Keresés

Részletes keresés

JLA Creative Commons License 2001.03.25 0 0 226
Kudela László

Gratulálok a móvári eredményhez!

Szerinted indulhatnék a 18 év alatti kategóriában így 33 évesen ?? :-))
(Elég jól tartom magam...:-))

Szóval a következtetés: "gyakorolni és megint csak gyakorolni..."

JLA Creative Commons License 2001.03.24 0 0 224
Benefon!

Soproni vagy? Írj! jakab@syneco.hu

JLA Creative Commons License 2001.03.24 0 0 223
Kudela László !

Bocs tegnap x-comnak tettem fel egy kérdést amit eredetileg neked akartam. Szóval teljesen amatőr szinten építek, de tettem fel néhány fotót http://www.extra.hu/jakablac lapra. Így első ránézésre mennyi esélyem lehet valamilyen amatőr kiállításon való részvételre?

JLA Creative Commons License 2001.03.24 0 0 222
X-com!Mini-F1!

Ha olyan üzletet akarsz ahol a raktárkészlet ugyan nem nagy, de a hozzáértés és a megrendelésre szállítás valamint a kiszolgálás is első osztályú akkor Fertődön a régi orosz laktanya területén van egy pici modell és játékbolt. Ott mindent megkapsz, amit nem azt meghozatját és magas szintű szakmai tanácsokkal is ellátnak.. Szóval O.K.

Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.23 0 0 221
Tapasztalataim szerint a Mega-Modell üzletek választéka elfogadható, ha nem a legjobb a szegényes magyar piacon, de különösen a Győri üzlet eladói valóban nem a kedvességükkel tűnnek ki első ránézésre. Én ugyan régebben vásároltam ott, többszöri próbálkozásomnak és nem utolsó sorban kitartásomnak köszöhetően mindig sikerült megszereznem, amit akartam. Bár mikor valamit külön kérésre akartam hozatni, az valahogy sohasem sikerült nekik! :(
Előzmény: X-COM (220)
X-COM Creative Commons License 2001.03.23 0 0 220
Hello JLA !

Én nagyon-nagyon amatőr vagyok...
Kiállításon pedig nem voltam még egyelőre.
Próbáltam megnézni az oldalad, de sajnos az extra gyengélkedik most éppen, majd holnap újra megpróbálom.

Mindenesetre vannak itt igazán hozzáértők, akik már régebb óta csinálják, ők biztos objektívebben hozzá tudnak szólni.

Más:
Győrben mit ajánlotok ? A Mega Modellt ismerem, elsőre jó helynek tűnik, csak kissé mintha bunkók lennének az emberek...

Előzmény: JLA (219)
JLA Creative Commons License 2001.03.23 0 0 219
x-com!

Én soproni vagyok, és szintén harcjárműmakettekkel foglalkozom (is).
Képeket itt találsz:
http://www.extra.hu/jakablac

Kérdésem, hogy Sopronban vagy környékén létezik makettklub ?

Én csak amatőrként próbálkozom ezzel, de a felrakott képek alapján szerinted megélne valamilyen kiállításon?

Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.23 0 0 218
MezgaGeza,
Nem gondoltam, hogy ilyen nagy igény van a közeli képekre...persze utólag megnézve engem is meggyőzött a Ferrari szépsége. Ígyhát ma megdupláztam a részlet-fotók számát.
(jól jön még nekem is, ha egyszer összerakom)
Előzmény: mezga geza (216)
Maz Creative Commons License 2001.03.23 0 0 217
A Karinthy úton van egy bolt a Petőfi híd fele, ahol lehet mindenféle légkondi, hűtőgép alkatrészt kapni, kb 10000 HUF volt egy kicsit régebben, mint egy éve. Én egy kiszuperált hűtőből szedtem ki a kompresszort, nagyon bevált, a sűrítettlevegős palack alját kifúrtam, ráhúztam a kimenőcsőre, és egyszerű pillanatragasztóval felragasztottam(na persze előbb kiszámoltam, hogy elbírja-e) a tetejét is megfúrtam, és egy oxigénpalack mérőóráját ragasztottam fel. A rendszer nálam 10 bar nyomást garantáltan kibír. Az egyetlen hibája, hogy a tartály aljában összegyűlik az olaj és a víz, és az olaj oldja a pillanatragasztót, ez olajálló ragasztóval, sziloplaszttal kiküszöbölhető.

