Keresés

Részletes keresés

ponggi Creative Commons License 2009.10.09 0 0 645
Tudtommal nagyon kis példányszámban készült, és előzetes névszerinti megrendelésre. Ennek okán kis esély van rá, hogy találsz eladó példányt..., és nagy eséllyel ha találsz, az csillagászati áron lesz.
Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.09 0 0 644
Sziasztok!
Tud valaki infót a múzeális gorkij 47-ről?
Igazából minden érdekelne,gyártják-e,mennyibe kerül,stb...Vagy ha ne tán valakinek van eladó...az maga lenne a tökéj...előre is köszi,
Isssti84 Creative Commons License 2009.10.09 0 0 643
Szia ponggi!

Köszönöm a válaszod az a 10 Sniper egyikére utazom most nagyon , remélem össze jön, a Trainer meg elég lesz a következő hónapban is! :)
Előzmény: ponggi (642)
ponggi Creative Commons License 2009.10.08 0 0 642
Jelenleg 4 cikk van készülőben, a legelső a Trainer lesz, szerintem holnap estig (24:00-ig :-)))

Érdemes vele! A fegyver tud igen nagyot szórni, 20-30cm, ekkor az ütőszeg hosszú picit, és időnként lyukasztja a partont, és tud 4cm körüli lenni 25m-en, ez a startpatron műve.

Patronból az erősebb, és egyenletesebb az RWS, de én dobozreptetésre sima UMAREX-et használok.

TOZ, vagy Baikal, szerintem tök mindegy ha muzeális. Egyaránt szeretni való. ...csak sikerüljön szerezni. Én a Largot várom nagyon! Elvileg pár hét, és lesz 50db, és az ára 20eFt alatt lesz.

Emellett várható mostanság 10db Sniper is! A Trainer már problémásabb történet, de szerintem az igazán feeling fegyver a SNIPER!
Előzmény: Isssti84 (641)
Isssti84 Creative Commons License 2009.10.08 -1 0 641
Sziasztok!

Igazából ponggi-hoz lenne kérdésem hogy a Trainer-ről mikor lesz egy cikked, vagy akár egy pár mondatot ha írnál róla, pl lehet e pontlövészetre használni 25m-en mint például egy MCM-et. Valamint a Sniperes pedig nagyon tetszett csak lövöldözni hány méterig érdemes vele és mekkora a szórása , de gondolom ez nem a fegyveren inkább a start patronon múlik, mivel a sima toz-8-ból ki lehetett hozni 2cm-en belüli szórást 50m-en, tehát a vassal nincs ott gond. Tehát személy szerint te melyik startpatront ajánlod melyik lőszerrel? Ahogy írom egyre csak szaporodnak a kérdések , most szeretnék egy Snipert beszerezni , utána pedig egy Trainert is azért , mit nézzek meg rajtuk nagyon vásárlás előtt, toz vagy a baikal a megbízhatóbb szerinted?

Köszönettel:
István
Előzmény: ponggi (640)
ponggi Creative Commons License 2009.10.07 0 0 640
Rendeltem a bordiszmuvek.hu -n fegyvertokokat a Sniperhez, és a Trainerhez. Tegnap megkaptam őket (nagyon baráti áron, lásd honlap), és nagyon tuti! Szerintem Largora is szuper lesz! Íme:





surda21212 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 639
Toz 8 Sniper-hez 2db gyári tusa eladó.
Az egyik teljesen felújított a másik csak festésre előkészítve.
30-6281931
parazstaposo Creative Commons License 2009.09.23 0 0 638
Hali! Időközben elkelt.
Előzmény: zoller71 (637)
zoller71 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 637
heló!Ha meg van még a puska,érdekelne.Hol lehetne megnézni?
Előzmény: parazstaposo (633)
krissz1111 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 636
            hali meg van még a toz 8 od és hol tudnálak elérni hogy beszéljünk a vásárlásról
Előzmény: parazstaposo (633)
MLaca Creative Commons License 2009.09.19 0 0 635
létezik, a pedersolinak van, meg is rendeltem. 4.5 mm-es a kalibere, muskéta csappanytúval működik, de lehet hozzá csináltatni startpatronos lőkúpot is.
Előzmény: citera (590)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.09.19 0 0 634

