Keresés

Részletes keresés

Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.05 0 0 24803
Igazat megvalava gőzöm sincs, de utánna nézhetek.

Kellene a nagyjáboli kor, meg hogy ki kinek az oldalán .



Előzmény: Zicherman Istvan (24786)
Lord Jim Creative Commons License 2008.12.05 0 0 24802
Előzmény: Lord Jim (24801)
Lord Jim Creative Commons License 2008.12.05 0 0 24801

My pleasure. Nem tudom, hogy ez a Guardian link miert nem nyilik meg...

http://www.blythe.org/nytransfer-subs/97env/Guardian:_Bougainville_update_(3.Sept_'97)  

Előzmény: Zicherman Istvan (24799)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24799
HATALMAS köszönet!
Előzmény: Lord Jim (24798)
Lord Jim Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24798
Előzmény: Zicherman Istvan (24796)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24796
Igen, ez az a film!!!

Én nagyon sajnáltam (siettem éppen egy találkozóra), hogy nem tudtam megnézni a filmet elejétől végéig.
Egyszerűen BÁMULATOS volt, hogy miképpen győzte le pár száz bennszülött, egyetlen egy nyugalmazott őrmesterrel és a törzsi varázslókkal az élen az ellenséget, totális blokád, pénz, nyersanyag és fegyverhiány közepette...

Köszönöm, hogy megadtad a tippet, hgy hol keressem!
Előzmény: Dobri (24793)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24795
Mi az,hogy háromszoros ár? Mihez képest? Kell ugyanis lenni egy viszonyítási alapnak.
..................

Amikor jópár hónappal ezelőtt tárgyaltuk a műszaki robotokat, beraktam a gyártó cég hivatalos ajánlatát, amelyben pontosan meg volt adva egy.-egy egység ára, szervizelési költséggel, kiképzésel, stb.
Ehhez képest a magyar beszerzők - MINDEZT PÁLYÁZAT UTÁN!!!! - sikerült beszerezni a robotokat pont az ár DUPLÁJÁÉRT.

Ez szerintem elég ,,jó" viszonyítási alap.
Előzmény: Gavriel (24794)
Dobri Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24793

"Amúgy kisegíthetnél egy bonyolult ügyben.
Valahol a környéketeken volt egy egyedülálló gerilla ,,háború" (talán éppen Timor?), amit egy leszázalékolt őrmester szervezett meg. Olyannyira a semmiből csináltak mindent, hogy a kókusztejből gyártottak benzint a pár darab gépkocsi számára, meg hasonlók. Sikerült is elüldözniük előbb a rendőrséget, utána a kormánykatonákat, végül pedig a kormány által felfogadott zsoldosokat.

Pár éve láttam egy dokfilmet róluk valami ismeretterjesztő csatornán, késő este, de mivel sem az elejét, sem a legvégét nem láttam, nem tudom, hogy pontosan hol volt a gond (arra emlékszem, hogy ausztrál békefenntatókat küldtek oda).
Engem ROHADTUL érdekelne a téma, mivel a gerillaháborúk terén igazán egyedülálló."

...................................................................................................................................

Kókuszolajjal csak dízel kocsi működhet!!:)

Láttam többször is ezt a filmet.

Tehát,PNG-hez tartozó Bougainville-szigetén játszódik,valamikor a '90 es években.

A szigeten rézbányák is voltak és ezért akartak függetlenek lenni.(ha jól emlékszem!)Vizierőműveket építettek az áramellátáshoz,mérgező nyövényeket ültettek az ellenség által használt ösvények mellé....Tehát használták a józan paraszti eszüket.

A SA cég(EO) "alkalmazottai" nagy szerepet játszanak a leverésükben,ami nem tetszik a PNG kormánynak,és kitoloncolják őket.

Érdekes,tanulságos egy film.

