Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2019.09.15 0 1 380

>Sok értelme nincs a vele kapcsolatos találgatásoknak.

Ehhez képest írtatok eddig róla ötven hozzászólást, és valószínűleg jön majd még legalább harminc. 

Előzmény: Süni2 (372)
RnD Creative Commons License 2019.09.15 -1 2 379

Hozott egy döntést nagyon fiatalon. Aztán a Bercsényivel ott volt a középiskolás vb-n Katarban, azt megnyertük és akkor hirtelen tudatosult benne hogy milyen szuper érzés egy győztes csapatban játszani. Ezt követően nem sokkal kezdeményezték a honosítását. Ez szerintem nem véletlen. És utána majdnem két évet kihagyott a szlovák válogatottal.

 

De legközelebb három év múlva lesz ez a kérdés időszerű szerintem.

 

 

Előzmény: Süni2 (377)
RnD Creative Commons License 2019.09.15 -1 2 378

'...Ezt nem tudtam, viszont nem lepne meg, ha rövidesen a felnőtt válogatottban is pályára lépne szlovák színekben..'

 

Ha magyar válogatott akar lenni, nem fog a felnőttben pályára lépni. Egyébként a tavalyi, 2018-as korosztályos vb-ket is kihagyta, most nyáron amikor az IHF új szabályozása kijött, akkor már majdnem két éve nem játszott a korosztályos szlovák válogatottakban. Július 1-je után már mindegy volt, akkor aztán bevállalta az ifi-EB-t.

Előzmény: Süni2 (372)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 377

Monti! Lancz 17-ben meghozott már egy döntést.

Szerinted Tóth II. Niki mire várt? Miért nem játszott soha szlovák színekben?

Lancz is meghozott egy érzelmi döntést, Tóth II. Niki is.

Ellenkező előjelűt.

Szerinted miért? 

 

Előzmény: RnD (376)
RnD Creative Commons License 2019.09.15 -2 2 376

'...Azért akar szlovák válogatott lenni, mert jobb szlovák válogatottnak lenni, mint semmilyen válogatottban se szerepelni...'

 

Ha ezt az IHF/EHF engedné, a magyar korosztályos válogatottba rögtön behívnák és ott húzójátékos lehetne. És akik nálunk az up-ban kulcsjátékosok, általában a felnőtt NBI-ben is könnyen találnak csapatot. Lancz nem Hudák Anett, ő jóval tehetségesebb és hiányposzton játszik eleve. Én bőven el tudom képzelni őt a magyar felnőtt válogatottban is, ha nem jönnek közbe sérülések.

 

Persze a döntés az övé, nem a miénk.

Előzmény: labdajatek (370)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 375

És a saját korosztályában játszó Horváth Nikit, Kürthi Laurát még meg sem említetted.

Előzmény: labdajatek (370)
hatosfalat Creative Commons License 2019.09.15 0 0 373

Albek Annának miért lenne más a prioritása? Elég sokat gondolom belelölt ő is, meg a család is, nem hiszem, hogy végleg feladnák, pláne akkor, amikor úgy néz ki értelme is lenne a sok munkának. Nem tudom mikor érretségizik, de meglepődnék ha legkésőbb utána nem jönne haza.

Előzmény: Pacsker08 (367)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 372

Ezt nem tudtam, viszont nem lepne meg, ha rövidesen a felnőtt válogatottban is pályára lépne szlovál színekben. Éppenséggel beférne.

Sok értelme nincs a vele kapcsolatos találgatásoknak.

Igaza van Pacskernek. Meg kell becsülni azokat a balkezes fiatalokat, akik most vannak. 

 

Előzmény: RnD (369)
RnD Creative Commons License 2019.09.15 -2 2 371

Három sikeres felnőtt NBI-es szezon után szerintem Lancz jó eséllyel a magyar válogatottat fogja választani. Ha nem annyira megy neki az NBI-ben akkor lehet h a szlovákot. De a magyar válogatott a nagyobb kihívás és a nagyobb lehetőség, és ez egy élsportolónál sokat számít.

labdajatek Creative Commons License 2019.09.15 -1 0 370
Azért akar szlovák válogatott lenni, mert jobb szlovák válogatottnak lenni, mint semmilyen válogatottban se szerepelni.
A magyar válogatottban ott van Klujber,Kiss Niki,Hámori Koni, Planéta,Kovács Anna, és a jövőben ott lehet Albek, vagy Afentaler.
Orosz rulett lenne arra várni, hogy bekerülhet-e a magyar csapatba miközben a szlovák ifiben már ő a sztár. És gondolom a szlovák ifi/junior/felnőtt válogatottban való szereplésért pénz jár, míg a magyar válogatottra való várakozásért nem jár semmi.
El Ghaui megpróbálta, nem jött be.
Előzmény: Tonio 2.0 (363)
RnD Creative Commons License 2019.09.15 -1 1 369

'....Hozzáteszem, Lancz 2022-nyaráig biztosan szlovák UP-válogatott lesz, tehát 2025-ben lehet szó legkorábban az országváltásáról....'

