Keresés

Részletes keresés

tgabor433 Creative Commons License 2019.01.28 -3 0 108415

Sziasztok! 2 gyors kérdésem van.

1. Nem találom leírva, hogy a Ryanair kis kézipoggyászának mi a súlyhatára. Jól sejtem, hogy azt nem teszik mérlegre (már ahol mérnek súlyt)?

2. Van valakinek friss reptéri tapasztalata Ammanból?
Előre is köszi / üdv a régi (és új) olvtársaknak. :)

shanyi68 Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 108414

köszönöm !  maszekutazos blogjában olvastam először a különben dűhbe jövünk helyszíneiről, (ahol még nem szerepelt a bauer palota ) a négyből három útba esett  :)

Előzmény: cassano71 (108413)
cassano71 Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 108413

Kösz, igazi low-cost mint mindig:-) Ez a Bud Spencer vonal tetszett, nem megszokott hogy valaki egy régi film forgatási helyszíneit járja végig szisztematikusan.

Előzmény: shanyi68 (108412)
shanyi68 Creative Commons License 2019.01.27 -3 15 108412

Madrid és egy kevés Toledo

 

 

2019 január 22:

A 06 óra 03-as Civis IC-vel 08 óra 16-ra értem Ferihegyre (e-ticket -20 % ) A gépem indulásáig még volt másfél órám   a burzsúj váróra (mastercards lounge )A tortilla száraz volt ! (egy hét után milyen legyen ? )A pezsgős üvegek megnőttek,de lehet én mentem össze :) FR 8367 BUD-MAD (5067 ft  ) 10 perc késsésel 10 óra 40-kor szállt fel, de pontosan érkezett, eseménytelen út.A metro állomás a T2-n található,a gép T1-en száll le.A kettő közötti utat gyalog és mozgójárdákon kell megtenni.A metrojegyet csak automatából árulják,pénzt nem fogad el csak kártyát! Én egy kétnapos

Tourist ticket-et vettem(14,2 euro ) ami korlátlan utazásra jogosított és mentesített a reptéri ki/belépés után fizetendő 3 euro/alkalom megfizetése alól. Az Opera megállóig 3x kellett átszállni (8-9-2)ami kb.1 óráig tartott.Az Operaház (Teatro Real 1850) mögött terűl el az Oriente park IV.Fülöp lovasszobával és a királyi palota építéséből kimaradt szobrokkal díszítve.A park mögött áll a

2000 szobás Palacio Real de Madrid királyi palota (XVIII.sz.).A király már nem lakik itt, Muzeumként és rendezvényközpontként funkcionál,Eu állampolgárok ingyen látogathatják zárás előtt 2 órával,pechemre január 21-től 25-ig zárva tartott, így ez kimaradt.A palota mellett  áll a Catedral de la Almudena a templom nem régi 1993-ban lett befejezve ,2004-ben II János Pál szentelte fel.(nagyon szépek lettek a kapui) A katedrálistól 200 méterre egy szomorú hely áll a Viaducto de Segovia az öngyilkosok hídja.Magas plexi üveggel van körbe rakva ,hogy ne tudjanak róla leugrani.Rövid séta ide a Plaza de Villa mely egy hangulatos középkori terecske,ami megőrizte 700 éven át épületeit.1977-ben mutatták be a mozik a Különben dűhbe jövünk című olasz spanyol filmet melynek külső helyszíneit Madridban vették fel.(több helyszínt is sikerült megnéznem)A Plaza de Villa melletti kis lejtős utca a  Calle de Rollo ahol Bud Spencer és Terence Hill az égő autóval közlekednek.Egy perc séta ide a Mercado de San Miquel fedett gourmand piac (jó drága ezért főleg turistákkal van tele )Innen se kell sokat menni tovább ,hogy elérjük a Plaza Mayor-t Madrid

