Keresés

Részletes keresés

csepcsanyi Creative Commons License 2013.08.12 0 0 101

Sziasztok!

Nemrég vettünk egy led tv-t, Panasonic, és van egy zavaró jelenség, ha egy műsor közben a kamera vizszintesen mozog, jobbra vagy balra, a képernyő két szélén úgy szétnyúlik a kép, mintha valami lencse lenne. Talán érthető volt a leírásom. Elég zavaró. A beltéri egység nem ad HD minőséget, de a tv tudná. Talán ez lehet a baj?

Előre is köszi, ha valaki tudna tanácsot adni.

laci19791202 Creative Commons License 2013.08.12 0 0 100

Sziasztok.

Vettünk egy olcsó Blaupunkt Led tv-t,van pár dolog amit nem tudok mi,bár lehet túl sokat akarok tudni.Első a 100Amr,képfrisitést ir,gondolom ezolyan mint a 5-8 m/s válaszidő,bár én először 100Hz re gondoltam.Ezen felül ir még HPF et és EVP-t amit nem tudok hogy mi.A H.264 az valami tömörités Mpeg/AVC.TDT-se tudom.Usb multimédia az ok,Vga csati az is rendben,PVR mód is van (műsorok rögzitése) nekem nem sikerült,gondolom ehhez az usb csatira egy külső merevlemez kell,pendrive-ra stb nem fog rögziteni,szerintem ez a hiba.Van 3db HDMI csati,ezzel ugye összeköthetjük másik tv vel vagy ép Pc vel ha van HDMI-s video kártyánk.Nagy vonalakban ennyi,lehet túl sokat akarok tudni,amilyen olcsó volt nem is olyan rosz,jó ár érték arány.Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

staticx Creative Commons License 2013.08.02 0 0 99

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, ha vki ért hozzá, hogy Lg LA690s tv-nél full hd (mkv) filmek lejátszásakor nagyon műteremszerű a kép megjelenítése, lehet ezen vmit állítani, mert így rettentő zavaró?

MekongKa Creative Commons License 2013.07.25 0 0 98

Szerintem nézz szét pl. az http://electrostore.hu oldalon. Találsz párat, ami jó. Pl. az LG-k se rosszak, de ha igazán jót akarsz, akkor Samsung.  Az új modellek már tudnak usb-ről is lejátszani, szóval amire neked kell, azt találni fogsz. Ez pl. kifejezetten nem rossz választás: http://electrostore.hu/product-samsung-ue39f5000-full-hd-led-lcd-televizio , de ha ragaszkodsz a 42"-hoz, akkor: http://electrostore.hu/product-lg-42ln5400-full-hd-led-televizio .

Előzmény: fec73 (97)
fec73 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 97

Szaisztok,

 

segítséget kérek.

Most tervezek Tv-t vásárolni.

42 col  max. 150eft

Amire kell: Filmnézés(full HD), (esti Tv-zés).

Mit ajánlotok?

 

Köszönöm.

 

fec73

dr.avecz Creative Commons License 2013.07.16 0 0 96

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérek tőletek.

Beüzemeltem a tv-m, Digitális kábeltv-t. Egy cx kártyával 1ütt.

Ilyen a kártya:

http://www.ebolt.hu/gateargep_product441741-Technisat_Conax_CI_modul_kartyaadapter.html

 

 

Minde ok is volt, de a csatornák nevét nem jelöli, mindenhol ugyanaz a név /new program/

Ez a tv  egy toshiba 40rl938 as. Miért van ez?

 

Van egy smasung lcd tv-m. Azon megjeleníti a neveket. Már kicseréltem a modult+kártyát, de ugyanaz  a jelenség.

 

Előre is köszi

zsoltt0 Creative Commons License 2013.06.29 0 0 94

sziasztok

mindenkepp LED tvt szeretnek venni, 2 kozott gondolkozok:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Toshiba-46BL702B-Black-46-Inch-Full-HD-LED-TV-with-Integrated-Freeview-/190820383237?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_Televisions&hash=item2c6dc7fa05

 

ez az olcsobbik magyar penzben 140.000 Ff az ara

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Samsung-UE46F6170-46-inch-FULL-HD-LED-3D-1080p-TV-UE46F6170SSXZG-Brand-New-/261228851844?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_Televisions&hash=item3cd273f284

 

ez durvan 200.000 Ft

 

kinezetre nekem a samsung jobban bejon, de ha a 3D-t leszamitva teljesitmenyben nincs koztuk kulonbseg akkor lehet az olcsobbat kene megvennem, igazabol foleg ps3hoz kell, meg laptoppal osszekotni es filmeket neznek vele, monitornak hasznalnam

csak azt nem vagom, hogy pl. kepminosegben nem-e jobb-e a samsung

 

esetleg ha valaki valaszolna aki kicsit jobban ert a TV-khez azt megkoszonnem

Udv

Zsolt

 

Guczi Creative Commons License 2013.03.25 0 0 93

Üdv!

