Keresés

Részletes keresés

Nick_X14XE Creative Commons License 2015.01.11 0 0 3318

Igen, tévedsz. :) _Relatív_ páratartalomról beszélünk, azaz függ a hőmérséklettől max. mennyi vizet tud magábantartani a levegő. (Az a 100% adott hőmérsékleten.)

Ha a mostani kinti hideg 5-8 fok körüli, 90-100%-osan telített levegővel sikerül teljes egészében lecserélned a szoba levegőjét, és felmelegszik,

akkor a relatív páratartalma 35-40% körül lesz csak.

Előzmény: NoOne_1976 (3316)
Isti_1 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 3317

"Felmerült bennem a kérdés, hogy jó lenne tudni hogy állunk, mert akkor kapcsolnám be, amikor szükséges."

Én úgy tudtam, hogy ez a típus rendelkezik páratartalom mérővel, és ha a beállított páratartalom fölé megy magától bekapcsol. Ez nem így van?

Előzmény: NoOne_1976 (3314)
NoOne_1976 Creative Commons License 2015.01.11 0 0 3316

Örülök neki, ha ez normális, mert akkor a készülékkel semmi gond. Csak akkor ez azt jelenti, hogy hiába szellőztetnék egy nap többször is, valójában a levegőt cserélném, de az még párásabb volna, mint ami a szobában van. Vagyis a szellőztetéssel pont a penészedéshez járulnék hozzá, mert feljebb vinném a lakás páratartalmát? Vagy tévedek?

Előzmény: Petya79 (3315)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 3315

"A szobában az állomást és a külső érzékelőt egymás mellé tettem és 5%-os eltérést mutatott."

 

"Otthoni célú" eszközöknél 5% eltérés simán belefér.

 

 

"Normális az, hogy kint napközben 70%-os volt a páratartalom miközben tiszta idő volt, sütött a nap, most meg 6,5 fokot mutat, meg 90%-os páratartalmat?"

 

Persze. Nálunk Szegeden például:

 

http://adatok.geo.u-szeged.hu/relative-humidity.php

 

Előzmény: NoOne_1976 (3314)
NoOne_1976 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 3314

Karácsony előtt én is beszereztem egy Midea MDDG-20DEN3  páramentesítőt. Teszi is a dolgát szépen, gyűjtötte rendesen a vizet. Most, hogy csökkent a páratartalom, felmerült bennem a kérdés, hogy jó lenne tudni hogy állunk, mert akkor kapcsolnám be, amikor szükséges. Ezért vettem egy időjárás állomást, külső érzékelővel.

 

A szobában az állomást és a külső érzékelőt egymás mellé tettem és 5%-os eltérést mutatott. Gondolom ezt ugyanúgy el kell fogadnom, mint, ahogy a Midea sem azt mutatta korábban, mint a kölcsönkért állomás.

 

A mai nap kivittem kintre a külső egységet. Ahogy kell, egy csavarra felakasztottam a bejárattól 2 méterre a falon.

 

Normális az, hogy kint napközben 70%-os volt a páratartalom miközben tiszta idő volt, sütött a nap, most meg 6,5 fokot mutat, meg 90%-os páratartalmat?

Petya79 Creative Commons License 2015.01.10 0 0 3313

Bocs, jogos! Gondolom, Isti is az MDDG-re célzott.

Előzmény: klimakiraly (3312)
klimakiraly Creative Commons License 2015.01.09 0 0 3312

Ne ijesztgess, MDDH még remélem nincs Magyarországon csak MDDG

Előzmény: Petya79 (3311)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.09 0 0 3311

A Midea MDDH-20DEN3 nagyobb kapacitású (20 liter/nap), és a maximális léghozama kétszer nagyobb (195 m3/h), mint a Sinclair CFO-16E-nek.

 

Ha a Mideát (MDDH-20DEN3) egy azonos kapacitású Sinclair géppel hasonlítanád össze (CFO-20N), ott az Általad említett kritériumokban (fogyasztás, zajszint) már nem lenne számottevő különbség.