legnagyobb középkori főterét.Az inkvizició idején itt égették el az eretnekeket,de voltak itt bikaviadalok,párbajok  is.A tér nevezetesége a Kenyér ház és III.Fülöp lovasszobra.A tér mellett található a Petit Palace Posada del Peine nevű szálloda mely A különben dűhbe jövünkben a gonoszok főhadiszállása volt.300 méter séta után érjük el a Puerta de Sol-t ami már a mai kor főtere itt áll Madrid jelképe az eperfát legelő maci szoborral.itt van Spanyolország mértani közepe a 0 km táblával és a  Real casa de Correos ami régen Főposta volt most önkormányzati épület.A tér mellett van egy El Corte Inglés ahol az alagsorban lévő Aliada-ban vettem enni,innivalót.Egy metro megállóra (Banco de Espana) áll a Palacio de Cibeles ami városházaként is funkcionál.Előtte a palotához tartozó Fuente de Cibeles (szökőkút)Jobbra a Gran Via sétáló utca emblematikus épülete a Metropolis (mely irodaházként működik )felső része 24 karátos arannyal díszítve.Balra a Puerta de Alcalá diadalív, korabeli városkapú a függetlenség terén  a XVIII.-ik századból.Metróval egy megálló ide a 125 hektáros Retiro park a bejárata előtt közvetlen a Puerta de Alcalá (a Cibeles palota felől a másik oldalát láthattuk ) A parkban kényelmes sétával megnéztem a XII Alfons szobrát a nagy tó mellett és a Crystal palace-t.A Jacinda Benavente szobornál hagytam el a parkot innen pár percre áll a Museo del Prado mely 18-tól 20-ig ingyen látogatható.Belépés csak (ingyen) jeggyel melyet csak a Goya kapunál osztanak de hogy a zsúfoltságot elkerüljék áttereltek a  Jeronimos kapuhoz.Táska átvillágítás után én leadtam mindent a ruhatárba, addig se kellett cipelni.Bosch -Dürer-Bruegel-ElGreco-Velasques-Goya páratlan munkái.Amíg bent voltam kint esett az eső, vizes volt az utcakő Kicsit elfáradtam a muzeum után a szállásomra mentem ( Atocha metrótól két megálló Tirso de Molina ) itt áll a Newton 2060 Hostel Bookingon foglalva 8 ágyas dorm 8,82 euro/éj (18 euro-ról volt leárazva nem flexiként) Fürdés, telefonálgatás után gyorsan elaludtam.

 

 

2019.január 23.

 

Reggel az első gondolatom az volt ,hogy túl gyorsan haladtam így rengeteg szabadidőm fog maradni.

Elmentem az Atocha-ra és vettem automatából egy retur jegyet Toledo-ba 11,1 euro/irány 07 óra 50 -es indulással.A várakozási időben megnéztem a pályaudvar botanikus kertjét és mobilon próbáltam felkészülni Toledo-ból. A nagysebbeségű vonat pontosan indult  fél óra alatt Toledóban voltam.Nagyon szép mór stillusú óratornyos épülete van  a pályaudvarnak.A pályaudvar melletti dombot megkerülve elénk tárul a Tajo folyó és a dombra épült város az Alcazár-ral ami egy középkori erőd.A Puente de Alcantara hídon keresztűl lépünk a városba.A meredek hegyre lépcsősor vezet fel:A Museo de Santa Cruz mellett megyünk el ami úgy néz ki mintha templomból alakították volna át muzeummá de kórház  volt a 16.-ik században.La Mancha földjén járunk a Zodocover főtér előtt életnagyságú Cervantes szobor áll.Az Alcazár-ban lévő Army Muzeum még zárva volt . Pár utcával lentebb  a Santa Iglesia Catedral Primada de Toledo-ból kiküldtek azzal hogy majd délután 2-kor nyitnak.Előző nap láttam egy tucat El Greco-t a Prado-ban ,így nem zavart hogy pont a festő városában egyet sem.Sétálgattam a dimbes dombos utcák között megnéztem pár tucat kés boltot majd vissza sétáltam a vasútállomásra. A 12 óra 25 -ős jegyemet ingyen kicserélték 10 óra 25-re ami 3 perc múlva indult.Madridba kerülő úton mentünk vissza ami miatt egy órás lett az út idő( félúton irányt váltottak ,a masiniszta csak spanyolul beszélt, de mindenki nyugodt maradt, így én is)Az Atocha-ról a Plazade Espana-ra metróztam,ahol megnéztem a Cervantes emlékművet (a madridi monumentálisabb mint a toledo) itt Don Quijote-nak és hű szolgájának is életnagyságú szobra áll.Az emlékműhöz néhány perc sétára van egy domb tetőn az Egyiptomtól kapott II.sz-ból való Temple of Debod.A szentélybe nem lehetett bemenni mert meghatározatlan ideig zárva van.A domb széle kilátó ahonnan a királyi palotához és az Almudena katedrálishoz remekül el lehet látni.Vissza sétáltam a Plaza de Espana metróhoz ahonnan a Gran Via sétáló utca kezdődött.A remek napsütésben kényelmesen végig sétáltam vásárolgattam hütőmágnest meg apró szuveníreket.Metróra ültem és elmentem a Ventas megállóig ahol egy ma is működő bikaviadal aréna működik,fotózkodtam az arénán kivűl található szobrokkal.Igen a felkapaszkodóssal is :) Ugyanezzel a zöld metróval elmentem a 10 megállóra lévő (jó volt ülni kicsit) Marqués de Vadillo állomásra itt található az Atletico Madrid stadionja ami mellett állt a Különben dűhbe jövünk című filmben Ben bácsi javító műhelye,most egy felűljáró van ott.Maradva a filmnél elmentem a Noviciado állomásra ami mellett áll a Palacio de Bauer ahol Bud Spencer énekelte a tűzoltó korussal a  Lalala dalt.A portásnő azt hazudta hogy nincs is színház termük, és nem forgattak itt soha semmit,de jött egy kollégája aki megmutatta a termet,de villanyt nem tudott kapcsolni mobillal zseblámpával világítottunk.Jó volt ott lenni.Az 1-es kék metróval

