Keresés

Részletes keresés

(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.01 0 0 34316

Azt se mondanám tűzállónak, akkor már inkább CK lappal próbálkoznék.

Nem írtam, de arról lenne szó, hogy egy 6x3,2 m alapterületű garázs egyik végén lenne a munkaterület, de nem állandóra, hanem esetire. Egy elhúzható függönnyel határolnék le alkalomadtán egy pl. 2,5x3,2 m területet.

Tényleg csak gondolati szinten egyelőre, ez egy (házzal egybeépített) “tiszta” garázs, alapvetően nem akarnám porral meg vasreszelékkel teleküldeni. De van némi esély, hogy ki tudnám cuccolni belőle a könnyen éghető dolgokat, vagy azok fémszekrényben lennének a másik végében.

Poroltó meg telefonomon riasztó füstjelző nélkül eszembe se jutna ott szikráztatni. Bepattan egy izzó darab valahova, amit észre sem veszek, aztán arra érek haza, hogy leégett a ház. Vakol, festett tégla meg beton a helyiség belülről, azzal nincs para. Egy szekcionált garázskapu mondjuk pont van a 3,2-es oldalon (ahová gondoltam a hegesztős sarkot) festett fehér szendvicspanelből, hát azon egy idő után valószínűleg lenne némi harci sérülés.

Néha szívesen bütykölnék olyankor is, amikor az időjárás nem engedi. Műhelyt meg csak ezért nem építek a kertbe.

Előzmény: Bmrenault (34315)
Bmrenault Creative Commons License 2023.12.01 0 0 34315

Rétegelt/osb lemez nem jó?

Előzmény: (M)Ákos (34313)
zoppermagnio Creative Commons License 2023.12.01 0 0 34314

az alap hegesztő függőny csak az uv-től, véd. van ott szikraálló is, drágábban.

 

Nekem van műanyag függőnyöm de felesleges volt ezért levettem. nagyon kemény műanyag nem lehet csak úgy elhuzogatni

 

viszont a lángálló takaró puha szövés abból lehet rendes függönyt csinálni. én a mennyezetet vontam be ha meggyullad valami a hegesztéstől lent ne égjen le a tető. Eddig nem volt rá szükség.

 

arról hogy a flex szikrákat állja e valamelyik, nem tudok nyilatkozni.

Előzmény: (M)Ákos (34313)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.01 0 0 34313

Használ valaki otthon vagy melóhelyen hegesztőfüggönyt?

Ha igen, milyen fajtát?

Mennyit bírnak ezek?

Ha közelről kapja az “áldást”, pl. a sarokcsiszoló hányja rá a szikrát vágás közben, akkor az ott lukad?

Csak gondolatilag foglalkozom a lehetőséggel, hogy a tárolónak használt garázsom egy részét tudnám használni vas munkákra, beleértve a hegesztést is.

Persze 100% zárást ezzel sem tudnék elérni, és egy kipattanó szikrával mégis fel tudnám gyújtani a sok egyéb cuccot, de azért gondolkodom rajta.

Pl.: https://www.m.civishegesztohaz.hu/?kat=4&a=53

Bmrenault Creative Commons License 2023.12.01 0 0 34312

Én szoktam amazonozni.

Mehet visszafelé 30 napig kérdés nélkül.

Nekem elég lenne a parkside porbeles.

Csak hát rákaptam az ízére hogy egy jobb 3in1 gép mennyire faszányos meg a kiváncsiság.

Trafós nálam a súly és a beállítások hiánya miatt nem játszik. Azt mégis vettem mert olcsó volt.

Az első 3 in 1 gépem blm klón volt mint az alfaweld 200 as.

https://www.oceanweld.hu/ALFAWELD-HANDY-MIG-200-Synergic-inverteres-hegeszt

Jó gép volt, költöznöm kelett ezért adtam el. Igazából már ez a gép is tud minden olyat ami hobbira kell. 

Aztán vettem a csodámat kb 30eft ért. 2 évig volt meg. Hegesztett de voltak apró hibái szinergikus rendszere szar volt. Nágyon kinái volt.

Most van az egérmozis ami igazából nem szinergikus mert ajánlott beállitást tartalmaz, de teljes szabadságot kapok hogy mit akarok. 3 tekerentyüvel állithatom el a dolgokat.

Beállíthatósága kezelése könnyü, tud cusit alut, van rajta spool gun is, visszaégés gátló.

Jelenleg ez a gép számomra a legjobb. Nincs mire/mért cserélni.

Kiváncsiság más téma mert volna pár gép amit kipróbálnék.

