Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 109

A Grand-del igen. Előtte, amikor még viszonylag újak voltak, a Dawn-nal és a Sun-nal jártunk a Karib tengeren. A Princess nekünk kedvenc. Középáron a legmagasabb minőséget szokta nyújtani. Remélem, nem változott meg.

Ha december 19.-én mennétek,  ilyesféle meglepetések érhetnek:  http://gaycruisevacations.blogspot.com/2007/09/holiday-cruise-on-grand-princess.html

 

Előzmény: renesains (108)
renesains Creative Commons License 2008.06.30 0 0 108

Jelen állás szerint a Princess Grand eddig a befutó.

Van róla tapasztalat? Utaztatok ezzel?

Emerald esetleg?

Előzmény: Törölt nick (106)
renesains Creative Commons License 2008.06.27 0 0 107

Unoka?? Gratulálok! Akkor nem vagyunk egy korosztály :)

Honk Kong is szép lehetet vagy inkább érdekes.

Egyik ismerösöm is Floridában van most, Ő is azt mondja ha vége a munkának olyan mintha nyaralna. Onnan azért hamrabb elmegy az ember egy iylen utra, mert innen a repjegy kb majdnem ugyan annyi.

Most itt is nagyon meleg van, de persze az más.

Mióta éltek kint?

 

Ez az ami szimpatikus volt..

 

 

 

 

illetve..

 

 

elöbbi 10, utobbi 14 éjszaka

kikötések szerintem a szokásos, 7-8am majd 5-6pm

De gondolom ezek nektek már ki vannak pipálva :)

 

Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 106

Idén még nem, de töprengünk rajta.

Év elején megszületett az első kisunoka, ezer+ km.-re, muszáj állandóan oda utazni!

(Meg Kanadába, mert imádom. Előtte Kinában, Hong Kongban jártam.)

Floridában élünk, itt állandó nyaralás van.

Feltétlenül hagyj te is magatoknak egy pár floridai napot - márcsak az időátállás miatt. A www.tripadvisor.com  segitségedre lesz a szálloda kiválasztásában.

A sok kikötés nem baj, nem muszáj mindig kiszállnotok, vagy elég csak rövidebb időre. Nézd meg a programkinálatot (árakkal együtt) és hamar látod majd, ha nincs igazi látnivaló egy-egy kis szigeten.

Az utak hosszúságáról: az indulási és az érkezési nap is benne van. Délután vagy este indultok, reggel értek vissza. Érdemes mielőbb felszállni, amint lehetséges... van sorbanállás bőven, korán érdemes érkezni a kikötőbe. A poggyász lehet, csak később ér utánatok, de már lehet élvezni a hajót.

A kiszállás viszont az ő rendelkezéseik szerint történik és elég gyorsan lezajlik.

Előzmény: renesains (105)
renesains Creative Commons License 2008.06.27 0 0 105

Pont ez lett volna következő kérdésem amit már meg is válaszoltál.

Hogy mennyi kikötös utat nézzek. Az a baj, 2 szék között vagyok, mert amit a Freedom Class nyujt az 7 éj csak 3 kikötés+ a vége ugye.

Princess utak amiket kértem 10 és 14 éj, és 6-9 kikötést jelent.

Freedomnál sztem kevés a 3, kevés lenne a látnivaló, Princessnél meg félek, hogy sok lenne, ahogy Te is írtad.

Bár a Princess jóval kedvezőbb ajánlatot adott mint a Freedom.

Ugyan annyi pénzért vagy max egy kicsivel többért dupla annyi napot adnak, és dupla látnivalót. (dupla kikötés=dupla látnivaló)

Jobb választásnak tünhet a Princess, mert elötte v utána még be tudnék szurni 1-2 napot Miami vagy Ft. Lauderdale.-ban, ha már ott vagyok nem kéne kihagyni és igazából a Freedom nem kinál semmi pluszt amiért mindenképpen megérné.

Max annyit, hogy THE BIGGEST. 

Kajálás tanács hasznos lehet, köszi.

Ha jól emlékszem minden Princess hajón freestyle kaja van.(asszem) de majd utána olvasok.

