Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.01.17 -1 0 609

A ma gyártott összes direct drive lemezjátszónak Hanpin a bele, tudtommal (én nem tudok olyanról akinek még saját gyártókapacitása lenne).

A rossz nyelvek szerint, mivel a tajvaniak minőségbiztosítása nem túl acélos, nem az a lényeg, hogy melyik modellt választod, hanem hogy kifogj egy hibátlan példányt.

(Én egy PLX500-zal szemezek, mert olcsó, és amíg garis, ki lehet cseréltetni.)

Előzmény: teisfiamblutusz (608)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.17 -3 1 608

"csak" egy lemezjátszóról van szó .

közel azonos árkategórián belül , úgyis kb. ugyanazt nyújtják a különböző típusok.

a zajról meg csak annyit, ha  lejátszás közben nem hallod a tábortűz sercegő, pattogó hangját, már rendben van.

Előzmény: naiv_ (607)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.17 -4 0 607

A kiválasztási folyamat még tart. Természetesen jelentkezem, amint végére értem (időm korlátos, vmiből élni is kell...:).
***

Mint ahogy a zajmérésről is tudósítok.

Előzmény: PP_Stereo (606)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.01.17 -1 2 606

Ne szaladjunk előre, mintha azt ígérted volna, hogy beszámolsz az új Technics lemezjátszódról. Az sokkal érdekesebb lenne, mint lemezjátszó nélkül elméleti vitákat gerjeszteni, vagy álmokat kergetni. Megvetted az SL 1500C -t?

Előzmény: naiv_ (479)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 605

Állított itt valaki olyat, hogy "mindez", mármint a paraméterbeli követelmények csakis triódákkal valósíthatók meg? Akkor hát miféle szellemekkel hadakozol? Pszichológus mikor látott utoljára? Miért kell ezt az ámokfutást, trollkodást eltűrnünk?

 

(Megjegyzendő, hogy a régi technológia a "komoly kivezérlési tartalékok" terén óriási fölényt élvez, és ez nem vitatéma, hanem a nagyságrenddel magasabb tápfeszültségből adódó tény.)

Előzmény: naiv_ (598)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.17 0 0 604

Tűrésről: a régi időkben Remix stirókat és R534 ellenállásokat használtam, melyekből az EMO felszámolásának idején többféle tűrést is sikerült beszereznem. Hangra lényegesen nagyobb eltérés adódott a stiró-tipusok között, mint a nagyobb tűrésűek által előidézett max. két-három tized dB frekigörbe "anomália" (utóbbi nálam a bebeszélés határán mozog). R534-et kizárólag mazochistáknak ajánlanék az elképesztő "szórása" miatt. A szórás paraméterben (névlegestől való eltérés, zaj, torzítás, tűrés) nem érhető tetten, de hangminőségben annál inkább megmutatkozik. Így osztályozva a legjobb és legrosszabb csoport mintha nem is ugyanaz az ellenállásfajta lenne.

 

Köszönöm, hogy az ufómagazinozással igazoltad a sejtést: kár lett volna konkrét információt írni. Ahogy mondani szokták, így legyen ötösöm a lottón!

Előzmény: Törölt nick (595)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.17 -2 2 603

legeslegelőször a csatolókondikat kellett volna kibaxni a picsába, de ha imádasz forrasztani, csak hajrá, naivitásból sose elég ;)

Előzmény: Törölt nick (595)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.17 -1 2 602

"összekeveri az elektronikát a teológiával"

 

inkább tűnik úgy, hogy te jársz ide hittéríteni, csak pötyikét naivak a mantrázásaid, de xnc-t talán sikerül vele felizgatnod, legalább a sok - kattogtatása mellett kioszthat néhány +-t is;;Đ

Előzmény: naiv_ (598)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.17 -2 2 601

"kiknek a hozzászólásai egyenlőek a meddő hülyeséggel."

 

 

kiszólt a gödör a lyukból ;)) wazze, a többszáz audiolandi böfögésedből még egy értelmes hozzászólásra nem tellett, gyakorlatilag mínuszolni jársz ide ;Pp

Előzmény: XNC (599)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.17 -2 1 600

Ez honnan van, az Ufó Magazin természetfeletti jelenségekkel foglalkozó rovatából?

Előzmény: btamas70 (596)
XNC Creative Commons License 2021.01.17 -2 2 599

Majd ha már elég járatos leszel itt; akkor egyből fogod tudni, hogy kiknek a hozzászólásai egyenlőek a meddő hülyeséggel.

