Keresés

Részletes keresés

pixeL29 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12669

A késéseknek több oka is lehet, ahogy azt előző hozzászólásomban leírtam.

 

"...arról nem is beszélve, hogy Veszprémben illetve Füreden is vár 10-10 percet,csak nem tudom, hogy minek!? Időhúzás feleslegesen!"

 

Nem időhúzás céljából van ott az a pár perc várakozás.

Egyrészt a vezetési-pihenőidő szabályokat be kell tartani egy menetrend összeállításakor, másrészt nagyobb városokban illetve turistacélpontokban több felszálló lehet, így kell az idő a beszállításra.

 

"még annyi, hogy Egerszegen előfordul elég sokszor, hogy nem áll be időben a busz, pedig beállhatna 10 perccel előbb! Erről ennyit."

 

Annyival előbb áll be, amennyit jónak lát. Sofőrfüggő, hogy mikor áll be. Sok esetben van olyan, hogy ugyanabból a megállóból 5-10 perccel egymás után a járatok, és ha megcsúszik az első megy a többi is vele..(erre konkrét példa: Zeg 5-ös beálló, 13:15 Zeg-Kanizsa, 13:20 Zeg-Pacsa-Keszthely).

 

U.i.: Helyesírásra figyelhetnél.

Előzmény: pepe83 (12663)
MBman Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12668

Az ICE-ben is van minikonyha a hátsó ajtó mögött. Plusz 6 sor ülés, ami több mint kényelmes utazást garantál :)

Előzmény: archlinux (12667)
archlinux Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12667

Én nem tudom (van egy tereptárgy a hátsó ajtó mögött), de nekem ez így nagyon szimpi, ahogy van. ;-)

Előzmény: MBman (12666)
MBman Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12666

Akkor még befért volna egy sor jobb oldalra hátulra is. :)

Előzmény: archlinux (12665)
archlinux Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12665

Nos, ma újraszámoltam az üléseket a LOY-291-ben, és 13/5+5 a helyes válasz. (Ez így jobban összhangban is van azzal a ténnyel, hogy jobb hátul szeretek utazni rajta. ;-)

 

Más. Ma láttam a 13:30-as Zeg-Pécset Böhönyén, állóhelyszinten is tele volt, szóval a felszállni szándékozó 6-8 embernek igencsak harcolnia kellett, hogy felférjen...

Előzmény: archlinux (12644)
MBman Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12664

Nincs vele baj, azon kívül, hogy sokat, de mégis semmit sem mond. Plusz egy értelmetlen hozzászólás.

Te ebből tudod, hogy melyik az járat, ami rendszeresen késik? Mert nekem nem sikerül kitalálnom.

Melyik járaton dohányoznak rendszeresen a sofőrök? Mit nem tudnak az alkalmazottak a menetrenderől?

 

Egyébként megvan a fórum a Zala Volán honlapján, ahova pont ezeket az észrevételeket kell beírni. Honnan, melyik járat, forgalmi rendszám, személyleírás, stb. Csakhát ha oda is ilyen katyvaszt ír be, azzal nem tudnak mit kezdeni.

 

A késői indulásnak lehet több oka is. Nem ér be az előző fordájáról vagy tankolásról a busz, vagy nem tölti le a kötelező pihenőidejét. Lehet, hogy a rossz menetred miatt 3-4 perc késéssel kell elindulni ahhoz, hogy további megállóhelyeket ne hagyjon el túl korán a járat. Sok oda lehet. Be kell írni a megfelelő helyre, és majd kivizsgálják. Nem kell egyszerre vagdalkozni, és főleg hülyeségeket írni.

Előzmény: SmallG (12662)
pepe83 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12663

A székesfehérvár-zalaegerszeg járaton (5:20-9:30)öt sofőr szokott lenni!abból két sofőr a 9:30 helyett már 9:25-re beér egerszegre,a másik három ,színte mindig 9:40-re,ami már 10 perc késés!Ők nem tudják a menetrendet???mert szinte végig 45-50km/órával döcögnek,pedig ok sincs a csiga tempora!Egy távolsági járatnak nem épp evvel a tempoval kéne közlekednie!arról nem is beszélve hogy veszprémben illetve fűreden is vár 10-10percet,csak nemtudom hogy minek!?időhúzás feleslegesen!

még annyi ,hogy egerszegen előfordul elég sokszor,hogy nem áll be időben a busz,sőt soxor akkort,mikor már indulnia kéne és a sofőr kapkod,idegbeteg és az utasokkal bunkozik!pedig beállhatna 10perccel előbb!erről ennyit

Előzmény: pixeL29 (12661)
SmallG Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12662

Miért ne írhatná le a véleményét?! Nehogymár ezért le legyen bacva! Csupán a cég mindennapos problémáit írta le. Pl nálunk már alig-alig dohányoznak a sofőrök, főleg nem menet közben. A téli hónapokban van néha-néha olyan eset hogy a buszban a vezetőfülkében gyújt rá a sofőr. És a késések sem annyira jellemzőek ám mindegyik volánra.

Előzmény: MBman (12660)
pixeL29 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12661

Üdv.

