Keresés

Részletes keresés

wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9014

Tudom, láttam, ezért fenntartással írtam ide kiegészítésekkel.

Én is már többször beírtam a fórumra: hunnan a bánatból ez a hiány, mibű tevődik össze.

Ennyit nem lehet kúrmányilag, pártilag lenyúlni.

vagy bődületesen xar valami és a lyukon kifolyik vagy 1xűen nem értem.

wizes.

Előzmény: Törölt nick (9012)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9011

Azé az mán bennem is többször lemerült, hugy mija frászbú tevődik össze ennyi??

mé nem hozzák fehéren-zölden nyilvánosságra.

Meg -tudom- valahugy csak érzem, az az autópálya nem qrva drága 1 km-ere átjagban mégis?

Hadikiadásokra alig megy mán el valami, akkor hová a pitsába tünik el az a sok píz.

Ennyit nem lehet ellopni!

Valami naon el van bacarintva.:(

wizes.

Előzmény: Törölt nick (9010)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9009

A fele-fele-t arra értettem, hogy a2002-ben kb. fele-fele arányban növelték a hiányt, természetesen a 100-nap teljesen a kúrmány felelősége.

 

A lejtő a gazdasági növekedés csökkenése volt.

Hornéktól növekedőt vettek át és 2002-ben csökkenőt adtak át.

wizes.

Előzmény: PAPEN (9007)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9008

A gazdaság most is stabil.

wizes.

Előzmény: PAPEN (9007)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9007

Nem a hiányról van itten szó. A fidesz stabil gazdaságot hagyott az mszp-re.

 

Valóban osztogattak. Ki ne tenné. De a felelősség azé, aki osztogatott (és a dicsőség is). Ezért nincsen olyan, hogy az mszp megemelte 50%-kal a közszféra béreit (ez a dicső rész), de a fidesz a felelős, amiér tmegszavazta (ez a felelős rész).

 

Milyen lejtő, tényleg érdekel.

Előzmény: wizes (9006)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9006

Azt a mondatot rosszúlírtam, javítani is akrtam de elfelejtettem.

Szóval a lejtő 2000-ben fideszszel indult amire a kúrmány ráült 2002-ben.

Oszt ha kielemzések összegét nézzük a 2002-es hiányt fele-fele arányban hozták létre mivel fideszék is osztogattak mint az őrültek!

Nna!

wizes.

Előzmény: PAPEN (9005)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9005

Hm.

 

Szerinted a 100 napos kampány mintegy 300 mrd-s kiadása miatt nőtt több mint 4000 mrd-vel a hazai adósság?

És ha igen, akkor a fidesz a felelős? Nem az mszp, aki kezdeményezte? Akine ktudnia kellett, hogy milyen állapotban az ország? Mestergerenda.

 

Az érdekelne, hogy 2000-ről milyen komoly gondok merültek fel. Tudod, csak a kíváncsiság végett:-)

Előzmény: wizes (9004)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9004

Látod a Te szemedben is ott a mestergerenda!

Az istennek sem látod, hogy a mostani xart az egész 15 év hozta össze!

komoly részét 2000től.

Akkor penig TORBÁN kúrmány volt, azonfelül meg Orbánék is mexavazták a 100 napot!

De látom a mestergerenda mindent eltakar!

wizes.

Előzmény: PAPEN (9002)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9003

"mig a fideszfanoknak ha a szemüket veri ki a mestergerenda azt sem veszik észre."

 

Ez azért nem igaz. Mint ahogy vannak mszp-fanok, akik szintén így állnak a mestergerendáva. Támadni meg akkor szoktak a politikában valakit, ha válságos helyzetben van. Ilyenkor megerősödik az egyébként minden pártban meglévő ellenzéki hang.

Előzmény: wizes (9001)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9002

Az a nagy helyzet, hogy itt már a kommunikáció sem segít. Sőt, eleve kormáynozni kellett volna. Mondjuk, úgy 2022-től. Felelősen.

 

Az ország helyzetének romlásáért pedig mindenképpen Medgyessy-Gyurcsány a felelős.