Előzmény: Zicherman Istvan (24786)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24792
Erre válaszoltam:
,,A jövő év második felében már robotrepülőgépeket is használ majd a Magyar Honvédség Tartományi Újjáépítési Csoportja Afganisztánban..."

Azokat is duplaáron megvették, személyzetet kiképezték, és mégis két tűzszerész robbant fel Afganisztánban (tudom, hogy most ,,kerekítek", de nagyon, de a lényeg ettől nem változik).
Kiváncsian várom, hogy hányszoros áron fogják beszerezni az izraeliektől a felderítő robotgépeket... Én minimum az ár másfélszeresére tippelek.
Előzmény: Gavriel (24791)
Plieur Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24790

Összeesküvés elméletek...

 

Idézet:

Mivel a katonák többször panaszkodtak a helyiek által készitett kenyérre, ezért most lisztet is hozott a delegáció, hogy karácsonyra kenyeret tudjanak sütni maguknak.

 

Remélem alaposan ellenörzik a terméket...

Előzmény: Kuruc71 (24784)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24789
Ja.
Úgy, mint eddig a harcirobotokat...
:/
Előzmény: Gavriel (24787)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24786
Kelet-Timor?:))))

Amúgy kisegíthetnél egy bonyolult ügyben.
Valahol a környéketeken volt egy egyedülálló gerilla ,,háború" (talán éppen Timor?), amit egy leszázalékolt őrmester szervezett meg. Olyannyira a semmiből csináltak mindent, hogy a kókusztejből gyártottak benzint a pár darab gépkocsi számára, meg hasonlók. Sikerült is elüldözniük előbb a rendőrséget, utána a kormánykatonákat, végül pedig a kormány által felfogadott zsoldosokat.

Pár éve láttam egy dokfilmet róluk valami ismeretterjesztő csatornán, késő este, de mivel sem az elejét, sem a legvégét nem láttam, nem tudom, hogy pontosan hol volt a gond (arra emlékszem, hogy ausztrál békefenntatókat küldtek oda).
Engem ROHADTUL érdekelne a téma, mivel a gerillaháborúk terén igazán egyedülálló.
Előzmény: Kuruc71 (24784)
gencsydani Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24785

:D

Mindegy!:)

Előzmény: Kuruc71 (24784)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24784
"Amúgy mi újság a világ túlsó oldalán? Valami újabb összeesküvés-elmélet esetleg?:)"


Akad ! Milyen színűt kérsz ???

:-))
Előzmény: gencsydani (24783)
gencsydani Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24783

:P

 

Amúgy mi újság a világ túlsó oldalán? Valami újabb összeesküvés-elmélet esetleg?:)

Előzmény: Kuruc71 (24782)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 24782
Én kéremszépen akkoriban még csak tizedes voltam nem úgy mint később mások. Így eztetet én nem tudhatom ilyen pontosan :-)))
Előzmény: gencsydani (24773)
Bolondbond Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24781
Üdv
Naná,hogy nem páncéltörő a Glaser:)
Inkább amolyan Forsythos,Sakálos,higanyos:)
Előzmény: Plieur (24768)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24779
A biztosítási tőzsde fizetett váltságdíjat?
Előzmény: Yoshi (24778)
Yoshi Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24778
Mi az a Lloyds?

ebben az értelemben szerintem a biztosítási tőzsdére (azt hiszem, ez a magyar elnevezés) gondolhatott

Milyen célra vettek tőlük szolgáltatást?

tudtommal semmilyenre - ráadásul nem vagyok meggyőződve arról, hogy nemzetközi vizeken lehet (nem minősülnének e kalózoknak pl?)
Előzmény: csíkos_elefánt (24774)
gencsydani Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24777

Hatástalanítottak voltak - azért tán még a nagy vízen túl sem kell rács mögé vonulni:) /ilyen 50+ éves, ki tudja hogyan tárolt lőszerekkel amúgy sem nagyon mertem volna lövöldözni/

Előzmény: Plieur (24775)
Yoshi Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24776
átlag rézötvözet elvielg nem szikrázik... speciálisak biztos :)

szóval inkább szikra
Előzmény: gencsydani (24773)
Plieur Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24775

Szia!