Szeretnék véleményt kérnia következő TV-kről:

Toshiba 40TL938
Toshiba 32EL933

TV vásárlás előtt állunk, két TV-t veszünk. A boltban a Samukat, LG-t Sonyt preferálták, de amikor szóba került a Toshiba, azt mondták, hogy kevésbé ismert nálunk, viszont a minősége az egyik legjobb. Nektek mi a véleményetek?

 

 

Ati_66 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 92

Üdv !

 

Ez a használati útmutatóból idézet:

 

"A videofelvételeket digitális jogkezelő rendszer (DRM) védi, ezért sem számítógépen, sem másik tv-készüléken nem játszhatók le. A tv-készülékre elmentett fájlok az alaplap cseréje után nem használhatók."

Mivel a TV alaplapja is része a kódrendszernek, nem lehet csakúgy megnézni egy programmal.....

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MickeyFox (91)
MickeyFox Creative Commons License 2013.02.27 0 0 91

Sziasztok Kedves Fórumozók!

 

Vettem egy Samsung UE40ES6100W típusú Led Televíziót!

Van rajta egy digitális memoricard amin a digitális adásokat tudom fogni. Az a gondom, hogy van rajta felvevő funkció, amin egy perdrive-t leformáztam a tv- keresztűl, mert csak akkor tudok felvenni a felvevő funkcióval, de a formázást XFS formátumba végzi el, de ez Linuxos programból eredő fájl, amit a Windows 7 nem nyit meg!!! Az lenne a kérdésem aki ért hozzá, vagy már taláűlkozott ilyen problémával az adjon nekem tanácsot, hogy van-e valami program amivel meg tudom nyitni a windows-on keresztül, vagy mit tegyek ennek érdekében, hogy a számítógépemre tudjam menteni vagy átkonvertálni ezt a fájlt, hogy a számítógépen is tudjam nézni, pl: egy filmet vagy meccset!

Aki tud segítsen, mert ez a dolog meghaladja a tudásom szintjét, pedig imádok ilyennekel foglalkozni!

 

Köszönettel: MickeyFox

drotos5 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 90

Üdv.Mindenkinek.Vettemm egy led tv-t(PHILIPS 32PFL3507H/12)és össze kötöttem a laptopommal(Fujitsu Siemens AMILO Pi3525)Egy HDMI-DVI kábelell.Ezt a laptop hátuljába és a tv hátuljába dugtam be.A hangot meg egy sima kis dzsek dugóval szerettem volna össze kötni.A laptoba a fejhalgató ba dugtam be a tv be meg hátul volt egy bemenet oda.A tv menüjébe volt egy sugó ott megnéztem és úgy csináltam.De nincs hang csak kép.Vissza mentem a boltba és rádugtuk a laptopot egy másik tv-re de ott se volt hang.A fejhalgató kimenetből jön hang.A tv probáltunk állitani hangot de nem lehetett.Amúgy a tv -n a hang müködik csak evvel a megoldással nem.Nem tudja valaki mi lehet a baj?Nagyon megköszönnémha segitene valaki.

bladislavvv Creative Commons License 2012.12.16 0 0 89
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.29 0 0 88

Hello.

