Keresés

Részletes keresés

MAZZacane Creative Commons License 2003.03.19 0 0 833
Szóval a megnövekedett androgén receptor aktivitás azt jelenteni, hogy a szervezet valamilyen módon pótolni igyekszik a DHT mennyiségét, vagy a lecsökkent DHT szint esetleg -a receptorok útján egy csökkent tesztoszteron szintet jelezve- épp a tesztoszteron kiválasztását stimulálja?, bár mondjuk ez pont az aromatizáció ellen szólna.
A Richter honlapján azt írják a finasteride nem kötődik androgén receptorokhoz, de kérdés ez mit is jelent pontosan.

A retinol egyébként a haj esetében is valamilyen tápláló, sejtmegújító hatás miatt hasznos?

Előzmény: ReficuL (832)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.19 0 0 832
A finasteride hosszú ideig tartó hatásairól elég sok kutatási eredmény van már, többnyire nincsenek egyéb szokatlan mellékhatások, csak ami a leírásban szerepel. Hosszú ideig tartó szedés után is gyorsan (4-5 nap alatt) visszaáll a korábbi hormonszint. A szervezet alkalmazkodási reakciói sokfélék lehetnek, Sawaya eredményei arra utalnak hogy többnyire fellép az AR upregulation jelensége, azaz a sejtek megnövekedett androgén receptor aktivitással válaszolnak a DHT csökkentésre. Sawaya továbbá azt is kimutta hogy megvátozik az AGA pattern hajhagymáiban az A és B típusú androgén receptorok aránya, ahhoz hasonlóvá válik, ami a tarkó körüli hajhagymáknál jellemző

Urológiai felhasználását nem nagyon ismerem, de én is azt hallottam, hogy nem tartják túl hatásosnak, egy szaki azt mondta, hogy kismértékben, ~10%-al csökkenti a BPH-s prosztata méretét (a normált ennél nyilván kisebb mértékben) és az idősebb férfiaknál gyakoriak a szexuális mellékhatások (egyébként is azok). Egyébként transdermal DHT is használatos BPH kezelésre, és elég hatékony is. Nem lehetetlen hogy exogén DHT bevitele az AGA esetén is váratlan eredményeket adna, egy pozitív visszajelzést már erről is olvastam egy newsgroup-ban

Személyes véleményem hogy AGA esetén a finasteride hosszú távon vmilyen aromatase inhibitorral együtt lenne az igazi. Egyrészt így elkerülhető lenne az ösztrogén emelkedés, másrészt egyre többen utalnak arra hogy az ösztrogén is szerepet játszik a folyamatban (akárcsak a BPH esetén). Arimidex kapható is, de extrém drága

Retinolt egyébként topical felhasználásra értettem, minoxidilhez hozzáadva vagy önmagában

Előzmény: MAZZacane (830)
God Save The Changes Creative Commons License 2003.03.19 0 0 831
Elvileg vmi féléves kúrákat szoktak ajánlani a finasteride-el. Nekem egyébként az urológus doki (SOTE egyik vezető ur.-a) azt mondta, h nem használják, nem szeretik, mert nagyon enyhe hatása van és az is csak sokára.

De a pontos tudományos választ Reficul szállítja hamarosan gondolom.

Egyébként Reficul, mi lett a neved végén az l betűvel? Hogyan lett nagybetű belőle? :-)

Előzmény: MAZZacane (830)
MAZZacane Creative Commons License 2003.03.19 0 0 830
Még egy kérdés a finasteride-ről, van-e tapasztalat a kezelést követő hatásokról, esetleg egy hosszabb ideig tartó alkalmazás után a szervezet nem válaszol-e magasabb DHT szinttel?, egyébként egy urológiai probléma esetében vajon mennyi ideig használják?

Nem tudom, a retinolt valamiért óvatosan kell használni, talán a felhalmozódás miatt.