Kabin különbséget megnéztem persze. Ugyis kértem az ajánlatot, egy ilyen egy olyan. És asszem irtam, hogy a van hogy 3700 dolcsi a különbség a kettő közt.

Idén voltál már ilyen uton?

 

 

Előzmény: Törölt nick (104)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 104

A biztositást, ami hozzájön az árhoz, a legtöbben megkötik. Ha valami nagy baj történik( betegség, haláleset) visszakapják a pénzüket. Kivéve a bizt. összegét.

Egyébként egész utiköltség ugrik.

A www.cruisedeals.com -on utánanézhetsz, melyik hajó milyen, és mennyibe kerülnek az utak.

Arra figyelj kicsit, hogy minél több utas van a hajón, annál tovább tart majd a ki-és beszállás. Általában (a végállomáson kivül) nem a parton köt ki a hajó, hanem jóval kijebb, a tengeren, és kisebb "tender"-eken szállitanak a kikötőkbe, csoportonként.

Első alkalommal elkövettük a hibát, hogy olyan utat választottunk, amelyik a legtöbb megállót tartalmazta. Mindenütt kiszálltunk, nézegettünk, résztvettünk közös programokban ( pl. mini tengeralattjáró utazás St. Thomas-on), és a hajón alig voltunk, illetve dögfáradtan, és nemigen volt időnk élvezni, amit ott megkaptunk.

Néha se reggelizni se ebédelni nem volt időnk a hajón. Még a High Tea-t is ki kellett hagynunk!

Sok Karib országban nem sok érdekeset lehet látni a félnap alatt, ami kb. rendelkezésre áll.

Ezért ajánlottam olyan utat, ami Mexikóba és Costa Ricába is visz. Ott tényleg különleges élményeket lehet szerezni.

Szerintem a Voyager épp elég nagy, hacsak a Freedom Class nem ajánl neked ellenállhatatlan dolgokat.

A Princess Sun, Dawn és Grand-en voltunk. Egyik jobb. mint a másik. Az első utunkon csak szájtátva ámuldoztunk a Dawn Princessen.

Nem tudom, a Princess-en van-e "szabad"  - freestyle - étkeztetés- és nem tudom, hogy hivják ezt magyarul. Inkább ilyesmit választanék a két turnés ebédeltetés, vacsoráztatás helyett. Ha megadott időben kell enni, egyéb programok szempontjából igencsak korlátozó tud lenni.

Hogy a balkonos kabinért érdemes-e sokkal többet fizetni, személyes döntés. Mit is látnak róla?  Tengert.

Megnézted, mibe kerülne pl. két kétszemélyes kabin egy négyszemélyes helyett? Akkor választhatsz egy balkonost és egy belsőt.

 

Előzmény: renesains (103)
renesains Creative Commons License 2008.06.27 0 0 103

Ok, köszi a jókivánságot.

Na meg is kaptam az ajánlatot. Igazából van kérdeőjel a fejemben.

 

"NCCF (kötbéralapot képező illeték: 122 EUR /fő + 1,4 % útlemondási biztosítás"

Ez mi? Tudod? Nem értek hozzá, de ez az, ha lemondom ez az a pénz ami ugrik?

Vagy ez mindenképpen hozzájön az utiköltséghez? Jó lenne tudnil mert ez 4főre 750 dodó.

 

Belső és egy balkonos kabint kértem, és tényleg jóval drágább a balkonos.

Van olyan aminek a balkonosa 3750 dolcsival drágább!!! Kell ez a balkonos nekem?

Bár nem nekem kéne, hanem szülőknek. Gondoltam legyen nekik látnivaló bőven.

Mondjuk be kell valjam hogy a Royal Caribbean FREEDOM CLASS 3 hajójára tartoznak ezek az árak. Beleférne a keretbe, de nem tudom érdemes e.

VOYAGER CLASS-ban is van 5 hajó, ugye az kisebb kategoria, kiváncsi volnék azok vajon mennyivel olcsóbbak.

Abból gondolom, hogy olcsóbb, mert a Princess 2 hajójára is kértem ajánlatot és azok jóval olcsóbbak illetve több naposak is. Grand Princess és Emerald Princess a hajók, azért ezek is komolyak, nem?

