Keresés

Részletes keresés

abolcskei Creative Commons License 2009.12.29 0 0 783
Rendben , holnap természetes fénynél csinálok róla képet , a tusa felújításával  ma végeztem a te leírásod alapján , gyönyörű lett ,  egy nagy sör jár neked ha egyszer találkozunk .
Előzmény: ponggi (782)
ponggi Creative Commons License 2009.12.29 0 0 782
Kérlek tegyél fel róla egy fotót! Jó lenne látni egy ilyen hibát!
Előzmény: abolcskei (781)
abolcskei Creative Commons License 2009.12.29 0 0 781

Örülök hogy végre megismertem önt , olvasgattam a honlapját is , és hogy rövidre fogjam a szót , kérem segítsen abban hogy hol tudnám javíttatni a sniperem töltőkapujának borzasztó tömitetlenségét , egész pontosan a zégergyürű felüli oldalon oválisra és nem központosra sikerült furat javítására gondolok , talán perselyezéssel javítható. Tehát segítségét abban kérném hogy ajánljon nekem erre hívatott szakembert ki rendelkezik forgácsoló gépekkel és mestere a szakmának . Esetleg ön is szokott ilyen jellegű javításokat végezni ?

 

Nagyon a szívemhez nőt ez a fegyver már gyermekkoromban az MHSZ lövések alkalmával és szeretném az enyémet elfogadható állapotba hozni .

 

Segítségét előre is köszönöm .

Előzmény: T.A.L. (780)
ponggi Creative Commons License 2009.12.29 0 0 774
Megelőztél, THX! :-)
Előzmény: stájsz (772)
stájsz Creative Commons License 2009.12.29 0 0 772
Kis nyugalmat kérek, mert ha elszabadul a személyeskedés, könnyen repülhet mindenki.
king jerry Creative Commons License 2009.12.29 0 0 769
Aham, és ezzel 250-re pontlövővé varázsolja bármely vadászpuskát?
Előzmény: ponggi (768)
ponggi Creative Commons License 2009.12.29 0 0 768
Szerintem egy boresightere van. Ha jól választott, akkor egy Leupold Zero Point.
LÁSD ITT


Előzmény: king jerry (767)
ponggi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 766
Megtaláltam TAL fotói között a keresett belövőállványt!
Előzmény: ponggi (765)
ponggi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 765
Szó mi szó, ezen én is elsomolyodtam, de nem akartam mindenre rákérdezni!
Ha egy sátorvas nem zavarja a lövész kezét - nem szabad neki -, akkor akármilyen a formája, nem befolyásolja a találati pontosságot!

Sátorvasnak egy szerepe van, védi az elsütőbillentyűt a véletlen elmozdítástól.
Előzmény: king jerry (764)
ponggi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 763
UP: mennyi kép van még tarcsiban? Van közte valami ténylegesen előremozdító?
Előzmény: UP (724)
ponggi Creative Commons License 2009.12.28 0 0 762
"Noric BAN" nem ismerem, csak előítéletes vagyok a Spanyol cuccokkal szemben! :-)
Ez létezik 5,6mm-esben? Ha nem, akkor sajna bukik!
Előzmény: Törölt nick (742)
joepapa57 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 758
Egyszerre három válasz: STEVE.5: a sorrendiségről már fogalmam sincs, május környékén lőttem ezeket, de elárulom, nem 8-at 9-et, hanem kb 100-at csapinként. Hogy miért fontos, hogy milyen sorrendben használtam a csapikat, ez meglep, mert nemértem, hogy ennek van-e jelentősége? A végeredmény mindig ugyan az volt, amit a kistáblán láthattok! Nem ellenkezem, a belövőpad valóban nagyon fontos eszköz csak egy bajom van vele, még egyetlen lőképet sem láttam amit arról, adtak volna le! Annakidején nekem lett volna a legnagyobb anyagi segitség, ha látom, milyen csapival, milyen lövedékkel legjobb a lőkép! Így akinek ilyenje van, szerintem mosolyogva hagyta kinlódni a többieket! Ezekalapján már valakik tudják a tutit, csak nem árulják el! De elmondom 0.22 grand + RWS. Nekem ez a jó! A ZULEJKÁT át kell állitanom RWS-re és jobb lesz a szórás, mint amit a két sörösdobozfotón láttok! Könyörgöm rakjatok már fel egy 50 méteres szórást, lehetőleg belövőpadit! Sl630: Nem kivánom ismételni önmagam, de én annyit mondtam, hogy megközelítem és talán megoldhatónak látom azt a célt, hogy 50-re jó kézben tudja azt amit az előd tudott! Amit irsz,hogy überpontos, ezt valahol máshol hallhattad. Nos, ehhez a fegyóhoz kell a cső, csapi, lövedék, ezek helyes "bejátszása" ez le van irva, lapozz vissza! Amit még a közeljövőben meg kell oldanom RWS-re átállás, sajnos a ZULEJKÁT át kell állitani hozzá, sátorvas, ilyen még nem volt TOZ-on, de sokat segit és az irányzék, célgömb kombináció, ami kiszűri aszemem által okozott hátrányomat! A "majd én megmutatom" soha sem volt a stilusom. Nézzél utána, minden írásban van! Mint valaki le is írta " nálam nem a dizájn, hanem a működés a fontos". Igaza van! Az én ZULEJKÁM 48-ról tudja a 9-ből 8-at, a leirt célzástechnikával, de a topicon még embert nem láttam aki ennyire lőtt és mit? Szerintem pusek azért van, hogy lőjünk vele. Én azt csinálom!!!
Előzmény: ponggi (749)
STEVE.5 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 750

Megérthetnéd, hogy mi sem először próbálkozunk lövéscsoportok értékelésével.

