Keresés

Részletes keresés

TEE Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1139
Nekem változatlnul egyenes sín kellene. Ahogy néztem ennek az eladónak a többi termékét, az nincs közte.
Előzmény: Törölt nick (1137)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1138
Milyen szerencse hogy G méretaránnyal futok. Ennyiért veszek 4 piko vagonyt.
Előzmény: Törölt nick (1137)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1137

Az E-bay kínálata a válság ellenére eléggé ott van most.

Újabb dömping van:

http://cgi.ebay.de/Maerklin-1-Schuettgutwagen-aus-58359-05-neu_W0QQitemZ370103660195QQihZ024QQcategoryZ81017QQcmdZViewItem

139 + posta a nagy önűrítős kocsi!

Valaki beszállna? Én benevezek legalább 1db-ra. A postaköltség feleződne!

Vannak fent sínszettek is 55037-ből, meg Br91-es-es MFX-es gőzös, ami Godlynak van, külön, jóárasítva.

Ha még egy kicsit erősödik a forint a napokban, megéri bevásárolni karácsony előtt, akkor ugyanis fel fognak menni az árak!

Az önűrítős kocsit meg kiakciózzák és jó darabig nem lesz majd! A nagy nyári akció, az épületek is kezdenek kifogyni, ha valaki szeretne még ilyet akkor nagyjából az utólsókat lehet kifogni. Az épületek árai nem változtak nyár óta.

lóré Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1136

 A mozdonyhoz kaptam egy trafót is,a dugalj kellett kicserélni.

Ezt a kocsit pedig egy barátom készítette nekem:

lóré Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1135
 Végre hétvégén megkaptam:SPUR 1
lóré Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1134
 Köszönöm szépen,ez gyors volt.
Előzmény: Törölt nick (1133)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1133
Előzmény: lóré (1132)
lóré Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1132
 Láthatnánk a csillékről képet majd?Ugyanis én bányász vagyok és a kertbe tervezek vasutat,bánya motívummal a központban...A hétvégén hoztam haza a SPUR 1-es gőzösömet , holnap felrakom ide.
Előzmény: Törölt nick (1131)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1131
Hát ez elvitte rendesen a fenemegegye..... :o)
Más: Ma várom a csomagocskámat a munkahelyemen, érkezik benne hat darab Hudson Tipper csille.
Jön a UPS kiszáll a srác kivesz egy 20x20cm dobozt.
No mondom Ebbeeeen hat csille?????
Benne volt.... Kit-ként
Basszus azt nem mondta volna az ángol hogy csináld magad vagony...
No de nem baj. Majd kütyüzök
Küldött viszont hozzá, két tubus olyan ragasztót hogy szerintem ezzel fogják össze a hegeszthetetlen dolgokat.
Még ilyet nem láttam: mint az atom öt perc alatt!!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1130

Hát....ez ilyen sport :) A legkissebb mozdony is 2-3kg körül van, a nagyobbak 4-5kg között, ha meglódul akkor elvisz sokmindent.

 

Előzmény: Törölt nick (1129)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1129
Okos gyerek fedett peront épít, faragott oszlopokkal:
-Adva vagyon 1x1-es léc hegyek megfarag, kidíszít szépen lemér LGB-hez, összecsapol a tetőgerendával.
Magasság profi, szélesség profi.
Tetőre 1/24-es hullámpala padok emberek bele....
Vonatozás.
Egyszercsak hülyegyerek gondol egyet, és kicseréli az LGB szerelvényt, Egy 45t-s bachmannra aztán csutkagáz
No mire odaértem a főkapcsolóhoz a Baki szépen lefektette a peronyt lealázta a Balsafa padokat és 3 nézelődőt.
Fene a bivalyerős hülye mozdonyába......
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1128

Igen, a Märklin karima kissebb, a nagy LGB sínen gond nélkül elmegy, fordítva nem próbáltuk csak. De majd egyszer.

A betonozás a legtutibb módszer ténylegesen, de ha bármi miatt bontani vagy javítani kell, akkor nem lennék a tulaj helyében! A legjobb a töltés alakú téglás módszer, öntőformát kell készíteni fából és gyártani az elemeket. Kispénzűeknek mint én marad a sima tégla, az eddigi tapasztalatok alapján a legjobb és legegyszerűbb, stabil és nincs gond a fű benövésével.

Úgy terveztem, még idén hozok újabb adag kavicsot, hogy újból leszórjam a pályát, de nincs rá szükség, nem süllyedt meg és a gyom sem tud megmaradni benne, nem tud gyökeret ereszteni!

