Keresés

Részletes keresés

ReficuL Creative Commons License 2003.02.18 0 0 808
A homlok két szélén visszahúzódó hajvonalat. Egészen kis mértékben ez a féfiak 90%-nál bekövetkezik a a kamaszkor végén, a legtöbben észre se veszik, valahol a Norwood I és II között van. A további Norwood fokozatok ennek súlyosabb változatai, kombinálva a vertexel

Előzmény: Niino (807)
Niino Creative Commons License 2003.02.18 0 0 807
Mit jelent a bitemporális recesszió ?
Előzmény: ReficuL (806)
ReficuL Creative Commons License 2003.02.18 0 0 806
Mindegyik hatóanyag a vertexben működik jobban, de ez nem jelenti azt hogy az első hajvonalon egyáltalán ne lenne hatásuk. Nekem a minoxidil és a finasteride is mindenhol hatásos volt (a finasteride jobban). Kismértékű bitemporális recesszió viszont férfiaknál teljesen természetes, ezzel nem nagyon lehet és nem is érdemes sokat foglalkozni
Előzmény: Niino (805)
Niino Creative Commons License 2003.02.17 0 0 805
sziasztok

Minoxidilről azt írják a tájékoztatóban, hogy valójában csak a fejtető hátsó részére hatásos /vertex/. Ez mennyire igaz, szóval
ha mondjuk az elülső területekre használom
akkor nem várhatok - nem is javulást, de - stagnáló állapotot ?

Engem az nagyon zavar,
hogy elöl kétoldalt látszik már a ritkulás, és
ez ellen szeretnék fellépni valahogy.
Van a Folligen-nek egy Cream -je erre az elülső vonalra, de vajon mennyire lehet hatásos...?

ReficuL Creative Commons License 2003.02.15 0 0 804
Megfontolhatod a dutasteride beszerzését is. Még elég magas az ára, de azonos árban van a külföldi proscar-al, viszont jóval hatákonyabb annál. A dutasteride felezési ideje 10 nap (!), a finasteride esetében ez 6-7 óra, ami azt jelenti hogy nagyon sokáig aktív marad a szervezetben és nagyon rugalmasan lehet időzíteni a szedését. 0.1 mg dutasteride hatása megfelel 5 mg finasteride-nek, vagyis heti két szem dutasteride (0.5 mg) hatása durván a naponta szedett 3.5 mg finasteride hatásával azonos. Ebben az esetben 1 doboz dutasteride 14 hétre elég, vagyis 3 és fél hónapra

Persze ár szempontjából az itthon receptre beszerzett prosteride a legkedvezőbb (500 ft/hó)

Előzmény: Holdencaulfield (801)
ssilence Creative Commons License 2003.02.14 0 0 803
És ha már úgyis itt, beszámolnék a másfél hónap alatt szerzett tapasztalatokról.
Több mint egy hónapja szedem a finasteridet, 1.25mg/nap dózisban.Libidóm, potenciám rendben, egyéb mellékhatást sem tapasztaltam.
Minoxidil megy másfél hónapja, jóideje az 5%ossal.A hajhatáron főleg eleinte elég masszív fehér, korpaszerű, egybefüggő lerakódás keletkezett-persze csak az alkalmazás helyén.Heti két hajmosással(ebből egyszer Nizoral) sikerült visszaszorítani a jelenséget. Nagyon macerás a használata, néhány nap után már a kopasz fejbőrön is felgyűlik az anyagból egy kis lerakódás. Bár ezt is egyre kevésbé tapasztalom, de a heti két hajmosás feltétlenül szükséges, főleg mivel viszonylag hosszú a hajam.

Tekintve a korai stádiumra, és a problémás területre nem nagyon nyilatkozhatnék pozitív hatásról,ennek ellenére én javulást látok, de erről talán még korai nyilatkozni.

ssilence Creative Commons License 2003.02.14 0 0 802
Ahogy olvastad, erre senkinek sincs tuti tippe. A következő verziók léteznek:
-ismerős urológus/gyógyszerész
-gyógyszertárban próbálkozás, rábeszélés, egyebek
-online rendelés-ez viszonylag drága, bár a Propecianál még mindig olcsóbb
-egyszer láttam (belföldi)apróhirdetésben is a neten-de volt a hirdetés már vagy egy éves, ez a megoldás nem igazán jellemző
Előzmény: Holdencaulfield (801)
Holdencaulfield Creative Commons License 2003.02.14 0 0 801
Sziasztok! 23 éves koromra én is hasonló cipőben járok mint Ti. Szép lassan végigolvasva a fórumot elhatároztam, hogy benevezek egy finasterid kúrára. Mivel kezdő vagyok a "szakmában" :), a beszerzése is gondot okoz. Ezért legyetek szivesek írjatok pár beszerzési tippet, megoldást. A tünetek sajna egyértelműek az olvasottak alapján. A homlok háromszögesedik, a hajam hullik es egyre jobban zsírosodik. Most már három naponta mosom, mert nem akarok hobo lenni... A folyamat amúgy kb. három éve kezdődött.

koszi

irota Creative Commons License 2003.02.03 0 0 800
Én pedig kíváncsian várom a további tapasztalatokat mind a rendeléssel, mind a szer használatával kapcsolatban...
KayserSoze Creative Commons License 2003.01.29 0 0 799
Szeva Niino!

