Keresés

Részletes keresés

toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7705
Honnan tudod, hogy az Eurostat a hiteles?
A határ az nem komoly...nézz meg egynémely régi tagot...
Előzmény: Fütyköske (7704)
Fütyköske Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7704

Miért mond mindig jobbat a kormány, mint ami van?

 Ez alapján a magyar államháztartás bruttó adóssága tavaly 60,7 százalék, ez ugye ciki, mert 60% a határ.

Előzmény: topdzsoj (7702)
elemes Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7703
Geo,

topik válaszolt, 7684.
Előzmény: Törölt nick (7697)
topdzsoj Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7702
Az Eurostat délben tette közzé korrigált adatait az uniós tagországok költségvetési helyzetére és adósságrátáira vonatkozóan. Ez alapján a magyar államháztartás bruttó adóssága tavaly meghaladta a 60%-ot (60.7%). Az államháztartás tavalyi hiánya 5.4% volt, 2003-ban 7.1%. Az adatok magasabbak a Pénzügyminisztérium által eddig kommunikált értékeknél. (Az adatok a nyugdíjrendszer miatti korrekciót nem tartalmazzák.)

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=52060
toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7701
Semmi marhaság nincs abban a cikkben, te kezdtél okoskodni és hoztad a Gennydolát, mint hiteles forrást, ráadásul egymással nem összeegyeztethető adatokkal operáltál...
Előzmény: gyengus (7699)
gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7700

Szintén Origo, megvan ki vásárol forintért részvényt a panggo piacon (például)

 

Az OTP Bank Rt. március 17-étől sajátrészvény vásárlásokat tervez a Budapesti Értéktőzsdén keresztül, a tavalyi éves rendes közgyűlésen kapott felhatalmazásnak megfelelően. A visszavásárlási program április 29-ig tart.

A közgyűlés felhatalmazta a bank igazgatóságát, hogy az opciós és bónusz részvényvásárlási program fedezetének biztosítása, illetve a részvényárfolyam ingadozása esetén a gyors beavatkozás lehetőségének megteremtése céljából legfeljebb 28 millió darab, vagyis az alaptőke 10 százalékának megfelelő mértékű saját törzsrészvényt vásároljon.
Az egyes részvényvásárlások során alkalmazott vételár legalább a részvény névértéke, és legfeljebb a tőzsdei ügyletet megelőző napon a Budapesti Értéktőzsdén rögzített legmagasabb ár 150 százaléka lehet.
Március 17-én 66 664 darab OTP törzsrészvényt vásárolt az OTP Bank 6 443 forint/darab átlagáron a Budapesti Értéktőzsdén. Így a bank saját tulajdonában lévő OTP törzsrészvények állománya 10 055 678 darabra nőtt - közölte a bank a tőzsde honlapján.

 

Nos szvsz ez az OTP bank kifosztása a spekik álltal. Azért mert idôvel ugye a realitások csak-csak érvényesülni fognak. Remélem Csányi ezért prémiumot is kap majd.

gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7699

Mit is irtam? "számitási metodika beli marhaság." (idézet tôlem)

 

Ehhez képest kedves Toloba:

 

Köszönöm.
Ugyanezt akartam én is beírni, de még jó, hogy elolvastalak. Az Isten sem mentett volna meg engem a más tollával való ékeskedéstől...

 

Ez annyit jelent, hogy elismered, hogy marhaságot idéztél be a Forumra, nagy ivben lobogtatva a fejed felett a számokat, gondolkodás nélkül. Utolag persze Te is okoska vagy.

 

Udv,

 

gyengus

 

ps: mennyivel könnyebb lett volna elegánsan a fejedhez kapni és egy könnyed félmondattal elismerni a dolgok állását.

Előzmény: PJ Proby (7695)
toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7698
GKM: A magyar gazdaság növekedési pályára állt
2005. március 18., péntek 11:06
A magyar gazdaság tavaly újra gyors ütemű, a beruházások és az export által vezérelt növekedési pályára állt - derül ki a minisztérium közleményéből.
A beszámoló szerint idén is dinamikus és egészséges szerkezetű növekedésre lehet számítani.