Ha rosszkor vagy rossz helyen rossz kellékekkel, akkor +5 év és nincs óvadék...:)))

 

 

Nagyon csodálkoztam amikor láttam a listán a 6,35-öst...:)))

Előzmény: gencsydani (24772)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24774
Tuti olcsóbban kijönne a Lloyds-nak, mint a dollármilliós váltságdíjak

Mi az a Lloyds?

A zsoldoscégeknek is csak a szája jár eddig, nem léptek semmit egyelőre.

Milyen célra vettek tőlük szolgáltatást?
Előzmény: Törölt nick (24770)
gencsydani Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24773
Tudtommal nem a szikraképződés, hanem az áthatoló lövések (nagy népsűrűséggel bíró helyeken - utasterminál pl.) megakadályozására használták a reptéren a PRD-t! Merthogy a műa. mag végén egy réz(színű?) kis karika szolgálta a huzagolásban való megvezetést, ami ugye ugyanúgy tudna szikrázni mint a normál, fémből készült lövedék (főleg hogy ez a réz karika előszeretettel önállósította magát és járt külön utakon a műa. magtól - így lehetett egy lövéssel két találatot elérni a lőlapon:D)...
Előzmény: Kuruc71 (24769)
gencsydani Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24772

"-GERMAN manufactured 9mm Parabellum (Luger) having an iron or steel bullet core. (Original packaging is marked Pisolenpatronen 08 m.E. May have black colored bullet. This bullet is attracted to a magnet)"

 

Ilyenből volt itthon pár darab:)

Előzmény: Plieur (24768)
Plieur Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24771

Szia!

Halk, gazdaságos, van jövője:

http://www.electricppg.com/

De a robbanómotoros verzió is adaptálható lenne:közelfelderités, megfigyelés.

Mondjuk azért illene pár fejlesztés, amelyek civíl alkalmazáshoz kissé drágák.:)

Előzmény: Kuruc71 (24769)
Kuruc71 Creative Commons License 2008.12.03 0 0 24769
Mi hasznaltunk teflon loszert a hatarorsegnel. Ferihegyen a PA-63 sok ezzel voltak tarazva. Celja hogy tuzharc eseten ne legyen szikrakepzodes a repgepek kozeleben. Az mas kerdes hogy ott volt az AK a vallamon a toltott 6 db tarral es tudod ki szorakozott volna ezzel a hadi rakoppinto keszulekkel ha esemeny lett vola !
Előzmény: Gavriel (24763)
Plieur Creative Commons License 2008.12.02 0 0 24768

Szia!

Most azért különbséget kell tenni az egyszerű halandó által használható lőszer és a régi, eredeti teflonbevonatos 'páncéltörő' között.

Eredetileg a teflonos lőszer egy rendőrségi lőszer volt, egy kemény szinterizált tungsztén ötvözet 'W10', amely nehezebb az ólomnál, de nagyon kemény anyag. Eddig semmi baj, adva van egy nagyon drága, de nagy átütőerejű pisztolylövedék.Amely pocsék hatással volt a cső huzagolására, nem tágult megfelelően hogy jól feküdjön a huzagolásba. A megoldás egy rézboritás és egy kopáscsökkentő teflonbevonat volt. Nem is árulták csak rendőrségeknek, kaliber 38 Spl. Mindez a 60-as években és nem is gyártottak puskakaliberben.

Mivel kb. 6x annyiba került mint egy normál pct. lőszer, próbálkoztak acéllal, rézzel, meghagyva a teflonbevonatot.