 

 

 

Előzmény: gss (34311)
gss Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34311

Már egy éve nem vettem új hegesztőgépet, pedig félévente kellene! :-)

 

Amazonról én nem mernék venni, filléres bizbaszokat sokat veszek,8eFt-os xray winyó a max amit ilyen helyről veszek (azzal se volt szerencsém)

Előzmény: Bmrenault (34309)
gss Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34310

A nyálam fröcsögését!?!??

Idegfeszültség?!??

 

Neked teljesen elmentek otthonról.

Előzmény: Laci-59 (34308)
Bmrenault Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34309

Azt mért akarod lecserélni??

 

Én találtam egy dp és miget még alkudni is tudnék/cca 60 e ft/ de szerintem sokkal szarabb mint a mostani gépem.

 

https://www.amazon.com.mx/Soldador-MIG-220-visualizaci%C3%B3n-digital/dp/B087FZLVGJ

 

 

Meg van egy ilyen féléje.

https://www.amazon.sg/TOXINCE-Portable-Voltage-Aluminum-MIG230AL/dp/B07YZ593Q3

 

találtam belőle többfélét de ez még valami első generációs ulyhullámos gép lehet a kijelzőből itélve.

Előzmény: gss (34307)
Laci-59 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34308

Miután a nyálad fröcskölésétől leszáradtam lefotóztam a 298- as irásom első szavát.......

Olvasd el.....!

Jóérzés volt számomra,az idegfeszültség érzetű válaszod,köszönöm.

Előzmény: gss (34304)
gss Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34307

Igenis. Értettem. Kérek engedélyt!

:-)))))

 

Nekem is ez az első inverteres gép ami nem fix hűtésű, illetve a nagyon régi trafós gépemet átalakítottam, a hővédelmi 95fokos hőkapcsoló mellé betettem egy 40 fokosat ami a ventit kapcsolta.

Lehet hogy ezt is így kellene megoldani, bár inverternél nem egyértelmű hogy mit kellene figyelni.

...de vsz előbb fogom lecseréléni mint ezt megoldani, pedig nem sokból tartana

 

Előzmény: Bmrenault (34305)
Bmrenault Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34306

ja ventilátor..

Még a trafósók is zúgnak. Volt olyan ami csak hűtéskor kapcsolt be, de addig amig ment fel akart szállni.

Inverteresböl a 4 dik van és ez az utolsó amelyik lekapcsolja a ventilátort de ebben is benne van a hegesztés utáni zúgás.

 

Előzmény: gss (34304)
Bmrenault Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34305

Hát de tegyé rá billenőkapcsolót érted?! nemérted?! ez ulyhullámos billenőkapcsoló. plity platy..

Sőt ki is veheted belőle a ventit azt is a csunya gonosz gyártó kereskedő teszi be hogy drágább legyen.

Előzmény: gss (34304)
gss Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34304

Hát majdnem leestem a székemről akkorát röhögtem.

Még soha nem hallottam "túláramvédő kondikról".

Mesélj még! Ez hasonló mint a kondenzátoros egyenirányítás?

:-)))))

 

Túlfeszültséget lehet védeni kondival (bár szerintem azok nem a durranós elektrolit kondik hanem pl kerámia ha jól tudom)

Ha nem érted a feszültség és az áramerősség közti különbséget olvass utána.

Esetleg a simító kondik durranhattak neked el amik a kimeneten vannak.

Tényleg ideje lenne vagy megtanulnod az elektromos alapfogalmakat vagy elfelejtened hogy ebben a témában bármit is leírj mert ordenáré baromságokat írsz elektromosságról.

Ha megkérhetlek a ventilátor bekötésében se adj tanácsot, meg a rádió kezelésében se.

 

 

Előzmény: Laci-59 (34298)
Laci-59 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34303

Jó az elképzelésed,én falra akaszottam a kb 10mm2- ert sem elérő kábeleket, Aztán amikor az autóm akksija bizonytalanná vált,vettem négy akku csipeszt,és bikakábelt csináltam a kb 2m- es vezetékekből. Igaz,ezidáig nem használtam,de néhány másodper terhelésre lehet,hogy használható......

Én 35mm2- es 6 , és 8m- es kábelokkal dolgozom,és rézből készült fogóval,és pillanatszoritó test csatlakozást..........

Előzmény: MrJones512 (34302)
MrJones512 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34302

 

"A kábelokat szerintem csak a gép vásárláskori próbára adják,csak úgy szuvenirként."

 

Ha jól tudom, akkor az ilyesmiket azért adják, mert kötelező használatra képes állapotban árulni a cuccokat. (Ettől még szerintem nem lenne muszáj pajzsot adni egy hegesztőhöz, vagy akár salakolót, de ki vagyok én?)