Előzmény: Isti_1 (3310)
Isti_1 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3310

Kinéztem 2 páramentesítő készüléket:

1, Sinclair CFO-16E

2, Midea MDDH-20DEN3

 

Az első csendesebb és kevesebbet fogyaszt, a második viszont kijelzi a páratartalmat.

Melyiket ajánljátok, van aki használja valamelyiket? Mik a tapasztalatok?

UazosMisi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3309

hát igen, szar kivitelezés tény és való! Nálunk nagyon korrektek voltak a srácok ismernek is sok emberkét a faluban, nemrégibben egyeduralkodó lett a környéken tehát muszáj nékik minőségi munkátvégezni! Még a korábban említett ablakokban is ujrafujta a purhabot amikor meglátta mert pár helyen úgymond eltűnt! Német profillal dolgoznak a vasalatot nemtudom milyen egyáltalán nincs Velük probléma! Még amikor két cég volt akkor a mostanra bezárt cég német rendszerre állt rá, a jelenlegi valamiféle olcsóbb anyagra hogy az elsőbbséget tartani tudja aztán voltak is problémák még a 60x60 ablakkal is! Most nagyon jók, korrektek! Csak az a baj hogy ez nincs mindenhol így, es ennek a kárát a megrendelő látja! Egy kicsit elkanyarodtam, csak elmeséltem a helyi dolgokat!

Üdv Tibor

Előzmény: Petya79 (3306)
0l0 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3308

A kakaszag miatt az időzítős ventilátor amúgy sem hülyeség, ha emellett kerülne egy két bála kőzetgyapot a tetejére némi túllógással az jobb, mint fűteni a hőhidat. Az ajtó légtömörségét is csökkenteni kellene, ha túlságosan jól zár. Ha mindez nem elég, akkor porcelán foglalat+ 100 wattos izzó a mennyezetre, és ha kell maradhat égve.

Előzmény: Tízenhármaska (3307)
Tízenhármaska Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3307

Sziasztok!

 

Ez egy "szép" kis penész a mennyezeten.

Amit tudni kell:

Betonfödém van,felül nincs szigetelés,helységben nincs fűtés,nincs ablak mivel más helységek veszik körül,ez egy szolgálati WC a fogorvosnak,idén újították fel az épületet.

Azt szeretnék, hogy a mennyezetbe építsünk be egy szellőző ventilátort.

Nem tudom,szerintem inkább egy kis fűtőtest kellene nem?

 

Ha tudtok megoldást jó lenne.

 

Köszönöm előre is.

Petya79 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3306

Abban teljesen igaza van a srácnak, hogy a purhabot óvni kell a környezeti hatásoktól. De nálam nem az a helyzet, hogy nincsenek vakolva/eltakarva a purhabozott rések. A hézagot én tettem láthatóvá, amikor visszaszedtem a ragasztott, tömített takarólécet.

Nézd meg blackbile esetét. Pedig nála is szakik építették be az ablakokat, és mégis mire jutott vele (?). Gondolhatod, hogy milyen páravándorlás mehet végbe a kis réseken át.

Előzmény: UazosMisi (3304)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3305

OK, így már világos. Én először úgy értettem, hogy szemből nézve hordó alakú az ablakszárny. Ha oldalról nézve van elvetemedve, akkor talán gyenge lehet a fém merevítés. De erről inkább egy szakit kellene kérdezni. Elképzelhető, hogy csak a mostani, túl nagy hőmérséklet-különbség hatására kezdett el deformálódni. Meg kellene majd nézned később, amikor már nem lesznek ilyen tartós fagyok. A bejárati ajtók le vannak választva? (beltéri ajtóval elszeparált közlekedő)
Nálam szerencsére még nem jelentkezett hasonló probléma, pedig a piacon lévő egyik legolcsóbb, lengyel gyártású Brügmann profilokból készültek az ablakok. Ráadásul a nappaliban (ott a legnagyobb a hőmérséklet-különbség) van egy kétszárnyú erkélyajtónk, és egyelőre az is bírja a kiképzést.

