Keresés

Részletes keresés

mamoncsi Creative Commons License 2009.07.30 0 0 1384
Sziasztok!Több helyen olvastam, hogy fondanthoz a marsmallowt a boltban veszitek, ha csak ilyen vegyes színűt kapok abból milyen szín lesz?????hol lehet kapni sima fehéret? Mi a legjobb színezési technikátok?Kösziii
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1383
Ha saját specialitás, akkor nem nagyon lesz meg a receptje sehol, mert nem adják ki, akkor sem, ha nincs levédetve. Meg lehet próbálni utánozni, kitalálni, hogy mi van benne, és kísérletezni otthon, de konkrét recept nem hiszem, hogy lesz.
Előzmény: olaj1 (1381)
mamoncsi Creative Commons License 2009.07.28 0 0 1382
Sziasztok ma leltem rá erre a könyvre, gondoltam megosztom veletek, hátha még nem láttátok
http://data.hu/get/500920/The_Merehurst_cake_decorator.PDF.html
olaj1 Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1381

Szia!

 

Az a baj, hogy csak rendelhető, de nincs leírása!

http://www.meszaroscukraszda.hu/mc.php?base=tortarendeles&id=12

 

 

Előzmény: bnorsi* (1380)
bnorsi* Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1380
Sziasztok!
Én sem ismerem azt a sütit, de keresőbe beírva nem dobja ki?
Ma csináltam egy fondantot. Kicsit lágy lett, kell még bele cukor. Ez az első alkotásom belőle. Nem tökéletes, de a család szerint szebb,mint a boltiak Persze ők elfogultak
verzsike Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1379
Sajna lén még nem is hallottam ilyen nevű sütiről.
Előzmény: olaj1 (1377)
mamoncsi Creative Commons License 2009.07.24 0 0 1378
Köszönöm szépen!
Igen a torta tetejét levágtam én is, csak odáig nem jutottam el, hogy megkellene fordítani, na a legközelebbinél már ezt fogom tenni és a hütőbe is csak fél órára tettem be a csoki ráöntése elött....Köszönöm a tanácsot!
Előzmény: hannabori (1375)
olaj1 Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1377

Sziasztok!

 

Valaki leírná a Morgan kapitány sütemény (torta) receptjét?

 

Köszönöm!

bnorsi* Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1376
Verzsike, ez a torta nagyon szép lett! Nekem sokkal jobban tetszik, mint az eddigiek. Nem a kivitelezés, az eddig is tökéletes volt, hanem a modernebb stílus.
Mikor vettem az unideket a boltban azt mondta a hölgy, hogy ne porcukron csináljam hanem keményítőn, mert az nem ragad. Azóta máshol is olvastam ezt. Mivel a masszát eladtam barátnőmnek, így holnap megpróbálok fondantot készíteni. Nem pillecukorból, hanem ahogy a desszert.eu-n van. Igaz csak koronás porcukrot kaptam, de csak jó lesz az is. Virágokat szeretnék csinálni.

Itt egy csokibevonó. Nem használtam még, de nekem ez elég szimpi, szerintem jól lehet vele dolgozni.

Ganache: egy tejszínnel vagy vajjal összekevert olvasztott csoki, amit nagyon szépen lehet torták bevonására, töltésére, csokibomba bevonásához, csokigolyókhoz stb. használni. Szerintem a legfinomabb csokimázat ebből lehet csinálni, szinte mindenre fel lehet használni amihez csoki kell. Lehet belőle sűrűbb krémet csinálni amit truffle golyókhoz vagy töltelékhez kiváló, vagy ha hígabb, akkor öntetnek használhatjuk. A ganache-t fel is habosíthatjuk és tortába tölthetjük. Ha lehet akkor a legjobb minőségű csokit használjuk ehhez.

GANACHE
Hozzávalók: (ezt az adagot a felére is lecsökkentheted, ha túl sok mázat nem akarsz csinálni).
480 ml habtejszín vagy főző tejszín
56 dkg feldarabolt csoki (aki szereti az étcsokit az rakhat bele azt)



A feldarabolt csokit rakd egy mélyebb edénybe, a tejszínt melegítsd meg egy másik edényben annyira, hogy ki ne fusson, tehát csak forráspontig, majd öntsd a csoki tetejére, hagyd állni egy kicsit majd addig keverd egy fakanállal amíg teljesen fel nem oldódik az összes csoki. Lehet ízesíteni esetleg kevés mézzel amitől szép fénye lesz a máznak, alkohollal, fahéjjal, ha édesebbre szeretnénk akkor a tejszint cukorral együtt melegítsük fel.