2005-ben a külső egyensúly javulása is érzékelhetővé válik, de a gazdaságpolitikának következetesen tartania kell magát a konvergenciaprogramban meghatározott pályához - áll a tárca közleményében.
MR
toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7696
Köszönöm.
Ugyanezt akartam én is beírni, de még jó, hogy elolvastalak. Az Isten sem mentett volna meg engem a más tollával való ékeskedéstől...
Előzmény: PJ Proby (7695)
PJ Proby Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7695
Nem lehet összehasonlítani a két cikk adatait. Míg a Gondola 2004 év összesített, tehát 12 hónapos adatairól beszél, addig az idézett KSH közlemény csak a januári egyhavi adatokat elemzi, ami a költségvetési szférában kifizetett 0. havi fizetéssel lett duplája a szokásos bérnek. Ez a többlet az év végére erodálódni fog.
Előzmény: gyengus (7691)
gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7694
Nem LSH, hanem KSH, de mindegy
Előzmény: gyengus (7693)
gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7693

Kedves Toloba, a Gondola is a LSH-t idézte,

 

ha szemed elôtt van két adat: az egyik egy néhány %-os bértömeg emelkedés,a  másik egy 100%-os, akkor a szemednek nem hiszel és nem megy eldönteni, ki tévedtt egy rém nagyot?

 

Kedves Toloba, a janicsár agyatlanság meddig terjed?

Előzmény: toloba (7692)
toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7692
Ugye nem haragszol, ha nem hiszek a Gondolának?
Valamint az Origo frissebb adatot közöl...legalábbis ez látszik számomra...
Előzmény: gyengus (7691)
gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7691

Hasonlistd össze ezeket:

 

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 2004. január-decemberben 145.700 Ft volt, a versenyszférában dolgozók átlagosan 138.900 Ft-ot, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állók 162.100 Ft-ot kerestek. (http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=40953)

 

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete januárban 186 400 forint volt, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozók átlagosan 136 600 forintot, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állók 305 500 forint kerestek.(Origo, ma)

 

Hoppá

 

Előzmény: toloba (7689)
breien Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7690
Tisztelt Geo.

Ennek a topicnak a címe: " Sínen a magyar gazdaság! Miféle válság?

Számtalanszor bebizonyítottam, kész vagyok a párbeszédre, s megoldási alternatívákat is tudok adni a problémákra.
A válságot, tudod az jelenti, hogy ennek ellenére, a legalapvetőbb emberi együttélés szabályait sem tartják be nagyon sokan, s főleg az "elit"-re jellemző ez.

Már kisgyermek koromban, arra nevelt édesanyám, s tanáraim egy része, hogy ha kérdést intéznek hozzám, arra válaszoljak tisztességgel.
a 7644-es hozzászólásodban, konkrét kérdéseket fogalmaztál meg közvetlenül nekem címezve, s a 7649-ben, erre válaszoltam. Rád való tekintettel, nagyon visszafogtam magam.

Mert a topic címéhez híven, akár így is válaszolhattam volna.

Az az ország, nemzet, mely múltját megtagadja, vezetői elárulják, cserben hagyják a nemzetet, joggal nevezhetők hazaárulónak. Tudomásul kell venni, hogy globalizált világunkban, ha feladjuk egyéniségünket, eláruljuk a nemzetet, azzal azt érjük el, hogy a nemzetet tesszük tönkre. / az elmúlt 60 évre, napjainkig ez a jellemző /

Az az elit, mely az EU. által biztosított lehetőségeket sem használja ki a nemzet felemelkedésére, bűnt követ el, a nemzet ellen.

Az, ami az elmúlt tizenöt évben ebben az országban történt, ahol egy szűk kissebbség kifosztotta, a lehetőséget sem hagyta a többségnek, akik önhibájukkon kívül kerültek lehetettlen helyzetbe, s reményük sincs a felemelkedésre, nos ezt indulatok nélkül, nem tudom aposztrofálni, reád bízom, mert akiket illet, azok, gúnyos vigyorral hárítják el maguktól a kérdés megválaszolását.

A kommunizmus, az nem csupán egy szó, a magyar nyelvben. Ez a szó, az elmúlt 60 évben, a hazugságot, a feletlőtlenséget, a tisztesség hiányát testesítette meg ebben az országban. Hidd el, abból, a 100 millió áldozatból, itt MO-ban is akad 1-2 millió, akiket a kommunizmus, mint "eszmeiség" számlájára irandó / ezek között vannak, gyermekkori barátaim, akik fiatalon életükkel fizettek ezért 89 előtt, s követlen rokonom, aki a kilencvenes évek derekán halt meg idő előtt /

De maradjuk, a közös témánál.