Ha most megint kérek 5 hajóra árat a csaj kilesz tőlem. Bár ez a dolga, nem?

Na kiváncsi vagyok mit mondasz..

Üdv

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.27 0 0 102

Sok szerencsét, remélem sikerül valami nagyszerüt kifognod. Ha tudsz részleteket, ird meg. Ha érdekel, hogy innen mit lehet megtudni, azt is.

Előzmény: renesains (101)
renesains Creative Commons License 2008.06.27 0 0 101

Nézegetem a katalógusokat és közben a hajótársaságok web lapjait, szinte egész nap ezt tettem, de végre most küldtem mailt a TENSI-nek.

Találtam 1-2 szimpatikusat kiváncsi vagyok milyen árat találnak ki rájuk.

Majd modom mi alakult (ha érdekel)

 

Amugy kérdésedre válaszolva nem gyerekekkel megyek, nekem még nincs :)

Előzmény: Törölt nick (100)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.26 0 0 100
Komoly. Ez a legdrágább időszak, és legtöbbször évekkel előre lekötik az emberek.
Előzmény: renesains (99)
renesains Creative Commons License 2008.06.26 0 0 99
Most ez komoly, hogy több mint 2x annyiba kerül, ha karácsonykor megyek mint ha dec. elején?
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.26 0 0 98

http://www.cruisesonly.com/b/c/sc.asp?d=12/1/2008&d2=12/31/2008&i=857955&c=11&v=403&IncludeAlumnirates=false#datepricetable

 

Itt egy nagyon  jó... nem hiszem, hogy átmegy a csatornán, de legalább látni lehet.

Fort Lauderdale-ből indul, ez Miamihoz közel van és sok üdülési lehetőséget kinál. Nem tudom, gyerekekkel mész-e. Ha igen, Orlandót belekombinálhatod Disneyparkokkal. Ha nem, akkor is. Az Epcot felnőtteknek is nagy élmény.

Előzmény: renesains (97)
renesains Creative Commons License 2008.06.26 0 0 97

Alaszka engem is nagyon érdekelne, de annyi kikötésünk van azért hogy melegbe menjünk. Amivel szemezek és szimpatikusak azok a Karib-térségi utak.

Arra gondolom dec.-jan.-ban is meleg van. Ugyhogy szerintem lesz valami Karibi út és lehet Panama is bele eshet az uton.

Sajna időhoz vagyunk kötve ezért kell karácsony környékén mennünk (akkor érünk rá) bár ezek mindenhol meg vannak jelőlve hogy drágábbak.

Jó lenne valami 7 napnál többre menni, mert ha ilyen messzire megyünk akkor ne csak egy hétre. Gondoltam arra, hogy esetleg 2 hajó utat is egybe lehetne kötni, bár nem tudom van e értelme.

2. verzó még lehet az hogy az indulási pontnon tölteni x napot elötte.

Nem tudom melyik volna jobb, rengeteg uttánajárás-szervezés kérdése.

Ugy vagyok, ha már megyünk akkor probánám a legjobbat kihozni belőle.

Köszi a tippeket-ötleteket, ha esetleg van még belőle szívesen fogadom :)

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.26 0 0 96

Akik voltak, nagyon ajánlják Alaszkát.

A Panama Csatorna nagy élmény.

A Karib tenger se rossz, koratavasszal már jó meleg a viz.

Mexikó nagyon érdekes.

Costa Rica gyönyörü, főleg a csendes óceáni partvidék.

Ismerősök voltak török-görög úton, nagyon meg voltak elégedve.

A "Repositioning" járatok a legolcsóbbak, mert igy kerülnek át a hajók a "nyári" útvonalakról a téliekre. Sokan igy jönnek át pl. Európából vagy Dél-Amerikából és a hajón maradnak a következő turnusra is.

 

 

 

Előzmény: renesains (95)
renesains Creative Commons License 2008.06.26 0 0 95

:) már kezdetm félni, hogy hiába gondolkodom az ilyen utakon.

Tegnap végül bementem a korábban ajánlott TENSI irodába és háááát..

Nem semmi mondhatom. Kezembe nyomtak 3 katalogust: Princess íC., Royal C., Costa katalogusait. Nem gondoltam volna hogy ennyi választék lesz.

