Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.09 0 0 1109

SZEETSZEDTEM A V60-AST STOP DE NEM TUDOM OESSZERAKNI STOP A SOER IS ELFOGYOTT STOP NAMINDEGY, MAJDLESZVALAHOGY - STOPPP...

:D

nygma Creative Commons License 2008.10.09 0 0 1108

Mivel inkább modellvasút építés a másik topicba tettem fel képeket a készülő 1-es rézmodellemről:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9130964&go=83447594

 

Tegnap sikerült leütni 2 kocsit az ebay-en, de kicsit mérges vagyok mert ugyan attól az eladótól lecsúsztam további kocsikról. Ez egyik a standard nyitott E kocsi, másik a kis 2 tengelyes tartály. Ez utóbbira szerintem később átfestés vár, mivel ezt a kék tartály Persil felirattal inkább siralmas mint mókás :)

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.08 0 0 1107

A tartósan kertben üzemeltetett járgányok igénylik a karbantartást. Ma a BR80-ast szedtem szét, mert már akadozni kezdett a pályán, koszosak voltak a kerekei és annak ellenére, hogy a "legrégebbi" modellem még nem volt egy karbantartása sem, csak átnéztem néha.

A rudazat és a hozzá tartozó részek nem csak úgy néznek ki mint az igazi, úgy is működnek, és kb úgy kell azokat karbantartani. OK, azért "hülyebiztos" a dolog, tehát a nem egyértelműnek tűnő részek alakkal védettek tehát max kétféleképpen lehet felszerelni azokat.

Jó alaposan kitakarítottam és kapott új zsírt is. A motor bár úgy helyezkedik el benne mint az alap modellekben nem úgy működik, többszörös áttétellel hajt le a hátsó tengelyre és onnan a rudazat hajt át. A középső tengely rugózott. A tengelyeken bronz perselyek vannak, azok fekszenek be a fém főkeretbe. A tengelyek egyik oldala szigetelt, a másik oldali kerekekről réz érintkezőlemezek szedik az áramot rejtve. A  réz érintkezőket is le kell takarítani alaposan valamint ha túlkenik a bronz perselyeket akkor pont oda jut ki a kenőanyag. Valami ilyesmi történhetett a gyárban az én gépemmel is mert a pálya amin a réz érintkezők futnak rendesen olajos volt, érdekes, hogy eddig zökkenőmentesen futott és csak most (konkrétan ma este) kezdett akadozni.

A kasznit sima langyos víz + enyhe mosószerrrel mostam el, újszerű hatású lett, összeszerelve minden megy simán - hohó, ide nekem az oroszlánt is, holnap a V60-at borítom szét :D

 

nygma Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1106
En is bejeloltem magamnak egy rakat aukciot, es ami kulon jo hogy egy eladotol vannak. Meglatjuk hogyan alakulnak az arak.
Előzmény: Törölt nick (1105)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.07 0 0 1105
Nagyon jó kínálat van az ebay.de -n, sajnos az € emelkedett, de van pár cucc ami érdekes lehet. 3-as tartálykocsi szett pl, meg ilyenek!
nygma Creative Commons License 2008.10.02 0 0 1104

Godly-rol nem tudok semmit, de Szabcsi jol van csak eppen most megszunt minden fele internet hozzaferese. Remelhetoleg hamarosan rendben jonnek.

Előzmény: Törölt nick (1103)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.25 0 0 1103

Végül én is átfutottam a topicot, és:

-hová tűnt Daemon Hill alias Godly? És mi lett a képtárával? Na és Szabcsi?

 

Előzmény: Törölt nick (1101)
H0ri Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1102

 Köszönöm a türelmedet és leírásodat!

 H0ri

Előzmény: Törölt nick (1101)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1101

A MAXI mozdonyok alja szinte ugyanaz minden esetben, két féle alapra épül mind, a felépítményt, kerekeket variálják, de a lényeg ugyanaz. Nagyon jó eséllyel ilyen lesz a Tiéd is, volt pár sorozat aminek az oldalára szerelhető névtáblákat adtak, volt köztük ilyen nevű is.

