Keresés

Részletes keresés

RCH Creative Commons License 2004.07.12 0 0 412

Aha!

Vegre bejott az oldalad :-) Latom, hogy a FOV beallitassal lehet babralni. Nemtom, hogy mennyire fontos a preciz beallitas, de az ossszes panoramamat 100-ra allitottam es igy mar tuti a dolog.

 

www.rch.hu

Előzmény: RCH (411)
RCH Creative Commons License 2004.07.11 0 0 411
>a qtvr tulajdonságain még finomítani. pl: engem idegesít, hogy föl és le is lehet nézni egy keveset.
----------------
 
Ez engem is zavar es sajnos az en panoramaim is ilyenek. Nem tudtam rajonni, hol lehet beallitani a teljes meretet. Legyszi, kosd az orrunkra, hogy is kell ezt csinalni!
Előzmény: S.P.T. (410)
S.P.T. Creative Commons License 2004.07.11 0 0 410

Mégegy tükör rendel..

 

Jövőhéten kiderül, hogy mikorra lesznek meg (kb. két hét).

 

bjphoto:

a panorámád alapvetően jó, de sok mindent lehet a qtvr tulajdonságain még finomítani.

pl: engem idegesít, hogy föl és le is lehet nézni egy keveset. Én mindíg úgy állítom be a plugint, hogy az ablak mérete megegyezzen a képpel, így függőlegesen mindent látsz, és csak vízszintesen nézelődsz.

 

A panorámád mérete nagyon nagy. Ez valószínűleg azért van, mert megcsináltad a panorámát maximális méretben, aztán egy az egyben elmentetted qtvr-be.

Ez így fölösleges, ha csak nem akarod, hogy rá lehessen közelíteni részletekre. De alapvetően egy qtvrnek nem ez a célja, interneten pedig fontos a minél kisebb méret. Úgy kicsinyítsd le a panorámát, hogy max 50-100 pixellel legyen csak nagyobb a qtvr méreténél.

Van olyan lehetőség is, hogy eltüntesd a vezérlősávot a kép alól. Ez is emel az esztétikáján, bár nekem hibásan működik, ezért nem alkalmazom.

 

Ha kíváncsi vagy ezekre a megoldásokra, nézz be hozzám:

 

www.tar.hu/spt

 

vagy kérdezz,

vagy nézz be a panorama factory fórumára.

Előzmény: lotht (408)
RCH Creative Commons License 2004.07.08 0 0 409

Off

Megtelt a levelesladad; visszapattannak a probalkozasaim.

rch@freemail.hu

On

Előzmény: bjphoto (406)
lotht Creative Commons License 2004.07.08 0 0 408

Szia,

egy ilyen tükör azt hiszem, engem is érdekelne. Lehet?

Előzmény: S.P.T. (398)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.08 0 0 407

Sziasztok végre sikerült qtvr panorámát csinálnom.

Akit érdekel ITT megtalálja.

Üdv. BJ

 

bjphoto Creative Commons License 2004.07.06 0 0 406

OFF

RCH szeretnélek megkeresni emailben, bjphoto@freemail.hu

ON

S.P.T. Creative Commons License 2004.07.06 0 0 405

Ox, szólok, ha megvan a tükör

 

Egy nappali Qtvr panorámát is felraktam a múltkori parkról ide.

 

Talán még ma felteszek képeket is.

 

uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.05 0 0 404

 

No, amikkel multkor kuzdottem, kesz lettek:

 

33 megapixeles: (kicsinyitve)

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/532/2659var_panorama_kicsi_.jpg

 

 

22 megapixeles: (kicsinyitve)

http://www.fotohaz.hu/fotoarena/data/532/2659var_oldalrol_ps_usm_noise_kicsi.jpg

 

 

A poen :) , hogy mindketto ugyanannyi kepbol all, csak az egyiknel nagyon sok atfedest hagytam, a masiknal nem.

