Keresés

Részletes keresés

Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 308

Erre mondják, hogy a stílus maga az ember...

Előzmény: NSfromHungary (299)
seeman Creative Commons License 2011.04.18 0 0 307

Nem távmérős, nem filmes, de street-szocio-nak talán megfelel:

Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 306

debizony  ;-)

Előzmény: NSfromHungary (304)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 305

Szúrok már be 2 képet, bár csak az egyik ff:

 

 

Előzmény: Törölt nick (301)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 304

Hát de most nem? Vagyis én így vagyok vele :)

Előzmény: Törölt nick (301)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 303

Huhh, bocsi Miklós, abszolút nem néztem a júzert, meg nem is olvastam, csak a 20/1.7-ig jutottam. Tényleg bocsi :(

Előzmény: Törölt nick (302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 302

"Legalább a barom"

Megtisztelsz. Olvasni tudol? Agolul is? Akkor lécci.

Előzmény: NSfromHungary (299)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 301

"hobbira meg úgy általában véve street-szociora még mindig jobbnak érzem az ff negával töltött távmérőst+valahogy más érzés, na. Én már csak ilyen elvetemült ember vagyok..."

;-)

;-)

Előzmény: NSfromHungary (299)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 300

Nem beszélve erről :)

Előzmény: apca (298)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.18 0 0 299

Hát mondjuk ilyeneket lehet venni rá, az biztos. Csak ez sem saját így nem parallaxis korrigált, meg mondjuk a 20/1.7 (40 ekv.) nagyon jó az 50-es keresőhöz. Legalább a barom vett volna rá egy 40-es vogitlandert. Majd ha megoldják vázon belül, akkor elgondolkoztat. Addig analógok, meg X100, meg nyálcsorgatás és életcél a leica M9 :)))

 

Nem jön be a gép, most miért vitatkozunk rajta, na :)

 

Keresőt rá! Ha nem tesznek, megszivatják magukat nem sokára, mert lehagyja őket a többi gyártó. Az X100-ra biztos lesznek válaszok, majd esetleg akkor. Addig meg magasról teszek rá, professzionális munkára ugyanúgy nem jó, mint a Zorki 4 és Zorki 1, hobbira meg úgy általában véve street-szociora még mindig jobbnak érzem az ff negával töltött távmérőst+valahogy más érzés, na. Én már csak ilyen elvetemült ember vagyok...

Előzmény: Mercutio_ (297)
apca Creative Commons License 2011.04.18 0 0 298

Mégis mivel diszkrétebb, ha ezt emeled a szemedhez, mint ha ezt?

Úgy sacc/kb $1k -al :)

Előzmény: Mercutio_ (297)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.18 0 0 297

Hogy mit?:DD

 

Mégis mivel diszkrétebb, ha ezt emeled a szemedhez, mint ha ezt?

Előzmény: NSfromHungary (294)
apca Creative Commons License 2011.04.18 0 0 296

egy Arri ST16 ( 120m-es kazi, eredeti statív....)

Amikor még egy Quarz "filmfelvevő" :) mögött nyomtam a gombot, álmaim vágya, vágyaim netovábbja volt a 16-os Arri. (a 35-re már gondolni sem mertem).

Előzmény: D94A (295)
D94A Creative Commons License 2011.04.17 0 0 295

2001-ben a Formációs Táncfesztiválon egy Arri ST16 ( 120m-es kazi, eredeti statív....) mögül kandikáltam ki.

Apuci+zsebmütyűr kamerácska valamint egy kíváncsi fiúcska:

- Appaaa! Ez micsoda?

- Ugyan olyan videó mint a mienk csak öreg!:-)))))

Előzmény: apca (287)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.17 0 0 294

Én ezt nagyon jól tudom ám. És hogy néz ki vele, most őszintén?

Azonnal elveszti az esetleges diszkrécióját...

Előzmény: Mercutio_ (293)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.17 0 0 293

Mindre rakható kereső...

Előzmény: NSfromHungary (292)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.17 0 0 292

Aha, konkrétan mire gondolsz? EP1-EPL1-EP2-GF1-GF2-NEX-ek??? Ha ingen odaadnák, akkor eladnám és vennék rajta valami értelmesebbet. Szép és jó, meg minden, de amíg nem lesz bennük egy nyomorék kereső, addig szóra sem érdemesek a számomra. Fuji X100 annál inkább.

 

Digitális szmenák meg lassúak és ott sincs kereső. Engem meg taszít az élőképes mókázás.Én ilyen vagyok :)

 

Lottózok és veszek egy M9-et. Na, őt szívesen használnám :)

Előzmény: Mercutio_ (290)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.17 0 0 291

A digitális szmenáknak is ez az előnye.