Mindjárt megírom az elektromos bekötést is.

Előzmény: compot (214)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.23 0 0 216
Mini-F1,

Megneztem a site-od es nagyon klassz.
Az F1-2000 -es kepek meg olyan jok voltak, hogy egy pillanatig szohoz sem jutottam. Mind le is toltottem azon nyomban. Megegyszer koszi.

Előzmény: Mini-F1 (213)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.23 0 0 215
Minden Ferrari-s kepnek nagyon orulok. Minnel tobb annal jobb.

Mini-F1,
Mingya megnezem az oldalad.
Ha kesz lesz a gep akkor termeszetesen majd kuldok rola kepeket. Meg csak harom autom van es nem F1-esek igy nem tudom, hogy azok is erdekelnek-e.

compot,
Polirpapirt lehet kapni a Proxton boltban a Hajos u-ban. A Bajcsy Zs. utrol nyilik es az elejen van. Van 2500-as is.

compot Creative Commons License 2001.03.23 0 0 214
Üdv!

Nincs valakinek ötlet, hogy hol lehetne hütőgépkompressort kapni (konkrét cim), vagy normális áru (értsd kb 30.000 alatt) kompressort retuspisztolyhoz?
Továbbá hol lehet kapni 2000-s polirpapirt, (azon kivül, hogy festékboltban)?

Elöre is köszi

Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 213
GEZA,

nem hiszed el, de ma a többivel együtt az F1-2000-ről is raktam fel referencia-fotókat, amik között akad kipufogó is.

Lehetne, hogy cserébe te is küldenél fényképeket az autóidról?

http://gallery.mini-f1.com

HERCEG,

azaz igazság, hogy már régi net-polgár vagyok, úgymond real-time töltöttem le anno ezeket a képeket még 1997-ben (amikor az események történtek). Amint emlitetted a site meg is szünt..
De örülök, ha tudtam segíteni.

Előzmény: mezga geza (197)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 212
Szivesen.
Nem tudod, hogy nézted e a "főoldalt" itt van egy pár kép, ami lehet, hogy segítségedre lesz. Egyébként nekem csak most tűnt fel, hogy az első szárnyon volt egy Senna jel. Ezt tudtátok Ti ?
Egyébként kezdem kellemetlenül érezni magam, mint McLaren szurkoló... :-)
Előzmény: HERCEG (211)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.22 0 0 211
Minif1-nek:
Nagyon barók a képek!! Nekem is van vagy 50 képem a kocsiról, majd mindegyik újdonság volt!
Az icnsportsweb-ről mikor szedted a képeket le, mert megnéztem és már megszűnt:( VAgy valahonnan máshonnan szedted őket le?
Nem akarok telhetetlen lenni(de az vagyok:)), de ha lenne valami közeli a féktárcsáról az nagyon klafa lenne.
És mégegyszer köszi!

Ne aggódj, majd valszeg a készítés fázisait is megörökítem(néhány szépen kidolgozott részletet) és a kész autó képét is elküldöm!

X-com neked is nagyon köszi a képet, nagy hasznát tudom majd venni...

Mezganak meg lenne egy atomkirály anyagom a ferrárijához, ha igényt tartasz rá feltehetem...

Na byez!

Mini-F1 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 210
Már fel is raktam, igaz utólag láttam, hogy nem annyira közeli képek, de azért feltettem a 10 legjobbat.
http://gallery.mini-f1.com/ (Referenciák)

Azt nagyon megköszönném, ha küldenél képeket a kész járműről, 1részt kíváncsi vagyok rá, másrészt hadd gyönyörködjön benne más is! Nemigaz?

Előzmény: HERCEG (196)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 209
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 208
Ez kissé nehezebb lesz, de azért hátha találok valamit...
Előzmény: HERCEG (207)
HERCEG Creative Commons License 2001.03.22 0 0 207
X-com!

Ha van hasonszőrű képed az fw19 williamsről, akkor léccci tégy jót még egy emberrel!:))

X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 206
Szivesen.
Legalább én is segíthettem :-)
Előzmény: mezga geza (205)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.22 0 0 205
X-COM,

Koszi! Nagyon allat!!!

