Keresés

Részletes keresés

shaish Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5037

Borcsi, te nem boszi vagy, hanem a jövőbe látsz, csak ez lehet:).

Ugye jól vagytok?

 

(többiek kedvéért, múlt hónapban megérezte nekem a babát:))

 

Előzmény: borcsi555 (5035)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5036
Ez azért nem semmi! Ügyes vagy, hogy ennyi repülést végigcsináltál, most már tényleg megérdemeltek egy kis szünidőt!
Előzmény: MyBaby (5017)
borcsi555 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5035
Jesszusom:)))))))))))))))))))))))
GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No, ti is felköthetitek a gatyát:O)
Neglom, te jössz!
Előzmény: shaish (5026)
tasha Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5034
fokozatosan ha sikerul odaszoktatni, az a legjobb szerintem. Pl nagyi teszi le este párszor, de otthon nálatok, aztán 1x1 náluk, de ti is ott alszotok, aztán meg már simán leadhatjátok szerintem. Mondjuk én ennyi idosen 1-1 éjszakánál több idore ezt nem csinálnám, de én nem vagyok ebben egy laza anya, Martin 2 és fél és még sosem aludt nélkulunk, vagy apja vagy én ott voltunk mindig. Idén nyáron tervezem az elso hétvégét a pasimmal kettesben, hát meglátjuk..
Előzmény: Samu mama (5025)
shaish Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5033

Köszi:)!

Előzmény: maci18 (5032)
maci18 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5032

gratulalok

 

irigy-irigy

Előzmény: shaish (5026)
shaish Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5031

Oké, akkor március elején küldöm!!

 

Előzmény: neglom (5030)
neglom Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5030
Kb. 3 hét múlva jó lesz, köszi :-))))
Előzmény: shaish (5029)
shaish Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5029

Kettőt csináltam, küldjem az egyiket?:))

 

Nagyinál alvás külön még nálunk sem vol, olyan igen mint Negloméknál, hogy itthon más rakta le, vagy nagyinál velünk.

szerintem is bátran kipróbálhatjátok, gondolom nagyizik amúgy is:) nem először látja majd:).

Nekünk is messze vannak a nagyszülők, ezért nem volt még ilyen.

Előzmény: neglom (5028)
neglom Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5028
Hűha! Ide nekem is egy ilyet gyorsan :))) Ez gyors volt, gratula! :)

Samumama, szerintem már bőven mehet, ha Ti (szülők) már készen álltok rá (és nem fogjátok túlparázni az egész estét :)). Beni ugyan nagyszülőknél még csak úgy aludt, ha mi is ott voltunk. Itthon volt olyan, hogy elmentünk színházba vagy vacsizni, és nem én tettem le. A kettő együtt ("idegen" hely és "idegen" altatószemélyzet) még nem, mi nyárra tervezzük - de az is közrejátszik, hogy nagyszülők 200km-re vannak, szóval mi rögtön egy egész héttel indítunk majd...
Előzmény: shaish (5026)
tasha Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5027
:))))))))))))))))
Előzmény: shaish (5026)
shaish Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5026

Sziasztok,

 

Tasha, MyBaby jó titeket olvasni!!

 

Ágyról lemászó csajok ügyesek, nálunk ez csak so-so megy, ott kell lenni erősen mellette:).

 

Zsuzsa, te hova akarsz fogyni?:) Tök vékony, csini vagy.

 

Én úgy néz ki mostanában fogyni tuti nem fogok, max hízni:).

Na, ki emlékszik még, hogy mi ez?:))

 

 

 

 

 

kistesó

 

(azért ez még nagyon az eleje, nem kiabálom el, de kezdetnek tökéletes:))

 

Szép napot mindenkinek!

Samu mama Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5025
Köszönjük a nógatást meg a tanácsokat az útra, majd keresgélünk, Görögo vagy Tunézia az úticél, még nem tudjuk.
MyBaby, meddig lesztek spanyol lakosok? Felírom a trükköket!

