Keresés

Részletes keresés

tracy71 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4930

A késszúrás szerű fájdalom a fizikai terhelés után jön elő (pl. emelés, hosszabb időn keresztüli hajolás, stb.) . Ma pl.még nem fájt a dereka (biztos a fia névnapja miatt...)

Úgy gondolom, először elbeszélgetek vele, aztán megmutatom, mit írtatok.

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: borcsi555 (4927)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4929

... a baj ott kezdődik, hogy nem is panaszkodik. Csak azt veszem észre, hogy nyűgösebb, ingerlékenyebb, stb. Ő olyan típusú ember, aki szenved, de nem panaszkodik. Ezért is tudtam nehezen kiszedni belőle ezeket az infókat.

Előzmény: Fogár (4925)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4928
Köszi, lassan készülök kelteni a drágát. Nemsokára jön a kis barátja névnapot köszönteni.
Előzmény: Samu mama (4926)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4927
Sziasztok, csak gyorsan pötyögök, mert mindjárt tűzünk el.
Köszönjük a köszöntést, Balázsnak gratula az álláshoz és boldog névnapot!
Fogak percszünetei: ne aggódjatok, tesóm egy évig parázott a fiánál is ez volt (nojkinak is), aztán egyszer csak idomultak egymáshoz.
Smami: gyertek várunk, majd írok mélt legkésőbb holnap. Sárkányon kívül ne hozz semmit:)
Pocakom máris nagy, de még tartom a régi súlyom.
Tracy, tényleg nem tréfadolog a késszúrás szerű fájás, vsz. nyomja vmi az ideget a területen, de más is lehet. Az okot kéne megszüntetni, ha ülő munkát végez és attól van, akkor pl tv nézéshez feküdjön hasra, ill. napi legalább fél óra hasonfekvés jót tenne. Ez a mc kensey módszer, ami abból indul ki, hogy ellentétes terheléssel lehet gyógyítani a túlterhelt ger-et. Ha nem is megy orvoshoz, erre talán ráveheted. Mutasd meg neki, amit Fogár írt, hátha beijed!
jaj mennem kell, szép hétvégét!
Samu mama Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4926
Boldogot tegnapra Nojának, mára Balázsnak!!!
Fogár Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4925

foghézag nálunk is ue...alul teljesen oké

 

adójóváírás mértéke...én nem nyilatkoztam, de semmiféle papírt nem kaptam erről. Ezt már kellett volna? Előző évre is el lett rontva, mert amikor mondtam a csajnak aki intézte,h igénylem, azt mondta---nekem nem jár---közben persze, hogy igen....ha most idén is elcsúszok vele, hát akkor nagyon mérges leszek, mert már fél éve vonják azt a 8000et tőlem havonta, miközben járna...lehet, hogy ez is akkor lesz rendben ha én magam járok utána. Manapság majdnem mindennel így van sajnos.

 

szerintem férjeddel beszélj, ezek nem játék dolgok.

 

én speciel azt csináltam, amikor folytonos nyafogást hallgattam, de nem ment el pár orvoshoz, hogy megmondtam neki, addig egy szót sem akarok többet hallani a fájdalmairól, amíg nem hajlandó orvoshoz menni...nekem ne sajnáltassa magát ha alapvetően nem akart tenni ellene semmit. Későbbiekben is jobb, ha az ember orvoshoz fordul, sztem azért elég sok mindent meg tudnak előzni, mint már kezelni....nemhiába vannak azért kitalálva. Persze nem mindenkinél jön be ez a megoldás, de lehet, hogy úgy kell velük kicsit bánni etéren, mint a gyerekekkel...el kell vinni őket aztán kész, nincs mese. :)

Előzmény: tracy71 (4924)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.03 0 0 4924

Köszi Fogár a figyelmeztetést. Tudod, olyan makacsak ezek a férfiak. Hiába fűzöm az agyát már vagy 1-2 éve, hogy menjünk el a dokihoz, egyszerűen mindig kitalál valamit (legsűrűbb érv: Nem érek rá!) Szerintem fél is, azért próbál kibújni a dokihoz menés elől. Még nem tudom, hogy megmutassam-e neki amit írtál, vagy csak úgy általánosságban próbáljam megint felhozni a témát. Kicsit aggaszt is, hogy mit tegyek?!