Hűtőben sokáig eltartható és újra melegítve felhasználható.

Ha fel akarjuk habosítani akkor addig varjunk vele amíg kihűl, majd egy habverővel verjük jó habosra. Keverhetünk bele vajat is ha dúsítani akarjuk. Ha máznak használjuk, akkor várjunk vele amíg kicsit kihűl, majd a torta közepébe öntve hagyjuk szétfolyni és gyorsan egyengessük el egy késsel.

Ugyan ezt meg lehet csinálni fehér csokival is csak ott majdnem dupla mennyiségű csokit használjuk, mint tejszint.


Előzmény: verzsike (1374)
hannabori Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1375

Pedig az epres tortás is pazar!!

A legfontosabb hogy a tortalap dundori tetejét egyenesre vágd, és fordítsd meg a lapot, az alja lesz a teteje!-az 100% hogy egyenes, az elvágás ahoz kell hogy biztos talpon álljon.

Úgy kend be a tortát, hogy a szélén is maradjon kis él-szerű perem, ne legyen lefeléhajló a széle. A tortádat ezután jópár órát dermezd a hűtőben, azután vond be csokival.

Az olvasztott csoki ne legyen meleg, se langyos. Mikor rámered a tortára, szűrőn át engedd rá, kenegesd el de úgy hogy az alattalévő krémhez ne érj.

Hát ennyi.

Sajnos egy dolog amit tanultam, és egy másik dolog a gyakorlat.

Az pedig nekem nincs:( Csak amit itthon alkotok:)

Ha nem megy, /nekem nagyon ritkán sikerül szakmailag tökéleteset/ akkor sincs baj, keress olyat ahol ezek a dolgok nem nagyon számítanak, ilyet pl:

/szerintem nagyon szuper!!!! 2 oldal,  de valami szuper látványos torta/

 

Nem semmi fantázia kell egy ilyen tortához, innét is gratulálok hozzá!!!

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:mA16CxJ5mJoJ:www.ritakonyhaja.hu/nassolda/tortak/2052-gyumolcskosar-torta-cassata-torta.html+torta+bet%C3%B6lt%C3%A9se+vide%C3%B3&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

Előzmény: mamoncsi (1372)
verzsike Creative Commons License 2009.07.23 0 0 1374

Sziasztok!

 

Sajnos nekem az összes porcukorban csalódnom kellett már.  Eddig még bíztam a lila zacskósban, de a hétvégén mikor sütöttem a testvéremék esküvői tortáját, abban is csalódtam. Össze vissza ragadt tőle az unidec és hiába szitáltam át, még a nyújtólapon is becsomósodott.

Azért megbírkóztam vele, a végeredmény:

 

 

Sajnos nincs még jobb képem, mert a nagy rohanásban elfelejtettem lefotózni mikor készen lett. Remélem a fotós csinált egy igazán jót, csak az később lesz kész.

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1373
Igen, csak a csillám jó, marcipánhoz is, minden mástól törik, ezt már kitapasztaltam :) ez a keményítő is jó ötlet, bár a sima, hagyományos tojásfehérjés cukormáz teljesen jól működik. No de hát sebaj, jó pap holtig tanul :)
Előzmény: bnorsi* (1366)
mamoncsi Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1372
Szia Hannabori!Dehogy haragszom érte köszi h segítettél, nekem ez volt az első ilyen csokidíszem és sosem tanultam, szóval ez csak ilyen házigyártmány :-)))

Viszont ha te tanultad ezt tudnál nekem segíteni az első kérdésemben is?hogy lehet a lehető legszebben és legegyenletesebben rátenni a torta tetejére a csokoládét (olvasztott csokit)?Bekentem elötte a tortát krémmel is.Ez nem az eper hanem egy másik, az nem lett annyira szép.....
hannabori Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1371
Természetesem mi, mert annyi időnk volt gyakorlaton..:) -ez megvariáltuk, megcsináltuk ugyanezt ovális körökből, szivecskékből, hullámvonallal, mindenhogyan jól mutat csak az arányosság a lényeg.
Előzmény: hannabori (1370)
hannabori Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1370

Nagyon gusztusos!

Irígylem akinek készült, lehűtve ebben a melegben fantasztikus lehet!!

Mamoncsi a csokidíszeket te csináltad ugye?

Segíthetek egy kicsit nem haragszol meg érte?

Mi gyakorlaton így tanultuk, le is rajzoltam, fotóztam.

