Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.13 0 0 356

Heading!

Nagyon egyszerűen lehet ilyet házilag is csinálni. Ha nem akarod kézben használni, koax kábelből lehet percek alatt csinálni. Ezt fel kell valahova akasztani. Ablakra vagy még jobb a padlásra.

Ha hordozható kivitelű kell, vagy a kihúzható teleszkópost javaslom, (kb 1,5 m !),vagy van gumiantenna formájú is, ezek jó drágák. A lényeg itt a MÉRET, azonkívül, hogy repsávra méretezett  kell legyen. A gyárinak is az a baja, hogy pici. Min 25 cm körülit érdemes felrakni. 

Készen az Elnök u. 1-ben vehetsz, ha építeni akarsz, hívj fel.

üdv  Tóni.

Előzmény: Heading370 (355)
Heading370 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 355

Szakemberek!

 

Regota keresek Maycom FR-100-asomhoz a gyarinal jobb teljesitmenyü antennat! Nem tudna valaki tanacsot adni? Kösz.

széles tamás Creative Commons License 2004.11.10 0 0 354
Köszi az infót,majd dél után hívom. A kis emberkének pedíg sok boldogságot kívánok!
Előzmény: jadu (353)
jadu Creative Commons License 2004.11.10 0 0 353
Szia Tomi!Próbáld meg felhívni.Csak 19.00 után ne hívd,mert van egy "kis ember"...
Előzmény: széles tamás (349)
széles tamás Creative Commons License 2004.11.10 0 0 352
Köszi, holnap hívlak!
Előzmény: Törölt nick (350)
chipo Creative Commons License 2004.11.10 0 0 351

Sziasztok!

Lenne egy eladó vadi új ICOM IC-A23 típusú kézi reprádióm.

 

 

Az ára 65ezer Forint, telefonszámom:06703189517

 

Leírás: http://www.donegal-holdings.com/ic-a23.htm

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.10 0 0 350

Tamás,

Hívj fel telefonon, megkeressük a megoldást.

Üdv  Tóni  06-30-9-442-448

Előzmény: széles tamás (349)
széles tamás Creative Commons License 2004.11.09 0 0 349

Sziasztok!

 

Van nékem egy ICOM IC-A23-as rádióm. Eléggé speciális a csatlakozója (Az A5-ösé is ilyen), mert csak egy luka van, abba kell beledugni a jack dugót és erről megy a mikrofon is és a fülhallgató is. Az Elnök utcai boltban tudtak adni ehhez valónak látszót, de csak a hangszóró (vagy mi a neve) működött, a mikrofon nem. Magyarázta az eladó, hogy valamilyen speciális mikrofon kell hozzá, de én ehhez (is) tök hülye vagyok. Az EU-s pilotshop-okban nem forgalmaznak ehhez való kiegészítőket, a Maracskó Sanyi meg a múltkori megkeresésemre nem válaszolt.

 

Ha valaki tudna segíteni, kérem jelentkezzen nálam!

 

Előre is köszönöm!

 

Jadu! Esetleg a "hemi" nevű ismerősöd tud ebben is segíteni?

jadu Creative Commons License 2004.11.05 0 0 348
Hello!Van egy barátom,aki foglalkozik ilyen dolgokkal és olcsón dolgozik profi minőségben...Ő a "Hemi"(0613394911)
Előzmény: HA905 (344)
lc_tomi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 347

http://www.elektronika.iweb.hu/

 

Ezen belül: Rádió, itt van leírás új építéséről is, de áthangolásról is. Én is így csináltam. Ha valami nem egyértelmű, irj...

Előzmény: B767-2 (346)
B767-2 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 346
sziasztok!Tudnátok mondani vmi nagyon egyszerű módot,hogy hogy lehetne hallgatni ferihegyet?Persze anélkül mindezt,h vmi csúcsgépet kelljen vennem..egy egyszerű AM-FM rádiót nem lehet átalakítani hogy a 100-130 MHZ-ket is lehessen fogni?
Még nagyon kezdő vagyok...még sose csináltam ilyet..Vagy ha van esetleg ilyen oldal ami ezzel foglalkozik az is jó lenne..köszi előre is.
Fpinnyei Creative Commons License 2004.11.05 0 0 345
Előzmény: schlumberger (340)
HA905 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 344

Szervusztok !!

 

Nem egyszerű, de megoldható feladathoz kérem a segítségeteket!

Van egy YAESU aviator II. PRO, vagy valami ilyesmi rádió a hozzá tartozó hangszóró+mikrofon. Hozzá vagy a helyére kel illeszteni akár INTERCOM-on keresztül egy MK-32 oxigén maszkba épitett mikrofont és egy SL-78 bőrsisakba épitett fejhalgatót. Szóba jöhet még a rendszerhez tartozó gégemikrofon is.