 

A foghézag azt hittem idáig, hogy csak nálunk van. Balázsnál is hatalmas a két fog közötti távolság. Érdekes, mert az alsó fogak tök normálisan jöttek ki.

 

Tória: Köszi a köszöntőt! Az adóval kapcsolatban még: nyilatkoztál az adójóváírás igénybevételéről 2007.évre? Ebből nyugodtan adódhat a 8 eFt-os eltérés.

Előzmény: Fogár (4921)
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4923
háááát, kinek mi a szükséglet...befelé még biztos józan volt...de ha alkesz és így folytatja pár év és neki is pelus kell majd...jajj ez csúnya vicc :)
Előzmény: toria78 (4922)
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4922

nem nagy a keserv, mert buta alkesz lehetett, bár volt józansága kerítést mászni és vmit a zárba dugni     de a 1Ft persze inkább 15e+a zár

csak olyan fura, h van, aki betör és elveszi másét

főleg h mellette halomban állt a babakaja és a pelenka

Előzmény: Fogár (4921)
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4921

huhh...részvétem, de ahogy kiveszem a szavaidból akkor nincs olyan nagy elkeseredés...

 

nekem 12700 a csp-om...jaaa...mondjuk én egyedülállóként számítok.

 

tracy: férjednek üzizem, hogy vegye komolyan...apu is ezeket produkálta, erre ma már nem tudott felállni a székéből...kb egy dologra képes, feküdni...elmentek orvoshoz, aki megállapította,h vsz ideggyulladása van...injekciókúra+gyógyszeres kezelés...anyu mesélte,h négykézláb tudott csak közlekedni, mert ha felállt, olyan fájdalma volt,h majdnem elájult. Ő 99%ban ülőmunkát végez, szóval tuti az sem tett jót neki...nameg némi túlsúly...stb...stb. Persze ő már 50elmúlt, de ha jól emlékszem fiatalabb korában ilyesmi nem volt...nehogy párodnak is elsúlyosbodjon...

 

nálunk mintha jönne egy fog képzeljétek...jobb felső 2es :)... nem 100%, de eléggé duzzadt. Ideje lenne a 4foghoz még növeszteni, hogy végre tudjon Janka is viszonylag rendesen enni...a felső két fog között akkora szünet van, hogy simán befér közé 1-2ropi :)))

 

MyBaby,Neglom,Maci-tessék előbújni!!!!!!!

 

 

Előzmény: toria78 (4914)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4920
Boldog hófordulót Nojkának!
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4919

Azt hiszem, csak bort pálinkát és glögit vittek el - de csak ami az állványon volt, de az értékesebbek nem azon voltak, szóval nagyon siethetett. Bár szerintem a szatyrot is tőlünk vitte el. Vicces. Az kb 1Ft+a zár... amit térítene a biztosító (többet is), de persze mivel nem jöttek a rendőrök, így a férjem lecserélte újra, innentől viszont nincs eredeti helyszín :-(

 

Boldog hófordulót Nojkának

 

és boldog névnapot előre is Balázsnak!

tracy71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4918
... lehet hogy a többiek is a téren vannak...
Előzmény: Fogár (4913)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4917

Tória, tudod ha kimennének, akkor csak rontanák a statisztikát... meg a felderítetlen ügyek számát növelnék...

Egy ismerősünknek ellopták Pesten az alig 1 éves autóját. Nagy unszolásra és többszöri telefonálásra, meg utánajárásra volt csak hajlandó a rend őre eljárni az ügyben. Szóval erről ennyit.

De azért remélem nem nagy az anyagi kár.

Előzmény: toria78 (4914)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4916

Szia Borcsi!

 

Kerekedik már a pocid? Hogy van a kis pocilakó?

Borcsi, megkérdeztem páromat a derékfájásról (nagyon szűkszavúan nyilatkozott, hát ilyenek a férfiak. Makacsak és csak a legvégső esetben panaszkodnak). Szóval azt mondta, hogy a gerincénél a derék magasságában fáj vagy egy tenyérnyi részen. Olyankor úgy érzi, mintha kés döfnének bele. Hát ennyit mondott az én életem párja. Ha ebből valamire tudsz következtetni, vagy tanácsot adni, kérlek írj.