 

 

msmks Creative Commons License 2004.07.05 0 0 403
na, próbálkoztam az említett 88mm-el panorámát csinálni. felmerült két probléma, nagyon érdekesek, gondoltam megosztom...
az egyik, hogy adott esetben egy képkockán nagyon kevés részlet lesz látható, így nehéz illeszteni. főleg belső téri panorámáknál.
a másik, hogy ha fényforrással szemben fényképezel, a kép szélén óhatatlanul szóródik a fény -> nehéz lesz illeszteni. ez amiatt is probléma, mert ugye nagyobb a fókusztávolság, szűk rekesszel érdemes csinálni a képeket, hogy nagy legyen a mélységélesség, viszont emiatt hosszabb záridőket kell választani.
elgondolkoztató még, hogy ez a 88mm körülbelül a zoom-tartomány közepére esik (35-140mm, Olympus E-10)

a konklúzióm eddig az, hogy bizonyos témáknál lehet hogy érdemesebb ezzel próbálkozni, de semmiképpen nem alkalmas minden megvilágítási körülmények között.
a próbálkozásokról majd teszek fel képet...
sslazio Creative Commons License 2004.07.05 0 0 402

Köszi a véleményt.

A Deák teres az még nagyon az elsők közötti,talán éppen a legelső.Ott lehet lusta voltam levágni az alját.-)

Valóban ott a PF logo,visszatértem a régebbi változatához most már,az nem rak rá semmilyen hülyeséget.Csak sajna a régi képek külön nincsenek már meg,így azokat nem tudom ujra megcsinálni.A gépen van egy panoráma funkcio,avval csinálom,valami olyasmi lehet a lényege,hogy minden képen egyenletesek a fényviszonyok,pluisz némi segédvonalakat tesz az LCD kijelzöre.Valóban jogosak az illesztési észrevételek,ezt a kezdö mivoltom,kézremegésem,stb számlájára írom:-)

Ahogy halad lejjebb a lap,ott vannak a mindig ujabb képek,azokon már talán nem ennyire szembeötlő,mint eleinte.De valahol el kell kezdeni.-)Sajnos Photoshophoz semmit se értek,igy az a korrekcios fajta is kiesik.De azért igyekszek.-)

Balázs

Előzmény: bjphoto (401)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.05 0 0 401

Megnéztem a képeidet, a nekem szimpatikusakat nagy méretben is.

Sok helyen látok illesztési hibákat, gondolom az automatikus illesztés miatt.

A Deák téri képen ott diszeleg a PF reklámfelirata és az egyik rész alja kb fél centi lemarad. Ezt a helyedben retusálnám.

A másik probléma az expozícióval van. 360 fokos panoráma esetén nehéz jól exponálni a képet, főleg ha a nap is látszik valamelyik oldalon. Utólag úgy szoktam segiteni a dolgon, hogy PS-ben korrigálom az expót egy átmenetes szürke maszk segítségével azaz csak a világosakat sötétitem és a finom átmenet miatt ez a kész képen észrevehetetlen.

Üdv. BJ

 

Előzmény: sslazio (399)
RCH Creative Commons License 2004.07.05 0 0 400

A 2000 HUF teljesen jo. Aldasom rea. :-))

Sikits, ha megvagy!

Előzmény: S.P.T. (398)
sslazio Creative Commons License 2004.07.04 0 0 399

Hello!

 

Nemrégiben én is kedvet kaptam a panoráma fotózáshoz.

Technikai lehetőségeim behatároltak,egyszerű géppel,kézből történik a dolog.

Kezdeti gyermeteg próbálkozásaimat itt lehet megtekinteni...http://autoklinikafc.atw.hu/kepek/panorama/panoramaindex.htm...

Aztán lehet kritizálni:-)

Balázs

S.P.T. Creative Commons License 2004.07.04 0 0 398

Valóban, az extrém nagylátószögű lencsét Magyarok fejlesztették ki és az első nemzetközi debütálása a Pathfinder marsjárón volt, ha jól tudom.

 

A gömbtükör 2000HUF körül mozogna.

 

A pontos probléma vele az, hogy nem egyenletesen változik a látószög, így az ég felé összenyomódik a kép.

 

Az én problémám, hogy egy tükör fémnyomásához CNC esztergán kell csináltatni egy szerszámot.

Gömb szerszámok már vannak, azokból csak ki kell választani a legjobbat, osz lehet is nyomni, utána meg tükröztetni.

Új szerszám viszont pár tízezer forint, így csak akkor éri meg, ha minél több példányon oszlik meg az ára.

 

 

Előzmény: bjphoto (393)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.04 0 0 397

Hát nem ezt magyarázom itten????

 

Nem fogsz találni működő cracket, hacsak valki neked nem adja a vásárolt programot.

 

Össze kell állni és meg kell venni....

 

Üdv.

Előzmény: uborkasuveg (396)
uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.03 0 0 396

Hm.

