Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92174

Szia !

 

Igazad van !

Abban az esetben , ha modernabb kivitel a klíma , tehát tudja modulálni a venti fordulatát a terhelés szerint , akkor igen . Bizonyos fordulattartományban . Egy állandó magasfordulatú venti olyan hangot ami a videóban hallható , szerintem nem tudna produkálni . Az folyamatos rezgést hozna létre .

Előzmény: Poc2 (92173)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 92173

De van abban a szarban egy böszme nagy ventilátor is!Az is rezonálhat akár.Szobai ventilátor is tud ilyen hangot adni.

Előzmény: peterch (92172)
peterch Creative Commons License 2020.11.28 0 1 92172

Szia !

 

Igen , volt nálam szétszedve a sajátom . Annak idején , amikor megfigyelés alatt tartottam , hogy mi miért történik és amikor a kompresszor betáplálását ellátó panelt cseréltem . 

Szerinted akkor mi rezonál bizonyos kompresszor fordulatnál ? Talán a kompresszort tartó gumibakok egyike lazult fel ? Vagy már annyira vékony a fenéklemez , hogy a kompresszor kritikus fordulatánál vibrál  és az adja a hangot ?

Szívesen fogadom a válaszod , amennyiben valós hibákra utal ! Elöre is köszi !

Előzmény: 1 valaki (92171)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.28 -2 0 92171

Mi alapján a kompresszor ér valamihez? Láttad már a belsejét, szedted szét, javítottál zörgést?

:-)

 

 

Előzmény: peterch (92170)
peterch Creative Commons License 2020.11.28 -1 0 92170

Szia !

 

Szerintem is a kompresszor okozza a zajt . Valamihez hozzáér . Lehet , hogy szállításkor oldalradölt és egy kicsit összébb nyomódtak az alkatrészek .

Előzmény: Poc2 (92169)
Poc2 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92169

Ennek olyan a hangja mintha belülről jönne! Szerintem ezt a talpánál hiába pogácsázod!

Előzmény: Mr O (92162)
axel707 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92168

Ha, jól értem akkor még garanciális. Hívd vissza a szerelőket.

Előzmény: Mr O (92167)
Mr O Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92167

Az nem fog megtörténni szerintem.
Nem is merem ide nagyon mert a Ph fórumon már írtam,de a gumipogácsát a nagy gumibakra 12 000 Ft-ért cserélték le.10 000 volt belőle kiszálás igaz kb 60 km--ről jöttek.De mondjuk ha előtte közlik ennyibe kerül akkor nem kérem.A 10 perces csere után mondták.
Főleg azért sem értem mivel itt szereltek 15 km-re és nem csak miattam jöttek le.

Előzmény: axel707 (92164)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.28 -1 1 92166

Szét kell szedni, és megkeresni az okát. Aki szerelte, jöjjön vissza.

Előzmény: Mr O (92162)
1 valaki Creative Commons License 2020.11.28 -1 0 92165

Fűthetsz, csak belefagyhat a víz, nem olyan a hatásfoka, és többet fogyaszt, többször olvaszthat le. És persze nem fog úgy fűteni, élettartalma tuti rövidebb. Tuti hangosabb is, sokan cseréltetnek óccó gépet, mert szomszédnak is hangos, és ők sem tudnak meglenni. Olcsó húsnak a leve nem túl sűrű..

 

És amíg van garancia, mi lesz a jég képződéssel?

Előzmény: lafanc (92160)
axel707 Creative Commons License 2020.11.28 0 2 92164

Igen ....egyszer-kétszer én is találkoztam hasonló hibával. Meg kellene nézni a minden irányban, hogy a kültéri egység vízszintje rendben van-e. Ha, ez sem segít akkor le kell venni a burkolatot és végig nézni apránként, hogy mi okozza a rezonanciát. 

Előzmény: Mr O (92162)
axel707 Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92163

Szia !

 

Én úgy gondolom, hogy nem kell túl sokat filóznod, hogy milyen klímát választasz. Nagyon jól leírtad, mindenki más márkát fog ajánlani. Jó választás a Daikin, Mitsubishi és a Panasonic is. Bármelyiket választod nem fogsz bennük csalódni.

Előzmény: HufnágelPisti (92153)
Mr O Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92162

Sziasztok!
Megtörtént a pogácsa csere ,de hang még mindig jelentkezik.
A jobboldali szerintem a normális működés

Mondjuk csak 19 fokon megy most mindkettő.Most megint igazítottam a csövön csendesebb lett.
A múltkor meg hiába igazítottam nem halkult.Most nem azt mondom hogy az utca végén hallani de a frissen telepítetthez képest most főleg nem érzem normálisnak a működését.
Link.