Nem hülye-gyerekekkel van dolgod!

Az észrevételeinkkel - és itt elsősorbana saját nevemben beszélek - segíteni szeretnénk egy jelenség magyarázatában.

"...Cseh csapival alá balra hord
RWS ahová kell csak jobbra
Uma alá, de középre..."

Jó volna tudni,  mi van, ha más a sorrend?

Pl.:

RWS, Cseh, Uma...

...vagy Uma, RWS, Cseh...

... vagy Uma, Cseh, RWS...

A belövőpad pedig egy nagyon hasznos eszköz.

Talán nem véletlen, hogy nagynevű fegyvergyárak is használják pontos mérésekhez.

Ezt csak azért említem, mert tudnod kell, én egy kurv@ okos ember vagyok, de amit előttem már jól kitaláltak, arra nem vesztegetem a drága időmet:-)

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 743

Bocs   képeket nem jeleni ti meg.

 

Ujra .:

Előzmény: Törölt nick (742)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.28 0 0 742

Vagy a Noric BAN.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

850 FT 200 DB

Előzmény: ponggi (734)
dzogcsen Creative Commons License 2009.12.28 0 0 741
A H&N Rabbit Magnum II-őt hol lehet beszerezni? Köszi.
Előzmény: ponggi (734)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 739
Előzmény: Spdy (736)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 738
El kell szomorítsalak, az csak 4,5 és 5,5mm-esben van tudtommal. 5,6mm-es kellene!!! ...ettől még létezhet, hogy én nem tudok róla!!!!

Bartal a fegyvereihez igen pöpec öntő, és mángorló szerszámokat ad. Magad készíthetsz hozzá top minőségű lövedéket!
Előzmény: Spdy (736)
king jerry Creative Commons License 2009.12.27 0 0 737
Már meg ne haragudj joepapa, de sztem ez a szóráskép abból adódik hogy kézből lősz.
Szórásképet pedig nem lehet kézből.
Előzmény: UP (712)
Spdy Creative Commons License 2009.12.27 0 0 736
"H&N Rabbit Magnum II"
Köszi, ezt mindenképpen kipróbálom. A Bartal féle lövedékhez nem tudom hol lehet hozzájutni.
H&N Barracuda lövedékről hallottam még jókat (szoknyás), azt próbáltad már?
Előzmény: ponggi (734)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 735
Pontosan!
Előzmény: Törölt nick (733)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 734
Na igen, csak egy légfegyverbe fokozatosabban lassabban emelkedik a lövedék mögötti nyomás mint a Sniperben. Ha alakos lövedéket szeretnél használni, akkor ide a diaboló forma nem jó, sokkal inkább a BartaL féle kúpos henger forma. ...vagy H&N Rabbit Magnum II forma.
Előzmény: Spdy (730)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.27 0 0 733
Vagy a gépzsir :-)
Előzmény: ponggi (732)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 732
Én sima egyszerű Gunex2000-et használok. Eddig egyik Sniperben sem kellett ennél sűrűbb... De ha már elszenesedett fáról akarunk olajba keverni hamut, akkor már tisztább dolog a grafitos olaj...
Előzmény: Spdy (730)
Spdy Creative Commons License 2009.12.27 0 0 731
"töltényűrhöz" bocsánat természetesen "töltőkapuhoz"-t akartam írni. :)
Előzmény: Spdy (730)
Spdy Creative Commons License 2009.12.27 0 0 730
Ez valóban így van.
De légfegyverhez sem használunk gömblövedéket, mert pontatlan.
Ezért lenne jó egy alakos lövedék a Sniper-hez, akár szoknyás is, ami "kitölti" a csövet.
Természetesen azzal egyetértek, hogy egy 30E Ft-os hobbipuskáról beszélünk, de ha lehet, miért ne tehetnénk pontosabbá.
Milyen grafitos olajat használsz a forgó töltényűrhöz?
Előzmény: ponggi (726)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 729
Az is lényeges, de van egy még fontosabb szempont! Pl. topicagyalások végeredménye után se lehessen... Ezt a témát pedig ne fűzzűk tovább!!!
Előzmény: dzogcsen (728)
dzogcsen Creative Commons License 2009.12.27 0 0 728
Az utolsó mondatodat nem igazán értem, miért nem lehet múzeálison 4 mm-es szűkítőfurat? Hiszen az a lényeg hogy ne lehessen szerelt lószert kilőni, és azt úgy sem lehet ha központos a szűkítő.
Előzmény: ponggi (727)
ponggi Creative Commons License 2009.12.27 0 0 726
Gömblövedék a megoldás erre. Légfegyverek zöme nem középről kapja a nyomást. Alulról a felömlőcsőből...
Előzmény: Spdy (722)
UP Creative Commons License 2009.12.27 0 0 725

4mm-es szűkítés.

 

Szerintem is így lett volna igazán jó.

Előzmény: Spdy (722)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!