 

Erdekes dolog tortent. Ugy nez ki, hogy az okositas okozta a jelenseget. Most ujra trial-ra valtva zsir modon megy. Hm. Kene egy patch a patchez :)

 

Ha valaki megszanna egy jo peccsel 3.6-hoz, akkor emailemre kuldje el legyen szives.

 

Thx.

Előzmény: uborkasuveg (395)
uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.03 0 0 395

Udv.

 

PTGui-t hasznalok okositva. Nem sokat hasznaltam meg, de ilyen hibauzenetet meg nem kaptam:

 

Syntax error on line..*

 

Ezt a control pointok kivalasztasanal adja. Az elso 2 pontot sikeresen ki tudom valasztani, de amikor a 3. (vagy tobbi) pontot mutatnam meg neki kivagja ezt a hibat.

 

Raadasul az optimalo resz sem fut le, mert az is kiirja, hogy

 

Syntax error in script...

 

Ha tudtok segiteni, vagy valamiotlet van, irjaotk meg pliz (addig megprobalom 2 ponttal, de az nem az igazi, sztem az nem lesz jo.)

 

Koszi.

RCH Creative Commons License 2004.07.03 0 0 394

>Azt hiszem a gömbforma tényleg nem a legnyerőbb.

 

Igen, ezt sejtettem. De a HDRI kep kiserletekhez tokeletesen megfelel(ne). A panorama csak hab a tortan ;-)

Előzmény: bjphoto (393)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 393

 

Kedves Gömbgyártók. Kukkoljatok ide:

 

http://www.bophoto.com/lessons/pano-one-shot.html

 

meg oda:

http://www.bugeyedigital.com/product_main/036-0360d.html

 

Azt hiszem a gömbforma tényleg nem a legnyerőbb.

A másik gond szerintem a kis felboltásból ered. Egy körbefotózott 6-24 képből álló panorám a akár többezer pixel. He One-shot panorámát készítünk, akkor a felbontás a CCD re korlátozódik max pár száz pixel széles lesz a panorama.

 

Amugy láttam lencséket is, amit elvileg ilyen nagy szöget látnak, ha jól tudom magyar találmány ez is. Palnon (Panoramic Annular Lens)

http://www.aacix.com

 

Bocs ha már ismeritek.

BJ

RCH Creative Commons License 2004.07.02 0 0 392

Jol hangzik! Azert irhatnal valamit az anyagi vonzatarol, mert nem szeretnelek belerantani felesleges munkaba, ha kiderulne, hogy meg az OTP hitelkeretemmel egyutt sem lenne ra eleg penzem ;-)

Előzmény: S.P.T. (391)
S.P.T. Creative Commons License 2004.07.02 0 0 391

Ok, akkor elkezdem a dolgot.

Teljes gömbböt egyébként nem lehet így csinálni, csak ha van neki körben egy perem, vagy ha hegesztve van, de akkor sem lesz tökéletes.

Egyébként miért kellene neked teljes gömb?

A gép ugyis csak a felére lát rá.

 

Ja, és hivatalosan nem, is gömb a helyes forma, csak megközelítőleg.

Azt viszont tényleg csak akkor számolnám ki, meg csinálnám meg rá a szerszámot, ha lenne rá kereslet.

Előzmény: RCH (369)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 390

Persze. De ugy látom vindózzal nem érdemes annyira belemászni a panorámázásba, Macet meg akkor veszek, amikor DSLR-t, azaz amikor nyerek a lotton. :-)

 

Most készült el egy panorámám, de akkora lett a file 290 Mb hogy a gépem behal alatta. (P4 2000 500M ram) Szóval kell az erőforrás is a jó panorámaképhez (is)

 

Találtam jó kis progit, a www.realviz.com  oldalon, most próbálom letölteni, de iszonyat lassú  a szerverük. A neten jókat irnak a programról, nagyon várom már hogy lent legyen.  Van ezzel valkinek tapasztalata?

 

A PTGui közös beszerzését még mindig fenntartom...

 

 

Előzmény: P.Peter (389)
P.Peter Creative Commons License 2004.07.02 0 0 389

A maximális minőséghez PTGui + Photoshop.

 

Egyetértek. PS alternatívának esetleg ajánlható a Gimp, ingyenes, rendkívül sokat tud, egyetlen hátránya hogy nehézkesebben használható.

Előzmény: bjphoto (386)
P.Peter Creative Commons License 2004.07.02 0 0 388

Persze nem sok a 49 Euro, ha valaha kapnék pénzt a képeimért szivesen megvenném, de hobbibol nem áldozok rá ennyit..

