Keresés

Részletes keresés

szantana Creative Commons License 2004.03.13 0 0 284
Egyben -egyetértünk!
Majd felébreztelek.
Előzmény: qncogi (282)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 283
Hát ezt ki mondta? De mondom, jöhetnek az adatok, mennyit vettek fel Orbánék a 4 év alatt?
(GDP, reálbér?)
Előzmény: kisgazda (281)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 282
Majd a GDP-ről is csinálok, mondjuk 1994 és 2002 között, biztos az is tetszeni fog.:D (Már tíz perc se lesz, csuklóból megy.:)

a Fideszes gyerekek megint bele ülnek a jóba.
Dehogy. 2002-ben egy gyakorlatilag már megnyert választást buktak el (tkp.maguk verték meg magukat). Karizmatikus Orbánt lenyomta Megyó (is). Orbán a büdös életben nem lesz többet me. ebben az országban és miután a fideszben működik az eleve elrendelés, ezt a feladatot nem bízhatják másra. Ő meg ugye nem lesz. Egyszerű, nem?:)

Előzmény: szantana (279)
kisgazda Creative Commons License 2004.03.13 0 0 281
Tudjuk, a kormányváltás is év végén volt.
Ezért is korrekt a grafikonod.
Előzmény: qncogi (277)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 280
Ne viccelj már, az Euroconstruct egy rohadt komcsi, nyaller szervezet. Ez abból is látszik, hogy már 29 éve múködnek, tehát már léteztek a pártállami időkben is. Konferenciákat tartanak, ez olyan , mint egy kongresszus, olyan ami most is volt pénteken. Csak nem gondolod, hogy a véleményük mérvadó lehet?
Előzmény: halford (274)
szantana Creative Commons License 2004.03.13 0 0 279
Ahogy elnézem a dolgokat a Fideszes gyerekek megint bele ülnek a jóba.
Az elvtársak megint köpködni fognak.
A grafikonod nagyon tetszik nekem, elmentettem!
Majd idővel, -ha lelkesíteni akarlak- előveszem.
Csinálhatnál még egy pár ilyet, neked úgy is csak tízperc
Előzmény: qncogi (278)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 278
Biztos elolvastad amit írtam. Nincs kánaán, de van gazdasági fellendülés, ahogy ez volt Bokros után is, a fiúk azért ülhettek bele egy felfelé menő gazdaságba.
Ami túlzás az a mostani világvége hangulat és undorító az ezt lihegő fideszes kórus, persze érthető az ő szempontjukból. Csak aztán ne csodálkozzanak, mert ugyanúgy fognak pofára esni, ahogy tették ezt 2002-ben.
Előzmény: Törölt nick (273)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 277
Ne szerencsétlenkedj már okoska. Direkt megadtam a linket, hogy honnan vettem a számokat, ellenőrizhető. A grafikont azért csináltam, mert dolgoztam mellette, azt már rohadtul untam, ez meg belekerült vagy 10 percember, egyébként a forrásából látszik, hogy saját találmány. A számok pedig évvégére vonatkoztak. De még mindig adős vagy néhány adattal
1. mennyit vettek fel Orbánék
2. mennyi volt és lett a GDP Orbánék alatt
3. mennyivel nőtt a reálkereset Orbánék és Megyóék alatt.
Utána beszélgethetünk.
(A kongresszushoz meg semmi közöm, már mondtam én a pártház alagsorában ülök, itt hallgatom a katakombákból még mindig felszürődő kaparászások hangját.)
Előzmény: Andante (262)
kisgazda Creative Commons License 2004.03.13 0 0 276
Szegény halford.
Csak bele ne hülyülj.
Ha rám hallgatsz, pihensz egy kicsit.
A helyzet nem lehet ennél rosszabb!
Előzmény: halford (275)
halford Creative Commons License 2004.03.13 0 0 275
Ez is csak hazugság:
Az Ecostat-ingatlanbarométer indexe 2003 negyedik negyedében elérte az 51,5 százalékot, amely 3,3 százalékkal magasabb az előző negyedévi értéknél. Az ingatlanpiac az év második és harmadik negyedévi megtorpanása, illetve visszaesése után az év végére magára talált és újra növekedésnek indult. A gazdasági szféra szereplői a jövő fél évre egységesen növekvő mértékű fejlődést valószínűsítenek.
http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=79867

Huhogjunk tovább!

