Keresés

Részletes keresés

ujtulaj Creative Commons License 2001.01.24 0 0 104
Sziasztok!

Kezdő RC autó építő és használó vagyok.
Egy Tamiya Honda S2000-et vettem, de távirányító
Milyen távirányítót érdemes venni ehhez?
Eddig a legolcsóbb, amit ajánlottak az pisztoly formátumú és 30e Ft. Ezt a Thököly úti modellboltban kínálták "pult alól" beszerzésre.
Minél olcsóbb kéne, de ne legyen gagyi persze.

Hol, milyet és mennyiért vegyek?

ilaca Creative Commons License 2001.01.23 0 0 103
Ha tud valaki ötletet olcsón kompresszor vásárlásra, de leginkább készítésre, írjon nekem legyen szíves!
Köszike
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.20 0 0 101
Ha van ilyen verseny, a pontos címet/dátumot mindíg fel lehetne ide dobni; nem mindenki tud róla :-)
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.15 0 0 99
Hello!

Biztosan lamer kérdés, de nagyon foglalkoztat egy dolog. Van egy karosszériám, amit át szeretnék alakítani távirányítóssá. Ez nem más, mint egy bazi nagy Skoda kaszni, még anno a cseheknél készült. Van hely benne bőven, elférne minden. Nem riadok vissza a komolyabb fúrás-faragástól. Amiért ezt szeretném: azt hiszem, a nagy cégek nem gyártanak Skoda kasznit, viszont már régóta szeretnék egy ilyen "szocreál" távirányítós autót építeni. Van egy Wartburg és egy kis Polski kaszni is, kb. 1:10-es méretarányúak, szintén NDK gyártmányúak lehetnek, ezeket kicsinek találtam az átalakításhoz. Az átalakítás árát igy ismeretlenül kb. 50-70 ezerből meg lehetne oldani (motorokkal, vezérléssel)?
Mindenféle válaszra, ötletre vevő vagyok!!

üdv.

mezga geza Creative Commons License 2001.01.15 0 0 97
Nemtom mert nem rakta be, marad igy

http://www.aircraftresourcecenter.com/

mezga geza Creative Commons License 2001.01.15 0 0 96
A link lemaradt :-(((
mezga geza Creative Commons License 2001.01.15 0 0 95
En regebben lattam ilyen matricakat (mig-21 es 29)a Sas militariban is es a Replica modelben is a moricon.

Mas,

Valahol olvastam a neten, hogy 0,3 as grafittal emelik ki a panelvonalakat repulon. Probalta mar valaki?

Addig is egy kis nezni/olvasni valo, hatha nem ismeritek...

Előzmény: nmiku (94)
nmiku Creative Commons License 2001.01.14 0 0 94
Sziasztok!
Matricát keresek magyar gépekhez(MiG-21PF,MiG-29UB,Mi-24D,Mi-8/17,L-39ZO.
Érdemes keresgélnem,vagy halott ötlet?
Előzmény: joxy (49)
bike Creative Commons License 2001.01.14 0 0 92
Hali!

Peugeot 104-et keresek modellben, vagy akár Matchboxban, vagy bármiben. Lényeg a típus. Ha valaki tud, segítsen.
Köszi

BUZZ Creative Commons License 2001.01.12 0 0 90
Helló!

Nem tudjátok, hogy mikor (és hol) lesz valamilyen makett kiállítás vagy verseny?

BUZZ

Szucs Lajos Creative Commons License 2000.11.19 0 0 88
Sziasztok!
Ki javit tavitanyitot, autotot Hajot.
Tavirany tipusa:Graupner c4-x40
hibaja: egy tranyo elfustolt.
Auto: TA-02
At csak at kellene nezni .
Hajo: Bingo MINI ECO
HA VALAKI TUD SEGITENI MEGHALALNAM!!!
zuard518 Creative Commons License 2000.11.18 0 0 87
Geza ez gyonyoru :-O
Mas:
Tegnap elkezdtük a karácsonyi ajándékok beszerzését, talán ebben az évben elkerüljük a tömeget, azt ugyanis utálom. Magamat is sikerült meglepnem egy 1/20-as motorkerékpárral, ez pont akkora, amit mostanában ráérő időmben öszze tudok dobni. Kínai gyártmányú, ez persze meglátszik a minőségén, de nem ítélek előre. Ami érdekes, hogy sem márkája, sem neve. A makett "American Bike"-nak van titulálva, de gyartó nevet csak (szo szerint)nagyítóval lehet látni: Model * kawai Ma belekóstolok...

zuárd

Előzmény: mezga geza (86)
mezga geza Creative Commons License 2000.11.16 0 0 86

mezga geza Creative Commons License 2000.11.16 0 0 84
HERCEG,

600-as polirpapirral kicsit jobban fog menni.
Nemsoka jon a tamiya 1/20 Ferrari F1-2000!!!

