Keresés

Részletes keresés

Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1444
Ahogy látom már múlt időben írod, azaz megvettétek az üdülőjogot.

Ha jól értem most kifizettétek és majd 2009 10. hetében fogtok először ott üdülni.

De ezzel a résszel nem tudok mit kezdeni:
A tájékoztatón azt mondták hogy egy hét max, 35.000 forintunkba kerül, és minden szállodának van wellness része, ami ingyenesen használható. Mondjuk ha a szállás tényleg ennyi akkor nem igazán érdekel, hogy ki kell e fizetnem a medencehasználatot, mert azt amúgy is fizetném, ha saját magam szervezem az utamat. Ha meg nem kell kifizetni annál jobb.

Előtted van a szerződés és elolvasod, hogy mi van benne. Az hogy a tájékoztatón 35 ezret mondtak az szerintem nem jelent semmit. Mennyit fizetsz, mi a fenntartási költséged? Benne van a szerződésedben.
Ahogy az is, hogy ingyenesen használhatod az uszodát (ha nincs benne, akkor biztos lehetsz abban hogy fizetsz érte)

A plusz hetek igénybevétele és feltétele szintén szerepel a szerződésben. Ha nem, akkor nem jár.

Néhány tanács:
A vételi árat nézd meg az apróhirdetések között. Lehet, hogy találsz olcsóbbat (még ha bukod is amit letétbe tettél)
A 10. hét addig jó, amig nem tervezel gyereket (bár a HUSz-ba tett hozzászólásod alapján ettől még messze vagy...)

Szóval olvasd el a szerződést, azt fogod kapni ami benne van és nem azt amit igértek a tájékoztatón.
Előzmény: ksmkovacs (1442)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1443
"Mi Magyarországon járunk szinte csak üdülni"

Részvétem.

"Kehidakustányban 35.000 Ft " azaz 245000 HUF, az egy hét. + belépők+kaja. azaz 300000.- durván. Nincs is ezzel semmi baj. Igaz én ennyi pénzért elmegyek Maldívra, Cubába, Dom. Rep, stb. AI ellátással. Dehát ez már legyen az én bajom. Biztos jobb Kehidaakármi a fehér homokos, nagyon komoly élővilággal rendelkező helyeknél. Persze nem vagyunk egyformák, de én aránytalannak érzem ezt az árat összehasonlítva a fentiekkel.

Kívánom, hogy megfeleljen Nektek ez a TS.


Előzmény: ksmkovacs (1442)
ksmkovacs Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1442
Sziasztok,

Mi nemrég vettünk üdülési jogot. A fórumot olvasva nem győztek meg sem a negatív sem a pozitív válaszok. Szóval egyenlőre nem verem a fejem a falba, hogy úristen mit tettem.

Minket alapvetően nem a csere érdekel, ezért a "legolcsóbb" időszakban vettünk. Ez a 10. hét, és minden második évben, páratlan évvel indul, tehát 2009-ben.

Mi Magyarországon járunk szinte csak üdülni, elő és utószezonban és csak wellness üdülőkbe. Ezek nem olcsók, egy háromcsillagos szálloda Zalakaroson 22.000 Ft/éjszaka, egy négycsillagos Kehidakustányban 35.000 Ft körül van. És ugye még erre jönnek rá a fürdőbelépők amik 4-5 ezer forint/fő/alkalom és az étkezés. (A reggeli az benne van az árban.)

A tájékoztatón azt mondták hogy egy hét max, 35.000 forintunkba kerül, és minden szállodának van wellness része, ami ingyenesen használható. Mondjuk ha a szállás tényleg ennyi akkor nem igazán érdekel, hogy ki kell e fizetnem a medencehasználatot, mert azt amúgy is fizetném, ha saját magam szervezem az utamat. Ha meg nem kell kifizetni annál jobb.

A saját hetünket pedig úgy gondoltuk, hogy minden második évben leüdüljük.

Már kérdeztem pár hozzászólással ezelőtt, hogy igaz ez az ár? Van itt olyan aki plusz heteket vett már igénybe. Pozitív vagy negatív beszámolót egyenlőre nem tudok mondani, mert nagyon friss még a dolog.

Ezt csak azért írtam le, mert sokan nem tudják, hogy miért vesznek az emberek üdülési jogot. Hát mi ezért vettük. A véleményem egyébként az, hogy ezt csak annak szabad megvenni aki nem megy anyagilag tönkre az árától, illetve a fentartási díjtól. Ha épp annyi pénze van csak akkor nem szabad beleugrani. Egyébként mi mondtuk, hogy január előtt nem akarjuk kifizetni, hogy ne kelljen a számláinkat lemeríteni, illetve lekötéseket feloldani stb. és nagyon rendesek voltak (na ja mondjuk ennyi pénznél én is kedves lennék). Szóval csak minimális összeget helyeztünk letétbe egy ügyvédi irodánál és van 4 hónapunk kifizetni a többi részt.

