Keresés

Részletes keresés

alphabetti Creative Commons License 2018.03.27 0 0 11253

Szerintem nincs Bp-Genova repülőjárat, max átszállással, vagy a Bp-Milánó+busz megoldás létezik. Mi eddig mindig autóval mentünk.

Az oldalsó keresőbe beírod a városokat, rengeteg infót fogsz találni. Marseilleről, Barcelonáról, Rómáról én is biztosan.

Az Orchestra közepes méretű hajó, sőt lassan a kisebbek közé fog tartozni. Mi vele utaztunk először, nekem tetszett. A nagyobbak talán nagyvonalúbbak, ennek meg megvan a varázsa, hogy nincs akkora embertömeg rajta.

Előzmény: toregene (11248)
ise0919 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 11252

Szia Meedea ! 

 

Nagyon örültem a linkeknek , de nem nyitja meg hiába kattintottam rá :( Aztán próbáltam bemásolni de ott is mindig vissza ugrik . Valamit nem jól csinálok ? Ha lenne valami tipped erre ? :)

Előzmény: Meedea (11251)
Meedea Creative Commons License 2018.03.26 0 0 11251
Előzmény: toregene (11248)
Meedea Creative Commons License 2018.03.26 0 0 11250

Szia,

Ha minden változatlan, akkor nincs közvetlen BP-Genova járat..mi 2015 szeptemberében BP-München-Genova útvonalon repültünk, Air Dolomiti társasággal, Lufthansa társasághoz tartozik, az ő weboldalukon foglaltam a repegyet. Maga a repülőút 1óra 50 perc.

A hajóról nem tudok infóval szolgálni, nem utaztam vele.

Az útvonalról: van infó itt bőven, a kikötőkre keress rá a topicon belül. Gépről később majd linkelek..csak legyen időm.

Előzmény: toregene (11248)
Utas2 Creative Commons License 2018.03.25 0 1 11249

Köszi mindenkinek a bátorító szavakat. Akkor igyekszem megírni.

T-35 nappal az indulás elött már megtörtént a becsekkolás. A kabin még változhat, mert megpróbáltam egy upgrade-t egy mini-suite irányába, indulás elött 2 nappal meglátjuk. De a mostani sem rossz, balkonos family suite a 14 emeleten...:-))))

 

kirándulásokat még nem foglaltam, csak nézegetem. Kár, hogy Nápolyban május 1-én köt ki a hajó, mert Pompei aznap zárva.

 

Viszont már elöre foglaltam egy japán látvány-vacsit (népszerü program), a többi kötetlen.

Előzmény: Utas2 (11242)
toregene Creative Commons License 2018.03.24 0 0 11248

Sziasztok,

egy kérdés, ill. lehet, hogy több is lesz belőle... MSC Orchestra okt. vége - nov. eleje. Budapestről melyik a legoptimálisabb járat Genovába és vissza (ha lehet szeretnénk elkerülni a 3 órás Milánó-Genova buszutat). Azért nem találok közvetlen járatot mert nincs, vagy mert ennyire béna vagyok?!

Minden információt megköszönnék, aminek hasznát vehetjük az úton. Hajó, szolgáltatások, fak. utak, ilyesmi - a kötelező borravalóról azt hiszem már kiművelődtem a fentiek alapján:)

Visszaolvasva 1-1,5 évet, sajnos nem találtam használható infókat.

Nagyon-nagyon köszönöm előre is, ha segítetek!

balab Creative Commons License 2018.03.22 0 3 11247

A múltkori keserű hangvételű kritikám után egy csupa öröm, nagyon pozitív hajós utunkról tudok beszámolni. Félig-meddig munka révén kerültünk Vietnámba és beneveztünk egy hét éjszakás, Mekong-deltából felfelé tartó folyami hajóútra melynek végállomása Siem Reap volt. A tengeri utaknál megszokott hajóméret után miniatűr világba csöppentünk, de ez csupán a méretre vonatkozott, mert ezen kívül számunkra mindenben felül múlta a kis hajó a nagyobbakat. A túra Saigonból indult, itt történt a becsekkolás, innen busszal vittek minket a folyóig. A hajó utasait két busz szállította, gyakorlatilag a 26 kabint kezdettől fogva ketté osztották és e szerint a beosztás szerint zajlottak a későbbiekben a kirándulások is. A hajó főként napközben haladt, ennek ellenére délelőtt és délután is programok voltak. Egyszer mentünk éjjel, így az út többi részében lehetőség volt gyönyörködni a tájban, valamint a vízen és partján folyó életben. A kis létszám lehetőséget nyújtott közvetlenebb kapcsolat kialakítására az útitársakkal akik többségében amerikaiak, továbbá angolok, németek, belgák voltak. Az étkezések minden esetben a hajón voltak, a kínálat vietnámi/kambodzsai ételekből, valamint nyugati ételekből állt és minden nagyon finom volt. A lehető legnagyobb elismeréssel tudok nyilatkozni a személyzetről, akik minden erejükkel azon voltak, hogy a hajó utasai jól érezzék magukat, mindezt olyan természetes kedvességgel tették, hogy nehéz szavakba öntenem azt, ami ezt a vendéglátás kellőképp jellemezni. Úgy voltak hihetetlenül segítőkészek, hogy az ember nem érezte magát kellemetlenül, nem éreztük azt a - nem tudok rá jobb szót - szolgalelkűséget ami jellemző néhány ázsiai népre. 

