Keresés

Részletes keresés

H.J Creative Commons License 2009.04.24 0 0 493
Szia jozsó
Nálam még a gránátalma és a jujuba meg sem moccant.A jujubáról tudom hogy későn indul meg.A most vett gránátalmámnak,ha megkaparom a kérgét,alatta zöld a növény,tehát él.Valószinüleg a téli átfagyás miatt indul meg későn,vagy ez még természetes?
Előzmény: jozso48 (492)
jozso48 Creative Commons License 2009.04.23 0 0 492
Most már szerintem késő,nagyon kihajtottak,legközelebb augusztusban célszerű a
dugványozást megkísérelni,akkor jelentkezz és szívesen küldök cirmost.
Előzmény: vízike (491)
vízike Creative Commons License 2009.04.23 0 0 491
Sziasztok,
már régóta szívem vágya egy dupla fehér-rózsaszín cirmos díszgránátalma. A kertészeteket eddig hiába jártam, ha valaki tudna nekem egy ilyen kis hajtást küldeni, nagyon megköszönném. Cserébe különböző színű leander (rózsaszín szimpla, dupla, sárga, fehér, lazac, bordó) hajtást tudnék adni, a postaköltséget vállalom.
Köszi
buksikalap Creative Commons License 2009.04.21 0 0 490

megnéztem, gyönyörük. És közben mi minden szépséget láttam még.

Érdemes néha visszalapozni.

Előzmény: leac (488)
buksikalap Creative Commons License 2009.04.21 0 0 489

Mentségemre legyen, hogy termő gránátalma virágot még sose láttam.

Ilyen duplavirágú diszfám viszont volt, csak elajándékoztam. Hát meg kellett

volna ismernem.

Előzmény: leac (487)
leac Creative Commons License 2009.04.21 0 0 488
A virágok:334, 348, 439,- hozzászóláson láthatók.
Előzmény: leac (487)
leac Creative Commons License 2009.04.21 0 0 487
Ezek nem teremnek csak virágoznak , a dupla virágú
nem szokott termést hozni.
Előzmény: buksikalap (486)
buksikalap Creative Commons License 2009.04.21 0 0 486
Úgy értem, hogy majd az idei virágokból.
Előzmény: leac (484)
buksikalap Creative Commons License 2009.04.21 0 0 485

Jaj de gyönyörü. Nekem ehhez legalább egy évetkell várnom. Remélem szüretelni

is fogsz.

Előzmény: leac (484)
leac Creative Commons License 2009.04.21 0 0 484
Két kép hogy mutassam hogyan néz ki.
A képek nem az idén készültek!!
Előzmény: leac (482)
buksikalap Creative Commons License 2009.04.21 0 0 483
oké.   Köszönöm.
Előzmény: leac (482)
leac Creative Commons License 2009.04.21 0 0 482
Most már ne bántsd ha ennyire kihajtott. Arra kell
vigyázni hogy az ágvégeken hozza leginkább a bimbókat
abból maradjon minél több.
Előzmény: buksikalap (481)
buksikalap Creative Commons License 2009.04.21 0 0 481

Szia Leac. Az enyémet hiába nézem, bimbót nem látok. Erősen megmetszettem

kb egy hónapja. Jó igy, vagy még mindig sok az ága?

