Keresés

Részletes keresés

frankenland Creative Commons License 2003.06.23 0 0 342
Lenne még egy bajos ügyem és remélem, hogy itt számíthatok válaszra:

A lakásunk tulajdonjoga 3 névre van bejegyezve (1/3-1/3-1/3 részben).

Kérdésem: Megterhelheti-e valamelyikünk a lakást jelzáloggal (akár az ő egyharmad részét is) a többiek tudta és beleegyezése nélkül?

Mdaniel Creative Commons License 2003.06.22 0 0 341
Üdvözlet!

Lenne egy kérdésem egy velem megtörtént esetről.
Tegnap este (2003.06.21) a céges gépkocsival közlekedtem (meghatalmazással). Jobbra szerettem volna kanyarodni, ezt semmilyen tábla nem tiltotta a közlekedési lámpa alatt. Bekanyarodtam az utcába, mentem kb 4-5 métert, amikor a tükörből megláttam a behajtani tilos táblát. Villámgyorsan kitolattam, de már késő volt, jött egy rendőr.
Villogott, kiszálltunk, a rendőr ittas volt (lehetett érezni). Én nem ittam, a szonda sem mutatott semmit. Kezdő jogosítványom van, és ő egyből be kívánta vonni. Mondtam neki, hogy én eljárást kérek. Felvette az adataimat (viszont nem íratta alá velem).
Önök szerint mire számíthatok?

belepofazok Creative Commons License 2003.06.20 0 0 340
Üdv Lbj!

Megfeletkeztem kicsit a személyazonosítósdiról, bocs.

Szóval megjött másik hivatal válasza is, őszerintük - idézem a lényegét: "... érvényes kártyaformátumú vezetői engedélyének birtokában Ön nem kötelezhető új személyazonosító igazolvány kiváltására".

Van a kezemben két hivatali levél, miszerint nem kellett volna új személyi igazolványt igényelnem, meg egy helyszíni bírság befizetését igazoló postai "vevény".

Ugyebár a fellebbezési határidőn erősen túl vagyunk (lassan egy évvel). Viszont az állam maga ismerte be, hogy a bírság jogtalan volt. Ilyen esetben lehet fellebbezni?

Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.18 0 0 339
igen.
én is örülök, örülök, örülök. :O)))))))))))))))))))
most már kiküldik és csak a 15 napos fellebezést kell kivárni.
Előzmény: zwiebel (338)
zwiebel Creative Commons License 2003.06.18 0 0 338
Örülök, örülök,örülök.Ezek szerint elegendő a
régi tulaj beleegyező nyilatkozata, az uj meg szíhatja a fogát.
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.18 0 0 337
zwiebel, köszönöm a segitséget. :O)
a tulajdoni lapon lustaságukból kifolyólag nincsenek még rajta, ugyhogy szabad a pálya, nem kell pereskedni tovább.:O))))
Előzmény: zwiebel (332)
lbj Creative Commons License 2003.06.18 0 0 336
Belepofazok!

Géphalál lépett fel Nálad, vagy az új hírek olyan rosszak, hogy azóta ide se nézel:-)

lbj

Előzmény: belepofazok (318)
akikeres Creative Commons License 2003.06.17 0 0 334
Mindkét általad is említett szempontból jobb az adásvételi szerződés a szülőkkel, mint az ajándékozás. Egyrészt, mert a ház megszerzése után fizetendő illeték kevesebb akkor, ha visszterhes átruházásról van szó, mint ha ajándékozásról. Másrészt pedig, mert ha el akarjátok adni a saját lakást, akkor az abból származó jövedelem utáni szja alapját is csökkenti a 60 hónapon belüli "lakáscélú felhasználás".
Azt is jól tudod, hogy a szüleid nem fognak szja-t fizetni az adásvételből származó jövedelem után, mert az átruházás a megszerzést követő 15 évnél később történik.
A szocpolnak utána kellene nézni.
Előzmény: Törölt nick (321)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.17 0 0 333
igen, jognyilatkozat pótlása a megnevezés. csak ritkán jut eszembe a kifejezés. (gyk= barom meghatározás.:O))))
köszi +1x a válaszokat, igencsak megemelte most az optimizmusom százalékadatait hogy remélhetőleg mások szerint is lesz már egyszer egy melléképületem.:O))
Előzmény: zwiebel (332)
zwiebel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 332
Ahá! Akkor ez szvsz egy jognyilatkozat-pótlása iránti per,tapasztalatom szerint az ilyen 1 max.
2 tárgyaláson befejeződik.Ha van ügyvéded, ő remélhetőleg tudni fogja a dolgát.Ne busulj, lesz még neked melléképületed !
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.17 0 0 331
húúú ez egy bonyolult ügy.:O)))
az úgy volt... hogy... nagyvonalakban:
osztatlan telkünk van, akartunk egy melléképületet, tulajdonostárs nem irta alá, ügyvéd-peres eljárás stb ami kell, fél év alatt meg is kaptuk az első per időpontot (május közepe), elmentünk, ttárs közli hogy hát ő bizony aláirja, azé jött. (fakk! rohadjmeg! :O)))
ügyvéd szerint meg a birónő szerint is szüneteltetik vagymi, hogyha mégsem irja alá (mert ez nem ott a helyszinen történt) akkor legyen még esély.
ok, aláirta. igenám de közben lejárt a tulajdoni lap ideje a müszaki osztályon aki kér egy újat viszont időközben a társ eladta a részét. a müszaki szerint ha már rajta lesz az új tulaj, attól is kell aláirás. (iffy logika itt behalt a bürokrácia útvesztőiben)