Előzmény: wizes (9000)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9001

Fideszszel sem lenne bajom ha az a rabló-gengszter banda eltünne a felsővezetésből, mert láccik van ott is sok értelmes, akik ennyit ki tudnak hozni a xarból.

Most én csak a fidesz ellen szavazok ez igaz.

De nézd meg a balt balról is támadják, mig a fideszfanoknak ha a szemüket veri ki a mestergerenda azt sem veszik észre.

wizes.

Előzmény: PAPEN (8999)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9000

Mindkét kúrmányé a felelőség, de Csorbánék csak ennek a nyakába akarják varrni, amit a rajongótábaora persze símán benyal!

Csak a fideszék hőbörgésére a jelenlegiek kommunikációja teljesen alkalmatlan.

Ennyi fatöküt egy csapatban qrva nagy teljesítmény volt összeszedni!

Nem is értem.

wizes.

 

Előzmény: PAPEN (8997)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8999

wizes,

 

ez akár fordítva is igaz lenne.

 

Mert neked nem mindegy ki az és mi az, csak ne a fidesz?

Előzmény: wizes (8998)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8998

Általában a képzetlenebb réteg veszi be az orbáni demagógiát, mert aki egy kicsit értelmesebb már észrevette a hazugság és csúsztatás áradatot.

Másik réteg az ős "komcsellenes" osztag.

Nekik mindegy ki, csak ne "azok"!

Harmadik meg a mélymagyar nacionalista, akiknek a vékonybélig benyalnak!

wizes.

Előzmény: Törölt nick (8995)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8997

Ahhoz azért elég nagy elfogultság kell, hogy a jelenlegi helyzetet a fidesz számlájára írd.

A gazdaság (és első sorban a zállamháztartás) rendbetétele az egyik feltétele az euro bevezetésének (nem deklarált, hanem egyszerűen nem lehet instabil gazdaságban olyan konv.kritáriumokat produkálni, amilyenek kellenek). Ezért először ezt kell meglépni, még ha csúszik is az euro bevezetése, ami tényleg rossz.

 

De hogy a fidesz kormáyn vagy az mszp bűne inkább a jelenlegi helyzet, azt nehéz vitatni. Ha a fideszé lenne, akkor a jelenlegi kormány eleve alkalmatlan, mert 3 év nem elég neki, hogy rendbe tegye. Vagy akkor a mostani.

 

Az elemzők - s ők befolyásolják a piacot, nem mi - nem hülyék. Valószínűbb, hogy őszintébbnek tekintik és így megbízhatóbbnak azt, aki kimondja azt, ami a valós helyzet. Persze, akinek nem ehhez szokott a füle, az most csodálkozik.

Előzmény: wizes (8993)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8996

7% -ot én nem is írtam!

 

Különben olvastam valahun pont ma újra 7%-ot igérnek, fel is röhögtem: megenyt kezdik?? Ezeknek ez a 7% a mániájuk! Ha megtanálom beteszem. Valamilyen interjúban olvtam.

Különben annó régen a bájvigyorú Matolcsy hajtogatta a 7%-ot és hogy nekünk milyen jó a zorbáni xar!

 

Ez egy rohadék hazug banda!

wizes.

 

Előzmény: Törölt nick (8994)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8995

Remélem igazad lesz.

 

Kicsit bizonytalan vagyok ez ügyben , a magyar nép hajlamos behasalni a demagógiának , az pedig a választásokig ömleni fog rendesen jobboldalról ......

Előzmény: Törölt nick (8990)
wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8993

Nem a lóphact nem mondott, görbét -; xart dumált a "nagyokos"!

Ez egy politkiai maffiózó aki mindenbe beleugat!

