Keresés

Részletes keresés

kezol Creative Commons License 2003.05.15 0 0 221
Lehet, de nagyon nem tudtam ugrálni, mert a következô lépcsôfok már egy 6000 Ft.-os töltô lett volna, arra meg nem volt pénzem... Egyébként abban igazad van, hogy ha azt is elmondják, hogy 36o a töltési idô, lehet mást találok ki... :)

Egyébként ha minden igaz valahogy így kell kiszámolni a töltési idôt: elem miliamper osztva töltô miliamper mindez megszorozva 1.4-el és kijön, hány órát kell tölteni...

Előzmény: GroundZero (220)
GroundZero Creative Commons License 2003.05.15 0 0 220
Akkor körvonalazódik a gyanú, hogy átvertek vele...

Gr0

Előzmény: kezol (219)
kezol Creative Commons License 2003.05.14 0 0 219
Nekem pontosan 36-órát kell tölteni és nem kapcsol ki magától... Így is 3600 Ft. volt a töltô és 2000 Ft. a két ceruzaelem... A lényeg az volt, hogy képes legyen egyet is tölteni, mert nem akartam négy ceruzaelemre beruházni...
Fabrik Creative Commons License 2003.05.14 0 0 218
Nekem van egy ilyen 4500 Ft-os szetem (töltő+4 akksi, NiMH és valami 1600-1700mAh). 14-16 óra a töltési idő, de a töltés végén magától kikapcsol, azaz felváltva lehet naponta tölteni...
Előzmény: kezol (213)
efpeterr Creative Commons License 2003.05.14 0 0 217
Elnézést,ha beleszólok:)
Szerintem már valóban 1-2 ezerért lehet kapni akkutöltőt,mondjuk egy hama-t amibe fér 4 db ceruzaelem (nekem is olyan van)
Ugye kezol neked divaba teszed amibe 1 db kell.Szóval ,ha 2 öt használsz 1 nap akkor 2 napig tart.
Az elemeket meg nem hiszem,hogy 20-24 óráig kéne tölteni,mert a hozzáadott papirokban is 5-8 az az idő attól függően,hogy mekkora teljesítményű az adott elem mv-ban.Este berakod ,és reggel meg kiveszed:)
Sajnos még nincs gépem,de ha lesz ,majd leirom mik a tapaszatlatok kü,lönösen a diktafonnal kapcsolatban.
Esetleg,ha valakinek van eladó 15-20 között akkor vevő lennék rá.:
GroundZero Creative Commons License 2003.05.14 0 0 216
Na, akkor egyenesen jó, ha sokáig kell tölteni, nem? :)))

Gr0

Előzmény: kezol (215)
kezol Creative Commons License 2003.05.13 0 0 215
Nem, van idôm feltölteni bôven, csak állandóan elfelejtem kihúzni a töltôt... :)
Előzmény: GroundZero (214)
GroundZero Creative Commons License 2003.05.13 0 0 214
OK, csak próbáltam a legolcsóbb megoldásra koncentrálni.
Amúgy nem értem, miért akkora baj, ha egy napig kell tölteni? Ha van két "adagnyi" elemed, akkor az egyiket használod, a másikat töltöd. Vagy kifogyasztja egy nap alatt az akksikat a cuccos?

Gr0

Előzmény: kezol (213)
kezol Creative Commons License 2003.05.13 0 0 213
"Ilyen akksitöltő szettet meg párezerér kapsz"

Ilyen akksitöltô szettet kb4-30e forintig lehet kapni, amibôl a 4-ezressel kb 20-24 órát kell tölteni... Természetesen én is akksival használom és cserélgetem is, de kényelmesebb lenne hetente egyszer cserélni (mint régen), mint kétszer...

Ha működik, minôséhben nem lehet különbség!!!

Előzmény: GroundZero (212)
GroundZero Creative Commons License 2003.05.11 0 0 212
Hát, sztem, ha veszel egy elemtöltőt, és pár darab újratölthető AA-st, akkor azért inkább megéri a feleannyiba arülőt megenni - ha, persze, csak ez az egyetlen különbség köztük, a minőségben nincs difi.
Ja, és ha minimum 2* annyi elemed van, ahány kell a kütyübe, akkor pont váltogatnatod őket - egyik garnitúra a cuccosba, a másik a töltőbe - és akkor a töltés sem olyan macerás.