Előzmény: naiv_ (598)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.16 -2 1 598

Amikor a lemezeket vágják mélyvágást végeznek és magas kiemelést. Műszakilag jól definiált karakterisztika szerint. Lejátszáskor ezt visszaállítjuk a RIAA inverz görbe szerint, szintén pontosan definiálva. A cél az alacsony zaj, kis torzítás minden tekintetben, komoly kivezérlési tartalékokkal, megfelelő dinamikával, s a csatorna szimmetria - precíz RIAA hűséggel - idegen jelek/zajok nélkül.
Ezek a dolgok szépen kézbentarthatóak műszakilag. A többi előtte a lemezjátszón - hangszedőn illetve utána az erősítőn, s hangfalakon múlik, illetve  a hallgatási körülményeken. 
Így a fonó korrektor feladata elég definit. Nem mágia.
A jónevű, jó minőségű, audiofilnek nevezett gyártmányok gyártói is gyártanak, megtervezett, kipróbált - majd gyártásba vitt, adott tűrés, fizikai jellemzők alapján beszerzett alkatrészekből, műszakilag definiált gyártási eljárás alapján, beméréssel, ellenőrzéssel - kisebb vagy nagyobb sorozatokban.
Ez sem mágia - úgy hívják, hogy tervezés, gyártás, ellenőrzés technológiai fegyelem alapján.
Aki azt állítja, hogy mindezt csak triódákkal lehet megoldani, az egyszerüen hazudik - aki pedig úgy gondolja, hogy nem lehet utángyártani egy kellően specifikált, ismert eszközt, az összekeveri az elektronikát a teológiával.

Előzmény: btamas70 (596)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.16 -3 1 597

mindig marad különbség a villanyszerlők és a zeneértők által összerakott áramkörök között...

 

"hát magyarázd  el, hogy mitől megy a villamos?" ;Đ

Előzmény: btamas70 (596)
btamas70 Creative Commons License 2021.01.16 -2 1 596

 

- A NAIT erősítő korrektora faék egyszerűségű kétfokozatú tranyós kapcsolás

- A HFM1 visszacsatolás nélküli, meglehetősen "unortodox" kapcsolás

- Az Audio General Inc. phonójában pedig valóságos csoda IC-k vannak: LF357 vagy a RIAA fokozatban alkalmazott TBA231;))

 

Szerintem könnyedén levonható a következtetés, hogy a lelkes amatőr mit tud elérni az úgymond tuti tippekkel: magasabb fokú önámítást.

Előzmény: Törölt nick (590)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.16 -1 1 595

Az eredményt még az befolyásolja, hogy milyen tűrésű alkatrészekből épült fel a teljes áramkör

 

A kínai elkókat már kidobáltam, ez került a helyére:

https://www.nichicon.co.jp/english/products/pdfs/e-fg.pdf

(Még ki lehetne bányászni és egyenként kimérni az SMD komponenseket, de erre nincs motivációm, mert sziszifuszi meló.)

 

JRC-t ismerem, köszi :)

 

Előzmény: naiv_ (593)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.16 -2 2 594

 

"De tudod, csak csöves lehet egy rendes erősítő... stb, stb..."

 

nem kell feleslegesen szajkózni magad, már bemutatkoztál

 

Előzmény: naiv_ (593)
naiv_ Creative Commons License 2021.01.16 -3 1 593

Nem volt rossz választás, kis zajú, hangfrekvenciás Texas áramkör, 100 dB CMMR-el (közös módusu zaj elnyomás). Ha az alkalmazott kapcsolás megfelelő, szépen fog dolgozni. Én is ezzel újjítottam fel a lemezjátszómat, melyet elajándékoztam, szépen működik. Zajt nem fogsz hallani (a rumplin s a tűsercegésen kívül). Az eredményt még az befolyásolja, hogy milyen tűrésű alkatrészekből épült fel a teljes áramkör, ha alacsony tűrésű, netán párba válogatott -  s emelett jól méretezett a rendszer - akkor a RIAA korrekció is pontos lesz, illetve szimmetrikusak a csatornák - ami állítólag nem árt jóminőségű hallgatásnál...:)
(De tudod, csak csöves lehet egy rendes erősítő - triódával, mikrofóniával, lehetőleg negatív visszacsatolás nélkül, s minimum rázzon, no meg világítson, fekete vagy króm környezetben, 150W fogyasztással...:)
Én most a NJM8080 IC-vel épített korrektorral fogok (Japán Rádió fejlesztette audió célokra) találkozni -kíváncsi vagyok, lesz-e különbség...