Előzmény: blackbile (3303)
UazosMisi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3304

bocs hogy beleszólok, nem egészen idevág, de anyáméknál raktak be nemrég ajtót ablakot. Volt kettő korábban berakott ablak picik csak purhabos nem volt csavarozva, nem lett a vakolat kijavitva, északi fal tehát napsütés nem bnagyon éri, mégis a purhab elkezdett ,,bomlani". Azt mondta a srác hogy ezt le kellett volna javítani mert egyszer csak kiesik az ablak! Ugyanis a purhabot az uv sugárzás és minden más környezeti hatás tönkreteszi tehét ha másfél éves már rég javítani kellett volna a vakolatot!

Előzmény: Petya79 (3302)
blackbile Creative Commons License 2015.01.08 0 0 3303

Nem a takarás a kérdés, hanem az, hogy oldalról a szárnyat ha szemmel megnézem, akkor látom benne az ívet kb. 2-3 mm 90cm hosszon...

Előzmény: Petya79 (3302)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3302

Ez igen "érdekes". Megnézted, hogy a hordós ablakoknál hány mm-t takar az ablakszárny a tokra?
(ha becsukott állapotban ceruzával körbe húzod, akkor kiderül)

A purhabozás megint egy más dolog. Több nyílászáró kereskedő esküszik rá, hogy a RAL beépítés felesleges, anélkül is lehet tökéletesen, tartósan szigetelni. Az én megbízott mestereim is ezt hangoztatták. Ennek ellenére gyönyörű fotót tudok mellékelni az erkélyajtó alatti résről, ahonnal szinte teljesen "elpárolgott" a purhab. Merthogy purhabozni is úgy szokás errefelé, hogy szépen levágják a térhálósodott, megkeményedett hab külső kérgét, ami ezután úgy viselkedik, mint egy szivacs. Másfél éves a házam, és a purhab már félig-meddig "összeroskadt"...

Előzmény: blackbile (3301)
blackbile Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3301

Az ígért újabb - talán jobb - képek. Eléggé elkenődtem... végignéztem a ház összes nyílászáróját, mind Veka Brill (5 légkamra, U=1, 2 rétegű 4-16-4 üvegezés) és hát lehangoló - stílszerűen - a hőkamerás kép.

Az újjam körme a gumicsík tetejébe kapaszkodik:

 

Az ujjam elvétele után készült kép, látszik a hőlenyomata:

 

Az én elvárásaimban fel sem merült, hogy ilyen termikus "méretezéssel" merik gyártani a nyílászárókat. Most nincs is kedvem beszúrogatni, annyira felidegesítettem magam.

 

X@r a termikus minősége szinte mindnek. A két bejárati ajtó katasztrófa. A tömítő gumi, mintha ott sem lenne. Úgy meg van hordósodva több ablak és a két bejárati ajtó, hogy csukni is nehéz, hogy a hordót kiegyenesítsd, illetve 2 db 90x60-as ablak (fürdő és wc) alsó vízszintes szárnyeleme is mint a diadalív! 

 

 

 

És akkor még nem beszéltem a beépítő szakik munkájáról... ugye azt szokták nekem mondogatni, hogy mindenki hibázhat, jó, ... de azért van egy határ. Nem kevés helyen hiányos a purhab fújása, így gyönyörűen látszik, hogy hol hasít át a hideg a takarólécre kintről... Nem kevés foltos műanyag takaróléc látható a hőkamerás felvételeken...

 

Azért a gyártó megnézhetné egyszer, hogy mit is gyárt!!!!!!!!!!!!

bobiki Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3300

Nálam majd két hónap kellett, hogy beálljon nagyjából. 80%-ról most átlag 50-52% és nem is megy mostmár minden nap a párátlanító. 