 

A buszok késéről úgy írsz, mintha más volánnál nem késnének a buszok: Balaton Volán-B.Füred-Zeg rendszeresen együtt megy Zegre a 7:30kor induló busszal, Alba Volán-Szf.vár-Zeg 8-10 perc.

3-4 perces késések bármikor, bárhol előfordulhatnak (utas beszállítás, sebességkorlátozás stb.). Elsődlegesen az utasok biztonságos célba juttatása a cél, késésnél ez háttérbe kerül.

Nincs fogalmuk a menetrendről? Senki sem tökéletes, hibák előfordulhatnak.

Ne általánosítsunk. Nem mindegyik sofőr dohányzik. Egyébként lehet írni a volánnak az autóbuszban dohányzás, oda nem illő szavak és bunkó beszédstílus miatt..

 

A vonat illetve buszközlekedésnek is meg vannak a maga hátrányai.

Ezt a részt kár volt beleírnod, mivel senki nem kényszerít arra, hogy busszal utazz.

Előzmény: Törölt nick (12657)
MBman Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12660

Köszönjük szépen ezt a színvonalas hozzászólást.

Előzmény: Törölt nick (12657)
illeskese Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12659

Nagykanizsa-Palini útvonalon van egy sofőr, aki úgy néz ki mint a BMW korábbi csapatfőnöke( http://biz.thestar.com.my/archives/2008/3/21/business/b_06mario.jpg). Na ő a kedvencem, finoman vezet, sosem késik, a többi egy rakás ***, össze vissza rángatják a buszt.

zsitvica Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12658

Jó utat.

Előzmény: Törölt nick (12657)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12657

Üdv.

Még sosem írtam Volános fórumba.Most megteszem.

 

Szeretné megfogalmazni tapasztalataimat a Zala Volánnal kapcsolatban.

nem tudom,hogy csak én tapasztalom-e:

A buszok rendszeresen késnek( nem feltétlenül sokat,de nagyon idegesítő hogy pl az 5 órás busz folyamatosan 5 óra 3-4 perc körül indul.)

Az információs pultnál 1-2 alkalmazottnak fogalma sincs a menetrendről.

A sofőrök dohányoznak, nem számít hogy az utas megfullad mögötte.

Hát nem tudom. Úgy látom nem csak a vasútnál van baj. Arról nem is beszélve,hogy egy-két sofőr tanulhatna egykis illemet.

 

Gondoltam leírom ezeket,megosztom veletek. Ettől függetlenül kénytelen vagyok busszal utazni,mert  az iskolám felé nincs vasút.

Egyébként mindenova máshova vasúttal utazom,sokkal biztonságosabb komfortosabb és néha még tisztább is.( nem a leharcolt 90-es évekbeli fővizsgás Bhv kocskira kell gondolni.) Még egy friss fővizsgás Bz motrkocsi is tudja hozni egyes buszok színvonalát és sebességét is...sőt.

 

szabyka5

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12656

Szerintem eddig is arra kellett volna mennie. Egy bevásárlójárat a lakótelepeket érintse, ne a városközpontot.

Előzmény: milos-007 (12655)
milos-007 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12655

igen kifelemenet is meg befele menet is és még a menetideje is rövidült már csak 12perc lesz

Előzmény: Törölt nick (12654)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12654

És az merre fog? Bercsényi és Szent Miklós?

Előzmény: milos-007 (12653)
milos-007 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 12653

a sörház utcán továbbra is minden járat arra fog járni ami arra járt eddig is kivéve TESCO járat,mert az nem arra fog ezentúl jönni

Előzmény: Törölt nick (12652)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12652

" a rendőrség előtti megállóból is át lesznek terelve ide a nem helyi járatok "

 

Most látom, hogy mégsem... pedig határozottan emlékszem egy olyan tájékoztatóra, hogy csak a "H" betűsök maradnak a Sörház utcán. Na mindegy.

Előzmény: Törölt nick (12651)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12651

" Nem hinném, hogy ideiglenes. Az 1-es beállót (az eredetit) hova bővítenék, körforgalom vagy kocsibejáró? "

 

És igen! A távolsági járatok valóban nem szerepelnek egyik jegyzéken sem - ami nyilván azt jelenti, hogy maradnak a réginél.

 

" A Főtér megszűnik, valahova át kell vinni a megállókat. Egyrészt a megnövekedő utasforgalom miatt másrészt több busz fog egyszerre a megállóba érkezni. (eddig is voltak torlódások) "

 

Hát több busz szerintem nem fog ide érkezni, mert a várvölgyi ág kivételével eddig is minden járat erre haladt tovább a Fő térről (azok meg továbbra sem fogják érinteni a Bercsényit), de a tartózkodási idő egészen biztosan meg fog nőni.

 

Befelé irányban is ráférne a megállóra egy második kocsiállás. A megállóban sokat álló távolsági (főleg budapesti) járatok környékén most is előfordulnak néha torlódások, és most még a rendőrség előtti megállóból is át lesznek terelve ide a nem helyi járatok.