 

Ez így nem igaz, ha ő is úgy gondolja,  akkor 2022-ben már magyar felnőtt válogatott játékos lehet. (Lásd előző hsz.)

 

Előzmény: Süni2 (366)
RnD Creative Commons License 2019.09.15 -1 2 368

Öntsünk akkor tiszta vizet a pohárba.

 

Az IHF legújabb - július elejétől érvényes - szabályzata szerint utánpótláskorban mindenki csak EGY nemzeti válogatottban játszhat, és ha már szerepelt utánpótlás EB-n, vb-n, kvalin vagy versenyen valamelyik ország színeiben, akkor 20 éves koráig csak velük szerepelhet.

 

Azaz: Albek Anna 20 éves koráig csak a magyar up-válogatottban játszhat. Lancz Barbora csak a szlovák válogatottban. Tóth Niki még választhat, de szerintem mindenki tudja h melyik csapatot fogja választani.

 

Húszévesen, a felnőttkor elején  lehetősége van mindenkinek arra h másik ország csapatába átkerüljön. Ebben az esetben csak hat hónapot kell kivárni. (Persze feltétel hogy a másik országnak is állampolgára legyen.)

 

Ez konkrétan azt jelenti hogy Lancz Barbora 21 évesen, félév kihagyás után minden további nélkül játszhat a magyar felnőtt válogatottban, ha ő úgy gondolja. Igaz, ez még arrébb van.

Pacsker08 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 367

Szerintem az itt említettek közül, eltérő okok miatt, de egyikük sem lesz magyar válogatott. 

 

Lancz Barbaránál már szerintem próbálkoztak, akkor nemet mondott, ő szerintem már most szlovák felnőtt (!) válogatott 

kerettag lesz. 

 

Hudák Emma tipikusan az a játékos, aki úgy látszik későn/később érő, a magyar mezőny és edzői kar pedig szerintem ki van hegyezve egy bizonyos körre, akik korábban érők, őket észreveszik, a többieket kevésbé. Hudák sincs bent szerintem abban a belső körben, akiket a válogatottnál számításba vehetnének a közeljövőben (csak hogy hasonló példát említsek, Mihállfy Adrienn, aki idén nem olyan eredményes, mint Hudák, de még mindig csak 22 éves, és nagyon jó adottságú). Így szerintem őt is megkeresi majd a szlovák szövetség, és mivel nálunk eddig nem is nagyon volt téma a válogatottsága, menni fog. 
[Teszem hozzá pont a mosonmagyaróvári edző bízik benne Hudákban, aki az utóbbi években egyre inkább bizonyítja, hogy ért a szakmához, tetszik a Móvár játéka, bár egyelőre nem mindig eredményes] 

 

Albek Anna: ő sem fogja követni szerintem az "általunk elvárt" utat, valószínűleg más lesz nála a prioritás, gyanítom a junior vb után ki fog esni így a pixisből. Azt viszont el tudom képzelni, hogy akár évek múlva fel fog bukkanni, csak elképzelhetőnek látom, hogy az osztrák válogatottban. 

 

Persze ez találgatás, de az feltűnő, hogy a magyar NBI-ben most sem látok annyira sok balkezes átlövőt (egyáltalán nincs: SZISE, Szombathely, Békéscsaba, MTK, Vác; Kisvárdán, Mosonmagyaróváron, Siófokon, Győrben külföldiek; Fehérváron sérült; Debrecenben van 2 magyar, Dunaújvárosban 1, Érden 1, Fradiban 1, és slussz). Összesen 5 (!) játszik most az NBI-ben így, ha jól számolom. De fiatalabb korosztályokból is az említetteken kívül Kürthi Laurát, Horváth Nikit mondanám, de ők néha még szélsőként is feltűnnek, szóval 1 szó mint száz, ahogy én látom, nem állunk jól, és az ifikre igenis jobban kell figyelni (akár a csapat rovására is), mert nagy hiány lesz. 

 

 

 

Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 366

"Eredmény ott nemigen várható."

