Keresés

Részletes keresés

Maz Creative Commons License 2001.03.23 0 0 217
A Karinthy úton van egy bolt a Petőfi híd fele, ahol lehet mindenféle légkondi, hűtőgép alkatrészt kapni, kb 10000 HUF volt egy kicsit régebben, mint egy éve. Én egy kiszuperált hűtőből szedtem ki a kompresszort, nagyon bevált, a sűrítettlevegős palack alját kifúrtam, ráhúztam a kimenőcsőre, és egyszerű pillanatragasztóval felragasztottam(na persze előbb kiszámoltam, hogy elbírja-e) a tetejét is megfúrtam, és egy oxigénpalack mérőóráját ragasztottam fel. A rendszer nálam 10 bar nyomást garantáltan kibír. Az egyetlen hibája, hogy a tartály aljában összegyűlik az olaj és a víz, és az olaj oldja a pillanatragasztót, ez olajálló ragasztóval, sziloplaszttal kiküszöbölhető.

Mindjárt megírom az elektromos bekötést is.

Előzmény: compot (214)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.23 0 0 216
Mini-F1,

Megneztem a site-od es nagyon klassz.
Az F1-2000 -es kepek meg olyan jok voltak, hogy egy pillanatig szohoz sem jutottam. Mind le is toltottem azon nyomban. Megegyszer koszi.

Előzmény: Mini-F1 (213)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.23 0 0 215
Minden Ferrari-s kepnek nagyon orulok. Minnel tobb annal jobb.

Mini-F1,
Mingya megnezem az oldalad.
Ha kesz lesz a gep akkor termeszetesen majd kuldok rola kepeket. Meg csak harom autom van es nem F1-esek igy nem tudom, hogy azok is erdekelnek-e.

compot,
Polirpapirt lehet kapni a Proxton boltban a Hajos u-ban. A Bajcsy Zs. utrol nyilik es az elejen van. Van 2500-as is.

compot Creative Commons License 2001.03.23 0 0 214
Üdv!

Nincs valakinek ötlet, hogy hol lehetne hütőgépkompressort kapni (konkrét cim), vagy normális áru (értsd kb 30.000 alatt) kompressort retuspisztolyhoz?
Továbbá hol lehet kapni 2000-s polirpapirt, (azon kivül, hogy festékboltban)?

Elöre is köszi

Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 213
GEZA,

nem hiszed el, de ma a többivel együtt az F1-2000-ről is raktam fel referencia-fotókat, amik között akad kipufogó is.

Lehetne, hogy cserébe te is küldenél fényképeket az autóidról?

http://gallery.mini-f1.com

HERCEG,

azaz igazság, hogy már régi net-polgár vagyok, úgymond real-time töltöttem le anno ezeket a képeket még 1997-ben (amikor az események történtek). Amint emlitetted a site meg is szünt..
De örülök, ha tudtam segíteni.

Előzmény: mezga geza (197)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 212
Szivesen.
Nem tudod, hogy nézted e a "főoldalt" itt van egy pár kép, ami lehet, hogy segítségedre lesz. Egyébként nekem csak most tűnt fel, hogy az első szárnyon volt egy Senna jel. Ezt tudtátok Ti ?
Egyébként kezdem kellemetlenül érezni magam, mint McLaren szurkoló... :-)
Előzmény: HERCEG (211)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.22 0 0 211
Minif1-nek:
Nagyon barók a képek!! Nekem is van vagy 50 képem a kocsiról, majd mindegyik újdonság volt!
Az icnsportsweb-ről mikor szedted a képeket le, mert megnéztem és már megszűnt:( VAgy valahonnan máshonnan szedted őket le?
Nem akarok telhetetlen lenni(de az vagyok:)), de ha lenne valami közeli a féktárcsáról az nagyon klafa lenne.
És mégegyszer köszi!

Ne aggódj, majd valszeg a készítés fázisait is megörökítem(néhány szépen kidolgozott részletet) és a kész autó képét is elküldöm!

X-com neked is nagyon köszi a képet, nagy hasznát tudom majd venni...

Mezganak meg lenne egy atomkirály anyagom a ferrárijához, ha igényt tartasz rá feltehetem...

Na byez!

Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 210
Már fel is raktam, igaz utólag láttam, hogy nem annyira közeli képek, de azért feltettem a 10 legjobbat.
http://gallery.mini-f1.com/ (Referenciák)

Azt nagyon megköszönném, ha küldenél képeket a kész járműről, 1részt kíváncsi vagyok rá, másrészt hadd gyönyörködjön benne más is! Nemigaz?

Előzmény: HERCEG (196)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 209
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 208
Ez kissé nehezebb lesz, de azért hátha találok valamit...
Előzmény: HERCEG (207)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.22 0 0 207
X-com!

Ha van hasonszőrű képed az fw19 williamsről, akkor léccci tégy jót még egy emberrel!:))

X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 206
Szivesen.
Legalább én is segíthettem :-)
Előzmény: mezga geza (205)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.22 0 0 205
X-COM,

Koszi! Nagyon allat!!!

Előzmény: X-COM (201)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 204
Köszi Mindenkinek!
A823FR444, megpróbálok utánajárni a könyvnek, mert idáig csak egyetlenegy könyvet találtam, azthiszem Csináld Magad volt a címe. Ismeri ezt egyébként valaki ?
László !
A kiállítás 2 hétig minden egyes nap lesz ? Hány óráig lesz?
Érdekelne a makettszakkör, csak egyelőre még nagyon hülyének érezném magam, és nem akarok ott a sok nálamnál ügyesebb embert zavarni. Egyébként ezt munkahelyi elfoglaltságaim nem tudom, hogyan tennék ezt lehetővé.
Egyébként köszi a meghívást !

Arra, nem válaszolt senki arra, hogy ecsettel tényleg nem lehet, jól terepmintát festeni ?

Köszi!

A823FR444 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 202
X-COM,

Ha egy nagyon jó könyvet akarsz, vedd meg Sheperd Paine:How to build dioramas (Kalmbach Books) c. könyvét (kb 2e Ft, tele képekkel), ebben külön fejezet foglalkozik a járművek festésével, koszolással, belső terek kiépítésével. Olvashatsz benne nagyon jó scratchbuilding-tippeket is. Én már 3éve dolgozom a segítségével, és elégedett vagyok vele.

Előzmény: X-COM (195)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 201
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 200
Nem tudom, a Hyperscale-nél megtudok nézni pár oldalt, de ami érdekelne, az nem jön be... :-(
Előzmény: mezga geza (199)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.22 0 0 199
Szerintem a net-el van valami mert nekem sem jon be, sot egy kulfoldi oldal sem jon be :-(
Előzmény: X-COM (198)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 198
Köszi geza, de sajnos The page cannot be found... :-(
Azért nézegetem az oldalt még, biztos van rajta számomra más hasznos is.
Előzmény: mezga geza (197)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.22 0 0 197
Mini-F1,

Nincs valami jo keped a Ferrari F1-2000-rol a kipufogo kornyekerol? A leiras szerint fekete de szerintem inkabb valami femszin...

X-COM,

Ha jol emlekszem akkor itt az articklekben van valami ilyesmi cimu 'paintig panzers'.

HERCEG Creative Commons License 2001.03.21 0 0 196
Ja és mégvalami minif1nek: kb mikorra tudod a képeket feltölteni?
X-COM Creative Commons License 2001.03.21 0 0 195
Hello Mindenki !

Lelkes kezdőnek érzem magam, akinek pillanatnyi hozzáértése 0 körüli. Igaz régebben csináltam 2 makettot (Tiger I, Elefant mindkettő Italeri, 1:35) összeraggasztgattam, lefestettem, matricáztam, de semmi komoly. Habár a Tiger nekem tetszik...

Lényeg a lényeg, most vettem egy Leopard2 makettot, és addig nem akarok hozzáfogni, míg 1-2 hasznos fogást nem tanultam meg, pedig már nagyon viszket a tenyerem... :-)
Van valami könyv, vagy neten forrás amit mertek ajánlani átolvasásra ?
Illetve igaz az, hogy ecsettel nem lehet szép terepmintát csinálni ?
Illetve a jövőben szeretnék majd egy szórópisztolyt is vásárolni, de mondanom sem kell, hogy nem értek hozzá.
Ti mit ajánlanátok 1:35-ös harckocsik festéséhez ?