Előzmény: Mercutio_ (290)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.04.17 0 0 290

Ez az EVIL vázak előnye is, senki nem vesz komolyan, mert nem nagy "profi" váz van nálam:)

Előzmény: NSfromHungary (289)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.16 0 0 289

:)

 

Köszönöm. Valahogy jobban odafigyelek ezzel a fotózásra, no meg utcafotónál felbecsülhetetlen előny az, hogy nem nézik komoly gépnek és nincs hangja. Amennyit láttam a felcsíkozott negákból jók lettek, már nagyon várom. A Práter laborjában hívták, remélem jó lesz :))))

Előzmény: apca (287)
seeman Creative Commons License 2011.04.16 0 0 288

Pár éve még használtam analóg vázakat (Eos-5-öst és két fix objektíves kompaktot)

A gyerekszáj akkor is dübörgött. 9 éves unokaöcsém megkérdezte:

- Miféle szar gépeid vannak neked? Egyiken se jön elő hátul a kép! -

Előzmény: apca (285)
apca Creative Commons License 2011.04.16 0 0 287

annyira jó érzés látni fiatalt, aki Zorkival fotózik 2011-ben.

Bizony jó érzés. Sokak számára a legelrérhetőbb "komoly" gép volt anno.

Becsülettel szolgáltak is.

 

Én is gratulálok neked, bár már maga a tett is magában hordta jutalmát. :)

Előzmény: NSfromHungary (286)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.04.16 0 0 286

Nem hosszú anekdóta és nincs is olyan értéke, mint a "nagy öregek" történeteinek, de velem történtmeg nem régen és nagyon jól esett:

 

A párnacsata napon felmentem egy jó komámmal a Fővám Térre fotózni az egymást püfölő publikumot. Kettő gép volt nálam, egy Olympus XA és egy Zorki 4. Még az elején a startkor történt az, hogy beálltam a pódiumra csinálni egy totált (már amennyire az 50-es engedi) a tömegről és egy hivatásos videós -olyan ötvenes emberke- abbahagyta a videózást és a kezemet megrázva mondta, hogy annyira jó érzés látni fiatalt, aki Zorkival fotózik 2011-ben. Kicsit megilletődtem rajta, de olyan jó érzés lett rajtam úrrá és be is mentem a sűrűjébe, ahova a "nagy fehér objektívesek" nem mertek bejönni :)))))

 

Képek is lesznek nemsokára, majd illesztek be ehhez a sztorihoz egyet, csak be kell szkennelni őket :)

apca Creative Commons License 2011.03.26 0 0 285

Hamár gyerekszáj, meg a fotózáson kívül is történnek dolgok:

 

Kisebbik jányom lehett vagy 2-3 éves, de már akkor is nagy állatbarát volt.

Sétáltak az anyjával és a nejemre rámászott egy hangya, amit ő nagy vehemenciával söpört le magáról.

Mire megszólal Dóri:

- Anyu! Ne bántsd az a szegény hangyát, az is csak egy olyan állat, mint te!

 

:)))

Előzmény: képfaragó (284)
képfaragó Creative Commons License 2011.03.26 0 0 284

Lányom ici-pici volt, mikor azt mondta néki a feleségem:

S. csapd agyon azt a molylepkét mert megeszi a télikabátot!

Fél órával később:

Anyu most komolyan, az a pici molylepke tényleg megeszi az egész kabátot!?

 

Egy évvel később, nappaliban vendégek, pici lány érkezik.

Rászólok: Nem tudsz köszönni?

Válasz határozott és magabiztos: Hát nem azért jöttem!

 

Tizenévvel később:

Apu nem megyek veled sétálni, még azt hiszik, hogy a pasim vagy!

kondenzor Creative Commons License 2011.03.26 0 0 283

Egy közmondás.

Ígéret szép szó, ha betartják úgy jó!

 

Nem kellene sajnálni (irigyelni) tőlünk a jó ki szaftos sztorikat! :)

Előzmény: nemethla (280)
kondenzor Creative Commons License 2011.03.26 0 0 282

+ némethla

Nem véletlen nem csak számot nyomtam.

----

A bolondokházába felügyelő látogató érkezik. Az illetékes orvos elvtárs körbeviszi a látogatót, az intézményben,  hogy milyen boldogan élnek a beutaltak. Egy teremhez érnek, ahol sokan vannak és az egyik ápolt elkiáltja magát  "213" mire mindenki elkezd fetrengeni a röhögéstől. Kérdezi a vendég ez milyen foglalkozás? , viccet mesélnek . ??????   annyiszor hallották már a vicceket, hogy be vannak számozva , így nem kell mesélni rögtön lehet röhögni.

---------------

 

Azért, hogy talán az is elolvassa aki írta és még egy "számot" sem modott a tengernyi sztoriból.:))

Előzmény: Mercutio_ (281)
Mercutio_ Creative Commons License 2011.03.26 0 0 281

Amelyik hozzászólásra reagálsz annak elég a felső sárga sávjában a "válasz" feliratú mezőre kattintanod, így litszik mire válaszoltál és nem kell a teljes szöveget bemásolnod.

Előzmény: kondenzor (278)
nemethla Creative Commons License 2011.03.26 0 0 280

Ezt miért csinálod?

Előzmény: kondenzor (278)
NSfromHungary Creative Commons License 2011.03.26 0 0 279

Hát ez halálos :))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!