A sajtó nagy reklámot gyártott a 'rendőrgyilkos ' lőszernek, amely rendőrségi volt:)))

Eredmény: 86-ban betiltották civil használatra az ilyen teljesen tungszténből, acélból, stb. készült cuccokat. Emlékszel azokra  a Mel Gibson-os jelenetekre a Halálos fegyver sorozatban amikor átlövik 9mm-el a mellényt, illetve a buldózet tolólapját? :)))

94 óta ha egy echte , régi tipusú teflonost használ valaki büntény elkövetésére vagy ahhoz kapcsolódóan, akkor az +5 év börtön.

Na miért kapsz +5 évet és nem engednek ki óvadékra a fent emlitetteken kivül:))) Ez nem vicc, az ATF honlapjáról van:

 

-ARCANE AMMUNITION, all calibers. (Identified by a pointed bronze or brass projectile)

 -THV AMMUNITION, all calibers. (Identified by a brass or bronze projectile and having a headstamp containing the letters SFM and THV)

-CZECHOSLOVAKIAN manufactured 9mm Parabellum (Luger) ammunition having an iron or steel core. (Identified by a cupronickel jacket and headstamp containing a triangle, star and dates 49, 50, 51, or 52. The bullet is attracted to a magnet)

-GERMAN manufactured 9mm Parabellum (Luger) having an iron or steel bullet core. (Original packaging is marked Pisolenpatronen 08 m.E. May have black colored bullet. This bullet is attracted to a magnet)

 -MSC AMMUNITION, Caliber .25. (Identified by a hollow point brass bullet. NOTE: MSC ammunition Caliber .25 identified by a hollow point copper bullet is not armor piercing)

-BLACK STEEL ARMOR PIERCING AMMUNITION, All Calibers, as produced by National Cartridge, Atlanta, Georgia.

 -BLACK STEEL METAL PIERCING AMMUNITION, All Calibers, as produced by National Cartridge, Atlanta, Georgia.

 -7.62mm NATO AP (Identified by black coloring in the bullet tip. This ammunition is used by various NATO countries. The U.S. military designation is M61 AP)

-7.62mm NATO SLAP (identified by projectile having a plastic sabot around a hard penetrator. The penetrator protrudes above the sabot and is similar in appearance to a Remington accelerator cartridge)

-PMC ULTRAMAG .38 Special caliber, constructed entirely of a brass type material, and plastic pusher disc located at the base of the projectile. NOTE: PMC ULTRAMAG 38J late production made of copper with lead alloy projectile is not armor piercing.

-OMNISHOCK, a .38 Special cartridge with a lead bullet containing a mild steel core with a flattened head resembling a wad cutter. (NOTE: OMNISHOCK cartridges having a bullet with an aluminum core are not armor piercing.)

 -7.62x39mm with steel core. (NOTE: these projectiles have a steel core. Projectiles having a lead core with steel jacket or steel case are not armor piercing)

 

De a többi gyártó rákapott a teflon boritású lőszerre, tehát ami ma piacon van pld. az USA-ban az már nem az a lőszer. Lehet teflonos, de nem ugyanaz. A Glaser safety nem 'pct' lőszer.

 

Előzmény: Bolondbond (24766)
Plieur Creative Commons License 2008.12.02 0 0 24767

Szia Gávriel!

Bocs hogy belekotyogok:

Meg kell kérdezni a rabbit:))))

http://www.gunownersalliance.com/index.htm

Érdekes oldal, sok témát érint.Sajnos katonai vagy speciális lőszerekkel nem foglakozik.

 

 

Előzmény: Gavriel (24763)
Bolondbond Creative Commons License 2008.12.02 0 0 24766
Üdv Plieur
Nincs olyan teflonnal bevont lőszer ami arra lett kifejlesztve,hogy átüsse a lőálló mellényeket?
Szerintem erre gondolt T.
Használnak teflonos olajat is ha jól tudom,meg a Glaser safety is teflonnal van töltve ha jól tudom,abban uszikálnak a kis golóbisok.A silver is,a blue is geci eszköznek tűnik.
Előzmény: Plieur (24765)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!