Drulov Trainert keresek, ha valakinek van egy megunt darab, jelezze.

parazstaposo Creative Commons License 2009.08.22 0 0 633
Eladó egy Keserű Sniper(Toz-8 átalakítás). Bevizsgálási jegyzőkönyv, MKH kártya. A fa részei kopottas állapotban, a fémrészekről helyenként hiányzik a barnítás, valamint a csövén rozsda berágódás, ami csiszolással eltüntethető. Műszakilag tökéletes állapotú.
Az ára 35 000 forint.
HW88sa Creative Commons License 2009.07.11 0 0 632
5,6-os lesz az.5-5-ös az alakos.
Előzmény: heavytibi (631)
heavytibi Creative Commons License 2009.07.10 0 0 631

Szia! 5,5 gömb őlom lövedéket szeretnék vásárolni, amit hirdetsz.

2ezerben postával megtudunk egyezni?köszi.

heavy.tibi@gmail.com

sebitomi972 Creative Commons License 2009.07.08 0 0 630

Sziasztok

Eladó a képeken látható állapotú Keserű Sniper. Bálnalovas féle egyedi sátorvas, zárdugattyú hosszabbítás, csőszájfék. Polírozott elsütőbillentyű és töltőkapu. Pontos lefújásmentes, igényesen felújított egyedi tusformával. Fém részek újrabarnítva, felíratok optikailag kiemelve. A tusatalp eredeti, Tula toz logóval és BAIKAL felírattal!!Az ár taltalmaz 200db startpatront, és kb ugyanennyi H&N gömblövedéket. Ára alku után 54.000FtA bipod és a távcső NEM ELADÓ!! Igény esetén tudok hasonló távcsövet biztosítani.06/20/9494-000 sebitomi@rubicom.hu

 

kep1

 

 

kep2

 

 

kep3

 

 

kep4
WESSZON Creative Commons License 2009.06.10 0 0 629

Sziasztok !Érdeklődnék, hogy mostanában vásárolt valaki Gorkij-65 -öst aminek a gázdugattyú száma 25614. Én a héten vettem a fővadászban, szépen össze is van számozva kivéve a szóbanforgó alkatrészt. Ha valakinél felbukkan kérem jelezze valószínüleg az övét az enyémbe szerele a művek.Üdv,Wesson
theta V Creative Commons License 2009.06.08 0 0 628
Más lesz a sebességük is és a mozgási energiájuk is.
Akkor lenne egyforma az energiájuk, ha a patron a nagyobb és nehezebb lövedéket arányosan kisebb sebességgel indítaná.
Természetesen kisebbel indítja, mert a nehezebb lövedéket nem gyorsítja annyira mint a könnyebbet, de hogy pontosan mennyivel, azt ugye csak méréssel fogod tudni megállapítani. A patron pedig nem tud számolni ugye.
Előzmény: Törölt nick (625)
citera Creative Commons License 2009.06.08 0 0 627
Nem lesz az, de a két kaliber pontosságának összehasonlításakor egyenlőnek feltételeztük.
Helytelenűl írtam, hogy azért mert ugyanolyan patront teszünk bele. Nem azért, csupán azért mert fiktíven ezt feltételeztük, az összehasonlítás korrektsége miatt.
Előzmény: Törölt nick (625)
citera Creative Commons License 2009.06.08 0 0 626
Tudom, direkt odaírtam, hogy feltételezem az azonos torkolati energiát.
Nyilván a 4.5mm-esnek kisebb lesz a torkolai energiája, hiszen a gáznyomásból kevesebbet használ el a cső végéig (kisebb csőtérfogat=> kisebb mértékű expanzió)
Előzmény: theta V (624)
theta V Creative Commons License 2009.06.07 0 0 624
Természetesen azonos torkolati energiát feltételezünk, hiszen ugyanolyan a patronnal működtetjük.