Törölt nick Creative Commons License 2020.11.28 0 0 92161

Nem kell kivágni az alját, van azon luk gyárilag. A bekötőcső műanyag pipáját nem szokták berakni, hogy könnyebben kifolyjon a víz.

Ha van hova folynia, nem gond ha alatt jég lesz és néha rá tudsz nézni, hogy minden rendben van-e akkor minden OK.

Magasban, panelház sokadik emeletén, járda felett problémás, mert a sok vizet el kell vezetni valahová.

A lényeg, hogy ne tudjon az aljában annyi jég összefagyni, hogy a ventilátor lapátig felhízzon.

Évek óta megy így a daikinom, nagyon intelligensen megoldja az olvasztgatást.

Előzmény: lafanc (92160)
lafanc Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92160

Akkor most teljesen laikusként jól értem, hogy a nem fűtésre optimalizált géppel símán fűthetek egész télen, ha a garancia lejárta után kivágom az alját és ezzel megoldom a vízelvezetési problémát?

Előzmény: 1 valaki (92111)
HufnágelPisti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92159

Pedig ha 1 klímával van fűtve, akkor esélyes, hogy 1 légtér... Galéria, vagy nem tudom... Majd a tulaj elmeséli... 

Előzmény: KAti (92156)
Garfield007 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92158

Olyan, kis magyar valóság...

Előzmény: coffein2 (92151)
coffein2 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92157

Ok, megegyeztünk.

 

Előzmény: windy12 (92154)
KAti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92156

Két szinten aligha egy légtér :-)

Előzmény: HufnágelPisti (92155)
HufnágelPisti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92155

Köszönöm a hozzászólásodat! :)

 

Azt megkérdezhetném, hogy milyen típusú a klíma, ami bírja a 2x30 nm-t? Hány helyiségből áll a házad? Egy légtér az egész?

Előzmény: Kisfiatal (92140)
windy12 (X) 2020.11.27 0 1 92154

Figyelj, én ezen biztosan nem fogok vitatkozni.  Érdemes belegondolni, hogy egy télen-nyáron agyonhajszolt  (főleg télen fűtés módban) 8-9 éves gép esetében meghibásodáskor garanciális igényt érvényesíteni mennyire életszerű, alátámasztva azzal, hogy hát kérem, mi olajradiátorral fűtünk egész télen, a klíma csak olykor van bekapcsolva. Meg lehet persze próbálni....

 

Sokszor leírtuk már, hogy a komfort klímaberendezések nem technológiai gépek, nem 0-24 ben 365 napon keresztül való használatra tervezték őket. Ettől függetlenül a gyakorlat azt mutatja, hogy mégis működnek, viszonylag kis százalékban hibásodnak meg.  Ezt kihasználjuk, és fűtésre használjuk, még akkor is, ha igazából nem arra készültek.  A kimondottan fűtésre készült gépek 2-szer, háromszor ennyibe kerülnek, és ott jogosan várja el a zember a hosszú garidőt, minden üzemmódban.

Előzmény: coffein2 (92151)
HufnágelPisti Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92153

Egy kis (42nm) könnyűszerkezetes házról van szó. (Most csinálják, hamarosan kész lesz! Decemberben költözni akarok!) Ebben lesz egy nappali-konyha, amit idén kb mindenre fogok használni, tehát háló-nappali minden egyben, 24 nm. Egy kis fürdőszoba csatlakozik, és egy kis hálószoba, utóbbit egyenlőre kb raktárként fogom használni. A fürdőszobában lesz egy elektromos radiátor (az a törölközőszárítós fajta), a kis hálószobában semmi. A falakban kőzetgyapot, a házon kívülről 5 cm hungarocell, azon lambéria. Szobákban hővisszanyerős szellőztető. Mindenhol 3 rétegű ablakok. A kivitelező azt mondta, hogy nagyon jó lesz a hőszigetelés. (Hiszek neki, nem szájhős, eddigi tapasztalat alapján megbízható.)

 

Jövőre, ha nem válik be a klíma, (Egyenlőre még burkolva se lesz belülről a ház, kivétel a fürdőszoba, azt teljesen készre megcsinálják. A nappaliban, ahol aludni is fogok, egy sima padlószőnyeget fogok leteríteni, a falak sima OSB.) akkor azt tervezem, hogy infrapanelt rakatok a földre, és arra megy majd rá a burkolat. De idén ez most már nem fér bele. (Anyagilag se, és időben se.) Klímával fűtve szerintem kihúzom a telet. (Túlélő vagyok, aludtam már kint szabad ég alatt hálózsákban -7 fokban a Fuji hegyen! :) ) Viszont nem akarok olcsó klímát venni, amit jövőre, vagy utána dobhatok ki, mert ugye használtan eladni nincs értelme töredék áron.

