Keresés

Részletes keresés

HERCEG Creative Commons License 2001.03.21 0 0 194
Köszi szépen!

Az összes képet felpakolod, vagy csak a jobbakat?
Ha viszont kész lesz a kicsikém, akkor majd elküldöm a fényképeket róla hátha megéri betenni a galériába...:)

Előzmény: Mini-F1 (193)
Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.21 0 0 193
HERCEG,

Ha az neked megfelel, feltöltöm oda, igen, úgyis terveztem egy "igazi" autókkal foglakozó - referencia - szekciót, valami olyasmit, mint Mario Modellező Magazinjában - amit MezgaGeza javaslatára néztem meg.

Örülök hogy jónak találod az oldalt, valóban én építgetem, a képeket meg a netről bányászom természetesen...

Előzmény: HERCEG (192)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.20 0 0 192
Minif1,

Egész pontosan a 97-es francia gp-n szerepelt (a rothmans feliratok helyett bazinagy kérdőjelek vannak...)kocsit építem(by revell), mert bár keresek hozzá rothmans matricákat az istenért sem találok sehol:(((

Nos a fotókat nagyon megköszönném(főleg a NAGYON közeli képek érdekelnének, pl. amiket felsoroltál... ja meg még az autó fenekéről kellene valami közeli kép!), csak az a kérdés, hogy hogy tudnád ezeket elküldeni? Emil? Feltöltenéd a minif1-re(téynleg te csinálok azt a frankó oldalt?)
Nagyon hálás lennék értük...
Egyébként honnan szedted a képeket?

Ami a McLarent illeti, szerintem az idei autót elég jóóól elqrták a srácok, mind kívülről, mind belülrő, de a tavalyi szezonban tényleg az volt a legszebb...

Fekete Lászlo Creative Commons License 2001.03.18 0 0 191
hello.
Nem tud valaki egy olyan ujságot ami RCmodellekkel foglalkozik?
köszi
Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.14 0 0 190
HERCEG,
pontosan melyik verzióját építed az FW-19-esnek (melyik verseny) és milyen részletekhez kellene fotó, nekem van 78 fotóm az FW-19-esről (közte néhány részlet: motor, felfügg. fékek, stb.)

Egyébként tényleg szép autó, meg világbajnok is, de azért nekem még mindig a West McLaren-ek design-ja tetszik legjobban.

Előzmény: HERCEG (187)
CHROME Creative Commons License 2001.03.14 0 0 189
Sziasztok!

Kerdesem / keresem lenne.

Mazda RX-7 modellt keresnek barmilyen formaban.Ertem ezalatt a Matchbox,Burago,Tamiya ...stb akar noname modelleket is.
Mindegy melyik generacios kocsi, csak enyem legyen :)

Ha esetleg valakinek van ilyen, vagy tud egy lelohelyrol ahol latott mar ilyet eladot akkor legyen szives szoljon!

Koszonom!

mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 188
HERCEG,

Reszletfotom nincs de itt sok infot talalhatsz az osszerakashoz.

A badgert egy ismeros hozta be ausztriabol kb 5 eve es asszem olyan 19e ft volt.

Tukor feluletet a tamiya spray-okkal is lehet csinalni, talan meg szebbet is mint a pisztollyal.

Előzmény: HERCEG (187)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.14 0 0 187
Szerintem meg az fw19 a LEGESLEGSZEBB F1-es masina::))(és nem mellékes, hogy VILÁGBAJNOK autó...)
Nagyon frankóra akarom megcsinálni, többekközött emiatt is vennék festékszórót, mer tökörfelületet csak azzal lehet csinálni...
Megnéztem a biztonságiövet, de asszem 3500 ft egy kicsit sok érte, amúgy már csináltam házilag és elég pofásan néznek ki.
Nincs még véletlenül valami részletfotód a kocsiról, mert kéne mint egy falat kenyér!

Apropó festékszóró, mennyiért és hol vetted ezt a badger pityut?

na tsáá!

mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 186
Na megegyszer!
mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 185
Kudela Laszlo,
Hogy neked is legyen valami kep ;-)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 184
Itten van a kicsike:
mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 183
HERCEG,

Szerintem ne vegyel Kagert vagy Kager klont. Nekem volt es nagyon nem jott be. En is azert vettem meg mert kedvezo ara volt de sajnos erre igaz volt, hogy olcso husnak hig a leve. Az olcso persze idezojelben. Hogy mert nem tetszett: a tu nagyon gagyi anyagbol van mar a legkisebb hozzaerestol is elgorbult, alapbol balra fujt egy kicsit. Ezt eladtam es vettem egy Badger-t es nagyon meg vagyok elegedve vele. Pl. teflon tu van benne.