Ha ugyanolyan patronnal indítaszsz egy 5,5-ös és egy 4,5-ös lövedéket, akkor pont nem lesz egyforma a torkolati energiájuk.
Előzmény: citera (619)
citera Creative Commons License 2009.06.07 0 0 623
A k-56-os pisztoly nem szakítja szét a szoknyást, pedig míg ki nem ér a revolverdobból, ez megtörténhetne, hiszen ott még zárt a cső, nem érte el a dobrést, ráadásul ott kezdetbe ugyanolyan nagy a nyomás mint egy patronos puskában. Ha az nem szaggatja szét, akkor a puskának sem kéne. Ha szétszeggatja az azért van, mert az akasztószeg félretereli a gázt, aszimetrikus terhelést kap a lőszer, a 4.5-ös kaliben miatt nem kell bele akaszószeg, így emiatt nem fogja szétszaggatni (persze más miatt attól még szétszerggathatja) Igaz a 4.5-ös lőszer szoknyája gyengébb, ám az őt támadó felület nagysága is kisebb, így a rá ható erő is kisebb. Az hogy lassabban tágul a tér a 4.5mm-es csőben, egy feleakkora tömegű lövedéknél egyáltalán nem biztos.

Szóval azt akarom mondani, hogy lehet hogy tényleg elszaggatja, de ezt így próba nélkül megmondani elhamarkodott lenne.
Előzmény: vé_gyé (622)
vé_gyé Creative Commons License 2009.06.07 0 0 622

Üdv

 

Picit beleszólnék a diszkurzusba

 

Szerintem valami kevéssel  azért nagyobb lesz a lövedék energiája ha 4.5 -ös csőből indul, mert ha azonos a csőhossz akkor itt kisebb a csőtérfogat miatti veszteség.

 

Csak hogy ilyen csőből nem igen lehet inditani a kommersz szoknyás lövedékeket, egyszerüen szétszakad a csőben a lövedék. 

 

Ha 4.5 ös a csö akkor inkább csak gömblövedél illik bele, vagy valami spéci szoknyás, na meg egy csendesitő a végére.

 

 

Olvastam hogy  egyesek szerint milyen halk a TOZ a startpatronnal, hát pont az ért mert olyan nagy a  cső térfogata, hogy "elveszik" benne  a nyomás mire a lövedék kiér a végére.

Nem véletlen hogy eredetileg ugye LR hez lett gyártva.

 

végyé

 

Előzmény: citera (620)
citera Creative Commons License 2009.06.07 0 0 621
...és elsősorban az akasztószeg hiánya miatt lesz pontosabb, illetve olcsóbb lőszerrel is használható a 4,5-ös kaliberú kispuska.
Előzmény: citera (620)
citera Creative Commons License 2009.06.07 0 0 620
Könyörgök, nem teszem erősebbé a fegyvert, ugyanolyan patronnal, ugyanolyan szórásúnak feltételezett, csak más kaliberű fegyvercsőből indítjuk a lövedéket. Ekkor pontosságbeli különbség csak a röppálya másságából adódik.
Előzmény: theta V (617)
citera Creative Commons License 2009.06.07 0 0 619
Természetesen azonos torkolati energiát feltételezünk, hiszen ugyanolyan a patronnal működtetjük.
Előzmény: STEVE.5 (618)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 618

Köszönöm az elismerést:-)

"...4.5mm kaliberrel pontosabb a puska, mivel az ilyen lövedéknek laposabb a röppályája...."

Ez a kijelentésed azonos torkolati energiát feltételez, ugye?

Mert akkor igaz az állítás...

...egyébként meg nem:-)

Előzmény: citera (616)
theta V Creative Commons License 2009.06.06 0 0 617
Figyu!
Minden fegyvercsőnek van egy szórása. Attól hogy megnöveled a lövedék energiáját, még nem lesz jobb a szórás, sőt sokszor volt már példa hogy az erősebbé tett puska pontatlanabb.
Előzmény: citera (616)
citera Creative Commons License 2009.06.06 0 0 616
Hiszek neked!
Ha így van, akkor megint ott tartunk, hogy 4.5mm kaliberrel pontosabb a puska, mivel az ilyen lövedéknek laposabb a röppályája.
Előzmény: STEVE.5 (615)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.06.06 0 0 615

"...az eset hasonló...."

Egyáltalán nem hasonló!

A fatipli és a vattaőpamacs tömegének különbsége minimum 100*-os.

A 4.5-ös és a 5.5-ös ólom lövedéké pedig ~2*-es.

Ezen egyébként nem érdemes vitát nyitni, nézz meg röppálya számító programot és a grafikus ábrából egyértelmű lesz a tévedésed:-)

Előzmény: citera (614)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!