Ez rengeteg, most úgy probálom szűkíteni a választékot, hogy a nagyobb hajókat nézem, hogy hol állnak meg (netről képek) és persze a napok számát.

 

Így hogy Te már több ilyen uton voltál mit tudnál esetleg ajánlani? Merre menjünk?

Meg vagyok zavarodva a bőség zavarától.

Van valami ami esetleg nagyon kükönleges, mert ezek az utak nekem mindegyik az volna.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (94)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.26 0 0 94

Nem tudok számolni, elhiszem, amit irtal. Bőven telik belőle bárhová hajózásra.

 

Előzmény: renesains (93)
renesains Creative Commons License 2008.06.25 0 0 93
Figyelj, szerintem tenyleg elnezted a ravalomat.
En most atszamoltam tobbszor, de ez a 2,5M ft az 160-al szamolva tobb mint 15000$!
Vagy ha nem akkor en neztem be nagyon valamit, de azert ellelorizd le :)
Bocsi hogy ekezet nelkul irtam, de most telorol nyomom.
Kivancsi vagyok hogy mi jon ki neked :)
Udv
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 92

Elnéztem a rávalódat ,sorry.

1ooo- 11oo  négy személyre...  ez egy közös kabint jelent. Utasok közül kettő gyerek? Vagy szülők: Hány évesek?..... nehéz, de nem elképzelhetetlen.

Nekem egy csomó reklámot szoktak küldeni, ott lehet taláni ilyen utakat. Ez az egyik.

 

http://www.vacationstogo.com/ticker.cfm

Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.25 0 0 91

http://www.cruise411.com/

 

Tájékoztatónak. Másutt is utánanézhetsz az áraknak, útvonalaknak, elsősorban a hajótársaság direkt ajánlatai között.

55 éven felülieknek rendszerint mindenütt árkedvezményt adnak.

Olcsóbbak azok az utak, ahol a hajók nem körutat tesznek. Ilyen esetben

lehet egyszerre két hajóutat választani ugyanazzal a hajóval, oda-vissza. Ekkor már visszatérő utasnak számitasz, kicsit olcsóbb lesz a visszahajózás.

Sokszor olcsóbban jön ki az út igy, mert retúr repjegyet lehet venni. Többször találkoztunk európaiakkal a hajókon, akiknek nem is adtak el másféle jegyet.

Ha jól számolom az átváltást, kb. ezer dollárotok van egy főre. Ebben a repjegy ára is benne kell hogy legyen, vagy azt extra?

Az év vége, eleje jó időpont árak szempontjából. De ha szilveszter és újév napja beleesik, drága lehet.

 

Előzmény: renesains (90)
renesains Creative Commons License 2008.06.24 0 0 90

Mint korábban írtam év végén megnéznénk egy ilyan vagy hajós utat és az voln akérdésem, hogy anyagilag hogy jönnék ki kb.

Konkrét dolgot mondok. Van erre a utra 2-2,5Mft-om 4főre.

Mivel árakat nem találtam sehol ezért kérdem hogy ez elegendő lenne egy Karibi utra vagy nagyon benéztem?

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.23 0 0 89

Attól függ, melyik társasággal megy az ember. Mindegyik hajó átkel a Panama csatornán.

 

Itt egy hivatalosabb lista:

http://www.cruiseweb.com/PANAMACANAL.HTM

Előzmény: pocza_sz (88)
pocza_sz Creative Commons License 2008.06.23 0 0 88

Hello!

Miből áll egy Panama-csaatorna látogatós hajóút? Egyazer oda egyszer vissza? Vagy Nyugati parttól indul át a csatornán és a Keleti parton kiköt?

 

 

Üdv

 

Cas/

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 87

Hullaház muszáj. Másként nem tudják a halottakat hidegen tartani.

A hawaii hajóúttal azért volt a szokott minőségen aluli, mert itteni munkajogi törvények vonatkoznak arra a két hajóra, ami ott teszi a körutakat. Csak igy kapott engedélyt a Norwegian, hogy Hawaiiban müködhessen. Különben kizárólag repülővel lehet eljutni egyik szigetről a másikra. (Azt hiszem  egy éve van kompjárat Oahuról Mauira, illetve Kauaira, de más szigetekre, ahol 2oo6 októberében kikötöttünk, nincs.)  