Tasha, gyönyörű a fogas Domi! No meg a hó... Nálunk idén nem sok volt....

Fogár, Janka már azt eszi, amit ti? Jót nevettem a pasitartás leírásán :DDD Barátnőd (aki volt talin pocakos), hogy van? Mikorra van kiírva?

Borcsi, ti hogy vagytok?

Zsuzsa, Réka nagyon ügyes, ha már ilyen szavakat tud!

Shaish, receptet elraktározom :DDD, köszi.


Még egy kérdés: tudom, hogy Hanka és Janka (ez olyan volt, mint Lolka meg Bolka :D)már aludt nagyszülőknél. Anyós is szeretné már, ha egyszer lepasszolnánk a jányt. Ki hogy vette az "akadályokat"? Túlparázom ezt is és simán mehetne már?
Fogár Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5024

apropó...

 

kutymákok hogy viselték a lakcímváltozást? :)

a vizslának tuti fekszik maj a klíma meg a tenger :)...tuti csodájára járnak majd a fajtának arrafelé nem? :))) (nem tudják majd miféle lények ásnak ekkora gödröket a homokban) :)))

Előzmény: MyBaby (5017)
Fogár Creative Commons License 2007.02.11 0 0 5023

ez az ágyról lemászás nálunk is ugyanígy megy....a felmászás még nem meg, mert viszonylag magas az ágy. :)

mi úgy tanítottuk neki, hogy amikor elindult lefelé, mindig megfordítottuk, hogy a lába legyen elöl...azztán egyszer csak magától befordult és lement :)

Előzmény: maci18 (5022)
maci18 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5022

sziasztok!

 

hat ez remek kis tortenet, es nagyon aterzem....most csinaltuk vegi 4x

most mar mi is leszunk tobbet gep kozelben, mivel apu elutazik 2 hetre ( anyos nincs jol )

szoval a romai ut, ahova egyutt ment volna a csalad ....storno csak mi megyunk a noaval meg nagypapival

jo hogy igy jott ki, mert legalabb nemleszunk itthon egyedul

 

majd most elkezdek mar visszaolvasni

 

nalzunk a gyerek ugy maszik le a franciaagyrol, hogy megfordul es ovatosan leteszi a kis labat, amig a kezeivel kapaszkodik. apjatol tanulta 2 hete, azota ezt jatszuk

Előzmény: MyBaby (5017)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5021
ja, és a mazsolát is imádja a RÉka! :)
Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5020

Réka ma egész nap nyafogott :(  Fog vagy front, nemtudom...

Úgy tűnik, végleg áttértünk a napi 1x2,5 óra alvásra... mostanában nem sikerült a 2x-i alvás... estére így már teljesen kész, fél7 fürdés, 7 szopi, fél8-8 alvás.  (reggel 7-ig).

Ma csak a fürdést élvezte nagyon, buborékokat fújtam neki, állt a kádban, kurjongatott, próbálta őket elkapni, és azt sikította, hogy bobab, bobab  (=buborék). Alig bírtam megmosni a haját utána, annyira belelkesült.

Pelenkázás még mindig horror, de ez annyira nem zavar már, megszoktam :)

Álldogálás tök jól megy, és ma megvolt nálunk is az első karbaomlás (nyakbaomlás), biztos olvasta itt az elmúlt pár nap hsz-eit, és kedvet kapott ő is :)

Legjobb napi szórakozások a formabedobós, és a hűtőszekrény előtt ácsorgás, és hűtőmágnes-pakolgatás ide-oda, és anya után a wc-re mászkálás :)

 

Készülök már a szülinapi bulijára, mert már csak 1 hét :)) Valószínűleg meg fogom csinálni a Maci-féle tortát, ha megtalálom :)  

Van még egyéb tortareceptje valakinek?   Ugyanis 2napos buli lesz, 2 tortával. Sok az érdeklődő :)

 

Ajándék tőlünk hinta lesz és kockásfülű nyuszi (plüss). A többi ajándék-ötletemet szétosztogattam a rokonságnak :))   Lesz még egy formabedobós, egy falra akasztható plüss mérőléc, vekker, néhány könyv, és Micimackó-sorozat goblein a kiságy fölé. 