Előzmény: ReficuL (829)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.17 0 0 829
Érdemes, sok pozitív visszajelzést olvastam róla mostanában. Használd együtt az 5%-os minoxidil-el. Ennek is fokozható a hatékonysága ha retinolt oldasz fel benne. Retinol oldat fillérekért kapható a gyógyszertárban körzeti orvosi receptre (5 ml - 150 000 NE)

Előzmény: Niino (828)
Niino Creative Commons License 2003.03.17 0 0 828
Érdeme a spironolactone-vonalon elindulni ?,
magyarul a kérdés úgy hangzik, hogy ha
most rendelek valamit, akkor az minoxidil vagy
a spironolactone fektessek nagyobb hangsúlyt ?
Előzmény: ReficuL (822)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.17 0 0 827
A prostaglandinok a étkezéssel bevitt telítetlen zsírsavakból képződő hormonszerű anyagok, rengeteg élettani folyamatot szabályoznak (a PGE1 pl. az erekciót), ha részletesen érdekel, nézz utána a neten. Igazából csak mostanában kezdik felfedezni hogyan működnek, és erősen valószínű hogy az AGA-ban fontos szerepet játszanak, de pontosan még nem tudni hogyan. Durva megközelítésben az valószínűnek lászik hogy érdemes növelni az omega3 arányát a táplálkozásban
Előzmény: MAZZacane (824)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.17 0 0 826
Oldható szerkezeti károsodás nélkül, ezt több helyről is megerősítették. Sokan whiskey-ben oldják fel, így egy 5 mg-os tablettát 10-12 dózisban is be lehet vinni. Még ilyen kis dózisban is hatékony, egészen 0.2 mg-ig
Előzmény: MAZZacane (825)
MAZZacane Creative Commons License 2003.03.15 0 0 825
A finasteride valóban oldható alkoholban?, arra gondolok esetleg nem változtat-e a vegyület szerkezetén? egyébként ez nagyon megkönnyítené az adagolást, ennél idétlenebb formájú tablettát ki sem találhatnának...
MAZZacane Creative Commons License 2003.03.15 0 0 824

Ok, világos, kösz(bár most így hirtelen a PGE2 prostaglandin túlsúly-ról fogalmam sincs, hogy mi...); írtál a monoxidilről ezt finasteride-vel együtt használod?
Előzmény: ReficuL (823)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.13 0 0 823
A finasteride az esetek jelentős részében csökkenti a sebum termelést (bár a finasteride nem csökkenti az 5alfaR-I aktivitását), de az ellenkezője is gyakran előfordul. Az lehet az oka, hogy a folyamat nem kizárólag az androgénektől függ, de DHT hatására igen gyakori a felfokozódott sebum termelés. További okok lehetnek még A vitamin hiány, PGE2 prostaglandin túlsúly, cink és réz hiány ill. ezek nem nem megfelő aránya, öröklött hajlam, stb.

Topical finasteride nem nagyon vált be, de a topical dutasteride ígéretesebbnek tűnik

Előzmény: MAZZacane (820)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.13 0 0 822
A Betamethasone Valerate egy erős corticosteroid (több mint 100-szor erősebb mint a hydrocortisone), gyulladáscsökkentő hatása miatt használják topical. Akkor van rá szükség ha a minoxidil irritációt okoz, egyébként érdemes kerülni. Az alopecia areata-nál sikerrel alkalmaznak topical corticosteroidokat, de az AGA-nál nincs rá evidencia hogy jót tenne (de nem is zárható ki)

A spironolactone-ról már volt szó korábban a topicban, AR blokkoló hatású szer (egyébként diuretikum és vérnyomáscsökkentő). Akár házilag is össze lehet dobni, a 2%-oshoz 60 ml alkohol és 1200 mg tablettás spironolactone kell

Előzmény: Niino (821)
Niino Creative Commons License 2003.03.13 0 0 821
Spironolactone -nek utánanéztem, mert még nem hallottam róla.
Nagyon jónak tűnik a leírtak alapján,
DHT blokkoló topical szer, és nem avatkozik bele
a tesztoszteronszintbe. Amit olvastam róla
hátrány hogy büdös,de a www.minoxidil.com -on
már "ODORLESS 5% SPIRONOLACTONE LOTION" -ként kínálják !