Az idegen regisztrációjú hajókon- ami az összes többi-  a külföldi személyzetet borzasztó rosszul fizetik, messze az amerikai minimálbér alatt.

 A min.bérért vagy alig többért dolgozni hajlandó amerikainak nincs olyan munkaetikája, mint a harmadik világbelieknek, akiknek a havi párszáz dollár fizetés jelentős bevételt jelent, vagy a többieknek, akik azért szegődtek hajóra, mert világot akarnak látni vagy gyakorlatot szerezni.

Előzmény: pocza_sz (86)
pocza_sz Creative Commons License 2008.06.22 0 0 86

Szia!

Arról tudtam, hogy van börtön kabin a hajón, meg kórház, meg kápolna, de a hullaházról nem :D

A második utadat nem értem, hogy mi volt a gond az amerikai lajstrommal/ hajóval/személyzettel/fizetéssel?!

 

 

Üdv

 

Cas/

Előzmény: Törölt nick (85)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.22 0 0 85

Háromszor utaztunk a Norwegian Cruise Line hajóin. Ebből egyik Miamiból indult a Karib Tengerre, januárban. Minden nagyon jó lett volt volna, de az utasok többsége annyira öreg és gyenge fizikumú volt, hogy attól tartottam, némelyik ott hal meg előttem, valamilyen sorbaállás közben. Nyilvánvalónak tünt, hogy öregotthonokból jöttek csoportok. Egyrészt pozitivum volt látni, hogy a kisöregek ( 8o+ évesek voltak, némelyik száznak nézett ki, tán az is volt?) is milyen jól elszórakoznak a hajón, másrészt folyton az elmúlásra emlékeztettek.

Ez volt az első téli utunk Dél-Floridából, és nem voltunk elég gyakorlottak abban, hogy válasszunk a hajóutak közül.

A második a Hawaii Szigetek közti egy hét volt. Ez volt a legrosszabb, mert a hajónak amerikai regisztrációjúnak kellett lennie. A személyzetnek, ami  kevés kivétellel amerikai, amerikai órabért kell fizetniük. Emiatt minden gyengébb minőség volt. Előre tudtuk, mire számithatunk, nem volt csalódás, de mégegyszer nem mennék.

A harmadik út, megint Karib térségbe, a Norwegian egy új hajóján volt. Kitünő ellátással és programokkal. Az olcsóbb kabinok a Norwegian hajóink a legnagyobbak és legkényelmesebbek.

 A Celebrity társaság egyik hajójával mentünk a Panama Csatornát áthajózni. Nagyszerü volt, minden tekintetben.

Kedvencünk mégis a Princess, legalább háromszor utaztunk velük.

A visszatérő utasoknak a társaságok mindig kedvezményt adnak. Néha tőlük olcsóbb a jegyeket venni. Leginkább majdnem ugyanaz az ár, de két-három kategóriával jobb kabint kaphat az ember egy megbizható internetes utazási irodától. 

Mindig kötök biztositást az útra, sose tudni mi történik alapon.

A hajókon van orvos, ápolószemélyzet és gyengélkedő (börtöncella és hullaház is), de mondjuk az ember nem feltétlenül akar egy haiti kórházba kerülni, ha súlyosabb dolog történik vele és az van legközelebb. Ezért olyan biztositás a legjobb, ami távolabbi evakuálás költségeit is fizeti.

A www.cruisecritic.com nálam sokkal  hasznosabb információkkal szolgál mindenről, ami hajóuttal kapcsolatos. 

Előzmény: pocza_sz (83)
renesains Creative Commons License 2008.06.22 0 0 84

Én is náluk nézegettem az utakat.

Azt lehet tudni, hogy anyagilag hogy néz ki egy ilyen utazás? /fő

A héten elmegyek hozzájuk mindenképpen csak kiváncsi vagyok hogy mégis mire számítsak. Remélem nem gáz hogy ilyet kérdezek.