Köszi.

 

Képzeljétek! Ma voltunk a Tesco-ban (lehet h.nem is szabad itt ezt leírni? no mindegy) Szóval kiárusítás volt néhány játék esetén. Vettünk Balázsnak egy homokozó készletet vízimalommal, mondván nemsokára jő a tavasz. Az árleolvasón azért megnéztük, hogy mennyibe kerül (ne a pénztárnál essünk már pofára). Hát mit látnak szemeink? 120 FT!!!!! Gyorsan vettünk még kettőt a kis "bébibarátainknak".

Csak azért írom le, hátha benneteket is érdekel,.... ennyiért.....

 

 

Előzmény: borcsi555 (4915)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4915
Ó, szegények! Mit vittek el?
Gyedet én sem értem, elvileg sokáig ugyanaz járna. (sőt most több)
Nekem a változatosság kedvéért hányingerem van:(
Egész napos vendégjárás volt, Nojkám élvezte,kézről kézre járt de egyet sem kakilt:) ha társaság van, nem szokott:)
Előzmény: toria78 (4914)
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4914

gyed 87500ról lett most 91700 illetve csp 11000 helyett 11700

viszont az adóelőlegem az eddigi 8300 Ftról 16000ra emelkedett!!!???? itt van 8e Ft hiány...

 

hír: betörtek a tárolónkba :-( rendőrség 4 órája nem jön, biztos a Kossuth téren van mindenki, pedig aszonták jönnek

Előzmény: toria78 (4910)
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4913
na mi ez a nagy csönd? :)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4912

 bocs a nyelvtani hibáért:"Mikor a nagy GYED-es papírt leadtad az igényedet, "

 

helyett: Mikor a nagy GYED-es papíron leadtad az igényedet, azt az egész időtartamra adtad le......

Előzmény: tracy71 (4911)
tracy71 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4911

Sziasztok!

 

Hát jó sokat írtatok, alig tudtam mind elolvasni.

 

A Gyed és családi pótlékról annyit, hogy egyiket sem kell évente megigényelni. Mikor a nagy GYED-es papírt leadtad az igényedet, az az egész időre szól, nem csak az aktuális évre. Az adózással kapcsolatban viszont felhívnám figyelmeteket valamire:

 

2006-tól ugye csak a 3 gyerek után lehet családi kedvezményt igénybe venni, KIVÉVE AZON CSALÁDOKAT AHOL AZ ELSŐ, VAGY MÁSODIK GYERMEK ÉRKEZIK: ott a következők szerint kell eljárni:

Aki 2005.decemberében családi kedvezményre volt jogosult (magzati kedvezmény), az a baba megszületésének hónapjáig jogosult a kedvezmény igénybevételére.

 

Vigyázzatok erre, mivel a munkáltatók "szeretnek elfeledkezni" erről. Én is többek között emiatt leszek önadózó.

 

Ertal! Vezess minél sűrűbben, majd rájössz, hogy milyen jó dolog! A magad ura vagy, oda mész és akkor, amikor és ahová csak akarsz.

 

Fogár! Gratulálok az autóhoz! Balesetmentes közlekedést!

 

Shaish! Látom már most megvan az érdeklődési köre a kis Csabinak.

 

Tória! Nagyon ügyi a kicsi! Látni lehet rajta, mennyire élvezte az úszást!

 

És egy hír! Balázs önállóan, magabiztosan megy (néha előre lendülve fut) már kb másfél hete. Már az utcán a séta közben is "cikis neki", hogy anya fogja a kezét, ezért előszeretettel csavargatja ki a kezét a kezemből.

A szél meg annyira fúj, hogy majd el fújja Balázst (meg engem is).

 

És visszatért életünkbe a délelőtti alvás (és megvan a délutáni alvás is). Így, hogy túl vagyok a vizsgaidőszakon...... de amikor tanulnom kellett, akkor alig volt alvás!!!

toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4910
82500 helyett vhol 87enél tart, a csp pedig 11e helyett 700fttal több.. nemsokára publikálja a bérszámfejtő cég a fizupapíromat, akkor majd megnézem, mi a izé van. Báár a férjem is kb 50e ft-tal kevesebbet kapott, ami ugye elég fura..
Előzmény: Fogár (4909)
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4909

szia

 

nem tudom, de ez engem is érdekelne...de gondolom nem kell újra igényelni...

