Keresés

Részletes keresés

exhead01 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 23
Ez a lényeg. Fasza lesz szurkolók nélkül (mert akinek van egy kis esze nem utazik el oda, lévén közbiztonság mint olyan nem létezik) rendezni ezt a kurva vébét, a kibaszott nagy egyenlőség jegyében.   Lelőttek egy korábbi játékost a vb-sorsolás helyszínén

Golfozás közben agyonlőttek és kifosztottak egy korábbi osztrák labdarúgó játékost Dél-Afrikában, a 2010-es világbajnokság sorsolásának helyszínén, Durbanben.

A 43 éves Peter Burgstaller alig néhány órát töltött a városban, amikor még pénteken megölték - közölte vasárnap az osztrák külügyminisztérium.

Burgstaller pénteken érkezett Durbanbe, bejelentkezett egy szállodába, majd azonnal golfozni indult. Néhány órával később a hotel biztonsági személyzete holtan talált rá a biztonsági kerítéssel körbevett pályán, ahol mellbe lőtték és zsebeit kifosztották, mobilját ellopták. A fűben hevert szállodai szobakulcsa is, de a támadók a hotelbe nem törtek be.

Peter Burgstaller korábban a Salzburg kapusa volt, mostanában futball menedzserként dolgozott.

Durbanben több mint 3 ezer sportvezető, -tisztségviselő vett részt a 2010-es dél-afrikai foci vb selejtezőjének sorsolásán.

Burgstaller halála kapcsán a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) elnöke, Joseph Blatter azt mondta, az osztrák turistaként érkezett az országba, és nem a hivatalos küldöttség tagjaként. Blatter egyébként éppen a sorsolás előtt jelentette ki, hogy a vébén nem lesz probléma a biztonsággal.

Dél-Afrikában tavaly több mint 19 ezer embert öltek meg, ez naponta több mint 50 áldozatot jelent. Hasonlóan magas a gyilkossági kísérletek száma, az országban egy év alatt csaknem 127 ezer rablás történt, a nyilvánosságra került nemi erőszak száma meghaladja az 50 ezret. A riasztó adatok láttán korábban többen is aggodalmukat fejezték ki a világbajnokság biztonsága miatt.

Niterider Creative Commons License 2007.11.26 0 0 22
Megen hatodikak lesznek, ezen a helyezesen legelabb nem lehet rontani...
Szanalmas az a media altal terjesztett hazugsag, hogy ez egy szimpatikus csapat, mikor focizni nem tudnak, eredmenyeket nem hoznak.
Szanalmas...
pizarro2429 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 21

ettől függetlenül azért a sorozatot megrendezik :-)

 

Sőt, talán nem tévedek, hogy a végén még győztes is lesz. Az viszont egy jó kérdés, hogy Ballack ott lesz-e, mert a végén Lahmnak kell emelgetnie. Neki meg lehet, hogy nehéz lesz a VB-trófea :-)

Előzmény: Műhód (19)
Műhód Creative Commons License 2007.11.26 0 0 19

Teljesen fölösleges latolgatnunk az esélyeinket.

Időtlen-idők óta kibukunk a leglazább csoportokból is.

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 18

nem érted az Afrika is selejtezőket,

 van olyan csoport amelyikből egy, van olyan amelyikből kettő jut tovább a következő 20-as körbe.

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 17

Afrikából a 4. csoport tűnik kicsit viccesnek.

 

Ázsiából az 1. csoport a halálcsoport, a 3.-ban meg a 2 korea :)

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 16

A 2. csoport messze a leggyengébbnek tűnik. A mienknél meg csak a 6. meg a 7. az erősebb.

 

A skandinávoknak nem örülök. Nem túl közönségvonzóak. A dánok meg a 3. kalap legerősebbjei, a svédeknél is csak az angolok tűnnek erősebbnek.

 

A portugálok meg a svédek között dől el a csoportelsőség.