tovább mentem a Plaza de Castilla álomásra ahol megnéztem a Gate of Europe felhőkarcolókat,majd a Begona állomásnál lévőket is.Mivel volt időm metróval elmentem a Santiago Barnabeu stadionhoz ahol Puskás is focizott.Ennyi fért bele,nem maradt hiány érzetem ( azért a Guernica-t megnézhetted volna ! )Kimentem a reptérre kényelmesen megvacsiztam pihengettem vártam a gépem. W6 2372 MAD-BUD (13,59 euro pontból) 21 óra 30 kor indult a gépem az első két órát átaludtam 00 óra 50 kor 10 perc késéssel érkeztem meg.Egy ismerősöm várt Ferihegyen aki ingyen hazahozott Debrecenbe.

 

 

Márciusban visszatérek Spanyolországba akkor Tenerife lesz az úticél   

  

gambl-R Creative Commons License 2019.01.27 -4 0 108411

Easy van.

Előzmény: gambl-R (108410)
gambl-R Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 108410

Jogos!

Előzmény: Törölt nick (108409)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 -2 1 108409
Nincsen, beneztel valamit.

LGW keresve LTNra ad jegyet Wizz.


Tehat: marcius 31tol naponta lesz bud-lgw Wizz jarat.
Előzmény: gambl-R (108408)
gambl-R Creative Commons License 2019.01.27 -3 0 108408

Van az már most is.

Előzmény: Törölt nick (108406)
cassano71 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 108407

Persze hogy az összes:-) Én nem ezt mondtam hanem hogy SEN-re kb. nem repül más csak az aki Angliában dolgozik és pont ez a járat jó neki a kinti lakhelyéhez mérten ( legalábbis ez a gyanúm ), LTN-re, STN-re meg azok is akik "csak úgy" elmennek Londonba 1-2-3 napra, lásd ezen topikra író polgárokat.

Ja, hogy elenyésző egy londoni gépen azok száma akik "csak úgy" elrepülnek Londonba? Hát az is biztos, ezt többször tapasztaltam is.

Wizz LGW járatról én nem tudtam vagy lehet igen mert olvastam valamikor csak azóta elfelejtettem, de ehhez tényleg napi szinten kellene lesni az airportált meg társait, hogy az ember naprakész legyen hogy hova lesz új járat BUD-ról és mi szűnik meg mikortól, légitársaság és reptér szerint, és lehet akkor sem emlékeznék mindenre egy idő után.

Előzmény: Törölt nick (108406)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 -2 1 108406
LGW lesz wizznel, de mindegy. Marcius 31-tol naponta. Nem csak SEN melosjarat hanem BAn meg majd loton kivul az összes..
Bar LCY is melosjarat csak nem a komuves/pincer vonalon hanem uzleti.
Előzmény: cassano71 (108405)
cassano71 Creative Commons License 2019.01.27 -1 0 108405

Lehet Lutont írni, de ha egyszer LTN a rendes neve?