Előzmény: HERCEG (83)
HERCEG Creative Commons License 2000.11.15 0 0 83
Hi

Valaki pls árulja nekem el, hogy hogyan lehet egy gumikerékről szépen eltávolítani a sorját, mer nekem szikével nem sikerült:(( Most épp egy f1-es makettet rakok és baromi sok sorja van rajta.
Kösz!!

zuard518 Creative Commons License 2000.11.10 0 0 82
Hali

Nemrég találtam ráa topicra, de hátha nem halt még ki: Én (manapság) 120mm-es műgyanta figurákkal foglalkozom szivesen. Persze van 1-2 más kedvencem is, mint pl helikopterek, vagy a motorkerékpárok. Sajna az időm nekem is szűkös, így 2 gyermek mellett, de nem adom fel :-) Néhány kérdésre tudom a válasz (pl szárazecsetelés), ha még érdekel valakit írjon. Nekem "könnyű", és nemrég olvastam végig a topicot a-z-if fél óra alatt...

c8totale Creative Commons License 2000.11.09 0 0 81
Én tudok olyan helyet ahol lehet maquette t-34-et
kapni, csak az sajnos ukrajnában van.
Előzmény: hirzel (72)
sarg Creative Commons License 2000.10.16 0 0 79
hát itt elég rondán elrontottam vmit..
bocsesz!
Előzmény: sarg (78)
sarg Creative Commons License 2000.10.16 0 0 78
ropacsek,
én régebben -ami mondjuk tényleg nem tegnap volt- a csehszlovák kultúra boltjába jártam ilyenekért. Asszem ez már régi formájában nincs meg (akkor a Károly krton volt, a mai Rotschild közért mellett), de a csehek megörököltek vmi hasonló üzletet a Rákóczi úton valahol.
Itt elég szép kollekció volt mindenféle modellből, olcsón; itt sikerült beszerznem a prágai vár papírnodelljét, meg egy sorozat vikinghajót, szintén papírból. Szerintem tegyél egy próbát, egy telefont megér.
Előzmény: ropacsek (71)
sarg Creative Commons License 2000.10.16 0 0 77
Sziasztok!
Jómagam éppen vitorláshajóban utazok (na ez enyhén képzavaros, de értitek...); szóval egy komoly problémával szembesültem, hátha valaki.
A hajó orr-részénél szinte gömbfelületet kell készíteni a palánkból (ami 2*5-ös fenyőléc); tehát a deszka egyrészt befelé görbül az orr felé, vmint lefelé haladva keskenyedik a hajótest, és ezt is követni kell. Viszont a keskenyedés miatt az 5 mm vastagságú léc nem fog teljesen ráfeküdni a bordázatra, és 1-2 mmes hézagok lesznek minden illesztésnél. A fényképeken pedig hibátlanul illeszkednek... (pl. itt). Jelenleg ezt úgy oldom meg, hogy lecsiszolás után a lékeket kitömöm fagittel, és .7 mm-es balsa léccel még egy rétegben kilambériázom.
Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata, pls ossza meg velem. Köszönet
Sarg
man-berkhof Creative Commons License 2000.10.14 0 0 76
! SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY !

Aki tudja, hogy hol lehet IKARUS modellt/makettet kapni, kérem írja meg itt, vagy e-mail-ben!

aacs@maffia.hu

Acibag Creative Commons License 2000.10.10 0 0 75
Repülő modellező verseny.....
Acibag Creative Commons License 2000.10.10 0 0 74
Szijasztok!

Vasárnap (15-én) Nyíregyházán modellező verseny lesz. Ha valaki a közelben van (és érdekel) akkor szeretettel várjuk. Távolból is. :-)))

BLo0m Creative Commons License 2000.10.09 0 0 73
Ave!

1:87-es autokat hol lehet kapni? Errefele (Ajka+Veszprem) mindenfele prospektusokat tolnak az orrom ala, de ezen tul semmit :(

hirzel Creative Commons License 2000.09.26 0 0 72
Hai!

Help me!
Ha valaki tud olyan helyet, ahol az RPM/Maquette T34/85 kit vagy külön a T34 szemenkénti lánctalp szet kapható, kérem jelezze egy ímélben. Kösz: Lee

ropacsek Creative Commons License 2000.08.28 0 0 71
Sziasztok!

Én épületek papírból kivágható és összeragasztható makettjét keresem. Van valakinek ötlete, hogy hol lehet ilyeneket kapni?

Köszi

Markó József Creative Commons License 2000.08.28 0 0 70
Hi!

Sikerult kapnom egy Kager utanzat retuspisztolyt, es ezzel kapcsolatos a kerdesem. Kompresszorrol uzemeltetve mekkora levegonyomast lehet raengedni? Ti mekkora nyomassal dolgoztok?

Köszönettel: Joska

atiati Creative Commons License 2000.08.22 0 0 69
Bocsi, megint eszembe jutott valami, fogytán az erom. A Gyori megamodell tel.: 96-311-765. Egyébkét én nem nagyon csípem a megamodellt, mert válogatott köcsög eladóik vannak.
atiati Creative Commons License 2000.08.22 0 0 68
Eszembe jutott még valami.
Kár hogy csak olyanok írnak, akik nem sokat értenek hozzá, azt hiszem így sohasem fogunk megtudni semmit, pedig nagyon jókat kérdezünk.
atiati Creative Commons License 2000.08.22 0 0 67
larini: köszönöm a felvilágosítást! nem gondoltam volna.

Képzeljétek, Gyorben is van egy megamodell, és amikor Pesten sehol se lehetett kapni már semmilyen akril festéket, akkor ott 3(!) üveg Tamiya német szürkét is tudtam venni. Elnézést azoktól, akik elol megvettem, de muszáj volt, mert már rohadtul unom, hogy elfogy a festék, és háromnegyed évet kell rá várni.

larini - lehet hogy késo, de a jóindulat a fontos: SAS 266-4393

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!