Hozzáértőket kérdezném, hogy van egy LG 47LD450 LED TV-m. Nincs benne merevlemez csak USB, és PCMCIA kártya port. A kérdés, hogy külső merevlemezre USB-kábelen csatlakoztatva vagy egy ilyen PCMCIA kártyára lehet felvenni adást a tv-ből? Vagy lehet bele szereltetni merevlemezt?

hp16 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 87

Sziasztok

22" led tv-t szeretnék,mit ajánlotok 55 ezer forintig?tv-zésre,és xboxhoz kellene,illetve látom hogy ezeken a tv-ken 1db scart csati van,de nekem a digi kábel tv is scarton van,meg az xbox 360 is,erre milyen megoldás van,hogy ne kelljen cserélgetni?

köszi

turtunderke Creative Commons License 2012.11.13 0 0 86

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy valakinek van-e tapasztalata erről a smart tv-ről és a szolgáltatóról? Most köttetjük és lehet vennénk egy ilyen készüléket is, mert elég jó az ajánlat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.09 0 0 85

sziasztok, vettem tavaly 1 led tévét

http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE32D5000PWXXH-spec

 

az lenne a kérdésem hogy mekkora külső vinyót tud max kezelni, mert 2T ra gondoltam hogy vennék.

a samsung honlapján van chat ahol lehet kérdezni és ezt irták a kérdésemre

""Kérdésére válaszolva, a külső csatlkoztatott merevlemeznek javasolt a következő kritériumoknak eleget tennie: 1TB-ig el, 5400 fordulatszám, usb 2.0 csatlakozás. Áramigénye ne legyen nagyobb, mint 500mA vagy 5 volt. ,,

a 2T vinyót tényleg nem birja el? pl ha a külső vinyónak lenne tápforrása külön.

köszi előre is

üdv

ati

ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.07 0 0 84

koszi,hogy szantal ram egy kis idot!!!

meg van a kivalasztott es o lessz/sajna ujat mar nem lehet beszerezni/,a foldi sd vetelre szerintem egy jo valasztas fantasztikus referenciakkal!http://download.p4c.philips.com/files/3/32pw9551_12/32pw9551_12_pss_hun.pdf

Előzmény: Törölt nick (81)
bgeorgooo Creative Commons License 2012.09.06 0 0 83

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani nekem egy 46 colos LED tv-t 200 000 Ft értékhatárig? Amire kellene: film, játék . Előre is köszi :)

ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 82

koszi

lehet,hogy ugy lesz,ahogy a mostani crt panamat vettem,meglattam es beleszerettem.a mai napig nem bantam meg es kimerem jelenteni,hogy a fiam tyamtyung d5000-set analog dvb-t sd jellel egyes esetekben kenterbe veri!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (81)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.05 0 0 81

Ne hallgass senkire (rám sem), azt vedd meg, ami a legjobban tetszik.

De azért azt figyelembe kell venni, hogy az agyonvilágított üzletekben beszűkül a pupillád (mint amikor szembefényszóróznak az utakon) így a finom részleteket nem fogod ilyen körülmények között látni. Főleg agyonszaturált, túlszínezett, kajak fényerőre állított TV-k esetében. 

Ilyen helyen sokszor a harsogó, hivalkodó TV-k jobbnak mutatják magukat.

 

Amúgy a fenti verseny miatt még a jó TV-ket is be kell állítani otthon, mert a gyári profilok általában nem jók.

 

 

 

Meg persze számba kéne venni, hogy te mire izgulsz, mik az igényeid. Pl az én példám:

- 3D kilőve

- Smart TV kilőve

- egy TV elég ami csak TV, de jó a képe.

 

Így vettem egy Samu D5000-rest, amiben Samu display liheg, de semmi extra nincs benne.

Viszont toltam mellé egy prémium kategóriás média lejátszót és abba egy nagyobb vinyót, így együtt e két tétel már majdnem beérte a TV árát.

Előzmény: ashuluk88 (79)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.05 0 0 80

Szia,

nem tom hogy vagy vele, de 2012-ben már inkább LED LCD TV-t kéne venni inkább, a cseh oldalon linkelt Samu nem az.

Ehhez kapcsolódik a másik kérdésed is, én úgy tudom a LED technológia nagy előnye az, hogy a hidegkatódos fénycsövekkel ellentétben egyenletesebben öregszik ( A sok pici LED egy szériából való, legalábbis az egy TV-be szereltek), ergó egyszerre és ugyanyúgy öregednek. Vagyis legfeljebb annyi a dolgod az idő múlásával, hogy feljebb veszed a fényerőt. De a technológia miatt ez nem fog az öregedés miatt foltosodni mint a CCFL háttérvilágítású LCD TV-k.

 

Ez nem rossz ár egy Samu 600-res sorozatért, de nem én személy szerint nem vennék TV-t másodkézből. Használt és kérdés miért adná el.