Előzmény: pixeL29 (12650)
pixeL29 Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12650

"Kár, hogy nagyon lekicsinyíti a képeket az Index, és a betűkből szinte semmi nem látható. :("

 

Kimásolod a kép linkjét, a BIG szót átírod IMG-re és a feltöltött méretben jeleníti meg a képet.

 

"Amúgy ha jól veszem ki, ez csak egy ideiglenes megálló, és az eredeti helyén fognak majd kialakítani egy jóval nagyobbat."

 

Nem hinném, hogy ideiglenes. Az 1-es beállót (az eredetit) hova bővítenék, körforgalom vagy kocsibejáró?

 

"minek kell 3 megálló is fel?"

 A Főtér megszűnik, valahova át kell vinni a megállókat. Egyrészt a megnövekedő utasforgalom miatt másrészt több busz fog egyszerre a megállóba érkezni. (eddig is voltak torlódások)

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12649

Kettő mindenképpen kell, mert most is előfordulnak néha feltorlódások, és a körforgalomba busszal betorlódni finoman szólva sem egészséges. :) Ehhez vegyük hozzá az ide átáramló Fő téri felszállókat.

 

Amúgy ha jól veszem ki, ez csak egy ideiglenes megálló, és az eredeti helyén fognak majd kialakítani egy jóval nagyobbat. De itt láthatóan nincs is hely esőbeállónak meg padnak, és a járda is igen szűk a várható nagy tömegnek.

Előzmény: mcg (12648)
mcg Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12648

minek kell 3 megálló is fel?

 

és jól sejtem, hogy a főtéri táblákat vitték csak át?

:)

 

 

más:

ma már a Homm 15:40-es járatán is megtapasztalták az utasok a félórás késést, s páran vélhetően a lemaradást is...

Előzmény: Törölt nick (12647)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 0 12647

Kár, hogy nagyon lekicsinyíti a képeket az Index, és a betűkből szinte semmi nem látható. :(

Előzmény: Törölt nick (12646)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.14 0 1 12646

Tettem egy kört a városban. :)

 

Még egy napig működik a Fő tér irányú Csók István utcai megálló. Az indulási jegyzék már lekerült, helyette egy tájékoztató látható:

 

 

A rég megszűnt kifelé irányú múzeumi megálló. A helyijáratoknak jó lenne visszaállítani - még a tábla helye is megvan a betonban:

 

 

Új buszmegálló a távolban, túl a vadonon... Szent Miklós utca, alulról:

 

 

Egy avarba leszúrt tábla, tenyérnyi lekövezett sávval:

 

 

Megállótábla, indulási jegyzék, kuka, sárga cikk-cakk... járda? Az még nincs:

 

 

Fent a Bercsényi utca járdáján állva. Itt hamarosan egy kitaposott ösvény lesz:

 

 

Itt pedig már a körforgalom túloldalára áthelyezett 3 kocsiállásos Bercsényi "pályaudvar", frissen megépült fellépőkkel:

 

:

 

Kocsiállás, 4-3-2...

 

 

...és a teljes megálló a túloldalról. Vicces, hogy még látszanak az egykori kanyarodósáv felfestései, noha évek óta parkolóként használták a területet:

 

 

Ez a rendőrség előtti megálló új indulási jegyzéke. 2 nap múlva már csak a helyijáratok használják:

 

 

És egy búcsúkép a Fő térről, még utasokkal:

 

MBman Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12645

Köszi

A kanizsai testvére (LOY-405) automata váltós, ha jól láttam.

Előzmény: archlinux (12644)
archlinux Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12644

"Mennyi ülőhely van benne? A szokásos 13 sor bal oldalon, jobb oldalon pedig 5+WC+6?"

Ha ezen hozzászólásom óta nem változott az ülések száma, akkor igen (de majd újraszámolom kedden): http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=100527170&t=9146408

 

"Tehetnél majd fel képet az utastérről :)"

Nem szoktam fotózni (se utasszámot jegyzetelni stb., próbálom teljesen "normális" utasnak álcázni magam). Mivel nincs fényképezőgépem, és a mobilommal sem lehet fotózni, ezért ez egy darabig még biztos nem fog változni.

Előzmény: MBman (12642)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12643

Biztatónak tűnik. :)

 

MBman: Kanizsa felé a zalakarosi járatokon szerintem volt pihenő.

Előzmény: M62,306 (12640)
MBman Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12642

Mennyi ülőhely van benne? A szokásos 13 sor bal oldalon, jobb oldalon pedig 5+WC+6?

Tehetnél majd fel képet az utastérről :)

Előzmény: archlinux (12635)
MBman Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12641

Az Áipli-s járatokon nem volt se mosdó, se pihenő. :)

Illetve hol volt, hol nem

Előzmény: M62,306 (12640)
M62,306 Creative Commons License 2011.03.13 0 0 12640

Egész korrekt. Jól megy, az utastérben hatalmas a lábtér, nem túl süppedős az ülés, jól tartja a hátat. Lehet használni a mosdót, viszont cserébe nincs pihenő a 100-asnál (mondjuk én nem próbáltam ki, de a gkv. bemondta, mint ahogyan minden megállót, meg más okosságokat is).

Előzmény: Törölt nick (12637)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!