Részemről egyenlőre ennyi, a plusz hetek igénybevételéről szívesen veszem a tapasztalatokat, akár emailben is.

Andrea

vidi313 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1441
"Viszont biztos, hogy bebukod a teljes összeget."
Ez nem kétséges, ezt érzem a saját bőrömön.
Akkor viszont hol van az a nagy üzlet, amiről a TS értékesítők beszélnek?
Előzmény: Anti-timeshare (1439)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1440
Ebben igaza volt TSmannek (azt hiszem ő írta), hogy az 1 forintos Vatera ár mögött azért mindig van legalább 200 ezres minimál ár is.
Viszont miután azon sem kel el ezért a piaci ár a 200 ezres limit alatt van.
Előzmény: Törölt nick (1437)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1439
A TS értékesítők próbálják beletenni a szerződésbe, hogy ne lehessen kiszálni belőle. Azaz ha nem fizetsz, akkor joguk legyen lefoglalni a követelést. Függ az adott szerződéstől, az adott ország(ok) törvényeitől, hogy tényleg be tudják-e hajtani.
Viszont biztos, hogy bebukod a teljes összeget.
Előzmény: Gyorgyi (1436)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1438
Az általam kiszámolt 800 Euró az alja az éves valós költségnek. Magasabb kezdőár, magasabb fenntartási költség esetén ez arányosan mászik felfelé.

Van aki Ciprusra megy minden nyáron, pedig az sem akkor élvezhető. De ez szubjektív vélemény, amit el kell fogadnunk Vickustól.
Előzmény: Gyorgyi (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1437
Ez túl 1xű lenne. Akkor nem hirdetnék 1 ft ért a jogot, hanem szépen hagynák az egészet a fenébe. Legalábbis ez tűnik nekem logikusnak. A kifizetett millákat mindenképp bukják.
Előzmény: Gyorgyi (1436)
Gyorgyi Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1436
Kedves T!

" Egyszerűen akár 99 évig fizetned kell, mert nem tudsz kiszállni belőle. "

Es mi van, ha egyszeruen csak nem fizeted a fenntartasi dijat? Ugy, hogy soha nem is akarod igenybe venni az udulesi jogot. TSman azt irta, hogy ha nem fizeted 2 evig, akkor egyszeruen csak megszunik a jogod. Ez tenyleg igy van, vagy esetleg a TS ceg eljarast indithat ellened tartozas miatt?
Előzmény: Törölt nick (1431)
Gyorgyi Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1435
Kedves Vickus!

" Valóban, semmi biztosíték nincs a Travel Service jövő nyári útjára, de arra se, hogy én megérem a jövő nyarat. "

Ez az. Ott marad a csaladod, nelkuled, es a kieso kereseteddel, es fizetniuk kell a TS fenntartasi koltseget, ahova lehet, hogy soha az eletbe nem jutnak el tobbet. (ne legyen igy). Erre nem gondoltal?

Ahhoz, hogy ossze tudjuk hasonlitani az arakat, le kellene irnod, hgoy mennyiert vasaroltad, mennyi a fenntartasi koltseg, es egyeb dijakat.

Amugy, Tenerifen tenyleg nem a nyar a fo szezon. Azt megertem, hogy a gyerekek miatt ekkkor tudsz utazni, de akkor nem jobb lenne Mo, vagy horvat, stb. tengerpart? Miert fizetsz egy vagyont repulojegyekre, hogy elutazz egy meg forrobb helyre, a nyar kellos kozepen?


Előzmény: Vickus (1416)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1434
Bocs én tényleg nem vettem észre és örülök a pozitív véleményednek.
Miért nem jösz át a pörgősebb topikba?
Time sharing; RCI; Kereknap; üdülési jog
Előzmény: kisidi (1429)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1433
Mindenkinek vannak gyenge (alulinformált, meggondolatlan, megtévesztett) pillanatai.
Ez a topik arról szólna, hogy a tapasztalatokat meg lehessen beszélni. Aki szerint jó, az leírja, hogy milyen szempont alapján tartja annak, aki szerint nem az laírja miért nem.
Ha valaki döntés előtt van elolvassa iceride, TSman és a többiek véleményét mellette, a mienket ellene. Ezek alapján lesz iniformációja és vagy vesz vagy nem vesz.
Üdv
Előzmény: vidi313 (1428)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1432
3 vagy 4 csillagos apartmant nem tudsz napi 100 Eurónál olcsóbban bérelni szerinted?