Mindegy!

 

Ha elkezded használni őket, akkor rakétasebesen amortizálódnak le (a mindig precízen, a kofferjében hordott Syriusunk kábelei cca. 20 kiszállás után jó, ha a fele keresztmetszetüket tudták és már újra kellett őket blankolni-csatizni - üzemszerű használatban ez lett volna ugye kábé egy hónap).

 

Igazából ezeknek a kábeleknek az egyetlen szóba jöhető ésszerű felhasználása az a VÉSZTARTALÉK.

Arra jók, hogy ha valami miatt véletlenül tönkremegy/megsérül a "rendes" kábeled (amit vettél a hozzáadott kalap szar helyett), akkor legyen egy beugró, ami kibírja a sürgős(!) javításig/beszerzésig.

Előzmény: Laci-59 (34280)
MrJones512 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34301

 

"A pajzshoz való plexi jó is lenne rá, hogy hogyan lehetne kulturáltan rögzíteni, az más kérdés."

 

A legkulturáltabban úgy, hogy kiemeled a helyéről a kijelző paneljét és előbb berakod a "plexit", majd vissza a panelt. Kábé pont úgy, ahogyan a pajzsoknál is csináljuk.

Oszt' ha szerencséd van, akkor befért.

Ha nincs, akkor csak valamilyen ráragasztós megoldás jöhet szóba.

 

Mondjuk, én nem csinálnék belőle ügyet. Már csak azért sem, mert a szikrától-olvadéktól úgyis az egész gépet illik megvédeni, nem csak a kijelzőt. Az meg ott kezdődik, hogy nix gép melletti hegesztés!

Előzmény: (M)Ákos (34282)
MrJones512 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34300

Hát... na!

A kipróbálós videók műfajában ennél többet és jobbat nem is várnék, pláne egy nem-hegesztőtől. Ritka böcsületes és egyenes volt végig a faszi. Nem érződött róla se "szponzoráció" (reklám), sem pedig a csilliós gépcsodákhoz szokott profik lenézése (fika).

Korrektül elmondta, hogy mi a szar a gépen és mi a jó. És azt is, hogy SZERINTE (laikus vélemény) mi a szar és mi a jó. És ennyi.

Ja, ezeken kívül még a lehetséges fejlesztésekbe is belement a gyártó felé, ami szerintem külön becsülendő! (Ilyen előregondolkodást nálunk egy mérnöktől várna az ember, nem egy autószerelőtől.)

 

Azt kell, hogy mondjam: ez alapján a videó alapján LEHET dönteni arról, hogy az ember akar-e egy ilyen gépet, vagy sem.

Példaértékű videó volt, no!

  

Külön szórakoztató volt látni, ahogy a kicsomagolás közbeni bosszúsága (a hitvány "hozzáadott érték", vagy épp a saját bénázásai fölött) a használatban lassan átmegy a játék izgalmába-örömébe. A fickó kezdte élvezni a hegesztést - aminél jobb ajánlólevél szerintem nem is létezik!

 

Ilyen hosszú bemutatót részint még nem is láttam, részint pedig eddig még soha, egyszer sem néztem meg elejétől végig.

Eddig...

 

Köszi a linket!

Előzmény: (M)Ákos (34255)
MrJones512 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34299

Huhh... Jól belemásztál. Köszi!

 

Csak folyattam a nyálam, de úgy néz ki, hogy meg is maradok azon a szinten: tegnap megnéztem az árukeresőn, aztán kidobott nekem valami 290K-s legolcsóbb árat.

Hát... ha nem ülök, leülök!

 

Előzmény: (M)Ákos (34277)
Laci-59 Creative Commons License 2023.11.30 -2 0 34298

Nemértek a szupergépek kütyüjeihez,de leirom,hogy én hogy jártam az indokolatlanul sűrű ki,és bekapcsolásaimmal. Igaz,ac , dc awi gép,amiben a hálózati bemenő panelon vannak túláramkorlátozó kondik. Ezek felhevültek,ledurrant a bakelit szinű burkolatuk,és minden inditáskor csettenés volt hallható. Hasonló áramáthúzás,mint a jàrművek gyújtószikrája pipa nélkül. A szerviz kihavitotta,szerencsém volt,mert a garancia téritette.

 

Ha ennyire zavar a ventilátor hangja,a vezetékére köss egy pici billenőkapcsolót.

Az másodlagos dolog,hogy ha elfelejted hegesztés előtt visszakapcsolni,és túlhevül a gépsor.......

Vajon megér e ennyit az a kis plussz hang........

Én emelném a rádió hangerejét.........