Ilyen akksitöltő szettet meg párezerér kapsz - és másnem csak ehhez a aszerkentyűhöz lesz jó.

Gr0

Előzmény: kezol (211)
kezol Creative Commons License 2003.05.09 0 0 211
Nekem noname kártyám van és mióta beletettem a kütyübe, pont felannyi ideig bírja egy elemmel mint elôtte... Ha ez a noname kártyának tudható be, akkor érdemesebb egy drágábbra beruházni... Persze lehet, hogy egyszerűen ennyit zabálnak a cf kártyák...
Előzmény: efpeterr (210)
efpeterr Creative Commons License 2003.05.09 0 0 210
Sziasztok!
Végre meglesz a készülék talán már jövő hét elején.Viszont kéne bele CF kártya.Gondoltam 1 256 osra.Viszont ahol veszem a készüléket elég drága duplája az olcsóbb helyekénél.Azt mondták,hogy ez viszont márkás(kingston).Nem tudjátok ,hogy miben különbözik a dupla drága mem card a többitől?Ha veszek egy olcsóbbat az mibn lehet rosszabb?
Köszi
efpeterr Creative Commons License 2003.05.08 0 0 209
Hi Ground Zero!
Persze ,a vélemények megoszlanak.
Számomra nem kérdés melyiket veszem.Mondjuk én sem vagyok eleresztve anyagilag.Ki bírom a pár ezret fizetni a részletekre,és nem megyek nagyon hosszú utakra sem.
Viszont tényleg nem vagyunk egyformák az biztos hál istennek,és egy jót vitatkozni értelmes embernek jólesik:)(durvaság nélkül)
Abban is igazat adok neked,hogy még nem teljesen jött el ezeknek az ideje tömegesen.De milyen jó lesz egy készülékkel telefonálni,fényképezni,zenét,rádiót hallgatni,vagy éppen diktafonként használni,meg még mittomén mi lesz benne?

Előzmény: GroundZero (208)
GroundZero Creative Commons License 2003.05.08 0 0 208
efpeterr,

persze, nyilván a memos/kártyás mp3-playereknek is van előnyük, vitathatatlan. Ha nálad pont azok a szempontok fontosak, amelyekben ez a jobb, és pénzed/lehetőséged van megvenni, akkor hülye is lennél nem ezt tenni, ebben semmi gon sincs. Én scak azért írtam, amit írtam, mert pölö az árával én nem korteskednék a kártyás mp3 playerek mellett, mert abban egy utcában nincs a miniCD-s cuccokkal szemben - különös tekintettel a kártya-cd közti árkülönbságre. Ezért írtam azt az összehasonlítást, ami arról szólt, hogy ate 256 megás kártyád árából én 12 éd fél gigányi miniCd-t veszek.

Amúgy sztem nem véletlne, hogy itt, a topikban még a mai napig sem nyert egyik irányzat sem. Az MD, a miniCd/mp3, illetve a kártyás mp3-palyereknek egyaránt van fanclubjuk ,hogy így mondjam :) És ez tán pont azért van, mert eltérőek az igényeink - mármint nekem lehet, hogy más dolgok dófontosak, mint neked, vagy megint másnak. Ez így jó, nem?

Amúgy, ha egyszer gazdag elszek, kurvára nem elképzelhetetlen, hogy magam is tányergelek a kártyásokra :)

Gr0

Előzmény: efpeterr (205)
kezol Creative Commons License 2003.05.07 0 0 207
"Viszont a te kütyüd mennyit is fogad egyben?"
Ha arra gondolsz, hogy mennyi memóriát lehet beletenni, akkor az 512 MB max...

Sajna a diktafonját még soha nem használtam, úgyhogy ebben nem tudok segíteni, viszont az biztos, hogy bármelyik memóriakártyára tudsz rögzíteni...