Internetet nézted?
Előzmény: Vickus (1424)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1431
Igazat adok Neked. Valóban akkor még nem voltak ennyire éberek az emberek. És valóban: Egyszerűen akár 99 évig fizetned kell, mert nem tudsz kiszállni belőle. Nagyon durva. Persze a gyermekednek már nem kell. Sztem roppant 1xű a dolog:

Utánad ugye első fokon a gyereked örököl, a házastárs haszonélvezete mellett. Namost, mindent még életedben elajándékozol a gyermekednek, házat, autót, kutyát macskát. És ha Veled mint tulajjal megtörténik ami egyszer mindnyájunkkal, akkor a neveden csak a TS jog van. A gyermek pedig kijelenti, hogy lemond az örökségéről. Ennyi. Legalábbis szerintem. Persze lehet hogy ez így túl egyszerű, de majd egy jogász kijavít ha hibás a gondolatmenet.
Előzmény: vidi313 (1428)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1430
Hát kérlek. Air Europa. 2008 Junius 16-22 ig 25. hét -ről beszélgetünk most. Ime:

Departure flight
From Budapest (BUD)
to Tenerife Sur (TFS)
Date:
15-06-2008
Departure:
16:05
Arrival:
22:30
Adult base price:
256 €
Return flight
From Tenerife Sur (TFS)
to Budapest (BUD)
Date:
22-06-2008
Departure:.
07:05
Arrival:
15:05
Adult base price:
90 €
Taxes:
78.75 €
Service fee:
12.00 €
Total:
436.75 €

Azaz 4 főre: 1747EUR=436750 HUF
8 hónapra előre foglalva

És ez télleg egy félfapad cég. Se kaja, se pia a gépen.
Előzmény: Vickus (1425)
kisidi Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1429
Ez azért érdekes, hogy valaki, mármint én pozitív példával is előrukkol, és a kutyát sem érdekli. Hát ilyenek vagyunk mi ebben a kis országban. Általában csak a rosszat vesszük észre és imádunk sírni, panaszkodni. Persze jó, hogy van ez a forum, ne értsétek félre, segít a másiknak, hogy jól jöjjön ki valami rosszból.
csak így tovább!
Előzmény: kisidi (1208)
vidi313 Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1428
Kedves Tyhpoonteam!

Az 1216-os bejegyzésedre reagálnék, amivel kapcsolatban már futottunk egy kört. Lásd korábban az 1044, és 1047-es bejegyzésedet amire a válaszom az 1046 és 1048-as reagálás.
Ezeket nem ismétlem meg, akit érdekel, megnézi.
Csak annyit, hogy nagyon igazad van, de 2000-ben még csak hírből sem lehetett hallani, hogy egyáltalán létezik ilyen üdülési forma, ami:

„újszerű, úttörő jelenség, nagy jövő előtt áll, és rendkívül előnyös még befektetésnek is!!”

Az akkor ott teljesen más helyzet volt, mint a mai, aminek alapján megformáltad véleményedet.

Aki most vesz olyan feltételekkel, mint amit 2001 januárjában rámsóztak, az valóban megérdemli!!!

Véleményed így tudom elfogadni a magam, és az akkori időszakban rászedett hasonló cipőben járó sorstársaim nevében.

Egyébként ennek az egész elégedetlenség áradatnak, negatív véleménysornak az egyik rendkívül nagy gerjesztő forrása az, hogy nincs visszavásárlási kötelezettsége az eladó TS cégnek arra az esetre, ha a vásárlónak mégsem jönne be ez az üdülési forma. (persze ehhez nem 15 nap kell, vagy 1 hónap, hanem legalább 2 éves tapasztalat).

A visszavásárlási kötelezettség hiányának a velejárója, ha egyszer megvette az illető a TS-t, és nem jött be neki, akkor rajta vesztett, a teljes milliós nagyságrendű összeget bukta.
Az értékesítő pedig vásárlás után mossa kezeit, mondván saját részvényről, saját tulajdonról van szó, amihez neki ebben a formában már nincs köze, visszavásárolni meg nem kívánja. Azt tesz vele a vásárló, amit csak akar, az övé….

Na ez az ami kiveri a biztosítékot!!