jozso48 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 480
Látom már bimbó is van rajta.Egyik nap én is felfedeztem az egyik gyümölcstermőn
bimbókat és pár napra rá valami lecsippentette és el is vitte.Arra gyanakszom,hogy
nem csiga,hanem a gané háziverebek,mert rendszeresen ugrálnak ezeken is és tavaly
a jujubáim kis terméseit a szemem láttára csipkedték le.Most eltökéltem valamit ki fogok eszelni,hogy elriasszam őket.A cseresznyémet módszeresen összecsipkedik,de
azért még nem is nehezteltem rájuk,abból bőven jutott nekik is,de ezért nagyon cvíder
vagyok.
Előzmény: leac (479)
leac Creative Commons License 2009.04.13 0 0 479
Már eddig jutottak a gránátok!!
leac Creative Commons License 2009.03.28 0 0 478
Köszönöm .
Bokronként egy öt-hat ilyen sebet találtam egy kicsit meg ijedtem,
hogy valami baktériumos betegség . Aztán kezdtem gondolkodni és a metszésnél
találtam a szőlőn hasonló sebeket akkor kezdtem a jégre gyanakodni.
Van itthon Fa gél azzal egy kicsit lekezelem .
Előzmény: jozso48 (477)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 477
Annak is lehet a nyoma,de lehet behegedt rágásnyomtól is bár ahhoz túl egyformák
és lehet olyan is ha túl kövér a talaj,de lehet fagyásnyom is.Kend be egy kis fagéllel,
ezek amúgy sem veszélyesek,már csaknem beforrtak.Azért nem árt Fagéllel v.oltóviasszal,de szükségből még az is megoldás,ha olajfestékkel bekened(azért ez
maradjon utoljára,nagyobb sebeknél régen használtuk)
Előzmény: leac (468)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 476
Ha a vesszőkről tudsz közeli jó fotót készíteni,szerintem meg lehet mondani,hogy valóban az-e.Nem nevetlek ki,mert ahhoz kell némi gyakorlat,hogy a vesszőt is felismerd,de azért azt bizony illett volna tudni,hogy lombhullató.Szerintem meg az
örökzöldek a piros bogyókkal szinte biztos,hogy magyalok voltak,annak valamelyik
faja v.kertészeti változata.Annak bogyója nem ehető,de szép diszfák és azok is
meggyökeresednek.
Vesdd össze a fotókon látható vesszőkkel,már lehet,hogy magad is felismered.
Leac ép nemrég tett fel,még kopasz vesszőket.
Előzmény: taormina1 (469)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.27 0 0 475
Szia !Nem rossz formájú fa,de nagyon sűrű,én kicsit(v.inkább nagyon) megritkítanám és megpróbálnék erős vesszőket nevelni.Akkor sem fog sokkal többet kötni,de azt legalább méretesre tudja nevelni.Tápoldatozást szerintem gyakrabban is lehetne a
nyár folyamán.A volldünger kiváló,de én nyáron hetente adom a gyümölcstermőknek.
Ettől a vesszők is nyilván erősödnek.(augusztusig nyugodtan lehet)
Nekem vannak saját magvetésű gyümölcstermők,melyek ugyanolyan gyümölcsöt teremtek mint amiből vetettem,de van oltott is mint már említettem az óriás gyümölcsű,
ezt úgy vásároltam(lehet oltani).Most is van magvetésem,már szépen kikeltek ez piros
v.inkább lakkvörös gyümölcsű,amik már teremnek azok matt vöröses színűek.
Előzmény: Taxus (470)
Napvándor Creative Commons License 2009.03.27 0 0 474

 

 Szia Taxus!

 

 Tudnál egy - két dugványnak való vesszőt küldeni a gránátalmafádról?

 Tudok cserébe szintén gránátszárat küldeni ha érdekel.

 Üdv:csnb@citromail.hu

Előzmény: Taxus (473)
Taxus Creative Commons License 2009.03.26 0 0 473

Tulajdonképpen sehogy sem metszem őket, csak kicsit alakítgatom, néha 1-2 kisebb ágat vágok le.

Éppen én is kérdezni akartam Jozso48-tól, metszegessem és hogy?

 

Nálam szépen virágzik, a problémám inkább, hogy több 100 virágból nagyon kevés köt és annak is a zöme lehullik, így már vagy 3 éve ugyannyi kb. 10-12 termés van.

Úgy látom, hogy a virágzáshoz nagyon napos és meleg hely kell. Bár bírja a szárazságot, de használ neki a locsolás.

Esetleg tápoldatozd virágzás indító táppal. Én rendszeresen adok tápot neki Wuxalt a levelekre, Volldüngert (ezt csak tavasszal) és időnként vitaflóra viráágzásindító tápot.  Azért vigyázni kell, nehogy túl sok tápot kapjon, mert az kipusztíthatja.

A szimla virágú sokat virágzik, szinte egész nyáron és csak ez terem, az összetett dupla-tripla virágú gyönyörű, de sokkal kevesebbet virágzik.

Előzmény: Nnusi (471)
Tamasa Creative Commons License 2009.03.26 0 0 472
Persze, nálunk is megterem, sőt kb -20 fokig a fagyokat is jól bírja.
A szimpla virágú nevel álltalában gyümölcsöt, a duplának szép virága van (szegfűre emlékeztet) de általában nem nevel gyümölcsöt.
Pécsen az Árkád mellett is van kiültetve pár bokor ezek már rendszeresen teremnek is.
Nekem a törpe változat van, már virágzott termést még nem érlelt eddig.
Tőosztással és dugványozással egyaránt könnyen szaporítható, ezeket a növényeket nem kell oltani.
Magról nevelt növényről nincs tapasztalatom
Előzmény: enginer (-)
Nnusi Creative Commons License 2009.03.26 0 0 471

 

 

 

     Gyönyörűek a gránátalmáid! Hogyan metszed őket? Az enyémek két éve tele voltak virággal, tavaly pedig csak elvétve virágoztak! Mi lehet az oka?