A programok változatosak és érdekesek voltak, többek között két alapítványi iskolát látogattunk meg, ahol a szegény családok gyermekei ingyenes oktatásban részesülhetnek. Nagyon megható volt, mikor a záró esten kiderült, hogy a negyven fős személyzetből az a hét ember akiket külön név szerint kihívtak, ebből az iskolából került ki és legalább 7 nagyon szegény családnak a megélhetéséhez mi is hozzájárultunk azzal, hogy részt vettünk ezen az úton. 



 

Meedea Creative Commons License 2018.03.19 0 0 11246

A születésnapomon indulsz :-D várom a tartalmas beszámolód. Legyen csodás utad!

Előzmény: Utas2 (11242)
reni1973 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 11245

Kedves Luszika!

 

Mi szeptemberben megyünk velük és örülnék minden friss ifónak. Pl a hajó állapota felújítás után, esetleges zsúfoltság, internet stb...

Nagyon jó utat és jó szórakozást.

 

Üdv

Reni

Előzmény: luszika (11182)
Badó Creative Commons License 2018.03.19 0 0 11244

Én kíváncsian várom a beszámolót, érdekel az útvonal is és a NCL Premium all inclusive rendszere is.

Előzmény: Utas2 (11242)
liz 53 Creative Commons License 2018.03.19 0 0 11243

Mint mindig, most is kíváncsian várom beszámolódat !

Előzmény: Utas2 (11242)
Utas2 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 11242

Üdv ismét a topiknak.

 

Pár év szünet utàn ismét hajòra szállok, Norwegian EPIC, Barcelonából egy nyugat-mediterrán kör erejéig, Nápoly, Chivitavecchia, Livorno, Cannes, Palma.

 

Royal Caribbean-nal már megvolt majdnem ugyanez a kör, de az EPIC az epic....

 

Esetleg valaki más is? Ápr. 29.

 

Megírjam?:-)

berci01 Creative Commons License 2018.03.18 0 0 11241

Szia,

Köszi az infókat.Végül is úgy döntöttünk,hogy utazunk.Reméljük minden rendben lesz. Az idő szerintem már jó lesz vagyis nagyon bízom benne.

 

 

Előzmény: balab (11239)
Badó Creative Commons License 2018.03.15 0 0 11240

AIDAPerla áprilisban Metropolen 7 nap 499 EUR

balab Creative Commons License 2018.03.14 0 0 11239

Szia, bocs hogy most válaszolok, de offline voltam. Szigetek: Kajmán-szigeteken nem kötöttünk ki rossz időjárási körülmények miatt. Itt egyébként tenderes kikötés lett volna. Ocho Rios - n bambuszos rafting túrán voltunk, meg lógtunk a kikötő környékén. A két mexikói szigeten strandolni mentünk, mindkét helyen privát strandok vannak, ezekből találsz legalább harmincat a közelben. Mivel nagyon rossz időnk volt végig, ezért már leginkább napra/vízre vágytunk. Érdemes többel készülni, mert tapasztalataink szerint egy-egy taxis egy vagy két hellyel állhat "szerződésben", a többire azt mondja, hogy ez ezért vagy azért nem jó. Bosszantó viszont, hogy nem akkor jössz vissza amikor akarsz, hanem amikor a taxis mondja. Cozumelben nagyon ajánlom a Senor Frog's pubot, a kikötőnél találjátok meg. Nagy élmény volt. Nem tudom végül hogy döntöttetek, olvass esetleg újabb kritikákat a cruise critic oldalon, hátha javult a helyzet.

 

Előzmény: berci01 (11225)
reni1973 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 11238

Sziasztok!

Szeptember végén megyünk 1 hétre a Carnival Gloryval Miamiból. Volt valaki 2017 ben vagy esetleg már az idén ezzel a hajóval a felújítás óta?

Köszönöm.

Üdv

Reni

reni1973 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 11237

Szia!

Adnál egy email címet? Lenne pár kérdésem ha lehet.

Köszönöm.

Üdv

Reni

Előzmény: csavargó_ (11192)
sorozatos Creative Commons License 2018.03.09 0 0 11236

Las Palmasban

Előzmény: schiffe (11235)
schiffe Creative Commons License 2018.03.09 0 0 11235

Hol szállsz fel a hajóra? Hamburgban, vagy 'Kanáriában'?

Előzmény: sorozatos (11234)
sorozatos Creative Commons License 2018.03.09 0 0 11234

akkor én most a decemberi Aidanova utat " 0" kilométeresnek titulálom.