Ha egy ilyen, szándékos félrevezetés által megkötött üzletből, vagy mondjuk úgy hogy rosszul felmért üzletből ki lehetne viszonylag elfogadható módon hátrálni, mint egy rossz ingatlan, vagy mondjuk autó vásárlásból, a negatív vélemények is kevésbé volnának olyan hevesek, mint így.
Előzmény: Törölt nick (1423)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1427
Kívánom, hogy igazad legyen.
Előzmény: Vickus (1425)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1426
És a repjegyet is ugye 4 főre számoljuk:)) Ajjjajjj.....
Előzmény: Vickus (1424)
Vickus Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1425
A tramper jogos, de általában év elején már eldöntjük, hogy hová menjünk (ez ugye most már adott :)), így talán sikerül még időben járatot találni. De bízom benne, hogy még jó ideig lesz lehetőség akár a Travel Service-el is.
Előzmény: Törölt nick (1420)
Vickus Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1424
Közel jársz, de ezt az 1 hét szállást ne egy emberre számold, hanem 4-re.
Előzmény: Anti-timeshare (1421)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1423
Jah, és kíváncsi vagyok TSman mit szól ehhez a logikailag, számszakilag - sztem - hibátlan eszmefuttatáshoz.
Előzmény: Anti-timeshare (1421)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1422
Bocsi hogy belevau, de az általam elmondott double no touch-al 40% ot is elérsz:))) Gondolom, miután látom nagyon otthon vagy pénzügyekben ismered a manővert...
Előzmény: Anti-timeshare (1421)
Anti-timeshare Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1421
1.2 milliót veszek alapul (ez a te intervallumod alja), kockázatos befektetéseknél az elvárt megtérülés 12-20% (sima tőzsdézéssel ennyit könnyen elérhetsz), de most használjunk 10%-ot. 15 évnél hosszabb befektetésnél senki sem gondolkodik hosszabban (autópályán utazók még 5 évre sem). Maradvány értéke nulla.
Annuitást számolva (minden évben kamatot plusz tőkerészt azonos arányban) ez évesen 158 ezer forint. Ebben nincs benne fenntartási költség (gondolom legalább 40 de inkább 90 ezer), RCI tagság (nem kötelező, ha nem akarsz cserélni).
Alsó értéken számolva is éves szinten 200 ezer forint 1 hét szállás. Az 800 Euró, kicsit több mint 100 Euró éjszakánként.

Biztos vagy abban, hogy jobban jársz?

(ha kell magyarázat a pénzügyi kiejezésekhez, számításokhoz akkor szóljál, csak nem akarom mindig ismételgetni)
Előzmény: Vickus (1417)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1420
Mellesleg elgondolkodtál már azon, hogy mi lesz ha nem tudsz szerezni jegyet? mert nem lesz hely, nem akkor indul a gép, stb. Én jelen pillanatban az egész business leggyengébb pontját látom az időre! történő odajutásban. Mégiscsak 5.5 óra távolság. Nem egy Olaszország, ahova kijutok autóval ha nagyon ég a ház, és nem is egy Mallorca, ahova 20 német városból megy shuttle.
Előzmény: Vickus (1416)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1419
Hmmm....és mennyi az évi befizetendő? Úgy mindennel együtt?
Előzmény: Vickus (1417)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1418
És gondolod, hogy kapsz trampert a Travel gépre olyan egyszerűen???? Vagy bármi más charterre? Úristen. Téged sem akarlak bántani, mert alapvetően egy jólelkű ember vagyok, de van Neked fogalmad a charterekről, hogy hogyan működnek? Jelen esetben erről a gépről? Én több utazási irodával is kapcsolatban állok, sok embernek szervezek utakat, és hidd el nem úgy működik ahogy Te elképzeled. Ha kapsz, az iszonyatos szerencse. Az esély szerintem annyi, mint mókusnak az erdőtűzben....
Előzmény: Vickus (1416)
Vickus Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1417
Millió felett, de kettő alatt
Előzmény: Törölt nick (1415)
Vickus Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1416

Nem internetes TS értékesítőtől vettem, hanem közvetlenül, csak jól tudtunk alkudni! (nehogy nagyképűségnek vegyétek! :))

Valóban, semmi biztosíték nincs a Travel Service jövő nyári útjára, de arra se, hogy én megérem a jövő nyarat. Pláne mostanában a sztrádán járva ezen sokszor elgondolkodom. :)

Előzmény: Anti-timeshare (1414)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1415
Teljesen igazad van. Erről nem is beszéltünk, és nem is gondoltam rá. Ezzel együtt már vastagon ráfizetéses a dolog. Ha 3 millát veszünk és berakom egy évre double no touch-ra, akkor az egy év lejártával kapok 4.2-t. Persze ez rizikós, úgyhogy nézzük az évi mondjuk 8%-ot. Az annyi mint 240.000.- HUF. Hoppá..... És akkor nézzük meg ezt a lepukkant vackot itt:

http://www.ltur.com/de/search.ltml?sa=PA&SEA_adults=2&&SEA_kids=0&zl=KA&zo=zoT6S&hc=TFS12&hl=AI&foah=ZQW

Hát kérem 1158 EUR/ 2fő ALL INCLUSIVE!!! ellátással. Igaz annyi plusz költség van rajta, hogy ki kell menni németbe meg vissza. Az legyen még 40000/ autó. Azaz: 329000.- HUF Kicsivel több mint a kamat, de AI val, és az sem mind1....

Vickus: Ha nem titok elárulod hogy mennyibe is fájt ez az egy hét Nektek 30, 99 mit tudom én hány évre?
Előzmény: vidi313 (1413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!