A mozdony alján egy fém takarólemez mögött van a dekóder. Két lapot adnak a mozdonyhoz, egyik a DELTA dekóder a másik az egyenáramú üzemhez kell, cserélhetőek. Erre a helyre nem fog beférni egy hangdekóder. Tehát, ha veszel valahol egy ilyet akkor azzal fogod kezdeni, hogy át kell vezetékezned az egészet. A MAXI mozdonyokban (a V60 kivételével) nincs kialakítva hangdekóder hely, tehát még azt is ki kell alakítanod. Innentől kezdve ha mindezt elvégezted van egy hangdekóderes MAXI mozdonyod. A végén összeadod a számlát, mibe került mindez és rájöhetsz, hogy ennyiért / ennyi munkával egy hangdekóderes gépet is ebayezhettél volna amit csak rá kell raknod a sínre és szól, mi több akár füstöl is. Apropo, füst. A füstgenerátor benne van néhány MAXI gépben gyárilag, pl a három tengelyes gőzösökben és a két tengelyes "Glaskasten" mozdonyban is, de nincs köze a dekóderhez, egy attól független kapcsolóval kell indítani. A DELTA digitál rendszerről van pár weboldalnyi anyag, lényegében a Märklin digitál egyszerűbb változata. Volt két DELTA mozdonyom, nem nyerte meg a tetszésemet a vezérlés. Az új MAXI modelleket már nem ezzel a dekóderrel szerelik, és nem kell cserélgetni ha egyenáramú rendszerben akarod üzemeltetni őket.

Remélem kielégítő volt a válaszom.. De azért lenne egy bátortalan felvetésem. A kérdéseid nagyrésze szerepelt már itt a topicon. Elég lenne csak átfutnod a hozzászólásokat akár keresővel is.

 

Előzmény: H0ri (1100)
H0ri Creative Commons License 2008.09.24 0 0 1100
 Nagyon köszönöm mindenki segítségét,azt kérdezem még,hogy a DELTA dekoder mit takar pár szóban.Esetleg kizárja,hogy majd vegyek bele hangdekodert és füst-generátort? Természetesen megfogadom az igen logikus tanácsot és a sín állományt fogom vásárolni. Külön köszönöm Neked Matiz!
Előzmény: Törölt nick (1095)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 1099

Én a pult egy kapcsolójára szeretnék két váltóművet kötni,
hogy egy kapcsolással a kitérő mindkét váltóművét vezérelhessem.
Persze ha nem okoz valamiben kárt.
Előzmény: Briko (1098)
Briko Creative Commons License 2008.09.23 0 0 1098
Egy kapcsolópultra 4 kitérőt lehet kötni.
Előzmény: Törölt nick (1096)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 1096
Megint kínom van:
Ha a kitérőnél a két váltóművet egy kapcsolóra kötöm, az ugye sem a kapcsolóban sem egyebekben nem okoz kárt?
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.23 0 0 1095

MAXI kivitel lehet, két tengelyes, azokra lehet ilyen táblákat tenni. Valahogyan lehet bele hangot tenni de nagyjából az árával egyező a hangdekóder, inkább akkor sínt vegyél szerintem, mert ez így elsőre DELTA dekóderes lesz.

 

Előzmény: H0ri (1094)
H0ri Creative Commons License 2008.09.23 0 0 1094
 A mozdonyról már annyit sikerült kiderítenem,hogy SUZZI név van ráírva...Mond ez Nektek valamit?
Előzmény: Törölt nick (1088)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1093

De milyen kezdőkészlet?

Árakat találsz a www.marklin.de -n is, de bármelyik modellbolt honlapján vagy magán az e-bayen is a shopokban!

Előzmény: H0ri (1092)
H0ri Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1092
Egy kezdőkészlet mennyibe kerül cirka?
Előzmény: Briko (1087)
H0ri Creative Commons License 2008.09.22 0 0 1091

 A Nickelsdorfban élő barátom ütötte le az EBAY-en egy trafóval együtt,én kiküldtem a pénzt,majd Ő elhozza nekem a cuccost.Neki komoly kerti vasuta van,ezért megbízom ítélőképességében.Amint megtudom a típust, megírom.Csak azt tudom,hogy hang nincs benne...

