Keresés

Részletes keresés

joepapa57 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1028
Van- e birtokodban KESERŰ TOZ-8 sniper?
Tudod-e, hogy a fennt említett puskához mire van szükséged? Úgy értvén
lövedék, csapi, stb.?
A 1022-es hsz-od alapján számomra kérdéses a Joulok firtatása!
Mond meg őszintén, valaki átvert egy ilyen pusekkal, mást állított,
és persze más a valóság!
Ha tévedtem volna "sorry"!
Előzmény: rozor15 (1027)
rozor15 Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1027
Jó nem kell lenézni csak kíváncsi voltam mert még ha jól tudom itt valaki már írta ogy bele megy csak nem akartam elhinni de ezek szerint el sem kell. Egyébként ezek a toz-8 asok milyen erősek? Hány J-osak?
Agur Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1026
Teljesen igazad van.
A regisztráció utáni első ilyen kérdés csak provokáció lehet.
Nem tudom elképzelni, hogy valaki ennyire..................legyen.
Nyugdíjas csekás gyenge próbálkozása. :)
Előzmény: dzogcsen (1025)
dzogcsen Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1025
Az a gyanúm hogy ezek a hozzászólások provokációk, ennyire tájékozatlan nem lehet egy fegyverek iránt érdeklődő ember, még a feleségem is többet tud ezekről pedig utálja.
Előzmény: T.A.L. (1024)
T.A.L. Creative Commons License 2010.05.27 0 0 1024
""Lehet hogy hülyeséget kérdezek de nem nagyon értek hozzá.""

Valóban.

""toz-8 as légpuskába ""

Toz-8-as alapból nem légpuska.


""bele megy-e egy 0.22-es éles lőszer?"""

Ha légpuska lenne, miként is menne bele éles lőszer ?

Kérdése helyesen Toz-8-as Sniper fegyver lenne gondolom, és mivel az múzeális jellegű fegyver, nem szerelt lőszeres, ezért nem megy bele az éles lőszer.
( már nem megy bele, és tényleg nem is javasolt az ezzel való foglalkozás)
Előzmény: rozor15 (1022)
roland7 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1023
A Keserű-féle átalakítás egyik fontos kitétele, hogy ne lehessen az eredeti lőszert használni hozzá. Tehát NEM megy bele. És nem is ajánlatos kísérletezgetni vele.
Előzmény: rozor15 (1022)
rozor15 Creative Commons License 2010.05.26 0 0 1022
Jó estét mindenkinek!
Nekem az lenne a kérdésem hogy egy toz-8 as légpuskába bele megy-e egy 0.22-es éles lőszer? Lehet hogy hülyeséget kérdezek de nem nagyon értek hozzá.
Előre is köszönöm a választ.
peter630114 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 1021
Keserű Művek által átalakított, nem engedélyköteles/ mkh kártya van /,gyorsítós, jó állapotú, Drulov Traineremet visszarúgásmentes légpuskára cserélném.
Ajánlatokat : peter630114@freemail.hu
mastersergeant Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1020
Ja és úgy kellett a két lövést leadni, hogy az első lövedék kivetett hüvelye még a levegőben szálldogáljon! Lehetőleg felszálló ágban! :-)))
Előzmény: joepapa57 (1015)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1019
Úgy tartották, hogy .22-ből 1 lövés nem elég a sikeres akcióhoz.
Kettő már lehet elégséges lehet.
Előzmény: joepapa57 (1015)
king jerry Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1018
Ez az önvédelmi cuccokra is igaz.
Mindig duplázni kell. Gumissal és gázzal is.
(szabad országokban a .45-össel és a sörétessel is).
Előzmény: STEVE.5 (1014)
ponggi Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1017
Neeem, ez a befüveztél, és szépet álmodtál kategória szerintem...
Előzmény: Gamergabor (1016)
Gamergabor Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1016
Bátorkodom megkérdezni.
Az elkövetkezendő cirka 30évben valamikor még szabadon vásárolható és tarható lehet egy 22es kispuska???Vagy szépeket álmodom?
joepapa57 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 1015
Bocsánatot kérek előre mindenkitől, arról a történelem óráról,
ahol a ( de mindig kettőt ) tanították, én hiányoztam!
Tippem van, de segítséget kérek!
Köszönöm!
Előzmény: STEVE.5 (1014)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1014
"De mindig kettőt!!!"
Igen, ez az.
Előzmény: mastersergeant (1012)
mastersergeant Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1013