 

Mint tudjuk, minden relatív :-)

Én is hobbifotós vagyok, jó ideje DSLR-re ácsingózom, egyenlőre beszerzési határidő nélkül :-( A kompakt digimet két és fél éve vettem, a teljes szett (gép + kártya + tartalék aksi stb.) több mint 300 ezer forint volt, ma ugyanennyiből kijönne a DSLR kezdőkészlet... Ehhez képest egy PTgui tudású és használhatóságú progiért ez a pár ezer forint bagó. 30-40 ezres szetthez én is 'okosítani' próbálnám a trialt :-)

 

Előzmény: bjphoto (385)
P.Peter Creative Commons License 2004.07.02 0 0 387

A PTGui megvadult:...

 

Nekem még soha nem volt hasonló problémám, lehet, hogy a crack hiánya miatt.

 

"vegteleniti" a kepsorozatot: a ket szelen egy fel kepnyi ismetlodes van. Masodszor meg nem teljesen korrekt a vegeredmeny: bar a kontrollpontozast nagyon precizen megcsinaltam, a vegeredmenyen 10-20 pixeles elcsuszasok is akadnak.

 

Körpanorámánál az utolsó menetben be kell kapcsolni a látószög opimalizálását (PTAssemblernél FOView, PTguinál Field of View), akkor szépen kihozza 360 fokra, ha egyébként a kontrollpontok jók (kézből fotózásnál nem kell meglepődni, ha a számolt látószög nem azonos a gép valós látószögével, ettől a kép még jó lesz).

Előzmény: RCH (384)
bjphoto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 386

A PTGui szerintem azért jobb mint a PT Assembler, mert van néki Panoráma editorja, ami egy nagyon hasznos jószág.

 

PTAssemblerben nem tudom rendesen beállítani, túl vastag fekete keretet hagy.

A centralpontot is sokkal könnyebb állitani PTGuival.

 

Próbálkoztam a napokban Panorama Factoryval is. Kényelmes, gyors, de középszerű eredményt produkál. A maximális minőséghez PTGui + Photoshop.

 

Valaki megmondhatná nekem, hogy QTVR panorámákat windozzal lehet e késziteni (Panorama factory nem támogatja a többsoros panorámákat) vagy teljesen el kell felejteni és át kell állni MAC re?  Ott teli van a piac, nem véletlen a Quick Time is Apple fejlesztés...

 

üdv.

 

bjphoto Creative Commons License 2004.07.02 0 0 385

Azért szórakozik a PTGui mert megkrekkelted.

A 3. képpár után hibaüzenet és otimalizálni se tudja a képet.

Telepitsd ujra a trialt és meglásd menni fog.

 

Ha valaki megvásárolna a PTGuit szivesen beszállnék, megoszthatnánk a költségeket. Nekem nem kell legális, csak működő verzió.

 

Persze nem sok a 49 Euro, ha valaha kapnék pénzt a képeimért szivesen megvenném, de hobbibol nem áldozok rá ennyit..

 

Köszönöm a válszokat..

 

Üdv.

Előzmény: RCH (384)
RCH Creative Commons License 2004.07.01 0 0 384

A -1 es problemat sikerult megfejteni: az egyik kontrollpontot a annyira a kep szelere tettem, hogy "kicsuszott". Ettol lett -1.

 

Helyette van mas bajom :-/

 

A PTGui megvadult: minden  keppar 3. kontrollpontjanak lerakasakor hibauzenettel szorakoztat. Bar tovabb enged dolgozni, megsem igazan muxik a dolog. Egyelore PTAssemblerre valtottam. Szinte ugyenez, mint a PTGui, csak ez muxik. Tobbnyire...

 

Most egy masik kepszeriaval szarakodok. Ez is egy kezbol fotozott sorozat, amin a Panorama Factory nagyon csunyan elhasal. A PTAssemblerrel joval korrektebbul osszerakhato a panorama, de igy sem 100. Eloszor is nem "vegteleniti" a kepsorozatot: a ket szelen egy fel kepnyi ismetlodes van. Masodszor meg nem teljesen korrekt a vegeredmeny: bar a kontrollpontozast nagyon precizen megcsinaltam, a vegeredmenyen 10-20 pixeles elcsuszasok is akadnak.

 

Minden hasznos otletet szivesen fogadnek!