Írtam e-mailt. Miért nem válaszolsz? Vagy megváltozott a címed? Nem szép dolog.

Előzmény: Niino (798)
Niino Creative Commons License 2003.01.25 0 0 798
kösz ssilence

Szerintem én is beruházok.

Előzmény: ssilence (796)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 797
Egy 8-as csomagot én is rendelek innen
Előzmény: ssilence (796)
ssilence Creative Commons License 2003.01.22 0 0 796
Nem, minden pontosan az oldalon feltüntettek szerint történt.3 nap után írtam nekik egy reklamáló emailt, hogy se visszaigazolás, se semmi, melyre azt a választ kaptam, hogy 4-5 nap a feldolgozás.Kb. 5 nappal a rendelés után levonták a számlámról az összeget, és feladták a csomagot.
Előzmény: Törölt nick (795)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 795
Most látom 28$ a szállítási költség. Így 3500 ft-ra jön ki a havi ár. Más költséget nem számoltak fel?

Előzmény: ssilence (794)
ssilence Creative Commons License 2003.01.22 0 0 794
19 dollárt a 4havi adagért.Bár a lerótt postai díj csak 10.85 volt-bár ezt inkább csak érdekességképpen említem.
A 8 havi adagot 27 dollárért szállítják-az oldal szerint. Nyilván így is van, mert esetemben is minden az ott leírtak szerint történt.
Előzmény: Törölt nick (793)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 793
5%-os minoxidil, 8 havi adag 90$-ért. Szerintem igen jó ár, kevesebb mint 3ezer/hó. ezzel szemben Mo-on, több mint 8ezer a 2%-os.

Szállítási díját mennyit számoltak fel?

Előzmény: ssilence (791)
hitMan Creative Commons License 2003.01.22 0 0 792
Sziasztok!

A hajhullas.hu oldalon beindult a fórum.
Ez egy nagy lehetőség arra, hogy végre megtalálják egymást a témában érintettek.
Remélem, hogy aki ezt a fórumot látogatta és gazdagította hozzászólásaival, az ott is szívesen leírja véleményét, tapasztalatait, vagy bármit ami a témához kapcsolódik.

ssilence Creative Commons License 2003.01.22 0 0 791
Én innen rendeltem:http://rogaine.cc/
Kb. 5 nappal rendelés után levonták az összeget, majd rá 10 napra megérkezett a csomag.Talán van olcsóbb hely is, de erről legalább már tudod, hogy működik, és szállítanak is Magyarországra.
Üdv.
Előzmény: Niino (789)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 790
5%-ost itthon sehol, esetleg rendelni lehet, csak 2%-os van. A netes shopok többsége viszont dömpingáron adja
Előzmény: Niino (789)
Niino Creative Commons License 2003.01.21 0 0 789
5%-os generic minoxidilt honnan lehet beszerezni?
Előzmény: Törölt nick (786)
Niino Creative Commons License 2003.01.21 0 0 788
Tricomin drágább mint a Folligen, de vajon
melyiket éri meg igazán megvenni?
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 787
Egész jó site
Előzmény: hitMan (785)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.21 0 0 786
Azt inkább itthon szerezd be, ha külföldről rendelsz vagy ott vásárolsz, 5%-os generic minoxidilt érdemes venni, sokkal olcsóbb mint itthon
Előzmény: KayserSoze (784)
hitMan Creative Commons License 2003.01.19 0 0 785
Akiket érdekel a hajátültetés téma, azoknak újabb hírekkel tudok szolgálni.

Úgy néz ki, hogy az új technika / follicle transplantation, persze más néven is fut/ gyorsabban terjed mint gondoltam. Amennyiben jól értelmeztem, már alkalmazzák Németországban, Görögországban, stb.

http://www.dhi.gr/english/index.cfm?CFID=45869&CFTOKEN=96973877

Ez a link számos infóval szolgál.

Többek között azt is megtudhatjuk, hogy a beültetés során kb 45 graft / cm2 sűrűséget garantálnak. Tehát, kb 100 hajszál /cm2. Ez elég jó eredmény szerintem. Természetesen ez csak a honlapon megtalálható klinikákra vonatkozik. A beültetés külön /DHI/ implanterrel történik. Úgy vélik, ezáltal is nő a műtét hatékonysága.

