes elviselni az élete során. Tehát az ilyen kazánú rendszereket, nem eresztgetjük le, nem mosogatjuk évente, mert ha meghaladjuk ezt az értéket onnantól csak lágy vizet kaphat. Savmentes mosó vegyszereket lehet használni pl Fernox F3, de ez a vízkövet nem nagyon oldja az a tapasztalatom. Inhibitorokat lehet használni, hogy eleve ne tapadjon meg a vízkő rajta, pl F1.  Ha már vízköves, és annyira hogy számottevő, akkor van ilyen erősebb cucc is: https://www.gepeszbolt.hu/vizkotelenito-folyadekok/20164-manta-mantex-sno-vizoldali-tisztito-folyadek-aluminium-otvuzetu-hocserelokhoz-10-kg.html de ha már erre van szükség akkor az szerintem kuka. A rézcsövet bármilyen savval, akár sósavval, vagy foszfor savval lehet mosni.

Előzmény: ice device (35089)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35092

Nekem akkor szokta amikor még a csőtermosztát nem kapcsol be. Olyan lusta hogy a kazán mindig kétszer indít.

Előzmény: Törölt nick (35084)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35091

hááát... ez pontosan mit jelent, hogy elektro korrózió lehet? és hogy lehet ezt kimérni? a tárolót kell valamivel mérni? 

Egyébként gondolom eleve ez egy valami száraz csőféle, amibe belemegy ez az érzékelő fogalmam sincs, hogy miért rozsdásodik... 

vagy lehet venni külön valami extra merülő hüvelyt, amit bele lehet tenni a meglévőbe?

a kazán típusa Bosch Condens 2500, a tartály pedig egy Concept 200 literes álló tároló

 

Köszönöm és bocsánat, ha tök értetlen vagyok!

 

:) 

 

 

Előzmény: C20NE (35088)
Sony Black Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35090

Ez azért fura, mert eleve merülőhüvelybe kell beledugni az érzékelőt. Ez az érzékelő közvetlen víztérbe nem kerülhet!

Pontosan milyen tároló ez? Mert pl a Bosch AH 160 vagy 200 UNO-t szoktam telepíteni elég gyakran, és még soha nem volt vele semmi gond. Nekem is egy ilyen 200-as van otthon, és tökéletes.

 

"Ráadásul azt mondja a szerelő, hogy ez tipikus a földön álló melegvíztárolók esetében, szerinte 10ből 8 esetben ha gond van, akkor ez a gond, ami nálam... a falon lévőknél ez nem gond."

 

Ez a duma meg egy baromság! :D

Előzmény: bekri71 (35086)
ice device Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35089

Al-Si hőcserélőt mivel kell vízkőteleniteni?

És a rézcsövet ?

C20NE Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35088

Elektro korrozió lehet ha ennyire hamar megtörténik. Mérd ki az újat mielőtt tönkre megy, filléres tétel. Ha van rá lehetőség egy merülő hüvelybe tedd át és akkor nem érintkezik majd a vízzel.

Előzmény: bekri71 (35086)
nixon70 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35087

Mérjétek meg, mennyi az egy órai fogyasztása.

Előzmény: Tóth Nándorka (35083)
bekri71 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35086

sziasztok,

segítséget, ötletet szeretnék kérni!

nagyjából 1 éve működik a Bosch kazánunk egy 200 literes melegvíztárolóval összekötve (pontosabban már 2 éve be lett üzemelve, de melegvizet csak kb. 1 éve használunk). A problémám az, hogy már harmadjára cserélik a Bosch SF 4 tároló hőmérsékletérzékelőt, mivel fura módon elrozsdásodik az érzékelő a tárolóban. 

 

Már próbálkoztak a szakik azzal, hogy beszilikonozták, ill. a mostanit valami fémtartalmú ragasztócsíkkal tekerte körbe az úr. 

 

Ez elég "vicces" dolog anyagilag... Ráadásul azt mondja a szerelő, hogy ez tipikus a földön álló melegvíztárolók esetében, szerinte 10ből 8 esetben ha gond van, akkor ez a gond, ami nálam... a falon lévőknél ez nem gond. 