holnap fogjuk kikérni a tulajdonit, ugyhogy még nem tudjuk hogy rajta lesz e már az új. valószinüleg az új nemigazán lesz kedve aláirni, mivel ő egy olyat dolgot kér tőlünk amit mi nem fogunk teljesiteni. (jogosan) igy gondolom majd perfolytatás bejáccik.:O(

párom szerint 2008-ra csak meglesz már az a 4x4-es kis sz@r épület.:O)))

Előzmény: zwiebel (330)
zwiebel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 330
Kedves Lord, igen némileg szakértőnek számitok, és örülök, hogy jó hirt közöltem veled.Megmondanád,hogy miért szüneteltetitek a
pert ?
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.17 0 0 329
köszi, köszi, köszi.
végre valami jó hir ma, ez egy kicsit legalább feldob.:O))))))
te valami "szagértő" vagy?

a hat hónapra vigyázunk, azt mondták a biróságon is. bőven beleférünk még...

Előzmény: zwiebel (328)
zwiebel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 328
Folytatódhat a pered, de uj alperesként perbe kell
vonni az ujtulajdonost, és a régit a perből elbocsátani. Vigyázz a hat hónapra, ennyi a szüne-
telés ideje, utána a per megszünik.Attól is függ persze, hogy mi a per tárgya.
zwiebel Creative Commons License 2003.06.17 0 0 327
Folytatódhat a pered, de uj alperesként perbe kell
vonni az ujtulajdonost, és a régit a perből elbocsátani. Vigyázz a hat hónapra, ennyi a szüne-
telés ideje, utána a per megszünik
Lord Iffy Creative Commons License 2003.06.17 0 0 326
lenne nékem egy kérdésem, ha olvas még itt valaki.:O))

van egy folyamatban lévő (most épp szünetel) peres eljárásom a szomszéddal, aki tulajdonképpen tulajdonostárs. (osztatlan közös telek)
na mármost ez a tulajdonostárs eladta a részét.
a perem folytatódhat tovább vagy ujra kell inditani az új tulajdonostárs "ellen" ?

frankenland Creative Commons License 2003.06.17 0 0 325
Üdvözlet! Én egyből feltenném a kérdésem, hátha valaki...

Egy német banknál dolgozom 2002. október óta. Elnyertem egy pályázatot a nürnbergi egyetemre, mely kb. másfél-két évet jelent.

Kérdéseim:
1. Kaphatok-e fizetés nélküli szabadságot erre az idöre? (tudom, hogy ez a munkáltató döntésétöl függ, de mi a gyakorlat?)
2. Elöfordulhat, hogy ottragadok (házasság, munkalehetöség). Van-e ilyenkor bármilyen kötelezettségem a bank felé?

Köszi a segítséget!

nyokapirinyoka Creative Commons License 2003.06.17 0 0 324
Sziasztok,
hátha tud valaki segíteni, jogászt, vagy ügyvédet keresek, aki munkajogra specializálódott, hol tudnék utánnanézni? Hogyan lehet megtudni melyikük a legjobb az országban?
Bocsi a primitív kérdésekért...
nyokapirinyoka
lbj Creative Commons License 2003.06.11 0 0 323
Szia belepofazok!

Már azt hittem, legyőzted a bürokrácia hétfejű(?) sárkányát:-)
Mi újság?

lbj

Előzmény: belepofazok (318)
Matzag Creative Commons License 2003.06.07 0 0 320
Sziasztok,

Végrendelet megtámadásáról érdekelne bármilyen info. Szitu:
Szülő a végrendelet szerint az egyik gyermekét kisemmizi az örökségből.
Arra a gyermekre hagyna mindent, akivel pár évet élt együtt, míg az, amelyikkel 20+ évig volt egy fedél alatt, nem kapna semmit.
Milyen esélyek vannak ilyen helyzetben, mire lehet számítani stb.