Müncheni

 

Jav: hejesírás! :-)

Előzmény: mastersergeant (1012)
mastersergeant Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1012

Javíts ki ha nem igaz:

"Gideon pallosa" hadművelet. Münheni olimpián történtek miatti bosszúhadjárat egyik alapvető, végrehajtó eszköze volt egy 0.22-es Beretta. Kicsit pukkant és közvetlen közelről halálos volt! (Ráadásul repülőgépen használva nem kellett tartani a halálos dekompressziótól!) "De mindig kettőt!!!" Ez is a kiképzés része volt.

 

Az eseményről film készült és könyv is iródott. Ez utóbbiban részletesen leírja a szerző a 0.22-es fegyver használatának objektív okait.

Előzmény: STEVE.5 (1010)
T.A.L. Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1011
Igen, ismerem.
Előzmény: STEVE.5 (1010)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1010
Igen, pontosan.
Az izraeli titkosszolgálat (Moszad) előszeretettel használta, 2 lövés verzióban.
Van egy jó kiadvány, a címe Waffentechnische kurioziteten.
Tele van az általad is említett felhasználási lehetőségekkel.
Gondolom ismerős:-)
Előzmény: T.A.L. (1007)
joepapa57 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1009
Kb. 15 évvel ezelőtt láttam,(kezemben volt) egy sétapálca, ami 0.22-es lőszerrel működött! Régi grófi sétapálca volt, felül kézben az elsütőszerkezet, a pálca maga a cső, a csőre lapjára húzva bőralátétek, a végén menetes rövid kúp, a csővégbe jutható
föld és sár ellen ! Akkor működött még, mondta a tulaj!
Nem egy semmi darab volt!
Előzmény: T.A.L. (1007)
dzogcsen Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1008
Ebben a kaliberben nagyon komoly puskák is készültek. Az M16 is 5,6 mm nem? Csak nagyobb a hüvelye.
Előzmény: T.A.L. (1007)
T.A.L. Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1007
Valóban igaz, nem kell lebecsülni ezt a kalibert.
Tollpisztoly, övcsatba rejtve,sétapálca, esernyő és sorolhatnám azokat az eszközöket, melyekbe ezt a kalibert használták, és nem rabsickodásra. (arra is, pld. sétabot))
Gondolom ilyen pld-ra gondoltál.?
Előzmény: STEVE.5 (1006)
STEVE.5 Creative Commons License 2010.05.06 0 0 1006

"...Önvédelemre a .22 egyenértékű százzsulos fémlővedékes alapvetően kevéssé alkalmas..."

Nincs igazad! Bizony alkalmas, sőt.

Vannak politikai (történelmi) példák, arra, hogy bizonyos szervezetek előszeretettel használták az effajta fegyvereket - akár - leszámolásra is.

Kifejtsem bővebben, vagy ebből is értettél?

Előzmény: Törölt nick (1004)
Márai Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1005
Amit a végén írtál, az mély valóságismeretről tanúskodik, szerintem is így van, de hozzáteszem, hogy többek között az ilyen hatósági packázások miatt lett ilyen szar, élhetetlen hely ez az egyébként gyönyörű ország, amilyen lett. Egy tisztességes országban, ha a rendőrség vagy az MKH így járna el, abból országos botrány lenne és "fejek hullanának". Nálunk sajnos ehelyett van elcseszett törvény, önkényes hatósági jogalkalmazás, megfélemlített vállalkozó és trükközésre kényszerített állampolgár.  Az a helyzet, amit leírsz, az tehát beteges dolog. Az meg, hogy .22-es fegyver alkalmas-e otthonvédelemre? Ha lehetne jobbat kapni, akkor nem azt választanák, nyilván. De sajnos jelenleg idáig tart a jogi kiskapu, tehát ez egy rossz, szükségszerű kompromisszum. Az orvvadászokat meg ne keverd ide, mert aki ilyesmire vetemedik, az (ha nem csapdát használ) simán beszerez illegálisan egy vadászpuskát (vagy apróvad esetén egy agyontunningolt légpuskát) és nem fog riasztópatronos barkácsolmányokkal szórakozni.
Előzmény: Törölt nick (1004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1004

Önvédelemre a .22 egyenértékű százzsulos fémlővedékes alapvetően kevéssé alkalmas, a gumis sokkal hatékonyabb. Innen az egész érvelésed bukik.