Előzmény: schiffe (11233)
schiffe Creative Commons License 2018.03.07 0 1 11233

Mostantól hetente többször is friss hírek hajókról, hajóutakról és egyéb hajós témákról, itt:

 

http://www.hajok-es-hajoutak.hu/

 

Tegnap esti téma: az AIDAnova keresztelője augusztus 31-én szabadtéri bulival, vendég David Guetta.

Mai téma: a Hurtigruten megkezdte hajói parti áramellátását.

üdvözlettel: schiffe 

podi89 Creative Commons License 2018.03.06 0 0 11232

Érdeklődnék, járt már valaki ezen az útvonalon?

 

MSC Opera - Genova - Merseilles - Mallorca - Ibiza - Ombia - Livorno - Genova

 

Amennyiben igen, szívesen venném a programjavaslatokat.

 

schiffe Creative Commons License 2018.03.04 0 0 11231

Köszönöm a program-javaslatot, 

ha még egyszer életemben arra járnék, emlékezni fogok rá :-)

L.

Előzmény: sorozatos (11230)
sorozatos Creative Commons License 2018.03.04 0 0 11230

Ajánlat egy Funchalon eltöltendő napra:

 

A kikötőből gyalog végigsétálni az " Édeskömény sétányon", egészen a felvonóig.A kabinos libegő a város felett megy végig, egészen Monte településig. A Botanikus Kertet/ ez a legszebb / nem szabad kihagyni, teljes rálátással a városra, lent a hajónk apró kis játékszernek tűnik. Montében meglátogatni

utolsó magyar királyunk sírját, IV.Károlyt itt temették el.

A hegyről lemenni gyalog, csodálatos túra

, tobogánnal leszáguldani hangulatos, a zsirardi kalapos fiúk hol húzzák , hol fékezik a szánt, jópofa.

 

de, lemehetünk a felvonóval is. Utána gyalog végig a városon a kikötőhöz, hangulatos utcácskák, rengeteg virág, borkóstoló, kézműves műhelyek, egyedülálló járda-burkolatok, finomságok, jó hangulat. Az egyik legkedvesebb városom.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (11229)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 0 0 11229

A Madeirán töltött egyetlen intenzív napunkról szól következő blogposztom, fogadjátok szívesen: 

Januári szigetszökkenés: ha hétfő, akkor Madeira

üdvözlettel, schiffe

Ikszy13 Creative Commons License 2018.03.01 0 0 11228

Megy valaki 2018.máj.5.-én Genovából az MSC Operával?

utazásfüggő Creative Commons License 2018.02.27 0 0 11227

Szia!

 

Javaslom, hogy olvass vissza! Tavaly márciusban jártam ugyanezen az útvonalon az msc Divinával ès nagyon rèszletesen leírtam minden kikötèsi pontot ès a hajót is.

10770 ha jól emlèkszem a száma az akkori hozzá szólásomnak.

Többen leírtuk már ezeket a látnivalókat.

Èrdemes használni a bal oldalon lèvő keresőt.

 

A Divina szerintem jobb hajó, mint a Seaside, bár nem próbáltam, de ha abból indulok ki, hogy mennyire nem tetszett a Meraviglia, akkor ez a hajó is hasonló lehet.

Nekem jobban tettszenek a kisebb hajók, a règi megszokott színvonallal. Ezeken túl sok az újítás, kisebbek a közössègi terek, az utaslètszám viszont sokkal nagyobb, emiatt zsúfoltság van mindenholmindenhol, de meg kell szokni, mert az összes új msc hajón ez lesz a trendi.

 

Üdv.

Előzmény: berci01 (11225)
berci01 Creative Commons License 2018.02.25 0 0 11226

Szia.Érdeklődnék,hogy rendben volt-e az utazásod a seaside-on.Április 22-én mi is megyünk de olvastam róla elég rossz értékelést.Ha esetleg segítenél infókkal megköszönném.Üdv,Berci

Előzmény: dorinaferenczi1 (11165)
berci01 Creative Commons License 2018.02.23 0 0 11225

Szia.Bocsi,hogy zavarlak de olvasva az élménybeszámolód kicsit elbizonytalanodtam evvel a hajóval kapcsolatban.

Mi április végén megyünk egy miami-ocho rios-kajmán sziget-cozumel-costa maya-miami útvonalon.Földközi tengeren már voltunk többször(orchestra,poesia)és minden rendben volt.Két gyerkőccel megyek 10 és 14 évesek.Jó bulinak nézett ki de most olvasva a beszámolód elgondolkoztam,hogy lemondom.A repjegyet már nem tudom de el vagyok én miamiban is egy hétig igazából mindegy csak ne legyünk itthon.Írnál még pár sort a szigetekről ha jártál ezeken?Előre is köszi.Berci

Előzmény: balab (11210)
Zitkala Creative Commons License 2018.02.19 0 0 11224

Bocsi! A vonat után ??????, elbénáztam 

 

Előzmény: sorozatos (11220)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!