 

Ez tetszik:-) City-re innen szerintem senki nem jár, ugye nincs oda közvetlen járat BUD-ról, innentől nem is fog előjönni csak minden szökőévben egyszer a neve. Bár a LOT-nak lesz egy közvetlen BUD - LCY járata február közepétől, de azzal valószínűleg nem az ide írogatók fognak repkedni jellemzően. LCY-nek kétség kívül lehetnek előnyei, elsősorban az hogy gyakorlatilag a városközpontban van kis túlzással, meg van mellette több olcsó/jó szálláslehetőség is.

SEN szintén nagyon ritkán jön elő itt, most meg is szűnt a Flybe járat, de van az Easyjet. Azt hiszem SEN-el szimplán annyi van, hogy nagyon munkásjárat lehet, tehát aki Kelet-Londonban lakik vagy éppen Londontól keletre valamelyik kisebb településen annak ez tökéletes járat, de ők nem írnak ebbe a topikba, aki egynapozni járkál Londonba vagy éppen többnapozni az meg nem SEN-re fog repülni.

LGW az elvileg csomószor szóba kerülhetne, nagy reptér is, de mégsem mert sem a Ryan sem a Wizz nem jár oda innen. Mivel a topiklakók, ahogy én látom, kb. 90-95%-ban előbb említett két céggel mennek így innentől az, hogy valaki LGW-re repült az Easyjettel szintén nem egy gyakori téma itt, én konkrétan ilyen beszámolóra nem is emlékszem.

LHR az nem fapados reptér, szóval maradt LTN és STN, na ez a kettő viszont napi szinten kerül elő tényleg.

Most látom, annyi rövidítést írtam, hogy ha keeper ezt meglátja ki fog átkozni :D

Előzmény: Jahno (108404)
Jahno Creative Commons License 2019.01.26 -2 2 108404

Lehet Lutont írni, de ha egyszer LTN a rendes neve? Pár reptér van, közülünk szerintem Cityre elég kevesen járnak, aztán valami lesz. Én speciel Párizs Beauovuáizét rendesen le sem tudom betűzni. A BVA meg még nekem parasztnak is megy :-D

Előzmény: cassano71 (108403)
cassano71 Creative Commons License 2019.01.26 -2 0 108403

Ha azt mondom hogy London az tényleg zűrös mert van hat reptér ott, de gondolom keeper úgy értette, hogy akkor írja valaki azt a beszámolóban hogy időben érkeztünk "London Luton reptérre" a helyett hogy "LTN-re".

Hát, az a gyanúm ezek a rövidítések már csak megmaradnak itt a topikban.

Előzmény: Jahno (108402)
Jahno Creative Commons License 2019.01.26 -1 2 108402

Város neve lehet zűrüsebb,mert ha most azt mondom, hogy London akkor LHR vagy LTN? De Párizs még cifrább, ott BVA nincs közel és az is Párizs. Vagy Milánónál MXP/BGY? Nekem az két külön hely, de erőteljesen Milánónak mondják.

Előzmény: keeper1 (108401)
keeper1 Creative Commons License 2019.01.25 -3 3 108401

Értem én....ha jó a  leírás -majd' mind az amúgy-  meg is nézem a  kódokat . ( " ..de is kódolom..." )  Csak azt hiszem, hogy a "general public"  nem vágja  ezt egyből, azoknak könnyebb lenne  városnevet olvasni. Sebaj...kivi000 kolléga adott  nekem  dekódoló linket....köszönöm!

Előzmény: cassano71 (108400)
cassano71 Creative Commons License 2019.01.25 -3 0 108400

:-)))

Szerintem úgy van ez, hogy van több reptéri kód amit akik ide írnak meg viszonylag sokat repülnek már betéve tudnak, annyit forog ezeknek a reptereknek a rövidítése meg annyiszor repülnek oda a delikvensek.

Biztos, hogy BGY, LTN, STN, EIN, MXP, CRL ilyenek pl. De én pl. nem tudnék most fejből egy Bergent vagy Alicantét, hogy ezeknek mi a kódja. Nyilván sokan ezeket is tudják.

Előzmény: keeper1 (108388)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 -3 6 108399

Jo par embernek at kellene olvasnia, mielott elkuldi. Foleg ba/be-ban/ben vonatkozasaban.