Szerintem sporolj meg egy kicsit es vegyel egy Badgert vagy Aerografot vagy Tamiyat.

A masik kesobb lesz dragabb!!!

Előzmény: HERCEG (173)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 182
HERCEG,

Innen szereztem be: www.hlj.com
Az 1/20-as szerintem nagy lenne de lehet 1/24-ben is kapni. Nekem mar volt egy modelers gyartmanyu es nagyon kircsi volt. Ha tobb mindent rendlesz jobban megeri.

Az egyik legszebb F1-es gep szerintem pont az FW19-es. Azzal lett vilagbajnok a J.Vilnov nem?

Előzmény: HERCEG (180)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.13 0 0 180
Géza hol szerezted be a studio27-es övet?
nemtudod van-e 1:24-es méretben is, vagy szerinted jó rá az 1:20-as is?
Én egyébként most a revell fw19-esét rakosgatom ki...
mezga geza Creative Commons License 2001.03.13 0 0 179
A por szinu nem latszik a fekete igen. Most pedig gunze lakkot hasznaltam. Mindegy jo lesz lakk utan is a pasztel :-)
Előzmény: Törölt nick (178)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.12 0 0 177
Mini-F1,
Itt van rola review: http://www.modelersite.com.ar/
Előzmény: Mini-F1 (174)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.12 0 0 176
Nagyon atom!!!

A gumikon mar alapbol ra van teve, hogy bridgestone es nagyon jol nez ki az egesz. Semmi sora, semmi kidobotuske. Van femfolia is hozza.

Egyetlen negativum van csak a matrica ov, de vettem hozza studio27-es ovet igy mar jo lesz. Meg nem keztem osszerakni mert elotte meg egy f-16 -ost rakok ossze.

Előzmény: Mini-F1 (174)
hirzel Creative Commons License 2001.03.12 0 0 175
Hai!

Pontosan nem tom, de úgy 17k körül lehet. Láttam a Sas utcában is, meg ki tudja még hol lehet fellelni...

Sok sikert!
Lee

Előzmény: HERCEG (173)
Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.10 0 0 174
Én is többször rendeltem már a HLJ-től, sőt más külföldi web-áruházaktól is, szerintem nem magasabbak jelentősen az árak, főleg, ha figyelembe vesszük, a sokkal nagyobb választékot.

mezga geza: Eddig csak jót hallottam (és láttam) a F1-2000-ről, neked mi a véleményed, mert mostanában akarom én is megvenni...

Előzmény: mezga geza (172)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.10 0 0 173
Köszi szépen az infó hirzel!

És ezt a Kagert kb milyen árba lehet kapni?

mezga geza Creative Commons License 2001.03.09 0 0 172
Kicsit dragabb mint magyarorszagon viszont sokkal tobb mindent lehet kapni es sokkal hamarabb megjelenik ott minden mint itthon.

En csak azt szoktam rendelni ami nincs itthon vagy nagyon kell, pl F1-2000

Előzmény: hirzel (171)
hirzel Creative Commons License 2001.03.09 0 0 171
Hai!

Mi az. hogy nem drága?
Hasonlít a Mega-hoz vagy több, jevesebb, stb...?
(barátom az Amazon.com-tól rendelt 3 cd-t, úgy megvámolták, hogy na...)
Hogy fizetsz? Kártya?

Más: a 2001 évi Shanghai Dragon katalógusban újra szerepel a BMP-1. Végre...

Lee

Előzmény: mezga geza (169)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.08 0 0 170
Tanx.

Hetvegen ki lesz probalva mert mar csak a koszolas es a mat lakk hianyzik a Corsair-rol.

Majd beszamolok, hogy sikerult.

Most probaltam eloszor, hogy olajfestek helyet temperaval emelem ki a panelvonalakat es tok jol bevalt. Sokkal konnyebb megcsinalni vele mint olajfestekkel es nem kell szagolnom a budos terpenolt. Igaz meg nemtom, hogy fog kinezbi mat lakk utan...