Előzmény: gss (34297)
gss Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34297

Az ilyen ujjhullámos egérmozis, pulzusos, 4görgős gép felesleges lenne nekem.A jelenlegit is alig használom.

Tulképp az enyémen is ki lehet kapcsolni manuálisan: a főkapcsolót egy pillanatra lenyomom-vissza és igy csak pár másodpercig megy.

Ha a rádióba olyan van amit hallani akarok így szoktam.

1-2 percig menne nem zavarna, de rohadjon meg 10 percig minek megy egy pötty után

Gondolom nincs benne üzemi hőérzékelő ezért túlbiztosítva kell a 10perc, bár a vezérlő programjában szerintem egyszerűen megoldható lenne hogy az áram és a hegesztési idő nagyságából számoljon egy biztonságos hűtési időt.

...de ettől meg a hosszú gáz utánafolyástól eltekintve nagyon jó kis gép.

Előzmény: refse2 (34296)
refse2 Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34296

Ezen a gépen ki lehet kapcsolni a ventilátort manuálisan is, nem kell megvárni a 10 percet.

És persze állítható a gáz elő-utó áramlás is.

Előzmény: gss (34294)
Versity Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34295

Fene tudja engem,ez nem zavar. Legalább hallom hogy még működik😀! Lekapcsolás után azért relatíve rövid időn bellül elhalkul,nem búg percekig. A műküdésközbeni gáz utánfolyása meg passz. Elengedem a gombot,és igen,fújja még egy pillanatig,dehát védőgáz,védelmet képez a varratnak. Próbálok majd időt szakítani,hogy tanuljak vele dolgozni,de elég zsúfoltak a napjaim. 24/24 be tikk-takkba dolgozom úgymond,az otthon töltött napjaimban meg a házzal vagyok elfoglalva. Bár mostmár eggyre kevesebbet lehet kint tevékenykedni,de azért nem kell kogy unatkozzak. 

Előzmény: gss (34294)
gss Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34294

Thx, akkor nem töröm a fejem a cserén, (a te géped nagytestvére(200A-es) is jó áron van jelenleg).

Jelenlegi BLM 2200 gépem ventilátora 10 percig megy egy kis heft után is, engem nagyon zavar.

+a gáz utánfolyása is hosszú, pazarolja a co-t

Versity Creative Commons License 2023.11.30 0 0 34293

Szerintem folyamatosan megy. Bekapcsolás után jön a búgó géphang,asszem az a ventilátor hangja,és kikapcsolásig,vagyis utána is még egy rövid ideig megy,majd megáll. Pont mint a kicsi Alfaweldemen. Sokat nem használltam,csak próba erejéig. 

Előzmény: gss (34292)
gss Creative Commons License 2023.11.29 0 0 34292

A ventilátora folyamatosan megy vagy kikapcsol ha nem hegesztesz vele?

...ha kikapcsol mennyi idő után?

 

Előzmény: Versity (34291)
Versity Creative Commons License 2023.11.29 0 0 34291

Ma megkaptam a palackomat,meg egy hozzá való reduktort. Az Alfaweldtöl rendeltem meg végül is. A palack is meg a reduktor is még "akciós" volt(hamár a gépet elsiettem🙂). Úgyhogy teljes a gép.  Beüzemeltem,meg ki is próbáltam. Működik,aztán majd lassacskán biztosan kitapasztalom.

Bmrenault Creative Commons License 2023.11.28 0 0 34290

Na ez pont szarul látható. Nagyon tükrözödik de kézrátétellel megoldható.

Előzmény: (M)Ákos (34289)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.11.28 0 0 34289

Jah, én arra gondoltam, hogy ha plusz plexi (vagy bármi) kerülne rá, akkor a mögé ne menjen be a por. Vagy körben tömítettnek kéne lennie, vagy pl. felhajthatónak.

Tűző napsütésben mennyire látható jól egy ilyen képernyő? Más is válaszolhat. Élőben még nem láttam ilyet.

Előzmény: Bmrenault (34284)
Bmrenault Creative Commons License 2023.11.28 0 0 34288

Elég hosszúak a munkakábelek hogy ne szikrázzak bele :D.

Még egy kis gurigát se füstöltem el vele..

Előzmény: Laci-59 (34287)
Laci-59 Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 34287

Bocs,hogy bele vauuuuu. Ez hobbi,vagy barkács coport is,igy merészelek egy ötletet mondani. Van több méretű eldobható ételszállitó műanyag doboz. Válassz egy megfelelő méretet. A magasságát vágd el poti magasságra. Zsanérnak lehet használni akár vászonos ragasztószalagot is. Máris megvan a kijelző por,és szikra elleni védelme........

Előzmény: Bmrenault (34286)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!