Előzmény: Törölt nick (590)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.16 -1 1 592

Tökéletes, köszönöm. Ezzel megpróbálkozom:

https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/data-sheets/OP275.pdf

(Ha kinyit a bolt, talán veszek még egyet egy A/B teszt céljából, mennyire hallható a különbség.)

Előzmény: Ebesi Gyuri (591)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2021.01.16 -1 4 591

Szerintem az OP275 vagy az LM4562 jobb választás. Ezek korszerűbb áramkörök. Mindkettőnek van SMD tokozású változata is.

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (590)
Törölt nick Creative Commons License 2021.01.15 0 0 590

Épített át már valaki lemezjátszó-előerősítőt, tud tippet adni műveleti erősítőkkel kapcsolatban?

A történet annyi, hogy vettem egy olcsó modellt (a hangszerbolt sajátmárkás cucca), amiben minden kínai. Egy Youwang UTC4558 volt benne, egy Texas Instruments NE5532A-ra cseréltem. Közben azt olvastam, hogy ez az IC finnyásabb az őt meghajtó áramkörre, ezért a TL072 talán jobb választás lenne. Csinált már ilyet valaki? (Nyilván nem lesz belőle hifi cucc, csak kicsit reszelnék rajta.)

 

 

 

Őszinte Ököl Creative Commons License 2021.01.13 0 0 589

Ez durva. :)

Kicsit ilyen steampunk feeling. 

Előzmény: Mono SE (577)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.09 -3 2 588

eltévesztetted a házszámot, a kisegítő odébb van

Előzmény: XNC (587)
XNC Creative Commons License 2021.01.09 -4 0 587

Azért érdekes, hogy minden hangfalnál a legnagyobb hangszóróra bízzák a basszust.

Biztos azért, mert ilyen hülyék a gyártók.  ;)

Előzmény: Mono SE (586)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.09 -2 2 586

 

 

"a hangzásbeli különbségeket csak az egymás utáni belehallgatás mutatja ki."

 

Hát persze, főleg, ha ezt az iszonyatosan primitív kaptafa lófaxt játszod folyamatosan egymás után a belépőszintű lp darálókon, amit csárlisín, szurikata, auffiderzén, és egyéb, kiváló zeneii ízléssel megáldott aranyfülű tesód hallgat ;Đ

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1848291&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9103442

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1280713&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9103442

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1756906&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9103442

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1716945&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9103442

 

kb. annyit érnek a tanácsaid itt is, mint mikor collstokkal okoskodsz a basszusátvitelről;)

Előzmény: teisfiamblutusz (585)
teisfiamblutusz Creative Commons License 2021.01.09 -2 0 585

ne legyenek illúzióid , ezek koppra kb. ugyanazt tudják.

dönteni csak személyes  megtekintés/ próba, meghallgatás után érdemes, de a hangzásbeli különbségeket csak az egymás utáni belehallgatás mutatja ki.

bármelyikre esik a választás, az általános igényeket kielégítik.

némelyik kissé túl van árazva, de a minőségbeli javulás eléréséhez úgyis mindenképpen feljebb kell lépni árban.

azt már mindenkinek magának kell eldöntenie,  ha egy neki megfelelő szintet elért analóg lemezjátszó ügyben, kell -e még áldoznia rá , vadászni 

a kétséges "még jobb hangzásra"?

Előzmény: naiv_ (557)
Jolida Creative Commons License 2021.01.09 0 0 584

A fogfájást? :-ppp

Előzmény: gabocza1 (580)
quad Creative Commons License 2021.01.09 0 0 583

Én már a garancia időben sem, mert mi van ha a garancia időn belül jogutód nélkül megszűnik a gyártó és a forgalmazó is. :-(

Előzmény: Mono SE (582)
Mono SE Creative Commons License 2021.01.09 -1 2 582

ezek az emberek még hittek az örökkévalóságban, ma már csak a garanciaidőben reménykedünk ;Đ

Előzmény: gabocza1 (578)
gabocza1 Creative Commons License 2021.01.09 -1 2 581

Előzmény: naiv_ (572)
gabocza1 Creative Commons License 2021.01.09 -1 1 580

Igen, azt ismerem...:)

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (579)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!