Előzmény: Törölt nick (1088)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1090
Igazán nem akarok vitatkozni, de a Märklin sínek is tudják ugyanezt :)
Előzmény: k robert (1089)
k robert Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1089
Szia

ha kertben kint is akarod hagyni akko lehet, hogy érdemesebb lenne LGB sínrendszert használnod mert az jobban bírja a természetet / nap, eső stb /

üdv Robi
Előzmény: H0ri (1086)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1088

Szia,

 

sínanyagot rendelhetsz Egly Tibortól, vagy regisztrálsz az e-bay-en és ott veszel ojróért (vagy Paypallal).

Érdemes készletet venni, időnként van dömping az e-bayen.

 

Milyen gőzöst vettél?

Előzmény: H0ri (1086)
Briko Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1087

Üdv a klubban!

 

Märklinhez itthon nem túl sok helyen lehet hozzájutni (de erről Matiz fog bővebben regélni). Amit én tudok: a hivatalos forgalmazó Egly Tibor, nála rendelhetsz, néha felbukkan a börzén is (de ez ritka), a legegyszerűbb megoldás "kiugrani" Bécsbe és ott bevásárolni - szerintem. Az E-bay -en folyamatosan hirdetnek, onnan is vásárolhatsz.

 

Halkan kérdem, nem lenne egyszerűbb venni egy komolyabb kezdőkészletet és azt bővíteni a későbbiekben?

 

Brikó

Előzmény: H0ri (1086)
H0ri Creative Commons License 2008.09.21 0 0 1086

Szeretném a segítségeteket kérni!

Vettem egy Märklin SPUR 1-es gőzőst.Hangdekódert tudok bele venni és,ha igen mennyiért?

Trafót is vettem,már csak a sín anyagot kell beszereznem...Sejtem ,hogy nem lesz egyszerű és olcsó,de a hétvégi telek enélkül nem az igazi,hamár a lakótelepi lakás tele van H0-ás vasutmodellel...Holérdemes sínanyagot néznem és vennem?

Előre is köszönöm: H0ri

TEE Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1085

Az túlzás, hogy ragaszkodom hozzá, csak olyan csábító volt az alakja. :-) Ha mégsem válik be, jó lesz másra a kertben.

Előzmény: Törölt nick (1084)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1084

De figyi már: az U zsalu hozzáférhetőbb, nagyobb, biztonságosabb és nem is drága.

Miért ragaszkodsz ehhez?

Előzmény: TEE (1083)
TEE Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1083

Karcsúsodj kicsit! :-)

Ingyen ilyen alagút van kéremszépen! :-) Jópénzért talán van nagyobb cső is.

Megrogyás ellen lesz biztosítva, de persze nem fogok méter magas dombot építeni rá.

Előzmény: v60 (1082)
v60 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1082
>...A V60 viszont olyan passzentosan fér be, hogy minden irányban csak fél cm marad,...

kikérem magamnak, tessék több helyet hagyni nekem :-)

De komolyan....csak egy helyen rogyjon meg szegény és neked annyi, bányászhatod ki a szerelvényt.

Előzmény: TEE (1081)
TEE Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1081

Alagút-elméletem igazolásaképpen ma végre úgy alakult, hogy beszereztem egy két méteres dréncső-hulladékdarabot. A vágány pontosan elfér a cső lapított részén! A kis gőzös szépen elfér benne, a kémény fölött marad szűk egy cm, oldalirányban kicsivel több. A V60 viszont olyan passzentosan fér be, hogy minden irányban csak fél cm marad, ami nagyon kevés.

Összegezve tehát kis mozdonyoknak megfelel ez a cső alagútként, de nagyobbaknak sajnos nem.

A tetejére fólia kerül, hogy eredeti funkcióját ne tudja ellátni, aztán mehet rá a sziklakert. :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.18 0 0 1080

Nyilván lesz még, gyertek, gyertek!

 

Előzmény: TEE (1079)
TEE Creative Commons License 2008.09.17 0 0 1079

Olvastam ám a blogodat!

Ha lesz még valami késő-nyári idő, akkor egyik szombaton ellátogatnánk majd hozzád a Nándival. Most sajnos bennem kering valami galád vírus, legszívesebben lefeküdnék aludni...

Előzmény: Törölt nick (1078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!