 

Előzmény: RCH (379)
Galahed Creative Commons License 2004.06.30 0 0 383

A 3.2 verzió letölthtő a gyártó honlapjáról, legalábbus én onnét szereztem 3 hete...

A pronlémamegoldó készlet :-) használata után remekül müxik.

Előzmény: bjphoto (380)
lotht Creative Commons License 2004.06.30 0 0 382
Ez az út járható a Panorama Factory-val is! :))
Előzmény: P.Peter (381)
P.Peter Creative Commons License 2004.06.30 0 0 381
A PTgui nagyjából 12e kemény magyar forint, nem összehasonlítható az ára mondjuk egy PhotoShoppal. Ha tényleg kell mert használod, szerintem messze nem drága még a magyar fizetésekhez képest sem.
Előzmény: bjphoto (380)
bjphoto Creative Commons License 2004.06.29 0 0 380

Sziasztok.

én is panorámafotózásra adtam a fejem. :-)

Letöltöttem az általatok ajánlott szoftvereket, de sajna a Panorama Factory csúnya reklámfeliratokat tesz a képre, tudna valaki "segiteni" ezen a kellemetlen problémámon. Ha valakinek van 3.2 verzió annak is nagyon örülnék. Ahhoz van problémamegoldó készletem.

PTgui hasonló problémákkal küzd.  Az 3.6 os.

 

Segitségeket előre is köszönöm.

 

bjphoto@freemail.hu

RCH Creative Commons License 2004.06.29 0 0 379

Koszi a tippet; ugy tunik ez volt a bibi, hogy nem a teljes atfedes teruleten adtam meg a kontrollpontokat, hanem csak a szeleken (mentsegemre: valami tutorialban lattam igy). Egesz jol ossze tudtam rakni egy ezeddig problemas sorozatot.

 

Viszont ujabb bibi tamadt, mikor eggy masik kepsorozattal bibelodtem: valami olyasmi hibauzenetet kaptam, hogy valami -1 lett a kontrollpontoknal. Most, meloba jovet eszembe jutott, hogy nem kontrollpontoztam ossze az utolso es az elso kepszeletet; igy lehet, hogy ettol vadult meg. Este korrigalom es ha igy sem OK, akkor jovok nyavalyogni. ;-)

Előzmény: P.Peter (378)
P.Peter Creative Commons License 2004.06.25 0 0 378
Tipikus hibák, ha túl kevés vagy túl sok referenciapontot ad meg az ember, a PT mindkét esetben beadhatja az unalmast. 4-5 pontpár elég szokott lenni, de igazából csak a gyakorlat mondja meg, hogyan is kell ezeket kiválasztani (mindenesetre nem árt, ha a teljes fedett felületet reprezentálják). Egyszerre túl sok képpel is akadhatnak problémák, ebben az esetben érdemes néhány képre engedélyezni az optimalizálást, és több menetben végezni a munkát. Persze még néhány trükk van, de leginkább a gyakorlat ad útmutatót szerintem.
Előzmény: RCH (376)
P.Peter Creative Commons License 2004.06.25 0 0 377
A PT is tud korlátozott mértékben fényerő korrekciót (színt is, ha pl. a WB nem került rögzítésre), de erre nem érdemes bazírozni, csak ha tényleg nincs más választásod (pl. full-automata géppel dolgozol, stb.) . Mindenesetre ebben az esetben szerintem a szokásosnál mindenképpen nagyobb fedésekkel kell elkészíteni az alapképeket, hogy a képek korrekciója helyett inkább széles átmenetekkel és/vagy fény-árnyék határokra fedéssel is lehessen operálni.
Előzmény: Törölt nick (375)
RCH Creative Commons License 2004.06.25 0 0 376
A kepelemek illesztesere gondolok. Viszont lehet, hogy le kellene irnom lepesrol lepesre, hogyan hasznalom a PTGui-t, hatha abbol kiderul, hogy mit rontok el.
Előzmény: P.Peter (374)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.24 0 0 375
A Panorama Factory elvileg végez expozíció korrekciót. Próbált már valaki illeszteni olyan képeket, ahol nem volt egyforma az expozíció? Ha jól működne, bizonyos határon belül nem kéne figyelni a manuális beállításokra, csak körbekattog az ember és otthon rendbeteszi.
P.Peter Creative Commons License 2004.06.23 0 0 374
1. Lehet
2. Az eq érték kell, de az újabb PTGuik már kiveszik az EXIF-ből
3. Ezen mit értesz pontosan? A képelemek illeszkedését, az esetleges szín/fényerő hibákat, vagy a ’szellemeket’?
Előzmény: RCH (370)
optikus Creative Commons License 2004.06.23 0 0 373
Jol biza:)
Előzmény: hsoma (372)
hsoma Creative Commons License 2004.06.23 0 0 372
Optikus!
Jól szuperál a crumplered?
Üdv: hsoma
Előzmény: optikus (371)
optikus Creative Commons License 2004.06.23 0 0 371
Nemreg irtam, szerintem kontrolpontra nincs szukseg a kep keszitesnel annal inkabb a lencse kalibralasanal (ebbol adodoan tok mindegy mit detektal az exif-bol azt ugyis feluldefinialom), szvsz.
Előzmény: RCH (370)
RCH Creative Commons License 2004.06.23 0 0 370
Help!