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 15

Izrael még hagyján, de Kazahsztánnak, meg a kaukázusi országoknak Ázsiában a helyük. Még úgy is, hogy labdába nagyon ők se fognak jutni. Annak örülök, hogy nem kell Ázsiába menni, mert általában ki szoktunk kapni (a grúzokra és a porschevilire pl. mki emlékszik) mind válogatott, mind klubszinten.

Épp elég az, hogy klubszinten az Uefa előselejtezőiben a Kaukázusi zónába sorolnak minket. Talán a származásunk miatt is...

Előzmény: pizarro2429 (12)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.26 0 0 14

Az viszont mindenféleképpen jó hír, hogy nem lehetünk rosszabbak, mint az EB selejtezőn, mivel csak 6. ország van a csoportunkban.

 

SŐT! Komoly esélyünk van a javításra, mert Máltát talán megint megelőzzük. Albánia sötét ló. Ráadásul 57 éve játszottunk ellenük utoljára. Még az Aranycsapat is akkorra kezdett kialakulni.

Előzmény: Pisti NG (13)
Pisti NG Creative Commons License 2007.11.26 0 0 13
Épp ez a problém ,hogy ebből a csoportból sem lesz esélyünk tovább jutni.
A harmadik meccs után elkezdhetünk "építkezni"a 2012 eb-re.Pedig igazán nagy csapatot nem is kaptunk
Előzmény: Via Galvani (7)
pizarro2429 Creative Commons License 2007.11.26 0 0 12
eddigiekhez hozászoktam, egyikük politika miatt mindenképpen ide kell, hogy jöjjön, de Kazahsztán tényleg durva, de még durvább klubszinten. Mehet a nyugat-európai sztárcsapat Belső-Ázsiába...
Előzmény: mondial (11)
mondial Creative Commons License 2007.11.26 0 0 11
ami azér is felháborító, mer lassan fél Ázsia Európában selejtez
Előzmény: pizarro2429 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 10

Egy-két évtized múlva Európa mindössze két csapatot küldhet ki csak a VB-re: 1. EU, 2. Orosz-Birodalom.

Viszont selejtezők nélkül.

Előzmény: pizarro2429 (5)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 9
Az örmény-törökről nem is szólva.
Előzmény: pizarro2429 (6)
Via Galvani Creative Commons License 2007.11.25 0 0 8
Turks and Caiman Islands csapatát (országát?) kikeresem a wikipedián. Hátha egyszer...
Előzmény: Törölt nick (2)
Via Galvani Creative Commons License 2007.11.25 0 0 7
Ezzel mintha senki sem fenyegetné a magyarokat...
Előzmény: Pisti NG (0)
pizarro2429 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 6

Amúgy nagyjából kiegyenlített csoportok vannak. (mondjuk több is van, szal érthető :D )

 

Talán az 1. és 6. csoportban lesz a legnagyobb harc. De a román-szerb is érdekes lehet, nem beszélve az angol-horvátról

Előzmény: Törölt nick (1)
pizarro2429 Creative Commons License 2007.11.25 0 0 5

nem tetszik nekem, hogy Európa időr időre kevesebb csapatot juttathat a VB-re. 6 afrikai sok, 4,5 ázsiai sok.

 

 

hour Creative Commons License 2007.11.25 0 0 3
nem 0 esélyünk van!:)
Előzmény: Törölt nick (-)
Pisti NG Creative Commons License 2007.11.25 0 0 0
Attól nem kell tartani,hogy ide kijutunk
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.25 0 0 topiknyitó

ma kora este a Dél-afrikai Durban városában megtartották a 2010-es Labdarúgó Világbajnokság selejtezőinek sorsolását.

 

A magyar válogatott az egyes számú csoport tagja lett, csakúgy, mint Portugália, Svédország, Dánia, Albánia és Málta

 

A többi csoportról bővebben később ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!