Előzmény: Törölt nick (158)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.08 0 0 169
Serp,

En innen mar tobbszor is rendeltem.
www.hlj.com

Es mindig meg is jott es nem is vamoltak meg. Nemreg jott meg a Tamiya 1/20 Ferrari F1-2000. Kivancsi vagyok mikor lehet magyarorszagon majd kapni :-)

Ja es meg egyszer sem vamoltak meg, allitolag 100USD-ig vam es afa mentes. Az amerikabol rendelt objektivem annal inkabb megvamoltak es afasztak :-(

Előzmény: Serp (166)
hirzel Creative Commons License 2001.03.07 0 0 168
Hai!
Magyarországon volt a PHG, de befuccsolt (szerintem), külföldi van egy valaggal, de krőzusnak kell lenned (eleve drágák + posta, magyar vám és illeték, stb...), szal hajrá. Ajánlhatom a Yahoo Auction oldalát (-> Toys -> modells), illetve a Tony Matteliano oldaláról elérhetsz pár tucatnyi kereskedőt :
http://www.buffnet.net/~tonym/models.htm
Lee
Előzmény: Serp (166)
hirzel Creative Commons License 2001.03.07 0 0 167
Hai!

Ha jársz a Sas utcai bolt környékén (bár máshol is beszerezhető, pl Dunaújvárosban a Robiná 17e körül), a korábbbi Kager gyártmányú double-function pisztolyok frankó remake-jei beszerezhetők (több típus különböző dűznikkel és tartályelrendezéssel) Ezek belső keveésűek (mivel double function, ugye)
A külső keverés azt jelenti, hogy az áramló levegő szívóhatásásnál fogva "rántja'" magával a festéket (olcsó Humbrol pl.). A belső pedig azt, hogy a pisztolyon belül keveredik a levegő a festékkel (jobb porlasztás, egyenletesebb festék eloszlás a levegőben). Pisztoly használatáról bővebbet a Modell és Makett (a'sszem) '97-es évfolyamának 3 számában (használat, felépítés, stb...). Jobb makettboltban, illetve ezzel is foglalkozó művészboltban kaphatsz infót.
Lee

Előzmény: HERCEG (164)
Serp Creative Commons License 2001.03.06 0 0 166
sziasztok!
Nincs valami netes oldal, ahonnét lehetne rendelni maketteket?
HERCEG Creative Commons License 2001.03.05 0 0 164
Üdvözlet mindem makettezőnek!

Az a helyzet, hogy mostanában határoztam el, hogy veszek magamnak egy festékszórót, de sajnos mivelhogy semmi, de semi tapasztalatom nincs->segg hülye vagyok e téren, ezért a Tapasztaltabbakat kérném meg arra, hogy némi instrukcióval segítsék választásomat mert gondolom még sokan kiváncsiak lennének az infókra...

Nekem valami megbízható, főleg nagy felületekhez (de 1:72-eseket rakok, úgyhogy talán nem is olyan nagy felületekhez...) kellene valami 20k Ft alatti, palackról is működtethető gép .
Ha valaki rendelkezik ilyennel, az legyen szíves írja nekem meg, hogy HOL vette és mennyiért, mer már egy rakat helyen megnéztem, de vagy 3000 ft-os gagyit, vagy 50000 ft-os csodagépet raktak elém...:(

A másik kérdés, amit meg szeretnék kérdezni, az az, hogy mi a különbség a belső és külső keverésű szóró közt?

A segítséget előre is köszönöm szépen!
Aki csak valami kis infószösszenettel tud szolgáni az is írjon plíz!

Vahren Creative Commons License 2001.03.04 0 0 162
Szia!

Előre is köszi a segítséget, továbbra is várom a trükköket. A Modell&Makettet és Pro Modellt is veszem, azokból is lehet tanulni, pl. a sarazásra már több tippem is van, de az ide nem áll. Festékszóróm nincs, nem is tervezem, inkább az ecset.
A koptatásról köszi az infót, ezen kívül még hogyan lehet tovább fokozni? Mennyire koptassam? Illetve, hogy egy színnel van ugyan festve, de gondolom azon is lehet segíteni, hogy ne vatta újnak tűnjön. (Esetleg még a lánctalpfestésről tippet.)
Mosonmagyaróvár Szegedtől igen messze esik sajna, bár szívesen megnézném.

Üdv,
Vahren

Vahren Creative Commons License 2001.03.03 0 0 160
Sziasztok!

Csak tanácsot szeretnék kérni: van egy Italeri Tigris I-sem és szeretném megcsinálni. Hogy lehet a festést élethűvé tenni? A 43-as olivazoldfestest tervezem, de nem tudom, hogyan lehet elhasznaltta tenni a jarmuvet. Illetve egyeb tanacsokat is varok harckocsik osszeepiteserol. A cimben szereplo ujsagot is veszem.
Nem ez lenne az elso, de abszolut nem vagyok profi, a tobbinel egyszinu festes volt (kemeny 2 db.) Eddigi legsikerultebb makettem egy Airfix Spitfire VB, de tisztaban vagyok vele, hogy nem nyernek avval versenyt. :-) De nekem már jó.
Üdv

Vahren

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!