Az Eü. reform, ugye kiveséztük? Kérlek tisztelettel válaszolj, tisztán szakmailag. Ki, vagy kik a felalősök azért, hogy ma Magyarországon, élettartamukat jóval túllépő gépekkel, eszközökkel gyógyítanak, s ebből következően, téves diagnózist, betegséget nem felismerve kezelnek embereket, s ezáltal az OÉP. számláját feleslegesen növelik. / az, hogy az ember betegebb lett, mint mielőtt orvoshoz fordult, nem írom le, mivel ha Te engem papagájnak tartasz, ember helyett, akkor számodra ez lényegtelen /
Igaz, voltak, s ma is vannak olyanok, akik több ezer Km. utaznak azért, hogy az embert megismerjék, mielőtt véleményt nílvánítanak.

És még mindíg, nagyon visszafogtam magam.

üdv. breien
Előzmény: Törölt nick (7678)
toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7689
Nem vagyok egy zseni a témában, de azt írja: JANUÁRBAN AZ EGY ÉVVEL KORÁBBI SZINTHEZ képest...vagyis szerintem - ha levonod az adókat a 100%-ból - marad a durván 50%. ha egész évre vatíted ki akkor lesz kisebb is a %-os összeg...
Előzmény: gyengus (7686)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7688
Sőt aznap amikor megkapták 10000%-al emelkedett az előző év azonos napjához képest. :)
Előzmény: gyengus (7686)
gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7687

A költségvetés területén - az ez évben egységesen januárban fizetett egyhavi külön juttatás miatt - a bruttó átlagkereset 61,1, a nettó átlagkereset 52,8 százalékkal növekedett. Ez utóbbi területen a jutalom és az egyhavi külön juttatás nélkül számított bruttó kereset növekedési üteme 6,3 százalék volt.

 

Na jo, egy kicsit módositok a szépség kedvéért: még egy ekkora számitási metodika beli baromságot!

 

Az azért érdekes amikor ezt irja:

 

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete januárban 186 400 forint volt, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozók átlagosan 136 600 forintot, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állók 305 500 forint kerestek.

 

Atlagosan: azaz takaritókkal és tanárokkal; orvosokkal együtt.

 

Valami nincs itt nagyon, de nagyon elszámolva? A mult évben még nem tartottunk 305500 -nál.

Előzmény: gyengus (7686)
gyengus Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7686

Gondoltam beidézem a cikket, mint "következetes marhaságot", de látom megelôztél:

 

A költségvetés területén a nettó átlagkereset 52,8 százalékkal nőtt, köszönhetően a januárban kifizetett 13. havi fizetésnek.

 

Mond nálad nem szólaltak meg a vészcsengôk egy tizedes elcsuszásával kapcsolatban?

Előzmény: toloba (7685)
toloba Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7685
Ó, óóóóóó itt a nemzethalál és éhendöglés:



Negyedével nőttek a nettó keresetek

2005. március 18., péntek, 9:23|Utolsó módosítás: 2005. március 18., péntek, 9:23



A nemzetgazdaságban a bruttó átlagkeresetek 27,7, a nettó átlagkeresetek pedig 24,3 százalékkal haladták meg januárban az egy évvel korábbi szintet - közölte honlapján a Központi Statisztikai Hivatal. A költségvetés területén a nettó átlagkereset 52,8 százalékkal nőtt, köszönhetően a januárban kifizetett 13. havi fizetésnek.



A legalább 5 fős vállalkozásoknál és a költségvetési intézményeknél alkalmazásban állók száma a nemzetgazdaságban átlagosan 2 millió 770 ezer volt januárban, ami 0,2 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához kép


A versenyszférában a bruttó nominális átlagkereset 7,0, a nettó átlagkereset 8,4 százalékkal emelkedett. A költségvetés területén - az ez évben egységesen januárban fizetett egyhavi külön juttatás miatt - a bruttó átlagkereset 61,1, a nettó átlagkereset 52,8 százalékkal növekedett. Ez utóbbi területen a jutalom és az egyhavi külön juttatás nélkül számított bruttó kereset növekedési üteme 6,3 százalék volt.

A versenyszférában az év első hónapjában 0,6 százalékkal nőtt a létszám, míg a költségvetés valamennyi meghatározó területén folytatódott a létszámcsökkenés, összességében 1,2 százalékkal.