 

A környezet párás-erdős, hegyoldalban. (viszont gyönyörű a kilátás! :) )

Ezeket azért részleteztem, hogy tisztán lásd, miről van szó.

Az ajtók zárva 99%-ban. Csak amíg átmegyek egyik helyiségből a másikba, addig nyitom ki. A bejárati ajtó a kertre nyílik közvetlen. De télen az is zárva persze.

 

Tehát akkor a Daikin, Mitsubishi a csúcs. Értem. Akkor ezekben gondolkozok.

Azért kérdezgettem az ár/érték arányról a Fujitsut, mert pl kocsiban nekem pont a 3 német prémium teljesen túlértékelt, akár svéd gyártó is ugyanazt a szintet tudja, vagy többet olcsóbban. Vitázni nem akarok értelmetlenül, mindenki más márkába szerelmes! És autóban pl az ár nem mond el mindent, a "presztizst" akarják megfizettetni néhány cégnél.

Ezek szerint a klímáknál az ár közvetlen tükrözi a minőséget... Most már ezt is tudom! Akkor a Hitachi, Fujitsu kiesett.

 

Nem akarom a teljesítményt túltolni sem, mert ha jövőre lesz infrapanel, az rásegít, és a 3 éves tervben benne van egy cserépkályha megépíttetése is! Szóval az idei telet kell átvészelnem. De ha mondjuk brutál hidegek jönnek idén, (amire kicsi az esély az elmúlt pár év téli időjárása alapján), akkor elugrok a Media Marktba, és veszek egy gurulós radiátort arra az 1 hétre. Megfagyni nem fogok. Ezért kérdeztem, hogy esetleg elég lehetne a 4 kw-os klímánál kisebb is...

 

Igen, azt olvastam, hogy a karbantartás fizetős. Ezt nem is értem, miért nem kérik...

 

A fentiek alapján, amiket leírtam, tudnál konkrét típusokat ajánlani? Vagy ha pontosításra szorul a környezet, vagy más, kérdezz, és leírom...

 

Köszönöm!

Előzmény: 1 valaki (92139)
coffein2 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92152

11     10 év

Előzmény: coffein2 (92151)
coffein2 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92151

Kiegészítő fűtésre lelhet használni.

Ha van a házban más fűtés, akár villanyradiátor, vagy gázkonvektor, már ok a 11 év gari.

Előzmény: windy12 (92138)
coffein2 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92150

Átfutotta  átfutottam

Előzmény: coffein2 (92149)
coffein2 Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92149

Átfutotta, nem találtam, kimásolnád?

Előzmény: windy12 (92138)
KAti Creative Commons License 2020.11.27 -1 0 92148

Megerősítette: Hivatalos, cégesen aláírt dokumentumban? Mert ha nem, semmit nem ér.

Előzmény: coffein2 (92136)
Billy-Boy Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92147

...bocsi, a nagy képekért...már nem tudom módosítani.

Billy-Boy Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92146

Kedves Fórumtagok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Két klíma között kellene választanom: a Fujitsu LMCE (Standard) és az KPCA (ECO) között. Ezek között 40-65e a különbség és nem tudom, hogy megéri-e? A klímák kiegészítő fűtésre lennének, tehát keményebb és tartósabb mínuszoknál (ha lesz) kandalló lenne.

A leírás szerint amivel többet tud az LMCE, az az hogy van benne:
1. Két szűrő (nem lényeges)

2. Power diffuser -- dupla lamellája van és komfortosabb lehet, de nem tudom pontosan mivel több ez,mint a KPCA sima lamellái?

3. "High density heat exchanger", gyanítom ez az ami érdekes lehet, de nem tudom ez mi pontosan, mennyire befolyásolja a hatékonyságot vagy mást?

4. A kültérit halkabbra lehet állítani (kissé életszerűtlen, hogy ezt külön állítgassa az ember, ezzel együtt szintén nem nagy szempont, főleg,hogy mint írja csak 3dB-ell csökkenti (távol van a szomszéd).

Tehát főleg a 2-3-as kérdésre kérném a segítségeteket, -- de minden szempont érdekel, hogy megéri-e a nem kevés többletköltséget az LMCE javára -- ha tudnátok válaszolni, főleg olyan szakemberek, akiknek van rálátásuk illetve tapasztalatuk mindkét modellel.
Köszönöm előre is nagyon.

Mr O Creative Commons License 2020.11.27 0 0 92145

Hello! :D
Na mindegy figyelem majd azért.Csak már én érzem magam hülyének ,de így hogy ott mellette a másik és az csendben van még szembetűnőbb.

Előzmény: peterch (92143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!