The Most Advanced Method Now Available at DHI Clinics

The newest method of hair restoration is follicular extraction. Developed as a way of dealing with the age-old concern of a large donor scar, follicular extraction utilizes new techniques to remove both individual follicles and follicular groups one by one. These as then placed using the DHI Implanter. The follicular removal leaves no visible scarring in the donor area and in some cases evidence of surgery cannot be detected even by trained surgeons. However, as difficulties from traditional donor scarring are almost never a factor, this specialized and intensive technique is generally recommended for patients with several previous procedures or very low scalp elasticity, or other unusual concerns.

KayserSoze Creative Commons License 2003.01.17 0 0 784
Hogy mit akarok rendelni? Mondjuk finasteridet, meg ha látnék valami árban megfelelő terméket akkor azt is. Pontosan nem tudom mit. Vissza kéne keresnem, de túl nagy meló így éjjel.
Előzmény: Törölt nick (782)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 783
Amúgy az eszkimók genetikilag nem hajlamosak a kopaszodásra (indiánok se), másik meg hogy születésüktől kezdve hidegtengeri halakat esznek, ami tele van gyulladáscsökkentő omega-3 zsírsavakkal. Ismeretlen náluk egy csomó érrendszeri betegség is, ami statisztikailag kimutathatóan összefügg az AGA-val
Előzmény: God Save The Changes (780)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.16 0 0 782
Hát az igaz, hogy pár embernél kellemetlen meglepetéseket fog okozni a dutasteride, de még többnél ez lesz az igazi áttörés. Én ki fogom próbálni, igazából az 5 mg finasteride-et se éreztem vészesnek. A finasteride összes trükkjét kiismertem az elmúlt 16 hónapban. A legnagyobb meglepetést az okozta, hogy jelentősen megnőtt az alkoholtűrő képességem, olyan extrém mennyiség sem tudott kiütni, amitől korábban már ájult voltam. Igaz nagyon ritkán iszom, de a hatás egyértelműen a finasteride miatt van. Két hasonló esetet olvastam amerikai fórumokon, valószínű hogy egy nem dokumentált ritkább mellékhatásról van szó. Amúgy érdekes módon az aerob teljesítőképességet is növelte, ezt már évek óta mérem, bár ez lehet pár újabban használt táplálékkiegészítő miatt is. Az biztos, hogy az érrendszerre a finasteride jó hatással van

KayserSoze, ha rendelni akarsz, több webes cím is szerepel a topic korábbi részében. Pontosan mit akarsz használni?

Előzmény: God Save The Changes (780)
KayserSoze Creative Commons License 2003.01.16 0 0 781
Igen jó az eszmefuttatásod. Mondjuk én még semmilyen eszkimót nem láttam. Rendelni hol lehet, azt írjátok lécci!
Előzmény: God Save The Changes (780)
God Save The Changes Creative Commons License 2003.01.16 0 0 780
A dutasteride-et DISASTERidnek csúfolják helyenként a fórumokon. Talán nem is ok nélkül. :-) Én tutira nem fogom kipróbálni, pontosan a tartós hatása miatt.

A finasteridet viszont továbbra is nyomatom, 1/8 tablettát szedek belőle. (Zsilettel elég jól darabolható!) Szept.21 óta szedem, tehát immár a 4. hónapban vagyok. :-) Eredmények: áttörés nem történt, de mintha némileg mérséklődött volna a hullásom. A fejem tetején lévő hajat (nálam itt vannak a problémák) kicsivel erősebbnek, "fittebbnek" érzem. Talán a 6. hónap után már láthatóbb jelei is lesznek. Semmiféle negatív mellékhatást nem tapasztaltam, sőt, fenntartom a korábbi észrevételemet: picit kanosabb vagyok a szer szedése óta. :-)

Hideg vs sapka: én sapkaellenes vagyok és van rá szép ideológiám is. Szóval szerintem az ember azzal, hogy rögtön a legkisebb hidegben is "agyonvédi", beburkolja a fejét a sapkával, a haj eredeti funkcióját (hőszigetelés!) nem használja ki. Szóval afféle evolúciós elven a sok sapkahordás hosszú távon a haj elgyengüléséhez, feleslegessé válásához vezet szerintem. Persze az is lehet, h ez csupa hülyeség, de pl. láttatok már kopasz eszkimót? :-)

Előzmény: Törölt nick (779)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.15 0 0 779
Elég ha negyedeled. Vagy ha alá akarsz menni, akkor feloldod töményben (pl. vodka) és úgy jobban fel tudod osztani. De 1 mg alá menni csak akkor van értelme, ha nagyon enyhe mértékű nálad a veszteség, 5 mg-ig mérhetően nő a hatásfok, de ez még mindig csak 0.1 mg dutasteride hatásával egyenértékű. Ebből érzékelhető mennyivel erősebb szer a dutasteride
Előzmény: ssilence (778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!