A rendszernek stabilnak, megbízhatónak kell lennie!

 

Szeretnék többet tudni az ALAN 445 GPS-ről. Az elhangzottak ígéretesnek tűnnek.

 

A segítséget előre is köszi !!

 

Vince

 

HA905 Creative Commons License 2004.10.31 0 0 343

Szia!!

 

Nem tudom sikerült-e mikrofont szerezned?

Van részedre vagy egy tucat lezsírozva nálam! Valamikor úgyis megyek feléd és elviszem.

Úgy döntöttem, hogy pendrive-ra tesszük a COMPU MAP-ot. Ha így sem jön össze, feladom!

 

vince

Előzmény: Vgyuri (336)
jadu Creative Commons License 2004.10.30 0 0 342
 Sziasztok!ft50r-hez okos panel valamint elő-hátlap(fém)eladó.Vadás új!Akit érdekel 06304995269 csak sms!Sziasztok
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.30 0 0 341

Hello Schl..

Ez biz 2m-es kézi. Alias ADI Sender 145, Stabo SA 2000, néhai Standard C150 és még sok más egy néven.

üdv Tóni

Előzmény: schlumberger (340)
schlumberger Creative Commons License 2004.10.30 0 0 340
A SOMMERKAMP TS-277 DX kézi URH adó-vevő lenne? Gyanús nekem. Írnál néhány műszaki adatot róla? ( csak egy bő hét múlva fogom olvasni távolkeleti utam miatt)
Előzmény: Fpinnyei (339)
Fpinnyei Creative Commons License 2004.10.27 0 0 339

Szia!

 

Van egy eladó, kézi URH adó- vevőm, teljesen új, barátságos áron.

Typus:SOMMERKAMP TS-277 DX.

Az ára 32 000 Ft. 

Előzmény: bpi-351 (338)
bpi-351 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 338

Sziasztok üdv mindenkinek!

Szeretnék venni olcsón használt urh adó-vevőt vagy scannert!

E-mail:y.balazs@freemail.hu

Előre is kösz!

ÜDV:bpi-351 

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.01 0 0 337
Rendben, értem. :-)
Előzmény: Vgyuri (335)
Vgyuri Creative Commons License 2004.10.01 0 0 336

Én amatőr beszédcélú alkalmazás-ról beszéltem és nem emberekről.

 

Előzmény: Vgyuri (335)
Vgyuri Creative Commons License 2004.10.01 0 0 335

Kriptomán:

 

Én nem vagyok fogalmi dugóban, én nem neveztem a bájcsevegő PMR-eseket rádióamatőrnek, csak azt mondtam, hogy nem professzionális felhasználók. Rádióhasználóként amatőrök. Kedves hálótársunk vitatta el tőlük még ezt a megnevezést is. Gondolom ha a személyesen is találkozik velük, és jól összevitatkoznak, még elektromágneses környezetszennyezőként és arcátlan háttér zajszint-emelőként is aposztrafálná őket:-)

 

Mint egykoron elődei a 27 MHz-es sávon belül megmaradó CB-seket is.

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.01 0 0 334
Csak hogy kijáratot találjatok a fogalmi dugóból: ha valaki adóberendezést épít (és nem ez a munkája hivatalosan...), akkor rádióamatőr, ami egyáltalán nem függ attól, hogy tagja-e valamilyen szervezetnek az illető vagy sem. Csupán lehet engedéllyel rendelkező és engedély nélküli is.

Egyébként ezekben a gittegyletekben, ill. tagjaikban elég komoly szaktudás szokott felgyűlni, amit egyelőre az általad amatőröknek nevezettekről valószínűleg nem lehet elmondani.

Aki magnófelvételekkel, erősítőkkel foglalkozott, azt sem amatőrnek, inkább hangamatőrnek hívták. Az amatőr önmagában csupán minőségjelző, nem érdemes használni.

Építeni a PMR sávban üzemelő készüléket sem szabad engedély nélkül, aki pedig (engedélyezett) gyári készüléket használ, az felhasználó, és nem (rádió)amatőr. Szerintem. Ha nekiáll buherálni, megintcsak rádióamatőrködik, engedéllyel vagy anélkül, és így tovább... :-)

Annak idején megütköztem rajta, hogy miért kellett a 70cm-es amatőrsávba még mindenféle távvezérlést meg másfajta rádiózást beengedni, mert az ilyesmi előbb-utóbb mindig problémákat okoz - például hiába tilos valami, nagyobb teljesítmény vagy több csatorna, úgyis akad olyan gyártó, ami "kiszolgálja az igényeket", aztán lassan megszűnik mindenféle rend. Egyszer Angliában is elfoglalták a 28MHz-es amatőrsávot a taxisok, mikor a CB-s csatornák már annyira zsúfoltak voltak, de ez más kérdés... Eddig kis hazánk viszonyainál fogva nem termelt ki annyi rádióamatőrt - pénzhiány, műszerek szűkös hozzáférhetősége stb. -, hogy 430MHz környékén akárcsak kicsit is zavarják egymást (inkább a kábelTV-rendszerekből és bizonyos radarokból jöttek a zajok, de nagyon), a jövőben meg már nem is valószínű, hogy megesik ilyesmi, így alighanem akármit csinálnak a többiek, úgysem okoznak komoly problémákat...
Előzmény: Vgyuri (333)
Vgyuri Creative Commons License 2004.10.01 0 0 333