Előzmény: efpeterr (206)
efpeterr Creative Commons License 2003.05.06 0 0 206
Kösz kezol!:)
Még nem tom 256 v 512 mb os lesz de lehet 256 és megvárom mig tovább csökken a többi.
Viszont a te kütyüd mennyit is fogad egyben?
Valamint a diktafon milyen minöségben,és milyen messziről vsz fel hangot(emberi)pld egy tanítási órát fel lehet -e venni normálisan?
És ezt a külsöre is fel tudja egyból vagy csak a belsőre?
Elöre köcc a vűálaszokat:)
Előzmény: kezol (204)
efpeterr Creative Commons License 2003.05.06 0 0 205
Kedves Ground Zero!
Na igen behatárolja a lehetőségeket a pénz(vagy amikor nem nagyon van).Én úgy vagyok vele,hogy ha eccer megveszem akkor az sok évig elég,és megkimélem magam egy csomó kellemetlenségtől.39gr és 200 gr közt elég nagy a különbség.Ráadásul lehet,hogy egy mozgó alkatrészt tartalmazó kütyü gyorsabban megy tönkre.Én sokat gyalogolok napközben,és a nadrágomon nem igazán szeretném,ha egész nap érezném egy 20 deka sulyos tárgyat.Ha jol sejtem akkor még a cd-mp3as lejátszoknál is gyengébb a rázkodás védelme.kevesebb mp az elöre olvasás.Valszeg ugyanolyan alapon müködik az elöre olvasás mint az mp3as lejátszoknál szoval memoriával.
Én csak 1 elönyét látom,hogy ha több időre mész el akkor magaddal vihetsz egy rakás zenét.
Nekem sincs sok pénzem,de hitelre meg lehet venni,és annyira szeretem a zenét,hogy igy is megéri nekem.
üdv
Előzmény: GroundZero (203)
kezol Creative Commons License 2003.05.06 0 0 204
Efpeterr ! Nekem is divám van, bár csak 128 rammal (amikor vettem még csak ez volt "megfizethetô"), azért nagyon meg vagyok elégedve a masinával... Szerintem te sem fogod megbánni!!!

Sok sikert!!! :)

Ne felejtsd el letölteni a legújabb szoftvert hozzá (www.mydivaplayer.com): állítólag 2.0-ás USB-vel gyorsabb lesz! .)

Előzmény: efpeterr (202)
GroundZero Creative Commons License 2003.05.06 0 0 203
Vigyázz, én MiniCd-t írtam, azn nem= MD!

Amúgy a súlyban igazad van, de miért is akkora gond ez? Sztem elbír az ember 20 dekát...

"Igaz,hogy ár/MB ban jobb az MD (vagyis a mini cd inkább) ez kétségtelen."

No, nálkam ez egy nagyon, de nagyon nem mellékes szempont! Nekem eccerűen NINCS erre 12 rongyom, 500 pénzem viszont igen. És itt vége is az okfejtésnek.

"De látni kell,hogy a memoriás dolgoké a jövő mindenképp."

De nem az elkövetkező 1-2 év. Meg nem egy tanár pénztárcájához... Én se azért vettem meg az amúgy elég minimálprogramos Beatmant, mert arra vágytam, hanem, mert azt tudtam vállani. Ha lett volna ilyen célra 610-70 rongyom, tán másként döntök. De nem volt.

Gr0

Előzmény: efpeterr (202)
efpeterr Creative Commons License 2003.05.05 0 0 202
Hi Ground Zero!
Megnéztem pár MD nek a sulyát.nos általában 2szerese a legkisebbnek is a Diva énak 39g vs 80g.Vagyis kényelmesebb a viselése akár nyáron egy szál polóban rövid bermudában is.
Ami a memoriát illeti azok leginkább csak lefele fognak menni.Igaz,hogy ár/MB ban jobb az MD ez kétségtelen.Viszont eccerre ugysincs az embernek szerintem nincs szüksége több giga zenére,hacsak el nem utazik hosszabb időre valahova.Egy 512es memoria nekem elég lesz 1napra ami kb 2 v 3 minidisc amit nem kell külön vinnem magammal.nem beszélve,ha mégis viszek külön memot az sokkal kisebb is.
Amugy nem akarok az MD ellen beszélni akármi módon.De látni kell,hogy a memoriás dolgoké a jövő mindenképp.
Előzmény: GroundZero (201)
GroundZero Creative Commons License 2003.05.05 0 0 201
Hát, nemtom... Nekem a minicd-őlayer mérete nem gond. Rázkódásvédelem emgoldott, nem szoktam rohangálni vele. Ami meg azt a kurvaolcsó memóriát illeti...

1 db 256 MB-s = 12000 (te írtad)
1 db 210 MB minicd = 500 pénz.