 

Nem tudom, hogy valaki találkozott-e már ilyennel ill. milyen megoldási javaslat lenne... Vagy esetleg ez a hőmérsékletérzékelő kiváltható-e egy olcsóbbal, mivel most a kiszállás/szerelés/gyári alkatrész hát nem két forint... 

 

abszolút nem értek hozzá, teljesen más területen dolgozok, csak ezt nem tartom normálisnak és szeretnék valami megoldást találni, amit a következő cserénél felvethetek a szerelőnek. 

 

előre is köszönöm a segítséget!

tata777 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35085

Legelőször arra gondoltam, hogy  legyen olyan kazán, amibe van kb. 20literes tartály, mint a mostani vaillant aqua plus.Így gondoltam az elején a saunier isofast 21-re  illetve a waillant vui-ra.Majd miután meghallgattam a véleményeket és megnéztem az árakat .Ezt követően változtattam az elképzelésen, hisz szinte mindenki egyetértett abban amit írtál, hogy egy fürdős helyiségbe elég egy átfolyós kazán is, főleg úgy, hogy a fürdő 3m körül van a kazántól.Így a fűtő és melegvizet  átfolyós rendszeren továbbítók közül néztem.Ebből kettő tetszett meg.A Bosch Condens 2300 és az Ariston genus one 24.   Jól fog működni ugye teljes padlófűtésnél is. Nem tudom miért adnak meg mindenhol 80/60 hőfokkal adatokat.

Előzmény: Sony Black (35069)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35084

Most jobban megnézve, pillanatok alatt felment a visszatérő 60 fokra azért áll le.

Kiskörön keringet valamiért.

Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.11.22 0 1 35083

Sziasztok.ismerősömnek van egy kb 92 ben beüzemelt fég c24 fali gàzkazàn,ami sztem soha nem volt karbantartva.megy még,de naon lassan kb,1 óra alatt birja a vizet feltolni 20 fokról 50 fokra,3 db 1600/600 22 dk radiàtorral...mi lehet a gond??? Mit ellenőrizzünk rajta??? Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35082

860-as menüben a hibalistát érdemes megnézni, hátha ír valamit.

Nálam akkor "pattogott" így mikor csak 1 radiátort hagytam nyitva.(próbából)

Előzmény: ksanci (35078)
Törölt nick Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35081

Elég rendesen pattog, olyan mintha levegős lenne.

Szerintem valami keringési probléma van.

Előzmény: ksanci (35078)
dokiki Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35080

köszi

Előzmény: nixon70 (35066)
home user Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35079

Üdv.

Nekem Westen Star Condens 24+ van. Baxi buszos vezérlővel. Átkötés nélkül is megy.

Az on-off termosztát (vagy kapcsoló) működése a P10 paraméter beállításának függvénye. (A gyári érték 0)

Nálam 02-re van állítva, és a kazán ki- és bekapcsolására használom, ha a vegyeskazánom megy.

Előzmény: vampywiz17 (35067)
ksanci Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35078
Előzmény: ksanci (35077)
ksanci Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35077

Nos, kinyitottam az ablakokat, hogy lehűljenek a helyiségek, kvázi valós körülmények között fűtsön.

Sajnos a probléma ugyanaz: most 50 fokra van beállítva az előremenő, 1 percre az utókeringtetés. Elkezd fűteni, felbassza 60 fokig, csak ott kezd el lemodulálni de aztán kikapcsol a picsába utókeringtetésre vagy 5 percre,  keringteti a közben 25 fokosra hűlt vizet. Aztán bekapcsol és kezdi elölről.

Valamilyen szenzor hiba lehet? Miért 60 foknál kezdi el visszavenni a teljesítményt, amikor 50 fok van beállítva? Ezért állítottam fel 70 fokra, csak akkor nem kapcsol ki.

Előzmény: ksanci (35075)
vampywiz17 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35076

igen megy minden, csak akkor para ha lemerul a tado... 