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=55129&p=3

 

"Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a Világgazdaságnak adott mai interjújában arról beszélt, hogy egy pénzügyi válságra radikális adócsökkentés a válasz, melyet egyrészt a régióban elindult "brutális" adóverseny kényszerít ki, másrészt a lelassuló magyar gazdasági növekedés. Orbán szerint elsőrendű nemzetgazdasági érdek, hogy az euró bevezetésére megfogalmazott 2010-es céldátum "ne mozduljon", az ekkor történő euróbevezetés szándékát garantálni tudja Orbán. Ezzel szemben ugyanakkor elismerte, hogy nem szabad minden áron ragaszkodni ehhez a céldátumhoz.

A 2006-os választások megnyerése után 2007-re ígéri a radikális adólépéseket a politikus, melyek saját bevallása szerint is az elkövetkezendő 1-2 évben átmenetileg megnövelhetik az államháztartási hiányt, mielőtt elkezdik éreztetni pozitív hatásaikat. Csakhogy a konvergencia-folyamat alapján épp a 2007-es és 2008-as esztendők a kulcsfontosságúak a maastrichti kritériumok közül a számunkra várhatóan legnehezebbnek bizonyuló költségvetési feltétel teljesítésére. A pártvezető egy meglepő kijelentetést is tett az államháztartási hiány finanszírozása és a lakossági betétek összefüggéséről.

 

.................

 

Az orbáni gondolatmenetet ezen a ponton érdemes kissé jobban is átgondolni, hogy rájöjjünk, ellentmondásosak a törekvések. A 2007-től rajtoló radikális adócsökkentések már a 2007-es évben komolyan éreztethetik hatásukat, míg az ezen keresztül célzott gazdasági felpörgetés egyrészt erősen külső konjunktúra-függő, másrészt nem azonnal, és nem 1:1-ben éreztetheti hatását. Az átmeneti hiánynövekedést pedig épp akkor kell bekalkulálni, amikor a konvergencia-program a "véghajrájához érkezik": legkésőbb 2008-ra kell ugyanis teljesítenünk a 3%-os GDP-arányos államháztartási keretfeltételt. És ne feledjük el, hogy a jelenlegi helyzet szerint 2007 tavaszán megszűnik az az átmeneti lehetőség, hogy a magánnyugdíjpénztári befizetésekkel korrigált - alacsonyabb - hiányszámokat mutathassuk ki.

Így tehát az euró 2010-es bevezetése épp a gazdaság "rendbetételére" hozott intézkedések miatt kerülhet végveszélybe. Ezt pedig a befektetők már előbb megérzik, bekalkulálják, így az Orbán által is emlegetett rövid távú finanszírozási gondok épp az "átmenet" éveiben jelentősen felerősödhetnek. Amint tudjuk, a 2010-es csúszás veszélyeire már több külföldi, illetve belföldi szakértő, illetve intézmény is felhívta a figyelmet.

.................."

 

Ezt már kommentálni sem kell.

Hülye mitugrász csak pofázik!

wizes.

 

 

Előzmény: Törölt nick (8992)
elemes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8991
hundeveloper,

Viktor 7%-os gazdasági növekedést akar.

erdekes, en direkt ezert olvastam vegig az egesz interjut, es meg csak szajara nem vette a 7%-ot. de ha eros a hited, hegyeket mozgat meg :-)))
Előzmény: Törölt nick (8987)
PAPEN Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8989

http://portal.ksh.hu/pls/ksh/docs/hun/stadat/load2_01_03_01.html

 

Ha már számok, legyenek pontosak, ha kérhetem.

Előzmény: Törölt nick (8987)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8988

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=55129&p=1

 

Mintha nem is lenne olyan magabiztos a nagyfőnök. Lehet , hogy nem is lesz olyan jó dolog nyerni?

wizes Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8985

A magyar felzárkózás üteme 2000 óta nagyon lassú:

 

Mióta??????????

Vagyis TORbán kúrmány óta.

Neeeeeem??

Akkó mijafcra verik a nyálukat hugy náluk minden jó volt??

Hm?

Az átvett lendületet letörték 2 év alatt és lejtmenetben adták át Megyóéknak akik löktek még rajta a 100 nappal.

wizes.