Előzmény: X-COM (201)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 204
Köszi Mindenkinek!
A823FR444, megpróbálok utánajárni a könyvnek, mert idáig csak egyetlenegy könyvet találtam, azthiszem Csináld Magad volt a címe. Ismeri ezt egyébként valaki ?
László !
A kiállítás 2 hétig minden egyes nap lesz ? Hány óráig lesz?
Érdekelne a makettszakkör, csak egyelőre még nagyon hülyének érezném magam, és nem akarok ott a sok nálamnál ügyesebb embert zavarni. Egyébként ezt munkahelyi elfoglaltságaim nem tudom, hogyan tennék ezt lehetővé.
Egyébként köszi a meghívást !

Arra, nem válaszolt senki arra, hogy ecsettel tényleg nem lehet, jól terepmintát festeni ?

Köszi!

A823FR444 Creative Commons License 2001.03.22 0 0 202
X-COM,

Ha egy nagyon jó könyvet akarsz, vedd meg Sheperd Paine:How to build dioramas (Kalmbach Books) c. könyvét (kb 2e Ft, tele képekkel), ebben külön fejezet foglalkozik a járművek festésével, koszolással, belső terek kiépítésével. Olvashatsz benne nagyon jó scratchbuilding-tippeket is. Én már 3éve dolgozom a segítségével, és elégedett vagyok vele.

Előzmény: X-COM (195)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 201
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 200
Nem tudom, a Hyperscale-nél megtudok nézni pár oldalt, de ami érdekelne, az nem jön be... :-(
Előzmény: mezga geza (199)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.22 0 0 199
Szerintem a net-el van valami mert nekem sem jon be, sot egy kulfoldi oldal sem jon be :-(
Előzmény: X-COM (198)
X-COM Creative Commons License 2001.03.22 0 0 198
Köszi geza, de sajnos The page cannot be found... :-(
Azért nézegetem az oldalt még, biztos van rajta számomra más hasznos is.
Előzmény: mezga geza (197)
mezga geza Creative Commons License 2001.03.22 0 0 197
Mini-F1,

Nincs valami jo keped a Ferrari F1-2000-rol a kipufogo kornyekerol? A leiras szerint fekete de szerintem inkabb valami femszin...

X-COM,

Ha jol emlekszem akkor itt az articklekben van valami ilyesmi cimu 'paintig panzers'.

HERCEG Creative Commons License 2001.03.21 0 0 196
Ja és mégvalami minif1nek: kb mikorra tudod a képeket feltölteni?
X-COM Creative Commons License 2001.03.21 0 0 195
Hello Mindenki !

Lelkes kezdőnek érzem magam, akinek pillanatnyi hozzáértése 0 körüli. Igaz régebben csináltam 2 makettot (Tiger I, Elefant mindkettő Italeri, 1:35) összeraggasztgattam, lefestettem, matricáztam, de semmi komoly. Habár a Tiger nekem tetszik...

Lényeg a lényeg, most vettem egy Leopard2 makettot, és addig nem akarok hozzáfogni, míg 1-2 hasznos fogást nem tanultam meg, pedig már nagyon viszket a tenyerem... :-)
Van valami könyv, vagy neten forrás amit mertek ajánlani átolvasásra ?
Illetve igaz az, hogy ecsettel nem lehet szép terepmintát csinálni ?
Illetve a jövőben szeretnék majd egy szórópisztolyt is vásárolni, de mondanom sem kell, hogy nem értek hozzá.
Ti mit ajánlanátok 1:35-ös harckocsik festéséhez ?

A továbbiakban pedig Kudela Lászlóhoz fordulnék, örömmel olvastam, hogy mosonmagyaróvári és jánossomorjai vagyok és azután érdeklődnék, hogy Óváron hol van makettbolt a Kisalföld Áruházon kívül ? Mert ott voltam, de kellékanyagokkal nem állnak túl jól.
A másik kérdés pedig az lenne, hogy a makettkiállítás meddig tart ? Mert én 24-én nem vagyok itthon, pedig érdekelne ! Persze csak mint kíváncsiskodó... :-)

Köszi !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!