HG41:

 

a 440-450 MHz-es sávba nem amatőr felhasználók "furakodtak be",

 

Na nézd mán -) Eddig csak profi nem lehetett valaki megfelelő képzettség és szervezeti keretek nélkül. Most már az az amatőr szó használatához is feltételeket szabnátok? Nem a Magyar Rádióamatőr Gittegylet tagjai kifejezést használtam, hanem szimpla mezei felhasználókat mondtam a szó eredeti értelmében, azaz az amatőr (mű)kedvelő, nem hivatásos. Ha szerinted ezért is tagdíjat kell fizetni, akkor találjatok és terjesszetek el ti  más megjelölést, vagy legalább bíróságon jegyeztessétek be a szó használati jogát, mint a NOB az olimpiáét. Én ajánlom szabadalmi igénypontként a hivatásos amatőr kifejezést :-)

 

De az én hozzászólásomból is látthatod, hogy én pár szóval lentebb bájcsevegőkről beszéltem. A rádióamatőr szóhoz ragaszkodhattok, de az amatőrt nem sajátíthatjátok ki.

 

Előzmény: HG4I (332)
HG4I Creative Commons License 2004.10.01 0 0 332
Szia Xanti, VGyuri, ms és többiek!

Múlt heti infóm:
már létezik olyan PMR rádió, amely egy tokban van egy GPS-el és - ha aktivizálják a funkciót - automatikusan kiküldi a rádión a GPS adatait (koord. magasság, időmarker,stb. NMEA formátumban). AFSK üzemmódban. Egy másik hasonló eszköz gond nélkül veszi. Ez némileg könnyíthet a "puhatestűek" (ahogy Xanti nevezte őket) gondján. Persze ez nem transzporder, de már valami. Maga az eszköz ALAN gyártmány (tehát nem a "legerősebb" gyártó), októbertől rendelhető, novemberre ígérik az első szállítmányt. Terveink szerint mi is forgalmazzuk majd. Tipus: ALAN 445 GPS.

Mélységesen egyetértek Xantival abban, hogy óriási eredmény a szabadon használható 8 csatorna hazánkban! Nem volt könnyű menet annak idején a HIF-el, higgyétek el.... (Egy kis kiigazítás VGyurinek: a 440-450 MHz-es sávba nem amatőr felhasználók "furakodtak be", a Rádióamatőr szolgálatnak más tartományok vannak fenntartva. A PMR nem amatőr. Ők nem egy rádiószolgálat tagjai, hanem harmadlagos frekvencia-használók. Bocs, nem kötekedésképpen mondtam.)

Abban is egyetértünk, hogy nem lenne érdemtelen külön csatornát használniok a puhaszárnyú levegőszelőknek...


üdv: HG4I
Előzmény: Törölt nick (329)
ms Creative Commons License 2004.10.01 0 0 331
Üdv mindenkinek,
Köszönöm a szurkoló szavakat Gyuri, nálunk általában mindíg raktáron van a Yaesu VXA150-es és VXA210-es rádió. Így ha valaki kéri akkor azonnal v. esetleg postán utánvéttel tudjuk szállítani. Igazából az EU árakhoz képest nem kell szégyelnünk magunkat. Az USA árakat nézve sajnos igaz, hogy ott kb. 20-40%-al olcsóbban beszerzhető sokminden, de ez nem csak a reprádiókra igaz, ez igaz bármire, számítógép, TV, fotó, stb. stb. stb. csak nézzetek körül a neten, bármi amit itthon megvesztek az ott olcsóbb, biztosabb, a minősége sokszorosan jobb.
Ez van, vagy itt élünk (és itt a komplett EU-t értem) vagy marha gyorsan elmegyünk az "újvilágba".
Üdv, ms
Előzmény: Vgyuri (330)
Vgyuri Creative Commons License 2004.09.30 0 0 330

Az MRSZ szerintem ilyennel nem foglalkozik (mivel foglalkozik a reprezentáción kivül?). Arra lennének a Pilot Shopok (pl. a Maracskó), hogy valamivel nagyobb tömegben (készletre) szerezzenek be, de ha van eszük, nem vágnak bele. A közönség ugyanis kiszámíthatatlan. Ennek a topicnak az elején valahol megtalálhatod a Vikont Kft. (ugyanaz, aki a loggert is csinálja) "piackutatását" a Gobé-1 (egycsatornás) és a Gobé-2 10 csatornás PLL-es 20-30 ezer forintos reprádiószerüségéről, 1 db jelentkező volt rá előzetesen. Nem jellemző a hazai pilótákra, hogy tervszerüen előre elkötelezzék magukat. Ha van pénzük bemennek a boltba, ha nincs, sírnak :-)

 

Ma az egyetlen megoldás elmenni pl. Németországba vagy valahová, ahol kb. annyival olcsóbb a reprádió, amivel itthon lehetne, ha 10-es nagyságrendben rendelnénk.

