Persze hogy más, én inkább arra akartam utalni, hogy azért nem kell mindent hypóval lemosni ha egy lakásban ujszülött van... mert a túlzott sterilitás inkább káros mint hasznos.
Csak azt nem árt tudni, hogy a széklet tele van olyan baktériumokkal, amely nagyon súlyos fertőzést okoz, ha a vérbe kerül.
Mivel ez az eszement nem végez gátmetszést, hanem a nők villám alakban végigszakadnak, ezért náluk fokozott lesz a fertőzésveszély.
Igen kell a borotva, kell a beöntés, kell a folyamatos fertőtlenítés, kell az, hogy a bába és az orvos is csak teljesen steril kézzel nyúljon az anyához.
Mint tudjuk még mindig meghalnak fiatal nők gyermekágyi lázban, évente nem is kevesen, mivel nem megfelelően fertőtlenítik magukat az anyához nyúlók.
Anti olvastam, amit a fóbiáidról írtál és most megnyugodtam. Mert én is úgy vagyok ezekkel a nagy bev.központokkal, hogy bemegyek - azonnal kinézem, hogy merre van a klotyó, majd szinte minden esetben némi nézelődés után a bev.kocsit hátrahagyva odamenekülök, mert enyhe pánikrohamom lesz. Szerencsére ma már ezt beveszem a programba és nem okoz gondot, de eleinte csak nyugtatóval tudtam odajárni.
Ezen kívül még a következő fóbiáim vannak (már nem okoznak nagyobb feszültséget, csak megvannak) : klasztrofóbia, aracnofóbia, kígyó és polip fóbia, hirtelen ennyi ami eszembe jut.
Nekem amúgy nehéz születésem volt, faros voltam és az egyik lábamat hátranyujtottam, állitólag a végén már nem hallották a szívhangokat és az orvos rtédelt az anyámra úgy szedtek ki, a fejemen volt egy nagy pukli is elég soká. És arra határozottan emlékszem, hogy gyerekkoromban ha lázas voltam, mindig ugyanaz a rémálmom volt: a hátamra kötnek egy zongorát vagy egy szekrényt, és azzal együtt arra kényszerítenek, hogy átbujjak egy egérlyukon. Ez a rémálom annyira tisztán él máig is benne, hogy szinte plasztikus.
azért ezek a "bogaras" dolgok nem hasonlíthatóak össze azzal, hogyha egy gyereket tartósan rossz higiéniai körülmények között nevelnek, nem fürdetnek, stb...
HIgyjétek el, hogy a higiénia a legkevesebb. Közel sem olyan fontos, mint azt egyesek hiszik. Nyám mesélte, hogy 48-ban mikor születtem, és a pólyában kihoztak hozzá szoptatni, egy hatalmas poloska mászott ki a fodrok közül, majdnem elhajított. MIkor én szültem, éjszaka vajúdás alatt egy naaagy svábbogár mászott át a hasamon (ki hiszi el, hogy ez volt régen a Tétényi úti - ma már Szentimre kórház???) A lányom meg a Schöpl-M.-ben ahol reggeltől estig ment a sáskajárás, a lepedőt nem cserélték ki 3 napig és hasonlók - mindazonáltal ő is meg az unokám is makegészséges volt, sőt, azóta is sokkal kevesebb bacit nyelnek be.
Viszont nekem ezek a szülési képek nagyon visszásak. Lehet, hogy ma már ez a trendi, de én biztosan megfojtottam volna azt, aki engem vajúdás vagy szülés közben lefotóz, aztán mutogatja. Pláne úgy, hogy éppen önkéntelenül kakálok.
(Azért nem tisztább dolog a beöntés? Csak kérdem...)
Ugyan... Ki fogja feljelenteni az orvosát ezért? Senki. Ez tipikusan magyar helyzet. Mindenki tudja, de ugy teszünk mintha... Mint ahogy te is adod az értetlent, de nagyon jol tudod hogy mi a helyzet. Félreértés ne essék, nem sajnálom tőlük, mert nagyon szarul keresnek. De ne tegyünk már ugy mintha nem igy lenne.
Ez a verés-ügy inkább szociális probléma. Nyilván én is óvni fogom, de hogy kizárólag alapítványi nemtommiben tehetném ezt, azért kétlem. Hagyományos, állami óvodából, iskolából is találni olyat, ahol nem áll meg a gyerek a fejlődésben.
Már nem akartam írni, de erre muszáj: igen, meg kell fizetni, h a dokit kiugrasztom az ágyból, karácsonyi vacsiról stb. De sokan nem akarnak személyes dokit, hanem kell, ha biztosak akarnak lenni abban, h figyelnek rájuk (fenntartom, főleg vidéken) és mert van néhány doki akinek a kezei között nem akarok szülni (nm személyes unszimpátia miatt). Én boldogan szülnék ügyeletesnél, ha az mondjuk nem hagyna ott, mikor szül néhány saját betege stb. Én utálom, h holtfáradt dokik rá vannak kényszerítve, h elfogadják a hálapénzt és én is, h adjam (nem is adtam még életemben csak szülésnél, mert ott nem csak rólam volt szó). És hogy nem tudom, mennyire kipihent, mennyi kismamája van stb...
(Az orvosfeleségek, nőorvosok és egyéb rokonok talán azért nem szülnek otthon, mert ők biztosan kapnak odafigyelést és emberként bánnak velük. Mondom ezt úgy, h a dokim korrekt volt, de míg beérkezett addig nagyon számoltam a perceket a kedves kollégái miatt, akik épp ügyeltek. Én nem kívánok gögyögést és világos, h a gyermekem egészsége az első, de attól lehet pl. a szemembe nézve beszélni hozzám és egyáltalán elmondani, mi van a gyerekkel . Érdekes módon a surmó doki a saját beteggel úgy beszélt, h méz folyt a szájából...)
Az oxitocin (görög eredetű szó, jelentése gyors szülés) az agyalapi mirigy hátulsó lebenyében tárolódó, a hipotalamuszból érkező hormon. Szabályozza a simaizmok működését, fontos szerepe van a szülés megindításában.
Az oxitocin fehérjetermészetű anyag (peptid), amely sok gerinces élőlény agyalapi mirigyének a hátsó lebenyében található. Emberben ez a hormon a köztiagybeli hipotalamusz révén kerül a vérbe. Szoptató nőknél a szopás hatására szabadul fel így elősegítve a tej kiürülését az emlőből. Szülés alatti felszabadulása méhösszehúzódásokat okoz.
Tehát szerinted nem igazak azok a tények, hogy az orvosok szülésenként, normál korházban elkérik a 60-120ezer forintot zsebbe, sokszor előre megmondva a tarifát? Ezeket csak kitalálták az anyák?
Ha láttad a TV2 összefoglalóját a szülés tarifáiról, akkor tudhatod hogy a valóságban nagyon is megkérik az árát. Az ingyenes ellátás csak a mesében létezik...