Előzmény: ashuluk88 (78)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 79

Hali,vagy meg?

kene egy info,ma voltam az egyik kedvenc kozeli uzletben es be volt uzemelve 4 32"-os keszulek,philips a tipusat nem tudom 460euro,panasonic tx-l32x5e....360euro, samsung ue32eh4000.....320euro es egy grundig 32vle7131bf ....319eur

 

ami meglett az a grundig volt,a philips utan a legszebb keppel rendelkezett,erdemes-e a grundigba penzt olni?

 

Előzmény: Törölt nick (77)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.04 0 0 78

ehez mit szolsz,a csehek szerint ez is egy jo keszulek/olvasgatom oket is/?http://lcd-televizory.heureka.sk/samsung-le32d550/

most ne vegyuk figyelembe a fogyasztast.mert a a mostani sik crt panam+az atalakito a digis vetelre bezabal ugy 140w/o!

melyik keszuleknek hosszabb az elettartalma, led vagy lcd-e?csak felszini adok vetelere kellene,vagy mar inkabb az ue32eh5000-est?

ugy max 330ejrot szannek a keszulekre,de a szivem csucske mindig is a panaszkodik.

 

es van ez is,ebbol mi igaz,vagy csak egy kesz atveres?kar,hogy tolunk 300 kilora van!

http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/tv/hirdetes-32604797/

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 77

A történet röviden a következő:

 

A Samsung nagyon jó minőségű paneleket gyárt, ennek megfelelően nem is olcsóak, ergo adott -bevezetett és kedvező hírnévnek örvendő- tipusnál nővelhető a profit, ha nem a saját panelt rakják bele, hanem az olcsóbb technológiával gyártott és ezért rosszabb minőségű külső partnerek által szállított panelt. Ezt nevezik a népek paneltottónak a Samsung esetében.

 

A csúcskategóriában ezt persze nem merik eljátszani, de a belépőszintnél igen (5000-res sorozat).

Ez a cikk ugyan a tavalyi Samsung szériákról szól, de aszem hasznos infók számodra is:

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/nyomtatobarat/teljes.html

Előzmény: ashuluk88 (76)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 76

hat errol a "paneltotto"-rol meg nem hallottam,eddig ugy gondoltam-tudtam,hogy a samsung masnak is gyart panelt,tehat akkor tevedtem!

igen,felvideki vagyok es itt szeretnek keszuleket venni,mert most nalunk olcsobbak es alapbol 2 ev a gari.mpeg2/4-es fontos mert sokan megjartak a mo-i vasarlassal/tesco stb/mert a szlovak musorokat egyszeruen nem fogtak az ott vasarolt tv-ek.

Előzmény: Törölt nick (75)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 75

A Funai nem full HD a linked szerint sem (HD Ready - 1366x768 WXGA), és ítt egy másik, ami megerősíti (

Resolution: WXGA 1366x768):

 

http://www.funai.eu/produkt-led32-h9323m-152.html

 

Ha érdekelnek a magyar adások (linkjeid alapján gondolom felvidéki magyar vagy), akkor a TV tunernek MPEG4-et is tudnia kell. Mondjuk tudja mind a három linkelt készülék.

 

A Samsung jó választás, bár ebben az alső ketegóriában belép a paneltottó. nem tudhatod milyen display-el gyártották. Ha szerencséd van, akkor Samsunk, ami jó minőségű és remek a képe.

 

Előzmény: ashuluk88 (74)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 74

koszi a gyors valaszt,ahogy latom nem egy porgos topik ez am!

csak sima "foldi" adokat nezek,semmi kabel vagy muhold.a fiamnak van a samsung elodje egy ue32d5000-es igy lehet,hogy megiscsak samsung lesz.

a funai az full hd ahogy irjak,5ev garit adnak es 0 pixel kiesest reklamoznak!

Előzmény: Törölt nick (73)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.03 0 0 73

Szerintem a Samsung.

A Funai nem FULL HD, a Panáról nem írják, hogy tud DVB-C-t, amúgy meg a népek ugyan nagyon el vannak ájulva tőle, de csak a plazmájától, a LED LCD TV-inek messze nincs olyan hírük.

Előzmény: ashuluk88 (72)
ashuluk88 Creative Commons License 2012.09.03 0 0 72
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 71

Hop, az Index lenyelia backslaht, mindig elfelejtem. Szóval:

 

MenüAntennaCs.lista átvitele = Menü\Antenna\Cs.lista átvitele

Előzmény: Törölt nick (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!