Először egy magas vékony háromszöget rajzoltunk meg csokiból, és alá egy alacsonyabb szélesebbet, majd egy arányosan mégszélesebbet, alacsonyabbat.

Nagyon hülyén írtam le..:))) De a rajz segít:)

Ha egy-két db kell csinálhatod jó nagyra 5-7 háromszöggel is:)

 

Előzmény: mamoncsi (1369)
mamoncsi Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1369
Bocsi, de elöbb nem sikerült mellékelni a képet Na majd most :-)epertotám
mamoncsi Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1368
Ez az én epertortám
mamoncsi Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1367
Sziasztok! Még csak ma találtam rá a fórumotokra, és nagyon tetszik. A segítségeteket szeretném kérni, hogy lehet a lehető legszebben és legegyenletesebben rátenni a torta tetejére a csokoládét (olvasztott csokit)???? Köszi előre is
bnorsi* Creative Commons License 2009.07.22 0 0 1366
Maczy, most olvastam, hogy a külföldi porcukrok tartalmaznak kukoricakeményítőt. Mivel a legtöbb recept onnan van, így érdemes a porcukorba azt is rakni. Illetve a Csillám porcukrot javasolják, nem a Koronásat. Kávédarálón ledarálni és párszor átszitálni.
Előzmény: Törölt nick (1362)
hannabori Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1365

Ez egy sütőforma, méghozzá nem is picike. Szerintem épp sütéshez való.

De biztos ami fix lefotóztam a dobozát.

A tippet köszönöm!:) Piskóta sül majd benne.

 

Előzmény: trigi0722 (1364)
trigi0722 Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1364
Biztosan jó ez sütéshez? Ha igen, piskótatésztát tegyél bele .
Előzmény: hannabori (1363)
hannabori Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1363

Ezt most kaptam, kérhetnék hozzá receptet tőletek?

Mit süthetek benne? Piskótát, mézest? Vagy??

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1362
Köszi. Szitáltam, de akkor ezek szerint nem eléggé... na, majd legközelebb :)
Előzmény: ZsuR (1360)
bnorsi* Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1361
ZsuR, ez a rózsa gyönyörű! Remélem sikerül nekem is. Találtam pár videót a neten hogyan készül. Persze mindenki másként csinálja, egyik csak sikerül nekem is.

Verzsike, köszi! Csak jól gondoltam akkor, hogy egyeznek a számozások. Azért nem mindegy mennyiért veszi meg az ember lényegében ugyan azt. Vannak más csövek is náluk ezek szerint, ami nincs fent? Mert az 1M kellene nekem és azt nem találtam. A könyvvel kacérkodok én is. Most 5500 ft. Lehet azt kérem a házassági évfordulónkra. Az van a legközelebb, mint ünnep.
ZsuR Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1360
Most hogy olvastam a "cukorliszt" kifejezest jutott eszembe a dugulas lehet a csomos porcukortol is. Jol at kell szitalni, tobbszor ( "Confectioners Sugar 10-X Powdered" ) ha lehet, es biztosra menni, hogy igazan finomra van daralva.
Előzmény: Törölt nick (1347)
verzsike Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1359

Sziasztok!

 

Orsi! A kis virágokat az unidec masszából csináltam, amivel be volt vonva a torta. Sőregitől rendeltem a könyv+kiszúró készletet.

 

A díszítőcsövek számát én mindig a wilton évkönyvből nézem és aszerint rendelem a sőregitől. Eddig mindig jó volt. Ha nem találom azt a számot, e-mailt írok neki és aszerint küldi.

Előzmény: bnorsi* (1346)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1358
cukorliszt=porcukor, de sokszor atszitalt. Ha van benne kicsi csomo, randa lesz a virag, lehet el is dugul a cso tole.
Előzmény: bnorsi* (1356)
ZsuR Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1357
En a "Royal Icing" - meringue poros - viragot jobban szeretem, mert lehet elore kesziteni, es az jo, nem szeretek mindent az utolso percben csinalni. Nem erzekeny a hore - ha nincs teljesen kihulve a vajkremes virag nem tetszik, olyan mintha izzadna.
Előzmény: bnorsi* (1354)
bnorsi* Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1356
Férjem is kérdezte, hogy miért nem csinálok eladásra tortát. Na ezért egyrészt, másrészt meg messze vagyok én még attól. Bár a család szerint ízben ezerszer jobbak a tortáim a cukrászdainál és kinézetre is. Legalábbis amit itt a közelben készítenek. Komolyan, néha sírni tudnék ahogy összedobálják. De nem fenyeget minket az a veszély, hogy rendelni kelljen, míg egyben vagyok :)
Ide tudsz nekem írni a porral kapcsolatban: bereirobi@infotik.eu



Ezeket a recepteket találtam:

Glazúr:

1. Meringue porral

500 gr cukorliszt ( na ezt hol veszek???? )
30 gr meringue por
8 cl langyos víz
5 ml ecet

2. Tojás fehérjével

500 - 600 gr cukorliszt
3 tojás fehérje
5 ml ecet, vagy kevés citromsav

A cukor felét a többi anyaggal elkeverjük, majd a maradék cukrot hozzáadva, habosra keverjük.