A minidoxilnál írják, hogy valmelyik tartalmaz
"Betamethasone Valerate " -t, valamelyik nem, de mi ez tulajdonképpen?

Itt van ez a Xandrox Lotion is,ami nekem szintén újdonság

na mára ennyi

Előzmény: ReficuL (819)
MAZZacane Creative Commons License 2003.03.12 0 0 820

Sziasztok, megkérdezném a finasteride-t használóktól, volt-e olyan tapasztalat, hogy az alkalmazás során számottevően csökkent a fejbőr zsírosodása, vagyis ebből a szempontból történt-e javulás? És egy felvetés: mivel a finasteride felszívódik a bőrön keresztül, vajon mi történne ha külsőleg alkalmaznák?, pl. a monoxidil-hez hasonlóan, bár ha jól tudom az más mechanizmus alapján működik.
ReficuL Creative Commons License 2003.03.12 0 0 819
Itt 8$
http://www.wholesalehairproducts.com/

de nem biztos hogy szállítanak Mo-ra. Itt van viszont 2% topical spironolactone, amiről jó dolgokat olvastam mostanában, sokan a finasteride-el azonos hatékonyságúnak ítélték

rogaine.cc mellet szól hogy alig drágább, és jó minőségűnek tartott Kirkland minoxidilt szállítanak

Az Ebay-n is szétnézhetsz

Előzmény: Niino (817)
ragof1 Creative Commons License 2003.03.12 0 0 818
Az bizony gázos!
Előzmény: God Save The Changes (813)
Niino Creative Commons License 2003.03.12 0 0 817
kerestem, de én bizony 8$ ért nem találtam
minoxoidilt ? te hol láttál ilyet?
Előzmény: ReficuL (815)
Niino Creative Commons License 2003.03.12 0 0 816
Köszi mindenkinek a választ.

Nekem Visa Electron kártyám van csak, szóval
akkor ezt buktam.

Az egyik lehetséges alternatívám az lenne, ha közületek lenne valaki oly jó és megrendelné
nekem az árut ?
Persze garantáltan megkapná a pénzt !

Mivel egyfelöl "idegenek" vagyunk egymás számára,
elfogadom hogy ha senki nem jelentkezik, csak
felmerült bennem ez a megoldási mód.

Előzmény: ssilence (814)
ReficuL Creative Commons License 2003.03.11 0 0 815
Az egyik kártyámra nekem is ezt írták vissza. A másikkal nem volt gond. A 8-as csomag szállítási díja végül 17.95$ volt, vagyis alig 3000 ft-ba kerül palackonként.

Egyébként lejárt az Upjohn license a minoxidilre, ami jelentős áresést eredményezett, már 8$-ért is kapható 5%-os minoxidil. Valószínű hogy kicsit még tovább fog esni az ára

Előzmény: Niino (809)
ssilence Creative Commons License 2003.03.11 0 0 814
Bocs Niino, nem néztem a topicot sem, meg a postaládámat sem(eddig). Visa classic kártyával fizettem, banknál nem kellett ügyködni semmit.A neten nagyrészt csak ún. offline(dombornyomott) kártyákkal tudsz fizetni.Esetleg mindenféle virtuális webkártyával. Tehát electron, maestro, tudomisén, biztosan nem jó.A ragog1 által említetteknek működniük kell(ene).
God Save The Changes Creative Commons License 2003.03.11 0 0 813
Citibank Maestro akkor gázos lehet?
Előzmény: ragof1 (812)
ragof1 Creative Commons License 2003.03.11 0 0 812
Az Erste kinálatából az alábbi kártyák alkalmasak internetes vásárlásra:
VISA Classic
MasterCard
MasterCard Aesculap

Ha esetleg nem ilyen kártyád van akkor ne csodálkozz.
Ha meg ilyen van akkorlehet verni a tam-tam-ot a bankban.