A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete januárban 186 400 forint volt, ezen belül a vállalkozásoknál dolgozók átlagosan 136 600 forintot, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állók 305 500 forint kerestek.

A nettó átlagkereset nemzetgazdasági szinten 116 600 forint volt januárban (ezen belül a fizikai foglalkozásúaké 77 600, a szellemi foglalkozásúaké 161 200 forint), ez 24,3 százalékkal több az előző év azonos időszakához képest. A nemzetgazdasági szintű havi átlagos munkajövedelem 193 600 forint volt, 27,4 százalékkal több az előző év azonos időszakinál.

[origo]
topik Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7684
Szerintem a penzugyi szektor foglalja magaba a nyugdijpenztarakat es biztositokat is. Egyebkent pl. az onkentes nyp.-nal nehany szolgaltatonal mar valaszthatsz olyan portfoliot aminek kb 50%-a reszveny (igaz az onkentes joval kisebb a magannal).
Előzmény: elemes (7681)
1x1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7683

 

Igazad van, bocsánatot kérek (farkaskától is ezért), mivel hirtelen én a GDP arányos államadósságot értettem - ami csökkent folyamatosan 2002-ig.

Előzmény: elemes (7682)
elemes Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7682
1x1

De, farkaska igazat mond, a saját szemszögéből: 98-ban majdnem 7%, 99-ben 4%, 2000-ben már 3% körüli volt a hiány, 2001-ben már megint 4%-hoz közeli. Erre szokja mondani farkaska, hogy az Orbán kormány indította meg az ÁHT hiány növekedésének tendenciáját :-))) igaz, hogy azóta a 4%-ot még megközelíteni sem sikerült: 2002 10%, 2003 jelenleg 6.1% (de most készülnek visszakönyvelni az idei hiányból fél százalékpontot 2003-ra), 2004 ~ 5.1-5.3% plusz a kozmetikázások: 240 mrd ÁFA-visszatartás és a közalkalmazottak 13. havi bérének átkönyvelése 2005-re, szóval a smink lemosása után a tavalyi hiány megint 7% közelében volt.
Előzmény: 1x1 (7679)
elemes Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7681
Milyen nyugdíjalapok...? A magyar nyugdíjbiztosítók kötelezően államkötvénybe fektetik forrasaik háromnegyedét, a maradékot ingatlanalapba, esetleg részvénybe.
Előzmény: Törölt nick (7675)
1x1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7680

"míg a nyugdíjak, önkormányzatok, oktatásügy, egészségügy finanszírozása éveken keresztül alatta marad az árak emelkedésének, a reálbérek növekedése többszöröse volt a gazdasági teljesítmény növekedésének."

 

Szokás szerint itt sem mondasz igazat - legalábbis a PM honlap szerint.

Előzmény: fehérfarkaska (7670)
1x1 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 7679

"ráadásul 2000-től még így is növekedett közben az áht gdp arányos hiánya"

 

szokás szerint nem mondasz igazat - legalábbis a PM honlap szerint

Előzmény: fehérfarkaska (7661)
breien Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7677
+ a lakossági megtakarítás, de az nagyon.
Előzmény: Törölt nick (7675)
Jimmy Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7674

Kérdeztem, nem állítottam, okoska. A regszámom kihagytad. ;-)

Előzmény: Szeretetreméltó jobbos (7672)
NORMÁLIS Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7673

én a 2-es pontra szavazok

 

...Az jó. Csak az nem jó, hogy a kettes pontról nem hallott a komcsi-libcsi kormány...

 

 

_____________

 

 

Most komolyan, itt lihegsz egyszer Megyó Pömpiért, egyszer Csány Feriért, és van képed "kettes pont"-ra szavazni? Mindjárt szakad a plafon, nézz föl légyszíves!

 

 

 

Emlékeztetőül így hangzott:

szerintem az az egészséges, ha bérek reálnövekedése, és a nyugdíjak, önkormányzatok, oktatásügy, egészségügy reálfinanszírozása a gazdaság teljesítményének növekedésével arányosan emelkedik

Előzmény: fehérfarkaska (7670)
Szeretetreméltó jobbos Creative Commons License 2005.03.17 0 0 7672

A bátor, jólértesült gyerek:

Nick: Jimmy Email: nem publikus Weboldal: Bemutatkozás: Hozzászólások (2) Státusz: Nyitott topikok Topikgazda:

 

Előzmény: Jimmy (7666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!