Előzmény: vélemény (108398)
vélemény Creative Commons License 2019.01.25 -2 1 108398

Én  átolvasom, amit írok. Sokáig nem olvastam, de valaki azt mondta, hogy ez tiszteletlenség a többiekkel szemben. Azóta rászánom az időt és átolvasom.

Előzmény: Matuska1985 (108396)
kivi000 Creative Commons License 2019.01.25 -2 1 108397

eresgetem , hogy hol járt a pógár

Egy kis segítség: https://www.world-airport-codes.com/

Előzmény: keeper1 (108388)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.01.25 -4 1 108396

Jogos. Visszaolvasva a hozzaszolasaimat, neha en is agyverzest kapok a megfogalmazasaimtol, eluteseimtol...

Előzmény: vélemény (108395)
vélemény Creative Commons License 2019.01.25 -3 2 108395

Van kicsit európai reptér is? Bocs

Előzmény: Matuska1985 (108393)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.01.25 -4 4 108394

Én a az elmúlt 3 hónapban 1x voltam MXP, 1x LTN meg 3x Jeruzsálembe és feb végéig még 2x megyek egynapos keretében :D

Előzmény: Törölt nick (108391)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.01.25 -2 1 108393

Nem. Aki rövidítéssel ír, annyit foglalkozik ezzel, valószínűleg a munkája is (pl nekem az), hogy  kívülről betéve tudja. Én spec szinte az összes nagyon europait, ázsiait, amerikai repteret tudom fejből. Minden szakmának van egy nyelve.

Előzmény: keeper1 (108388)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 -4 0 108392

Jó annyira nem rossz, egy napot megér  de azért nagyon-nagyon  messze van a Taormina-Siracusa-Ragusa hármastól. 

Előzmény: keeper1 (108390)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 -4 2 108391

Bizony bizony, én pár évvel később kezdtem, de akkor még álom volt az egynapost út. Az első négy utam Róma, Barcelona, Madrid, Párizs még 24 órások voltak, szállás nélkül. Micsoda éjszakák voltak a városba... , aztán jött a Malév csőd és jöttek az egynaposak, az első ilyen Londonba, rá a következő héten Bergamoba. Azért a 24 órasok nagyon fárasztóak, utoljára két éve csináltam ilyent Lisszabonban. 

Előzmény: Matuska1985 (108381)
keeper1 Creative Commons License 2019.01.25 -3 1 108390

Azért nem annyira szar.... a város  fölötti platón  nézhetsz görög -római romokat,  a város valaha volt köbányáját...ez  nekem sok mindent megér

Előzmény: Törölt nick (108389)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.25 -5 2 108389

Catania szar, bővebben nagyon. De ott van az egyik iranyba Taormina, a másikba Siracusa és Ragusa azok csoda szép helyek. Mindhárom helyre óránként, Ragusaba két óránként megy busz, áruk oda vissza 10-15 Euró között vannak. A buszok Catania városába és a repülőtéren is megállnak. Jegyet a pénztárba kell venni ami a megállo mellet van. Catania városába irreális áron 5 Euróért visz be a helyi busz, ami 20 percenként jár, jegyet a sofőr ad. Nekem sikerült négy ilyen utat egynaposba lenyomni reggeli Malpensai átszállással, háromszög repulesel, Szicília hatalmas élmény, Catania éppen nem.

Előzmény: midsomer (108383)
keeper1 Creative Commons License 2019.01.25 -5 4 108388

Ez a valami , Barátom! Az első is , meg az utolsó is! Az első low -cost ra  én is emlékszem, későn kezdtem bele , de rögtön családostól, Budapest -Róma- Lisszabon- Madrid- Budapest...hiba , késés , csomagbaj nélkül ( By the way...a szokás, hogy a reptereket  a  rövidítésükün emlegetik itt , az a mérhetelen bennfenntesség és  tudás jele? Megvallom , úgy 300+  leszállás után is úgy vagyok itt egyes --egyébként kitűnö olvasmány - leírásokkal, mint Strabón " GEOGRAPHIKA"-jával... keresgetem , hogy hol járt a pógár...magamtól megismerem tán , ahol jártam, + még 2-3-at ) 

Előzmény: Matuska1985 (108381)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.01.24 -2 1 108387

W6-FR

Előzmény: midsomer (108384)
midsomer Creative Commons License 2019.01.24 -3 1 108386

nagyon köszönöm, én nem találtam csak egy ezer éveset:)

Előzmény: cassano71 (108385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!