A PTGui az oruletbe kerget. Valszeg en vagyok a bena, de ez akkor sem vigasztal; nemsokara akkoris becsavarodok.

1. Lehet-e kezbol fotozott kepsort korrektul osszeilleszteni, vagy csak allvanyrol keszulttel erdemes probalkozni? (A Panorama Factory a kezbol keszultekkel is tud csodat muvelni!)

2. A lencse beallitasoknal milyen erteket kell megadnom, ha a gep parameterei a kovetkezok: Focal Length: 9.7 – 48.5mm, 35mm Equivalent: 38 – 190mm (Lammer vagyok, nem tudom, hogy ezek pontosan mit jelentenek. Viszont panorama fotozaskor sosem zoomolok, igy mindig fix ertekekkel lehetne kalkulalni.)

3. Hogy kell kezzel optimalizalni az osszekontrollpontozott kepdarabok illeszteset?

Elore is koszi a segitseget!

RCH Creative Commons License 2004.06.23 0 0 369
Hali!

Engem erdekelne ez a tukorfelgom dolog (igaz teljes gomb jobb lenne). A 10 cm is pont tuti. Most hogyan tovabb?

Előzmény: S.P.T. (359)
optikus Creative Commons License 2004.06.23 0 0 368
Nem biztos hogy a file keszitesenel kell megadni ez fugg attol milyen plugin-el (es mi ala telepitve) nezed. Meg attol is hogy milyen kodolasu a file (elvben a jpg lehet progressiv vagy interlaced).
Előzmény: S.P.T. (365)
optikus Creative Commons License 2004.06.23 0 0 367
Ezt nyilvan gepe valogatja, inkabb a komolyabbakon ahol a vaku is szabalyozhato.
Előzmény: Törölt nick (366)
Törölt nick Creative Commons License 2004.06.23 0 0 366
optikus írta: Ha nincs panorama funkciod (vagy nem akarod hasznalni) akkor sincs gond (sot!). Lenyeg hogy olyan gep kell amin mindent manualisan be lehet allitani (zar+rekesz+wb+mf a minimum). Ezzel mar barmilyen panorama osszehozhato csak ugyesseg, tapasztalat es ido kerdese.

Az A40-nel vakus panorámát is lehet készíteni, panoráma módban a vakuvillanások erősségét is egyformára állítja. Ez vajon beállítható manuálisan más gépeken?

S.P.T. Creative Commons License 2004.06.22 0 0 365
Most lettem kész az első köztéri projektemmel.

Csináltam róla QTVR panorámát:

A panoráma

Apropó - a QTVR alapból így jelenik meg, vagyis, hogy oszloponként tölti be.
De egy csomó helyen úgy töltődik be, hogy először nagyon pixeles, aztán egyre finomítja a képminőséget.
Nem tudja valaki, hogy azt hogy lehet beállítani?

GDanii Creative Commons License 2004.06.21 0 0 364
Igen az volt a probléma. Köszi a segítséget. Egyébként itt van ez a fotó amihez kértem a segítségeteket: http://www.index.hu/tech/digicam/fotozz/fotot_megmutat?Foto_ID=32251
nem a legjobb mint már többen értékelték de azért nekem így elsőre tetszik :)
Előzmény: optikus (362)
S.P.T. Creative Commons License 2004.06.21 0 0 363
Szerintem is csak a crop miatt lehet.

Ja, egyébként lehet, hogy nem mondok újat, de ebből a tükörgömbös panorámából Photoshoppal csak egy kattintás a kiterített panoráma. Van hozzá egy filter beépítve.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!