 

Az olyan játékosok, mint Ogu, Bízik R., vagy Hudák számára a magyar válogatottban sem várható eredmény, mert nincs esélyük bekerülni oda. Akinek volt, illetve van - Kovacsitz, Zácsik és Lakatos - nem is váltanak országot. 

 

Lancznak - aki úgy tűnik, valóban érzelmi döntést hozhatott 2017-ben - val.szeg. volna esélye bekerülni a magyar válogatottba az idő előrehaladtával. Meglátjuk, hogy felülbírálja-e egyszer a mostani döntését. Hozzáteszem, ő 2022-nyaráig biztosan szlovák UP-válogatott lesz, tehát 2025-ben lehet szó legkorábban az országváltásáról.

 

Addig nagyon sok víz lefolyik még a Dunán.

 

 

Előzmény: Tonio 2.0 (363)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.09.15 0 1 365

Soha senki sem híve (én sem), de azért Radulovicsnak örültünk. (OK, lehet, nem mindenki, de a döntő többség.)

Előzmény: Trombozis2 (364)
Trombozis2 Creative Commons License 2019.09.15 -1 1 364

A kötődés pont elég. Jó lenne, ha a jàtèkosok nem a nemzeti csapatok erőssège alapján választanának maguknak csapatot - arra ott vannak a klubok. A válogatott másról szól. A szlovák csapatot pedig nem írnám le, fogalmunk sincs, milyen játékerőt fognak képviselni a következő években. De mindjuk egy Oguntoye, Lancz, Hudák hármassal beljebb lennének az elég valószínű. Végülis ez a játékos döntése kell hogy legyen feltéve, hogy azonosulni tud azzal a nemzeti mezzel, amit felvesz. Én nem vagyok híve a nagy honosításoknak.

Előzmény: Tonio 2.0 (363)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 363

Az mondjuk jó kérdés, miért akar valaki szlovák válogatott lenni, a kötődésen kívül.

Eredmény ott nemigen várható.

Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 362

Kelecsényi egyébként most is benne van a Móvár elnökségében?

Feltűnően sok szlovák válogatottat igazolnak, bár Szarková most ugye sérült.

fransancisco Creative Commons License 2019.09.15 0 0 361
+1
Előzmény: Süni2 (360)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 360

Ha nem volt, akkor ezt rosszul tudtam. Minden esetre szerintem a lánya egyelőre nem vágyik magyar válogatott mezre.

Hudák Emma kapcsán: idő kérdése, hogy szlovák válogatott legyen. 

Akit nagyon sajnálok, az Oguntoye.

Előzmény: fransancisco (356)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 359

A nőknél is felemelik az Eb létszámot 24-re, tehát a szlovák válogatottal stabil Eb résztvevő lehet.

Kb ennyi.

fransancisco Creative Commons License 2019.09.15 0 1 358
Könnyű nekünk a más f*szával a csalánt.
Előzmény: Bamberg58 (357)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.15 -2 0 357

Míg fiatal és egyre jobb. Ki látja a jövőt..? Ha a csillagokat célzod meg akkor biztosan eljutsz Holdra. A szlovákokkal hová jutna? Kockáztat és ki tudja?

Előzmény: fransancisco (355)
fransancisco Creative Commons License 2019.09.15 0 0 356
Lancz Oszkár mikor volt szlovák válogatott?
Előzmény: Süni2 (336)
fransancisco Creative Commons License 2019.09.15 0 0 355
Mert Hudák most annyira boldog, hogy a magyar válogatottat váalsztotta anno.
Előzmény: Bamberg58 (348)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 354

Ha valóban van osztrák állampolgársága, ez is benne van pakliban, ld. még: Kovács Patit! 

Előzmény: Bamberg58 (352)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.15 -1 0 353

Állampolgár

Előzmény: Bamberg58 (352)
Bamberg58 Creative Commons License 2019.09.15 -1 0 352

De már osztrák álkampolgár és a Lancz elmélet szerint, amire válaszoltam, abba a válogatottba, ahogy a szlovákba is, sokkal könnyebb bejutni.

Előzmény: van_Persil (350)
Süni2 Creative Commons License 2019.09.15 0 0 351

Szerintem igen, ezért nem számít légiósnak.

Ez a cikk amúgy beszédes. Ki az, aki - egyedüliként - nem magyar néven szerepel a cikkben, na ki?

https://parameter.sk/rovat/sport/2015/06/05/egy-dunaszerdahelyi-arany-es-egy-ezusterem-gyorbol

Előzmény: hatosfalat (343)
van_Persil Creative Commons License 2019.09.15 0 0 350

Milyen osztrák válogatottban? Vajdasági születésü...

Előzmény: Bamberg58 (349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!