Előzmény: qncogi (272)
halford Creative Commons License 2004.03.13 0 0 274
És ez is csak hazugság:
Idén már nő az építési kedv

Optimista képet fest nemcsak hazánk, hanem a környező országok építőiparának következő évekbeli fejlődéséről is a Euroconstruct. Az idén 29 éves szervezet félévente tartja összejöveteleit, amelyeken elkészítik a következő három évre szóló prognózist.
Az Európai Unió gazdasága néhány éve stagnál, és mint ilyenkor szokásos, az építőipar szereplői sem érzik magukat a legjobban. Az előrejelzések szerint azonban a múlt évi 0,7 százalék helyett az idén már 1,9, majd jövőre 2,4 százalékkal emelkedhet a bruttó hazai termék a Euroconstruct által követett európai országokban. Ugyanennyit prognosztizálnak 2006-ra is, ami azt jelenti, hogy nem csak egyszeri fellendülésről van szó. Ugyanezek a számok még szebben festenek a régióban található négy csatlakozó állam esetében (Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia). A régióban a GDP növekedése az idén 3,5, jövőre 4,4, majd 2006-ban 4,7 százalékos lesz a felmérés szerint.

Előzmény: qncogi (272)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 272
Ezt csak azért csinálják, mert büdös komcsik és falból beruháznak, mert utálják a zOrbánt.:D
(Mellesleg személyes példám is van, most nyomtak belénk megint egy csomó pénzt a németek, mert az elmúlt 3 hónapban csúcsforgalmunk van/volt.)
Előzmény: halford (270)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 271
:D
No, akkor GDP. Beírnád, hogy mennyivel vették át OViék, (azt ideírom, hogy 7et ígértek) és mennyivel adták át?
A jólét is egy hülye szlogen (mint a másik oldalon a nemzethalál, padlón a gazdaság), azt mondtam, hogy elindult a fejlődés és én ennek veletek ellentétben örülök.
Reálbéremelkedés? Mennyi volt 2002-ben és 2003-ban?????
(Olimpiát terveztünk... :DD Én azt tervezem, hogy megveszem az indexet és csak te meg én írhatnánk ide.:))
Ne viccelkedjünk már, no.
Előzmény: Andante (260)
halford Creative Commons License 2004.03.13 0 0 270
Nemcsak mobilgyártó részlegeit telepíti át a Siemens Magyarországra
2004. március 12.
FigyelőNet, MTI-Eco

A Siemens az tervezi, hogy németországi ICM mobiltelefon üzletágából néhány ezer munkahelyet Magyarországra telepít. A konszern egyre nagyobb arányban szeretné a szoftverfejlesztési munkákat is kelet-európai országokba kihelyezni - írta pénteki számában a Financial Times Deutschland.
http://www.fn.hu/cikk.php?id=3&cid=76785

Huhogni jó.

Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 269
toloba (267)
"PS a MP kormány az első kormányülésen minden OV kormány-kötelezettség vállalást visszavont:"
Hehe, ez sem igaz. ...:))
irod :)))

nagyon találóan jellemeztek itt téged..nemrégen..maszatolsz.. "Hehe" égeted magad.. nemcsak a jellemedre tesznek majd megjegyzéseket..:)):
2002 május 31: GÁL J. ZOLTÁN "Elsőként azokat a döntéseket sorolom, ...
a kormány habozás nélkül hozzálátott a munkához....
... az indokolatlan kötelezettségvállalások visszavonásáról szólt. Mindannyian jól tudjuk, hogy a most leköszönt kormány számos döntést hozott a választásokat követően is, ebben a javaslatban 33 olyan korábban meghozott határozat szerepel, amelyeknek a dátumai májusiak, tehát már a választásokat követően születtek. Mint említettem, a részleteket a jövő héten ismertetjük, néhány elemet azonban kiemelek.