 

Sőt.

 

Innentől nincs MIRE ilyen potenciálisan halálos fegyvert gyártani, nincsen célja. Céllövészetre a huszondzsul is elég...sőt..akad aki airsofttal lő célba, vagyonért, 2-3-5dzsulokkal...

 

Apróvad orvvadászat? Ez jó cél? Erre pont istenkirály lenne.. na látod erre meg inkább tényleg ne.

 

Pláne, hogy jelenleg ami szabad az BÁRKINEK a bűnözőnek, a kiskorunak, mindekinek szabad, ilyen a törvény, a kereskedő és a gyár nem válogathat, kihez kerül a cucc, ez a hatóság és a jogalkotók dolga LENNE.

 

Ugyanaz a törvény ilyen xar, ami joghézaggal lehetővé teszi az elöltöltőseket, ha alapjában megmódosítják, abbol meg kitudja mi lesz.

 

S ez szerinted pacifizmus, hogy Keserű nem vállaja be az ilyen fegyverek gyártását?

Szeritnem csak ésszerű döntés.

 

De erősen gyanitom, sosem adnának neki kártyát, probáld meg, egyetlen puskaműves sem fog kockáztatni, hogy nagy vigyorral odavonul a kártyagyártó lehuzdába, hogy tessék, akkor ez egy elöltöltős.

 

Egyfelől kidobják fegyverestül, másfelől feljelentik, harmadik, egyszercsak kap egy házkutatást, mindenét elviszik és amit lehet illgális lőfegyvernek  minősíttetnek, ami alapján a dielttáns rettegő bíróság el is itéli.

 

Ennyi a kis magyar valóság, nem holmi ismétlő .22 képességű céllövő puskák.

 

 

Előzmény: Márai (1003)
Márai Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1003
Nézd, hogy az állampolgárnak mihez van joga, az a mindenkori jogszabályokból olvasható ki.  Eszerint jelenleg van egy példátlanul szigorú fegyvertörvényünk + a hozzá tartozó végrehajtási jogszabályok, amikből szerintem nem a közrend védelme iránti jogalkotói felelősség olvasható ki, hanem az, hogy a hatalmi elit paranoiásan retteg attól, hogy az állampolgárok önvédelmi fegyverhez juthatnak. Ez azért jelent egyre nagyobb problémát, mert az emberek a közbiztonság jelentős romlását érzékelik, amivel szemben eszköztelenek és a rendvédelmi szervek tevékenységét sem tartják megfelelőnek (l. pl. itt az indexen a szaktopikot). Tehát én tiszteletben tartom Keserű úr pacifista hozzáállását, és ezzel az egésszel nem is lenne gond, ha Átlag József magyar állampolgár megtehetné, hogy a HD, vagy az Omerta mellé vagy ahelyett vegyen egy valódi önvédelmi lőfegyvert, ha a saját, az otthona és a családja biztonsága érdekében szükségesnek tartja. Ezzel szemben jelenleg otthonvédelmi célra alkalmas lőfegyver legálisan nem szerezhető be. Egyetlen legális jogi lehetőség van (lenne), ez pedig a Keserű fegyvereihez hasonló múzeális, de azoknál erősebb fegyver. Remélem, hogy lesz majd olyan magyar vállalkozó / fegyverműves, aki az adott, legális keretek között hajlandó lesz ezt az igényt kielégíteni.  
Előzmény: Törölt nick (1002)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1002

Mert nem csak az ő felelőssége lesz, itt minálunk sem az állampolgár joga, sem a szuverén teljeskörű felelőssége nem létezik...

 

Ha ez lenne az alapfilozofia, lehetne éles fegyvered is akár.

 

De még nyugateuropában sem teljesen mentesek ezektől az ovis tempoktol, ld gázriasztok szigoru követelményei (stiftek, akasztok, felfurás gátlása, mifene) , (minek?!) olyan országokban, ahol minden nagykorú büntetlen állampolgár hozzájuthat éles önvédelmi lőfegyverhez is akár.