 

Előzmény: Törölt nick (329)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.29 0 0 329

Szia Vgyuri,

 

Nem szeretnék okoskodni, vagy feltétlen vitát provokálni, de a PMR-sávval kapcsolatban kérdezd meg a frekvenciagazdálkodás mai utódát, az NHH-t. (minden ugyanott, csak a cégtábla más.)

Az nagyon pozitív, hogy legalább valamilyen, ha minimális is, kommunikációs eszköz van a "puhatestűeknél". A levegőből jó sok kilométert el tudnak egymással beszélgetni. De amilyen tempóban ontják már a trafikok is ezeket a kis rádiókat, erre hosszú távon komoly fejlesztést meg kellene gondolni. Lassan ugyanolyan káosz és guzmi van ezeken a frekiken, mint annak idején, mikor telefon hiányában mindenki CB rádiókkal nyomult.

Sajnos kitiltani nem lehet sem a tömeges elterjedtségük, sem a nemzetközileg egységes előírások szerint se.

Viszont ha sikerülne egészen közeli frekin hivatalos (és erre a célra KIZÁRÓLAGOS) helyet szerezni, ezeknek a rádióknak a szoftverének kis módosításával, az olcsó hardver felhasználásával kellene valamit kezdeni.

Meg hát sajnos ezek a rádiócskák sem a hideget, a nagy meleget, sem a párás üzemet nem komálják, de ennyiért ilyen jár.

Emlékszem viszont még a régi MHSz időkben, központilag szereztek be kézi reprádiókat (ATC-720 és Narco810-eseket) és bizony a darabszámmal igen jó árat tudtak csinálni. Azt hiszem, az EMO intézte ezt. Most a vámok megszüntével egy Yaesu ugy 65eFt. Mennyi lenne ez , ha MRSZ szinten sokat vennének? 40eFt?

Bocs a hosszúságért

kék eget, óccsó benyát  Tóni

 

Előzmény: Vgyuri (326)
Vgyuri Creative Commons License 2004.09.29 0 0 328

Más a FLARM és más a FIC igénye. A FLARM két "egyenrangú" molylepke közt csinál biztonságot, a FIC-nek meg a nagycsoportos, infót kérő de amúgy VFR szerint repülő gépeknek ad információt, hogy mire készüljenek fel. Mert ha a Cessna egy nagy csapat egymás közelében tekergő siklóernyős vagy gyalogsárkányos, vagy egy vihornyaverseny mezőny  felé halad, jobban teszi, ha ő kerüli ki őket.

 

Persze mindjárt támadt egy ötletem, ugyanerről a rókáról le lehetne húzni még egy bőrt, ha a nagyobb kisgépekben lenne egy PMR vevővel felszerelt kis valami,  akkor ő maga is látná a dolgot. Ha pedig összekomparálja a saját GPS-ből vett poziciót meg a környezetből vetteket, két ilyen gépnél meg már "majdnem TCAS"-t is játszhatnak. Ez is kijön a PMR alapú GPS-logger-tranaszponderhez kötött navigációs célú PDA-ból egy kis egyszerű programmal.

 

 

Előzmény: HA-Roli (327)
HA-Roli Creative Commons License 2004.09.29 0 0 327
Szia!

Miért akarjátok mindenképpen egy központba küldeni a koordinátákat? A Flarm-nál pont azért választották a PMR frekit, mert a max. 2-3 km körüli hatósugár elég a kissebességű (VFR) repülésben, hogy az összetközést elkerüljék. Nekem bőven elég lenne, ha azt a néhány gépet jelzné a szerkezet, ami a PMR hatósugarán belül van, nem akarok a fél országról tudni. Egyébként az Alpok-ban lévő, növekvő forgalom miatt fejlesztették ki a kütyüt, mert évente néhány ütközés előfordul és sok a 'majdnem ütközés' is. Hosszú szakaszokat repülnek a hegygerinccel párhuzamosan, nem túl széles az optimális nyomvonal, csak fix leszállóhelyek vannak, ezért jó napokon nagy a zsúfoltság.

Üdv: Roli
Előzmény: Törölt nick (325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!