 

Kajálást próbálom most változtatni, eddig napi 4x evett, 4 óránként,  mostanában szeretnék áttérni a napi 5x-re.

Kaja-sztrájk nálunk is be-befigyel néha, a tejpép, a kifli és a sajt mindig jöhet, az egyebekkel már trükközni kell, de főleg a darabosakat eszi szívesebben. Legtöbbször csak akkor hajlandó enni (sokat), ha minden második falat az anyáé. Ő rakja a számba, én az övébe.   (Így nem lehet fogyni!!!!!! megint felszedtem pár kilót :((( tornáznom kellene.... pfúj)

 

 

 

 

tasha Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5019
:DD
ebbe beletrafáltál, Susunek szoktuk hívni Domit a foga miatt :)) de szerintem nagyon édesek így és majd összemegy az a rés, ahogy a többi fogacska elobújik.

Mybaby, ohh....nem irigylem. Nekem az eddigi leghorrorabb a tavaly nyári töröltjáratos utazás volt a 4 hóssal és a másfél évessel, vaaaaaaaaaaa. Idén autóval szándékozom hazamenni.
Hun vannak a képek?
Előzmény: Fogár (5018)
Fogár Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5018

üdv MyBaby újra!

jó kis tortúra lehetett.

 

tasha: Janka felső fogai ugyanígy állnak :)...mint Süsünek.

 

 

Előzmény: MyBaby (5017)
MyBaby Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5017
Úgylátszik, ma mindenki előkerül......

sziasztok,
végre letelepedtünk Apánál (Spanyolország) és most már tényleg minden cuccunk itt van. A saját számítógépem is beüzemelésre került, wow!!
Ami a legfurcsább, hogy az elmúlt fél évben ahányszor kint voltunk mindig visszaszámoltam, hogy már csak x napot lehetünk együtt mert indulunk vissza. Most nincs repülőjegyem vissza....................................

Az elmúlt fél év legrosszebb repülőútját tettük meg "utoljára". Valószínüleg én, aki imádok repülni, pont mostanra sokaltam be. Soha nem fogok Alitaliaval repülni.
Sajna ide májustól októberig van csak direkt járat, egyébként mindig átszállással lehet jönni. Frankfurt, Zürich, Madrid helyett most Milánon keresztül jöttünk.

Katsztrófálisan fos volt a repülő, a legbunkóbb a személyzet. 1 órát aszalódtunk indulás előtt a gépben, no légkondi, 40 fok és tömött gép.
Ezért 20 percem maradt átszállásra, a babakocsit amire ugye rá van írva, hogy Delivery by the Aircraft, természetesen csesztek odaadni . Hanka kivétel nélkül mindig minden utazást végig ugrál és leszállásnál bealszik, így volt ez most is, tehát a rongybaba gyereket felöltöztetni mert 5 fok volt, lelépcsőzni gyerekkel a vállamon + ritikül+pelenkázótáska fullon tömve (amit ráakasztottam volna a babakocsira...) felszállni a tömött buszra és be a meleg reptérre.
Ott letójtam a babakocsi kutatását, gondoltam legfeljebb ennyi volt, majd napok múlva utánunk küldik. Vállamon a kómás kölökkel rohantam a másik géphez , persze kb. 5km-re volt a reptér másik végében. Takkra becsekkoltunk, beértem a gépbe, lerogytam, gyerek abban a pillanatban nyitotta ki mosolyogva a szemét és indult az újabb pörgés 2 órán keresztül. Repülőgépes szorakoztatásban jeles vagyok:

-gyerek bekötő öv csattja fincsi hideg fém és fényes
-hányószacsek top10,
-fóliázott A4 lap a biztonsági tudnivalókról, mindent kibír , szines és képes.
-tépőzáras fejvédőt minden elötted lévő ülésről előre vedd le, hogy ne menetközben rángassa ki az elötted ülők feje alól.
-műanyag kávéscsésze pipec, remek hangja van az ablakot verve
-üditőspohárral vigyázni mert néha foncsoros a pereme!
-ablakroló fel-le huzogatás remek, főleg ha éppen süt a nap
-tálcanyitogató jobbra-balra tekerhető
-tálcát lenyitva rá lehet állni, főleg ha mama alulról megtámassza
-a tálcán ugrálni is lehet és belátni az összes utast
-a stuwiknak lehet kurjongatni, integetni
-kajánál pillanatokra leköthető az alábbi cuccokkal:
-cukor
-szalvéta+étkészlet befóliázva
-süti, szendvics, felfújt fóliában
-kiskanál
De vigyázat, cukorpapír olvad és szakad, átlátszó fólia sarka lerágható és lenyelhető.
Hankának egyszer sikerült egy mm-es darabot benyelnie, onnan tudom, hogy rögtön rámhányta az előzöleg fogyasztott kajával együtt. :-))))))))))))))))))

Ha már minden lement 2x, akkor ott van még Anyu, akinek van fülbevalója, nyaklánca, lehet fogdosni a cicijét benyúlva megkarmolva a ruha alá.
A haját lehet húzni, az orrába és fülébe, szájába bele lehet nyúlni. Lehet rajta is ugrálni, mászókának is kiváló. Amikor már Anyú sem bírja és sikít a fájdalomtól, akkor jól meg lehet harapni valahol , majd jót röhögni és várrni az oolvadozó csókokat.

Hát így utazunk mi...
Szerintem az elkövetkező pár hónapban repcsitér közelébe se...

Babakocsi meglett egyébként , véletlenül vettem észre, ahogy a Madridi! bőröndök között forgott. Bőröndöt kipakolták (pedig fóliás volt) elrontották a légzésfigyelő jeladóját, majd 24 óra múlva házhozhozták mert az természetesen Milanóban maradt.
Ha már tasha is időjárást jelentett, hát itt 16-20fok van de +ban. Kék az ég, süt a nap, de eléggé fúj a szél.
Képeket is nyomok rövidesen.
Ja és még a gyermekről:
6 foga van, nem kivehető a beszéde, négykézláb ezerrel megy és minden mellett feláll, néha elenged mindent. Járókában kapszkodva közlekedeik.
Bocsi kicsit hosszú lett, de most már leszek rendszeresen. Majd jól ránk untok..
tasha Creative Commons License 2007.02.10 0 0 5016
Hali,

teljesen le vagyok maradva, idoileg elúszva, nagyon ritkán jutok ide. De látom a köszöntéseket, igazán jó látni, hogy még eszetekbe jutunk :) Köszönjuk és minden hónapfordulósnak, 1 évesnek viszont kívánjuk :)

Kismica, szerintem egy esernyokocsi még sokáig jól jön, de legyen kupolás és valamennyire döntheto is. Én alig várom a tavaszt, akkor eladom a batárt és marad a Bébé Confort, amivel futkározni lehet. Martinom is beleul még mindig, pedig 2 és fél éves :D sot, az ikerkocsit is használjuk, ha olyan helyre megyunk, ahol nem akarok utána futni, pl piac.

Samu mama, menjetek!! Szerintem a házbérlos dolog a legjobb ekkorkákkal, mert ott megvan a fuggetlenség. Szállodában necces, ha nem alszik a baba, vagy sírós mert jön a foga, vagy csapkodja az asztalt az étteremben :)) (bár én ebbol nem szoktam ugyet csinálni) Nem lesz olyan a nyaralás, mint azelott, sok dologban kell a babához alkalmazkodni, de ha az a lényeg, hogy egyutt legyetek és szép helyen, ha okosan csomagolsz és odafigyeltek a napirendre, meg az apróságokra, akkor csak jó lehet :))

Beszéd: wooow!!! Domi még nem nagyon mond értelmeset, az egyetlen amit kihallunk, az auto :) Martinnak is ez volt az elso szava. De 2 éves korig abszolut nincsenek ám elkésve a dumálással, foleg a fiúk.