A továbbiakban pedig Kudela Lászlóhoz fordulnék, örömmel olvastam, hogy mosonmagyaróvári és jánossomorjai vagyok és azután érdeklődnék, hogy Óváron hol van makettbolt a Kisalföld Áruházon kívül ? Mert ott voltam, de kellékanyagokkal nem állnak túl jól.
A másik kérdés pedig az lenne, hogy a makettkiállítás meddig tart ? Mert én 24-én nem vagyok itthon, pedig érdekelne ! Persze csak mint kíváncsiskodó... :-)

Köszi !

HERCEG Creative Commons License 2001.03.21 0 0 194
Köszi szépen!

Az összes képet felpakolod, vagy csak a jobbakat?
Ha viszont kész lesz a kicsikém, akkor majd elküldöm a fényképeket róla hátha megéri betenni a galériába...:)

Előzmény: Mini-F1 (193)
Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.21 0 0 193
HERCEG,

Ha az neked megfelel, feltöltöm oda, igen, úgyis terveztem egy "igazi" autókkal foglakozó - referencia - szekciót, valami olyasmit, mint Mario Modellező Magazinjában - amit MezgaGeza javaslatára néztem meg.

Örülök hogy jónak találod az oldalt, valóban én építgetem, a képeket meg a netről bányászom természetesen...

Előzmény: HERCEG (192)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.20 0 0 192
Minif1,

Egész pontosan a 97-es francia gp-n szerepelt (a rothmans feliratok helyett bazinagy kérdőjelek vannak...)kocsit építem(by revell), mert bár keresek hozzá rothmans matricákat az istenért sem találok sehol:(((

Nos a fotókat nagyon megköszönném(főleg a NAGYON közeli képek érdekelnének, pl. amiket felsoroltál... ja meg még az autó fenekéről kellene valami közeli kép!), csak az a kérdés, hogy hogy tudnád ezeket elküldeni? Emil? Feltöltenéd a minif1-re(téynleg te csinálok azt a frankó oldalt?)
Nagyon hálás lennék értük...
Egyébként honnan szedted a képeket?

Ami a McLarent illeti, szerintem az idei autót elég jóóól elqrták a srácok, mind kívülről, mind belülrő, de a tavalyi szezonban tényleg az volt a legszebb...

Fekete Lászlo Creative Commons License 2001.03.18 0 0 191
hello.
Nem tud valaki egy olyan ujságot ami RCmodellekkel foglalkozik?
köszi
Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.14 0 0 190
HERCEG,
pontosan melyik verzióját építed az FW-19-esnek (melyik verseny) és milyen részletekhez kellene fotó, nekem van 78 fotóm az FW-19-esről (közte néhány részlet: motor, felfügg. fékek, stb.)

Egyébként tényleg szép autó, meg világbajnok is, de azért nekem még mindig a West McLaren-ek design-ja tetszik legjobban.

Előzmény: HERCEG (187)
CHROME Creative Commons License 2001.03.14 0 0 189
Sziasztok!

Kerdesem / keresem lenne.

Mazda RX-7 modellt keresnek barmilyen formaban.Ertem ezalatt a Matchbox,Burago,Tamiya ...stb akar noname modelleket is.
Mindegy melyik generacios kocsi, csak enyem legyen :)

Ha esetleg valakinek van ilyen, vagy tud egy lelohelyrol ahol latott mar ilyet eladot akkor legyen szives szoljon!

Koszonom!

mezga geza Creative Commons License 2001.03.14 0 0 188
HERCEG,

Reszletfotom nincs de itt sok infot talalhatsz az osszerakashoz.

A badgert egy ismeros hozta be ausztriabol kb 5 eve es asszem olyan 19e ft volt.

Tukor feluletet a tamiya spray-okkal is lehet csinalni, talan meg szebbet is mint a pisztollyal.

Előzmény: HERCEG (187)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.14 0 0 187
Szerintem meg az fw19 a LEGESLEGSZEBB F1-es masina::))(és nem mellékes, hogy VILÁGBAJNOK autó...)
Nagyon frankóra akarom megcsinálni, többekközött emiatt is vennék festékszórót, mer tökörfelületet csak azzal lehet csinálni...
Megnéztem a biztonságiövet, de asszem 3500 ft egy kicsit sok érte, amúgy már csináltam házilag és elég pofásan néznek ki.
Nincs még véletlenül valami részletfotód a kocsiról, mert kéne mint egy falat kenyér!

Apropó festékszóró, mennyiért és hol vetted ezt a badger pityut?

na tsáá!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!