Vagyis a 12 ezerből köbö 12,5 GIGA jön ki, szemben a te 256 megáddal.

Szted télleg olyan olcsó?

Gr0

Előzmény: efpeterr (200)
efpeterr Creative Commons License 2003.05.04 0 0 200
Sziasztok!
Nem olcastam végig mindent csak nagyjából,de asszem sima mp3 playerrel lehet a legjobban járni,hacsak valaki nem akar töb gigát magával vinni.A memoria árak folyamatosan csökkenek.
Én most egy Diva típusut szemeltem ki 32 mega RAMmal ami nem sok,de nem is ez a lényeg,hanem az,hogy etzt lehet bővíteni az egyre olcsóbb Ramokkal.Compact Flash megy bele.Egy 256 megás ugy 12-13 ezer egy 512 megás meg25-26 ezer körül van.A készülék ugy 40 gramm .Nem reagál semmilyen rázkodásra,és diktafon funkció is van benne.
Szóval a többihez képest nagyságrendekkel kisebb kezelhetöbb.Egy HDDs player ha jol láttam bazi nagy akár 300 gramm is lehet.Végülis aki nem kocog vele annak jó de kurva drága.
Maga player 24 ezer +kártyától függöen 256 mb=37 ezer 512vel meg 49 körül van össz.
Nekem 512+32 bőven elegendőnek tüni több évre.De szerintem egyre olcsobb lesz a memo 1-2 év tömegcikk lesz akár a fényképezőgép.A többi készülék meg egyre jobban nem fogja megérni.
Kösz a figyelmet.
Qkac Creative Commons License 2003.04.20 0 0 199
már el is ment a mail.
továbbra is nyugodtan szólj, ha valami kérdésed van!
Előzmény: Sipesz (197)
GroundZero Creative Commons License 2003.04.14 0 0 198
Hinnye, az télleg megfizethetetlen...

Gr0

Előzmény: gabesz33 (196)
Sipesz Creative Commons License 2003.04.12 0 0 197
Szia Qkac,
Nagyon szépen köszönöm a programokat, megpróbálom instalállni...van valami fontos amit tudnom kellene a programokról, használat, mire érdemes figyelni...stb..még nem próbáltam ki remélem működik...csak kedden lesz kábelem hozzá...1400+áfa...meg kellett rendelnem....
még egyszer köszi...ha valami gondom van fordulhatok hozzád mint szakavatotthoz?
emilem:sipi21@freemail.hu
gabesz33 Creative Commons License 2003.04.11 0 0 196
a nomad olyan 100-120 körül van asszem.

és nem találtam a mistral.hu oldalon semmilyen minidsicet????

GroundZero Creative Commons License 2003.04.10 0 0 195
GepárdClick, kezol,
köszi a linkeket!

Gr0

Előzmény: kezol (189)
GroundZero Creative Commons License 2003.04.10 0 0 194
Azt lehet tudni, hogy mit jelent a nomad esetében ez a "megfizethetetlen"?

Gr0

Előzmény: gabesz33 (187)
kappa123 Creative Commons License 2003.04.10 0 0 193
pedig en tenyleg ugy emlekszem, h a minidisc.org hirleveleben szoktak irni, ki melyik sony weblapon talalt ra a programra

szerintem a minidisc.org-ra is rateszik ilyenkor a linkeket, ugyhogy esetleg nezd meg ott

Előzmény: Sipesz (191)
Qkac Creative Commons License 2003.04.10 0 0 192
OpenMG szerintem egy fos. Ráadásul bele van építve valami jogvédelem, és így elvileg asszem 3nál többször nem lehet átmásolni egy számot.
Én NetMD SimpleBurner-t használok, ez egy nagyon egyszerű progi, jogok kezelése nélkül. Régen ezt adták minden NetMD-hez. Ez elvileg csak audio cd-k trackjeinek áttöltésére jó, én daemon toolssal használom, ami egy perc alatt csinál egy virtuális cd-t egy albumnyi mp3ból. Lelkes minidiscesek írtak egy segédprogramot (M3U2SB), ami ezt az egész folyamatot leegyszerűsíti (nem kell daemon tools-al neked szarakodnod).
Felraktam mindkettőt (mondjuk egy hétre:)
Simple Burner itt
M3U2SB itt
Előzmény: Sipesz (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!