PS Vulpes pilum mutat, non mores (Suetonius)

Előzmény: toloba (266)
Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 268
Hát pedig oda a lózung.
te mondád :)))Interjú Antal László közgazdásszal


"..nem mondhatók a jelenlegi kormány ellendrukkereinek azok a gazdaságkutatók és elemzők, akik most félreverik a harangot."
"Ön a Magyar Narancs február elejei számában azt írta, hogy a romboló mértékű egyensúlyromlás szelleme kiszabadult a palackból."

- "Abban bizakodni, hogy majd csak jön a fellendülés, amiből fizetni lehet majd a számlát, olyan volt, mintha a huszonegyezésben 19-re húztak volna még egy lapot. Vagy inkább húszra, mert már látható volt, hogy ha lesz is fellendülés, igencsak szerény lesz.."

"..a kormánynak és a pénzügyminiszternek ötletrohamai vannak, amelyek mögött nincs koncepció. Most itt van az újabb „csomag”, ami most 180 milliárdos megtakarításról szól."
– "Ez az összeg a 20 ezer milliárdos bruttó hazai terméknek nincs egy százaléka. Megtakarítható, és arra bőven elég, hogy a megemelkedett kamatok miatti többletkiadásokat fedezze. Sokkal többre azonban nem nagyon."

Előzmény: qncogi (257)
toloba Creative Commons License 2004.03.13 0 0 267
VÍRUS ALERT!!!!!!!!!!!!

:)) :)) :))

Előzmény: Andante (264)
toloba Creative Commons License 2004.03.13 0 0 266
"PS a MP kormány az első kormányülésen minden OV kormány-kötelezettség vállalást visszavont:"

Hehe, ez sem igaz...:))

Előzmény: Andante (261)
toloba Creative Commons License 2004.03.13 0 0 265
Hallod-e Qncogi!
Ezzel a grafikonnal összetöröd a jobbos szíveket.
Hát mi az, hogy '98-2002 közt emelkedett az a garfikon?
Hát tessen úgy csinálni azt a grafikát, hogy Andante is elégedett legyen! Így nem lehet a fülekbe súgni, hogy Orbán alatt jobb volt. Az ilyen emelkedő grafikonoknak csak akkor van értelme, ha az Orbán alatti reálbér, életszinvonal és hasonló egyéb dolgok vanak rajta feltüntetve...
Előzmény: qncogi (229)
Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 264
nézzétek meg a linket! érdemes..
legyen egy kis nevetni való is:) a sok szomorú tény közepette
Előzmény: Andante (260)
toloba Creative Commons License 2004.03.13 0 0 263
Tudod én is a bukszámnak hiszek inkább...oszt mit tegyek, Orbán alatt összességében apadt kicsikét.
Most stagnál ill. ici-picit dudorodik. Ez így kicsit jobb...bár önmagában a szocikért én sem lelkesedem.
Előzmény: harapofogo (233)
Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 262
lebuktál:)))

A megadott linken egy excel táblázat van és egy link a másikraEzekből csináltam a grafikont
a mostani pártkongresszusra??:))

a grafikon: nagy törés lenne, ha a 2002es ápr (kormányváltáskori) és a 2002 dec államadósságot külön ábrázoltad volna...már ha objektivitásra törekednél :))

Előzmény: qncogi (254)
Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 261
igazad van!
Különben a korekt akkor lett volna (de ne várd ettől a sminkelő qntraGrál-knigt-tól :)), ha

2002 ápr kormányváltáskori 8189.6 mrd adósságot külön ábrázolja de összemosta a 9224 mrd Ft adattal..

PS a MP kormány az első kormányülésen minden OV kormány-kötelezettség vállalást visszavont: többek között az orosz államadósság terhére magvalósítandó 13. havi nyugdijat (nem 53. heti volt tervbe véve :((

Előzmény: szantana (258)
Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 260
te quontraGral knight!