Nálunk most gyönyöru az ido, nagy hó van és kék az ég, sut a nap, mennénk ki, de -20 fokot mutat a homéro :DD

Képezek picit :)
Domi továbbra is fantasztikus vigyori, nagyon kiegyensúlyozott, boldog baba, imádom :))) Már o is tesz egy-egy lépést, sokáig tud állni egyhelyben.

















és egy kis tél :)

borcsi555 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5015
Köszi, akkor tényleg jobb, ha felhívom előbb. Beninek Nojkóctól: Beni, légyszi mutasd meg nekem, hogyan kell abból a micsodából inni, amit a képen láttam. Nagyon profinak tűntél. Nekem van egy kis csészém, abból gyakran szürcsölöm a kávét, de olyan igazit szeretnék én is! Szóval..mikor mutatod meeg?
Samumami, utazzatok, bátorság, nagyok már ezek a gyerekek:)
Fogszám nálunk is 5, jó nagy szóközökkel.
Tejfölt mikortól lehet adni?
Átálltunk linuxra és olyan gyors a billentyű, hogy folyton törlöm a plusz betűket..
jóéjt és jó hétvégét!
Előzmény: neglom (5011)
kismica Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5014

Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket, kedd óta egyfolytában meg vagyok hatódva, h már ekkora Matyi, brühühüüü :)

 

Képekkel még dolgozom, mivel egy ideje CSAK videózni lehet, ha ül vagy áll, akkor is mozog és így nincs sikeres fénykép, videóról pedig vadásznom kellene, csak munka van, meg minden más, kivéve a költözést :(

 

A beszéd nálunk sem fényes: „szavak” vannak: kár (minden madár), ba (busz), ka (kanál), pa (lámpa), tiktak (óra). Véletlenül baba, mama... Ő a mozgásban ügyes, nekem meg igazán nem sürgős, h nemet mondjon :))))

Általában itt tartunk:

cipőben is stabilan jár bárhol lépcsőn felfelé tud menni, ha fogjuk a kezét direkt elbújik fogócskázunk táncol bármilyen zenére, zajra (pl. mosógép) iszik pohárból (ha itatom...) egyedül eszik kiflit.

 

Más: szerintetek meddig kell babakocsi? Mert pár napja rémes bekötni, gondolom járni szeretne, feszegeti magát... Épp árulom a Loolám, mert láttam egy nagyon szépségest, csak az is eszembe jutott, meddig kellhet még egyáltalán?

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5013

Mi is boldog hófordulókat kívánunk a gyerkőcöknek tegnapra-mára-holnapra!!!!  (nem nagyon voltam gépnél, nagyiztunk)

 

 

 

Zsuzsa89 Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5012

a gu, vagy gugu nálunk a gurul-t jelenti...

 

 

Előzmény: neglom (5011)
neglom Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5011
Borcsi, telefonáljatok előtte oda. A hely jó nagyon, mi oda járunk babaúszni, de hétköznap is elég sok óra van a kismedencében (gyerekoktatás, kismamatorna, stb.), olyankor nem biztos, hogy beleengednek benneteket.