Előzmény: Niino (811)
Niino Creative Commons License 2003.03.11 0 0 811
Itt nem az a lényeg, hanem hogy Ssilence -nek
gond nélkül sikerült a rendelés, nekem meg nem.
Szóval nem a Magyarországgal meg az oldallal van baj, hanem valószínűleg a kártyámmal.
De nem tudom, hogy mi !

Ssilence neked milyen kártyád van ?

Előzmény: ragof1 (810)
ragof1 Creative Commons License 2003.03.10 0 0 810
Ki a kártyás tranzakciót processzáló cég ?

(számtalan amerikai helyen el vannak meszelve a Mo.-i kártyák egyes gerintelen egyedek,
vagy néha csak előitélet { posztkommunista } miatt.

Előzmény: Niino (809)
Niino Creative Commons License 2003.03.09 0 0 809
Kicsit OFFtopic
nem sikerült a rendelésem a www.rogaine.cc -ről

ezt írták vissza:
"Thank you for your order. We regret to inform you that your credit
card provider has declined the charge. We were therefore not able to
complete your purchase. You may wish to contact your card provider."

Voltam az Erste bankban és elmeséltem a problémámat, azt mondták, hogy minden rendben van elvileg, nem tudják mi a gond.

nem tudod mi lehet a gond ?

Előzmény: ssilence (803)
ReficuL Creative Commons License 2003.02.18 0 0 808
A homlok két szélén visszahúzódó hajvonalat. Egészen kis mértékben ez a féfiak 90%-nál bekövetkezik a a kamaszkor végén, a legtöbben észre se veszik, valahol a Norwood I és II között van. A további Norwood fokozatok ennek súlyosabb változatai, kombinálva a vertexel

Előzmény: Niino (807)
Niino Creative Commons License 2003.02.18 0 0 807
Mit jelent a bitemporális recesszió ?
Előzmény: ReficuL (806)
ReficuL Creative Commons License 2003.02.18 0 0 806
Mindegyik hatóanyag a vertexben működik jobban, de ez nem jelenti azt hogy az első hajvonalon egyáltalán ne lenne hatásuk. Nekem a minoxidil és a finasteride is mindenhol hatásos volt (a finasteride jobban). Kismértékű bitemporális recesszió viszont férfiaknál teljesen természetes, ezzel nem nagyon lehet és nem is érdemes sokat foglalkozni
Előzmény: Niino (805)
Niino Creative Commons License 2003.02.17 0 0 805
sziasztok

Minoxidilről azt írják a tájékoztatóban, hogy valójában csak a fejtető hátsó részére hatásos /vertex/. Ez mennyire igaz, szóval
ha mondjuk az elülső területekre használom
akkor nem várhatok - nem is javulást, de - stagnáló állapotot ?

Engem az nagyon zavar,
hogy elöl kétoldalt látszik már a ritkulás, és
ez ellen szeretnék fellépni valahogy.
Van a Folligen-nek egy Cream -je erre az elülső vonalra, de vajon mennyire lehet hatásos...?

ReficuL Creative Commons License 2003.02.15 0 0 804
Megfontolhatod a dutasteride beszerzését is. Még elég magas az ára, de azonos árban van a külföldi proscar-al, viszont jóval hatákonyabb annál. A dutasteride felezési ideje 10 nap (!), a finasteride esetében ez 6-7 óra, ami azt jelenti hogy nagyon sokáig aktív marad a szervezetben és nagyon rugalmasan lehet időzíteni a szedését. 0.1 mg dutasteride hatása megfelel 5 mg finasteride-nek, vagyis heti két szem dutasteride (0.5 mg) hatása durván a naponta szedett 3.5 mg finasteride hatásával azonos. Ebben az esetben 1 doboz dutasteride 14 hétre elég, vagyis 3 és fél hónapra

Persze ár szempontjából az itthon receptre beszerzett prosteride a legkedvezőbb (500 ft/hó)

Előzmény: Holdencaulfield (801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!