 

Előzmény: Márai (999)
king jerry Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1001
Nézd, az ÖHHÖM szavadon kívül mindent értek!

Ne haragudj, de én még fegyverállványból sohasem lőttem, nem is fogok, ugyanis van
egy régi teória: az alkoholmentes sör út a guminő felé!
A tétel egyszerű, vagy normálisan csinálok valamit, vagy sehogy! Szerintem egy pusek arra való, hogy kézbe fogom, célzok és lövök! Ha te egy lőtéren vagy viszed magaddal a fegyverállványt is?



Úgy látom mégsem érted.
A fegyverállványt nem viszem magammal, és nem abból lövök. Az arra való, hogy megállapítsuk vele a fegyver szórását, és ahhoz igazítsuk, úgymond nullázzuk az adott távon a távcsövet, vagy egyéb irányzékot.
Ezek után következik hogy kiveszed a fegyvert az állványból, és belövöd kézből. Ezzel mintegy korrigálod az általad minden lövéskor jelentkező belemozdításokat.
Remélem így érthető a dolg.


A másik, hogy nyilván lehetett volna precízebb, pontosabban illesztett és sokkal erősebb fegyvert gyártani a régi TOZ8-akból, de azt valószínűleg nem ilyen olcsón és hatékonyan.
A művek kifejezetten egy olyan fegyvert gyártott ami szabadon tartható, és megfelelő biztonság betartása mellett használható, elérhető az ára. Az ereje pedig szándékosan nem soktíz joule, Keserű Béla többször is elmondta hogy nem kíván olyan hobbifegyvert a piacra dobni amelyiknek halálos ereje is lehet.

Nekem jelenleg két sniperem van, a baráti körömben pedig rengetegen vettek már, és ezek közül majdnem mindegyikkel lőttem én is. Van közöttük egy kiugróan pontatlan példány, amelynek 30 méteren kb féltenyérnyi a szórása, ennek a tömítettsége sajnos nem a legjobb. De a többi az jellemzően tudja az 5-10 ft-osnyi szórást a jelzett távon, ami egy 30.000 forintba kerülő hobbifegyvernél nagyon is remek.
Előzmény: joepapa57 (998)
MLaca Creative Commons License 2010.04.26 0 0 1000
a keserű művek nem óhajt és nem is fog szabadon hozzáférhető, halálos fegyvert gyártani. a feketelőporos elöltöltős fegyverek azért kaphatók és tarthatók szabadon annak elleénre, hogy akár több ezer Joule-t is tudnak, mert nem kapsz hozzájuk a boltban sem feketelőport sem csappantyút. ennyi az oka.
Előzmény: Márai (999)
Márai Creative Commons License 2010.04.26 0 0 999

Nagyra értékelem Keserű úr munkálkodását, kiváltképp azóta, amióta a termékfejlesztésben a spiáter felől mintha kezdene az acél, mint alapanyag felé orientálódni ;), de a Sniper, és pl. múzeális Largo mintha téyleg szándékosan lenne elrontva. Nem tudom, hogy jogi, műszaki vagy piacpolitikai megfontolás van a háttérben, de ezeknek a kb. 22 Joule energiájú, egy lövetű, lassan újratölthető vasdaraboknak akkor sincs sok értelme, ha egyébként tényleg olcsók és némelyik még dizájnos is. Nem értem, hogy amikor a Snipert fejlesztette, miért nem 9 mm-es (cca. 120 Joule-t tudó) startpatronnal működőt csinált. Az is múzeálisnak minősülne, de már közel olyan erős lenne, mint egy .22-es fegyver. Talán a 9mm-es patron túlságosan kormolna? Vagy attól félt, hogy rászállna a rendőrség és jogszabálymódosítással bezárnák a "múzeális fegyver" jogi kiskaput? 

 

Most olvastam valahol, hogy a gumis HD (egyébként riszpekt!) csövében is van egy kis belső akasztó, hogy ne lehessen acél/ólom lövedéket kilőni belőle, hanem csak gumit.  Minek ez a paranoiás túlbiztosítás? És ha valaki olyan ostoba, hogy a HD-ből egy 120 J-os startpatronnal huzagolás nélküli rövid csőből egy 18 mm átmérőjű ólomgömböt próbál kilőni, saját felelősségére miért ne tehetné meg? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!