Keresés

Részletes keresés

GyöBzs Creative Commons License 2008.08.28 0 0 262
Tegnap nyomtam egy kis Gloucestert... kicsit furcsa volt a menetrend nélküli tológép és a sok-sok sorompós vacakolás, de összességében tetszik.
nazareth Creative Commons License 2008.08.27 0 0 261
A kérdéses jelző viszont nem LOS jelző. LOS jelzőtől nem lehet vágányutat állítani. Fenntartom, hogy valamilyen spec. esetről, vagy programozási hibáról van szó : )
Előzmény: SnailSims (256)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.27 0 0 260
Az eleje lemaradt, szóval Bristolnál a LOS jelzőkre nem lehet szabadot bökni.
Előzmény: GyöBzs (259)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.27 0 0 259
Arra mondjuk hamar rájöttem, hogy az LOS a "limit of shunt" rövidítése, más jelzőnél viszont ezt még nem tapasztaltam.
Előzmény: SnailSims (256)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 258
Ehhez hasonló "látszólagos tolatásjelzők" vannak az off budapesti metrón is. Mindössze egy vörös optikájuk van.
Előzmény: SnailSims (256)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.26 0 0 257
East Croydon
Egy régi tipusú Limit of Shunt Indicators:

lh

Lillford
régebbi:

lh2
Előzmény: SnailSims (256)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.26 0 0 256
2. kép: tolatásjelzős call-on, nem értem miért nem jön meg a fehér a dwarfra:

Szóval az Exeter-ben is van olyan "látszólag" tolatásjelző, amiről nem lehet tolatási Fehéret (sem sárgát) kicsikarni. Ez azért van mert értelmetlen lenne a nyílt vonal felé tolatni. De a rendszernek kell egy "tolatásjeltő" végpont, valamint a TH (Tolatási Határ" feliratot pótolják így, és valószínűleg a rendszer (szigsín, jelfeladás) megköveteli a megállj jelzést.

Íme:Ystrad Mynach "new-style limit-of-shunt marker"

th


http://www.roscalen.com/signals/MalvernWells/index.htm


Előzmény: GyöBzs (251)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.26 0 0 255
Volt szó róla korábban, hogy a mozdonyok nem mindig hajlandóak összekapcsolódni a szerelvényükkel. Nos, ma szívtam vele egy kicsit, de rájöttem, hogy a mozdony menetrendjét szerkesztve a "Set current location" gombra bökve, majd az összekapcsolódás vágányát kiválasztva ilyen esetekben rögtön elkezdődik az összeakadás.
nazareth Creative Commons License 2008.08.25 0 0 254

Emlékeim szerint az 1. és 2. esettel teljesen megegyezően vannak egymás után a KX-on az ABCD-vágányokon is az egyesített- és tolatásjelzők. Ott is megjön a fehér a tolatásjelzőn, még akkor is, ha a vágány foglalt... Call-ont állítva viszont a tolatás sem jön meg egészen addig, amíg a szerelvény nem állt meg az egyesített előtt :)

 

Az általad mutatott 2. esetben is valszeg megjön a szabad a törpére, ha egy szerelvény keveredik az előtte lévő szakaszra. De hogy foglaltság nélkül miért nem?...

 

Nem kizárt, hogy a dolog a jelzők elhelyezkedésével, a köztük levő távolsággal, láthatósággal, vagy valami hasonlóval van összefüggésben. Valami ilyen körülmény miatt lehet esetleg szükséges, hogy pl. egy balról közeledő mozdony akár tolatás közben is megálljon a jelző előtt, és csak utána járjon rá a 0M63-ra (ami szintén egy gép:)

 

De az is lehet, hogy ezen az állomáson ez a jelző így működik (volt valami hasonló beszélgetés az angol fórumon az oxfordi call-onokról).

 

És még az is lehet, hogy csak szimplán programozási hiba...