Előzmény: Hernyofan (1127)
Hernyofan Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1127
Igazából még komoly terveim nincsenek a pályát illetően. A minél nagyobb sugarú ívekre természetesen én is gondoltam, főleg annak tudatában, hogy szeretnék majd hozzá személykocsikat építeni egyszer. A sziklakert csak a pálya egy része lenne, úgy képzelem el, hogy a sín megkerüli, és egy állomás lenne a tövében. Nem akarok rá emelkedőket, meg hidakat, mert túl zsúfolt lesz, és úgy már nem az igazi. Ezen a kis állomáson elfér egy olyan kis fűtőház is, mint ami Nálad is van, egy állomásépület, váltóállító torony, Peron, és némi világítás hozzá. Ezt hangulatosan meg lehet csinálni, és nem lesz tőle zsúfolt. A pálya nagyrészét én úgy képzelem, hogy a kert szélén, kb. a kerítésnél menne körbe. Az egyik vége ez a sziklakertes hurok, a másik egy másik hurok lenne, valahol jó messze. De ezt még sokszor át kell majd gondolni, rá is érek még vele bőven.

A pályaépítést nyomon követem jó ideje, figyelem, kik hogyan csinálják. Nekem eddig egy svájci úriember módszere tetszett a legjobban: ő a pálya alatt csinált egy nem túl vastag beton alapot, erre apró kavicsokat szórt, és erre fektette a sínt. Atombiztosnak tűnt.. :)

A Märklin pályán nem biztos, hogy elmenne a Taurus. A Piko az 1-es mérethez külön kerékkészletet árul ( gondolom a nyomkarima kisebb rajta ), elég drágán.
Előzmény: Törölt nick (1126)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1126

Találkozó az rég volt, ellenben ha jó idő van hétvégén nálam szabad a pálya, a G-s modelleket Märklin pályán még nem próbáltuk, fordítva már igen :)

A Taurus nem csúnya, mondjuk én belevágnék egy 1047-re átfestés projectbe a helyedben.

Egy a lényeg, az ívsugarakkal vigyázz, ne a legkissebbet vedd meg, gyúrj a nagyobbra. A kerti vasút építés meg nem a legkönnyebb műfaj, hogy tartós is legyen a pálya.

Nálam egyelőre a jelenlegi verzió a legjobb, hetente 1x átnézem, hogy van -e valami gyomkezdemény, és ennyi, és jól is néz ki. A sziklakert nem tudom mennyire nyerő ötlet, gondolj arra, hogy vezetékeket kell elvezetned, a környezet karbantartást igényel, az emelkedőknek íveknek hely kell, és rengeteget dob a pályán ha épületek is vannak - ez a legújabb tapasztalatom.

Előzmény: Hernyofan (1125)
Hernyofan Creative Commons License 2008.10.28 0 0 1125
Üdvözletem az uraknak!

Nos, tegnap elég érdekes döntést hoztam, magam sem hiszem még el. Úgy esett, hogy betértem a Váci úton lévő M&H-ba, és ha már ott jártam, megkértem az eladót, hogy vegye ki nekem a dobozból a Piko G-s Taurus-át, had' vessek rá egy pillantást. Fényképeken elég torzul néz ki, élőben azonban annyira megtetszett, hogy úgy kellett felvakarni engem a padlóról. Nyomban rendeltem is magamnak egyet Dispolok köntösben. Tehát megejtettem az első szárnycsapkodásaimat a G méretben. :)
Nem titkolt célom, hogy a modellt feljavítom apróságokkal ( talán többen emlékeznek rá, hogy csináltam ezt H0-ás Piko Taurusokkal is ), szép és részletgazdag modellt csinálok belőle.
Ami elindított a lejtőn: a kerti vasutak mindig nagyon tetszettek nekem, főleg sziklakertbe építve, szépen körbeültetve. Az árakat viszont nagyon durvának találtam. Erre robbant be a képbe a Piko. A Taurusa - mint tegnap számomra kiderült - egész jól néz ki, sőt, még sokkal szebbé tehető. A Br218-as már képeken is nagyon szép, és kíváncsian várom az új sínbuszt is. A két európai teherkocsi is nagyon szép, és az áruk is megfizethető ( lassan kell gyűjteni, a H0-ás gyűjteményem is jó 15 évbe telt ). A vágányanyaguk kompatibilis az LGB elemekkel, ha esetleg onnan lenne szükség valamire. Ezenkívűl remélhetőleg a Piko szépen bővíti a kínálatát majd, jön esetleg egy Trax, vagy egy Herkules, mint a Hobby sorozatban. Az eladó szerint kedveltek a Piko G-s cuccok, viszik őket rendesen.