 

Előzmény: Wic (8975)
Ponta Zire Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8982

Nem OK. Az mszp ezt csinálja 3 éve. Egyik kezével ad, a másikkal duplán vesz vissza! Lerabolták az országot, emellett adósrabszolgává tettek bennünket. A lenyúlt pénz meg szőrén szálán eltűnt.

Előzmény: Törölt nick (8981)
elemes Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8980
http://index.hu/gazdasag/magyar/eva050610/

emmandofi.
elemes Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8979
Geo,

udvariasak voltak, es nem adtak evenkenti bontast :-)
Előzmény: Törölt nick (8977)
BaSand Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8976
Természetesen ez hazugság. Mindenki tudja!
Előzmény: Wic (8975)
Wic Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8975

A százlábú mozgásiránya negatív.  

A sereghajtók közé csúszott Magyarország

 

  • Portfolio.hu

      2005. június 10., péntek 14:10

      Magyarország a hatodik helyet foglalja el a nyolc új kelet-közép-európai EU-tagország között a felzárkózási folyamatban a Világgazdaság és az ICEG Európai Központ által készített konvergenciaindex eredményei alapján. Ennek okát elsősorban az államháztartás instabilitásában kell keresni. A magyar felzárkózás üteme 2000 óta nagyon lassú: öt év alatt a magyar konvergencia-index mindössze 0,2 ponttal nőtt, ennél csak egy ország teljesít gyengébben.

    • Előzmény: Törölt nick (8974)
      Törölt nick Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8974
      Lemaradt a régió élbolyától Magyarország

      2005. június 10., péntek, 8:38

      Hatodik helyre szorult Magyarország a régió nyolc országa között az uniós felzárkózási folyamatban. A Világgazdaság és az ICEG konvergenciaindexe szerint az instabil államháztartás, és az ebből adódó külső egyensúlyproblémák a felelősek a rossz eredményért. Magyarország 2000-ben még a régió országainak élvonalába tartozott.

      Magyarország közelít az Európai Unióhoz, de a frissen csatlakozott közép-európai országok versenyében a hatodik helyre szorult vissza. A magyar eredményt egyedül a valamelyest csökkenő költségvetési hiány, és az inflációcsökkenés javítja.

      A regionális rangsort változatlanul Szlovénia vezeti, kiugróan magas reálgazdasági fejlettségének köszönhetően. A dobogó második fokán Csehország áll, a bronzérem Észtországnak jutott.

      Magyarország csak Lettországot és Litvániát előzi meg a világgazdaság és az ICEG konvergenciaindexe alapján. A két balti állam azért nem tudja kihasználni a fegyelmezett államháztartását és a gyors ütemű fejlődését, mert a többiekhez képest igen alacsony a bérszínvonal és a GDP.

      Várhatóan Magyarország teljesít idén a legrosszabban az államháztartás stabilitását illetően: a GDP arányos deficit egyedül itt haladja meg az öt százalékot, és Magyarország van a legközelebb az államadósság 60 százalékos maastrichti határához.

      Ugyanakkor a mezőnyből Magyarországon a legmagasabb a konvergenciafolyamat. A 2005-re várható 6,2 pontos konvergenciaindex csak két tizedponttal alacsonyabb a 2000-es eredménynél, ez akkor még a harmadik helyre volt elegendő. Az index átlagos emelkedése 0,8 pont volt, ettől Magyarország jócskán elmaradt. A régió csúcstartója Szlovákia, 1,9 ponttal.

      [origo]
      ------



      Emmá döfi...:((((((


      Az már csak hab a tortán, hogy csupán Orbán újra hatalomra kerülésétől várnak külföldön gazdasági javulást...


      Nahát:)
      toloba Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8973
      nyögjük Orbánékét is...
      Előzmény: marmota (8971)
      toloba Creative Commons License 2005.06.10 0 0 8972
      Természetesn szívesen veszem, ha beidézed az akkor kltg.vetési törvényekből a SZT-et...

      Ha meg nem emlékszel a milliárdos nagyságredű támogatások kézen-közön való mismásolására, magadra vess...
      Előzmény: marmota (8969)

      Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!