Előzmény: Taxus (344)
Taxus Creative Commons License 2009.03.26 0 0 470

A gránátalma lombhullató, elég vékonyak az ágai, az utolsó éves vesszők drótszerűek, ellentéte a fügének, aminek vaskosok az ágai. Csupaszon hogy lehet megkülönböztetni más bokortól azt nem tudom. Talán ha egy ágat vízbe teszel és megindul akkor kihajtáskor a rügyei, új levelei vörös bronz színűek. Elég későn hajt ki. Nálam sok bokor már megindult, duzzadnak a rügyek, zöldre váltanak, de a gránátalma még megsem mozdult, és az először vöröses lesz.

Ez a kép tavaly ápr. 20-án készült nem sokkal a rügyek kifakadása után, még vöröses apró levelei vannak. Idén sokkal hátrébb van a természet, kb. 1 hónap múva fog így kinézni.

 

Előzmény: taormina1 (469)
taormina1 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 469
Most biztos ki fox röhögni, de ma elzarándokoltam újra ahhoz az óriási bokorhoz, amiböl annak idején dugványoztam (sikertelenül), mert emlékeztem arra, hogy azt mondtad, teljesen nyugalmi állapotban kell lennie. És most jön a röhej tárgya; nem találtam meg! Ill. hogy ott volt az biztos, de nem ismertem meg. aztán rájöttem arra is, hogy milyen szégyenletesen keveset tudok róla. Abban se voltam biztos, hogy lombhullató, vagy örökzöld-e. az egyik helyen néhány örökzöld cserje láttán már-már azt hittem, megtaláltam, míg észre nem vettem, hogy azokon termésnek apró piro bogyók voltak. Továbbmenve találtam egy óriási, soktörzsü, de teljesen csupasz bokrot. Próbáltam csöngetni, hogy megtudjam, ö-e az, és kérjek egy pár gallyacskát, de nem voltak otthon. Így önhatalmúlg törtem néhány vesszöt, és hazahoztam, csak éppen gözöm sincs, hogy az-e. Hogyan szerezhetnék bizonyosságot?
Előzmény: jozso48 (466)
leac Creative Commons License 2009.03.25 0 0 468
Most van egy kis gondom velük ha megnéznéd .
Sokáig gondolkodtam mi lehet aztán a szőlőn is
találtam hasonlót . Tavaly kaptunk egy elég rendes jégverést
lehet ez annak anyoma.
Előzmény: jozso48 (467)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 467
De csak álmodj a termésről és lesz is előbb-utóbb termő fád,nekem már van és miért
ne lehetne neked is.És persze sok másnak is van itthon már termő fája.Leacnak is
lassan egy kis erdeje lesz belőle,csak szerénykedik.
Előzmény: zildi (464)
jozso48 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 466
De amit a 453-ban tettem fel képeket abból az első kettő itt készült,azért itt is lehet nevelni néhány szép fácskát v.dézsában v. takargatva,de még akkor is megéri,Te sem
véletlenül bajlódsz velük,meg én sem mondanék le róluk.Vannak diszgránátjaim is,
törpe is és néhány tő gyümölcstermő is.Amíg erővel bírom lesz is a többi néhány száz,
v.ezer egyébb más növény mellett.
Előzmény: leac (463)
taormina1 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 465
Köszönöm szépen, föltétlenül visszatérek az ajánlatra.De talán mégis tudok majd valami vonzó csereajánlatottenni.
Előzmény: jozso48 (457)
zildi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 464
hát akkor ez szerencse kérdése! Hiába gondozom, jó földben van, napos helyen, öntözöm, nem virágzik, termésről nem is álmodom. A budai Vár környékén áll egy szép nagy fa, mindig tele van virággal, gyümölcsöt nem terem, de szépen virágzik, már most is figyelemmel kísérem a fejlődését, miért jobb annak, mint az enyémnek. Remélem idén megajándékoz egy-két virággal.
Előzmény: jozso48 (462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!