Na most, lenne egy kérdésem: Ti itt többen szoktatok kerti vasutas találkozókat csinálni. Ha megjött ez a masina, esetleg csatlakozhatnék Hozzátok? Lenne pár kérdésem a témával kapcsolatban.
Szobatiszta vagyok, és minden oltásom megvan, nincs ok az aggodalomra. :)

Egyszer majd később nálunk is lehet ilyet csinálni: hely van a pályának, csak a szülőkkel kell elhitetni, hogy nekik kell az a kerti vasút. :) Tavasszal sziklakertet akarnak építeni, így a pálya azon részét már akkor el tudnám készíteni ( erre már engedélyem is van )...
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 1124

Egyről tudok a Füstin kívül, de nincs weboldala, és olyannyira magán, hogy nem látogatható. (Egy családapa készítette a gyerekeinek.)

 

 

Más téma, dobtam fel két videót a jútyúbra a pályáról, nem valami hűdejók, de hát evvan. Legalább látszik mennyire kicsi :(

Bővíteni akarom, egy mellékvonalat tennék hozzá, sima kétvágányos állomással... :D

Előzmény: Törölt nick (1121)
Hernyofan Creative Commons License 2008.10.24 0 0 1123

A BR218 nincs még náluk.

 

Jaj, csak ne is legyen, ne is legyen... Napok óta valami belső hang azt súgja nekem, hogy vennem kell egy olyat. Nincs még pályám, meg egy darab kocsim se, de a Piko két négytengelyes teherkocsija és a 218-as nagyon tetszik. Egész arányosra sikerültek. Az áruk is korrekt.

A Taurust is nézegettem, az már nem lett ilyen jó, de később talán neki tudnék esni, és addig faragni, amíg egy kicsit arányosabb modell lesz belőle.

 

Szülők pont most akarnak a kertjükbe sziklakertet építeni, már régóta oltom beléjük, hogy sziklakert nincs kertivasút nélkül. :) 

Előzmény: Törölt nick (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1122

Oó, kicsit sok a szóismétlés! Elnézést!

Előzmény: Törölt nick (1121)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.23 0 0 1121

Üdv!

Tudom, hogy nem nagyon ide való, de mégis egy kicsit kötődik ide is:

Tud valaki magyar parkvasutakat /Nem a Fütire gondolok, hanem magánkézben lévőket/? Ha tud valaki és van is weboldala, akkor feltenné valaki ide?

Nagyon megköszönném!

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.21 0 0 1120
A Modell&Hobby online shopjában fellistázza már a PIKO G kocsikat, síneket, kiegészítőket, árakkal. A BR218 nincs még náluk.
TEE Creative Commons License 2008.10.18 0 0 1119
Egyelőre nagyon fáradt vagyok, alig aludtam a múlt éjjel a többiek kánon-horkolásától. Felhívlak majd délelőtt.
Előzmény: Törölt nick (1118)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1118
Ha jó idő van gyertek bátran, gyerekestől, mindenestől! Csúszda, traktor, unimog, motorok, minden van nekik ha megunják a vonatozást.
Előzmény: TEE (1117)
TEE Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1117

A gyerek meggyógyult. Vihetném őt is? :-) Angi szerintem nemigen akarna kimozdulni, én meg kérdés milyen állapotban leszek a csömödéri visszaút levezetése után. Térjünk vissza erre szombat este.

Előzmény: Törölt nick (1116)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.17 0 0 1116
Most vasárnap, ha jó idő lesz?
Előzmény: TEE (1115)
TEE Creative Commons License 2008.10.10 0 0 1115

Kedvünk, időnk volna holnap, mert Angi tanfolyamon van egész nap. Csakhogy a Nándi hurutosan köhög, nem vinném nyugodt szívvel a tieid közelébe. :-/

Előzmény: Törölt nick (1113)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 1114
Illatmentes füstölő utolsó 5 cm-e
Előzmény: Törölt nick (1110)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 1113

Zoli a megmentő! :) Apropó, hétvégén ha jó idő van, gyertek át megfuttatni a modelleket. Majd csak összelegózom a vasat addigra :)

 

Ma megint volt látogató óvodáscsoport nálunk :)

Előzmény: TEE (1111)
TEE Creative Commons License 2008.10.10 0 0 1112
Ha már így belejöttem a tanácsadásba: ROTRINGBETÉT! ;-) Beltérbe nem ajánlom.
Előzmény: Törölt nick (1110)
TEE Creative Commons License 2008.10.10 0 0 1111
Ne ess pánikba! Menj el a bótba sörért, a mozdony bízd nyugodtan a Mátéra! :-D
Előzmény: Törölt nick (1109)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.10 0 0 1110

Füstről jut eszembe!

Uraim!

Tud valaki, lehetőleg SOS alapon olyan füstgenerátort, amit bele lehet aplikálni egy LGB start szettes kis gőzösbe (kis, kéttengelyes, "ződ") analóg üzemhez?

Kössz!

csíkos

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!