Beszéd: "Nem!"- ez a kedvence Beninek :)
"Aba"=apa, "áppa" = lámpa, "bda" vagy nagy ritkán "babda" = labda, "mammam"=hami, "baba"=baba, de néha a Micimackóra és Tigrisre is használja :). Csodálkozásra "óóóó". Anya még nálunk sincs... :)
A mai találmánya pedig a "gugúúú", csak még nem jöttem rá, mit jelent :)
Fogár Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5010

hali

 

Samumama:

 

hááát, némelyik suli mellett valóban lehet dolgozni, mert belefér.

de! vannak olyanok ami mellett nem lehet, ugyanúgy ahogy egy gyerek mellett sem.

nem akarok gonosz lenni tényleg...a mi sulink mellett pasit sem nagyon lehetett rendesen fenntartani az első években, nemhogy melót.. :) a diákmelókról meg megvan a véleményem...abból kb bérletre meg Mekire futja, kizsigereli az embert (csináltam)...tandíjra 150%,h nem elég

 

és sztem megvan azért az élet rendes sorrendje...sztem nem feltétlen az a jó tendencia, hogy szülünk, aztán akkor eszünkbe jut,h jaaa...akkor nekünk ingyen van a tanulás, tanuljunk vm-t...igaz, hogy lehet be sem fejezzük (mert ugye sokan útközben feladják), és ezek a képzések nem feltétlen az igazi komoly képzések, mint a nappali tagozatosoké (azaz nem biztos, hogy valóban szakmában el tud majd helyezkedni)

 

ezzel nem azt mondom, h de szuper a tandíj...dehogy...csak,ha már a nappalisok fizetnek, akik gyakorlatilag érettségi után mennek, akkor sztem otthon lévő anyukáknak is ugyanúgy jogos ez...semmiben sem különböznek...sőőőt...ahogy itt elnézem, azért sztem sokkal többet fusizunk, mint egy 18év körüli...mert már mindneki ért vmhez.

 

és sztem nem az a döntő többség akinek apu virítja zsebből a lóvét...sajna

 

Na amúgy Jankának kint van az 5. foga.

elég nyafika

 

nyaralás:

 

mi vsz horvátországba megyünk- kocsival, tengerpartra...de simán repülnék is...

 

shaish Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5009

Túrós pogi:

 

1/2 kg liszt

1/4 kg túró

1/4 kg margarin

1 kis doboz tejföl (én most joghurttal csinálom)

1 tojás (v két sárgája)

5 dkg élesztő

csipet só

 

tetejére tojás (sárgája), reszelt sajt

 

Összekever, kelni hagy, kinyújt, szaggat, megsüt, megesz:).

Ez egy olyan családi adag, vendégségre, ha akarom h nekünk is maradjon akkor a duplája kell:).

 

A zárójelesek a bababarát hozzávalók, így Csabi is ehet majd belőle. (tojássárgáját már kap, fehérjét még nem)

Előzmény: Samu mama (5007)
shaish Creative Commons License 2007.02.09 0 0 5008

Mi csak rövidet repültünk, semmi gond nem volt, a legjobb játék a hányószacskó:DD.

Le-fel szálláskor itatni, hogy ne duguljon be a füle, bár nálunk ez egyszer elmaradt (annyit szöszmögött az indulással a pilóta h mire tényleg kellett volna, elfogyott a táp:)) bealudt, nem zavarta. Ja, cumi is jó, csak Csabi nem cumis, így max köpödte volna ha a szájába dugm, az meg nem buli.

Ha pici a gép amivel mentek, kicsit kényelmetlen, adtak ilyen babaövet is, mi kenguruban vittük így azt mondták h nem kell babaöv.

Kb felét átaludta.

Szerintem minden reptéren van babajátszó is, Csabinak tetszett:).

 

Nyaralni mi Toszkánába megyünk, de kocsival, mivel baromira nem lennénk meg a kocsi nélkül:), nem a repülés miatt, mert az jó volt. Lehet h 2 napra osztjuk el az utat, meglátjuk Csabi akkoriban hogy viszonyul majd az autózáshoz hosszabb távon...meg mekkora hasam lesz (remélem addigra azért lesz..)....

 

Szerintem menjetek bátran!!

Hova tervezitek?

 

Előzmény: Samu mama (5005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!