 

 

Előzmény: spee981 (35073)
ksanci Creative Commons License 2019.11.22 0 1 35075

Új fejlemények :)

Ma bejöttem, 24,5 fok, fütyült arra a kazán, hogy a termosztát kikapcsolta. Beállítottam az On-Off módot, nem számít, fűt tovább.

Miután rosszabb már úgysem lehet, hát aktiváltam a Gyári visszaállítást. És a döbbenet: Jé, azóta úgy működik, ahogy kell. Be van állítva 60 fokra, szépen fel is fűt, nem 70-ig, csak 60egynéhányig, aztán tartja a 60 fokot és tolja, ahogy kell.

Ezt javasoltam a szerelőnek is, de valami olyasmit mondott, hogy azt ne, mert órákig tart valamit visszaállítani. WTF? Hát most működik, ahogy kell.

De majd hétfőn kiderül, hogy tényleg-e :)

Előzmény: Törölt nick (35063)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35074

Ezekre a helyzetekre mi az alábbi válaszokkal szoktunk készülni:

- kész program nincs, csak leadási határidő

- ez nem bug, hanem feature

- a felhasználó kérte, hogy így működjön

 

Szó se róla, azért azt minimum illene (illett volna) beletenni, hogy a kommunikáció elvesztése esetén minden állj...

 

Előzmény: spee981 (35073)
spee981 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35073

A 83-assal kapcsolatban volt egy olyan kalandom, hogy rövidzár nélkül nem akart elmúlni, de akkor épp nem gyári vezérlőt akasztottam rá, hanem egy opentherm gatewayt.

 

Tehát rövidzár + OTGW : a gateway vezérli a kazánt, nincs 83-as hiba

Nincs rövidzár + OTGW : 83-as hiba, és nem csinál semmit a kazán.

 

A gyári vezérlővel szerintem elindul és kommunikál a rövidzár meglététől függetlenül is, és felteszem nálad is megy minden a Tadoval.

 

A kazán vezérlés butasága hogy nem áll le, hanem folytatja amire legutóbb a külső vezérlő utasította.

Kérdés, mit csinál a kazán ha épp HMV-re dolgozott mikor a külső vezérlő lemerül?

Előzmény: vampywiz17 (35072)
vampywiz17 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35072

Ertem akkor nem teszem be.

Előzmény: attila0325 (35071)
attila0325 Creative Commons License 2019.11.22 0 0 35071

Én biztosan nem zárnám rövidre. Gondolatmenet:

Ha rövidre van zárva az on/off bemenet, és megszűnik létezni a busz kommunikáció, akkor a kazán milyen parancsot is kap? Olyat, hogy az on/off kéri a fűtést, és menni fog a végtelenségig.

Elolvasgattam akkoriban a leírásokat, mikor ez téma volt, csak nem volt időm közbeböffenteni. A gépkönyvben esetleg félreérthető kicsit a dolog, de szerintem teljesen egyértelmű:

 

A hidat akkor kell visszahelyezni a kazán M1 kapocslécének 1-2. kapcsaira ha a szobatermosztátot nem használja, vagy ha fali kapcsolótábla kerül felszerelésre (14.2. fejezet).

 

https://www.szatmari.hu/dynamic/0_Prospektusok_adatlapok//2012_12_WESTEN_HASZNALATI/westen-boyler-condens-new.pdf

39. oldal.

 

Tehát: nincs szobatermosztátod, a kazán csak a visszatérő hőfok alapján szabályoz, de úgyis lekapcsol rövid úton, ha nincs hőigény. Nyilván a vizet éjjel-nappal keringetni fogja.

Angoloknál vannak általában ilyen furcsa megoldások.

A fali kapcsolótábla alatt legjobb tudomásom szerint a fan-coil jellegű bekötések értendők, mikor minden szobát külön-külön szabályozol egy ott elhelyezett termosztáttal, de az természetesen nem a kazánt

indítja, hanem a fan-coil egységet.

Előzmény: vampywiz17 (35067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!