Előzmény: Citcit (3299)
Citcit Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3299

Átrendeztem a lakást, nem lett teljesen szabad a hideg oldal, de a szekrényeket előre vettem, a szekrényt kivágtam (már belül volt a penész), az ágyat átraktam (még alatta is penészes volt) + a héten beszereztem egy Midea párátlanítót. Járattam egy napot, lecsökkent a páratartalom, de utána megint vissza ugrott. Meddig kell szárítani egy-egy helyiséget, hogy megfelelő legyen? 

Előzmény: Petya79 (3239)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3298

Csak zárójelben: az alu hővezetési tényezője 160 W/mK, az acél távtartóé 15 W/mK, a termoplasztikus távtartóké pedig 0,16-0,24 W/mK közötti.

Előzmény: Petya79 (3297)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3297

Ezt sajnos nem tudom. Meg azt sem, hogy mennyire tartós megoldás a TPS. Én már beérném az acél távtartóval is, de igazából a jelenlegi állapot sem olyan vészes.

Előzmény: blackbile (3296)
blackbile Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3296

Egyébként mennyivel lenne drágább termoplasztikus távtartóval gyártani az ablakokat?

Előzmény: blackbile (3295)
blackbile Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3295

Mivel ez nem digitális jel, magyarul folyamatos átmenet van a hőfokokban is a felületen, ezért nem látunk ugrásszerű színátmeneteket. Szerintem.

Ma megint hazaviszem, és megpróbálok jobb minőségű képeket csinálni.

Előzmény: Petya79 (3294)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3294

Érdekes. Az jól látszik, hogy mennyire jól vezeti a hideget az alu távtartó. De ezeken a képeken hogyan állapítható meg, hogy a belső üveg felületének hőmérséklete mennyi? A zöld "csík" lenne a gumitömítés, a halványkék az üveg széle, a sötétkék pedig a két üveg közti légrés?

De legalább az megállapítható, hogy az argon még a "helyén van". :-)

Előzmény: blackbile (3291)
Petya79 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3293

Kipróbáltam...nem ért semmit. :-) Az üveglap ugyanúgy közvetítette a hideget a fóliának, így most a nagy mínuszokban azon is megjelent a "páracsík".

Előzmény: 0l0 (3283)
blackbile Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3292

Nappali észak-nyugati padló sarok (ez a rész pl. kinyúlik a homlokzati sokból és betonoszlop tartja kéménytéglával körberakva), a kis PC ventilátorommal:

 

 

 

blackbile Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3291

Íme a megígért hőkamerás képek ma reggelről: nappali 51% 20,9°C | kint -7.8°C

 

Veka Brill 5 légkamrás, U=1-es 2 rétegű Low-E üvegezéssel, Ház B30 perlites vakolattal + 7cm Nikecell, padlástérben 5+10cm Nikecell letéve. A plafonról készült képekről annyit, hogy doboztakarású körbe a koszorú és ott csak kézzel benyomkodott üveggyapot van...

 

Nappali bal ablak bal szárny sarka:

 

Nappali bal ablak jobb szárnya:

 

Nappali észak-nyugati plafon sarok:

 

NAppali északi plafon sarok:

 

Konyha ablak jobb szárny sarok:

 

 

Aki nem tudja értelmezni: jobb alul a skálán látható legkisebb hőfok - sajnos - megtalálható a képen a valóságban, csak nem látható így, mert sajnos nem a Fluke formátumban készítettem a képeket, amiket elemezni lehet, hanem sima bmp-k.

blackbile Creative Commons License 2015.01.07 0 0 3290

Biztos igazad van, csak éppen az összes - 18 db - fa régi típusú ablakszárnyat befóliáztam annó, és a festékkel együtt jött le, ahol lejött egyáltalán a ragasztó valamennyire... azóta ablakot cseréltünk.

Előzmény: stgellert (volt már) (3289)
stgellert (volt már) Creative Commons License 2015.01.06 0 0 3289

Izopropil leszedi a ragasztót, de vizzel bespriccelt ragasztón a üvegkaparó is csodát művel.

Előzmény: blackbile (3282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!