Előzmény: GyöBzs (251)
nazareth Creative Commons License 2008.08.25 0 0 253

Jaja, nekem is feltűnt. Hozzányúltak rendesen a hibásjelző-algoritmushoz :) Meg az is új, hogy bizonyos esetekben a kiesett térközjelző helyett a megelőző térközjelző fedezi a két térközt.

Előzmény: GyöBzs (252)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.25 0 0 252
Most nézem, hogy van olyan jelzőhiba, amikor csak a zöld ég ki és simán megy rajta a sárga. Tök jó.
Előzmény: GyöBzs (251)
GyöBzs Creative Commons License 2008.08.25 0 0 251

1. kép: normál call-on, tehát vonatvágányút célja foglalt, a vágányút célszakasza foglalt, így nem jön meg a jelző,c sak a szára fehér...

 

2. kép: tolatásjelzős call-on, nem értem miért nem jön meg a fehér a dwarfra

 

3. kép: foglalt cél és jééé, fehér lett a tolatásjelző

 

 

 

 

Előzmény: nazareth (230)
nazareth Creative Commons License 2008.08.24 0 0 250
Szerintem ez egy Programozási Hiba lehet...
Előzmény: SnailSims (244)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.24 0 0 249
Hogy megéri? nem tudom én nem próbáltam ki, de azt ajánlom, hogy a demóval kezdjél.
Infó: itt

Azt gondolom, hogy még nálunk nem alakult ki (anyagi okokból) az, hogy minden kiegészítőért és minden egyes vagonért fizetni kell!! Egy vagon kb 1,5-1,6€
A plugin 10€.
Mindenki a saját maga pénztárcája.


plug

http://www.eep4u.com
Előzmény: mioa701 (248)
mioa701 Creative Commons License 2008.08.24 0 0 248
Sziasztok!

Első alkalommal írok e témában, ezért nézzétek el járatlanságomat!
Tegnap, a balatonfüredi kiállításon a kezembe akadt az EEP 5,0 Virtuális Vasút Szimulátor magyar verzióját hirdető papíros.

Ezzel kapcslatban szeretnék tapasztalatokat gyűjteni:
- mennyire éri meg az árát (10-12k HUF)
- magyar vonatkozású része is van a szoftvernek? (engem ez érdekelne)
- milyen konfigurációt igényel?
- mennyire valósághű a grafika és a közlekedés?

A yout....-on találtam pár videót a témában, de magyar felhasználótól egyet sem.

Fentieken túl, ha bármi más is szerintetek érdemleges a témában, természetesen szívesen veszem az információkat.

köszünettel, mio
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.23 0 0 247
Köszi a segítséget, így már működik.
Előzmény: kemenyadam (246)
kemenyadam Creative Commons License 2008.08.23 0 0 246

Hello,

közben utána néztem:

Az elsőnél azt gondolom mindegyik térközöknek más Nr (Cisko) értéket kell beállítani. (nézd meg a hranice 0_99 pályát)

A másodiknál angolra állított Stag-ban a Settings menü "Random goods trains..." menüpont (előtte egy jellzőlámpa ikon) vagy Ctrl+F7.

Ádám

Előzmény: Törölt nick (232)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.22 0 0 245
Az eltévesztett útvonal:

Driver of 2C68 has an incorrect route set.
-Wait 5 minutes for signal to be replaced to red and clear again before back
-Abandon timetable
-Bypass Tontes and then keep to timetable
SnailSims Creative Commons License 2008.08.22 0 0 244
Exeter:
Az Okehampton -ból érkező tehernek 7B67 nem tudok DEP.REQ engedélyt adni mindig ezt írja ki: Cannot give slot due to conflicting route locking

és villog a fehér kör.

Csak hívóval jön.