Yogi Creative Commons License 2003.06.06 0 0 319
Én tizenöt évig szartam a fejükre és nem reagáltam a behívókra és egyéb zaklatásokra. Most tavasszal küldtek egy papírt, hogy tartalékos állományba helyeztek. Nem kell őket olyan komolyan venni.
Előzmény: monic (317)
belepofazok Creative Commons License 2003.06.05 0 0 318
LBJ, olvasod még ezt a topicot?
Mert van új fejlemény!
monic Creative Commons License 2003.05.20 0 0 317
Sziasztok,

Katonasaggal kapcsolatban a kovetkezot kerdeznem: Ferjem marciusban toltotte be 30. eletevet, es a honvedseg azt mondta tobb halasztast nem engedelyez neki. Eddig meg csak egyetlen kervenyt irt, amit elutasitottak, pedig nem o bliccelte el a katonasagot. Most viszont nagyon kellene, hogy elengedjek egy idore. En meg tanulok, es ha nyaron elvinnek, nagyon hulye helyzetbe kerulnenk. Egyreszt anyagi csod lenne, mert nagyjabol o tart el engem is, masreszt el lennenk egymastol szakitva, mert en kulfoldon tanulok, es a parom nem tudna kijonni hozzam, en meg a tanulmanyok miatt augusztusig ide vagyok kotve.

Milyen modon lehetne elerni, hogy most, amikor szuksegunk lenne ra, hogy ne legyen katona, akkor egy ideig meg beken hagyjak, ha eddig nem vittek el? Vagy lehet valami modon teljes mentesseget kerni? Melyik torvenyek szolnak errol?

Remelem tud valaki segiteni, elore is koszi.
Udv,

Moni(c)

iddiko Creative Commons License 2003.05.14 0 0 316
nextdoor,

Köszi a választ!

Előzmény: nextdoor (315)
nextdoor Creative Commons License 2003.05.14 0 0 315
A logó szerzői jogi védelmet élvez, tehát a tervező a jogtulajdonos, a logót készíttető nyilván csak felhasználói szerződést kötött vele.
Én is mutogatom referenciaként a grafikai, tipográfiai, könyvborítói stb. terveimet: nyugodtan tegyétek fel a honlapra
Előzmény: iddiko (308)
belepofazok Creative Commons License 2003.05.13 0 0 314
Nem jó helyen tetted fel a kérdést :((.
Előzmény: iddiko (308)
iddiko Creative Commons License 2003.04.29 0 0 308
Sziasztok!

Remélem, jó helyen teszem fel a kérdést... ha mégsem, segitsetek légyszi, hol érdeklődjek. Szóval: szeretnénk a készülő honlapunkon referenciaként feltüntetni olyan céges emblémákat, melyekről az én édes uram himzőmintát készitett (ex has példa: a McDonalds-kiszolgálók szemellenzőjére himzett felirat) Kell-e ehhez az adott logo tulajdonosának engedélyét kérnünk?

köszi, ha tud vki válaszolni.

iddiko

lbj Creative Commons License 2003.04.28 0 0 307
Legalább már emberi, még ha nem is szakszerű;-)
A jogszabályokat ismét átolvasva tuti, hogy nem vagy köteles még csak ki sem váltani a hármat egyszerre, ha csak a személyazonosságodat akarod igazolni. A lakcímkártya korrekt, mind az új jogsi, az új személyi és az útlevél mellé KELL hogy legyen.
Az igrend osztályvezető ismerősömet is meggyőztem, s ahol én élek, már a rendőrök emiatt nem járnak el senki ellen / mert ha megtennék, egy gyenge ügyvéd is szétszedné a szabsértést/.
Szerintem most az okmányiroda válaszát, a két jogszabályt és a kormányzati honlapról lehúzott anyagot, s ha megvan, a helyszíni bírságod "maradványait" küld el annak a rendőrkapitánynak, amelynek a beosztottai megbírságoltak. Nagy csoda nem lesz, hisz azzal, hogy a helyszíni bírságot átvetted, kifizetted, lemondtál a fellebbezési lehetőségről is, de azért kíváncsi vagyok, mit fog válaszolni. Vagy a magas lóról kezdi, vagy elismeri a hibát, de akkor megint bajban van, szóval érdekes lehet.

Csao

lbj

Előzmény: belepofazok (306)
belepofazok Creative Commons License 2003.04.28 0 0 306
Azóta feltettem a kérdést egy rendőrnek.

Teljesen emberi volt, de az ő verziója úgy hangzott, hogy hordani kell a kártyás jogsit ÉS a kártyás személyit, de a lakcímkártya nem kell....

Előzmény: belepofazok (305)
belepofazok Creative Commons License 2003.04.23 0 0 305
Üdv Lbj, szóval tanácsodra a helyi ocsmányiroda érdeklődésemre a 30 napos határidő lejárta után egészen picivel megküldte a levelet arról, hogy kell-e kártyás jogsi birtokában személyi igazolvány. Válaszuk tömören:
Nem, nyugodtan hagyjam lejárni a régi személyimet, de csak akkor, ha van hozzá lakcímkártya.

Lakcímkártyám nekem akkor még nem volt. Persze erről rendőrbácsi nem tudott, mert esze ágában sem volt kérdezni bármi lakcímkártyáról...

Amúgy elég tisztességesen, érthetően megírták, szóval gratula nekik.

Beadtam viszont ugyanezt a kérdést a Bp-i közigazgatási hivatalba, ahonnan már egy hete túl van a válasz a 30 napos határidőn, és csak síri csönd van.

Előzmény: lbj (298)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!