Puhább állaghoz több vizet, keményebbhez plusz cukrot adhatunk. Gyorsan szárad, ezért használat közben, nedves ruhával takarjuk le!


Illetve:
Szerintem gyakorolni ezzel fogok, mert olcsó és a meringue porral már csak akkor amikor szépek


Royal Icing:



Ez a krém főleg szövegek minták írásához - rajzolásához, virágdíszekhez jó, és teljesen keményre meg tud száradni. Tehát előre is lehet virágokat csinálni és később felhasználni akár 1 év elteltével. Nagyon fontos hogy minden edény, kanál, keverő lapát stb. teljesen zsiradék mentes legyen, mert különben nem verődik fel a krém arra szilárdságra ,amivel dolgozni lehetne, és egy idő után összeesik a krém.)



Hozzávalók:

1 tojás fehérje (szobahőmérsékletű)
kb. 25 dk porcukor átszitálva
1-2 csöpp citromlé
ha színezni akarjuk, akkor ételfestékkel jól színezhető.



Elkészítése:
A tojásfehérjéhez fokozatosan kis mennyiségben adagoljuk a cukrot, közben hozzáadjuk a citromlevet is és addig keverjük a mixerrel amíg a cukor el nem fogy és lassan mindet hozzá nem adtuk a tojásfehérjéhez. Akkor van kész a az icing ( kb. 10 perc keverés után), amikor a hab kifényesedik és ha belenyomjuk a kanál domború oldalát, akkor csúcsosra fel lehet húzni és a krém úgy is marad. Különböző szilárdságúra lehet keverni attól függően, mi a célunk vele. Ha írni akarunk vele a tortara akkor lágyabbra kell hagyni a krémet vagy is kevesebb cukrot adunk hozzá... virágokhoz sűrűbb krémet kell keverni.

Nagyon fontos hogy nedves konyharuhával letakarjuk a tálat, amiben a krémet tartjuk tortadíszítés közben, mert nagyon hamar megszárad. Légmentesen lezárva el lehet tárolni egy darabig a fel nem használt krémet. Én tojásfehérje port használok és nem igazi tojást, tehát nem tudom az igazi tojásból készült meddig áll el... a porból készültet hónapokig lehet tárolni. Nagyon jól fel lehet használni ezt a krémet "ragasztó" anyagként a tortánál, mert kő keményre megszárad.
Előzmény: Törölt nick (1355)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.20 0 0 1355
Zsur, köszi, akkor én voltam a a béna, mint sejtettem is :) mondjuk nem sokat szoktam nyomócsövezni glazúrral, ha igen, akkor is sima papírzsák, csücske levágva, szóval olyan hejdenagy motiváció sem volt, hogy kísérletezzek még ott frissiben :) na de majd.
(egyelőre leginkább sütőpapírból készített instant zsákokat használok, mert azt akkorára csinálom, amekkorára kell, és nem kell mosogatni :D )

Bnorsi, szívesen adok, majd egyeztessünk :) a vonattorta meg hát... szóval gyönyörű nem lett, de szerencsére 1 évesnek ment, így neki elég volt az is, ha aranyos :) meg hosszú útra vitték a negyven fokban, tejszínes krémmel, szóval ilyen IKEA dizájnos volt a dolog, hogy én legyártottam a veszélyesebb részeket, és megmutattam, hova rakják :) (igazából péntek du. 1-re kellett kész lennie, és reggel fél hatkor derült ki, hogy nem kötött meg a krém, és esik szét az egész. 10 óra tájban már biztos voltam benne, hogy buktam az egészet, aztán 11:30-ra befutott az uram a közben kitörpölt vésztervhez a hozzávalókkal, és ketten együtt másfél óra alatt megmentettük-újravontuk, díszítettük az egészet. Sohasohasoha többet nem akarok ilyennel szembesülni, pfff)
Előzmény: bnorsi* (1354)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!