Üdv

Előzmény: travel60 (82)
pocza_sz Creative Commons License 2008.06.21 0 0 83

Szia!

Elmondanád, hogy melyik társaságokkal utaztál?

 

Üdv

 

 

Cas/

Előzmény: Törölt nick (80)
travel60 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 82
Szia!
A TENSÍ-nél fizettünk be, pontosan annyit, mint amennyi az internetes ár. Lehet fizetni dollárban vagy forintban is. Amúgy a Royal Caribbean foglaló oldala átirányít a TENSÍ-re, mint magyarországi képviseletre.
Előzmény: renesains (77)
travel60 Creative Commons License 2008.06.20 0 0 81
Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál.
Külső balkonos kabint foglaltunk a 6. szinten, lehetett egy szint alaprajzról választani.
A kötelező borravalót nem kell előre fizetni, a Royal Caribbean hajókon van olyan lehetőség, hogy adnak egy üres borítékot, amibe beletesszük a borravalót, és a végén a számla kiegyenlítésekor, ezt lezárva odaadjuk. Ez szerintem korrekt.
Útvonal: Miami - Haiti- Grand Cayman- Jamaica-Cosumel.
Voltunk már Mexikóban és egy egész napot töltöttünk Xcaretben, tényleg nagyon jó volt.
Az öltözködéssel kapcsolatosan megnyugtató, amit írtál. Nem vágyunk arra, hogy a nyaralás alatt minden vacsorához puccba vágjuk magunkat. Természetesen nem rövid gatyában és trikóban kívánunk megjelenni a gála vacsorán, de egy normális zakó inggel talán elegendő.
Egy kicsit tartunk a hurrikán szezontól, de csak nem leszünk olyan pechesek, hogy éppen azon a héten tombol, mikor utazunk. Más időpoontot pedig nem akartunk választani, mert éppen a házassági évfordulónkat akarjuk a hajón ünnepelni.
üdv:
travel60
Előzmény: Törölt nick (80)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.20 0 0 80

Usában élek, többször voltam hajóuton, sokfelé, bár sose Royal Caribbean hajón.

Gondolom, a kabint már lefoglaltátok, abban késő tanácsot adni ( azt mondtam volna, elég alacsony emeleten és középfelé legyen, vigyázva, hogy ne a mosoda vagy konyha fölött.). Van olyan weboldal, amelyiken pontosan megnézhető, melyik hajón hol vannak a kabinok.

A kötelező borravaló benne van az általatok előre fizetett árban?

Hitelkártya szükséges, mert kp.vel semmit se lehet fizetni. Arra terhelnek minden extra kiadásotokat.

Ha a kikötőkből városnézésre vagy más programokra akartok menni, azok diját is hitelkártyára terhelik. Ha ezekkel a "hivatalos" programokkal vagytok, nem lehet lekésni a hajót, megvár. De ha saját szervezésben mentek valahová, vigyázni kell, hogy időben visszaérjetek. Simán otthagynak, ha nem.

Szeszesital és üditőitalok rendszerint nincsenek benne az alapárban, csak a viz, kávé, tea és a gyümölcslevek. Ha szeretitek a colát vagy hasonlókat, vehettek majd hetijegyet, arra korlátlan mennyiségüt adnak. 

Minden hajón lehet venni cuccokat, de rém drágák, még a vám és adómentességgel együtt is. Kivéve, ha valamit reklámból leértékelnek. A hajótársaság által ajánlott szárazföldi üzletek is a legdrágábbak közt vannak.

Nem kell sok ruhát vinni, senki se figyeli, hogy volt-e már rajtad ugyanaz, ha tiszta.

Szmokingot, estélyi ruhát lehet bérelni a hajón, a speciális rendezvényekre, de az is drága.Egyik se szükséges, elég valami "rendes" ruha. Férfiaknak az éttermekben nem kell zakó, de gallérja legyen annak, amit ingként visel. (Tennisztrikó OK.)

Mi a hajótok pontos útvonala?

Ha Cozumelben megálltok, és van lehetőség a napot, vagy félnapot Xcaret-en tölteni, feltétlen fizessetek be rá. Fantasztikus.

Kérdezz, ha még valami érdekel.

Előzmény: travel60 (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!