Hilfe!
SnailSims Creative Commons License 2008.08.22 0 0 243
Talán így könnyebb a állomás keresés, ha tudjuk a code-t:
http://deaves47.users.btopenworld.com/index.htm

Egy kis undergrund signal:
http://www.trainweb.org/tubeprune/index.htm


Automatic Signal with Trainstop:

sub2
SnailSims Creative Commons License 2008.08.22 0 0 242
....gondolom amikor a kerítéses megoldás volt nem kellett ilyen, de az már a multé. És valószinűleg a kerítés is hasonló céllal épült:

MÚÚÚÚ


leve

This view from the early 1960s shows the level crossing at Eynsham, looking towards Oxford. The 1944 prefabricated down platform can be seen on the right of the picture. This was acquired by the Great Western Society and moved to Didcot in the 1980s.
Előzmény: nazareth (241)
nazareth Creative Commons License 2008.08.22 0 0 241

Bakker! Tudod, hogy mennyit törtem a fejem azon, hogy mi a fene lehet ez a rácsos izé??? 2004 óta nem tudtam rájönni, akkor láttam először.

Bár most, hogy már tudom, még mindig nem tiszta, hogy mi a csudának raktak ilyet a bray-i vasútállomás mellé. Bray (Bré) Dublin melletti település, szépen beépített tengerpattal, plázzsal, a tengerparttól pedig kb. 150 m-re van a helyi gyorsvasút végállomása. Aféle nagypolgári nyaralóövezet. Na ott láttam ilyen rácsot :)

Előzmény: SnailSims (240)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.22 0 0 240
"Engedélyt kérek a marha-átkelésre" -Csak ha nem kóborólnak el a jószágok!!!
Hogyan nem mennek el?

Hát így: cattle grid


grid1

grid2

28th Feb 2008 by Penny Patterson
nazareth Creative Commons License 2008.08.22 0 0 239

Hasznos oldal, részletesen leírja, hogy milyen feltételek kellenek egy vágányút állításához, továbbá hogy mi történik megcsúszás esetén. Pont ilyen infókra lenne szükségem, ha rávinne a jólélek, hogy végre nekiálljak összeállítani a saját kis szimulációs progimat :)

 

Az a románkék háttér viszont nagyon durva! Ilyet bámulni napi 8 órában... : )

Előzmény: SnailSims (238)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.22 0 0 238
Nagyon hasonlít a rendszer a SimSig-hez:
Welcome to Oak Signal Box

We are going to look at a small section of railway with modern signals controlled from a remote location, or even a computer based signalling system.
-Colour Light Signals
-Track Circuits with reference numbers
-Points and their Numbers
-Train Describers

Automatic Signals are those with no points ahead which automatically clear to green when the section is clear.

Controlled Signals need to be cleared for each train.

oak
nazareth Creative Commons License 2008.08.22 0 0 237
Hehe : )
Előzmény: SnailSims (236)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.21 0 0 236
Most jobb lett?
Csináltam jelzőket is, illetve egy oldalról "loptam" és átalakítottam, Gif animációt is csinálok majd, jelzőkből.
NEW Logo:

logo
Előzmény: nazareth (234)
minigigant Creative Commons License 2008.08.21 0 0 235
Üdv Urak!

Segítségre lenne szükségem.
Axtra forgalmi szimulátort nem tudom elindítani Xp-én hálózatban. Esetleg tudnátok nekem segíteni?
Előre is köszi!

minigigant
nazareth Creative Commons License 2008.08.21 0 0 234
Belenéztem a html-be, de az több, mint szimpla html, ezért chm-ben írom. Így lesz egy működő help, ami konvertálható html-be.
Előzmény: SnailSims (233)
SnailSims Creative Commons License 2008.08.21 0 0 233
A gip-el csináltam és nem tudom rendesen kezelni, de visszatérek a phsh-ra. A Te részét javítom és valószínüleg újracsinálom az egészet és az eredetit meghagyom.
A magyar színeket is elhagyom.
A helpet miben csinálod? Mert úgy kéne majd megoldani, hogy a html-es rendszer megmaradjon, mert könnyebb a webre kirakni, és visszakonvertárom a chm formátumba, hogy a games közben is működjön.
Nekem az is jó, ha txt-ben megkapom, én majd beillesztem a html-be.
Előzmény: nazareth (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!