 

gondolod, h a gyedet újra kiszámolják?---mármint én azt hittem, hogy kiszámolják 1x aztán utána az jár...bár erre ebben a topicban jobban tudnak válaszolni :)

de ha megtudtál valamit légyszi publikáld ide is :)))

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766 

Előzmény: toria78 (4906)
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4908
Shaish, Csabi tegnap nem vonzódott a formákhoz? Csak mert Roland egész nap az állást gyakorolta(!). Állt kedvenc barátja a porszívó mellett, a gégecsőnél felállt, majd elengedte, és csak állt-állt 10-15mp-ig. Olyan aranyos volt. Peti nagyon ügyesedik!!!
Fogár Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4907

érdekes ez amit írsz Kingáról...nem pszichés inkább ez a rosszullét, mint vm szervi baja lenne?

(amúgy én biztos nem venném ilyen jól, ha a lányom gyakorlatilag finoman szólva ,de úgy csinálna, mint akinek nehezére esik hazamenni- lehet, hogy kicsit kiosztanám, hogy kb a korához illően neki még igenis otthon van a helye a szülei mellett, és nem pedig ott ahol éppen ő akar lenni...talán erre ráérne még egy 10évet)

 

amúgy elképzelhető az is amit toria írt, elég kicsi ő még...10éves...hol van még neki az önállóság...

Előzmény: ertal (4904)
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4906
Lányok, a családi pótlékot megint kellett igényelni? Én most 72e ft-ot kaptam, pedig 82-t szoktam mint gyed+csp és ugye vmennyit emelkedett mind2.
toria78 Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4905
Ertal... háát ez jó kis fejtörés az biztos. Lehet, h önállóbbnak gondoljátok, mint amennyire az (persze ő azt mutatja, de hát mégiscsak gyerek)? És a legkisebb öcsi érkezése csak tetőzte? Szóval vhogy a végre figyelnek rám érzésem van. De lehet h tévedek.
ertal Creative Commons License 2007.02.02 0 0 4904

Sziasztok!

Kinga még mindig bent. Már mindent találgatnak, hogy mi lehet itthon, hogy nem akar hazajönni. Produkált egy rosszullétet is. Már én is úgy érzem, valamit elszúrtam, és azért szédül, hogy ne kelljen hazajönnie. De hát imt csináltam/tunk rosszul???

 

Egyébként jól vagyunk. Illetve én csúszom bele a náthába. És egyre jobban vezetek, tekintve hogy naponta megyek be a klinikákhoz.

 

Peti mostanában hangosan, hosszan és dallamosan kiabál. Édes! Kukucsol is szívesen, és mindent ad. Én köszönöm, elveszem, és visszaadom. Néha nem adja ide, hanem huncutul elrántja a kezét, és elrohan. :))

Tegnapelött nem kellett az incsifincsi zöldségpüré. Adtam neki sóskát, amit mi ettünk. Szándékom ellenére nem rémült el, söt. Gonosz anya erre fele sóska-fele zöldségpép falatokat adott. Így már lecsúszott. Tegnap meg a palóc levesböl kapott apróra vagdosott falatkákat. Szerette. De a föfogás azért nem ez volt.

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4903

http://velvet.hu/poronty/2007/02/01/babamegorzovel_csabit_a_gyongyosi_foisko#more32695

Épp most tervezgetem, hogy elvégzem estin az óvónőképzőt....

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4902

A Júlia név nekem is nagyon tetszik :) Hajrá!

Nyaralásra (tavaszolásra) én is irigy vagyok nagyon... jó lenne már menni valahová nekünk is családosan...

 

Akkor szerdán volt valaki talin? vagy elmaradt végül?

 

 

shaish Creative Commons License 2007.02.01 0 0 4901
Tényleg, tavasztól hozzánk is lehet jönni!:)
Előzmény: borcsi555 (4900)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!