Undorító amit csináltok, ti tkp. egy gazdasági válságnak (ami nincs, csak a hagymázsa barmok szerint) örülnétek a legjobban. irod..:))

amikor tényeg itt volt végre a jóléti rendszervátás, OVnak köszönhetően: 6.4% GDP, emelkedő reálbérek, nyugdijak, épült-szépült az ország, olimpiát terveztünk -MP és is aláirta (:))) - akkor
Kovács szerint

a "Jólét" programja olyan szociális fordulatot tartalmaz, amelyben az emberek nem csak olvasnak a jólétről, hanem érzik is.
na most ez megvalósult, most csak tényleg olvassuk a jólétet: itt ontod az adatokat :)))

Előzmény: qncogi (257)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 259
Igazán szóvá tehetnéd, hogy csaltál, -sminkeltél egy kicsit.

Nem csaltam, nem sminkeltem és nem haragszom, mert hülyeséget mondtál.

Előzmény: szantana (258)
szantana Creative Commons License 2004.03.13 0 0 258
Kedves Gonci!
Igazán szóvá tehetnéd, hogy csaltál, -sminkeltél egy kicsit.
A grafikonon van egy pici süllyedés, ami szerintem, jelentős adóság csökkenés.
Már megint a Fideszes gyerekek tették mind ezt.
Ne haragudj mán, hogy szóvá mertem tenni.
De szerintem, ez így korrekt.
Előzmény: qncogi (229)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 257
Az államadósságunk 94 óta folyamatosan nő, a fidesz kormányod mennyit is vett fel?. Mág mindig az elfogadott 60 % alatt van.
A gazdaság pedig fellendülőben van, ennek számtalan jele van. A nemzethlaál című kártyátok xart se ér már most se. Védhetitewk ezerrel, de többek között ezért is fogtok megint pofára esni 2006-ban, értem én a pánikot. Undorító amit csináltok, ti tkp. egy gazdasági válságnak (ami nincs, csak a hagymázsa barmok szerint) örülnétek a legjobban. Hát pedig oda a lózung. Majd mehettek a Kossuth térre 2006-ban is, ünnepelni a választási vereséget.

Érted kedves Repkény?

(a pártanyagokat gyártó qncogi)

Előzmény: Andante (256)
Andante Creative Commons License 2004.03.13 0 0 256
Fújjátok a nemzethalál dumát, égtek, mint a rongy.:D)! mit izgulsz itt össze..:))

ad 230
na ez neked is szól:))))

A kormány elzálogosítja a jövőnket!
"Szabó Lajos, az MSZP költségvetési és pénzügyi bizottságának alelnöke közleményében úgy fogalmaz: „a Fidesz bizonytalanságot kelt a lakosság körében azzal, hogy makrogazdasági összefüggéseiből kiragadja és túlhangsúlyozza az államadósság növekedését. Egy növekvő gazdaság esetében, ha növekszik az államadóság, egy bizonyos mértéken belül az a fejlődés velejárója. Ha az állam többet költ, mint a bevételei, úgy hiány keletkezik, amely növeli az adósságot."

Előzmény: qncogi (251)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 255
Andante vagyok! Ki tudnék neked különféle neveket találni..
Persze, hogy ki, csak nem lenne igaz, most láttam, hogy Fortissimot letiltottkák, de ne legyél nagyon szomorú kedves Repkény.:))
Előzmény: Andante (253)
qncogi Creative Commons License 2004.03.13 0 0 254
Kedves!

A megadott linken egy excel táblázat van és egy link a másikra. Ezekből csináltam a grafikont.
(Ha nem megy keresd meg az ÁKK Rt. honlapját, biztos fog sikerülni.:)
A számok attól igazak ám.
http://www.akk.hu/ktgvetesadossag.ivy?colid=c693e119-153c-49bc-bc3d-71f805d83db1&object-id=c693e119-153c-49bc-bc3d-71f805d83db1

Propagandáról pedig a helyedben nem beszélnék.

Elmegyek, veszek gyufát, sót, tűt, cérnát, mert jön a nemzethalál és amúgy is padlón a gazdaság.:D

Előzmény: Andante (253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!